27100, м.Новоукраїнка, вул. Соборна, 59 e-mail: inbox1@nu.kr-admin.gov.ua
 
Головна сторінка

 Маєте проблеми зору? Для збільшення розміру шрифта натисніть на клавіатурі одночасно 
"Ctrl" і "+"

 

Графіки

прийому громадян

 

ГРАФІК
особистого прийому громадян посадовими особами Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області

 

Видача реєстраційного номеру облікової картки іноземним громадянам відбувається в кабінеті №  101 Головного управління Міндоходів  у Кіровоградській області

 (м.Кіровоград, вул.Велика Перспективна 55) щоденно:

 

Понеділок -   з 08-00 до 20-00 години

Вівторок    -  з 08-00 до 20-00 години

Середа     -   з 08-00 до 20-00 години

Четвер      -   з 08-00 до 20-00 години

П’ятниця   -   з 08-00 до 20-00 години

Субота      -   з 09-00 до 16-00 години

 

 

28.11.2019

Програмні реєстратори розрахункових операцій від ДПС будуть надаватися і обслуговуватися безкоштовно

Відповідно до Закону України від 20.09.2019 № 128-IX «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» програмний реєстратор розрахункових операцій – це програмний, програмно-апаратний або програмно-технічний комплекс у вигляді технологічного та/або програмного рішення, що використовується на будь-якому пристрої та в якому фіскальні функції реалізовані через фіскальний сервер контролюючого органу і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з приймання готівки для подальшого переказу. Контролюючий орган забезпечує безкоштовне програмне рішення для використання суб’єктом господарювання.

Слід зазначити, що мова йде про повнофункціональне рішення, яке будь-який продавець зможе завантажити з сайту податкового органу, встановити на свій власний «гаджет», перетворивши його таким чином у касовий апарат. Використання цього загальнодоступного рішення буде безкоштовним для платника, без плати за обслуговування.

У той же час суб’єкти господарювання можуть скористатися програмними рішеннями й інших розробників, або розробити власне програмне забезпечення.

 

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області

13.11.2019

Новації у сфері застосування РРО

Державна податкова служба України звертає увагу платників податків на ключові новації законів «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» (закони  № 128-IX та № 129-IX від 20.09.2019).

- РРО не потрібно використовувати спрощенцям 1 групи (річний дохід до 300 тис. грн), а також фізичним особам, які продають на ринку власні вживані речі або продукти власного підсобного господарства.

- Нові закони про РРО відкрили можливість використовувати замість традиційних спеціальні програми призначені, для реєстрації розрахункових операцій. Таку програму можна буде встановити на будь-який гаджет, у тому числі і на смартфон. При цьому закон прямо зобов’язує контролюючий орган забезпечити безкоштовне програмне рішення для використання суб’єктом господарювання. Тобто, безкоштовним буде не тільки скачування самої програми, але і її підтримка.

- Використовувати програмні РРО можна буде з 19 квітня 2020 року.

- З жовтня 2020 року використання РРО стане обов’язковим (крім платників єдиного податку 1 групи) для фізичних осіб платників єдиного податку ризикових сфер діяльності – продавців ювелірних виробів, медпрепаратів і ліків, складних побутових приладів, автозапчастин, магазинів з продажу секонд-хенду. Також використовувати РРО мають ресторани, кафе, турагенції, готелі.

- З 1 січня 2021 року використання РРО буде обов'язковим для  фізичних осіб платників єдиного податку 2, 3, 4 груп незалежно від видів діяльності.

 

Новоукраїнське управління  ГУ ДПС у Кіровоградській області

13.11.2019

Надходження ЄСВ по Новоукраїнському управлінні досягли 457 мільйонів гривень

У січні-жовтні 2019 року платники податків Новоукраїнського управління перерахували 457,6 мільйонів гривень єдиного соціального внеску.

Цьогорічний показник перевищує минулорічну суму сплати єдиного внеску за аналогічний період на 44,6 млн. грн.. або на 10,8 %.

Протягом жовтня 2019 року фактичні надходження єдиного внеску склали 51,2 млн. грн.., що на 6,6 % або 3,1 млн. грн. більше жовтня минулого року.

Дотримання податкового законодавства при виплаті заробітної плати та інших доходів громадянам контролюється ДПС з метою виконання покладених завдань із забезпечення реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску для забезпечення своєчасного здійснення пенсійних виплат і соціальної допомоги.

Новоукраїнське управління  ГУ ДПС у Кіровоградській області

07.11.2019

З початку року працівниками Новоукраїнської ДПІ надано 3537 адміністративних послуг

Протягом десяти місяців  2019 року платникам податків та громадянам, що зареєстровані на території обслуговування Новоукраїнської ДПІ Новоукраїнського управління надано 3537 адміністративних послуг.

Однією з найбільш затребуваних послуг являється  видача відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів. Відповідно, даною послугою з початку року скористалося 1152 платника податків.

Для отримання інформації про джерела/суми отриманих доходів необхідно подати до контролюючого органу заяву за формою №10ДР щодо отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків  про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків. Для цього потрібно звернутися особисто або через представника до державної податкової інспекції за своєю податковою адресою (місцем проживання) або до іншого контролюючого органу. При цьому громадянин подає документ, що посвідчує особу.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС в області нагадує, що для зручності платників податків у сервісі «Електронного кабінету платника» є можливість  подати запит щодо отримання відомостей з Державного реєстру про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків (Заява за формою №10ДР) з використанням електронного цифрового підпису.

Вхід до «Електронного кабінету платника» здійснюється за адресою: cabinet.tax.gov.ua  з використання електронного цифрового підпису  будь-якого Акредитованого центру сертифікації ключів.

Новоукраїнське управління  ГУ ДПС у Кіровоградській області

30.10.2019

До уваги платників податків!

З 1 жовтня у зв’язку з переходом Державної податкової служби України на міжнародні стандарти IBAN, Державною казначейською службою України відкрито нові бюджетні рахунки для зарахування надходжень до державного та місцевого бюджетів.

Дізнатися про нові реквізити рахунків для сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та інших платежів до бюджету в розрізі адміністративно-територіальних одиниць України платник податків може з таких джерел:

- на офіційному вебпорталі ДПС в рубриках:

Головна/Бюджетні рахунки (https://www.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/);

Головна/Законодавство/Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування/Реєстр рахунків для сплати єдиного внеску (з 01.10.2019) (https://tax.gov.ua/zakonodavstvo/ediniy-vnesok-na-zagalnoobovyazkove-/).

