27100, м.Новоукраїнка, вул. Соборна, 59 e-mail: inbox1@nu.kr-admin.gov.ua
 
Головна сторінка

 Маєте проблеми зору? Для збільшення розміру шрифта натисніть на клавіатурі одночасно 
"Ctrl" і "+"

                        НОВИНИ 

Робоча зустріч з працівниками районного відділу поліції.

 

Днями, працівниками Новоукраїнського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області, організовано робочу зустріч з старшим оперуповноваженим СКП Новоукраїнського РВП ГУНП, в ході якої обговорено спільний алгоритм дій територіальних органів поліції та уповноважених органів з питань пробації,  а також проблемні питання щодо удосконалення та організації спільної роботи.

Також було проведено взаємозвірку кількості осіб, які перебувають на обліку відділу та знаходяться у розшуку.

«З серця до серця»

 

 23.07.2021 року, за ініціативи заступника начальника Новоукраїнського районного відділу пробації філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області Олександра Боженка, та за участі пастора Релігійної громади християни віри євангельської «Церква Ісуса Христа» Анатолія Власенка, відвідали дитяче відділення КНП «Новоукраїнської центральної районної лікарні», де перебувають діти, що вилучені з родини в зв’язку з ухиленням батьків від виконання своїх батьківських обов’язків.

 Метою даного заходу було не просто відвідати дітей, що постраждали від сімейного насилля, позбавленні материнського тепла, батьківської уваги, байдужості дорослих, а підтримати, вселити віру, посіяти добро, надати посильну допомогу, адже закладені з дитячих років добро, чесність, людяність, милосердя, відповідальність залишаються з людиною на все її життя.

 Діти наше майбутнє, тому це найдорожчий скарб, наша радість, наша сила, але цим дітям не поталанило мати щасливе і безтурботне дитинство. Маленькі діти з дорослими очима, неприємними спогадами та великими сподіваннями на нас дорослих. Під час відвідування кожен отримав приємний подарунок: діти –солодощі, іграшки та необхідні речі в повсякденному житті, а дорослі- щасливий погляд дитячих очей.

 

Виховний захід на тему «Профілактика насилля в родині» з клієнтами пробації.

       09.07.2021 року, в приміщенні Новоукраїнського районного відділу  філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області,  психологом Філіною Тетяною спільно з директором комунального закладу «Новоукраїнський міський центр соціальних служб» Юрієм Мироненком був проведений виховний захід з метою поглибити знання клієнтів пробації про насильство: його прояви, види та способи можливого уникнення, навчати толерантному відношенню в родині.

        Учасники заходу були ознайомлені з Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», в якому запроваджено комплексний підхід та визначено систему заходів щодо запобігання та протидію фізичному, психологічному та сексуальному насильству в сім’ї.

        Як доводить багаторічна практика міського центру соціальної служби, які працюють з проблемами попередження та подолання насильства, сімейне насилля має виражений циклічний характер. Учасники заходу вказують, що кожен акт насильства має свою передісторію, відбуваються  в стані алкогольного сп’яніння і практично завжди насильницькі дії мають тенденцію до повторення, утворюючи таким чином замкнене коло, з якого без допомоги не вийти.

        Під час заходу присутні підвищили обізнаність з питань попередження насильства в сім'ї та усвідомили негативні наслідки конфліктної поведінки в родині.

        Працівниками Новоукраїнського районного відділу з питань пробації взято участь у святковому дійстві, присвяченому святкуванню Міжнародного дня захисту дітей на території Рівнянської громади. До заходу долучилися соціальні служби, представники поліції, безоплатної правової допомоги та інші.  Подарувати дітям святковий настрій та незабутні враження-організаторам свята вдалося, натомість отримавши вдячні усмішки дітей.

 

       Проведено захід до дня Вишиванки під назвою «Одягни вишиванку»

 20.05.2021 року, в приміщенні Новоукраїнського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області,  психологом Філіною Тетяною був проведений захід для клієнтів пробації з метою розширити уявлення про українську вишивку й народний костюм, виховувати шанобливе ставлення до національних традицій народної вишивки.

 День вишиванки символізує національну єдність та повагу до українських традицій. Клієнтів пробації було ознайомлено з історією виникнення свята, про особливості національного одягу та звичаї українського народу.

