27100, м.Новоукраїнка, вул. Соборна, 59 e-mail: inbox1@nu.kr-admin.gov.ua
 
Головна сторінка

 Маєте проблеми зору? Для збільшення розміру шрифта натисніть на клавіатурі одночасно 
"Ctrl" і "+"

Г Р А Ф І К
прийому громадян керівництвом управління
Державної пенітенціарної служби України в Кіровоградській області

Служба пробації

Каталог продукції

НОВОУКРАЇНСЬКИЙ РАЙОННИЙ ВІДДІЛ З ПИТАНЬ ПРОБАЦІЇ

Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції

Контактні дані:

поштова адреса: вул. Соборна, 70, м.Новоукраїнка, 27100

тел.: 5-02-61/

Графік роботи:

понеділок – четвер: 09:00 – 18:00

п’ятниця: 09:00 – 16:45

обідня перерва: 13:00 – 13:45

вихідний: субота, неділя

                        НОВИНИ 

 

Новоукраїнщина: працівниками Новоукраїнського районного відділу разом з родиною неповнолітнього відвідали Новоукраїнський центр соціальних служб для сім’ї дітей та молоді виконавчого комітету Новоукраїнської міської ради.

Тему зустрічі визначили проблеми у взаємовідносинах в родині, підліток не звертає увагу на зауваження матері, бажає жити своїм життям, не помічаючи та не пускаючи в нього близьких.

Під час зустрічі директор служби звернувся до родини, в якій виховується неповнолітній та підкреслив, що відносини у сім’ї – це складний механізм, під яким слід розуміти мистецтво ефективної взаємодії. Те, якими будуть ці відносини, багато в чому залежить від його учасників. Члени сім’ї є основні дійові особи, в руках яких знаходиться все благополуччя. Як правило, головними в будь-якій сім’ї є батьки або старші за віком родичі. Решта членів родини повинні прийняти встановлені в даній сім’ї правила і порядки. Але іноді трапляється так, що звички, наміри, погляди старшого і молодшого поколінь суперечать один одному. Тоді виникають конфлікти, що можуть спричинити за собою повне руйнування відносин. Бажання знайти вихід з конфліктної ситуації завжди продиктовано необхідністю зберегти сімейні цінності на належному рівні і сприяти їх подальшому розвитку.

 

 

 

 

 

Новоукраїнщина: днями в приміщенні Новоукраїнського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області відбулась робоча зустріч з представниками бюро правової допомоги.

Відповідно до плану роботи дистанційного пункту з надання безоплатної правової допомоги, представники Новоукраїнського бюро, протягом декількох днів, консультували клієнтів пробації з тих чи інших правових питань.

Законом України «Про безоплатну правову допомогу» визначено поняття правової допомоги, як надання правових послуг, спрямованих на забезпечення реалізації прав і свобод людини і громадянина, захисту цих прав і свобод, їх відновлення в разі порушення..Згідно зі статтею 59 Конституції України, кожен має право на правову допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно.

Сьогодні в Україні функціонує одна з найбільш розгалужених систем безоплатної правової допомоги, яка забезпечує надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги. Будь-яка особа може звернутися за правовою консультацією та роз’ясненнями щодо того, як краще вирішити свою проблему у правовий спосіб. В результаті цих консультацій засуджені безперечно набагато більше дізнаються про свої права, бо основна проблема багатьох наших людей - це правова необізнаність.

Кожна ситуація, кожна проблема – це доля живої людини, яка опинилася в складних життєвих обставинах та безпорадна в правовому просторі. А особи, які опинилися у конфлікті з законом, конче потребують такої допомоги. Вона може стати рятівною соломинкою, можливо й останньою для кожного з них.

Новоукраїнщина: днями клієнт Новоукраїнського РВ філії ДУ «Центр пробації» отримав посвідчення особи - паспорт.

Познайомившись з клієнтом пробації, я була дуже здивована, що паспорт відсутній і ніколи не виготовлявся, тобто особа навіть не була зацікавлена в його отриманні. І тут почалася моя кропітка робота ……. довгі мотиваційні бесіди, які за півроку дали свій результат.

Перший крок, який ми зробили, це разом відвідали Новоукраїнський РС УДМС, разом відстояли чергу, і це дуже важливо. Адже людина повинна бачити нашу зацікавленість, турботу, тому що, як правило, до таких як «вони» ставляться з відпискою: «направили, сказали куди йти і все». Дізнавшись перелік документів, які потрібно пред’явити, не очікували, з якими труднощами прийдеться стикнутися. Не все виходило з першого разу, так як інформації в нас бракувало, потрібно було дослідити місце проживання особи з 1991 року і до тепер. Та установи, від яких ми витребовували інформацію, давно вже знищили архіви, а деякі організації взагалі були реорганізовані, переміщені. Тому на з’ясування важливої для нас інформації ми витратили не півроку, як планувалося, а рік.

І осо довгоочікувана подія - вручення вперше паспорта у 34 - річному віці. В цей момент я відчула задоволення від своєї роботи, та найголовніше – людина буде жити повноцінним життям, і, можливо, сам колись простягне руку допомоги…

Працівники Новоукраїнського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області взяли участь узасіданні клубу морально-правового виховання «Підліток» під назвою «СНІД: подумай про майбутнє - обери життя».

Новоукраїнщина: Працівники Новоукраїнського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області взяли участь у засіданні клубу морально-правового виховання «Підліток» під назвою «СНІД: подумай про майбутнє - обери життя».

З 1988 року 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом, що дає поштовх до зміцнення зусиль людства до боротьби з пандемією, яка поширюється у всіх регіонах світу та становить велику небезпеку для людей і суспільства. Тому про неї треба знати всім та спільно вирішувати цю проблему. Застерігати, нагадувати, інформувати, а ще - не бути байдужими до чужого горя…

 Цільовою аудиторією заходу були підлітки, які є однією з найбільш ураженіших категорій населення.Головним важелем у попередженні поширення ВІЛ-інфекції є дотримання здорового способу життя, відмова від ризикованої щодо інфікування ВІЛ поведінки, насамперед вживання наркотиків, обов’язкове використання при статевих контактах засобів  індивідуального захисту – презервативів. Свідоме ставлення до свого здоров’я забезпечить захист від СНІДу.Як наголосила в кінці заходу фахівець відділу Валентина Бліндул,: «Міцне здоров’я –запорука щасливого та повноцінного життя».

 

 

 

 

Працівники Новоукраїнського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області взяли участь в обласній Skype-школі «Молоді про культурні права (Адвокація культурних прав).

Новоукраїнщина: працівники Новоукраїнського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області взяли участь в черговому он-лайн засіданні обласної Skype-школи «Молоді про культурні права (Адвокація культурних прав).

Засідання під гаслом: «Скажемо: «НІ» домашньому насильству» відбулося за участі фахівців Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській області, працівників центральної районної бібліотеки, соціальних служб району.

Працівники Новоукраїнського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Кіровоградській області, продовжуючи «Осінню спартакіаду ідей», підтримали акцію волонтерів «З добром у серці».

Новоукраїнщина: в рамках акції «З добром у серці», працівники  Новоукраїнського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області та клієнти пробації долучилися до збору допомоги для воїнів, що перебувають в зоні ООС.