 - у приватній частині Електронного кабінету в меню «Стан розрахунків з бюджетом» платник податків має доступ до своїх особових рахунків зі сплати податків, зборів та інших платежів. При зверненні до зазначеного меню відображається зведена інформація станом на момент звернення, що містить інформацію по кожному виду платежу, зокрема, бюджетний рахунок на поточну дату, МФО банку.

Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг. Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

- у контролюючого органу ДПС за місцем реєстрації або місцем здійснення діяльності.

Новоукраїнське управління  ГУ ДПС у Кіровоградській області

30.10.2019

З 1 січня 2019 року платники податків  повинні звітувати за новою

формою податкової декларації про майновий стан і доходи

Новоукраїнське управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області інформує, що з 1 січня 2020 року платники податків подаватимуть декларацію про майновий стан і доходи за новою формою. Відповідні зміни до форми податкової декларації внесені наказом Міністерства фінансів України від 25.04.2019 № 177 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859».

Нова форма податкової декларації від діючої відрізняється деякими особливостями, а саме:

доповнено рядок 8 декларації «категорія платника» новим критерієм «особа, яка заявляє право на податкову знижку», який застосовується для громадян, які декларують право на податкову знижку;

розрахунок суми податку на доходи фізичних осіб, на яку зменшуються податкові зобов’язання при використанні права на податкову знижку, виокремлено у додаток Ф3;

в декларації у розділі ІІ «доходи, які включаються до загального оподатковуваного доходу» додатково виокремлено доходи «нарахований (виплачений, наданий) у формі винагород та інших виплат відповідно до умов цивільно - правового характеру» та  «дохід, отриманий від фізичної особи – орендаря, який не є податковим агентом фізичної особи – орендодавця, від надання в оренду (суборенду, емфітевзіс) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених у натурі (на місцевості), які розташовані за місцезнаходженням, відмінним від податкової адреси орендодавця»;

Нагадуємо, що з 01.01.2019 сплата податку на доходи фізичних осіб (далі – податок) з доходів, від надання в оренду (суборенду, емфітевзіс) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених у натурі (на місцевості), здійснюється відповідно до Кодексу та Бюджетного кодексу України за місцезнаходженням таких земельних ділянок (часток, паїв), у зв’язку із чим в новій формі декларації передбачені деякі зміни у порядку розрахунку податкових зобов’язань з податку.

У той же час акцентуємо увагу, що податкові зобов’язання по військовому збору з доходів,  отриманих від фізичної особи – орендаря, який не є податковим агентом фізичної особи – орендодавця, від надання в оренду (суборенду, емфітевзіс) земельних ділянок, земельних часток (паїв) відповідно до вимог Кодексу визначаються в податковій декларації. При цьому сплата таких зобов’язань з військового збору здійснюється за податковою адресою.

 

Новоукраїнське управління  ГУ ДПС у Кіровоградській області

22.10.2019

Щодо декларування податку на прибуток підприємства за три квартали 2019 року

Новоукраїнське управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що 23.07.2019 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 31.05.2019 №226 «Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 27.06.2019 за №685/33656 (далі – наказ №226).

Так, наказом №226 внесені зміни до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку, зокрема форму фінансової звітності №1-м «Баланс» доповнено новими показниками:

Нематеріальні активи – 1000;

Первісна вартість – 1001;

Накопичена амортизація – 1002.

Відповідно до п. 46.2 ст. 46 Податкового кодексу України  визначено, що платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації з урахуванням вимог ст. 137 Податкового кодексу України. При цьому фінансова звітність є додатком до податкової декларації з податку на прибуток та є її невід'ємною частиною.

Враховуючи викладене, з метою уникнення ситуацій щодо відмови контролюючими органами у прийнятті податкових декларацій з податку на прибуток, просимо платників податків врахувати дані зміни.

Новоукраїнське управління  ГУ ДПС у Кіровоградській області

09.10.2019

На порталі ДПС розміщено новий банер «Новітні РРО»

До уваги платників податків на офіційному веб-порталі Державної податкової служби України розміщено новий банер «Новітні РРО», який містить актуальні матеріали та документи щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій та новацій у вказаній сфері. У банері також розміщено відповіді на питання, які найбільш цікавлять бізнес та громадськість.

 

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області

09.10.2019

Податкові надходження у вересні 2019 року склали

146,2 млн. гривень

Новоукраїнським управлінням Головного управління ДПС у Кіровоградській області у вересні 2019 року забезпечено надходження до бюджетів усіх рівнів у розмірі 146,2 млн. гривень. Що на 31,1 млн. грн., або на 27 відс. більше ніж у аналогічному періоді 2018 року. До державного фонду надійшло 64,9 млн. грн., що становить 109,3 відс. до планового показника додатково надійшло 5,5 млн. гривень.

Також, у порівнянні з минулорічними показниками зросли надходження до місцевих бюджетів. Зокрема, до місцевих бюджетів у вересні поточного року забезпечено надходження у сумі 81,2 млн. гривень.

 Виконання планових показників дозволяє своєчасно виконувати державі всі соціальних функцій, а надходження до місцевих бюджетів підвищує фінансову спроможність місцевих громад.

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області

25.09.2019

За яких умов платники єдиного податку звільняються від плати за землю

Відповідно до п. 297.1 ст. 297 Податкового кодексу України платники податків, які перебувають на спрощеній системі оподаткування звільняються від обов’язку нарахування та сплати земельного податку, за умови якщо земельна ділянка використовується платниками єдиного податку першої – третьої груп для провадження господарської діяльності. Платники єдиного податку четвертої групи, що використовують земельні ділянки для ведення  сільськогосподарського товаровиробництва земельний податок не сплачують.

Зокрема, у реєстрі платників єдиного податку повинен бути зазначений відповідний вид діяльності, що дозволяє вирощування та продаж власної сільськогосподарської продукції. Дохід від продажу даної продукції фізичні особи –підприємці, що перебувають на першій – третій групі єдиного податку відображають  у книзі обліку доходів, а юридичні особи, які перебувають на третій групі єдиного податку відображають у бухгалтерському обліку.