Щорічно, у третій четвер травня українці та друзі України в усьому світі відзначають День вишиванки – одне з найбільш самобутніх свят, присвячених розквіту української культури. За традицією, в цей день всі охочі приходять на роботу у самому пізнаваному елементі українського костюма – у вишиванці. До даної традиції були залучені й клієнти пробації, які залюбки взяли участь, одягнувши вишиванку.

 

Новоукраїнщина: робочі зустрічі з головами та депутатами новостворених територіальних громад з метою популяризації діяльності служби пробації.

Не припиняючи популяризацію діяльності служби пробації, 22.03.2021 року та 25.03.2021 року, начальником Новоукраїнського районного відділу з питань пробації філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області, взято участь у засіданні сесії Глодоської та Рівнянської сільських радз метою підписання «Програми профілактики злочинності на 2021-2022 роки»для  подальшого зміцнення законності та правопорядку на території Новоукраїнського району та посилення соціального захисту населення.

Під час зустрічі було поінформовано про актуальні питання діяльності уповноважених органів з питань пробації, переваги пробації не тільки для особи, до якої її застосовано, а й для суспільства в цілому, про основні досягнення та пріоритетні завдання Державної установи «Центр пробації», сконцентровано увагу на подальшу співпрацю по різним напрямкам спільної діяльності. Було наголошено, що подальший успішний розвиток пробації буде залежати від злагодженої співпраці всіх зацікавлених служб.

 

З клієнтами пробації проведено виховний захід на тему: «Вперед в майбутнє». 

 12.04.2021 року, в приміщенні Новоукраїнського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області,  психологом Філіною Тетяною був проведений виховний захід з метою ознайомити з історією святкування Всесвітнього дня авіації і космонавтики та познайомити з інженером, мрійником-винахідником сучасником Ілоном Маском.

 

12 квітня 2021 року все людство відмічає Всесвітній день авіації та космонавтики. 

 Тому разом з клієнтами пробації згадали про українських космонавтів, їх роль в розвитку космонавтики, та переглянули відео-ролик про історію успіху мрійника- винахідника, сучасного освоювача космосу Ілона Маска.

  В ході заходу клієнти пробації згадали, що у власному дитинстві мріяли стати космонавтами, льотчиками, мандрівниками, зазначали, що були великими фантазерами. В кінці заходу було запропоновано відправити власні мрії клієнтів в майбутнє.

  Може здатись, що по-справжньому мріяти вміють лише діти, але з віком людські бажання стають більш реалістичними: пов’язані з побутом, благополуччям, здоров’ям.

         

 

Виховний захід на тему «Формування гендерної культури» з молоддю пробації.

 

05.03.2021 року, в приміщенні Новоукраїнського районного відділу  філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області,  психологом Філіною Тетяною був проведений виховний захід з метою формування поняття «гендерна рівність», розглянувши принципи гендерної рівності, поваги до прав і свобод кожної статі.

В сучасному світі гендерна культура розглядається як невід’ємний складник демократичного світогляду, дотримання принципу рівної та рівноцінної громадянської гідності кожної людини, незалежно від статі, забезпечення рівних можливостей для самореалізації та розвитку особистості чоловіків і жінок, визнання необхідності соціального партнерства жінок і чоловіків.

В ході бесіди клієнти пробації зазначили, що доволі часто гендерні проблеми більше пов’язуються з жіночими питаннями і це зумовлено тим фактом, що в період змін у суспільстві найбільш слабкі верстви населення опинялися незахищеними, але в сьогоденні неможливо не звертати увагу на проблеми чоловіків. Існують стереотипи щодо ролі чоловіка, як основного годувальника в сім’ї, якому потрібно забезпечувати рідних.

Проблеми, які ми розглянули є важливими і потребують високої особистісної відповідальності, але вкрай необхідні для забезпечення рівних можливостей  для самореалізації чоловіків і жінок в сучасному просторі.

 

Тетяна Філіна

Новоукраїнський районний відділ

філії Державної установи «Центр пробації»

в Кіровоградській області

        Проведено анонімне тестування серед клієнтів пробації.

 

   03.03.2021 року, в приміщенні Новоукраїнського районного відділу  філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області,    координатори Благодійної організації «Вільна зона» в рамках проекту «Заради життя»,  провели анонімне індивідуальне тестування з клієнтами пробації.