 Найстрашніше і найбезглуздіше у світі – це війна. І наш обов’язок – надати посильну допомогу нашим воякам, які ризикуючи життям, стоять на варті нашого спокою.

Мир на землі – це безцінний дар, завойований кров’ю наших предків, і ми маємо зберегти його для нащадків. Та Україна, яка ніколи не вела загарбницьких воєн, знову вимушена захищатися, молода держава, обрала нелегкий шлях до свободи та національного відродження ціною величезних втрат здобуває свою перемогу. Та мир неможливий до того часу, поки кожен не наведе лад у власній душі, визначиться з власними духовними цінностями, стане більш терплячим до людей навколо. І коли кожен буде жити в гармонії з собою, то зможе збудувати добрий, безпечний світ для інших.

І будуть наші діти пишатися волелюбним духом своїх предків, та виховувати у собі гордість за славетні здобутки українського народу.

 

Працівники Новоукраїнського відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області започаткували тривалу акцію «Осіння спартакіада ідей».

Новоукраїнщина: За участі клієнтів пробації, працівники Новоукраїнського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області, започаткували тривалу акцію «Осіння спартакіада ідей».

Реформи, які відбуваються в пенітенціарній системі, зміни в службовій діяльності, спонукають працівників Новоукраїнського відділу віднаходити нові підходи та методи роботи, бути більш креативнішими та не боятися змін.

Чарівна пора року - осінь, не дивлячись на похмурі пейзажі за вікном, та сумний настрій, іноді нас дивує та дарує неймовірний позитив та драйвові враження. Осіннє сонце та золотаве листя надихнуло працівників відділу на створення пейзажів, які продовжили б відчуття літа.

В першу чергу активних змін зазнає приміщення відділу щодо оздоблення кабінетів, адже хочеться тим самим відійти від стандартих одноманітних шаблонів до сучасних неформальних інтер’єрів.

Зміни, маємо надію, спонукатимуть клієнтів пробації до довірливих діалогів, що даватимуть змогу працівникам відділу більш детальніше розглядати кожну особу як особистість.

Шановні колеги! Запрошуємо вас приєднатися до нашої спартакіади, адже така активна діяльність дарує неймовірний настрій та згуртовує колектив, а також є дієвою профілактикою професійного вигорання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Працівниками Новоукраїнського районного відділу для неповнолітніх клієнтів пробації організовано похід до краєзнавчого музею

Новоукраїнщина: в рамках святкування Дня міста Новоукраїнка, працівниками Новоукраїнського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області для неповнолітніх клієнтів пробації було організовано похід до краєзнавчого музею Новоукраїнського району. Захоплююча екскурсія по музею була присвячена заснуванню міста Новоукраїнка, трагічним і героїчним сторінкам радянського часу, Великої Вітчизняної війни, періоду сучасного становлення української державності в Новоукраїнському районі.

Директор музею Гаращенко Микола Олексійович особливу увагу дітей акцентував на збереженні та примноженні рідного краю, на шанобливому ставленні до навколишнього середовища.

Батьківщина — це рідна домівка, місце, де ми народилися та провели найкращі дитячі роки, це батьки, які зростили, це дерево, яке ми вперше посадили, а воно віддячило нам рясними плодами. У кожної людини Батьківщина одна, як і родина, тому її історія, культура, звичаї та традиції свято повинні шануватися.

Засідання клубу морально- правового виховання «Підліток» на тему: «Наркотики- мандрівка в один кінець».

Новоукраїнщина: Днями, працівниками Новоукраїнського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області разом з представниками соціальних служб Новоукраїнського району, взяли участь у засіданні клубу морально-правового виховання «Підліток».

Часом, за браком часу, та через свою байдужість та легковажність, ми не помічаємо як втрачаємо найдорожче - своїх дітей. Підлітки, які потребують неабиякої уваги з боку дорослих, залишаються наодинці з своїм наболілим, знаходять розраду в алкоголі та наркотиках. А сина чи доньку могла зупинити лише одне ваша фраза: «Все буде добре, дитино!»

Якщо ти сказав: «НІ» - наркотикам, ти проявив свою силу волі та духу, підтвердив свою самостійність та рішучість.

Особливу увагу у розмові з дітьми було саме наголошено на зайнятість дітей: відвідування спортивних секцій, різноманітних гуртків. Та все ж найголовніше – це підтримка, нас, дорослих,ми з вами завжди поруч і всі життєві проблеми завжди розділимо навпіл.

Пробація та безоплатна правова допомога – співпраця заради інтересів клієнтів пробації.

Днями, працівниками Новоукраїнського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області, було проведено робочу зустріч з головними спеціалістами Новоукраїнського Бюро правової допомоги Долгоєр Валерією Григорівною та Рибкою Олександром Сергійовичем на тему: «Права та обов’язки осіб, засуджених до покарань непов’язаних з позбавленням волі»

Під час зустрічі було обговорені основні права та обов’язки клієнтів пробації. Особливу увагу приділено змінам до Закону України» Про безоплатну правову допомогу» в частині розширення кола осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, а саме постраждалі від домашнього насильства або насильства за ознакою статі.

Також важливим питанням до обговорення став план спільних заходів профілактичного характеру з залученням осіб, що перебувають в конфлікті із законом в рамках всеукраїнського правопросвітницького проекту «Я маю право» на IV квартал 2018 року.

Правова інформація сьогодні надзвичайно потрібна людям, тому метою даного проекту є формування нової правової свідомості шляхом інформування громадян про їхні права та механізми їх захисту. А поширення знань та освітня місія сприяє залученню громадян до правової активності та правосвідомої поведінки.

Обовязок- пробаційна програма

Працівниками Новоукраїнського РВ була проведена оцінка ризику вчинення повторного кримінального правопорушення з клієнтами пробації, в яких є обовязок виконувати заходи, передбачені пробаційною програмою.

Оцінка ризику вчинення повторного кримінального правопорушення застосовується для визначення криміногенних потреб, які впливають на фактори ризику, які в свою чергу провокують «підштовхують» людину до правопорушень. Також допомагає працівнику, враховуючи фактори ризику, визначитись, яку саме пробаційну програму застосовувати для досягнення позивних змін у поведінці субєкта пробації.

Будемо мати надію, що перші кроки в цьому напрямку принесуть позитивні результати.

ЗИМА, ЩО НАС ЗМІНИЛА

 

З метою вшанування пам′яті мужніх учасників подій на Майдані, вулицях Грушевського та Інституцькій (2013-2014), яких українці називають просто –Герої Небесної Сотні, які віддали своє життя, захищаючи ідеали демократії та європейського майбутнього нашої держави,  23.02.2018 року працівниками Новоукраїнського РВ з питань пробації був проведений інформаційно- просвітницький захід присвячений Дню Небесної Сотні, учасниками якого стали неповнолітні клієнти пробації.

Будьмо ж гідними великої слави героїв, які твердо вірили, діяли, знали: Українська нація народилася тоді, коли в її обороні впала перша крапля червоної крові на чорну українську землю. Українська нація існуватиме доти, доки хоча б один українець буде готовий покласти своє життя в ім′я процвітання і свободи своєї Батьківщини.

Працівники Новоукраїнського РВ з питань пробації взяли участь у просвітницькому заході присвяченому Міжнародному Дню рідної мови.

