27100, м.Новоукраїнка, вул. Соборна, 59 e-mail: inbox1@nu.kr-admin.gov.ua
 
Головна сторінка

 Маєте проблеми зору? Для збільшення розміру шрифта натисніть на клавіатурі одночасно 
"Ctrl" і "+"

 

Графіки

прийому громадян

 

ГРАФІК
особистого прийому громадян посадовими особами Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області

 

Видача реєстраційного номеру облікової картки іноземним громадянам відбувається в кабінеті №  101 Головного управління Міндоходів  у Кіровоградській області

 (м.Кіровоград, вул.Велика Перспективна 55) щоденно:

 

Понеділок -   з 08-00 до 20-00 години

Вівторок    -  з 08-00 до 20-00 години

Середа     -   з 08-00 до 20-00 години

Четвер      -   з 08-00 до 20-00 години

П’ятниця   -   з 08-00 до 20-00 години

Субота      -   з 09-00 до 16-00 години

 

 

 

Інформація ГУ ДПС у Кіровоградській області

 

 

Неофіційне працевлаштування – це відсутність для працівника законодавчого захисту

11.05.2021

 

Головне управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє.

Нормами Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року № 322-VIII із змінами та доповненнями встановлено, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу та подання повідомлення до територіальних органів Державної податкової служби.

Роботодавець до початку роботи найманого робітника зобов’язаний повідомити органи ДПС про прийняття працівника на роботу. Повідомлення про прийняття працівника на роботу (далі – Повідомлення) складають при укладанні безстрокового трудового договору, строкового трудового договору та контракту.

Повідомлення подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою – підприємцем до територіальних органів ДПС за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:  засобами електронного зв’язку;  на паперових носіях разом з копією в електронній формі; на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Отже, тим, кому виплачують заробітну плату менше законодавчо встановленого мінімуму або взагалі її не виплачують, якщо роботодавець не оформлює трудовий договір, необхідно повідомити про це податкову службу.

Нагадуємо, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу та повідомлення про такий прийом до податкового органу.

Порядок подання повідомлення до контролюючих органів про прийняття працівника на роботу затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413. Таке повідомлення подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою підприємцем до територіальних органів Державної податкової служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до початку роботи новоприйнятого працівника одним із таких способів:

- засобами електронного зв'язку з використанням електронного цифрового підпису;

- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п'ятьма особами.

Звертаємо увагу, що повідомлення про прийняття працівника на роботу, надані до територіальних органів Державної податкової служби не за місцем обліку роботодавця або не за встановленою формою  вважаються такими, що не подавалися.

 

Скористатись правом на податкову знижку можна до 31 грудня 2021 року

 11.05.2021

 

З 1 січня 2021 року триває кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами у 2020 році.

Під час кампанії декларування податкові декларації про майновий стан і доходи подають, зокрема, громадяни для застосування права на податкову знижку.

Для нарахування податкової знижки необхідно до 31 грудня (включно) наступного за звітним податкового року подати до податкового органу річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Декларація подається за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.15 №859 (у редакції від 25.04.2019 №177).

У формі декларації передбачено окремий додаток Ф3, в якому здійснюється розрахунок суми податку, на яку зменшується податкове зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, у зв'язку із використанням права на податкову знижку.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами.

Таким документами можуть бути: квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, копії договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Платник податку має право включити до податкової знижки такі витрати:

- частину суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до ст. 175 Податкового кодексу;

- суму коштів або вартість майна, перерахованих (переданих) платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, у розмірі, що не перевищує 4% суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року;

- суму коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення;

- суму витрат на сплату страхових платежів та пенсійних внесків, сплачених платником податку страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський пенсійний депозитний рахунок, на пенсійні вклади та рахунки учасників фондів банківського управління як такого платника податку, так і членів його сім'ї першого ступеня споріднення, які не перевищують суму, визначену в абзаці першому п.п. 169.4.1 ст. 169 ПКУ;

- суму витрат платника податку на оплату допоміжних репродуктивних технологій згідно з умовами, встановленими законодавством, але не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік;

- суму витрат платника податку на оплату вартості державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;

- суму коштів, сплачених платником податку у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива.
 - суми витрат платника податку на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.

- суму коштів у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи. Розмір такої знижки не може перевищувати (у розрахунку на календарний рік) 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року.

Зазначена норма передбачена ст. 166 Податкового кодексу України.

Декларацію можливо подати в електронній формі у режимі онлайн через Електронний кабінет платника, вхід до якого здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua  або через офіційний вебпортал ДПС.

 

Надходження до місцевих бюджетів Кіровоградщини зросли на понад 14 відсотків у порівнянні з 2020 роком

 11.05.2021

 

Кіровоградські платники податків протягом січня-квітня 2021 року сплатили до місцевих бюджетів 2 млрд 15,5 млн гривень. Доходи місцевих скарбниць порівняно з цим же періодом 2020 року зросли на понад 251 мільйон або 14,2 відсотка. Індикативний показник виконано на 100,3 відсотка.

Левову частку від загальної суми надходжень складає податок на доходи фізичних осіб. Протягом січня-квітня цього року до бюджетів громад надійшло  1 млрд 272,5 млн гривень, що на понад 168 мільйонів  або 15,2 відс. більше, ніж за аналогічний період 2020 року.

Землекористувачі спрямували до скарбниць майже 282 млн гривень плати за землю. Це на 51,4 млн грн або 22,3 відс. більше, ніж у січні-квітні 2020 року. Індикативний показник виконано на 109,6 відсотків.

Підприємці, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, поповнили бюджети на 270,8 млн гривень. Так, від юридичних осіб надійшло 124,9 млн грн єдиного податку, а від фізичних осіб – 145,9 млн гривень. Індикативний показник виконано на 106,6 відсотка.

 

Платники податків Кіровоградщини перерахували майже  4 млрд гривень надходжень до бюджетів усіх рівнів

 11.05.2021

 

У січні-квітні 2021 року платники податків регіону перерахували до бюджетів усіх рівнів (без урахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) 3 млрд 861,8 млн грн, що на 550,6 млн грн або 16,6 відс. перевищує показник за аналогічний період 2020 року. Індикативний показник виконано на 103,5 відсотків.

До загального фонду державного бюджету з початку цього року спрямовано 1 млрд 844,9  млн грн, що на 299,5 млн грн або 19,4 відс. більше надходжень січня – квітня 2020 року. Індикативний показник виконано на 107,2 відсотка.

До місцевих бюджетів за відповідний період забезпечено 2 млрд 15,5 млн гривень. Це на понад 251 мільйон або 14,2 відсотка більше фактичних надходжень січня – квітня 2020 року. Індикативний показник виконано на 100,3 відсотка.

З початку року єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування зібрано 1 млрд 584,6 млн грн, що перевищує показник аналогічного періоду минулого року року на 151,6 млн грн або 10,6 відсотків.

 

З початку 2021 року на Кіровоградщині зібрано 1,6 млрд гривень ЄСВ

 11.05.2021

 

У січні-квітні 2021 року платниками, які перебувають на обліку в Головному управлінні ДПС у Кіровоградській області, забезпечено надходження 1 млрд 584,6 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Цей показник перевищує суму сплати єдиного внеску за січень – квітень 2020 року на 10,6 відс. або 151,6 млн  гривень.

У квітні 2021  року  забезпечено 442,3 млн грн ЄСВ, що на 20,3% або 74,7 млн грн більше квітня 2020 року.

Дотримання податкового законодавства при виплаті заробітної плати та інших доходів громадянам контролюється органами ДПС з метою виконання покладених завдань із забезпечення реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску для забезпечення своєчасного здійснення пенсійних виплат і соціальної допомоги.

 

На потреби армії платники Кіровоградській області сплатили

126,5 мільйонів гривень військового збору

 11.05.2021

 

Протягом січня - квітня 2021 року платниками, що перебувають на обліку в Головному управлінні ДПС у Кіровоградській області, до держбюджету сплачено 126,5 мільйона гривень військового збору.

Порівняно із січнем-квітнем 2020 року сума надходжень зросла на 15,7 млн грн або 14,2 відсотка. Індикативний показник виконано на 103,6 відсотка.

Нагадуємо, що згідно з діючим законодавством, платниками військового збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти.

Ставка військового збору становить 1,5% від об’єкта оподаткування.

 

Кіровоградський бізнес з початку цього року сплатив 891,5 млн грн податку на додану вартість

 11.05.2021

 

 Протягом січня-квітня 2021 року надходження ПДВ до державного бюджету України по Кіровоградській області склали 891 млн 522,2 млн грн, що перевищує рівень надходжень аналогічного періоду минулого року на 108,7 млн грн або 13,9 відсотків.

У Головному управлінні ДПС у Кіровоградській області відзначають позитивну динаміку щодо збільшення надходжень ПДВ завдяки високому рівню сумлінної сплати податку платниками області.

Крім того, податковою службою вживаються заходи з оперативного відпрацювання ризикових операцій суб’єктів господарювання та запобігання можливим ризикам несплати податку на додану вартість.

На сьогодні частка податку на додану вартість у доходах державної скарбниці складає близько 48%.

 

До 10 червня 2021 року платникам надана можливість скористатись процедурою списання пені та штрафів у разі сплати основної суми боргу

 

11.05.2021

 

Головне управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що Законом України від 04 грудня 2020 року № 1072-ІX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі – Закон № 1072), зокрема, підрозділ 10 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – ПКУ) доповнено новим п. 23.

Відповідно до п. 23 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ у разі погашення у повному обсязі грошовими коштами платниками податків протягом шести місяців з дня набрання чинності Законом № 1072 суми податкового боргу (без штрафних санкцій, пені, крім несплачених процентів за користування розстроченням/відстроченням), що виник станом на 01 листопада 2020 року, та за умови сплати поточних податкових зобов’язань у повному обсязі, штрафні санкції і пеня, що залишилися несплаченими на дату повної сплати такого податкового боргу, підлягають списанню у порядку, визначеному для списання безнадійного податкового боргу, за заявою платника податків.

Нагадуємо, що положення вищезазначеного пункту не застосовується щодо:

● великих платників податків, що відповідають критеріям, визначеним підпунктом 14.1.24 пункту 14.1 статті 14 ПКУ;

● осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Кодексом України з процедур банкрутства;

● осіб, відносно яких наявні судові рішення, що набрали законної сили, якими розстрочено (відстрочено) стягнення податкового боргу;

● банків, на які поширюються норми Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб»;

● осіб, які мають податковий борг з митних платежів;

● осіб, які мають заборгованість зі сплати санкцій за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пені.

Тому у разі надходження до територіального органу ДПС заяв про участь у процедурі, визначеній пунктом 23 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ від платників податків, які на дату реєстрації заяви та присвоєння їй вхідного номеру у цьому органі ДПС підпадали під зазначені вище виключення, таким платникам у п’ятиденний строк від дати реєстрації заяви направляється аргументована відмова у списанні, скасуванні та зменшенні штрафних санкцій (у т.ч. довідково розрахованих) та пені із зазначенням причини відмови з посиланням на відповідне положення пункту 23 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ. При цьому підставою для відмови є перебування платника податків в будь-якій з процедур, визначених пунктом 23 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ.

Згідно з пунктом 23 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ штрафні санкції і пеня, що залишилися несплаченими на дату повної сплати основної суми податкового боргу, підлягають списанню у порядку, визначеному для списання безнадійного податкового боргу, за заявою платника податків.

Разом з тим, платнику надається право виконати вимоги пункту 23 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ протягом шести місяців з дня набрання чинності цим пунктом.

 

За січень-квітень 2021 року податківці Кіровоградської області отримали 185 письмових звернень від громадян

 11.05.2021

 

Протягом січня-квітня 2021 року до Головного управління ДПС у Кіровоградській області надійшло 185 письмових звернень громадян, що на 479 звернень більше, ніж за відповідний період 2020 року, з яких усі 185 заяви.

Обираючи засоби комунікації, заявники здебільшого користуються поштою (104 звернення), надсилають звернення засобами електронного зв'язку, через мережу Інтернет (37 звернень), через органи влади (6 звернень) та від інших органів, установ, організацій (38 звернень).

Із загальної кількості 173 звернення виконано в термін та 12 звернень знаходяться на виконанні.

Всього протягом січня-квітня цього року звернулося 200 громадян.

За змістом найбільша кількість звернень стосувалась податкової політики (97,3%), у т.ч.: інформування про ухилення від сплати податків (17,8%), контрольно-перевірочної роботи (15,2%), місцевих податків (15,1%) та єдиного соціального внеску - 11,9 відсотків.

Особистий прийом громадян здійснюється керівництвом та структурними підрозділами ГУ ДПС у Кіровоградській області відповідно до затверджених графіків особистого прийому громадян.