   Довіра - один із чинників, що є своєрідним ланцюжком у відносинах засудженого та пробаціонера. Виявляючи всі проблеми та потреби правопорушника, в тому числі і випадки хвороби, ми, працівники пробації, зможемо скоригувати індивідуальну роботу, що забезпечить не тільки виправлення осіб, що вчинили злочин, але і сприятиме їх поверненню до суспільства і створенню можливостей до змін. Для успішної реалізації зазначених цілей надзвичайно актуальним є залучення волонтерів.

 «Заради життя» - один із небагатьох проектів в Україні, діяльність якого спрямована на  зменшення ВІЛ, туберкульозу та вірусного гепатиту С в установах  пенітенціарної системи України та відділах пробації. Особи, які вступили в конфлікт з законом, безкоштовно отримують увесь спектр послуг – від отримання консультацій до практичного отримання результатів проведених тестувань на інфекційні хвороби.

 

Людмила Гавриш

Новоукраїнський районний відділ

філії Державної установи «Центр пробації»

в Кіровоградській області

 

Робоча зустріч з представниками соціальних служб району та  бюро безоплатної правової допомоги.

 

      19.02.2021 року, в приміщенні Новоукраїнського районного відділу  філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області,  відбулась робоча зустріч  з працівниками соціальних служб новостворених територіальних громад Новоукраїнського району та головним спеціалістом  відділу «Новоукраїнське бюро правової допомоги».

  Одним із  питань, які були розглянуті – це підписання нових договорів, які будуть регламентувати подальшу співпрацю.

 

Людмила Гавриш

Новоукраїнський районний відділ

філії Державної установи «Центр пробації»

в Кіровоградській області

 

  Робоча зустріч з головами новостворених об’єднаних територіальних громад та представником бюро безоплатної правової допомоги.

 

 29.01.2021 року, в приміщенні Новоукраїнського районного відділу  філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області,  відбулась робоча зустріч  з головами новостворених об’єднаних територіальних громад Новоукраїнського району та головним спеціалістом  відділу «Новоукраїнське бюро правової допомоги» з визначенням пріоритетів для подальшої співпраці.

Приводом для зустрічі стала малодієва схема визначення об’єктів сільськими радами району та новоствореними ОТГ, для відпрацювання правопорушниками адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт.Наразі постає питання щодо перегляду включення до переліку об’єктів підприємства, які готові приймати на відпрацювання правопорушників незалежно від пори року та наявності сезонної роботи.

З 2018 року держава посилила захист дітей, які мають право на одержання аліментів. Законодавство передбачає достатньо жорсткі заходи впливу на осіб, які заборгували зі сплати аліментів. Одним із заходів – це  застосування адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисної роботи.

Пробація докладає максимум зусиль у виконанні Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» шляхом розширення та зміцнення зв’язків із органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями  засобами масової інформації щодо всебічного висвітлення діяльності служби пробації з метою формування об’єктивної громадської думки про державну політику у сфері пробації.

Також під час засідання обговорювалось питання щодо порядку надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги особам, шляхом утворення мобільно-консультаційних пунктів прийому громадян у приміщеннях новостворених ОТГ.

 

Людмила Гавриш

Новоукраїнський районний відділ

філії Державної установи «Центр пробації»

в Кіровоградській області

 

Новоукраїнщина:  працівниками Новоукраїнського районного відділу  філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області та фахівцем із соціальної роботи центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді виконавчого комітету Новоукраїнської міської ради, здійснили виїзд за місцем проживання неповнолітніх суб’єктів пробації.

Днями, працівниками Новоукраїнського районного відділу  філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області та фахівцем із соціальної роботи центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді виконавчого комітету Новоукраїнської міської ради, здійснили виїзд за місцем проживання неповнолітніх суб’єктів пробації.

Для якісного та всебічного проведення профілактичної роботи, діти, що вступили в конфлікт із законом, та які перебувають на обліку  Новоукраїнського районного відділу з питань пробації, відвідуються працівниками відділу за місцем проживання та навчання.

Одним із основних  принципів надання соціальних послуг неповнолітнім, які вчинили правопорушення, це адресний та індивідуальний підхід до дитини (особливі потреби неповнолітніх, які вчинили правопорушення, виявлення проблем особистісного зростання та допомога в їх розв’язанні). Тому відвідування шкіл, та інших навчальних закладів, підтримання контакту з вчителями та шкільною адміністрацією, проведення зустрічей з дітьми та їхніми батьками є дуже важливим для попередження злочинності серед неповнолітніх.

