27100, м. Новоукраїнка, вул. Соборна, 59   e-mail: inbox1@nu.kr-admin.gov.ua
Про адміністраціюПро район Економіка Сільське господарство Соціальна сфера Контакти

Адміністративні послуги

Нормативно-правові акти

Звернення громадян

ЦНАП

Регуляторна політика

Державні закупівлі

Фінанси

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Громадська рада

Реагування на критику

Архітектура та ЖКГ

Інформація для виборців

Архів

Територіальні органи

Органи місцевого самоврядування

Військовозобов'язаним

Європейський вибір

Запрошуємо до обговорення

 
 
Головна

ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБА ІНФОРМУЄ: СЕМЕРО ВИХОВАНЦІВ ДНЗ «ВЕСЕЛКА» З С.ТРЕПІВКА ЗНАМ’ЯНСЬКОГО РАЙОНУ З СИМПТОМАМИ ГОСТРОЇ КИШКОВОЇ ІНФЕКЦІЇ ПЕРЕБУВАЮТЬ НА АМБУЛАТОРНОМУ ЛІКУВАННІ 

Попередній діагноз – харчова токсикоінфекція. Стан усіх дітей середнього ступеня тяжкості.

Серед хворих – одна дитина 2012 р.н., четверо дітей 2013 р.н. та двоє дітей 2014 р.н. Всі відвідують старшу групу. До Трепівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини вони звернулися 21 вересня.

З метою встановлення причин і умов виникнення випадків захворювання групою оперативного реагування Головного управління в Кіровоградській області 21.09.2018р. проведено санітарно-епідеміологічне обстеження дошкільного навчального закладу та позаплановий захід у формі перевірки харчоблоку дитсадка. Фахівці Кіровоградської регіональної лабораторії Держпродспоживслужби провели відбір та дослідження страв, змивів, питної води, добових проб готових страв на бактеріологічне забруднення. За участю фахівців Державної установи «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України» проведено обстеження контактних осіб (персоналу дошкільного навчального закладу), а також проведено заключну дезінфекцію. Збудник, який став причиною спалаху, встановлюється.

За результатами санітарно-епідеміологічного обстеження дошкільного навчального закладу та перевірки харчоблоку закладу виявлено ряд порушень санітарного законодавства щодо умов перебування дітей, як-от недостатня кількість миючих засобів та меблів (шаф, індивідуальних ліжок, столів); на робочому місці у працівників ДНЗ відсутні особові медичні книжки з допусками до роботи (з 12 працівників представлено тільки 6 особових медичних книжок; у трьох працівників протермінований ФГ-огляд); незадовільно ведеться обліково-звітна документація з організації харчування (відсутній Журнал бракеражу сирих продуктів та Журнал виконання норм харчування, неправильно ведеться Журнал бракеражу готових страв); видача готових страв проводиться без зняття проби; не проведена метрологічна повірка високотемпературного обладнання (духової шафи); не дотримується погоджене з Держпродспоживслужбою меню; відсутні товарно-транспортні накладні та супровідні документи, що підтверджують походження, безпечність і якість продуктів; відсутні добові проби; відсутні інструкції щодо правил миття кухонного посуду, інвентарю та обладнання; не дотримуються умови зберігання продовольчої сировини (овочі зберігають на підлозі).

Керівництву дошкільного навчального закладу надані пропозиції з локалізації та ліквідації спалаху - провести генеральне прибирання в групових осередках, харчоблоці, місцях загального перебування дітей з використанням дозволених МОЗ України дезінфікуючих засобів; відсторонити від роботи осіб, які не пройшли медичний огляд і не мають допуску до роботи; посилити контроль за організацією харчування (веденням обліково-звітної документації, зберіганням продуктів харчування, приготуванням готових страв; дотримуватися погодженого меню). Також надано припис щодо забезпечення належних умов зберігання продуктів на харчоблоці та обов’язкового приймання до закладу сировини та продуктів харчування при наявності документів, які підтверджують їх походження, безпечність і якість. За пропозицією Держпродспоживслужби області робота закладу призупиняється на 2 дні (25-26 вересня) для усунення порушень. Протиепідемічні та профілактичні заходи в дошкільному навчальному закладі «Веселка» продовжуються.

Ситуaція пеpебувaє нa кoнтpoлі Гoлoвнoгo упpaвління Деpжпpoдспoживслужби в Кіpoвoгpaдській oблaсті.

ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБА ОБЛАСТІ НАГАДУЄ ПРО НЕОБХІДНІСТЬ ДОТРИМАННЯ ПОВІТРЯНО-ТЕПЛОВОГО РЕЖИМУ В ЗАКЛАДАХ ОСВІТНІХ, ЛІКУВАЛЬНИХ ТА СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ 

Від осіннього сонця все менше тепла, середньодобова температура знижується. Незабаром розпочнеться опалювальний сезон.

У зв’язку з цим Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області нагадує керівникам навчальних, лікувально-профілактичних закладів, закладів соціальної сфери про необхідність дотримання повітряно-теплового режиму відповідно до гігієнічних вимог.

Так, відповідно до санітарних норм, оптимальною температурою у групових осередках дошкільних навчальних закладів є +19-23°С, в класах і кабінетах загальноосвітніх навчальних закладів - +17-20°С, палатах лікувально-профілактичних закладів для дорослих - +20°С, післяопераційних палатах та палатах для новонароджених - +25°С.

Порушення повітряно-теплового режиму сприяє захворюваності на грип та ГРВІ!

Новоукраїнським районним відділом зобовязано керівників відділів освіти, навчально-виховних, дошкільних, професійно-технічних, лікувальних, соціальних закладів Новоукраїнського району проводити щоденний моніторинг температурного режиму у підпорядкованих закладах протягом опалювального сезону та захворюваності на гострі респіраторні інфекції.

Отруєння бджіл

Отруєння бджіл – це наслідок несвоєчасного попередження бджолярів про час, місце і характер хімічних обробок сільгоспкультур, коли бджоли перебувають на медоносах. Найнебезпечніші для бджіл пестициди, які застосовують для боротьби зі шкідливими комахами та бур’янами.

Відповідно до статей 30 та 37 Закону України «Про бджільництво», фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов'язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.

У випадку загибелі бджіл від пестицидів, розмір нанесених збитків встановлюється комісією, що створюється місцевими органами виконавчої влади. Комісія, до складу якої обов’язково включається ветеринарний лікар, розслідує обставини на місці, складає акт із зазначенням винних осіб, надсилає проби загиблих бджіл на експертизу до державної лабораторії ветеринарної медицини. За результатами експертизи акт комісії пред’являється потерпілій стороні і суб’єкту, який заподіяв шкоду.

Пунктом 7 Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл, затвердженої наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини від 30.01.2001 № 9, передбачено інформування власників пасік за три доби до хімобробок з зазначенням застосовуваного отрутохімікату щодо місця (у радіусі 7 км), часу і способу проведення обробки, указується час ізоляції бджіл. Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години. Не допускають обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

Згідно з підпунктом 5.26 пункту 5 Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України забороняється проведення авіаційних обробок пестицидами всіх груп токсичності з метою боротьби з шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур, лісових та інших угідь, які розташовані ближче:

а) 5 км від місця постійного перебування медоносних пасік;

б) 2 км від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання, місць випасу домашніх тварин, об'єктів природно-заповідного фонду (заповідників, національних парків, ботанічних і зоологічних заказників і т. п.);

в) 1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахівничих ферм, а також посівів сільськогосподарських культур, які вживаються в їжу без термічної обробки, садів, виноградників і місць проведення інших сільськогосподарських робіт.

Застосовувати у сільському та лісовому господарстві, на присадибних ділянках тільки ті пестициди і агрохімікати, що пройшли державну реєстрацію і включені в перелік препаратів, дозволених до авіаційного та наземного застосування в Україні, роздрібного продажу населенню (Перелік пестицидів і агрохімікатів і щорічні доповнення до нього видається Міністерством екології та природних ресурсів України відповідно до ст. 7 Закону України «про пестициди і агрохімікати»)

Відповідно до статті 38 Закону України «Про бджільництво» порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України.

Зокрема, відповідальність за порушення законодавства в галузі бджільництва несуть особи, винні у:

1) неповідомленні (приховуванні) або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин;

2) порушенні технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, що призвело до погіршення умов у ареалах розселення бджіл.

Відбір зразків для лабораторного дослідження

Для хімічного дослідження у лабораторію надсилають загиблих бджіл у кількості 100 г з різних вуликів, 100-150 г незапечатаного меду, 40-50 г перги із стільником, оброблені отрутохімікатами рослини – не менше 0,5 – 0,6 кг.

