27100, м.Новоукраїнка, вул. Соборна, 59 e-mail: inbox1@nu.kr-admin.gov.ua
 
Головна сторінка

 Маєте проблеми зору? Для збільшення розміру шрифта натисніть на клавіатурі одночасно 
"Ctrl" і "+"

                        НОВИНИ 

    Робоча зустріч з представником бюро безоплатної правової допомоги.

   Днями, на виконання меморандуму про співробітництво, працівниками Новоукраїнського районного відділу було проведено робочу зустріч з головним спеціалістом відділу «Новоукраїнське бюро безоплатної правової допомоги» Оленою Августюк.

   Під час робочої зустрічі було обговорено питання про умови отримання безоплатної вторинної допомоги ветеранам війни та особам на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

   Збройний конфлікт на Сході України триває і з кожним роком кількість осіб, з числа засуджених, які мають статус учасника бойових дій, суттєво збільшується кожного року.

   Тому, працівникам Новоукраїнського районного відділу, були надані роз’яснення з метою підвищення рівня обізнаності з даного питання для поширення інформації серед ветеранів та направлення їх до бюро.

 

Правознавча година «Право мати право: паспорт у 14».

Начальником Новоукраїнського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області, 08.12.2021 року, взято участь у засіданні підліткового клубу «Підліток», який було проведено для учнів 6 класу Новоукраїнського ліцею № 6.

Змістовна та повчальна бесіда прийшлася до душі дітям, вони охоче відповідали на запитання, запитували у відповідь, і взагалі, дивували своєю обізнаністю організаторів заходу.

З кожним роком покоління дітей «дорослішає». Світ стрімко змінюється, і це знаходить відображення в житті кожного з нас.

Діти рано отримують відповіді на багато питань, раніше дорослішають, ніж покоління батьків і швидше розуміють, як влаштоване життя. Нинішні діти дуже болюче відчувають брехню, цінують прозорість і відкритість у відносинах з дорослими. І те, що їм нецікаво з перших секунд, ризикує залишитися поза уваги.

Донести дітям інформацію, яка на перший погляд є нецікавою, одноманітною, іноді складно. Але цього разу нам це вдалося на сто відсотків. Учні отримали вичерпну інформацію і стосовно паспортів нового зразку, і різні правознавчі цікавинки.

 Під час навчального процесу, навіть в умовах карантинних обмежень, робота з дітьми в руслі профілактики правопорушень продовжується. Днями персонал Новоукраїнського районного відділу філії Держаної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області, комунального закладу «Новоукраїнський міський центр соціальних служб» та Новоукраїнського РВП ГУНП відвідали студентів I курсу Новоукраїнського ДНЗ ПТУ № 40. Діти цього віку особливо вразливі і найменший привід або зміна оточення, може призвести до непоправного. Матимемо надію, що діти відчули бажання організаторів заходу донести важливість проблеми.

Робоча зустріч з начальником Новоукраїнського РВП ГУНП.

 

Начальником Новоукраїнського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області, організовано робочу зустріч з начальником  Новоукраїнського РВП ГУНП, в ході якої обговорено ряд проблемних питань, що виникають під час виконання службових обов’язків,  спільних заходів  щодо удосконалення та організації спільної роботи. Координація зусиль зацікавлених структур вкрай необхідні задля отримання позитивних результатів. І та схема діяльності, яка вибудовувалась роками, дає змогу оперативно та злагоджено виконувати спільні завдання.

Адже співпраця націлена на єдиний результат - зменшення злочинності на території району, та забезпечення правопорядку громади.

Робоча зустріч з працівниками районного відділу поліції.

 

Днями, працівниками Новоукраїнського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області, організовано робочу зустріч з старшим оперуповноваженим СКП Новоукраїнського РВП ГУНП, в ході якої обговорено спільний алгоритм дій територіальних органів поліції та уповноважених органів з питань пробації,  а також проблемні питання щодо удосконалення та організації спільної роботи.

Також було проведено взаємозвірку кількості осіб, які перебувають на обліку відділу та знаходяться у розшуку.