 

Новоукраїнщина:  фахівцем Новоукраїнського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області, працівниками служби у справах дітейНовоукраїнської райдержадміністрації та  центру соціальних служб  для сім’ї, дітей та молоді,  було проведено батьківські збори в Рівнянських загальноосвітніх школах  №2 та №7, на тему: «Вплив сім’ї на виховання дітей.»

Днями, фахівцем Новоукраїнського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області, працівниками служби у справах дітей Новоукраїнської райдержадміністрації та  центру соціальних служб  для сім’ї, дітей та молоді,  було проведено батьківські збори в Рівнянських загальноосвітніх школах  №2 та №7, на тему: «Вплив сім’ї на виховання дітей.»

Сьогодні особливо важливою є проблема зайнятості учнів у позаурочний час. І головною метою виховання дітей у родині становить всебічний розвиток особистості, що сполучає в собі духовне багатство, моральну чистоту й фізичну досконалість. Досягненняцієї мети включаєздійснення таких завдань, як фізичне, розумове, моральне, трудове, естетичне виховання.

Батьки – найперші та найголовніші вихователі, які відповідають перед власним сумлінням, народом, державою за якість виховання своїх дітей. В родині вперше дитина засвоює  основні принципи моралі, здобуває навички суспільної праці; формує естетичні смаки, власні життєві плани, громадянську позицію. Проте на сьогодні значно збільшилась  кількість неблагополучних сімей, у багатьох такі звичайні людські цінності, як любов, повага, взаєморозуміння, почуття відповідальності та родинного єднання відходять на другий план. Приходиться визнати, що  у наш час втрачається роль сімейного виховання і власне сім’ї як найбільш впливового фактора формування людини.

Але діти - продовжувачі не тільки батьківського роду, а й соціального ладу. І від того, які духовні та моральні цінності закладуть у їхні душі сім'я та суспільство, залежатиме майбутнє всього народу.

     «Батькам потрібно пам’ятати, що виховання – це творчий пошук, який не терпить бездумності та поспішних рішень. Уміння розуміти дитину, її стан і мотиви поведінки дозволяють найбільш правильно визначати відповідний підхід до неї. У будь-яких складних ситуаціях батьки повинні рахуватися з почуттями дитини, бачити в ній особистість, прагнути до взаєморозуміння, яке побудоване на повазі та довірі. Звідси й висновок: все, що ми бачимо в дитині, вона переймає в першу чергу від батьків»- зауважила наприкінці заходу Бліндул Валентина.

Днями, Новоукраїнським районним відділом філії Державної установи «Центр пробації», службою у справах дітей Новоукраїнської райдержадміністрації та фахівців районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, організовано та проведено виїзний різноплановий захід на території Кропивницької сільської ради.

Працівниками Новоукраїнського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації», службою у справах дітей Новоукраїнської райдержадміністрації та фахівцями районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, організовано та проведено виїзний різноплановий захід на території Кропивницької сільської ради: на території сільської ради були відвідані сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах, та особи, які перебувають на обліку соціальних служб та відділу пробації.

Працівники служб також відвідали загальношкільні батьківські збори у філії Рівнянської загальноосвітньої школи    І-ІІІ ступенів №2 «Кропивницької загальноосвітньої школи» та для учнів 5-9 класів та їх батьків  провели лекцію щодо попередження насильства в сім’ї та булінгу..

У школі вирішальна роль у боротьбі з булінґом належить учителям. Проте впоратися з цією проблемою вони можуть тільки за підтримки керівництва школи, батьків, представників місцевих органів влади та громадських організацій. Усі члени суспільства та громадськості мають дійти єдиної думки, що насильство, цькування, дискримінація за будь-якою ознакою, сексуальні домагання і нетерпимість у школі є неприйнятними.

Кожен має знати про те, в яких формах може виявлятися насильство й цькування і як від нього страждають люди та діти зокрема.

Слухачам приводилися реальні приклади з життя та вкотре наголошувалось, що будь-які насильницькі дії є неприпустимими. І важливо не тільки не ображати інших, а відстоювати, захищати слабкіших, які стали заручниками обставин.