Враховуючи епідемічну ситуацію на території Кіровоградської області, з метою запобігання поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19 та мінімізації інфікування платників податків на час дії карантину на всій території України, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від                11 березня 2020 року №211 „Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19”, статті 11 Закону України „Про захист населення від інфекційних хвороб”, протоколу наради Державної податкової служби України від 13.03.2020 №2-пк, проведення особистого прийому громадян в Головному управлінні ДПС у Кіровоградській області призупинено.

 

Протягом січня-квітня 2021 року до сервісу «Пульс»

надійшло 20 звернень

 

11.05.2021

 

За інформацією сектору розгляду звернень громадян та доступу до публічної інформації організаційно-розпорядчого управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області протягом січня - квітня 2021 року до сервісу „Пульс” надійшло 20 звернень, з яких по 1 зверненню (5%) щодо відшкодування ПДВ, сплати збору за акцизні марки, зняття з обліку ФОП; по 2 звернення (10%) щодо роботи органів ДПС, не виконання рішення суду та 13 звернень (65%) щодо списання недоїмки по єдиному внеску.

Питання, порушені заявниками, ГУ ДПС Кіровоградської області вирішені по суті. Результати розгляду відображені в Інформаційних картках та направлені до ІДД ДПС України.

 

З початку року до податкової служби Кіровоградської області надійшло 53 запита на отримання публічної інформації

 11.05.2021

 

У січні – квітні цього року до Головного управління ДПС у Кіровоградській області надійшло 53 запита на отримання публічної інформації.

Найбільше запитів на отримання публічної інформації надійшло від юридичних осіб – 36 запитів. Від фізичних осіб за чотири місяці 2021 року надійшло 15 запитів на отримання публічної інформації, від об’єднання громадян – 2.

За результатами розгляду запитів: задоволено – 38, відмовлено у розгляді по 14 запитам та знаходиться на розгляді 1 запит.

Види запитуваної інформації: щодо діяльності суб’єктів господарської діяльності, надання копій документів, отримання судових рішень, повернення сум переплат, критеріїв ризиковості платника податків, щодо сплати платежів, роботи органів ДПС, оприлюднення інформації на субсайті територіальних органів ДПС у Кіровоградській області, зняття податкової застави та щодо отримання реєстраційного номера облікової картки платника податків.

Нагадуємо, що запити на отримання публічної інформації надсилаються на електронну скриньку kr.publicinfo@tax.gov.ua.

 

Результати роботи підрозділу контролю за підакцизними товарами

 

11.05.2021

 

Як повідомили в управлінні контролю за підакцизними товарами ГУ ДПС у Кіровоградській області, станом на 26.04.2021 року фахівцями управління проведено 61 фактичну перевірку суб’єктів господарювання за результатами яких застосовано       2864,88 тис. грн. фінансових санкцій, а саме:

 • за безліцензійну торгівлю алкогольними напоями – 204,0 тис. грн.;

 • за безліцензійну торгівлю тютюновими виробами – 119,0  тис. грн;

 • за торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін – 60,0 тис. грн.;

 • за зберігання, реалізацію тютюнових виробів без марок акцизного податку – 494,08 тис. грн.;

 • за зберігання тютюнових виробів  в місцях не внесених до Єдиного реєстру – 17,0 тис. грн.;

 • оптова торгівля пальним без наявності ліцензії – 1000,0 тис. грн.;

 • зберігання пального без наявності ліцензії – 500,0 тис. грн;

 • реалізація алкогольних напоїв, тютюнових виробів з порушенням вимог статті 153 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР – 13,6 тис. грн;

 • за зберігання, реалізацію алкогольних напоїв немаркованих марками акцизного податку, або з підробленими марками акцизного податку – 85,0 тис. грн.;

 • роздрібна торгівля пальним без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників – 200,0 тис. грн;

 • неподання (несвоєчасне подання) електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг пального – 22,0 тис. грн;

 • здійснення операцій з реалізації пального без реєстрації платником акцизного податку – 150,2 тис. гривень.

На підставі матеріалів отриманих від інших правоохоронних та контролюючих органів до суб’єктів господарювання застосовано 47,6 тис. грн. фінансових санкцій за порушення законодавства в сфері обігу підакцизних товарів, а саме:

 • ГУНП в Кіровоградській області – 47,6 тис. гривень.

 

До уваги платників рентної плати за користування радіочастотним ресурсом!

11.05.2021

 

З метою уникнення помилок при декларуванні податкових зобов’язань з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України звертаємо увагу платників, що згідно з п. 254.3 ст. 254 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – Податковий кодекс) об’єктом оподаткування рентною платою за користування радіочастотним ресурсом є ширина смуги радіочастот, що визначається як частина смуги радіочастот загального користування у відповідному регіоні та зазначена в ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України або в дозволі на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою для технологічних користувачів та користувачів, які користуються радіочастотним ресурсом для розповсюдження телерадіопрограм.

З метою недопущення арифметичних та методологічних помилок при заповненні податкової звітності необхідно звернути увагу на найбільш відомі помилки:

 1. у колонці 7 додатка 4 до Декларації зазначаються інші, ніж передбачено статтею 254 Податкового кодексу України ставки Рентної плати;

 2. у колонці 2 додатка 4 до Декларації зазначаються інші, ніж передбачено додатком 15 наказу Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 719 «Про затвердження форми Податкової декларації з Рентної плати» коди виду радіозв’язку;

 3. у колонці 4.3-4.4 додатка 4 до Декларації зазначаються строки дозвільних документів термін дії яких вже закінчився.

 

Об'єднана звітність з ПДФО, військового збору та єдиного внеску: оновлено електронний формат

 

11.05.2021

 

Головне управління ДПС у Кіровоградській області інформує, що ДПС України оновила формат податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (ідентифікатор форми J/F0510106).

Форма затверджена наказом Мінфіну від 15.12.2020 р. № 773 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13 січня 2015 року № 4».

Ознайомитись з Реєстром форм електронних документів станом на 27.04.2021 року можна за посиланням: https://tax.gov.ua/data/material/000/103/154157/Forms_deklar.htm 

Нагадуємо, що граничний термін подання податкового розрахунку за І квартал 2021 року – 11 травня 2021 року.

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua 

Підписуйтесь на сторінку Державної податкової служби України у Facebook facebook.com/TaxUkraine 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX» 

 

Штрафи за порушення трудового законодавства збільшилися

 

11.05.2021

 

Головне управління ДПС у Кіровоградській області нагадує платникам податків, що на збільшення розміру штрафних санкцій за порушення трудового законодавства вплинуло збільшення розміру мінімальної заробітної  плати. З 01 січня 2021 р. мінімальна зарплата в Україні становить 6000 грн., а з 01.12.2021 р. становитиме 6500 грн.

Тож за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ та податків, сума штрафної санкції становить 10 мінімальних заробітних плат (60000 грн та з 1.12.2021 р - 65000 грн) щодо кожного працівника.

За вчинення повторного порушення протягом 2х років штраф становитиме 30 мінімальних заробітних плат (180000 грн та 195000 грн з 1.12.2021 р.) за кожного працівника, стосовно якого воно скоєно. 

За порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі штраф становить 3 мінімальних заробітних плати (18000 грн та 19500 грн відповідно).

Звертаємо увагу, що законодавством встановлено відповідальність у вигляді штрафу за недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні. Розмір штрафу – 3 мінімальних заробітних плати (180000 грн та 195000 грн з 1.12.2021 р.). А от за недопущення до проведення перевірки, створенні перешкод при її проведенні з питань виявлення неоформлених трудових відносин та виплати зарплати (абз. 2 ч. 2) застосовується штрафна санкція у розмірі 16 мінімальних заробітних плат (96000 грн та 104000 грн відповідно).

Радимо всім дотримуватися норм чинного законодавства, щоб не сплачувати зайві штрафні санкції.

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua 

Підписуйтесь на сторінку Державної податкової служби України у Facebook facebook.com/TaxUkraine 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX» 

 

На Кіровоградщині виявлено факт оптової торгівлі паливно-мастильними матеріалами без  відповідної ліцензії 

26.04.2021

 

З метою боротьби із нелегальним обігом і роздрібною торгівлею пальним, на виконання доручень уряду, міжвідомчою робочою групою та Головним управлінням ДПС у Кіровоградській області на постійній основі вживаються контрольно-перевірочні заходи стосовно суб’єктів господарювання, які здійснюють торгівлю пальним.

Так, спеціалістами управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Кіровоградській області в квітні 2021 року здійснено виїзд на територію підприємства, яке зберігало паливно-мастильні матеріали в ємностях. За результатами  фактичного обстеження ємностей було виявлено, що резервуар не обладнаний рівнеміром-лічильником рівня пального. У подальшому при проведенні фактичної перевірки підтверджено оптову торгівлю пальним за наявності місць оптової торгівлі без наявності відповідної ліцензії, а також неподання до органу ДПС електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального.

У першому кварталі 2021 року спеціалістами податкового аудиту проведено 13 фактичних перевірок суб‘єктів господарювання, які здійснюють торгівлю паливно-мастильними матеріалами. Робота в даному напрямку продовжується.

 

За січень-лютий 2021 року фахівцями підрозділу податкового аудиту забезпечено до бюджету 36,5 млн гривень 

26.04.2021

 

Як повідомили фахівці управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Кіровоградській області, протягом січня-березня 2021 року проведено 243 перевірки платників податків - юридичних та фізичних осіб, з яких документальних планових 7 перевірок, документальних позапланових 159 перевірок та 77 фактичних перевірок.

За результатами контрольно - перевірочної роботи за січень-березень 2021 року сума донарахованих грошових зобов’язань, яка підлягає погашенню становить 120,1 млн грн, в тому числі за результатами документальних перевірок -  119,3 млн грн, фактичних перевірок - 764 тис. гривень.

Забезпечено надходження платежів до бюджетів всіх рівнів за рахунок донарахованих сум за актами перевірок управлінням податкового аудиту ГУ ДПС в області за січень-березень 2021 року в сумі 36,5 млн грн, в тому числі за результатами документальних перевірок стягнуто 36,3 млн грн, за рахунок фактичних - 242 тис. гривень.

Більше інформації на ресурсах Головного управління ДПС у Кіровоградській області:

- субсайт територіальних органів ДПС у Кіровоградській області

https://kr.tax.gov.ua 

- Faceboook Головного управління ДПС у Кіровоградській області

https://www.facebook.com/tax.kirovograd/ 

Крім того, нагадуємо корисні посилання на офіційні сторінки Державної податкової служби України:

Telegram - https://t.me/tax_gov_ua,

Facebook – www.facebook.com/TaxUkraine,

YouTube -youtube.com/TaxUkraine.

 

До зведеного бюджету за рахунок застосування заходів стягнення податкового боргу за березень 2021 рік надійшло 28,8млн. гривень

 

26.04.2021

 

Станом на 01.04.2021 року податковий борг до бюджетів всіх рівнів по області склав 1670,9млн.грн., який з початку року скорочено на 23,5млн.грн. (1,4відс.). в т.ч. до державного бюджету – на 11,6млн.грн. (0,8відс.), до місцевого бюджету - на 12,0млн.грн., або 3,7відсотки.

Загальна сума надходжень до зведеного бюджету за рахунок застосування заходів стягнення податкового боргу за березень 2021 рік склала 28,8млн.грн., у т.ч. до державного – 18,5млн.гривень.

Індикативний показник із забезпечення надходжень в рахунок погашення податкового боргу до державного бюджету з початку року виконано на 384,8відсотка.

Індикативні показники із надходження коштів від реалізації безхазяйного майна за березень 2021 рік виконано в повному обсязі. До державного бюджету надійшло 15,4 тис. грн. та до місцевого бюджету - 6,0 тис. гривень.

Станом на 01.04.2021 сума описаного майна в податкову заставу складає 107,2млн.гривень.

 

Підсумки роботи підрозділу запобігання та виявлення корупції ГУ ДПС в області

26.04.2021

 

Відділом з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління ДПС у Кіровоградській області постійно проводиться роз’яснювальна робота, яка спрямована на формування всебічних знань з антикорупційного законодавства, неухильного дотримання і виконання працівниками вимог та обмежень, передбачених чинним законодавством, зокрема в заповненні е-декларацій, запобіганні та врегулюванні конфлікту інтересів.

З метою проведення профілактичної освітньої роботи щодо дотримання антикорупційного законодавства з початку 2021 року проведено 34 навчальні заходи, 39 круглих столів і тренінгів за темами: «Фінансовий контроль», «Правила етичної поведінки в органах Державної податкової служби», «Порядок організації роботи, спрямованої на запобігання та виявлення корупції» тощо.

Також, у 75 випадках роз’яснення надавались окремим працівникам за їх зверненнями, у 14 випадках методична та консультативна допомога надавалась структурним підрозділам Головного управління ДПС у Кіровоградській області.

На постійному контролі знаходиться питання недопущення виникнення конфлікту інтересів. За І квартал 2021 року ГУ ДПС у Кіровоградській області опрацьовано 156 повідомлень про наявність потенційного конфлікту інтересів. У 143 випадках конфлікти врегульовано шляхом усунення працівників від прийняття рішення та вчинення певних дій, в 13 випадках застосовано здійснення повноважень під зовнішнім контролем.