«З серця до серця»

 

 23.07.2021 року, за ініціативи заступника начальника Новоукраїнського районного відділу пробації філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області Олександра Боженка, та за участі пастора Релігійної громади християни віри євангельської «Церква Ісуса Христа» Анатолія Власенка, відвідали дитяче відділення КНП «Новоукраїнської центральної районної лікарні», де перебувають діти, що вилучені з родини в зв’язку з ухиленням батьків від виконання своїх батьківських обов’язків.

 Метою даного заходу було не просто відвідати дітей, що постраждали від сімейного насилля, позбавленні материнського тепла, батьківської уваги, байдужості дорослих, а підтримати, вселити віру, посіяти добро, надати посильну допомогу, адже закладені з дитячих років добро, чесність, людяність, милосердя, відповідальність залишаються з людиною на все її життя.

 Діти наше майбутнє, тому це найдорожчий скарб, наша радість, наша сила, але цим дітям не поталанило мати щасливе і безтурботне дитинство. Маленькі діти з дорослими очима, неприємними спогадами та великими сподіваннями на нас дорослих. Під час відвідування кожен отримав приємний подарунок: діти –солодощі, іграшки та необхідні речі в повсякденному житті, а дорослі- щасливий погляд дитячих очей.

 

Виховний захід на тему «Профілактика насилля в родині» з клієнтами пробації.

       09.07.2021 року, в приміщенні Новоукраїнського районного відділу  філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області,  психологом Філіною Тетяною спільно з директором комунального закладу «Новоукраїнський міський центр соціальних служб» Юрієм Мироненком був проведений виховний захід з метою поглибити знання клієнтів пробації про насильство: його прояви, види та способи можливого уникнення, навчати толерантному відношенню в родині.

        Учасники заходу були ознайомлені з Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», в якому запроваджено комплексний підхід та визначено систему заходів щодо запобігання та протидію фізичному, психологічному та сексуальному насильству в сім’ї.

        Як доводить багаторічна практика міського центру соціальної служби, які працюють з проблемами попередження та подолання насильства, сімейне насилля має виражений циклічний характер. Учасники заходу вказують, що кожен акт насильства має свою передісторію, відбуваються  в стані алкогольного сп’яніння і практично завжди насильницькі дії мають тенденцію до повторення, утворюючи таким чином замкнене коло, з якого без допомоги не вийти.

        Під час заходу присутні підвищили обізнаність з питань попередження насильства в сім'ї та усвідомили негативні наслідки конфліктної поведінки в родині.

        Працівниками Новоукраїнського районного відділу з питань пробації взято участь у святковому дійстві, присвяченому святкуванню Міжнародного дня захисту дітей на території Рівнянської громади. До заходу долучилися соціальні служби, представники поліції, безоплатної правової допомоги та інші.  Подарувати дітям святковий настрій та незабутні враження-організаторам свята вдалося, натомість отримавши вдячні усмішки дітей.

 

       Проведено захід до дня Вишиванки під назвою «Одягни вишиванку»

 20.05.2021 року, в приміщенні Новоукраїнського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області,  психологом Філіною Тетяною був проведений захід для клієнтів пробації з метою розширити уявлення про українську вишивку й народний костюм, виховувати шанобливе ставлення до національних традицій народної вишивки.

 День вишиванки символізує національну єдність та повагу до українських традицій. Клієнтів пробації було ознайомлено з історією виникнення свята, про особливості національного одягу та звичаї українського народу.

Щорічно, у третій четвер травня українці та друзі України в усьому світі відзначають День вишиванки – одне з найбільш самобутніх свят, присвячених розквіту української культури. За традицією, в цей день всі охочі приходять на роботу у самому пізнаваному елементі українського костюма – у вишиванці. До даної традиції були залучені й клієнти пробації, які залюбки взяли участь, одягнувши вишиванку.

 

Новоукраїнщина: робочі зустрічі з головами та депутатами новостворених територіальних громад з метою популяризації діяльності служби пробації.