Зразки поміщають у скляні банки, запечатують кожен окремо і вдень відбору надсилають із супровідним листом та пакетом документів на лабораторні дослідження. При цьому потрібно вказувати діючу речовину пестициду чи агрохімікату.

Наголошуємо, що матеріал потрібно доставляти до лабораторії якомога у найкоротші терміни!

Матеріал потрібно доставляти до Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи або регіональних лабораторій Держпродспоживслужби, адреси і контактні дані яких розміщені на офіційному сайті Держпродспоживслужби (http://www.consumer.gov.ua) в розділі Безпечність харчових продуктів та ветеринарна медицина.

Обов’язки пасічників

Зареєструвати пасіку за місцем проживання або за місцем знаходження у органах місцевого самоврядування та оформити ветеринарно-санітарний паспорт на пасіку у порядку відповідно до спільного наказу Міністерства аграрної політики України і Української академії аграрних наук від 20.09.2000 року № 184/82 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 жовтня 2000 року за № 736/4957

При розміщенні, облаштуванні пасіки, утриманні, годівлі, розведенні бджіл необхідно дотримуватись вимог Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл, затвердженої наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини від 30.01.201 р. № 9 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 12.02.2001 за № 131/5322.

Заходи профілактики гострих кишкових інфекцій

 

Заразний вузликовий дерматит ВРХ

 

Заразний вузликовий дерматит ВРХ або нодулярний дерматит — це вірус віспи ВРХ, що переноситься комахами, який може виявитися смертельним для худоби, але не впливає на здоров'я людей, що характеризується лихоманкою, утворенням типових вузликів (горбиків) на шкірі, генералізованим лімфаденітом, набряками підшкірної клітковини, внутрішніх органів та кінцівок, ураженням очей, слизових оболонок травного каналу й дихальних шляхів. Вражає тварин будь-якого віку. Продуктивність корів падає в рази, бугаї можуть ставати тимчасово або перманентно стерильними, інфіковані тільні корови абортують або народжують телят, уражених НД. Тотальне виснаження може тривати місяцями, тому тварин доводиться вбивати. Також можуть хворіти вівці та кози.

Міжнародне епізоотичне бюро (МЕБ) попереджає, що епідемією нодулярного дерматиту ВРХ вже охоплені такі країни як Росія, Болгарія, Угорщина, Австрія, Вірменія, Іран, Казахстан. Враховуючи епідеміологічну ситуацію навколо України, відсутність вакцинації, на сьогодні існує ризик епідемії нодулярного дерматиту ВРХ на території нашої держави. Заразний вузликовий дерматит є гострозаразним та дуже швидко поширюються, майже моментально. Якщо порівнювати з африканською чумою свиней, яка зараз поширюється, то цей вірус набагато страшніший. Африканська чума свиней поширюється контактним шляхом, ЗВД - комахами і контактним шляхом. 

Якщо ця хвороба прийде на територію України, то наслідки в разі поширення будуть катастрофічними – орієнтовна втрата промислового стада в господарствах складатиме: падіж — 40−70%, пожиттєве зниження продуктивності - 30−40%, падіж телят до 90%, повна утилізація молока на період карантину — 28 днів.

По-перше, це зачепить кожного українця, адже всі ми їмо молочні продукти і, якщо поголів’я впаде, то їх вартість значно збільшиться. Доведеться збільшувати обсяги імпорту.

По-друге, постраждають люди, що утримують тварин: одне - забрати свиню при африканській чумі, інше – корову, яка є «годувальницею». Для великої кількості населення корова є чи не найпершим джерелом заробітку і втратити її – справжня трагедія.

По-третє, коли Україна стане пандемічною, інші країні закриють свої ринки для імпорту з України всієї сировини, кормів і зерна. Повернути можливість експортувати буде дуже важко, довго і дорого. Чому довго і дорого? Тому що після останнього випадку вузликового дерматиту має пройти аж три роки.

Специфічного лікування цієї хвороби не існує, тому залишається лише профілактика. З метою запобігання занесення вірусу нодулярного дерматиту великої рогатої худоби на територію України забороняється завезення з неблагополучних щодо цієї хвороби країн, їх зон: великої рогатої худоби, диких тварин, репродуктивного матеріалу, продуктів тваринного походження (від домашньої великої рогатої худоби та буйволів), шкір великої рогатої худоби та буйволів. Здійснюється серологічний моніторинг заразного вузликового дерматиту. Кількість моніторингових досліджень коригується щороку в залежності від наявного поголів’я ВРХ.