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області

25.09.2019

Оподаткування доходів отриманих від продажу власної продукції тваринництва

                                                                       

При продажу фізичною особою власної продукції тваринництва: живі тварини; м'ясо та їстівні субпродукти; риба і ракоподібні, молюски та інші водяні безхребетні; молоко та молочні продукти; яйця птиці; натуральний мед; їстівні продукти тваринного походження; жири та олії тваринного або рослинного походження; продукти їх розщеплення; готові харчові жири; воски тваринного або рослинного походження; готові харчові продукти з м'яса, риби або ракоподібних, молюсків або інших водяних безхребетних та шкури необроблені (крім натурального та штучного хутра) і шкіра вичинена, доходи отримані від такого продажу не підлягають оподаткуванню, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного  року. Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок.

У разі коли сума отриманого доходу перевищує встановлений цим підпунктом розмір, фізична особа зобов’язана надати контролюючому органу довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, що видається у довільній формі сільською, селищною, міською радою або радою об’єднаних територіальних громад, за місцем податкової адреси (місцем проживання) власника продукції тваринництва. Якщо довідкою підтверджено вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Якщо таким платником податку не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи від продажу якої він отримав, такі доходи підлягають оподаткуванню на загальних підставах.

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

16.09.2019

Щодо заповнення реквізитів Заяви про приєднання до Договору про визнання електронних документів

                                                                       

До уваги платників податків, у зв’язку з реорганізацією територіальних органів ДФС відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 №537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» змінено реквізити Договору  про визнання електронних документів, форма якого затверджена наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №557.

На даний час приєднання Заяв платників Новоукраїнського управління (Новоукраїнський, Бобринецький, Компаніївський, Маловисківський, Новомиргородський та Устинівський райони) відбувається до наступного Договору: 

Код ДПІ

Назва ДПІ

Код ЄДРПОУ

Реєстраційний номер

Договору

Дата укладання Договору

1128

Головне управління ДПС у Кіровоградській області

43142606

1128001

09.09.2019

 

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

13.09.2019

Термін подачі ФОП заяви на перехід або обрання спрощеної системи оподаткування

Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого заяву.

Зареєстровані в установленому порядку фізичні особи – підприємці (далі - ФОП) для обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку встановленої для першої або другої групи повинні до  закінчення місяця, в якому відбулась державна реєстрація, подати заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування, платниками єдиного податку вони вважатимуться з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулась державна реєстрація. Для ФОП, які планують провадити свою господарську діяльність на третій групі єдиного податку, термін подання заяви становить 10 днів з дня державної реєстрації, платниками даного податку вважаються з дня їх державної реєстрації.

Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів для переходу на спрощену систему оподаткування повинен подати заяву не пізніше  ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.

Тобто, для переходу з 01 жовтня 2019 року на єдиний податок ФОП мають подати заяву до 13 вересня 2019 року включно.

Перехід на спрощену систему оподаткування можливо здійснити лише один раз протягом календарного року.

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

13.09.2019

До місцевих бюджетів Новоукраїнського управління з початку року

надійшло 830,1 тисяча гривень транспортного податку

Автовласниками за період січень-серпень 2019 року до місцевих бюджетів Новоукраїнського управління сплачено 830,1 тис. гривень транспортного податку. Доведений індикативний показник виконано на 114,5 відсотків. Зокрема, від юридичних осіб надійшло – 680,9 тис. грн., від фізичних –          149,2 тис. гривень.

Новоукраїнське управління ГУ ДПС у Кіровоградській області нагадує, що б'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньо ринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі  25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування.

Транспортний податок сплачується: фізичними особами – протягом 60 днів з дня отримання ППР; юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

06.09.2019

За вісім місяців 2019 року від платників Новоукраїнського управління

до зведеного бюджету надійшло 1 млрд. гривень податків і зборів

Протягом січня-серпня 2019 року до зведеного бюджету Новоукраїнського управління надійшло 1млрд 3,8 млн. гривень за рахунок податків і зборів. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року, сума надходжень збільшилася на 14,2 відсотка, що у грошовому еквіваленті дорівнює 124 мільйонів гривень.

До загального фонду державного бюджету протягом січня-серпня 2019 року мобілізовано 435,1 млн. гривень, що на 45,3 млн. грн, або на 11,6 відсотка більше, ніж за відповідний період минулого року.

До місцевих бюджетів надійшло 568,3 млн. гривень. Це на 79,5 млн. грн. більше фактичних надходжень січня-серпня 2018 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 360,2 млн. гривень. Порівняно з січнем-серпнем минулого року надходження зросли на 38,4 млн грн, індикативний показник виконано на 106,4 відсотків.

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

29.08.2019

Увага! Починаючи з 01 жовтня  2019 року діятимуть нові рахунки для зарахування податків і зборів

 

Новоукраїнське управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що у зв'язку з переходом на міжнародні номери банківських рахунків відповідно до вимог стандарту IBAN з 01 жовтня 2019 року почнуть діяти нові рахунки для зарахування надходжень до державного та місцевих бюджетів, ознайомитись з ними можливо на суб-сайті територіальних органів ДФС у Кіровоградській області у розділі «Бюджетні рахунки».

Шановні платники податків, будьте уважними при сплаті платежів до бюджетів усіх рівнів, адже від цього залежить своєчасність сплати податків та зборів.

 

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

28.08.2019

Надходження від платників єдиного податку Новоукраїнського району зростають

Протягом січня — липня 2019 року платники Новоукраїнського управління Головного управління ДФС у Кіровоградській області, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до місцевих бюджетів  Новоукраїнського району 25693,0 тис. грн. єдиного податку. Порівняно з відповідним періодом минулого року сума надходжень зросла на 7307,3 тис. грн. або 39,7 %. За сім місяців 2018 року цей показник становив 18385,7 тис. гривень.

Нагадуємо, що єдиний податок сплачений суб’єктами господарської діяльності у повному обсязі спрямовується безпосередньо до місцевих бюджетів.  Отже, перераховуючи його своєчасно та у повному обсязі, платники єдиного податку забезпечують фінансування поточних потреб та сприяють розвитку своєї місцевої громади.

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

28.08.2019

Повернення помилково сплачених коштів за допомогою Електронного кабінету платника

З 26.04.2019 набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 11.02.2019 № 60 (далі – Наказ № 60), яким затверджено Порядок інформаційної взаємодії Державної фіскальної служби України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені (далі – Порядок).