Не припиняючи популяризацію діяльності служби пробації, 22.03.2021 року та 25.03.2021 року, начальником Новоукраїнського районного відділу з питань пробації філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області, взято участь у засіданні сесії Глодоської та Рівнянської сільських радз метою підписання «Програми профілактики злочинності на 2021-2022 роки»для  подальшого зміцнення законності та правопорядку на території Новоукраїнського району та посилення соціального захисту населення.

Під час зустрічі було поінформовано про актуальні питання діяльності уповноважених органів з питань пробації, переваги пробації не тільки для особи, до якої її застосовано, а й для суспільства в цілому, про основні досягнення та пріоритетні завдання Державної установи «Центр пробації», сконцентровано увагу на подальшу співпрацю по різним напрямкам спільної діяльності. Було наголошено, що подальший успішний розвиток пробації буде залежати від злагодженої співпраці всіх зацікавлених служб.

 

З клієнтами пробації проведено виховний захід на тему: «Вперед в майбутнє». 

 12.04.2021 року, в приміщенні Новоукраїнського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області,  психологом Філіною Тетяною був проведений виховний захід з метою ознайомити з історією святкування Всесвітнього дня авіації і космонавтики та познайомити з інженером, мрійником-винахідником сучасником Ілоном Маском.

 

12 квітня 2021 року все людство відмічає Всесвітній день авіації та космонавтики. 

 Тому разом з клієнтами пробації згадали про українських космонавтів, їх роль в розвитку космонавтики, та переглянули відео-ролик про історію успіху мрійника- винахідника, сучасного освоювача космосу Ілона Маска.

  В ході заходу клієнти пробації згадали, що у власному дитинстві мріяли стати космонавтами, льотчиками, мандрівниками, зазначали, що були великими фантазерами. В кінці заходу було запропоновано відправити власні мрії клієнтів в майбутнє.

  Може здатись, що по-справжньому мріяти вміють лише діти, але з віком людські бажання стають більш реалістичними: пов’язані з побутом, благополуччям, здоров’ям.

         

Виховний захід на тему «Формування гендерної культури» з молоддю пробації.

 

05.03.2021 року, в приміщенні Новоукраїнського районного відділу  філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області,  психологом Філіною Тетяною був проведений виховний захід з метою формування поняття «гендерна рівність», розглянувши принципи гендерної рівності, поваги до прав і свобод кожної статі.

В сучасному світі гендерна культура розглядається як невід’ємний складник демократичного світогляду, дотримання принципу рівної та рівноцінної громадянської гідності кожної людини, незалежно від статі, забезпечення рівних можливостей для самореалізації та розвитку особистості чоловіків і жінок, визнання необхідності соціального партнерства жінок і чоловіків.

В ході бесіди клієнти пробації зазначили, що доволі часто гендерні проблеми більше пов’язуються з жіночими питаннями і це зумовлено тим фактом, що в період змін у суспільстві найбільш слабкі верстви населення опинялися незахищеними, але в сьогоденні неможливо не звертати увагу на проблеми чоловіків. Існують стереотипи щодо ролі чоловіка, як основного годувальника в сім’ї, якому потрібно забезпечувати рідних.

Проблеми, які ми розглянули є важливими і потребують високої особистісної відповідальності, але вкрай необхідні для забезпечення рівних можливостей  для самореалізації чоловіків і жінок в сучасному просторі.

 

        Проведено анонімне тестування серед клієнтів пробації.

 

   03.03.2021 року, в приміщенні Новоукраїнського районного відділу  філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області,    координатори Благодійної організації «Вільна зона» в рамках проекту «Заради життя»,  провели анонімне індивідуальне тестування з клієнтами пробації.

   Довіра - один із чинників, що є своєрідним ланцюжком у відносинах засудженого та пробаціонера. Виявляючи всі проблеми та потреби правопорушника, в тому числі і випадки хвороби, ми, працівники пробації, зможемо скоригувати індивідуальну роботу, що забезпечить не тільки виправлення осіб, що вчинили злочин, але і сприятиме їх поверненню до суспільства і створенню можливостей до змін. Для успішної реалізації зазначених цілей надзвичайно актуальним є залучення волонтерів.