Суб’єктам господарювання в свою чергу необхідно забезпечити:

 • ідентифікацію всього наявного поголів’я великої рогатої худоби;

 • вивід тварин на пасовище лише після попередньої їх обробки засобами, що забезпечують захист тварин від укусів комах. При постановці тварин на стійлове утримання після закінчення випасу проводити обов’язковий клінічний огляд тварин. Проводити профілактичну дезінсекцію тваринницьких приміщень;

 • проводити заходи, направлені на знищення стаціонарних ареалів мешкання комах – переносників збудника хвороби;

 • під час лікування та маніпуляцій з тваринами використовувати одноразові стерильні голки або шприці.

На сьогоднішній день заразний вузликовий дерматит великої рогатої худоби в Україні не зареєстровано, і лише від кожного з нас залежить його відсутність в майбутньому.

ЩЕПЛЕННЯ ВІД ГРИПУ: ЗА І ПРОТИ!

В Україні є постійна проблема - ніхто з грипом не звертається в першу добу до фахівців. Всі займаються самолікуванням і починають приймати ті препарати, які навіть протипоказані. Легкі і середні форми грипу важко відрізнити від респіраторних захворювань. Але тяжкі форми і середньотяжкі мають досить чітку картину перебігу. Насамперед, це висока температура тіла. Все-таки в переважній кількості випадків, за винятком імунодефіцитних осіб, висока температура корелюється зі ступенем тяжкості грипу. Дуже важливий симптом грипу - біль і відчуття тяжкості за грудиною, що особливо посилюються при кашлі. Це дуже характерний симптом. Пік ураження респіраторної системи при грипі - на трахею. Також при грипі спостерігається специфічна зміна в ротоглотці - особлива зернистість . За наявності цих симптомів вже не можна виключати грип. Грип - найбільш вивчена, але найменш зрозуміла з усіх хвороб. Грип - це клінічний діагноз, його повинні ставити клініцисти. Ніхто не повинен чекати жодного лабораторного підтвердження.

В епідемічному сезоні 2017-2018 рр. хворих на грип в Україні буде більше, ніж минулого року. За даними ВООЗ, в епідемічному сезоні 2017-2018 років в Україні циркулюватимуть штами вірусу грипу А/Michigan/45/2015 року, подібний до A (H1N1), А/Hong Kong/4801/2014 (H3N2), B/Brisbane/60/2008. Прогнози щодо циркуляції штамів вірусу грипу ґрунтуються на аналізі тогорічної циркуляції.

Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною. Вакцинуватися від грипу лікарі рекомендують, починаючи з жовтня, проте можна робити щеплення упродовж всього сезону.
Для профілактики грипу в епідемічному сезоні 2017-2018 років в Україні перереєстрували 4 вакцини зі штамами вірусу, що актуальні для цього сезону. Перереєстрацію пройшли такі вакцини: Інфлувак (виробник Абботт Біолоджікалз Б.В., Нідерланди), Інфлуенза (виробник Хуалан Біолоджікал Бактерін Ко., Лтд., Китай), Джісі Флю (виробник Грін Кросс Корпорейшн, Корея), Ваксігрип (виробник Санофі Пастер, Франція).

Відповідно до національного законодавства, щеплення проти грипу не входять до національного календаря щеплень, а відтак, вакцини проти грипу не закуповуються за кошти державного бюджету. Вони можуть закуповуватися за кошти місцевих бюджетів чи інших джерел, не заборонених законодавством.
Як вважає більшість медиків, своєчасне щеплення від грипу іноді здатне не просто полегшити протікання хвороби, а й врятувати життя. А значить, необхідність щеплення можна вважати незаперечним. Чи так це насправді, чи вакцинація приховує в собі певну небезпеку?

Переваги щеплення від грипу: зрозуміло, що щеплення не дає 100%-ї гарантії того, що людина не захворіє. Але якщо щеплена дитина і підхопить застуду, то хвороба протікатиме у більш легкій формі і пройде без особливих ускладнень. Особливо щеплення проти грипу виручить у ситуації, коли дитина або дорослий має сильну чутливість до різних захворювань. Сучасний вірус грипу здатний мутувати, періодично повертаючись у якійсь новій формі. І побороти такі віруси здатний лише досить сильний і укріплений імунітет, що отримав допомогу від щеплення, коли в організмі перебуває необхідна кількість антитіл. Біль і неприємності, що завдав укол, дозволяють у подальшому протягом усього сезону 2017-2018 не боятися будь-якого чихання, кашлю і подиху, спрямованого у бік тебе або твоєї дитини. Ти відчуваєш себе захищеною, і немає необхідності пити у великих кількостях ліки і таблетки від грипу.