З метою виконання положень Антикорупційної програми та зменшення ймовірності вчинення корупційних правопорушень, ГУ ДПС у Кіровоградській області протягом першого кварталу 2021 року здійснено 11 контрольних заходів щодо усунення корупційних ризиків, визначених у додатку 2 до Звіту за результатами оцінки корупційних ризиків у Державній податковій службі України. За результатом контрольних заходів до винних посадових осіб застосовано відповідні заходи впливу. 

Кампанію декларування особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік у Головному управлінні ДПС у Кіровоградській області завершено успішно. Працівники ДПС в області подали декларації своєчасно та в повному обсязі.

 

Юристи податкової служби Кіровоградщини у I кварталі 2021 року відстояли у судах майже 450 мільйонів гривень на користь держави 

 

26.04.2021

 

Як повідомили в управлінні супроводження судових спорів, протягом січня-березня 2021 року у судах, з урахуванням позовів минулих років, юридичною службою Головного управління ДПС у Кіровоградській області здійснювалось супроводження 668 справ на загальну суму  майже 2 млрд гривень.

За результатами їх розгляду повністю або частково на користь органів ГУ ДПС у Кіровоградській області винесено 68 рішень на суму                             446,8 млн грн, що становить 91,9 відсотків від загальної кількості винесених рішень та 96,9 відсотків від їх загальної суми.

Зокрема, протягом січня-березня 2021 року розглянуто 29 справ про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень на загальну суму   233,9 млн гривень. З них на користь ГУ ДПС у Кіровоградській області прийнято 25 рішень (86 відс.) на суму 219,8 млн гривень.

 

З 5 квітня діє новий Порядок ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та ЄСВ

26.04.2021

З 5 квітня 2021 року набуває чинності Порядок ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 12.01.2021 № 5 (далі – Порядок).

Порядок розроблено на заміну Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 № 422, що втратив чинність.

Прийняття Порядку забезпечує врегулювання всього спектру бізнес-процесів, пов’язаних із веденням оперативного обліку платежів, з урахуванням встановлених термінів виконання передбачених етапів контролю за своєчасністю і повнотою перенесення інформації з первинних документів платників до їх інтегрованих карток. Автоматизація процесів здійснюватиметься у рамках «Програми підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM)».

 

Оподаткування ПДФО доходів, отриманих платником податку в іноземній валюті

26.04.2021

 

Головне управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що відповідно до п. 164.3 ст. 164  розділу IV  Податкового  кодексу України від  2 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) при визначенні бази оподаткування враховуються всі доходи платника податку, отримані ним як у грошовій, так і негрошовій формах.

Згідно із п. 164.4 ст. 164 ПКУ під час нарахування (отримання) доходів, отриманих у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражена в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях), такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів.

Враховуючи вищевикладене, базою оподаткування податком на доходи фізичних осіб для доходів, які отримані платником податку в іноземній валюті, є ці доходи, що перераховані у гривню за валютним курсом Національного банку України, який діяв на момент нарахування (отримання) таких доходів.

 

Що є базою нарахування єдиного внеску за себе для ФОП

на загальній системі оподаткування? 

26.04.2021

 

Відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464), платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) є фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.

Законом України від 13 травня 2020 року № 592-IX «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» (далі – Закон № 592), який набрав чинності 01.01.2021, внесено зміни до Закону № 2464, зокрема, п. 2 частини першої ст. 7 Закону № 2464 викладений в новій редакції.

Так, згідно з п. 2 частини першої ст. 7 Закону № 2464 (в редакції Закону № 592) для платників, зазначених, зокрема, у п. 4 (крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) частини першої ст. 4 Закону № 2464, ЄВ нараховується на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному періоді або окремому місяці звітного періоду, такий платник має право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом № 2464. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

 

У яких випадках фізична особа звільняється від обов’язкового

подання  податкової декларації про майновий стан і доходи? 

26.04.2021

 

Згідно з п. 179.4 ст. 179 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) в таких випадках:

а) незалежно від виду та суми отриманих доходів платниками податку, які:

- є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;

- перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;

- перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;

- перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року;

б) в інших випадках, визначених розд. IV ПКУ.

Відповідно до п. 179.2 ст. 179 ПКУ обов’язок платника податку щодо подання Декларації вважається виконаним і Декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:

- від податкових агентів, які згідно з розд. IV ПКУ не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених розд. IV ПКУ;

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до розд. IV ПКУ не оподатковується, оподатковується за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок відповідно до розд. IV ПКУ;

- у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до розд. IV ПКУ оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

 

До уваги суб‘єктів господарювання!

26.04.2021

 

Згідно з абзацом восьмим п. 2 розділу 3 Положення про форму та зміст розрахункових документів… від 21.01.2016 року № 13 фіскальний касовий чек на товари (послуги) має містити, один із реквізитів, код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, який зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством.

Згідно з п.п. 1.2 п. 1 Порядку № 1057 система зберігання і збору даних РРО (далі - СЗЗД РРО) - загальнодержавна система, призначена для збору даних РРО та передачі цих даних до системи обліку даних РРО в ДПС за технологією зберігання і збору даних РРО для Державної податкової служби України.

Відповідно до п. 9.1 Порядку № 1057 передача даних РРО до серверу обробки інформації виконується згідно з регламентом, заданим у конфігурації РРО у форматі XML-документів, визначеному у протоколі передачі інформації.

Код УКТ ЗЕД є обов'язковим реквізитом для підакцизних товарів та відповідно до Положення № 13 фактично є частиною назви товару. У звязку з чим повідомляємо, що відповідно технології зберігання та збору даних РРО код УКТ ЗЕД рекомендовано розміщувати в структурі тегів <РР> з атрибутом <NM>.

Зазначення обов'язкових реквізитів розрахункових документів в структурі тегів необов'язкових реквізитів є порушенням вимог нормативних документів та може призвести до втрати інформації, що передається суб'єктом господарювання до серверу контролюючого органу та стати причиною проведення контрольно-перевірочних заходів.

Також, дану інформацію направлено до центрів обслуговування РРО, тому в разі необхідності звертайтесь до даних центрів для переконання, що «код УКТ ЗЕД» для підакцизних товарів розміщений в РРО в структурі тегів <РР> з атрибутом <NM>.

 

Закон № 1072: списання податкового боргу 

26.04.2021

 

Головне управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що Законом України від 04 грудня 2020 року № 1072-ІX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі – Закон № 1072), зокрема, підрозділ 10 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – ПКУ) доповнено новим п. 23.

Згідно з пунктом 23 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ штрафні санкції і пеня, що залишилися несплаченими на дату повної сплати основної суми податкового боргу, підлягають списанню у порядку, визначеному для списання безнадійного податкового боргу, за заявою платника податків.

Платнику надається право виконати вимоги пункту 23 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ протягом шести місяців з дня набрання чинності цим пунктом.

ДПС запропонована примірна форма заяви, у якій платник податків одночасно повідомляє, зокрема, про намір прийняти участь у процедурі по пункту 23 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ, просить списати штрафи та/або пеню, що обліковувалися станом на 01.11.2020 і залишилися несплаченими станом на дату повної сплати основної суми податкового боргу; а також штрафні санкції і пеню, що підлягають застосуванню та нарахуванню у зв’язку зі сплатою такого податкового боргу, не застосовувати та не нараховувати, а нараховані відкоригувати до нульових показників.

До заяви платник має додати докази виконання ним вимог пункту 23 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ з 01.11.2020 по дату подання заяви (включно).

Примірна форма заяви є рекомендованою, тому заяви, надані без застосування цієї форми, також підлягають розгляду у разі, якщо вони містять усю необхідну інформацію, передбачену пунктом 23 підрозділ 10 розділу ХХ ПКУ.

Положення п. 23 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ не застосовується щодо:

► великих платників податків, що відповідають критеріям, визначеним п.п. 14.1.24 п. 14.1 ст. 14 ПКУ;

► осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Кодексом України з процедур банкрутства;

► осіб, щодо яких наявні судові рішення, що набрали законної сили, якими розстрочено (відстрочено) стягнення податкового боргу;

► банків, на які поширюються норми Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб»;

► осіб, які мають податковий борг з митних платежів;

► осіб, які мають заборгованість зі сплати санкцій за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пені.

 

Реєстрація програмного реєстратора розрахункових операцій 

26.04.2021

 

Головне управління ДПС у Кіровоградській області інформує, що суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати програмний реєстратор розрахункових операцій ( ПРРО), повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України.

Реєстрація ПРРО здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (J/F 1316602), що подається в електронній формі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків через Електронний кабінет (портальне рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (АРІ)) або засобами телекомунікацій.

Після включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій такий ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання.

Про сертифікати електронних підписів та/або печаток, що будуть використовуватись для ПРРО, суб’єкт господарювання повідомляє згідно з Порядком обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 01.06.2020 № 261).

 

До уваги суб’єктів господарювання, які здійснюють господарську діяльність у сфері реалізації пального! 

26.04.2021

 

У зв’язку з оголошенням в Україні карантину, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короно вірусом SARS-CoV-2», Головне управління ДПС у Кіровоградській області просить суб’єктів господарювання, що здійснюють господарську діяльність у сфері реалізації пального тимчасово утримуватись від відвідин центрів обслуговування платників податків щодо питання отримання ліцензій без нагальної потреби.

При цьому зазначаємо, що Головне управління ДПС у Кіровоградській області продовжує працювати в звичайному режимі. Отримати інформаційно-довідкові послуги з питань ліцензування за телефоном 36-69-97, з понеділка по четвер 08:00 до 17:00, п’ятниця 08:00 до 15:45 (крім суботи, неділі та святкових днів) та в центрах обслуговування платників податків за місцезнаходженням суб’єкта господарювання та/або за місцем провадження господарської діяльності.

Одночасно повідомляємо, що інформація про діючі ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами, оптової, роздрібної торгівлі та зберігання пальним відображена єдиному державному  вебпорталі відкритих даних ДПС України в розділі  «Реєстри» за посиланням:

 https://tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/383525.html

Просимо з розумінням поставитися до ситуації, що склалася.

 

Терміни подання звітності та сплати податків для осіб, що провадять незалежну професійну діяльність

26.04.2021

 

Головне управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що відповідно до п. 178.4 ст. 178 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а також іноземці та особи без громадянства, які стали на облік у контролюючих органах як самозайняті особи та є резидентами, подають податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) за результатами звітного року відповідно до розд. IV Кодексу у строки, передбачені для платників податку на доходи фізичних осіб, в якій поряд з доходами від провадження незалежної професійної діяльності мають зазначати інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.

При цьому податкові декларації за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб, подаються до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розд. IV Кодексу (п. п. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 Кодексу).

Остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в податковій декларації, в якій поряд з доходами від провадження незалежної професійної діяльності повинні зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи, а також відомості про суми єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування, нарахованого на доходи від провадження незалежної професійної діяльності в розмірах, визначених відповідно до закону (п. 178.7 ст. 178 Кодексу).

Фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації (п. 179.7 ст. 179 Кодексу).

 

Декларування 2021: оподаткування інвестиційного прибутку

26.04.2021

 

Головне управління ДПС у Кіровоградській області інформує, що відповідно до  підпункту 164.2.9 статті 164 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається інвестиційний прибуток від проведення операцій з цінними паперами, деривативами та корпоративними правами, випущеними в інших, ніж цінні папери, формах (крім доходу від операцій, зазначених у підпунктах 165.1.40 і 165.1.52 пункту 165.1 статті 165 ПКУ).

Облік загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами ведеться платником податку самостійно, окремо від інших доходів і витрат.

Звітним періодом вважається календарний рік за результатами якого платник податку зобов’язаний подати річну податкову декларацію, в якій має відобразити загальний фінансовий результат (інвестиційний прибуток або інвестиційний збиток), отриманий протягом такого звітного року (підпункт  170.2.1 статті 170 ПКУ).

Інвестиційний прибуток розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу окремого інвестиційного активу з урахуванням курсової різниці (за наявності), та його вартістю, що визначається із суми документально підтверджених витрат на придбання такого активу з урахуванням норм підпунктів 170.2.4 - 170.2.6 статті 170 ПКУ (крім операцій з деривативами).

Отже, громадянин, який протягом звітного року продає інвестиційний актив (корпоративні права) та отримує інвестиційний прибуток, повинен включити суму такого прибутку до загального річного оподатковуваного доходу та подати декларацію про майновий стан і доходи.

До продажу інвестиційного активу прирівнюються також операції з:

- обміну інвестиційного активу на інший інвестиційний актив;

- зворотного викупу або погашення інвестиційного активу його емітентом, який належав платнику податку;

- повернення платнику податку коштів або майна (майнових прав), попередньо внесених ним до статутного капіталу емітента корпоративних прав, у разі виходу такого платника податку з числа засновників (учасників) такого емітента чи ліквідації такого емітента.