 

Метою даного заходу було навчати розумінню того, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава, розширювати знання про красу і багатство української мови, ознайомити дітей з українськими звичаями; пробудити почуття національної гідності; формувати соціальний досвід у підлітків, успадкування духовних надбань і досягнення високої культури міжнаціональних взаємин,  виховувати толерантність до національних меншин та повагу до культурної спадщини рідного народу, любов до рідної мови, рідного краю, його традицій, почуття поваги до всього свого українського, бажання розмовляти рідною мовою.

Для якісного та всебічного проведення профілактиної роботи, діти, що вступили в конфлікт із законом, та які перебувають на обліку Новоукраїнського районного відділу з питань пробації, відвідуються працівниками відділу за місцем проживання та навчання.

Одним із основних принципів надання соціальних послуг неповнолітнім, які вчинили правопорушення, це адресний та індивідуальний підхід до дитини (особливі потреби неповнолітніх, які вчинили правопорушення, виявлення проблем особистісного зростання та допомога в їх розв’язанні). Тому відвідування шкіл, та інших навчальних закладів, підтримання контакту з вчителями та шкільною адміністрацією, проведення зустрічей з дітьми та їхніми батьками є дуже важливим для попередження злочинності серед неповнолітніх.

30 січня 2018 року, на виконання плану спільних дій щодо протидії повторної та рецидивної злочинності серед дітей та осіб молодіжного віку на 2018 рік, який було затверджено 09 січня поточного року, відбулась робоча зустріч працівників соціальних служб Новоукраїнського району, відділу поліції, представника ДНЗ ПТУ № 40 та працівників відділу з питань пробації.

Були визначені напрямки в спільній діяльності та вирішені деякі робочі питання щодо профілактики злочинності серед клієнтів відділу з питань пробації.

19 грудня 2017 року працівниками Новоукраїнського РВ з питань пробації був проведений виховний захід до Дня Св.Миколая.

Створення позитивного настрою, ознайомлення із традиціями й обрядами рідного народу- першочергове завдання у виховній роботі з неповнолітніми клієнтами пробації.

 

 

 

 

 

 

 

Міжнародний день чаю

13 грудня 2017 працівниками Новоукраїнського РВ з питань пробації було проведено зустріч з клієнтами пробації присвячену «Міжнародному дню Чаю».

Чай - найпопулярніший напій на Землі.

«День чаю» відзначається щорічно 15 грудня. Метою зустрічі було ознайомлення з культурою та традиціями вживання чаю.15 грудня була прийнята «Світова Декларація Прав працівників чайної індустрії», що безпосередньо вказує на те, що чайна галузь змушена боротися з безліччю проблем, які потребують вирішення.

Найгучніше святкування «Міжнародного дня чаю» відповідно проходить в Індії і Шрі-Ланці, Непалі, Індонезії, Бангладеші, В’єтнамі, Кенії, Уганді, Малайзії і Танзанії. Про користь вживання різноманітних сортів чаю написано не мало наукових праць. У багатьох країнах по всьому світу існують унікальні багатовікові чайні традиції. І «День чаю» є чудова можливість згадати про них і приєднатися до численних привітань на адресу всіх тих людей, хто весь цей час працює над тим, щоб у нас на столі був цей чудовий напій. З Днем чаю!

 

 

27 листопада Новоукраїнським РВ з питань пробації було проведено заняття з протидії торгівлі людьми з неповнолітніми, які вступили в конфлікт з законом.

Неповнолітні клієнти переглянули фільм «Життя на продаж» та обговорили шляхи вербування, групи ризику, форми торгівлі людьми.

Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». За оцінками експертів щорічно 1-2 млн. людей стають «живим товаром». Наприкінці ХХ сторіччя з його проявами зіткнулась і Україна.

На сьогодні проблема боротьби з торгівлею людьми стала надзвичайно актуальною для нашої держави. Україна, як і більшість країн Центрально-Східної Європи, вже має досить тривалий сумний досвід втрати значної кількості жінок,неповнолітніх та чоловіків вивезених з її території за кордон, де вони стають жертвами різноманітних методів та форм експлуатації, найпоширенішою з яких є примушення до заняття проституцією, примусової праці, сурогатного материнства, примусового донорства та втягнення в злочинну діяльність.

У сучасному світі торгівля людьми є одним з найбільш масових порушень прав і свобод людини.

Працівниками Новоукраїнського РВ з питань пробації провели просвітницьке заняття на тему: «Профіліктика дитячої злочинності » з учнями 9-А класу ЗОШ №6 м. Новоукраїнки.

Дестабілізація економіки, спад виробництва, зниження життєвого рівня в країні, руйнування старої системи цінностей і стереотипів, що регулювали відносини особистості з суспільством, – все це хворобливо переживається населенням, відображаючись на його соціальному самопочутті. Соціальні кризові процеси, що відбуваються в сучасному суспільстві, негативно впливають на психологію людей, породжує тривожність і напруженість, озлобленість, жорстокість і насильство. Важкий економічний стан країни привів наше суспільство до серйозних труднощів і внутрішніх конфліктів, до значного збільшення рівня поширеності і різноманіття форм аморальних вчинків, злочинності і інших видів відхилень поведінки. Тривожним симптомом є зростання числа неповнолітніх з девіантною поведінкою, що виявляються в асоціальних діях (алкоголізм, наркоманія, порушення громадського порядку, хуліганство, вандалізм і ін.). У крайніх формах стали виявлятися жорстокість і агресивність. Різко зросла злочинність серед молоді.

Девіантна поведінка молодших школярів виникає тоді, коли діти деградують у своєму духовному розвитку і зупиняються на рівні суто прагматичної взаємодії з навколишнім середовищем. За таких умов девіація стає формою свідомого неадекватного реагування молодших школярів на цінності суспільного життя, які за своїм змістом і спрямованістю не відповідають освітньо-виховним і морально-правовим нормам. Загальновідома першопричина порушень поведінки учнів – втрата інтересу до навчання. Нерідко в її основі лежить затримка чи порушення розумового, психічного розвитку, педагогічна занедбаність тощо. Як результат, уже в 3- у класі третина учнів відвідує школу без інтересу, кожен десятий – не любить школу, кожен п'ятнадцятий – її ненавидить.

Що таке Пробація?

Працівниками Новоукраїнського РВ з питань пробації провели просвітницьке заняття на тему: «Що таке пробація?» з учнями ДНЗ ПТУ № 40 м. Новоукраїнки.

В ході заняття учнів познайомили з розвитком системи Пробації в Європейських країнах, та в Україні. Ознайомили з поняттями «пробація», «види пробації», «принципи пробація» «клієнт пробації», «оцінка ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення», «ювенальна пробація», «волонтер пробації».

А також учні переглянули документальний фільм: «Почуй мене», який спрямований на запобігання дитячої злочинності шляхом ознайомлення з об’єктивною інформацією від їхніх однолітків, які відбувають покарання в колоніях.

Учні брали активну участь в запропонованому занятті, проявили інтерес, активно задавали питання щодо різноманітних правопорушень та наслідків за вчинення протиправної поведінки.

Протидія торгівлі людьми

20 вересня 2017 року працівники Новоукраїнського РВ з питань пробації спільно з працівниками бібліотеки, представником ювенальної превенції та працівником Бюро вторинної безоплатної правової допомоги, для учнів ДНЗ ПТУ № 40 було проведено захід «Протидія торгівлі людьми», який проходив на центральній площі міста.