Щеплення від грипу: за і проти . На сьогоднішній день у людей склалася неоднозначна думка, чи робити щеплення від грипу, особливо дітям. Це пояснюється негативним ставленням до втручання в імунну систему організму. Так чи варто займатися штучною стимуляцією внутрішніх сил організму чи покластися на власні його резерви? Адже крім, безумовно, позитивних сторін щеплення від грипу має і негативний вплив на організм. Багато хто помилково вважає, що після щеплення від грипу діти і дорослі стають більш активними, бадьорими і працездатними. На ділі ж після введення ін'єкції загальний стан значно погіршується. З'являється запаморочення, нудота, слабкість, млявість - вірні симптоми формування нового імунітету. Переносяться вони нелегко, але їх потрібно перечекати кілька днів. Погане самопочуття після введення вакцини може бути не тільки реакцією організму на щеплення від грипу. Але схожим на грип захворюванням після щеплення проявляється якась прихована інфекція, наприклад, риновирусна і аденовірусна інфекція, парагрип, респіраторно-синцитіальні захворювання тощо. Якщо безпосередньо перед щепленням людина заразилася грипом, то існуючий вірус може адаптуватися, а введена ін'єкція не допоможе подолати хворобу. Тому важливо робити щеплення абсолютно здоровій людині, після огляду лікаря.

Щоб щеплення від грипу 2017-2018 виконало своє безпосереднє призначення, його необхідно зробити правильно. Важливо завчасно зробити спеціальну імунограму, яка дозволить оцінити стан організму і його захисні сили. Якщо імунітет людини недостатньо сильний, то щоб уникнути хвороби його слід трохи підкріпити. Це дозволить у період дії вакцини проти грипу захистити організм від проникнення інших можливих небезпечних інфекцій, поки він сам не зміцніє. Також слід пройти обстеження на наявність будь-якого захворювання на ранній стадії прояви. Якщо діагноз підтверджується, то щеплення від грипу можна робити тільки після повного одужання.

Але, незважаючи на наведені доводи, необхідність проведення щеплення від грипу завжди залишається спірним питанням для більшості батьків, тому що вони не хочуть ризикувати здоров'ям дитини. Чи робити щеплення від грипу своїй дитині - батьки мають вирішувати в залежності від своїх власних переконань.

 

Сибірська виразка: небезпека існує!!!

Сибірка - гостре, особливо небезпечне інфекційне захворювання всіх видів сільськогосподарських, домашніх і диких тварин, а також людей. Хвороба перебігає у надгострій, гострій і підгострій формах, а у свиней - переважно в локальній ангінозній формі. У хутрових звірів сибірка виникає як кормова інфекція.

Збудник сибірки належить до числа аеробних споротвірних мікробів і існує у вигляді двох основних форм: вегетативній, і споровій. Потрапивши в грунт, за сприятливих умов (температура зовнішнього середовища не нижче 12 (град.) збудник утворює спору. У споровій формі він може перебувати в грунті необмежений час, лишаючись життєдіяльним і зберігаючи патогенність. Грунт, заражений бацилами сибірки, тривалий час (70 і більше років) залишається збудником інфекції для сприйнятливих тварин або людини.

Інкубаційний період в більшості 1-3 дні. У чутливих до сибірки тварин захворювання переважно перебігає в септичній формі (зовні здорова, вона раптово падає, з рота і носа виділяється кров’яниста піна, з ануса – кров, протягом кількох хвилин настає смерть). У свиней - у вигляді серозно-геморагічного або некротичного запалення лімфатичних залоз, зіва і глотки (локальна форма). У великої рогатої худоби хвороба перебігає частіше гостро, бурхливих колік не буває, інколи легке здуття живота й занепокоєння. Можливі аборти. Сибірка у овець здебільшого перебігає миттєво. У собак та інших м’ясоїдних спостерігаються явища тяжкого запалення травного каналу й зіву, здебільшого перебігає миттєво.

Зараження людей шкірною формою, на яку припадає 95% випадків сибірки, відбувається у разі проникнення збудників через пошкоджену шкіру – при безпосередньому контакті з хворою твариною (під час догляду за нею, забою) чи сировиною від неї (при обробці м’яса, шкури, шерсті, кісток).