Придбанням інвестиційного активу вважаються також операції з внесення коштів або майна до статутного капіталу юридичної особи – резидента в обмін на емітовані ним корпоративні права.

Інвестиційний актив, подарований платнику податку чи успадкований платником податку, вважається придбаним за вартістю, що дорівнює сумі державного мита та податку з доходів фізичних осіб, сплачених у зв’язку з таким даруванням чи успадкуванням.

Нагадуємо, що останній день подання податкової декларації про майновий стан і доходи за 2020 рік  – 30 квітня 2021 року.

За вибором платника податків декларація про майновий стан і доходи  подається за місцем своєї податкової адреси: особисто або уповноваженою на це особою, поштою або засобами електронного зв’язку.

Для зручності платників та спрощення процедури декларування доходів громадянами, на офіційному вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті (cabinet.tax.gov.ua) у розділі «ЕК для громадян» працює електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи».

За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді.

З актуальною інформацією щодо декларування доходів громадян можна ознайомитися на субсайті Головного управління ДПС у Кіровоградській області вебпорталу ДПС в банері «Деклараційна кампанія 2021» за посиланням https://kr.tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2021/.

 

За порушення при виплаті зарплати – до відповідальності 

19.04.2021

 

Головне управління ДПС у Кіровоградській області проводить систематичну інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо переваг отримання легальної заробітної плати та негативного ставлення до неофіційних трудових відносин. Проте, є роботодавці, які виплачують своїм працівникам заробітну плату без сплати податку на доходи фізичних осіб та внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

На засіданнях комісій при органах місцевого самоврядування області протягом січня-березня 2021 року з питання підвищення рівня виплати заробітної плати заслухано керівників 104 підприємств, у тому числі: 3 – підпорядковані Міністерству охорони здоров’я, 4 – підпорядковані Міністерству освіти та науки, 3 – підприємства державного сектору економіки та 94 – підприємства комерційних структур. В результаті вжитих заходів підвищено рівень виплати заробітної плати на 102 підприємствах, за рахунок чого до бюджету додатково надійшло 6131,0 тис. грн податку на доходи фізичних осіб, 510,9 тис. грн військового збору та 7493,4 тис. грн єдиного соціального внеску.

Крім того, проведена індивідуальна роз’яснювальна робота із керівниками 70 підприємств. В результаті вжитих заходів підвищено рівень виплати заробітної плати на 69 підприємствах, за рахунок чого до бюджету додатково надійшло  100,9 тис. грн  податку   на  доходи  фізичних  осіб,      8,4 тис. грн військового збору та 123,3 тис. грн єдиного соціального внеску.

Нагадуємо роботодавцям, що згідно чинного законодавства працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу та повідомлення ДПС про прийняття працівника на роботу в установленому порядку.

Більше інформації на ресурсах Головного управління ДПС у Кіровоградській області:

- субсайт територіальних органів ДПС у Кіровоградській області

https://kr.tax.gov.ua 

- Faceboook Головного управління ДПС у Кіровоградській області

https://www.facebook.com/tax.kirovograd/ 

Крім того, нагадуємо корисні посилання на офіційні сторінки Державної податкової служби України:

Telegram - https://t.me/tax_gov_ua,

Facebook – www.facebook.com/TaxUkraine,

YouTube -youtube.com/TaxUkraine.

 

Світлана Кондратюк: Про необхідність своєчасної сплати та погашення заборгованості з ЄСВ

19.04.2021

 

Адміністрування єдиного соціального внеску регламентується спеціальним Законом України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, яким визначено, що платники єдиного внеску зобов'язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок, а контроль за дотриманням платниками єдиного внеску вимог законодавства здійснюється органами ДПС.

Про це повідомила заступник начальник Головного управління ДПС у Кіровоградській області Світлана Кондратюк.

За її словами, єдиний соціальний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. До платників, які не виконали обов’язки щодо нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску, застосовуються заходи впливу та стягнення, визначені законодавством.

Відповідно до чинного законодавства, платнику, у якого виник борг, надсилається вимога про сплату недоїмки, яка є виконавчим документом.

Якщо вказаний у вимозі борг з єдиного внеску протягом 10-денного терміну платником не сплачується, то вимога надсилається до органу державної виконавчої служби для вжиття заходів стягнення за рахунок коштів у банківських установах та рухомого або нерухомого майна боржника.

Строк давності щодо нарахування та стягнення сум заборгованості, штрафів та пені з єдиного внеску не застосовується.

Боржникам слід пам’ятати, що одним із джерел погашення боргів з ЄСВ є особисте майно приватного підприємця.

Також заступник начальника ГУ ДПС в області повідомила, що  станом на 01 квітня 2021 року  по нашій області мають заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску 13398 боржників з сумою боргу 244,9 млн грн, з них 12261 боржник - це фізичні особи - підприємці борг, яких складає 206 млн грн, що становить 84 відсотки від загальної суми заборгованості.

З початку поточного року загальна сума боргу з єдиного соціального внеску зменшилась на 5,4 млн грн, темп зростання заборгованості відповідно склав 98 відсотків.

З метою погашення наявної заборгованості з єдиного внеску органами податкової служби області здійснюються заходи до суб’єктів господарювання, спрямовані на погашення такої заборгованості.

Так, з початку року для примусового стягнення боргу до органів Державної виконавчої служби направлено на виконання 706 узгоджених вимог по сплаті єдиного внеску на загальну суму 21,8 млн грн, надходження до бюджету від органів виконавчої служби складають 6 млн гривень.

Всього за результатами проведених органами ДПС області заходів стягнення на сьогодні погашено заборгованості по сплаті єдиного соціального внеску в розмірі 21 млн гривень.

«З метою уникнення зростання боргу по єдиному внеску фізичних осіб - підприємців, що не здійснюють свою діяльність з різних причин (виїхали за кордон, працюють в інших підприємствах та організаціях), але не припинили державну реєстрацію як підприємця, звертаю увагу, що нарахування не припиняється. Тому, необхідно терміново звернутись до державного реєстратора із заявою про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця за її рішенням. Після чого зупиняється нарахування з єдиного внеску», - додала заступник начальника обласного податкового відомства.

Переглянути інформацію щодо наявність/відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску можливо в «Електронному кабінеті платника», обравши в меню приватної частини кабінету «Стан розрахунків з бюджетом».

 

За січень-березень 2021 року платникам Кіровоградщини

повернули майже 560 млн грн податку на додану вартість

 

19.04.2021

 

Як повідомили фахівці управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків Головного управління ДПС у Кіровоградській області, протягом січня-березня 2021 року платники області отримали 559,5 млн грн бюджетного відшкодування ПДВ, що на 131,2 млн грн або 30,6 відс. більше ніж у січні-березні 2020 року.

Протягом січня-березня 2021 року 32 суб’єкта господарювання Кіровоградської області заявили до відшкодування ПДВ з бюджету на загальну суму 570,2 млн гривень. В порівнянні з відповідним періодом 2020 року заявлена сума податку на додану вартість на рахунки платників збільшилась на 170,1 млн грн або 42,5 відсотків (січень-березень 2020 року – 400,1 млн гривень).  

 

Платники Кіровоградщини за перший квартал 2021 року

спрямували до загального фонду держбюджету 1,4 мільярди гривень

 

19.04.2021

 

Протягом січня - березня 2021 року платниками Кіровоградській області забезпечено збір платежів до загального фонду Державного бюджету України в розмірі 1395,4 млн грн, що на 161,4 млн  грн  або на 13,1 відс. більше, ніж за відповідний період минулого року.

У розрізі основних податків до Державного бюджету надійшло податку на прибуток – 165,5 млн грн, податку на додану вартість – 719,6 млн грн та акцизного податку – 3,7 млн гривень.

Слід відмітити, що зростання сплати податків у порівнянні з відповідним періодом минулого року відбулось по податку на додану вартість - надходження збільшились на 96,4 млн грн, або майже на 15,5 відс., по податку на прибуток – 19,5 млн грн, або на 13,4 відсотки.

Такі високі показники - це результат роботи платників податків Кіровоградської області, які своєчасно забезпечують повноту сплати податків.

ГУ ДПС у Кіровоградській області відкрита для комунікацій з бізнесом та готова до оперативного усунення проблемних моментів, що є запорукою до позитивних змін як у відносинах з бізнесом, так і у наповненні державної скарбниці. 

 

Єгор Романюк: З початку року виявлено 325 офіційно

не оформлених найманих працівників

 

19.04.2021

 

Як зазначив заступник начальника Головного управління ДПС у Кіровоградській області Єгор Романюк, фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи за повний робочий час, встановлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а також без утримання податків є порушенням законодавства про працю та норм Податкового кодексу України.

Протягом січня-березня 2021 року фахівцями управління податкового аудиту ГУ ДПС у Кіровоградській області в ході фактичних перевірок встановлені порушення законодавства щодо оформлення трудових відносин з найманими особами. За результатами контрольно-перевірочних заходів виявлено працю 11 неоформлених працівників. Матеріали перевірок передані до Управління Держпраці в Кіровоградській області для відповідного реагування. За оперативними даними до порушників трудового законодавства застосовані штрафні санкції в сумі 90 тис. гривень.

Крім того, за рахунок інших заходів контролю (співбесіди, роз’яснювальна робота тощо) з початку року виявлено та легалізовано працю 314 офіційно не оформлених найманих працівників. Залучено до державної реєстрації 75 осіб.  За результатами інших заходів контролю до бюджету додатково надійшло  податку на доходи фізичних  осіб в сумі 612,4 тис. грн та  єдиного  внеску в сумі 954,3 тис. гривень. 

«Офіційне оформлення трудових відносин – це достойне життя кожного та загалом громади. Треба чітко усвідомити, що згода отримувати зарплату «в конвертах»  може позбавити у майбутньому всіх соціальних гарантій. А легалізація заробітної плати – гідне забезпечення майбутнього кожного з нас та краще життя в регіоні, де ви проживаєте, вже сьогодні»,- підкреслив Єгор Романюк.

Важливою проблемою сьогодення є легалізація трудових відносин та заробітної плати, адже через тіньовий ринок зайнятості  держава втрачає мільйони гривень несплачених податків, а громадяни позбуваються соціального захисту. Саме тому надзвичайно важливим завданням є повернути втрачені ресурси в економіку держави, що дасть можливість збільшити доходи громадян та спрямувати більше коштів на розбудову місцевих громад.

Посадовець нагадав роботодавцям,  що легалізація заробітної плати – це надійний засіб залучення висококваліфікованих, порядних, не байдужих до майбутнього країни людей та ефективний спосіб боротьби із конкуренцією на ринку праці.

 

На обліку в податкових органах Кіровоградщини перебуває майже 64 тисячі платників

19.04.2021

 

Як повідомили в управлінні електронних сервісів ГУ ДПС у Кіровоградській області станом на 1 квітня 2021 року на обліку в податкових органах регіону перебуває 63,9 тис. платників, з яких 29,8 тисяч становлять юридичні особи та 34,1 тисячі - фізичні особи – підприємці.

З початку цього року взято на податковий облік 337 юридичних осіб та 1237 фізичних осіб – підприємців.

У стані припинення перебуває 4,5 тис. юридичних осіб. Протягом І кварталу 2021 року припинено діяльність 1 тис. фізичних осіб – підприємців.

В Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків зареєстровано 1 млн 10,7 тис. фізичних осіб. Протягом січня-березня 2021 року зареєстровано 3,9 тис. громадян, з яких 0,1 тис. іноземних громадян.

Кількість фізичних осіб, які зареєстровані в Окремому реєстрі Державного реєстру (фізичні особи, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків) станом на 01.04.2021 – 2,8 тисяч.

 

Протягом І кварталу цього року видано 943 ліцензії на право роздрібної торгівлі підакцизною продукцією

 

19.04.2021

 

Протягом січня-березня поточного року податковою службою області платникам регіону видано 943 ліцензії на право роздрібної торгівлі підакцизною продукцією. Зокрема, на право реалізації алкоголю підприємці отримали 497 ліцензій, тютюнових виробів – 446. За вказаний період анульовано 113 ліцензій, у тому числі на реалізацію алкоголю – 68 ліцензій, тютюнових виробів - 45.

З початку 2021 року місцеві бюджети Кіровоградщини отримали 3 млн 406,5 тис. грн  плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Індикативний показник виконано на 119,5 відсотків.

 

Протягом І кварталу 2021 року до продавців та виробників підакцизних товарів Кіровоградщини застосовано 2,5 млн гривень фінансових санкцій

19.03.2021

 

З початку року до суб’єктів господарювання Кіровоградщини, що здійснюють діяльність у сфері обігу підакцизних товарів, за результатами контрольно-перевірочної роботи застосовано 2 млн 512,6 тис. гривень фінансових санкцій, з них сплачено до бюджету – 117,2 тис. гривень.

