27100, м. Новоукраїнка, вул. Соборна, 59   e-mail: inbox1@nu.kr-admin.gov.ua
Про адміністраціюПро район Економіка Сільське господарство Соціальна сфера Контакти

Адміністративні послуги

Нормативно-правові акти

Звернення громадян

ЦНАП

Регуляторна політика

Державні закупівлі

Фінанси

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Громадська рада

Реагування на критику

Архітектура та ЖКГ

Інформація для виборців

Архів

Територіальні органи

Органи місцевого самоврядування

Військовозобов'язаним

Європейський вибір

Запрошуємо до обговорення

 
 
Головна

 

Новоукраїнщина туристична запрошує!

Музеї району

 

 

Готельний комплекс м. Новоукраїнка

 

Туристичні маршрути

 

Курган з абсолютною висотою 269 м – найвища точка Кіровоградщини

 

Новоукраїнщина має значні, але на даний час ще мало використовувані рекреаційні ресурси, порівняно густу сітку автодоріг, зручне географічне положення (Центральна Україна), що у поєднанні з наявністю пам’яток історії та культури, музейної мережі в регіоні відкриває можливості розвитку рекреаційного туризму.

Чинники, які сприяють цьому: вільні робочі руки в сільській місцевості, наявність мальовничих куточків природи для відпочинку (водойми, байраки, долини річок з виходами гранітів на денну поверхню та заплавами, степові ландшафти); наявність в районі та області об'єктів історико-культурної спадщини; розвинута сітка медичних закладів та автозаправок, наявність залізничної станції та інше.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Основні показники маршруту "Золотими стежками Ексампею"

За способом пересування – автомобільний

Вид – рекреаційно-пізнавальний

Тривалість – 1 день

Довжина маршруту – 35  км.

Тривалість подорожі – 6 годин

Дія маршруту – квітень–листопад

Учасники маршруту – від 10 років

Ділянки (етапи) переміщення

м. Новоукраїнка –>

> "Гусарське урочище" –>

> с. Комишувате –>

> с. Софіївка –>

> Бежбайрацький ліс –>

> урочище "Костоватцькийбайрак" (Ексампей) –>

> с. Кропивницьке –>

> с. Рівне  –>

м. Новоукраїнка

Позначки

  Золотими стежками Ексампею
  Пам'ять про звитягу і жертовність

 

Об'єкти туристичної інфраструктури району: у місті Новоукраїнка -  районний краєзнавчий музей, музей історії КСП «Нива», ЦПК  «Ювілейний», будинок зв'язку, храм Олександра Невського, дитяча бібліотека, мікрорайон Молдавка, залізничний вокзал, КХП, Адабаш, СТОВ «Росія». Екскурсії: санаторій «Гусарське урочище», місце розстрілу фашистами євреїв в Гусарському лісі, музей Трудової Слави в селі Комишувате; музей історії села Рівне та села Кропивницьке, Бежбайрацький ліс; село Глодоси (музей, історичні пам'ятки).

Пішохідний туристичний рекреаційний маршрут по течії річки Чорний Ташлик (триденний): Григорівка - Рівне – Вільне – Воронівка – Ульянівка – Новоукраїнка.

Під час розробки туристично–рекреаційних маршрутів по області для відпочинку та ознайомлення можуть бути використані: санаторій «Гусарське урочище» з лісовим масивом, ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Войнівський», геологічний пам'ятник України «Воронівські скелі», місто Новоукраїнка з музеями, пам'ятками історії та архітектури, готелем.

Заклади розміщення: готель м. Новоукраїнка, санаторій «Гусарське урочище», для створення молодіжних готелів можуть бути використані гуртожиток ПТУ-40, приміщення інтернату та колишнього колгоспного гуртожитку в селі Комишуватому.

Об'єкти, які можуть бути використані для розбудови туристичної інфраструктури за напрямами основних транспортних магістралей (необхідне фінансування робіт по приведенню даних об'єктів у відповідність до належних вимог): автодорога Глодоси – Новоукраїнка – Рівне – Кропивницьке (гуртожитки, готель, автозаправка, лікарня, ФАПи, торгові заклади, музеї, штучні водойми (ставки), відділення зв'язку, підприємства автосервісу в Новоукраїнці та селі Рівному); автотраса Новоукраїнка – Братське (музеї та історичні пам'ятки Новоукраїнки, лікарня, автозаправка, готель, гуртожиток ПТУ-40, автосервіс, санаторій «Гусарське урочище», гуртожиток Комишуватської школи.

Проблеми сучасного села та сільського зеленого туризму взаємозв'язані, це посилення привабливості сільського зеленого туризму для жителів міст із середнім достатком при безумовному вирішенні перелічених проблем.

На територій району (Кропивницька с/р) на межі з Миколаївською областю знаходиться сакральний центр Великої Скіфії – «Ексампей» (Екзампей, Екзампай).

«Ексампей» - священні шляхи. Це найдавніша писемно зафіксована географічна назва на теренах України, одне із місць безпосередніх контактів скіфських та грецьких купців. У перекладі з давньогрецької – ця місцевість і гірке джерело, яке впадає в Буг, називалось «священні шляхи», що само по собі показово. Загально відомо, що річки та сухопутні шляхи, по яким в давнину велась торгівля, називалась Божими дорогами, тобто дорогами, які знаходяться під захистом богів. На думку інших дослідників  (Граков – 1968) в Ексампеї знаходилась одна з ставок скіфських царів, а також, культовий центр Скіфії. На даному плато знаходився бронзовий казан царя Аріанта, описаний Геродотом (Геродот, історія, кінець ІV ст..)

Для впорядкування туристичного маршруту «Золотими стежками Ексампею» необхідна значна сума, яка перевищує фінансові можливості району. 

Туристично-рекреаційні можливості Новоукраїнського району

Організація подорожі (до кого звернутися для подорожі за маршрутом): 

Відділ культури і туризму Новоукраїнської  райдержадміністрації. Гаращенко Микола Олексійович,

Барбулат Любов Василівна

(05251) 2-18-48, вул. Соборна 55)

Маєте проблеми зору?
Для збільшення розміру
шрифта натисніть на 
клавіатрурі одночасно 
"Ctrl" і "+"