І Н Ф О Р М А Ц І Я

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

НОВОУКРАЇНСЬКИЙ РАЙОННИЙ ВІДДІЛ

Філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області

Начальник відділу

 

Контактні дані:

Гавриш Людмила Володимирівна, підполковник

внутрішньої служби

_________________________________________________

поштова адреса: вул. Соборна, 70, м.Новоукраїнка

електронна скринька: kr18_probation@ukr.net

Графік роботи:

понеділок – четвер: 09:00 – 18:00

п’ятниця: 09:00 – 16:45

обідня перерва: 13:00 – 13:45

вихідний: субота, неділя

Завдання і функції уповноважених органів з питань з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України.

ПРОБАЦІЯ - ЦЕ ...

 • забезпечення безпеки суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;

 • надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);

 • організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;

 • пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);

 • допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

 • особа, щодо якої складається досудова доповідь;

 • особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;

 • особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;

 • особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;

 • звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років;

особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.

 

ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:

ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:

 • можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін;

 • збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді;

 • збереження роботи та житла;

 • позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю.

ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):

 • убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;

 • справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства.

ДЛЯ ДЕРЖАВИ:

 • зниження злочинності;

 • зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб;

 • позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет;

 • дотримання міжнародних стандартів.

ВИДИ ПРОБАЦІЇ:

 • Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).

 • Наглядова пробація - здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.

 • Пенітенціарна пробація - це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров"я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

Додатково: Запрошуємо до співпраці небайдужих громадян в якості волонтерів пробації.

 

Новоукраїнщина: днями в приміщенні Новоукраїнського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області, відбулось засідання круглого столу з представниками соціальних служб Новоукраїнського району, бюро безоплатної правової допомоги, відділу поліції та районного центру зайнятості.

Метою заходу стала координація зусиль зацікавлених служб району щодо соціальної підтримки осіб, які звільняються з місць позбавлення або обмеження волі.

Зі створенням пенітенціарної пробації працівники уповноважених органів з питань пробації здійснюють не лише нагляд за особами, засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням або обмеженням волі, а й здійснення моніторингу проблемних питань засуджених, які готуються до звільнення, та їхніх можливих потреб після звільнення.

Охоплюючи низку функцій, уповноважені органи з питань пробації сприяють засудженим, які готуються до звільнення у визначенні намірів щодо місця проживання після звільнення, сприяють в працевлаштуванні працездатним особам, залучають до роботи з влаштування до спеціалізованих установ для звільнених осіб, інших установ соціальної підтримки (догляду), закладів для бездомних осіб, закладів соціального обслуговування, сприяють в наданні соціальних послуг. Тобто створюється більш ефективна система соціальної підтримки звільнених осіб.

Момент звільнення засудженого має досить важливе значення для нього, оскільки він стикається з багатьма проблеми, які самотужки вирішити не взмозі. Саме тому, на допомогу приходять працівники пробації, які за підтримки соціальних служб, центру зайнятості, відділу поліції органів місцевого самоврядування допомогають повернутися такій особи до соціуму після тривалої чи короткострокової ізоляції від суспільства.

 

 

 

 

 

Новоукраїнщина: працівниками Новоукраїнського районного відділу разом з родиною неповнолітнього відвідали Новоукраїнський центр соціальних служб для сім’ї дітей та молоді виконавчого комітету Новоукраїнської міської ради.

Тему зустрічі визначили проблеми у взаємовідносинах в родині, підліток не звертає увагу на зауваження матері, бажає жити своїм життям, не помічаючи та не пускаючи в нього близьких.

Під час зустрічі директор служби звернувся до родини, в якій виховується неповнолітній та підкреслив, що відносини у сім’ї – це складний механізм, під яким слід розуміти мистецтво ефективної взаємодії. Те, якими будуть ці відносини, багато в чому залежить від його учасників. Члени сім’ї є основні дійові особи, в руках яких знаходиться все благополуччя. Як правило, головними в будь-якій сім’ї є батьки або старші за віком родичі. Решта членів родини повинні прийняти встановлені в даній сім’ї правила і порядки. Але іноді трапляється так, що звички, наміри, погляди старшого і молодшого поколінь суперечать один одному. Тоді виникають конфлікти, що можуть спричинити за собою повне руйнування відносин. Бажання знайти вихід з конфліктної ситуації завжди продиктовано необхідністю зберегти сімейні цінності на належному рівні і сприяти їх подальшому розвитку.