Так, протягом І кварталу цього року фахівцями управління контролю за підакцизними товарами Головного управління ДПС у Кіровоградській області проведено 49 фактичних перевірок суб’єктів господарювання, за результатами яких застосовано фінансових санкцій на суму 2 млн 112,1 тис. гривень.

Найбільші суми донараховано за такі порушення, як зберігання пального без наявності ліцензії – 500 тис. грн; оптову торгівлю пальним без наявності ліцензії – 500 тис. грн; зберігання, реалізація тютюнових виробів без марок акцизного податку – понад 426 тис. грн; безліцензійна торгівля алкогольними напоями – 187 тис. грн; здійснення операцій з реалізації пального без реєстрації платником акцизного податку – 150,2 тис. грн; безліцензійна торгівля тютюновими виробами – 102 тис. гривень.

За результатами 83 камеральних перевірок з початку поточного року донараховано майже 353 тис. грн акцизного податку.

За матеріалами Головного управління Національної поліції у Кіровоградській області до суб’єктів господарювання застосовано 47,6 тис. грн фінансових санкцій за порушення законодавства у сфері обігу підакцизних товарів.

Нагадуємо, що суб’єкти господарювання всіх форм власності, які отримують пальне для власних потреб та зберігають його для використання в господарській діяльності, зобов’язані отримати відповідну ліцензію в органах ДПС (ст. 15 Закону України від 19.11.1995 №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального»).

 

До уваги платників податків!

19.04.2021

Головне управління ДПС у Кіровоградській області, з метою зменшення порушень суб'єктами господарювання використанням режиму подання до контролюючих органів по дротових або бездротових каналах зв'язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам'яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам'яті модемів, які до них приєднані, повідомляє.

Згідно з п. 2, абзацами другим і шостим п. 7 ст. З Закону України від 06 липня 1996 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон № 265) суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї РРО чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний РРО QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).

Суб'єкти господарювання, які використовують РРО (крім електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг) та РРО, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі), повинні подавати до контролюючих органів по дротових або бездротових каналах зв'язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам'яті РРО або в пам'яті модемів, які до них приєднані.

Порядок передачі інформації від РРО та програмних РРО до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, по дротових або бездротових каналах зв'язку встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, на базі технології, розробленої Національним банком України, або з використанням кваліфікованого електронного підпису, кваліфікованої електронної позначки часу з дотриманням вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги» та/або інших дозволених в Україні засобів захисту інформації, передбачених законодавством. При цьому застосування удосконаленого електронного підпису та/або удосконаленої електронної печатки є достатнім для застосування в програмних РРО.

Пунктом 11 статті 3 Закону № 265 встановлено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій для підакцизних товарів із використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості.

Реквізити фіскального касового чека на товари (послуги) визначено п. 2 розділу 2 Положення про форму і зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за № 220/28350 (далі - Положення № 13).

Згідно з абзацом восьмим п. 2 розділу 3 Положення № 13 фіскальний касовий чек на товари (послуги) має містити, зокрема, код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством).

Отже у розрахунковому документі, який створюється РРО при проведенні розрахункових операцій з продажу підакцизних товарів, має відображатися такий обов'язковий реквізит як «код УКТ ЗЕД».

Враховуючи те, що код УКТ ЗЕД є обов'язковим реквізитом для підакцизних товарів та відповідно до Положення № 13 фактично є частиною назви товару, відповідно технології зберігання та збору даних РРО код УКТ ЗЕД рекомендовано розміщувати в структурі тегів <РР> з атрибутом <NМ>.

Додатково повідомляємо, що зазначення обов'язкових реквізитів розрахункових документів в структурі тегів необов'язкових реквізитів є порушенням вимог нормативних документів та може призвести до втрати інформації, що передається суб'єктом господарювання до серверу контролюючого органу та стати причиною проведення контрольно-перевірочних заходів.

Відповідно до пункту 7 статті 17 Закону № 265 до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), через реєстратори розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій без використання режиму програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, ціни товару та обліку його кількості, застосовується фінансова санкція у розмірі триста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (300 х 17= 5100,0 грн.).

Згідно з пунктом 10 статті 17 Закону № 265 у разі неподання до контролюючих органів звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з реєстраторів розрахункових операцій через дротові або бездротові канали зв'язку, в разі обов'язковості її подання, до суб'єктів господарювання застосовується фінансова санкція у розмірі тридцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Зміни в податковому законодавстві

в частині адміністрування єдиного податку третьої групи

 

19.04.2021

 

Головне управління ДПС у Кіровоградській області інформує, що платниками єдиного податку третьої групи можуть бути суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 1167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. У 2021 році = 7002000 грн. 

Закон України від 01 грудня 2020 року № 1017-IX  «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій».

До складу доходу, визначеного ст. 292 Податкового кодексу України, не включаються:

 - безоплатно надані (передані) особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров'я, лікарських засобів, медичних виробів та допоміжних засобів до них, на користь суб'єктів господарювання, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики для виконання програм та здійснення централізованих заходів з охорони здоров'я, за умови якщо:

 1)такі товари на день укладення договору про їх закупівлю були включені до Переліку лікарських засобів, медичних виробів та допоміжних засобів до них, що закуповуються за кошти державного бюджету для виконання програм та здійснення централізованих заходів з охорони здоров'я, затвердженого Кабінетом Міністрів України;

2)такі товари були придбані особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров'я, за рахунок коштів державного бюджету, передбачених для виконання програм та здійснення централізованих заходів з охорони здоров'я або за кошти грантів (субгрантів) для виконання програм Глобального фонду для боротьби із СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні відповідно до закону.

- суми коштів та вартість майна, отриманих платником податку - юридичною особою у вигляді бюджетного гранту, за умови його цільового використання.

Закон України від 17 березня 2020 року № 532-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підвищення доступності лікарських засобів, медичних виробів та допоміжних засобів до них, які закуповуються за кошти державного бюджету, та створення умов для закупівель у сфері охорони здоров'я за кошти державного бюджету».

 

Особливості нарахування та сплати земельного податку у 2021 році

19.04.2021

 

Головне управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що відповідно до п. п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від  02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (далі – орендна плата).

Об’єктами оподаткування земельним податком є:

земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні;

земельні частки (паї), які перебувають у власності (п. 270.1 ст. 270 ПКУ).

Пунктом 271.1 ст. 271 ПКУ встановлено, що базою оподаткування земельним податком є:

нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого розд. XII ПКУ;

площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

Орендна плата – обов’язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (п.п. 14.1.136 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки (п. 288.1 ст. 288 ПКУ).

Договір оренди земель державної і комунальної власності укладається за типовою формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.

Об’єктом оподаткування орендною платою є земельна ділянка, надана в оренду (п. 288.3 ст. 288 ПКУ).

Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем (п. 288.4 ст. 288 ПКУ).

Відповідно до п. 288.5 ст. 288 ПКУ розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу:

не може бути меншою за розмір земельного податку:

для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких проведено, – у розмірі не більше 3 відс. їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування – не більше 1 відс. їх нормативної грошової оцінки, для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3 відс. та не більше 1 відс. їх нормативної грошової оцінки;

для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено, – у розмірі не більше 5 відсотків нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області, для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3 відс. та не більше 5 відс. нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області (п.п. 288.5.1 п. 288.5 ст. 288 ПКУ);

не може перевищувати 12 відс. нормативної грошової оцінки (п.п. 288.5.2 п. 288.5 ст. 288 ПКУ);

може перевищувати граничний розмір орендної плати, встановлений у п.п. 288.5.2 п. 288.5 ст. 288 ПКУ, у разі визначення орендаря на конкурентних засадах (п. п. 288.5.3 п. 288.5 ст. 288 ПКУ);

для пасовищ у населених пунктах, яким надано статус гірських, не може перевищувати розміру земельного податку (п. п. 288.5.4 п. 288.5 ст. 288 ПКУ).

 

Роздрібна торгівля пивом: чи потрібна ліцензія?

 

19.04.2021

 

Головне управління ДПС у Кіровоградській області інформує, що    пиво – насичений діоксидом вуглецю пінистий алкогольний напій із вмістом спирту етилового від 0,5 відс. об’ємних одиниць, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, що відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2203, що належить до алкогольних напоїв (ст. 1 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального»).

Ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями видається за заявою суб’єкта господарювання, у якій зазначається вид господарської діяльності, на провадження якого суб’єкт господарювання має намір отримати ліцензію.

У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями або пальним додатково зазначаються:

- адреса місця торгівлі,

- перелік РРО, програмних РРО, (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень РРО (книг обліку розрахункових операцій), фіскальні номери програмних РРО, які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в контролюючих органах.

У додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями або пальним суб’єктом господарювання зазначається:

- адреса місця торгівлі,

- і вказуються перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі, фіскальні номери програмних РРО (ст. 15 Закону № 481).

Отже, суб’єктам господарювання (у тому числі платникам єдиного податку) для здійснення роздрібної торгівлі пивом (в т.ч. виключно пивом), необхідно отримати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями з обов’язковим обладнанням місця торгівлі РРО/програмним РРО та роздрукуванням відповідних розрахункових документів (формуванням електронних розрахункових документів) встановленої форми.

При цьому, отримання окремої ліцензії на роздрібну торгівлю пивом у разі наявності у суб’єкта господарювання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, не передбачено.

 

Сплата єдиного внеску Фізичними особами – підприємцями

 

19.04.2021

 

Головне управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що відповідно до абзацу третього частини восьмої ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон №2464) платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, зазначені у п. 4 частини першої ст. 4 Закону №2464, зокрема, фізичні особи – підприємці, зобов’язані сплачувати такий внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (абзац третій частини восьмої ст. 9 Закону №2464).

Згідно з п. 6 розд. ІV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 №449 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 21.12.2020 №790), у разі якщо останній день строків сплати єдиного внеску припадає на вихідний, святковий або неробочий день, останнім днем таких строків сплати вважається перший робочий день, що настає за вихідним, святковим або неробочим днем.

Відповідно до ст. 530 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року №435-IV із змінами та доповненнями якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Таким чином, граничний термін сплати єдиного внеску за себе фізичними особами - підприємцями - платниками єдиного податку – 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується такий внесок.

Законом України від 13 травня 2020 року №592-IX «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» (далі – Закон №592), який набрав чинності з 01.01.2021, внесені зміни до Закону №2464, зокрема, п. 2 частини першої ст. 7 Закону №2464 викладений в новій редакції.

Так, відповідно до п. 2 частини першої ст. 7 Закону №2464 для фізичних осіб - підприємців на загальній системі оподаткування базою нарахування єдиного внеску є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному періоді або окремому місяці звітного періоду, такий платник має право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування, встановленої Законом №2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

     Пунктом 164.1 ст. 164 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) встановлено, що базою оподаткування для доходів, отриманих від провадження господарської діяльності, є чистий річний оподатковуваний дохід, який визначається відповідно до п. 177.2 ст. 177 розд. ІV ПКУ, згідно з яким чистим оподатковуваним доходом є різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.

Таким чином, граничний термін сплати єдиного внеску за себе фізичними особами - підприємцями на загальній системі оподаткування – 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується такий внесок.

Єдиний внесок встановлюється у розмірі 22 відс. до визначеної статтею 7 Закону №2464 бази нарахування єдиного внеску (частина п’ята ст. 8 Закону №2464).

 

Кіровоградський бізнес протягом І кварталу цього року сплатив 719,6 млн грн податку на додану вартість

 

19.04.2021

 

 Протягом січня-березня 2021 року надходження ПДВ до державного бюджету України по Кіровоградській області склали 719 млн 602,7 млн грн, що перевищує рівень надходжень аналогічного періоду минулого року на 96,4 млн грн або 15,5 відсотків. Індикативний показник виконано на                          103,5 відсотків.

У Головному управлінні ДПС у Кіровоградській області відзначають позитивну динаміку щодо збільшення надходжень ПДВ завдяки високому рівню сумлінної сплати податку платниками області.

Крім того, податковою службою вживаються заходи з оперативного відпрацювання ризикових операцій суб’єктів господарювання та запобігання можливим ризикам несплати податку на додану вартість.

На сьогодні частка податку на додану вартість у доходах державної скарбниці складає близько 52%.

 

За забруднення довкілля кіровоградські платники з початку цього року перерахували 23,6 млн гривень

 

19.04.2021

 

Протягом І кварталу 2021 року від суб'єктів господарювання Кіровоградської області до бюджетів усіх рівнів надійшло 23 млн 614,9 тис. грн екологічного податку.

При цьому до загального фонду державного бюджету спрямувано понад 12 млн грн цього платежу, що на 52,4 тис. грн більше, ніж у січні-березні 2020 року. Спеціальні фонди місцевих бюджетів отримали з початку цього року 11 млн 539,8 тис. грн «екоподатку». Приріст до січня-березня минулого року склав 703,8 тис. грн або 6,5 відсотка.