Так, Порядком запроваджено єдину автоматизовану систему створення, підписання, погодження електронних документів, їх передавання, одержання, оброблення з використанням електронного цифрового підпису та інформаційно-телекомунікаційних технологій і систем.

Порядок застосовується щодо повернення платежів, які належать:

- державному бюджету, з першого числа четвертого місяця, що настає за місяцем офіційного опублікування вищезазначеного наказу, тобто з 01.08.2019;

- місцевим бюджетам, та платежів, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, з першого числа сьомого місяця, що настає за місяцем офіційного опублікування цього наказу – з 01.11.2019.

Отже, починаючи з 01 серпня 2019 року, платники податків мають можливість подати заяву, у довільній формі, на повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань по платежах, належних державному бюджету в електронному вигляді через приватну частину «Електронного кабінету» вибравши меню «Листування з ДФС». Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС

Наказ № 60 опубліковано у інформаційному бюлетені «Офіційний вісник України» від 26.04.2019 № 32.

 

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

19.08.2019

До уваги платників!

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області нагадує платникам, що при заповненні платіжних документів необхідно чітко дотримуватись вимог Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 №666.

У разі перерахування коштів в рахунок погашення боргу з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ), при заповненні призначення платежу у полі №2 друкується код виду сплати «140», який символізує «Надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску».

Так, наприклад, при сплаті заборгованості з ЄСВ поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином:

1 – службовий код («*»);

2 – код виду сплати («140» – надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску);

3 – код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату;

4 – друкується роз’яснювальна інформація про призначення платежу;

5 – не заповнюється;

6 – не заповнюється;

7 – не заповнюється.

Слід зауважити, що пробіли між розділовим знаком «;» та інформацією, яка зазначається у кожному полі, не ставляться.

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

12.08.2019

Помилково сплачені суми єдиного внеску повертаються у визначеному законодавством порядку

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області нагадує, що  ДФС України у зв’язку із зміною рахунків зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) та надходженням звернень від платників щодо можливості повернення коштів, які були помилково сплачені на старі рахунки, надала роз’яснення, як мають діяти платники у разі виникнення такої ситуації.

У разі помилкової сплати сум єдиного внеску на невідповідний рахунок платники мають змогу повернути кошти.

Повернення помилково сплачених коштів здійснюється відповідно до Порядку зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 16.01.2016 № 6 (далі – Порядок). Кошти повертаються у порядку календарної черговості та на підставі заяви платника про таке повернення.

У випадку надмірної сплати сум єдиного внеску на рахунок 3719 органом доходів і зборів здійснюється зарахування цих коштів у рахунок майбутніх платежів за тим самим рахунком, відповідно до встановленого розміру єдиного внеску та у порядку календарної черговості виникнення зобов’язань платника з цього платежу.

Відповідно до п. 5 Порядку повернення коштів здійснюється у випадках:

1) надмірної або помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на відповідний рахунок 3719;

2) помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на невідповідний рахунок 3719;

3) помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на рахунок з обліку доходів бюджету;

4) помилкової сплати податкових зобов’язань з податків, зборів, штрафних (фінансових) санкцій та пені, передбачених Податковим кодексом України (далі – ПКУ), на рахунок 3719.

Повернення коштів здійснюється на підставі заяви платника про таке повернення коштів.

У випадках, передбачених підпунктами 1, 2 та 4 п. 5 Порядку, заява подається до органу доходів і зборів, на рахунок якого сплачено кошти, за формою, визначеною у додатку 1 до цього Порядку.

У випадку, передбаченому п.п. 3 п. 5 Порядку, заява подається до органу доходів і зборів за місцем обліку помилково сплачених коштів у довільній формі із зазначенням суми та напрямку повернення.

Також звертаємо увагу, що повернення помилково сплачених сум у випадках, передбачених підпунктами 3 та 4 Порядку, здійснюється з урахуванням положень ст. 43 ПКУ та п. 12 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

  

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

02.08.2019

Орендна плата за договором оренди землі в формі 1-ДФ

Якщо за договором оренди землі у разі смерті платника податку – фізичної особи – орендодавця не передбачено припинення такого договору і нарахування орендної плати продовжується, то податковий агент не здійснює утримання ПДФО і військовий збір та не відображає відомості про нараховані суми орендної плати у формі №1-ДФ, оскільки відсутній суб’єкт, на користь якого проводиться таке нарахування. Водночас у формі №1-ДФ відображається орендна плата за договором оренди землі, яка нарахована податковим агентом – орендарем на користь спадкоємців, у тому податковому періоді, в якому така сума фактично буде виплачена, із відповідним оподаткуванням та зазначенням суми ПДФО і військового збору, утриманого (перерахованого) до бюджету.

 

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області

02.08.2019

До місцевих бюджетів Новоукраїнського району направлено понад

25693,0 тис. грн. плати за землю

За січень-липень 2019 року від платників податків Новоукраїнського району надходження плати за землю склали 25693,0 тис. гривень. Відносно аналогічного періоду минулого року надходження збільшились на 7307,3 тис. гривень, або на 39,7 відсотків.

При цьому, вагому частку надходжень плати за землю сплатили власники земельних ділянок, часток (паїв) та землекористувачі - юридичні особи. Від них до бюджету надійшло 18071,8 тис. гривень, що становить 139,1 відс. до доведеного індикативного показника та на 5629,6 тис грн. або 45,2 відс. більше ніж торік.

Водночас від фізичних осіб до місцевих бюджетів надійшло 7621,2 тис. грн.., доведений індикативний показник виконано на 125,0 відсотків.

Земельний податок є одним з бюджетоформуючих для територіальних громад району та є джерелом фінансування соціально-економічних програм громади. Отже, фінансова спроможність міста чи села залежить від свідомої позиції кожного його мешканця та детінізації земельних відносин.

  

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області

24.07.2019

Фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку І та ІІ груп мають право на щорічну відпустку

Відповідно до норм Податкового кодексу України, фізичні особи-підприємці, платники єдиного податку 1 та 2 групи, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку один раз на рік на час відпустки протягом одного календарного місяця. 

Крім того, не сплачується єдиний податок за період хвороби, підтверджений копією листка непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. 

Інформація про період щорічної відпустки і терміни втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подається до територіального органу ДФС у вигляді заяви у довільній формі. 