 «Заради життя» - один із небагатьох проектів в Україні, діяльність якого спрямована на  зменшення ВІЛ, туберкульозу та вірусного гепатиту С в установах  пенітенціарної системи України та відділах пробації. Особи, які вступили в конфлікт з законом, безкоштовно отримують увесь спектр послуг – від отримання консультацій до практичного отримання результатів проведених тестувань на інфекційні хвороби.

Робоча зустріч з представниками соціальних служб району та  бюро безоплатної правової допомоги.

 

      19.02.2021 року, в приміщенні Новоукраїнського районного відділу  філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області,  відбулась робоча зустріч  з працівниками соціальних служб новостворених територіальних громад Новоукраїнського району та головним спеціалістом  відділу «Новоукраїнське бюро правової допомоги».

  Одним із  питань, які були розглянуті – це підписання нових договорів, які будуть регламентувати подальшу співпрацю.

 

  Робоча зустріч з головами новостворених об’єднаних територіальних громад та представником бюро безоплатної правової допомоги.

 

 29.01.2021 року, в приміщенні Новоукраїнського районного відділу  філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області,  відбулась робоча зустріч  з головами новостворених об’єднаних територіальних громад Новоукраїнського району та головним спеціалістом  відділу «Новоукраїнське бюро правової допомоги» з визначенням пріоритетів для подальшої співпраці.

Приводом для зустрічі стала малодієва схема визначення об’єктів сільськими радами району та новоствореними ОТГ, для відпрацювання правопорушниками адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт.Наразі постає питання щодо перегляду включення до переліку об’єктів підприємства, які готові приймати на відпрацювання правопорушників незалежно від пори року та наявності сезонної роботи.

З 2018 року держава посилила захист дітей, які мають право на одержання аліментів. Законодавство передбачає достатньо жорсткі заходи впливу на осіб, які заборгували зі сплати аліментів. Одним із заходів – це  застосування адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисної роботи.

Пробація докладає максимум зусиль у виконанні Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» шляхом розширення та зміцнення зв’язків із органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями  засобами масової інформації щодо всебічного висвітлення діяльності служби пробації з метою формування об’єктивної громадської думки про державну політику у сфері пробації.

Також під час засідання обговорювалось питання щодо порядку надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги особам, шляхом утворення мобільно-консультаційних пунктів прийому громадян у приміщеннях новостворених ОТГ.

 

Людмила Гавриш

Новоукраїнський районний відділ

філії Державної установи «Центр пробації»

в Кіровоградській області

 

І Н Ф О Р М А Ц І Я

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

НОВОУКРАЇНСЬКИЙ РАЙОННИЙ ВІДДІЛ

Філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області

Начальник відділу

 

Контактні дані:

Гавриш Людмила Володимирівна, підполковник

внутрішньої служби

_________________________________________________

поштова адреса: вул. Соборна, 70, м.Новоукраїнка

електронна скринька: kr18_probation@ukr.net

Графік роботи:

понеділок – четвер: 09:00 – 18:00

п’ятниця: 09:00 – 16:45

обідня перерва: 13:00 – 13:45

вихідний: субота, неділя

Завдання і функції уповноважених органів з питань з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України.

ПРОБАЦІЯ - ЦЕ ...

- забезпечення безпеки суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;

- надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);

- організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;

- пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);

- допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

- особа, щодо якої складається досудова доповідь;

- особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;

- особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;

- особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;

- звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років;

- особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.

ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:

ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:

- можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін;

- збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді;

- збереження роботи та житла;

- позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю.

ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):

- убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;

- справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства.

ДЛЯ ДЕРЖАВИ:

- зниження злочинності;

- зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб;

- позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет;

- дотримання міжнародних стандартів.

ВИДИ ПРОБАЦІЇ:

- Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).

- Наглядова пробація - здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.

- Пенітенціарна пробація - це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров"я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

Додатково: Запрошуємо до співпраці небайдужих громадян в якості волонтерів пробації.