Нагадаємо, платниками екологічного податку є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються:

- викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення;

- скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти;

- розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання);

- утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);

- тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк. 

Платники екологічного податку складають Декларації та подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують екологічний податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання Декларації – за місцем розміщення стаціонарних джерел.

Форма Податкової декларації екологічного податку затверджена наказом Мінфіну від 17.08.2015 р. № 715.

Граничним терміном подання податкової декларації з екологічного податку за I квартал п. р. є 10 травня, сплатити податкові зобов’язання необхідно до 20 травня 2021 року.

 

 

Декларування 2021: як отримати податкову знижку за витратами на іпотечний житловий кредит?

29.03.2021

Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року, частину суми процентів, сплачених ним за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до ст. 175 Податкового кодексу (п.п. 166.3.1 ст. 166 ПКУ).

Таке право виникає якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником податку як основне місце його проживання, зокрема, згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла.

Кредитні договори платника податку, який бажає нарахувати податкову знижку на частину суми процентів, сплачених ним за користування іпотечним житловим кредитом, повинні відповідати, зокрема, таким умовам:

- у кредитному договорі зазначено, що ціллю його надання є придбання (будівництво) житла, яке приймається кредитором у заставу;

- до кредитного договору в обов’язковому порядку має бути укладений договір іпотеки (застави) нерухомого майна, що придбавається чи будується, який є невід’ємним доповненням до такого кредитного договору;

- договір іпотеки (застави) обов’язково має бути нотаріально посвідченим.

Платник податку - резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом за умови наявності документального підтвердження витрат:

- кредитного договору та нотаріально завіреного договору іпотеки;

- відповідних платіжних документів, в яких чітко визначено суму сплачених відсотків за користування іпотечним кредитом та прізвище, ім’я, по-батькові платника податку як платника цих процентів (рахунок з відбитком каси про перерахування коштів, платіжне доручення банку з відміткою про перерахування коштів);

- паспорта платника податку з позначкою про реєстрацію за місцезнаходженням житлового будинку (квартири, кімнати), щодо якого оформлено іпотечний житловий кредит.

Для прискорення проведення податковим органом розрахунку сум, що підлягають поверненню з бюджету, і забезпечення правильності визначення зазначених сум доцільно надавати до податкового органу копії зазначених документів.

Податкова декларація про майновий стан і доходи подається формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.15 №859 (у редакції від 25.04.2019 №177).

Для платників податків, які декларують право на податкову знижку, передбачена окрема позначка у розділі категорія платника, у зв’язку з тим, що такі платники мають окремий граничний строк подання податкової декларації — по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

Розрахунок суми податку, на яку зменшуються податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб, у зв’язку із використанням права на податкову знижку здійснюється в окремому додатку ФЗ.

Для громадян, які подають декларацію з метою отримання податкової знижки за 2020 рік, строки для подання декларації - по 31.12.2021 (включно).

Подання податкових декларацій в електронній формі у режимі он-лайн здійснюються через Електронний кабінет платника, вхід до якого здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua/, а також через офіційний вебпортал ДПС https://tax.gov.ua/). 

 

Обставини, що звільняють платника податків від фінансової відповідальності

29.03.2021

 

З 01.01.2021 введено новий інститут, що надає право контролюючим органам звільнити від відповідальності платника податків або застосувати санкцію у розмірі, меншому ніж передбачений нормою статті, за наявності окремо визначених обставин. Такі положення нададуть можливість контролюючим органам  при розрахунку штрафних санкцій за результатами   розгляду заперечень до акта перевірки платника податків чи у процедурі адміністративного оскарження  враховувати наявність /відсутність об’єктивних обставин у платника податків, що зумовили вчинення ним правопорушення та/або наявність вини останнього.

Тобто, незважаючи на те, що особа вчинила податкове правопорушення та наявності всіх необхідних елементів для притягнення її до відповідальності, законодавець передбачив можливість звільнення цієї особи від відповідальності або пом’якшення її відповідальності.

Так, відповідно положення п. 112.8 ст. 112 Кодексу, обставинами, що звільняють від фінансової відповідальності за вчинення податкових правопорушень та порушення іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, визначено наступні:

- сплив строків давності застосування штрафів за вчинення податкового правопорушення (ст.102  «Строки давності та їх застосування» Кодексу);

- вчинення діяння (дії або бездіяльності) особою, яка діяла у відповідності до індивідуальної податкової консультації[1], наданої такому платнику податків у паперовій або електронній формі, за умови, що така консультація зареєстрована в єдиному реєстрі індивідуальних податкових консультацій, або до узагальнюючої податкової консультації та/або до висновку об’єднаної палати, Великої Палати Верховного Суду щодо застосування норми права, від якого в подальшому було відступлено (приписи  щодо  індивідуальних податкових консультацій аналогічні нормі п.53.1 ст.52 Кодексу, яка втрачає чинність з 01.01.2021);

- вчинення діяння (дії або бездіяльності) особою, яка діяла у відповідності до правових висновків Верховного Суду, викладених у рішенні за результатами розгляду зразкової справи, які в подальшому було змінено за наслідками перегляду Великою Палатою Верховного Суду;

- вчинення діяння (дії або бездіяльності) внаслідок незаконних рішень, дій або бездіяльності контролюючих органів;

- вчинення діяння (дії або бездіяльності) з вини банку, органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, установи - учасника платіжної системи, еквайрія (щодо податкових правопорушень, передбачених статтями 124 і 1251 цього Кодексу);

- вчинення діяння (дії або бездіяльності) з вини оператора поштового зв’язку, інформація про якого міститься в Єдиному державному реєстрі операторів поштового зв’язку, за умови виконання обов’язку, визначеного абзацом другим пункту 49.6 статті 49 цього Кодексу;

Абзац другий п. 49.6 ст. 49 Кодексу містить умову, відповідно до якої платник податків протягом п'яти робочих днів з дня отримання повідомлення про втрату або зіпсуття поштового відправлення зобов'язаний надіслати поштою або надати особисто (за його вибором) контролюючому органу другий примірник податкової декларації разом з копією повідомлення про втрату або зіпсуття поштового відправлення.

- вчинення діяння (дії або бездіяльності) внаслідок виявлення в роботі електронного кабінету технічної та/або методологічної помилки чи технічного збою в роботі електронного кабінету і визнання такої помилки/збою технічним адміністратором та/або методологом електронного кабінету або згідно з повідомленням на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, або підтвердження її/його існування рішенням суду, якщо порушення були зумовлені виключно технічною та/або методологічною помилкою чи технічним збоєм у роботі електронного кабінету.

Ненарахування штрафів та/або пені за порушення, що були зумовлені виключно технічною та/або методологічною помилкою чи технічним збоєм у роботі електронного кабінету, закріплюється (реалізується) у програмному забезпеченні, яке застосовується для автоматичного розрахунку штрафів та/або пені за порушення податкового законодавства;

- самостійне виправлення платником податків з дотриманням порядку, вимог та обмежень, передбачених статтею 50 цього Кодексу, помилок, що містяться у раніше поданих ним податкових деклараціях та розрахунках (уточнюючих податкових деклараціях та розрахунках), за умови сплати самостійно донарахованих податкових зобов’язань та штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), передбачених пунктом 50.1 статті 50 цього Кодексу (щодо правопорушення, передбаченого пунктом 123.1 статті 123 цього Кодексу).

Невиконання платником податків вимог, передбачених абзацами третім - п’ятим пункту 50.1 статті 50 цього Кодексу, в частині самостійного нарахування та сплати штрафу, передбаченого цим пунктом, тягне за собою накладення штрафу відповідно до пункту 120.2 статті 120 цього Кодексу;

- вчинення діяння (дії або бездіяльності) внаслідок обставин непереборної сили (форс-мажору);

- вчинення діяння (дії або бездіяльності) особою, яка діяла відповідно до консультації з питань практичного застосування окремих норм законодавства України з питань митної справи, наданої в письмовій або електронній формі, а також до узагальнюючої консультації, зокрема на підставі того, що у подальшому такі консультації були змінені або скасовані;

- вчинення діяння (дії або бездіяльності) особою, яка діяла відповідно до наданого попереднього рішення митного органу про застосування окремих положень законодавства України з питань митної справи, у тому числі в разі, якщо таке рішення в подальшому було відкликано з причин, встановлених пунктами 2, 3 частини сьомої статті 23 Митного кодексу України;

- інші випадки звільнення від фінансової відповідальності, передбачені Податковим кодексом або Митним кодексом України.

Платник податків, відповідно до п.п. 17.1.16 п.17.1 ст. 17 Кодексу, має право надавати за власною ініціативою письмові пояснення та/або документи щодо обставин, які підтверджують відсутність його вини у вчиненому податковому правопорушенні, в порядку, встановленому Кодексом.

 

Контролюючі органи відпрацьовують нелегальні АЗС в області

 

29.03.2021

Минулого тижня відбулося чергове засідання міжвідомчої регіональної робочої групи з протидії незаконному обігу підакцизних товарів.

До складу робочої групи увійшли представники податкової служби в Кіровоградській області, правоохоронні органи, надзвичайники, Держпродспоживслужба, Держгеокадастр, а також уповноважений нафтогазової асоціації України відпрацьовують нелегальні автозаправочні станції у регіоні.

Від Головного управління ДПС у Кіровоградській області у засіданні прийняла участь заступник начальника обласного податкового відомства Світлана Кондратюк.

Як повідомлялося раніше, уряд затвердив порядок зарахування до бюджетів органів місцевого самоврядування частини акцизного податку з пального, яке вироблене в Україні або ввезене на територію держави.

 

Фахівці ГУ ДПС у Кіровоградській області виявили факт реалізації в Інтернеті тютюнових виробів без марок акцизного збору

 

29.03.2021

 Відділом фактичних перевірок управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Кіровоградській області постійно здійснюється моніторинг сайтів, де здійснюється продаж алкогольних  напоїв та тютюнових виробів. Так, у березні спеціалістами відділу проведено аналіз Інтернет – ресурсів, зокрема мессенджера Viber та здійснено замовлення тютюнових виробів – блоку сигарет «Мальборо» Голд за ціною 330 гривень. Замовлення відбулося шляхом зворотного зв’язку з представником групи у мессенджері. Доставка тютюнових виробів здійснювалась підприємством-перевізником «Нова Пошта». Отримання вантажу відбувалося у відділенні «Нової Пошти», після оплати через систему «Монобанк» накладним платежем, в приміщенні «Нової пошти». Відповідно до вантажної декларації, вантаж доставлено з м. Харків від  громадянина, якому було здійснено 100% предоплати за товар на карту.

Під час огляду отриманого блоку сигарет «Мальборо» Голд встановлено, що на пачках відсутні акцизні марки.

З метою подальшого відпрацювання та припинення незаконної торгівлі підакцизною групою товарів, інформацію про осіб, які були задіяні у схемі розповсюдження контрафактних  тютюнових виробів, направлено до Головного управління ДФС у Харківській області.

 

До уваги платників податків!

29.03.2021

Головне управління ДПС у Кіровоградській області звертає увагу платників податків, що внесені зміни до Переліку кодів товарів згідно з УКТЗЕД, які застосовуються для визначення відповідності податкових накладних / розрахунків коригування, які подано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, критеріям ризиковості здійснення операції при здійсненні автоматизованого моніторингу, затверджені наказом ДПС України від 11.03.2021 року № 277 «Про внесення змін  до наказу ДПС від 03.02.2020 № 67».

Ознайомитися з наказом ДПС України від 11.03.2021 року № 277 «Про внесення змін  до наказу ДПС від 03.02.2020 № 67» можна на сайті ДПС України за посиланням: https://tax.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/nakazi/75218.html.

 

До уваги платників!

29.03.2021

 Головне управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що наразі триває процедура списання штрафних санкцій та пені відповідно до умов Закону України від 4 грудня 2020 року № 1072-IX (далі – Закон № 1072).

Законом № 1072 передбачено, що у разі погашення у повному обсязі грошовими коштами платниками податків протягом шести місяців з дня набрання його чинності суми податкового боргу (без штрафних санкцій, пені, крім несплачених процентів за користування розстроченням/ відстроченням), що виник станом на 1 листопада 2020 року, та за умови сплати поточних податкових зобов'язань у повному обсязі, штрафні санкції і пеня, що залишилися несплаченими на дату повної сплати такого податкового боргу, підлягають списанню у порядку, визначеному для списання безнадійного податкового боргу, за заявою платника податків.

Положення цього пункту не застосовується щодо:

великих платників податків, що відповідають критеріям, визначеним підпунктом 14.1.24 пункту 14.1 статті 14 Кодексу;

осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Кодексом України з процедур банкрутства;

осіб, відносно яких наявні судові рішення, що набрали законної сили, якими розстрочено (відстрочено) стягнення податкового боргу;

банків, на які поширюються норми Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб»;

осіб, які мають податковий борг з митних платежів;

осіб, які мають заборгованість зі сплати санкцій за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пені.