З метою уникнення порушення терміну щодо сплати авансових платежів рекомендуємо подавати до контролюючих органів заяву щодо періоду щорічної відпустки до початку відпустки, а заяву щодо терміну втрати працездатності з обов'язковим додаванням копії листка непрацездатності - одразу після закінчення лікарняного.

Варто пам’ятати, що платники єдиного податку є ще й платниками єдиного соціального внеску. Чинним законодавством не передбачено пільг щодо його сплати на час відпустки, або хвороби.  Отже, єдиний внесок сплачується незалежно від діяльності чи фінансового стану платників податків і без перенесення термінів сплати.

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

18.07.2019

Звіт за формою №1-ДФ, хто і коли подає?

Відповідно до п. 171.1 ст. 171 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку. Тобто, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ) (далі – звіт) подають усі без виключення суб'єкти господарювання, котрі мають найманих працівників. А також, юридичні особи та фізичні особи – підприємці, які  виплачують доходи фізичним особам. Звіт  подається до контролюючого органу за місцем розташування суб’єкта господарювання, у разі якщо відокремлений підрозділ юридичної особи не уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податок до бюджету, звіт  у вигляді окремого витягу за такий підрозділ подає юридична особа до контролюючого органу за своїм місцем знаходження та надсилає копію до податкового органу за місцем знаходженням такого відокремленого підрозділу.

Звітним періодом є календарний квартал, звіт подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу.

Форма № 1ДФ складається у паперовій або електронній формі. Якщо кількість рядків у звіті не більше 5, дозволено подавати лише у паперовому вигляді. Якщо перевищує, то звіт подається засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо використання електронного цифрового підпису відповідальної особи податкового агента або на паперовому носії разом з електронною формою на електронному носії інформації.

Даний розрахунок за формою №1-ДФ  подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податків податковим агентом.

 

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

11.07.2019

Платники Новоукраїнського управління за січень - червень 2019 року сплатили 24,7 млн.грн. військового збору

Протягом січня-червня 2019 року на допомогу українській армії та обороноздатність країни від платників податків Новоукраїнського управління перераховано 24,7 млн. грн. військового збору. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшилися на 3,4 млн. гривень.

Збільшення находжень військового збору – це підтвердження того, що все більше роботодавців регіону відмовляються від виплати зарплати в «конвертах» та офіційно оформлюють працівників на роботу.

Новоукраїнське управління звертає увагу працедавців на необхідність своєчасно і в повному обсязі сплачувати відрахування з реальних заробітних плат працівників. Адже приховані заробітки порушують права їх співробітників на гідну пенсію, соціальний захист, а бюджет втрачає кошти у вигляді податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску та військового збору.

Нагадуємо, що військовий збір запроваджено з  серпня 2014 року, його ставка складає 1,5% від об’єкта оподаткування. Платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за перерахування військового збору до бюджету є роботодавці, що нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків.

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

05.07.2019

     Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб

Відповідно до ст. 269 Податкового кодексу України (далі -ПКУ), платниками земельного податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.

Від сплати даного податку звільняються:

- інвалід першої і другої групи;

- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

- пенсіонери (за віком);

- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

- фізичні особи, визначені законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати земельного податку поширюється лише на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, якщо у фізичної особи, яка має підстави для звільнення від сплати земельного податку, перебуває у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги. Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.

Також, від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови їх передачі в оренду платнику податку четвертої групи.

Якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право. У разі втрати права на пільгу протягом року податок сплачується починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому втрачено це право.

 

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

05.07.2019

За 6 місяців 2019 року Центрами обслуговування платників Новоукраїнського управління

надано 9711 адміністративних послуг

 У Центрах обслуговування платників (далі - ЦОП) Новоукраїнського управління Головного управління ДФС у Кіровоградській області  надається повний спектр адміністративних послуг перелік, яких опублікований на субсайті територіальних органів ДФС у Кіровоградській області та безпосередньо у ЦОП.

Протягом першого півріччя 2019 року платникам податків та громадянам, що зареєстровані на території обслуговування Новоукраїнського управління надано 9711адміністративних послуг.

Найбільш затребуваними були послуги з видачі відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів, з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків із Державного реєстру фізичних осіб-платників податків.

Новоукраїнське управління ГУ ДФС в області нагадує, що для зручності платників податків Державною фіскальною службою України запроваджено сервіс «Електронний кабінет платника» (далі - ЕКП), скористатись ним можливо цілодобово як з персональних комп’ютерів так і з смарт пристроїв, сервіс працює безкоштовно. За допомогою цього сервісу можливо сформувати та надіслати до органів ДФС електронні документи, у тому числі податкову звітність, запити на отримання інформації, заяви для реєстрації платниками окремих податків. Також платник може у режимі реального часу отримати доступ до особистої інформації, а саме отримати відомості про суми отриманих доходів і утриманих податків, стан поданої звітності та інше.

Вхід до «Електронного кабінету платника» здійснюється за адресою: cabinet.sfs.gov.ua  з використання електронного цифрового підпису  будь-якого Акредитованого центру сертифікації ключів.

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

27.06.2019

Строки оскарження податкового повідомлення-рішення

Відповідно до ст. 102 Податкового кодексу України (далі -ПКУ), платник податків має право оскаржити рішення податкового органу в будь-який момент після отримання такого рішення в межах 1095 днів.

Також, згідно до п.56.3. ст.56 ПКУ платник податків має право протягом 10 днів з моменту отримання податкового повідомлення-рішення (далі - рішення) оскаржити його до контролюючого органу вищого рівня, скарга, подана із дотриманням строків, визначених даним пунктом, зупиняє виконання платником податків грошових зобов'язань, визначених у рішенні, на строк від дня подання такої скарги до контролюючого органу до дня закінчення процедури адміністративного оскарження.

Платник податків одночасно з поданням скарги контролюючому органу вищого рівня зобов'язаний письмово повідомляти контролюючий орган, яким визначено суму грошового зобов'язання або прийнято інше рішення, про оскарження його податкового повідомлення-рішення або будь-якого іншого рішення.

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

21.06.2019

Порядок сплати єдиного соціального внеску фізичними особами - підприємцями

Згідно статті 4 закону України від 08.07.2010 №2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" платниками єдиного внеску є: фізичні особи – підприємці (далі - ФОП), зокрема ті які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю чи за цивільно-правовим договором та фізичні особи – підприємці, в тому числі, які обрали спрощену систему оподаткування.