У ході заходу учні переглянули навчальний фільм «Станція призначення- життя», обговорили важливі аспекти щодо запобігання торгівлі людьми, як власне не стати жертвою злочину.

 

Співпраця – в інтересах клієнтів пробації

29 серпня 2017 року працівниками Новоукраїнського РВ з питань пробації проведено робочу зустріч з начальником Новоукраїнського Бюро правової допомоги Познаховською Кристиною Юріївною.

Під час зустрічі було складено план спільних заходів на IV квартал 2017 року, окреслений спектр послуг, які пропонує Бюро у роботі з неповнолітніми клієнтами пробації та усвідомлення ними правових, соціальних та виховних норм, які є запорукою ресоціалізації осіб, які вступили в конфлікт із законом.

Пробація та безоплатна правова допомога – консультування

клієнтів пробації.

10 липня 2017 року працівниками Новоукраїнського РВ з питань пробації проведено робочу зустріч з начальником Новоукраїнського Бюро правової допомоги Познаховською Кристиною Юріївною.

Під час зустрічі з клієнтами пробації, були надані індивідуальні юридичні консультації різноманітного напрямку. Ознайомили клієнтів пробації із правовими наслідками, які чекають на них у разі скоєння повторних злочинів або адміністративних правопорушень. Особливу увагу зосередили на важливості усвідомлення ними правових та соціальних норм, які є запорукою ресоціалізації .

За результатами зустрічі досягнуто домовленості про подальшу співпрацю в сфері надання правової допомоги клієнтам пробації.

Працівники Новоукраїнського РВ з питань пробації з неповнолітніми клієнтами пробації відвідали заходи, присвячені Міжнародному дню захисту дітей.

Уже традиційно, в місті Новоукраїнка, 01 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей ‒ прекрасне свято радості та надії.

Кожна дитина має повне право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього. І сьогодні – це не лише веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, прагнути, щоб усі діти росли щасливими і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.

 

 

 

 

 

 

Пробація та безоплатна правова допомога – співпраця заради інтересів клієнтів пробації.

26 травня 2017 року працівниками Новоукраїнського РВ з питань пробації проведено робочу зустріч з начальником Новоукраїнського Бюро правової допомоги Познаховською Кристиною Юріївною.

З метою розширення доступу клієнтів пробації до безоплатної правової допомоги, на зустрічі було узгоджено проведення заходів правового характеру.

Значне місце в соціальному дослідженні особистості клієнтів пробації, займають бесіди з правопорушниками, проведенням соціально-виховної роботи, що полягає в диференційованому підході під час надання консультативної, психологічної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності.

За результатами зустрічі досягнуто домовленості про подальшу співпрацю в сфері надання правової допомоги клієнтам пробації.

 

12 травня 2017 психологом Тетяною Філіною та фахівцем Валентиною Бліндул Новоукраїнського РВ з питань пробації був проведений тренінг на тему : «Права людини та дитини» за програмою профілактики конфліктів та правопорушень серед учнівської молоді «Будуємо майбутнє разом».

На тренінгу були розглянуті цікаві факти про історію прав дитини, неповнолітні клієнти пробації розширили знання про спектр прав дитини відповідно до віку, ознайомилися із ключовими правами дитини з Конвенції ООН.

Права у дітей з’явилися відносно нещодавно. Лише у середині XIX століття. У цей період Європу полонила епоха війн та революцій,через що гостро постало питання бездоглядності та безпритульності дітей. Тому в цей час виникають перші Міжнародні об’єднання суддів,які займаються справами дітей. Лише на початку XXстоліття, 1919 року, в Англії виникає перша в світі організація із захисту дітей –«Save the Children». Вагомий внесок у формування системи прав дитини зробила Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй: вона ухвалила Декларацію прав дитини у 1959 році, створила ЮНІСЕФ – організацію, яка займається захистом прав дітей.20 листопада 1989 року було прийнято Конвенцію ООН про права дитини. Цей документ є першим і основним міжнародним документом,який вмістив у собі широкий спектр прав дітей віком від народження до 18 років.

Неповнолітні клієнти пробації взяли активну участь у занятті, проявили неабиякий інтерес, активно задавали питання, щодо своїх прав та обов’язків.

 

Соціально-психологічна робота з дітьми з асоціальною поведінкою.

26.04.2017 року працівники Новоукраїнського районного відділу з питань пробації були запрошені до Новоукраїнського центру дитячої та юнацької творчості «Зоріт» на семінар під назвою «Робота з дітьми з асоціальною поведінкою», за участі психологів міського та районного відділів освіти, представників соціальних служб, відділу поліції.

Метою семінара було об’єднати та скоординувати зусилля в створенні єдиної системи всіх зацікавлених служб в попередженні правопорушень серед підлітків та перейти від формального підходу в роботі, який, в переважній більшості, базувався тільки на теоретичних заходах, до практичних дієвих форм, які будуть направлені на різновекторну допомогу підлітку та відштовхуватись від інтересів та здібностей самої дитини.

Окремо обговорювалось питання щодо проведення роботи з батьками, які як правило, не цікавляться дозвіллям дитини, що призводить до непоправних наслідків. На виконання поставлених цілей навчальними закладами району будуть внесені зміни в планування та розроблені спільні практичні заходи з представниками інших служб.

13 квітня 2017 року фахівцем Новоукраїнського районного відділу з питань пробації Валентиною Бліндул., спільно з інспектором ВП ГУНП, та працівниками ЦСССДМ та ССД, було проведено виховну годину з учнями 7-9 класів Новомиколаївської ЗОШ, на тему: «Причини та профілактика правопорушень серед неповнолітніх».

Дуже часто підлітки не знають, як захистити свої права, що для цього слід зробити, з ким порадитися, до кого звернутися по допомогу. Не маючи достатнього життєвого досвіду для самостійного вирішення проблеми, підлітки іноді навіть опиняються на межі скоєння злочину, і тоді врятувати їх від фатальної помилки може тільки знання законів.

Кожен із виступаючих намагався донести дітям важливість знання і дотримання як законів життя, моралі так і чинного законодавства. Саме такі бесіди спрямовані на підвищення рівня правової освіти та культури спілкування, сприяють подоланню особистісних проблем та становленню людини як особистості, допомагають орієнтуватися дітям в правовому полі.

Учнів ознайомили з питаннями правової відповідальності неповнолітніх, із особливостями застосування покарання до неповнолітніх, а також правового захисту дітей.

Діти – це майбутнє будь-якої держави. І тільки ми, дорослі, відповідаємо за вчинки наших дітей.

16 березня 2017 року, працівниками Новоукраїнського РВ з питань пробації, було проведено спільну робочу зустріч з начальником відділу Новоукраїнського бюро правової допомоги та з директором Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді виконавчого комітету Новоукраїнської міської ради.

Під час зустрічі було обговорено основні права та обов’язки осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. «Відповідно до ч. 2 ст. 7 Кримінально-виконавчого кодексу України засуджені користуються всіма правами людини та громадянина, передбаченими Конституцією України, за винятком обмежень, визначених цим Кодексом, законами України і встановлених вироком суду».