В останні роки у деяких регіонах України (Волинська, Донецька, Херсонська) зареєстровані групові спалахи сибірки серед с/г тварин і людей. В 2017 році в Сумській області на березі річки Псел в с. Миропілля Краснопільського району виявлені трупи овець, за результатами лабораторних досліджень встановлено діагноз – сибірка.

 

З метою профілактики захворювання:

 • обов’язково проводити імунізацію (щеплення) сільськогосподарських тварин вакциною проти сибірки;

 • проводити ідентифікацію сільськогосподарських тварин;

 • завезення тварин проводити з благополучних територій щодо заразних хвороб тварин та з відповідними супровідними документами;

 • суворо дотримуватись ветеринарно-санітарних вимог під час проведення агромеліоративних, будівельних та інших робіт, пов'язаних з переміщенням грунту;

 • дотримуватись санітарних норм при заготівлі, зберіганні, транспортуванні та переробці сировини тваринного походження;

 • дотримуваитсь ветеринарно-санітарних правил утримання і внутрішньогосподарського забою тварин на м'ясо, при підозрі на сибірку забій тварин забороняється;

 • при підозрі на захворювання тварин необхідно звернутись до фахівців Новоукраїнської районної державної лікарні ветеринарної медицини.

Крім, перерахованих заходів, з метою попередження зараження сибірською виразкою не рекомендується купувати м'ясо у приватних осіб, які не мають висновку ветеринарних лікарів про якість продукції (наприклад, на стихійних ринках).

 

СТИХІЙНА ТОРГІВЛЯ

З настанням літнього періоду неодмінно зросла кількість місць стихійної торгівлі продуктами харчування на тротуарах вулиць. Цьому сприяє той факт, що несвідомі мешканці надають перевагу продуктам харчування, які реалізують із землі, не замислюючись про якість цих продуктів, ким та в яких умовах вони виготовлені, де зберігались і в яких "клунках" вони транспортувались. Не згадують вони й повідомлення в засобах масової інформації про гострі кишкові отруєння серед тих осіб, які вживали продукти придбані на стихійних ринках, вважаючи що з ними цього не трапиться. Але ж, якщо і трапиться – то жодних лабораторних досліджень "підозрілих" продуктів ніхто не буде проводити, бо реалізуємі на стихійних ринках продукти харчування законодавчо визначені як завідомо небезпечні та непридатні до споживання людиною.

Нагадуємо, що незаконну торгівлю ніхто не контролює, якість і свіжість продуктів на стихійних ринках не перевіряють, а самі продавці працюють з грубим порушенням санітарно-гігієнічних правил (без санітарного одягу, особові медичні книжки відсутні, порушується температурний режим реалізації, зберігання тощо). В більшості випадків торгівля проводиться з землі. Про яку гігієну можна говорити? Весь бруд і вихлопні гази залишаються на цих продуктах. Та і що можна заощадити людям, які купують продукти на стихійних ринках? Декілька копійок чи гривню? А порушення в місцях неорганізованої торгівлі є потенційно-небезпечними у виникненні спалахів харчових отруєнь, інфекційних захворювань серед населення, бо походження продуктів нікому не відоме. Особливо це стосується м’ясних, рибних та молочних продуктів, які вимагають особливих умов зберігання. Придбання харчових продуктів на стихійних ринках – це шлях до лікарняного. І винним в своїй хворобі буде лиш той, хто придбав небезпечні продукти на стихійних ринках, спокусившись на ціну чи привабливий вигляд товару.

Завжди існувало правило - попит породжує пропозицію, але перед придбанням продовольчого товару рекомендуємо зважити користь та можливі негативні наслідки для здоров'я від вживання продуктів зі стихійного ринку. Тож, шановні мешканці району, купуючи у «стихійних» продавців харчові продукти, не треба сподіватися в котрий раз на вдачу. Рано чи пізно це відгукнеться «лікарняним відпочинком».

 

Для припинення розгортання осередків стихійної торгівлі управління Держпродспоживслужби В Новоукраїнському районі звертається до всіх громадян із закликом не купувати продукти харчування в місцях стихійної торгівлі.

 

Купуйте якісні продукти харчування на ринках та в продовольчих магазинах.

 

Будьте свідомими і здоров’я Вам!

 Маєте проблеми зору? Для збільшення розміру шрифта натисніть на клавіатурі одночасно 
"Ctrl" і "+"

 

Толерантне ставлення до людей з інвалідністю