Сплата єдиного внеску здійснюється  у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки органів доходів і зборів.

ФОП зобов’язані сплатити єдиний внесок, нарахований за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. Суб'єкти господарювання, що використовують найману працю, сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця. За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) накладається штраф у розмірі 20 відсотків від своєчасно несплачених сум.

Також, нагадуємо, що з 02 травня 2019 року діють нові рахунки для зарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, ознайомитись з ними можливо на суб-сайті територіальних органів ДФС у Кіровоградській області у розділі «Бюджетні рахунки».

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

21.06.2019

Форма №20-ОПП, коли подається?

Відповідно до Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, контролюючий орган за основним місцем обліку. Об'єктами оподаткування і об'єктами, пов'язаними з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (далі - об'єкти оподаткування), є майно та дії, у зв'язку з якими у платника податків виникають обов'язки щодо сплати податків та зборів.  Якщо у платника податків відбувається реєстрація, створення чи відкриття об'єкта оподаткування на території адміністративно-територіальної одиниці, де він не перебуває на обліку, то такий платник податків зобов'язаний стати на облік за неосновним місцем обліку у контролюючому органі за місцезнаходженням такого об'єкта.

 Повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП подається:

-   протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття;

- протягом 10 робочих днів після реєстрації відокремленого підрозділу юридичної особи з місцезнаходженням за межами України до контролюючого органу за основним місцем обліку юридичної особи у паперовому вигляді;

-  протягом 10 робочих днів після зміни відомостей про об'єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану об'єкта оподаткування.

При цьому в разі зміни призначення об'єкта оподаткування або його перепрофілювання інформація щодо такого об'єкта оподаткування надається в повідомленні двома рядками, а саме: в одному рядку зазначається інформація про закриття об'єкта оподаткування, призначення якого змінюється, у другому - оновлена інформація про об'єкт оподаткування, який створено чи відкрито на основі закритого.

Платники податків, які уклали з відповідним контролюючим органом договір про визнання електронних документів, можуть подати повідомлення за формою № 20-ОПП засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

07.06.2019

Особливості податкового адміністрування екологічного податку

Новоукраїнське управління повідомляє, що до розділу VIII Податкового кодексу України (Далі - Кодекс) Законом України від 23 листопада 2018 року        №2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни як в частині визначення платників, які справляють екологічний податок за викиди двоокису вуглецю, так і ставок податку.

Зокрема, п. 240.7 ст. 240 Кодексу визначено, що не є платником податку за викиди двоокису вуглецю суб’єкти, якими здійснюються такі викиди в обсязі не більше 500 тонн за рік.

У разі якщо річний обсяг викидів перевищує встановлену норму, суб’єкти господарювання зобов’язані зареєструватися платниками екологічного податку у податковому (звітному) періоді, в якому відбулося таке перевищення. Такі платники повинні скласти та подати податкову звітність, нарахувати та сплатити податок за податковий звітний період, у якому відбулося таке перевищення, у порядку передбаченому Кодексом.

Разом з тим п. 242.2 ст. 242 Кодексу встановлено, що база оподаткування податком за викиди двоокису вуглецю за результатами податкового (звітного) року зменшується на обсяг викидів у розмірі 500 тонн за рік.

Враховуючи зазначену інформацію, рекомендуємо платникам податку у яких у 2019 році розрахунковий, сумарний за всіма стаціонарними джерелами обсяг викидів двоокису вуглецю не перевищує граничний обсяг викидів – подати до контролюючого органу за місцем знаходження стаціонарного джерела забруднення заяву про відсутність у звітному році об’єкта оподаткування із додатком розрахунку оцінки обсягів таких викидів. А платникам в яких наявне перевищення граничних обсягів – зареєструватися платником податку за викиди двоокису вуглецю та подати до контролюючих органів заяву про звітний період у якому планується виникнення даних викидів, із додатком розрахунку оцінки обсягів таких викидів.

При цьому платники декларують податкові зобов’язання в частині обсягів викидів, які перевищують 500 тонн, починаючи із звітного (податкового) періоду у якому досягнуто граничний обсяг таких викидів.

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

06.06.2019

Порядок обчислення та сплати транспортного податку

Відповідно до пп. 267.1.1 п. 267.1 ст. 267 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, які згідно Кодексу є об’єктом оподаткування.

Об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньо ринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Отже, об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, середньо ринкова вартість яких станом на 01.01.2019 становить понад 1564875 грн. (4173 м.з.п. х 375 = 1564875 грн.) та з року випуску яких минуло не більше п’яти років включно.

Згідно з підпунктом 14.1.220 пункту 14.1 статті 14 Кодексу рік виготовлення транспортного засобу – це календарна дата виготовлення транспортного засобу (день, місяць, рік); для транспортних засобів, календарну дату виготовлення яких визначити не можливо, - 1 січня року виготовлення, зазначеного у реєстраційних документах.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі  25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування.

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року. Податкове/податкові повідомлення – рішення (далі - ППР) про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податків контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду.

Стосовно об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою – платником податків починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

Транспортний податок сплачується: фізичними особами – протягом 60 днів з дня отримання ППР; юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

 

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

06.06.2019

 

У разі припинення діяльності фізичні особи підприємці

зобов’язані подати звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску

Відповідно до пп. 4 та 5 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) є фізичні особи – підприємці (далі - ФОП), в тому числі ФОП платники єдиного податку, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність.

У разі припинення діяльності ФОП та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані подати самі за себе Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (далі – Звіт) згідно з додатком 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 року № 435 (далі – Порядок № 435), із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності  (п. 8 розд. ІІІ Порядку № 435).

Термін сплати зобов’язань, визначених ФОП або особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, у Звіті з позначкою «ліквідаційний» настає в день подання такого Звіту, відповідно ЄВ повинен бути сплачений до дати подання Звіту включно.

Крім цього, зняття з обліку ФОП, в тому числі ФОП платників єдиного податку, здійснюється органами ДФС на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, а осіб, які провадять незалежну професійну діяльність – за їхньою заявою, після проведення передбачених законодавством перевірок платників, звірення розрахунків та проведення остаточного розрахунку.

У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП та особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, така особа користуються правами, виконує обов’язки та несе відповідальність, що передбачені для платника ЄВ в частині діяльності, яка здійснювалася нею як ФОП або особою, яка провадить незалежну професійну діяльність.