Особливу увагу було приділено змінам до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» в частині розширення кола осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Було зазначено, що коло осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, суттєво розширився за рахунок надання такого права найбільш незахищеним суспільним групам.

 

Начальник Новоукраїнського РВ

з питань пробації Л.В.Гавриш

Година – попередження: «Туберкульоз-ми маємо знати»

Щоб привернути увагу підлітків до проблеми туберкульозу, днями, працівниками Новоукраїнської центральної бібліотеки та фахівцем Новоукраїнського районного відділу з питань пробації, на черговому занятті клубу «Підліток», для учнів 10 класу ЗШ № 8, проведено годину-попередження «Туберкульоз - ми маємо знати», з супроводом мультимедійної презентації «туберкульоз».

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, але його розвиток і поширеність залежать також від соціальних факторів. Кризова ситуація в економіці України, наслідки Чорнобильської катастрофи призвели до збільшення захворюваності на туберкульоз. Міграція населення, алкоголізм та наркоманія є сприятливими факторами поширення цього захворювання, його злоякісного перебігу.

Особливу увагу старшокласників привернув стенд «Туберкульоз: епідемія в Україні», інформація якого розкривала питання розповсюдження хвороби, шляхів її передачі, факторів розвитку хвороби, профілактичних та запобіжних заходів.

 

Начальник Новоукраїнського РВ

з питань пробації Л.В.Гавриш

01.12.2016 року фахівець Новоукраїнського районного відділу кримінально-виконавчої інспекції Валентина Бліндул та Олександр Луговий проводили виховний захід із засудженими на тему: «Не дай СНІДу шанс».

Метою заходу було, привернути увагу до даної проблеми, формувати позитивну мотивацію на здоровий спосіб життя, свідоме ставлення до власного здоров’я та поведінки щодо профілактики поширення ВІЛ/СНІД-інфекції.

На сьогодні ступінь поширення вірусу є таким, що люди з ВІЛ є і у нашому місті, і, цілком імовірно, у колі наших знайомих та друзів. Ми можемо знати про це, а можемо і не знати. Існує можливість як проігнорувати проблему ВІЛ/СНІДу та розвиток епідемії, так і можливість замислитись над цією проблемою. Розвиток епідемії у більшій своїй частині відбувається через те, що багато хто з нас вважає, що ВІЛ не може їх торкнутися. Як наслідок, люди стають ВІЛ-позитивними тільки тому, що не знали, як уникнути передачі вірусу, або знали, але вирішили за непотрібне дотримуватись цієї тактики.

Розвиток епідемії потрібно зупинити . Це завдання мають вирішувати усі. Уже зараз є певні успіхи щодо продовження життя хворих на СНІД, намічаються тенденції позитивного ставлення до людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом.

Всі разом ми зможемо привернути увагу до цієї проблеми та подолати епідемію якомога швидше, чим збережемо здоров’я своє та своїх близьких і рідних.

 

 

 

 

 

 

Кіровоградщина: фахівцем Новоукраїнського РВ КВІ проведено захід профілактичного характеру з особами які перебувають на обліку в РЦСССДМ та Новоукраїнського відділу поліції ГУ НП в Кіровоградській області.

23 листопада фахівець Новоукраїнської кримінально – виконавчої інспекції спільно з представниками Новоукраїнського районного центру соціальноїх служби для сім"ї, дітей та молоді, служби у справах дітей Новоукраїнської РДА та Новоукраїнського відділу поліції ГУ НП в області, а також представниками територіальних громад був здійснений виїзд до с. Кам’яний міст та с. Марянопіль.

Під час виїзду було відвідано сім"ї, які перебувають на відповідних обліках як такі, що опинилися у складних життєвих обставинах. З батьками проведено роботу щодо недопущення проявів насилля та жорстокого поводження з дітьми. Також були відвідані сім’ї, які ведуть аморальний спосіб життя, з якими було проведено бесіду профілактичного характеру, щодо недопущення скоєння правопорушень та роз’яснено про наслідки які вони передбачають.

Кіровоградщина: фахівцем Новоукраїнського РВ КВІ проведено правоосвітню годину з учнями Рівнянської школи інтернат.

21 жовтня 2016 року фахівцем Новоукраїнського РВ КВІ Луговим О.В. було проведено правоосвітню годину на тему «Профілактика правопорушень серед дітей» з учнями Рівнянської школи інтернат Новоукраїнського району , які входять до групи ризику .

Метою проведення даного заходу було поглибити знання учнів про права , обов’язки громадянина України, спонукати до розуміння принципу обов’язкового покарання за правопорушення та скоєння злочинів.

Учні брали активну участь у запропонованих заходах, проявляли інтерес, активно задавали питання щодо різноманітних правопорушень та наслідків за вчинення протиправної поведінки. Наприкінці зустрічі було показано науково-документальний фільм.

Кіровоградщина: фахівцем Валентиною Бліндул Новоукраїнського РВ КВІ спільно із працівниками бібліотеки, та учасниками АТО, проведено виховний захід з учнями 10-11 кл. Новоукраїнської гімназії №7 на тему « День захисника України».

12.10.2016 року фахівцем Новоукраїнського районного відділу кримінально-виконавчої інспекції Бліндул В.В. спільно з працівниками бібліотеки, та учасниками АТО, було проведено виховну годину з учнями 10 - 11 кл. Новоукраїнської гімназії № 7, на тему: « День захисника України».

Метою виховного заходу було, сприяти естетичному вихованню учнів, забезпечити моральне виховання учнів, продовжувати формувати такі риси характеру, як: патріотизм, гуманізм, милосердя; виховувати правильне ставлення та любов до історії українського народу. 

Українська земля… Земля, щедро полита кров’ю її синів та ворогів, земля, на якій протягом віків точилися трагічні й, водночас, героїчні події.

І наш з вами святий обов’язок – неухильно дотримуватися заповідей предків, берегти здобуте у важкій боротьбі і стати справжніми патріотами молодої держави – України.

Діти проявили неабиякий інтерес , активно задавали питання учасникам АТО щодо їх мобілізації, та несення військової служби на Сході. Також, вшанували хвилиною мовчання загиблих героїв, які поклали своє життя за рідну Батьківщину.

Кіровоградщина: фахівцем Новоукраїнського РВ КВІ проведено тестування на визначення показників та форм агресії за методикою А. Басса та А. Дарки з неповнолітніми засудженими.

05.10.2016 року фахівцем Новоукраїнського районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції Бліндул В.В. було проведено тестування на визначення показників та форм агресії за методикою А. Басса та А. Дарки з неповнолітніми засудженими.

Метою тестування було визначити й обгрунтувати результати діагностування агресивної поведінки підлітків.

Отримані результати стосовно особливостей агресивної поведінки допоможуть розробити заходи, які сприятимуть зниженню загального рівня агресивності молоді.

В Новоукраїнському РВ КВІ ДПтС України в Кіровоградській області проведено робочу нараду з головним спеціалістом Новоукраїнського Бюро правової допомоги.

26.09.2016 року працівниками кримінально-виконавчої інспекції проведено робочу зустріч з головним спеціалістом Новоукраїнського Бюро правової допомоги Зінченком Володимиром Миколайовичом.

За результатами зустрічі досягнуто домовленості про подальшу співпрацю в сфері надання безоплатної правової допомоги.