 

 

 

 

 

Новоукраїнщина: днями в приміщенні Новоукраїнського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області відбулась робоча зустріч з представниками бюро правової допомоги.

Відповідно до плану роботи дистанційного пункту з надання безоплатної правової допомоги, представники Новоукраїнського бюро, протягом декількох днів, консультували клієнтів пробації з тих чи інших правових питань.

Законом України «Про безоплатну правову допомогу» визначено поняття правової допомоги, як надання правових послуг, спрямованих на забезпечення реалізації прав і свобод людини і громадянина, захисту цих прав і свобод, їх відновлення в разі порушення..Згідно зі статтею 59 Конституції України, кожен має право на правову допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно.

Сьогодні в Україні функціонує одна з найбільш розгалужених систем безоплатної правової допомоги, яка забезпечує надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги. Будь-яка особа може звернутися за правовою консультацією та роз’ясненнями щодо того, як краще вирішити свою проблему у правовий спосіб. В результаті цих консультацій засуджені безперечно набагато більше дізнаються про свої права, бо основна проблема багатьох наших людей - це правова необізнаність.

Кожна ситуація, кожна проблема – це доля живої людини, яка опинилася в складних життєвих обставинах та безпорадна в правовому просторі. А особи, які опинилися у конфлікті з законом, конче потребують такої допомоги. Вона може стати рятівною соломинкою, можливо й останньою для кожного з них.

Новоукраїнщина: днями клієнт Новоукраїнського РВ філії ДУ «Центр пробації» отримав посвідчення особи - паспорт.

Познайомившись з клієнтом пробації, я була дуже здивована, що паспорт відсутній і ніколи не виготовлявся, тобто особа навіть не була зацікавлена в його отриманні. І тут почалася моя кропітка робота ……. довгі мотиваційні бесіди, які за півроку дали свій результат.

Перший крок, який ми зробили, це разом відвідали Новоукраїнський РС УДМС, разом відстояли чергу, і це дуже важливо. Адже людина повинна бачити нашу зацікавленість, турботу, тому що, як правило, до таких як «вони» ставляться з відпискою: «направили, сказали куди йти і все». Дізнавшись перелік документів, які потрібно пред’явити, не очікували, з якими труднощами прийдеться стикнутися. Не все виходило з першого разу, так як інформації в нас бракувало, потрібно було дослідити місце проживання особи з 1991 року і до тепер. Та установи, від яких ми витребовували інформацію, давно вже знищили архіви, а деякі організації взагалі були реорганізовані, переміщені. Тому на з’ясування важливої для нас інформації ми витратили не півроку, як планувалося, а рік.

І осо довгоочікувана подія - вручення вперше паспорта у 34 - річному віці. В цей момент я відчула задоволення від своєї роботи, та найголовніше – людина буде жити повноцінним життям, і, можливо, сам колись простягне руку допомоги…

 

Працівники Новоукраїнського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області взяли участь узасіданні клубу морально-правового виховання «Підліток» під назвою «СНІД: подумай про майбутнє - обери життя».

Новоукраїнщина: Працівники Новоукраїнського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області взяли участь у засіданні клубу морально-правового виховання «Підліток» під назвою «СНІД: подумай про майбутнє - обери життя».

З 1988 року 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом, що дає поштовх до зміцнення зусиль людства до боротьби з пандемією, яка поширюється у всіх регіонах світу та становить велику небезпеку для людей і суспільства. Тому про неї треба знати всім та спільно вирішувати цю проблему. Застерігати, нагадувати, інформувати, а ще - не бути байдужими до чужого горя…

 Цільовою аудиторією заходу були підлітки, які є однією з найбільш ураженіших категорій населення.Головним важелем у попередженні поширення ВІЛ-інфекції є дотримання здорового способу життя, відмова від ризикованої щодо інфікування ВІЛ поведінки, насамперед вживання наркотиків, обов’язкове використання при статевих контактах засобів  індивідуального захисту – презервативів. Свідоме ставлення до свого здоров’я забезпечить захист від СНІДу.Як наголосила в кінці заходу фахівець відділу Валентина Бліндул,: «Міцне здоров’я –запорука щасливого та повноцінного життя».

 

 

 

 

Працівники Новоукраїнського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області взяли участь в обласній Skype-школі «Молоді про культурні права (Адвокація культурних прав).