За порушення норм Закону № 2464 платники ЄВ несуть фінансову та адміністративну відповідальність відповідно до ст.ст. 25, 26 Закону № 2464 та ст. 165 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х.

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

23.05.2019

Задекларовані суми податкових зобов’язань у декларації про майновий

стан і доходи необхідно сплатити до 01 серпня 2019 року

Новоукраїнська управління ГУ ДФС у Кіровоградській області інформує, що відповідно до п. 179.7 ст. 179 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій нею податковій декларації про майновий стан і доходи.

Звертаємо увагу, що згідно з п. 126.1 ст. 126 ПКУ у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Відповідно до ПКУ при нарахуванні суми податкового зобов’язання, визначеного платником податків або податковим агентом, – після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання нараховується пеня.

На суми грошового зобов’язання, визначеного пп. 129.1.3 п. 129.1 ст 129 ПКУ (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення у його сплаті, включаючи день погашення, із розрахунку 100 % річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день (п. 129.4 ст. 129 ПКУ).

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

23.05.2019

Увага! З 02.05.2019 року діють нові рахунки для зарахування ЄСВ

Новоукраїнське управління Головного управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що з 02.05.2019 року діють нові рахунки для зарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, ознайомитись з ними можливо на суб-сайті територіальних органів ДФС у Кіровоградській області у розділі «Бюджетні рахунки».

Шановні платники податків, будьте уважними при сплаті платежів до бюджетів усіх рівнів, адже від цього залежить своєчасність сплати податків та зборів.

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

23.05.2019

Новоукраїнським управління у квітні забезпечено до місцевих бюджетів 70,0 млн. грн.

Протягом квітня 2019 року Новоукраїнським управлінням до місцевих бюджетів забезпечено надходження податків та зборів у розмірі 70,0 млн. грн., що становить 120,7 відс. до прогнозного показника.

Основним джерелом наповнення місцевих бюджетів  є податок на доходи фізичних осіб (далі - ПДФО), що становить 55 відс. від загальної надходжень. До місцевих скарбниць у квітні  надійшло 38,7 млн. грн. ПДФО.

Найбільшу питому вагу у загальній сумі надходжень податку займають надходження від доходів фізичних осіб у вигляді заробітної плати. Тому, одним із приорітетних напрямків роботи органів ДФС у Кіровоградській області є контроль за додержанням вимог законодавства роботодавцями про працю, в тому числі легалізація  заробітної плати.

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

11.04.2019

 Альтернативні варіанти ведення діяльності для громадян,

які одноосібно обробляють земельні ділянки (паї)

Громадяни, які одноосібно обробляють земельні ділянки (паї), можуть зареєструватися фізичною особою – підприємцем (далі - ФОП), що зумовить сплату не тільки податків, але й внесків до пенсійного фонду, завдяки чому громадянин може збільшити свій трудовий стаж та в майбутньому розраховувати на виплату пенсії.

Для даної категорії громадян існують такі варіанти ведення підприємницької діяльності:

1. Єдиний податок ІІ група (фіксована ставка 20% від мінімальної заробітної плати).

Вимоги: відсутність найманої праці або кількість осіб, що перебувають у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; сукупний обсяг доходу за календарний рік (звітний період) не перевищує 1,5 млн.грн.

2. Єдиний податок ІІІ група (ставка 5% від сукупного доходу, якщо ФОП не платник ПДВ; 3%, за умови реєстрації платником ПДВ).

Вимоги: кількість осіб, які перебувають у трудових відносинах не обмежена, обсяг отриманого доходу протягом календарного року не перевищує 5,0 млн. грн.

3. Єдиний податок четверта група.

Завдяки прийнятим змінам до податкового кодексу та інших законодавчих актів, що набрали чинність з 15 серпня 2018 року, ФОП можуть бути платниками єдиного податку 4 групи.

Вимоги:

- провадять діяльність виключно в межах ФГ, зареєстрованого відповідно до Закону про ФГ;

- здійснюють виключно вирощування, відгодовування сільськогосподарської продукції, збирання вилов, переробку такої власно вирощеної або відгодованої продукції та її продаж;

- провадять господарську діяльність (крім постачання) за місцем податкової адреси;

- не використовують працю найманих осіб;

- членами такої ФГ або ФОП є лише члени її сімї у визначенні ч.2 ст. 3 Сімейного кодексу України;

- площа сільськогосподарських угідь у власності та/або користуванні членів фермерського господарства становить не менше двох гектарів, але не більше 20 гектарів.

  Також, ФОП які перебувають на 4 групі не сплачують земельний податок та мають можливість реалізувати свою продукцію на елеватори за значно більшим діапазоном цін.

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

29.03.2019

Декларування доходів діячами культури

 Відповідно до п. 164.1. ст. 164 Податкового кодексу України базою оподаткування податком на доходи фізичних осіб є загальний оподаткований дохід. Загальний оподаткований дохід – будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований на користь платника податку протягом звітного податкового періоду. У випадку коли діячі культури надають послуги з проведення святкових заходів або  приймають участі  у цих заходах на замовлення фізичної чи юридичної особи (у ролі ведучого, аніматора, вокаліста, танцівника та інше), дохід отриманий ними підлягає оподаткуванню на загальних підставах у розмірі 18 відсотків податку на доходи фізичних осіб (далі - ПДФО) та 1,5 відсотка військового збору. Якщо дані податок і збір не були визначені та перераховані податковим агентом (замовником), у громадянина виникає обов’язок визначити, задекларувати та сплатити ПДФО та військовий збір з отриманих гонорарів.

Задекларувати свої доходи можливо виключно шляхом подачі декларації про майновий стан та доходи (далі – податкова декларація) за 2018 рік. Термін подачі податкової декларації до 2 травня 2019 року, термін сплати визначених податкових зобов'язань до 31 липня 2019 року.

Свідомість громадян щодо декларування своїх доходів є запорукою як економічного розвитку так і соціального території на якій вони проживають, адже основна частина сплачених податків надходить до  місцевого бюджету.

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

27.03.2019

Доходи від надання репетиторських послуг підлягають декларуванню

Якщо викладач-репетитор не є фізичною особою — підприємцем, але постійно надає репетиторські послуги фізичним особам, то він зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів.

Податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2018 рік викладачам-репетиторам слід подати до 01 травня 2019 року за місцем податкової адреси (реєстрації) за формою Податкової декларації про майновий стан і доходи, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859 у редакції наказу Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 із змінами та доповненнями.

 

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

22.03.2019

Можливі варіанти подання декларації про майновий стан і доходи

З 1 січня 2019 року стартувала кампанія декларування доходів отриманих громадянами платниками податків у 2018 році, під час якої окремі категорії фізичних осіб зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан та доходи (далі – податкова декларація) за 2018 рік та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору. Податкова декларація подається в податкову інспекцію за місцем проживання (реєстрації).

Згідно п. 49.3 ст. 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається за вибором платника податків в один із таких способів:

а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

в) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умов щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

У разі надсилання податкової декларації поштою, платник податків зобов’язаний здійснити таке відправлення на адресу відповідного контролюючого органу не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання, а при поданні в електронній формі, - не пізніше  закінчення останньої години 02 травня 2019 року.

 

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

22.03.2019

Новоукраїнським управління забезпечено до місцевих бюджетів

 34,8 млн.грн. ПДФО

Протягом лютого 2019 року  Новоукраїнським управлінням до місцевих бюджетів забезпечено надходження податку на доходи фізичних осіб у розмірі 34,8 млн.грн., у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року приріст становить 6,8 млн. гривень.

Податок на доходи фізичних осіб є основним джерелом наповнення місцевої скарбниці. В структурі надходжень він займає позицію лідера – близько 60 відсотків від загальної суми інших податків і зборів.

Начальник Новоукраїнського управління Олена Чепур завжди під час проведення спільних заходів із представниками бізнес середовища звертає увагу роботодавців на дотримання вимог трудового законодавства – офіційне оформлення співробітників, своєчасну виплату заробітної плати, недопущення її виплати у  «конвертах». Адже наповнена місцева скарбниця дає можливості для розвитку місцевості на якій вони здійснюють діяльність, як  економічного, так і соціального.

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

21.02.2019

Щодо порядку застосування тимчасового режиму звільнення від оподаткування ПДВ

Новоукраїнське управління повідомляє, що Законом України від 23 листопада 2018 року №2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», який набрав чинності 01.01.2019, продовжено до 01.01.2022 дію тимчасового режиму звільнення від оподаткування ПДВ для операцій з постачання, у тому числі операцій з імпорту, відходів та брухту чорних і кольорових металів, визначеного пунктом 23 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України.

Переліки таких відходів та брухту чорних і кольорових металів затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Дію постанови Кабінету Міністрів України від 12 січня  2011 року № 15 (зі змінами), якою затверджено дані переліки, також продовжено до  01.01.2022.

 

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

21.02.2019

Надання в оренду нерухомого майна фізичною особою, що потрібно знати?

Надання в оренду власного нерухомого майна фізичною особою може здійснюватись у межах підприємницької діяльності або без реєстрації підприємцем.

Якщо платник податків зареєстрований фізичною особою – підприємцем (далі – ФОП), в даному випадку сума доходу  від надання в оренду майна включається до загального доходу отриманого від здійснення підприємницької діяльності та оподатковується залежно від системи оподаткування на якій перебуває ФОП.

У випадку, якщо орендодавець надає в оренду земельну ділянку сільськогосподарського призначення, земельну частку (пай), майновий пай, податки від отриманого доходу сплачує орендар, який являється податковим агентом платника податків.

Особа, яка отримує доходи від надання в оренду власного нерухомого майна іншій фізичній особі, відповідно до норм Податкового кодексу є особою, відповідальною за повноту та своєчасність сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору до бюджету. За результатами звітного податкового року орендодавець зобов’язаний подати податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі — податкова декларація), в якій задекларувати суму отриманого доходу та визначити податкові зобов’язання.

Відповідно до пп. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом ІV цього кодексу.

Також, фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання.

 

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

13.02.2019

Дохід отриманий від обробітку земельної ділянки наданої

для ведення особистого селянського господарства, декларуємо чи ні?

Відповідно до пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України якщо розмір земельної ділянки наданої для ведення особистого селянського господарства та/або земельної частки (пая) виділені на місцевості, що перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

Тобто, платнику податків необхідно самостійно визначити свої податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору та подати до Державної податкової інспекції за місцем реєстрації Податкову декларацію за звітний період.  Ставка податку становить 18 відсотків, а збору 1,5 відсотка.

Податкова декларація, за період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи з фізичних осіб подається до 1 травня року наступним за звітним.

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

01.02.2019

Декларуємо доходи від отриманої спадщини у 2018 році

Порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи  дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав регламентується статтею 174 Податкового кодексу України.

Особами відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.

Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає  оподаткуванню, зазначається в річній податковій декларації.

Ставка податку на спадщину залежить від ступеня споріднення спадкоємця і спадкодавця. Так, батьки, подружжя і діти (в тому числі усиновлені) є ріднею першого ступеня, рідні брати та сестри, баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки є ріднею другого ступеня і, згідно закону, не повинні платити податок на спадщину. Відповідно, вони можуть його не декларувати.

Всі інші спадкоємці, які не є членами сім’ї зобов’язані віддати державі 5% податку на доходи фізичних осіб та 1,5% військового збору з вартості подарунка або успадкованого об’єкта.

Податкова декларація подається в податкову інспекцію за місцем проживання (реєстрації) до 1 травня. Останній день подання в 2019 році – 2 травня 2019 року.

 

Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

01.02.2019

Щодо заповнення реквізитів Заяви про приєднання до Договору про визнання електронних документів

До уваги платників податків, у зв’язку з реорганізацією територіальних органів ДФС, державні податкові інспекції втрачають статус юридичних осіб.

Тому, до формування нових Договорів про визнання електронних документів (далі – Договір) та їх розміщення на офіційному  веб-порталі ДФС (про що буде повідомлено додатково) в реквізиті «код за ЄДРПОУ та найменування контролюючого органу» Заяви про приєднання до Договору потрібно зазначати старі код ЄДРПОУ та найменування контролюючого органу.

На даний час приєднання Заяв платників Новоукраїнського управління (Новоукраїнський, Бобринецький, Компаніївський, Маловисківський, Новомиргородський та Устинівський райони) відбувається до даного Договору: 

Код ДПІ

Назва ДПІ

Код ЄДРПОУ

Реєстраційний номер

1114

Новоукраїнська ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області

39483008

1114002

Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області