В Новоукраїнському РВ КВІ ДПтС України в Кіровоградській області проведено виховний захід з учнями 10 класу Новоукраїнської гімназії №7 на тему: «Тероризм – загроза людству»

21.09.2016 року фахівцем Валентиною Бліндул Новоукраїнського РВ КВІ спільно з інспектором Новоукраїнського ВП ГУНП Куценко Наталією, та працівниками бібліотеки, було проведено виховний захід з учнями 10 класу Новоукраїнської гімназії №7 на тему: «Тероризм – загроза людству».

Метою заходу було виховувати спостережливість, рішучість, вміння уникати необдуманих дій, щоб під загрозу не поставити власну безпеку і безпеку інших людей.

Учні проявили неабиякий інтерес, активно задавали питання щодо тероризму, та разом зробили висновки що, тероризм у наш час набуває рис глобальної проблеми людства, і тому проблема боротьби з ним є однією з найактуальніших, що стоять перед міжнародною спільнотою.

Працівники Новоукраїнського РВ КВІ взяли участь у відкритті Новоукраїнського бюро правової допомоги.

 З метою забезпечення та розширення доступу до якісної безоплатної первинної та вторинної правової допомоги, відповідно до Плану заходів з реформування територіальних органів Міністерства юстиції та розвитку системи надання безоплатної правової допомоги, 31 серпня 2016 року, під час круглого столу на тему "Бюро правової допомоги: крок до захисту прав територіальних громад", за участі керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, представників районного військогового комісаріату, фахівця Новоукраїнського РВ КВІ, засобів масової інформації та громадськості, було офіційно відкрито бюро правової допомоги Голованіського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги.

Основними завданнями бюро правової допомоги є:

правопросвітництво у територіальних громадах; 

надання безоплатної первинної правової допомоги – правової інформації та консультацій; 

забезпечення доступу до безоплатної вторинної правової допомоги (представництво інтересів в суді) вразливих категорій громадян;

забезпечення доступу до електронних сервісів Міністерства юстиції.

Кожен, хто звернеться до бюро за юридичною консультацією – її отримає, як і матиме доступ до електронних сервісів Міністерства юстиції. Крім того, клієнти матимуть змогу через бюро отримати доступ й до адвокатських послуг – якщо це буде необхідно та у випадку належності до визначених законом категорій осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу; а також фахівці бюро представлятимуть інтереси таких осіб у суді за окремими видами спорів.

В Новоукраїнському РВ КВІ ДПтС України в Кіровоградській області проведено виховну годину на тему: «Профілактика правопорушень серед засуджених».

02.08.2016 року фахівцем Новоукраїнського районного відділу кримінально-виконавчої інспекції Валентиною Бліндул проведено виховну годину із засудженими що перебувають на обліку «Профілактика правопорушень серед засуджених»

Головною метою, є виховати громадянина як члена правового суспільства, демократичної держави, особи, що відчуває й цінує ідеали, свободи й рівності, усвідомлює вартість людської гідності, здатна сама визначити пріоритети власного життя, прагне стабільної політичної системи й готова підтримувати її існування.

Знання засудженими певних законів, норм поведінки, своїх обов'язків перед суспільством, усвідомлення ними шкоди, відповідальності й вироблення у них правової свідомості зобов'язує поводитись у певних рамках, утримує від порушень правил поведінки.

 

В Новоукраїнському РВ КВІ ДПтС України в Кіровоградській області проведено анкетування із неповнолітніми на тему: «Попередження насильства в сім’ї».

25.07.2016 року фахівцями Новоукраїнського районного відділу кримінально-виконавчої інспекції Валентиною Бліндул та Олександром Луговим проведено анкетування із засудженими «Попередження насильства в сім’ї».

Метою анкетування було, формувати в засуджених здатність до самоконтролю, поваги до моралі і правопорядку; формувати вміння висловлювати та відстоювати свої думки; бути толерантними.

У процесі досліджування даної проблеми , було проведено анкетування неповнолітніх про насильство в сім’ї. На запитання анкети вони дали відповіді, які свідчать про те, що 5% дітей зазнавали насилля в сім’ї, решта з них знають, що існує така проблема у суспільстві.

 Безумовно, проблема насильства в сім’ї є досить гострою для України, як і для багатьох інших країн світу. Її небезпечність полягає в тому, що прояви насильства і жорстокість в сім’ї не лише руйнують гармонію і злагоду в родині, а й виступають однією з передумов злочинності, дитячої безпритульності, торгівлі людьми та іншого в суспільстві.

Отже, профілактика сімейного насильства буде найефективнішою при формуванні культури батьків, вихованні моральних якостей у дітей та молоді. У свою чергу, це вимагає цілеспрямованої підготовки фахівців, щодо  запобігання насильству в сім’ї.

В Новоукраїнському РВ КВІ ДПтС України в Кіровоградській області проведено із засудженими виховну лекцію на тему: «Вплив шкідливих звичок на організм людини».

19.07.2016 року фахівцями Новоукраїнського районного відділу кримінально-виконавчої інспекції Валентиною Бліндул та Олександром Луговим проведено виховну годину із засудженими «Вплив шкідливих звичок на організм людини».

Метою заходу було, з’ясувати причини поширення шкідливих звичок(алкоголь, тютюнопаління, наркоманія), їхній вплив на організм людини та сутність даної проблеми у суспільстві.

Під час обговорення даної теми разом із засудженими ми зробили висновки, що шкідливі звички є не лише особистою проблемою кожної людини окремо, але й гострою соціальною проблемою, з якою пов’язане майбутнє всього людства.

Фахівцями Новоукраїнського РВ КВІ проведено правоосвітню годину з засудженими неповнолітніми та їхніми батьками на тему: «Причини та профілактика правопорушень серед неповнолітніх».

13.07.2016 року фахівцями Новоукраїнського районного відділу кримінально-виконавчої інспекції Валентиною Бліндул та Олександром Луговим проведено правоосвітню годину із засудженими неповнолітніми та батьками на тему : «Причини та профілактика правопорушень серед неповнолітніх».

Метою проведення даного заходу, передусім, є надання профілактичної допомоги батькам з проблеми підліткової злочинності, а також розширити знання батьків про причини, ознаки та характер злочинності серед неповнолітніх. Надати можливість задуматися і оцінити взаємовідносини зі своєю дитиною.

Профілактика краща за лікування, тому батькам не завадило б замислитись про те, як їхній спосіб життя та цінності відбиваються на поглядах і поведінці дітей. Не слід забувати, що провідною потребою дитини у підлітковому періоді є потреба у тому, щоб її вислухали. Коли дитина знаходить удома любов і турботу, це дає їй душевний спокій, що найкраще вбереже її від згубних дій.

В Новоукраїнському РВ КВІ УДПтС України в Кіровоградській області проведено із засудженими виховну лекцію на тему "Бути здоровим - престижно".

Сьогодні фахівцем Новоукраїнського районного відділу кримінально-виконавчої інспекції Валентиною Бліндул проведено виховну годину із засудженими на тему : «Бути здоровим – престижно».

Метою лекції було, виховання серед засуджених розуміння здоров’я як пріоритетної цінності в житті, мотивація до самовиховання, формування особистості без шкідливих звичок, спонукання засуджених до здорового способу життя та активної громадської позиції.