Новоукраїнщина: працівники Новоукраїнського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області взяли участь в черговому он-лайн засіданні обласної Skype-школи «Молоді про культурні права (Адвокація культурних прав).

Засідання під гаслом: «Скажемо: «НІ» домашньому насильству» відбулося за участі фахівців Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській області, працівників центральної районної бібліотеки, соціальних служб району.

Працівники Новоукраїнського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Кіровоградській області, продовжуючи «Осінню спартакіаду ідей», підтримали акцію волонтерів «З добром у серці».

Новоукраїнщина: в рамках акції «З добром у серці», працівники  Новоукраїнського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області та клієнти пробації долучилися до збору допомоги для воїнів, що перебувають в зоні ООС.

 Найстрашніше і найбезглуздіше у світі – це війна. І наш обов’язок – надати посильну допомогу нашим воякам, які ризикуючи життям, стоять на варті нашого спокою.

Мир на землі – це безцінний дар, завойований кров’ю наших предків, і ми маємо зберегти його для нащадків. Та Україна, яка ніколи не вела загарбницьких воєн, знову вимушена захищатися, молода держава, обрала нелегкий шлях до свободи та національного відродження ціною величезних втрат здобуває свою перемогу. Та мир неможливий до того часу, поки кожен не наведе лад у власній душі, визначиться з власними духовними цінностями, стане більш терплячим до людей навколо. І коли кожен буде жити в гармонії з собою, то зможе збудувати добрий, безпечний світ для інших.

І будуть наші діти пишатися волелюбним духом своїх предків, та виховувати у собі гордість за славетні здобутки українського народу.

 

Працівники Новоукраїнського відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області започаткували тривалу акцію «Осіння спартакіада ідей».

Новоукраїнщина: За участі клієнтів пробації, працівники Новоукраїнського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області, започаткували тривалу акцію «Осіння спартакіада ідей».

Реформи, які відбуваються в пенітенціарній системі, зміни в службовій діяльності, спонукають працівників Новоукраїнського відділу віднаходити нові підходи та методи роботи, бути більш креативнішими та не боятися змін.

Чарівна пора року - осінь, не дивлячись на похмурі пейзажі за вікном, та сумний настрій, іноді нас дивує та дарує неймовірний позитив та драйвові враження. Осіннє сонце та золотаве листя надихнуло працівників відділу на створення пейзажів, які продовжили б відчуття літа.

В першу чергу активних змін зазнає приміщення відділу щодо оздоблення кабінетів, адже хочеться тим самим відійти від стандартих одноманітних шаблонів до сучасних неформальних інтер’єрів.

Зміни, маємо надію, спонукатимуть клієнтів пробації до довірливих діалогів, що даватимуть змогу працівникам відділу більш детальніше розглядати кожну особу як особистість.

Шановні колеги! Запрошуємо вас приєднатися до нашої спартакіади, адже така активна діяльність дарує неймовірний настрій та згуртовує колектив, а також є дієвою профілактикою професійного вигорання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Працівниками Новоукраїнського районного відділу для неповнолітніх клієнтів пробації організовано похід до краєзнавчого музею

Новоукраїнщина: в рамках святкування Дня міста Новоукраїнка, працівниками Новоукраїнського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області для неповнолітніх клієнтів пробації було організовано похід до краєзнавчого музею Новоукраїнського району. Захоплююча екскурсія по музею була присвячена заснуванню міста Новоукраїнка, трагічним і героїчним сторінкам радянського часу, Великої Вітчизняної війни, періоду сучасного становлення української державності в Новоукраїнському районі.

Директор музею Гаращенко Микола Олексійович особливу увагу дітей акцентував на збереженні та примноженні рідного краю, на шанобливому ставленні до навколишнього середовища.

Батьківщина — це рідна домівка, місце, де ми народилися та провели найкращі дитячі роки, це батьки, які зростили, це дерево, яке ми вперше посадили, а воно віддячило нам рясними плодами. У кожної людини Батьківщина одна, як і родина, тому її історія, культура, звичаї та традиції свято повинні шануватися.

Пробація та безоплатна правова допомога – співпраця заради інтересів клієнтів пробації.