Штрафні санкції і пеня, що підлягають застосуванню та нарахуванню у зв'язку зі сплатою такого податкового боргу, не підлягають застосуванню та нарахуванню, а нараховані підлягають коригуванню до нульових показників.

Платники, які виявлять бажання скористатися можливістю списання податкового боргу з штрафних санкцій та пені за умови слати податкового боргу за основним платежем, мають подати до органу ДПС за місцем обліку такого податкового боргу відповідну заяву у довільній формі.

У такій заяві обов'язково зазначається сума податкового боргу, яку платник планує погасити протягом 6 місяців з дня набрання чинності Законом № 1072 (без штрафних санкцій, пені, крім несплачених процентів за користування розстроченням/відстроченням), що виник станом на 01.11.2020, а також його зобов'язання щодо сплати протягом цього періоду поточних грошових зобов'язань у повному обсязі.

У разі повної сплати платником податків суми податкового боргу з основного платежу у визначений строк, штрафні санкції не застосовуються, а пеня - не нараховується

Штрафні санкції і пеня, що підлягають застосуванню та нарахуванню у зв'язку зі сплатою такого податкового боргу, не підлягають застосуванню та нарахуванню, а нараховані підлягають коригуванню до нульових показників.

Якщо платником податків не сплачено суми податкового боргу з основного платежу або сплачено частково / з порушенням визначених строків, штрафні санкції і пеня, будуть нараховуватися у загальному порядку згідно з вимогами Кодексу.

 

Скористайтеся правом на списання

податкового боргу зі штрафних санкцій та пені

 

29.03.2021

 Головне управління ДПС у Кіровоградській області нагадує про те, що 10.12.2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до  Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 04.12.2020 №1072-ІХ. (далі Закон 1072).

Зокрема, Законом № 1072 підрозділ 10 розділу XX Податкового кодексу України (далі - Кодекс) доповнено пунктом 23 такого змісту:

У разі погашення у повному обсязі грошовими коштами платниками податків протягом шести місяців з дня набрання чинності Законом 1072 України  суми податкового боргу (без штрафних санкцій, пені, крім несплачених процентів за користування розстроченням/відстроченням), що виник станом на 1 листопада 2020 року, та за умови сплати поточних податкових зобов'язань у повному обсязі, штрафні санкції і пеня, що залишилися несплаченими на дату повної сплати такого податкового боргу, підлягають списанню у порядку, визначеному для списання безнадійного податкового боргу, за заявою платника податків.

Платники податків на яких поширюється положення пункту 23 підрозділу 10 розділу XX Кодексу, які виявлять бажання скористатися можливістю списання податкового боргу з штрафних санкцій та пені за умови слати податкового боргу за основним платежем, мають подати до органу ДПС за місцем обліку такого податкового боргу заяву про на наміри скористатись положеннями пункту 23 підрозділу 10 розділу XX Кодексу.

Заяву платника має бути оформлено датою не раніше дати набрання чинності пунктом 23 (10.12.2020) та не пізніше дати закінчення шестимісячного строку, що надається платнику для сплати основної суми податкового боргу, який обліковувався станом на 01.11.2020 (09.06.2021).

Слід зазначити, що платник має право скористатися процедурою, передбаченою пунктом 23, лише по одному чи декількох обраних ним платежах та у межах достатньої суми коштів.

При цьому участь у процедурі, визначеній пунктом 23, будуть приймати лише платежі, по яких законодавством та податковим обліком передбачається нарахування та сплата поточних податкових зобов’язань (по деклараціях, розрахунках, по сумі донарахувань з основної суми платежу згідно з податковими повідомленнями-рішеннями).

Неподаткові платежі, а також платежі, за якими передбачається нарахування лише штрафних (фінансових) санкцій та/або пені та не передбачається нарахування податкових зобов’язань, не приймають участі у процедурі, визначеній пунктом 23.

 

Визначення типу ПРРО при заповненні реєстраційної Заяви за ф. №1-ПРРО

29.03.2021

 

Головне управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що реєстрація та застосування ПРРО здійснюється відповідно до Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23 червня 2020 року № 317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547», згідно з яким реєстрація ПРРО та обмін документами між ПРРО та фіскальним сервером контролюючого органу здійснюється виключно на підставі електронних документів з дотриманням вимог законів у сфері електронного документообігу та використання електронних документів.

Реєстрація ПРРО проводиться на підставі заяви про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (далі – Заява за ф. № 1-ПРРО).

Заповнюючи розділ 4 Заяви за ф. № 1-ПРРО, суб’єкт господарювання має визначитися з типом програмного реєстратора розрахункових операцій:

тип ПРРО «Стаціонарний» означає, що такий ПРРО встановлений на конкретну господарську одиницю та використовується за адресою, зазначеною в реєстраційній Заяві за ф. № 1-ПРРО;  

тип ПРРО «Пересувний» означає, що такий ПРРО зареєстрований на конкретну господарську одиницю (наприклад автомобіль), але може використовуватися на всій території України на такій господарській одиниці;

тип ПРРО «Каса самообслуговування» означає, що такий ПРРО встановлений на конкретну господарську одиницю та використовується за адресою, зазначеною в реєстраційній Заяві за ф. № 1-ПРРО, при цьому його застосування не передбачає залучення касира (наприклад платіжний термінал);  

тип ПРРО «Інтернет торгівля» означає, що такий ПРРО встановлений на конкретну господарську одиницю і використовується за адресою, зазначеною в реєстраційній Заяві за ф. № 1-ПРРО, та при його застосуванні можливе залучення касира (інтернет-магазин (сайт)).  

Нагадуємо, що суб’єкти господарювання можуть зареєструвати  ПРРО, скориставшись безкоштовним програмним рішенням, яке розміщено на офіційному вебпорталі ДПС України у банері «Програмні РРО».

 

Податкові органи Кіровоградської області продовжують співпрацю з об’єднаними територіальними громадами

 

29.03.2021

 В п’ятницю, 19 березня 2021 року, відбулась робоча зустріч заступника начальника Головного управління ДПС у Кіровоградській області Євгенія Ломаки з головою та представниками Олександрівської об’єднаної територіальної громади та фізичними особами-підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування. Основними темами для обговорення стали налагодження співпраці з територіальними громадами, проведення роз’яснювальної роботи з актуальних питань податкового законодавства, виявлення кола проблемних питань та пошук шляхів їх вирішення.

На зустрічі також були присутні фахівці обласного податкового відомства - начальник управління податкового адміністрування фізичних осіб Інна Твердохліб, завідувач сектору адміністрування рентної плати та екологічного податку, місцевих податків і зборів з юридичних осіб, розгляду звернень управління податкового адміністрування юридичних осіб Вікторія Легун та начальник відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Наталія Набієва.

На порядок денний зустрічі були винесені нагальні питання, серед яких: декларування доходів громадянами, які одноосібно обробляють земельні частки (паї); збільшення надходжень до місцевих бюджетів та покращення адміністрування і сплати земельного податку; встановлення органами місцевого самоврядування ставок плати за землю  (для сільськогосподарських угідь) та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (для об’єктів нежитлової нерухомості); про зміни в податковому законодавстві щодо лібералізації РРО.

Особливу увагу приділено взаємодії податкових органів з органами місцевого самоврядування у частині залучення платників, які не оформили право власності або право користування земельними ділянками, а також спільній організації роботи щодо залучення до декларування доходів від продажу сільськогосподарської продукції «одноосібників» та фізичних осіб, які отримують доходи за здавання іншим фізичним особам власних паїв в оренду.

Увагу присутніх також сконцентровано на проведенні деклараційної кампанії 2021 року, а також на застосуванні РРО та програмних РРО.

На завершення зустрічі було намічено план спільних дій по залученню до декларування «одноосібників» та громадян.

Представники ОТГ подякували організаторам зустрічі та висловили впевненість, що і у подальшому співпраця з податковою службою буде ефективно розвиватись.

 

За січень-лютий 2021 року до продавців та виробників підакцизних товарів Кіровоградщини застосовано майже мільйон гривень фінансових санкцій

 

29.03.2021

 

З початку року фахівцями управління контролю за підакцизними товарами Головного управління ДПС у Кіровоградській області проведено 17 фактичних перевірок суб’єктів господарювання за результатами яких застосовано фінансових санкцій на суму 963,2 тис гривень.

Зокрема, за безліцензійну торгівлю алкогольними напоями – 68 тис. грн., тютюновими виробами – 34 тис. грн.; за торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін – 10 тис. грн; за зберігання алкогольних напоїв немаркованих марками акцизного податку, або з підробленими марками акцизного податку – 34 тис. грн.; за зберігання, реалізацію тютюнових виробів маркованих марками акцизного податку, що не видавались виробнику тютюнових виробів для маркування сигарилл з кількістю сигарилл у пачці (10 шт., 20 шт., 25 шт.), які відповідно до п.226.9 ПКУ вважаються такими, що немарковані – 85 тис грн; роздрібна торгівля пальним без наявності ліцензії – 68 тис. грн.; оптова торгівля пальним без наявності ліцензії – 500 тис грн.; роздрібна торгівля пальним без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників та рівномірів-лічильників – 80 тис грн.; неподання (несвоєчасне подання) електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг пального – 2 тис. грн.; здійснення операцій з реалізації пального без реєстрації платником акцизного податку – 150,2 тис гривень.

З початку року за результатами 76 камеральних перевірок донараховано 348,9 тис. грн. акцизного податку.

 

У Головному управлінні ДПС у Кіровоградській області відбулось чергове засідання Громадської ради

 

29.03.2021

 У вівторок, 23 березня відбулося чергове засідання Громадської ради при Головному управлінні ДПС у Кіровоградській області. У засіданні Громадської ради, яку очолює Ігор Волков, взяли участь начальник Головного управління ДПС у Кіровоградській області Олександр Дозорець та фахівці обласного податкового відомства.

Під час зустрічі розглянули підсумки роботи Головного управління ДПС у Кіровоградській області за 2020 рік, новації в застосуванні РРО/ПРРО підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування, підсумки кампанії декларування громадянами доходів, отриманих у 2020 році, правила етичної поведінки в органах Державної податкової служби, організацію роботи сервісу «Пульс» та роботу по забезпеченню доступу до публічної інформації в Головному управлінні ДПС у Кіровоградській області.

Також на засіданні обговорювались та вирішені інші питання щодо діяльності Громадської ради.

Наприкінці заходу Олександр Дозорець відповів на питання членів Громадської ради та запевнив представників громадськості у незмінності курсу податкової служби, її керівництва, на поглиблення конструктивної співпраці та партнерських відносин з бізнесом та інститутами громадянського суспільства.

 

З початку року до суб’єктів господарювання Кіровоградщини застосовано більше мільярда гривень фінансових санкцій у сфері обігу пального

29.03.2021

 

З початку року фахівцями управління контролю за підакцизними товарами Головного управління ДПС у Кіровоградській області до суб’єктів господарювання застосовано фінансових санкцій у сфері обігу пального на суму 1,232 млн гривень.

Зокрема,

за зберігання пального без відповідної ліцензії – 0,5 млн грн.;

-   по фактам відсутності зареєстрованих витратомірів-лічильників та рівномірів-лічильників пального – 0,08 млн грн.; за реалізацію пального без реєстрації платником акцизного податку – 0,15 млн грн.;

-   по фактам незабезпечення розпорядником акцизного складу своєчасного подання до центрального органу виконавчої влади, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального – 0,002 млн грн.;

-   за оптову торгівлю пальним без відповідної ліцензії – 0,5 млн гривень.

 

За січень - лютий 2021 року в рахунок погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску до бюджету Кіровоградської області надійшло 13,4 млн гривень

29.03.2021

 

Як повідомили в управлінні по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Кіровоградській області, станом на 01.03.2021року заборгованість з єдиного внеску вцілому по області складає 255,4млн.гривень.

З метою погашення наявної заборгованості з єдиного внеску органами податкової служби області здійснюються заходи до суб’єктів господарювання, спрямовані на погашення такої заборгованості. В результаті вжитих заходів за січень - лютий 2021 року в рахунок погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску надійшло 13,4млн.гривень.

Протягом січня – лютого 2021 року на виконання до органів ДВС направлено 462 вимог на загальну суму 14,9млн.грн., надходження від органів виконавчої служби становлять 1,4млн.гривень.

Внаслідок проведеної роботи у лютому 2021 року забезпечено скорочення заборгованості з єдиного внеску на 14,5 млн грн або на 5,4 відсотки.

 

Продаж легкового авто: чи оподатковується дохід?

 

22.03.2021

Дохід, отриманий від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року:

- одного з об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб;

- другого об’єкта рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою 5%;

- третього та наступних об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда або іншого транспортного засобу, оподатковується за ставкою 18%.