Дбайливе ставлення до власного здоров’я – це досить актуальна проблема сучасного суспільства, адже здоров’я вважається головною суспільною цінністю. Проте не всі люди достатньо проінформовані про здоровий спосіб життя, а деякі свідомо ним нехтують. Багато людей нерозумно і довго випробовують стійкість свого організму, коли зловживають, наприклад, алкоголем, курять або вживають наркотики. Інколи дуже швидко, а інколи лише через тривалий час виявляються наслідки такого життя, спрацьовують зворотні зв'язки: людина захворює на важкі, часом невиліковні хвороби.

Нам, сьогоднішньому поколінню, треба сказати тверде «ні» всьому тому, що заважає нам стати здоровими людьми. Ми не повинні жити тільки сьогоднішнім днем, ми повинні замислитися про день завтрашній.

Треба пам’ятати, що сьогодні здоровим бути модно, а здоров’я – це найголовніший скарб людини!

 

 

«Паспортизація неповнолітньої» - допомога в отриманні паспорта засудженої гр. Г Новоукраїнського РВ КВІ УДПтС України в Кіровоградській області.

Сьогодні фахівці Валентина Бліндул, Олександр Луговий спільно з соціальним педагогом А. Зарудніцькою та паспортистом Т.Ляшенко Новоукраїнського Професійно-технічного училища №40 допомогли дитині-сироті Н.Г. в оформленні документів для отримання паспорта.

Також, в приміщені Новоукраїнського районного відділу кримінально-виконавчої інспекції привітали засуджену неповнолітню Н.Г. з отриманням паспорта, а також проінформували, що паспорт громадянина України є юридичною сходинкою на шляху до самостійності, що віднині для неї почнеться новий відлік часу, коли своєю працею, вмінням, волею, розумом вона зможе зробити вагомий внесок у розбудову нашої держави.

Фахівці з соціально-виховної роботи активізували роботу в паспортизації засуджених, займаються збиранням інформації та супроводом засуджених до Новоукраїнської районної Державної міграційної служби.

Кіровоградщина: фахівцем Бліндул В.В. Новоукраїнського РВ КВІ проведено дослідження «Моя поведінка у конфлікті» з засудженими особами молодіжного віку.

29 - 30.06.2016 року фахівцем Валентиною Бліндул Новоукраїнського районного відділу кримінально-виконавчої інспекції було проведено дослідження «Моя поведінка у конфлікті» з засудженими особами молодіжного віку.

Основною метою даного дослідження було, виявити фактори які спричиняють конфліктність у стосунках засуджених , та розглянути шляхи подолання проблеми конфліктності в їхніх сім’ях.

Як показало опитування, приблизно 80% опитаних намагаються порозумітися один з одним і навіть піти на компроміс, що є безумовно позитивним результатом, та сприяє зменшенню конфліктних ситуацій в сім’ї.

Отже, основними шляхами попередження конфліктів є побудова сімейних відносин на засадах рівноправності , взаємної відповідальності, довіри і пошани.

Кіровоградщина: Персоналом Новоукраїнського РВ КВІ проведено  захід присвячений «Дню скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні»

      22.06.2016 року персоналом Новоукраїнського РВ КВІ спільно з підобліковими неповнолітніми провели тематичну лекцію присвячену Дню скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, а також забезпечили покладання квітів до пам’ятника.

      Метою даного заходу було, донесення інформації до підоблікових осіб про визначний внесок України у перемогу Антигітлерівської коаліції та жертовність нашого народу, вшанування пам’яті загиблих, борців за незалежність України.

      Кожен раз в цей День ми згадуємо. Згадуємо про тих, хто так і не повернувся з цієї війни. Про тих, хто кров’ю і потом відстоював нашу перемогу. Про тих, хто першим прийняв на себе цей страшний удар і про тих, чиї життя були покалічені і зруйновані іншими людьми. Людьми, схожими на нас. З тими ж бажаннями, з тією ж жагою до життя.

       Ніхто не забутий! Ніщо не забуте! Так ми говоримо своїм дітям. Ми стали передавати це з покоління в покоління. Ми закріпили цю пам’ятну дату в наших серцях.

Кіровоградщина: фахівцем Новоукраїнського РВ КВІ проведено Диференційно-діагностичний опитувальник-«Я віддам перевагу», з неповнолітніми.

21.06.2016 року фахівцем Новоукраїнського районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції Бліндул В.В. було проведено ДДО «Я віддам перевагу», з неповнолітніми.

Метою даного заходу було, формування в неповнолітніх позитивного ставлення та готовність до свідомого вибору професії, виявити здібності підоблікових до запропонованих професій а також виховувати шанобливе ставлення до людей різних професій.

Неповнолітнім розповідали що  вибір професії - це дуже важлива подія в житті кожної людини. Але яку б професію вони не вибрали, їм завжди знадобляться знання, отримані в школі.

Неповнолітні взяли активну участь у запропонованому заході, проявили неабиякий інтерес, активно задавали питання, щодо різноманітних видів професій.

Кіровоградщина: фахівцем Новоукраїнського РВ КВІ проведено захід профілактичного характеру з особами які перебувають на обліку в РЦСССДМ та Новоукраїнського відділу поліції ГУ НП в Кіровоградській області.

14 червня 2016 року фахівцем Новоукраїнської кримінально – виконавчої інспекції спільно з придставниками Новоукраїнського районного центру соціальноїх служби для сім"ї, дітей та молоді, служби у справах дітей Новоукраїнської РДА та Новоукраїнського відділу поліції ГУ НП в області а також представниками територіальних громад був здійснений виїзд на територію Ганнівської та Новоєгорівської сільських рад. Під час виїзду було відвідано сім"ї, які перебувають на відповідних обліках як такі, що опинилися у складних життєвих обставинах. З батьками проведено роботу щодо недопущення проявів насилля та жорстокого поводження з дітьми. Також були відвідані сімї які ведуть аморальний спосіб життя ,з якими було проведено бесіду профілактичного характеру щодо недопущення скоєння правопорушень та роз’яснено про наслідки які вони передбачають.

Луговий Олександр

фахівець Новоукраїнського РВ КВІ

УДпТС України в Кіровоградський області

Кіровоградщина: фахівцем Новоукраїнського РВ КВІ проведено робочу нараду з працівниками РЦ ССС ДМ Новоукраїнської РДА

9 червня 2016 року в приміщенні Новоукраїнського районного центру соціальних служб для сім"ї, дітей та молоді проведено робочу нараду з працівниками РЦ ССС ДМ Новоукраїнської РДА.

В ході наради були порушені питання щодо взаємодії, здійсненні спільних виїздів та залучення до проведення оцінок потреб сімей та осіб, які мають конфлікт із законом. В нараді також прийняли участь директор Центру Наталія Чорній, та фахівці із соціальної роботи Центру Світлана Айткулова та Юрій Мироненко.

 

Луговий Олександр

фахівець Новоукраїнського РВ КВІ

УДпТС України в Кіровоградській області

Кіровоградщина: фахівцем Новоукраїнського РВ КВІ проведено тестування на визначення показників та форм агресії за методикою А. Басса та А. Дарки з особами молодіжного віку.

03.06.2016 року фахівцем Новоукраїнського районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції Бліндул В.В. було проведено тестування на визначення показників та форм агресії за методикою А. Басса та А. Дарки з особами молодіжного віку.