Днями, працівниками Новоукраїнського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області, було проведено робочу зустріч з головними спеціалістами Новоукраїнського Бюро правової допомоги Долгоєр Валерією Григорівною та Рибкою Олександром Сергійовичем на тему: «Права та обов’язки осіб, засуджених до покарань непов’язаних з позбавленням волі»

Під час зустрічі було обговорені основні права та обов’язки клієнтів пробації. Особливу увагу приділено змінам до Закону України» Про безоплатну правову допомогу» в частині розширення кола осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, а саме постраждалі від домашнього насильства або насильства за ознакою статі.

Також важливим питанням до обговорення став план спільних заходів профілактичного характеру з залученням осіб, що перебувають в конфлікті із законом в рамках всеукраїнського правопросвітницького проекту «Я маю право» на IV квартал 2018 року.

Правова інформація сьогодні надзвичайно потрібна людям, тому метою даного проекту є формування нової правової свідомості шляхом інформування громадян про їхні права та механізми їх захисту. А поширення знань та освітня місія сприяє залученню громадян до правової активності та правосвідомої поведінки.

Обовязок- пробаційна програма

Працівниками Новоукраїнського РВ була проведена оцінка ризику вчинення повторного кримінального правопорушення з клієнтами пробації, в яких є обовязок виконувати заходи, передбачені пробаційною програмою.

Оцінка ризику вчинення повторного кримінального правопорушення застосовується для визначення криміногенних потреб, які впливають на фактори ризику, які в свою чергу провокують «підштовхують» людину до правопорушень. Також допомагає працівнику, враховуючи фактори ризику, визначитись, яку саме пробаційну програму застосовувати для досягнення позивних змін у поведінці субєкта пробації.

Будемо мати надію, що перші кроки в цьому напрямку принесуть позитивні результати.

ЗИМА, ЩО НАС ЗМІНИЛА

 

З метою вшанування пам′яті мужніх учасників подій на Майдані, вулицях Грушевського та Інституцькій (2013-2014), яких українці називають просто –Герої Небесної Сотні, які віддали своє життя, захищаючи ідеали демократії та європейського майбутнього нашої держави,  23.02.2018 року працівниками Новоукраїнського РВ з питань пробації був проведений інформаційно- просвітницький захід присвячений Дню Небесної Сотні, учасниками якого стали неповнолітні клієнти пробації.

Будьмо ж гідними великої слави героїв, які твердо вірили, діяли, знали: Українська нація народилася тоді, коли в її обороні впала перша крапля червоної крові на чорну українську землю. Українська нація існуватиме доти, доки хоча б один українець буде готовий покласти своє життя в ім′я процвітання і свободи своєї Батьківщини.

Працівники Новоукраїнського РВ з питань пробації взяли участь у просвітницькому заході присвяченому Міжнародному Дню рідної мови.

 

Метою даного заходу було навчати розумінню того, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава, розширювати знання про красу і багатство української мови, ознайомити дітей з українськими звичаями; пробудити почуття національної гідності; формувати соціальний досвід у підлітків, успадкування духовних надбань і досягнення високої культури міжнаціональних взаємин,  виховувати толерантність до національних меншин та повагу до культурної спадщини рідного народу, любов до рідної мови, рідного краю, його традицій, почуття поваги до всього свого українського, бажання розмовляти рідною мовою.

Для якісного та всебічного проведення профілактиної роботи, діти, що вступили в конфлікт із законом, та які перебувають на обліку Новоукраїнського районного відділу з питань пробації, відвідуються працівниками відділу за місцем проживання та навчання.

Одним із основних принципів надання соціальних послуг неповнолітнім, які вчинили правопорушення, це адресний та індивідуальний підхід до дитини (особливі потреби неповнолітніх, які вчинили правопорушення, виявлення проблем особистісного зростання та допомога в їх розв’язанні). Тому відвідування шкіл, та інших навчальних закладів, підтримання контакту з вчителями та шкільною адміністрацією, проведення зустрічей з дітьми та їхніми батьками є дуже важливим для попередження злочинності серед неповнолітніх.

30 січня 2018 року, на виконання плану спільних дій щодо протидії повторної та рецидивної злочинності серед дітей та осіб молодіжного віку на 2018 рік, який було затверджено 09 січня поточного року, відбулась робоча зустріч працівників соціальних служб Новоукраїнського району, відділу поліції, представника ДНЗ ПТУ № 40 та працівників відділу з питань пробації.

Були визначені напрямки в спільній діяльності та вирішені деякі робочі питання щодо профілактики злочинності серед клієнтів відділу з питань пробації.