Метою тестування було визначити й обгрунтувати результати діагностування агресивної поведінки осіб молодіжного віку.

Отримані результати стосовно особливостей агресивної поведінки допоможуть розробити заходи, які сприятимуть зниженню загального рівня агресивності молоді.

 

Бліндул Валентина

фахівець Новоукраїнського РВ КВІ

УДпТС України в Кіровоградській області

Персоналом Новоукраїнського РВ КВІ проведено просвітницькі заходи до Дня захисту дітей з підобліковими неповнолітніми та їхніми батьками.

30.05.2016 року фахівцем Новоукраїнського районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції Бліндул В.В. проведено просвітницький захід на тему: «Права дітей».

Метою даного заходу було:

  • виховувати самоповагу, почуття власної гідності, свободи, рівності;

  • формувати правовий світогляд у дітей та відповідну активну позицію у реалізації своїх прав у житті;

  • ознайомити неповнолітніх та їх батьків із Конвенцією про права дитини, виховувати в них повагу до прав та основних обов’язків людини і громадянина.

Україна ратифікувала Конвенцію ООН про права дитини в перший же рік своєї незалежності. В нашій країні не існує спеціального законодавства для неповнолітніх, і їх права виділені окремими статтями Сімейного, Цивільного, Кримінального та Кримінально-Процесуального кодексів України, а також регулюються окремими законами, такими як закони «Про охорону дитинства», «Про соціальну роботу з дітьми та молоддю», «Про попередження насильства в сім’ї». Різні державні інституції та міністерства покликані відповідати за дотримання прав дитини в Україні. Багато зусиль також докладають громадські організації, які працюють щодо захисту прав дитини, щоб кожна дитина почувала себе захищеним законом повноцінним членом суспільства.

Кожна дитина потребує піклування і доброзичливого ставлення до себе, відчуття своєї необхідності. Ці чинники впливають на здоровий розвиток дитини, формування її особистості, моральних та етичних норм.

Цей день — нагадування дорослим про необхідність дотримання прав дітей на життя, на свободу думки і релігії, на освіту, відпочинок і дозвілля, на захист від фізичного і психологічного насильства, на захист від експлуатації дитячої праці, як необхідних умов для формування гуманного і справедливого суспільства.

Впевнені, що об’єднавши зусилля, ми зробимо все, аби захистити наших дітей, уберегти їх від гіркоти розчарувань і зневіри. Закликаємо усіх щодня зігрівати теплом і любов’ю кожне дитяче серце, об’єднувати зусилля заради майбутнього!

 

Бліндул Валентина

фахівець Новоукраїнського РВ КВІ

УДпТС України в Кіровоградській області

Персоналом Новоукраїнського РВ КВІ проведено правоосвітню годину з батьками ЗОШ №4 м. Новоукраїнка.

17.05.2016 року фахівцем Новоукраїнського районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції Бліндул В.В. проведено правоосвітню годину на тему: «Підлітковий суїцид: причини та наслідки».

Метою проведення даного заходу, передусім, є надання профілактичної допомоги батькам з проблеми підліткового суїциду, а також розширити знання батьків про причини, ознаки та характер підліткового суїциду. Надати можливість задуматися і оцінити взаємовідносини зі своєю дитиною.

Самогубство - жорстка реальність сьогодення.

Україна, як і більшість інших країн, потерпає через приховану всесвітню

епідемію самогубств, що відбирає життя сотень і тисяч людей усіх вікових

категорій та прошарків суспільства.

Факт суїциду — це завжди жахлива подія для суспільства. Але що може бути трагічнішим за добровільну смерть молодої людини, перед якою, здавалося б лежало життя, повне надій і сподівань?

Кількість випадків самогубств серед підлітків у всьому світі зростає.

Профілактика краща за лікування, тому батькам не завадило б замислитись про те, як їхній спосіб життя та цінності відбиваються на поглядах і поведінці дітей. Не слід забувати, що провідною потребою дитини у підлітковому періоді є потреба у тому, щоб її вислухали. Коли дитина знаходить удома любов і турботу, це дає їй душевний спокій, що найкраще вбереже її від згубних дій.

 

Бліндул Валентина

фахівець Новоукраїнського РВ КВІ

УДпТС України в Кіровоградській області

 

 

Кіровоградщина: Персоналом Новоукраїнського РВ КВІ проведено правоосвітню годину з учнями 51, 52, 56 групами ДНЗ «ПТУ № 40» м. Новоукраїнка.

13.05.2016 року старшим інспектором Новоукраїнського районного відділу кримінально-виконавчої інспекції Л.В. Гавриш було проведено виховну годину до Дня вшанування памяті жертв політичних репресій.

Метою проведення даного заходу було,  вшанування пам'яті безвинно замучених голодом та політичними репресіями людей, виховувати в учнів особистісні риси громадянина України, патріотизм, дотримання традицій, вшанування померлих і загиблих.

Цей День пам’яті і скорботи про жертви, які загинули або постраждали в Україні в наслідок політичних репресій комуністичного режиму, спочатку з’явився в національному календарі країни наприкінці 90-х років і носив назву "День пам’яті жертв голодомору", відображаючи в своєму формулюванні одне з найтяжчих злочинів проти людяності тієї безжальної влади.

 

Бліндул Валентина

фахівець Новоукраїнського РВ КВІ

УДпТС України в Кіровоградській області

 

Верховна Рада України ухвалила Закон "Про пробацію"

 

     Законодавчим актом передбачається створити систему органі пробації, яку складають центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань та пробації (перейменований з центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань) та органи, утворені центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань.

Згідно із законом, "пробація - це система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого".

Законом встановлено, що "правову основу пробації та діяльності органу пробації становлять Конституція України, Кримінальний, Кримінальний процесуальний, Кримінально-виконавчий кодекси України, цей Закон та інші закони України, міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України".

Законом також встановлено, що "метою пробації є забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності".

Законом визначено принципи пробації, яка ґрунтується на принципах: справедливості; законності; невідворотності виконання покарань; дотримання прав і свобод людини та громадянина; поваги до людської гідності; рівності перед законом; диференційованого та індивідуального підходу; конфіденційності; неупередженості; взаємодії з державними органами, органами місцевого самоврядування, громадськими об'єднаннями та громадянами.

Згідно із законом, завданнями пробації є: підготовка досудових доповідей щодо обвинувачених; здійснення нагляду за засудженими до покарань у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт, особами, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт, особами, звільненими від відбування покарання з випробуванням, звільненими від відбування покарання вагітними жінками і жінками, які мають дітей віком до трьох років; виконання певних видів покарань, не пов'язаних з позбавленням волі; направлення засуджених до обмеження волі для відбування покарання до виправних центрів; реалізація пробаційних програм стосовно осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням; проведення соціально-виховної роботи із засудженими; здійснення заходів з підготовки осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, до звільнення; реалізація інших заходів, спрямованих на виправлення засуджених та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень".

Законом також визначено підстави для застосування пробації, визначено поняття "досудова пробація", "наглядова пробація", "пенітенціарна пробація", визначено особливості пробації щодо неповнолітніх та суб'єктів пробації і їх основні права, а також встановлено контроль за діяльністю органу пробації.

 Законопроект зареєстровано за №0921.