Крім того, дохід від продажу протягом звітного (податкового) року другого та наступних продажів легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда є об’єктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5%. Нагадаємо, що дохід від продажу легкового автомобіля (мотоцикла, мопеда) визначається:

- виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу, але не нижче середньоринкової вартості відповідного транспортного засобу,

- або не нижче його оціночної вартості, визначеної згідно із законом (за вибором платника податку).

При продажу легкових автомобілів (мотоциклів, мопедів) договори купівлі-продажу посвідчуються нотаріусом за наявності документа про сплату до бюджету продавцем податку, обчисленого виходячи із зазначеної у договорі купівлі-продажу, але не нижче середньоринкової вартості таких транспортних засобів.

Якщо при продажу легкових автомобілів (мотоциклів, мопедів) проводиться їх оцінка відповідно до закону, нотаріус посвідчує відповідні договори за наявності документа про сплату до бюджету продавцем податку, обчисленого виходячи з такої оціночної вартості таких транспортних засобів, та документа про оцінку транспортних засобів.

 

За рахунок погашення податкового боргу до бюджету Кіровоградської області у лютому надійшло майже 7 млн гривень

 

22.03.2021

Як повідомили в управлінні по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Кіровоградській області, станом на 01.03.2021 року податковий борг до бюджетів усіх рівнів по області склав 1 млрд 627,8 млн грн, який з початку року скорочено на 66,6 млн грн (3,9 відс.), в т.ч. до державного бюджету – на 56,6 млн грн (4,3 відс.), до місцевого бюджету - на 8 млн грн, або 2,5 відсотки. Протягом лютого 2021 року податковий борг до бюджетів всіх рівнів по області скорочено на 2,1 млн гривень.

Загальна сума надходжень до зведеного бюджету за рахунок застосування заходів стягнення податкового боргу за лютий 2021 рік склала 6,9 млн грн, у т.ч. до державного – 6 млн гривень.

Індикативний показник із забезпечення надходжень в рахунок погашення податкового боргу до державного бюджету у лютому виконано на 225,5 відс., з початку року - 144 відсотки.

Індикативні показники із надходження коштів від реалізації безхазяйного майна за лютий 2021 року виконано в повному обсязі. До державного бюджету при індикативі 15 тис. грн надійшло 15 тис. грн, до місцевого бюджету при завданні 5 тис. грн фактичне виконання складає 6,5 тис. гривень.

Протягом лютого 2021 року описано майна в податкову заставу на суму 26,4 млн гривень. Станом на 01.03.2021 сума описаного майна в податкову заставу складає 109,4 млн гривень.

 

Понад 130 млн грн плати за землю надійшло до місцевого бюджету від платників Кіровоградщини

 

22.03.2021

Як повідомили у Головному управлінні ДПС у Кіровоградській області, протягом січня – лютого 2021 року до місцевого бюджету від платників податків Кіровоградщини надійшло 130,2 млн гривень плати за землю. Так, від юридичних осіб надійшло – 118,4 млн грн та від фізичних осіб – 11,8 млн гривень. Індикативний показник виконано на 106,7 відсотків.

У лютому 2021 року до місцевого бюджету надійшло 75  млн гривень. Індикативний показник виконано на 116 відсотків.

 

За січень-лютий 2021 року платникам Кіровоградщини повернули

майже 400 млн грн податку на додану вартість

 

22.03.2021

Як повідомили фахівці управління податкового адміністрування Головного управління ДПС у Кіровоградській області, протягом січня-лютого 2021 року платники області отримали 394 млн грн бюджетного відшкодування ПДВ, що на 106,5 млн грн або 73 відс. більше ніж у січні-лютому 2020 року (287,5 млн гривень).

Протягом січня-лютого 2021 року 36 субєктів господарювання Кіровоградської області заявили до відшкодування ПДВ з бюджету на загальну суму 395,6 млн гривень. В порівнянні з відповідним періодом 2020 року заявлена сума податку на додану вартість на рахунки платників збільшилась на 124,1 млн грн або 68,6 відсотків (січень-лютий 2020 року – 271,5 млн гривень).

 

За 2020 рік платники Кіровоградської області подали понад 5 тисяч декларацій з податку на прибуток

 

22.03.2021

 За інформацією відділу адміністрування податку на прибуток, неприбуткових установ і організацій та спрощеної системи оподаткування, аналізу контрольованих операційуправління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків ГУ ДПС у Кіровоградській області, за результатами фінансово – господарської діяльності за 2020 рік платники Кіровоградської області подали понад 5 тисяч декларацій з податку на прибуток. До сплати задекларовано 351 млн гривень. Це на 3,3 відсотка, або на 11 млн гривень більше, ніж 2019 рік. Тоді цей показник складав 340 млн гривень.

Загальна сума отриманих суб’єктами господарювання доходів за 2020 рік склала 70 млрд гривень. При цьому в цілому по області спостерігається адекватний темп росту податку на прибуток. Так, при зменшенні доходів у порівнянні з минулим роком на 18,8 відс темпи росту податку складають 3,3 відсотки.

За 2020 рік за результатами поданих платниками декларацій найбільшу суму податку на прибуток задекларували підприємства оптової та роздрібної торгівлі – 157,8 млн грн, що становить 45 відс всієї задекларованої суми.

По інших галузях економіки задекларовані суми податку на прибуток розподілилися наступним чином:

·  переробна промисловість – 116,6 млн грн, що складає 33,2 відс всієї нарахованої суми податку на прибуток за 2020 рік;

·  транспорт, складське господарство – 17,2 млн грн або 4,9 відс;

·  добувна галузь – 17,0 млн грн або 4,8 відс;

·  будівництво – 10,9 млн грн  або 3,1 відс;

·  сільське господарство – 9,1 млн грн або 2,6 відс;

·  постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 4,7 млн грн або  1,3 відс;

·  інші галузі економіки – 17,5 млн грн або 5,0 відсотків.

 

Керівництво Головного управління ДПС у Кіровоградській області прийняло участь у засіданні Аграрної ради

 

22.03.2021

Сьогодні, 16 березня 2021 року відбулося перше засідання Аграрної ради при облдержадміністрації на базі Інституту сільського господарства степу НААН України.

Участь у заході прийняли начальник Головного управління ДПС у Кіровоградській області Олександр Дозорець та заступник начальника обласного відомства Єгор Романюк.

Під час зустрічі обговорили питання особливостей розблокування податкових накладних, дотримання сільгоспвиробниками області норм законодавства з ліцензування місць зберігання пального та застосування ставки податку на додану вартість 14 відсотків з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції.

На питання, які цікавили присутніх на заході аграріїв, відповідав очільник обласного відомства Олександр Дозорець.

На завершення спілкування керівництво обласного податкового відомства висловило готовність до відкритого спілкування та допомоги у вирішенні проблемних питань.

 

На Кіровоградщині виявили факти торгівлі тютюновими виробами без марок акцизного збору

 

22.03.2021

 Відділом фактичних перевірок управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Кіровоградській області постійно вживаються заходи щодо припинення незаконної торгівлі підакцизними товарами. Так, при проведені доперевірочних заходів, було встановлено, що в магазинах, які розташовані в м. Кропивницькому, здійснюють господарську діяльність з реалізації тютюнових виробів (тютюнових сумішей для куріння кальяну) фізичні особи - підприємці, які перебувають на спрощеній системі оподаткування.

    Разом з цим,  фізичні особи-підприємці  в порушення вимог  п. 63.3 ст.63 Податкового кодексу України не подавали до контролюючого органу заяви за формою 20-ОПП про наявні об’єкти оподаткування.

   В ході перевірки, при проведені контрольно-розрахункових операцій з покупки даних сумішей з тютюну для куріння кальяном, встановлено порушення  вищезазначеними суб’єктами господарювання п.1 ст.3 Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями.

  Перевіркою встановлено відсутність у даних платників ліцензій на роздрібну торгівлю тютюновими виробами, що порушує вимоги ч. 20 ст.15 Закону України ЗУ №481/95-ВР.

  При огляді даних тютюнових виробів, перевіряючими встановлено відсутність на них марок акцизного податку встановленого зразка,  що порушує вимоги аб.3 абз.4 ст.11 ЗУ №481/95-ВР, в частині реалізації та зберігання немаркованих тютюнових виробів.

  Також, перевіряючими під час перевірок виявлено використання найманої праці суб’єктами господарювання без належного оформлення трудових відносин, про що в подальшому було повідомлено Головне управління Держпраці у Кіровоградській області. 

  Немарковані тютюнові вироби – суміші для куріння кальяну вилучені працівниками оперативного управління ГУ ДФС у Кіровоградській області в кількості 2333 пачки тютюнових виробів.

  За результатами перевірок до платників будуть застосовані штрафні (фінансові) санкції на загальну суму 210 тис. гривень.

 

Позитивний досвід руйнування схеми ухилення від оподаткування, виявленої в ході проведення перевірки на Кіровоградщині

 

22.03.2021

 В ході контрольно-перевірочних заходів, проведених управлінням податкового аудиту ГУ ДПС у Кіровоградській області відповідно п.п.78.1.8 п.78.1 ст.78 Податкового кодексу, виявлено факти декларування податкового кредиту на підставі документів, оформлених по нереальних господарських операціях з придбання самоскиду кар’єрного марки «БелАЗ 7547», виробленого в республіці Білорусь.

Так, завдяки координації дій ГУ ДПС в Кіровоградській області з Держмитслужбою, підрозділами Дежпраці в областях встановлено, що вказаний транспортний засіб на територію України не ввозився. Крім того, відсутня його реєстрація (перереєстрація) на території України.

Таким чином, доведено відсутність фактичної можливості постачання самоскиду кар’єрного марки БелАЗ суб’єктами господарювання, зазначеними у первинних документах, внаслідок «обриву ланцюга постачання». Крім того, митним органом повідомлено, що стосовно директора підприємства складено протокол про порушення митних правил за ознаками правопорушення, передбаченими статтею 484 Митного кодексу України, а сам транспортний засіб кар’єрний «БелАЗ 7547» вартістю 2715000грн. вилучено, як предмет правопорушення.

Питання правомірності формування платниками податків податкового кредиту на підставі відображених в бухгалтерському та податковому обліку первинних документів по удаваних угодах є одним із пріоритетних напрямків проведення контрольно-перевірочної роботи підрозділів податкового аудиту ГУ ДПС у Кіровоградській області.

 

Доходи більше 1 мільйона гривень задекларували 7 громадян області

 

22.03.2021

Триває кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2020 році. Станом на 01.03.2021 року податковими органами Кіровоградської області залучено до декларування 6938 громадян, у тому числі: 6923 – тих, хто зобов’язані задекларувати свої доходи. Крім того, 15 осіб подали декларації з метою одержання податкової знижки.

Всього громадянами задекларовано 157,1млн.грн. доходів, платниками визначено до сплати 14,3млн.грн. податку на доходи фізичних осіб та 1,6млн.грн. військового збору.

За два місяці поточного року громадянами сплачено зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб у сумі 5,7млн.грн. та військового збору у сумі 0,7млн.гривень.

Доходи більше 1млн.грн. задекларували 7 громадян області.

Через мережу Інтернет громадянами подано 61 декларацію.

Подання річної податкової декларації – це обов’язок кожного свідомого громадянина, передбачений Конституцією України. Граничний термін подання податкової декларації про майновий стан і доходи за 2020 рік для платників, які зобов’язані подавати таку декларацію – 30 квітня 2021 року, для громадян, які мають право на податкову знижку – 31 грудня 2021 року.

Термін сплати визначених у декларації зобов’язань – до 1 серпня 2021 року.

Нормами Податкового кодексу передбачено, що платник податку може подавати податкову декларацію за власним вибором у такі способи:

1. на паперових носіях безпосередньо до органу ДПС (особисто або через нотаріально уповноважену особу);

2. надіслати поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення. При цьому, поштове відправлення слід надіслати не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного терміну подання декларації;

3. в електронній формі за допомогою засобів електронного зв’язку із дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису.

 

                    Очільник обласної податкової зустрівся з громадою Знам’янщини

 

15.03.2021

Наприкінці минулого тижня відбулась робоча зустріч начальника Головного управління ДПС у Кіровоградській області Олександра Дозорця з головами Знам’янської, Дмитрівської, Суботцівської об’єднаних територіальних громад та фізичними особами-підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування. Основними темами для обговорення стали налагодження співпраці з територіальними громадами, проведення роз’яснювальної роботи з актуальних питань податкового законодавства, виявлення кола проблемних питань та пошук шляхів їх вирішення.

На зустрічі також були присутні фахівці обласного податкового відомства - начальник управління податкового адміністрування фізичних осіб Інна Твердохліб, завідувач сектору адміністрування рентної плати та екологічного податку, місцевих податків і зборів з юридичних осіб, розгляду звернень управління податкового адміністрування юридичних осіб Вікторія Легун та начальник відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Наталія Набієва.

На порядок денний зустрічі були винесені нагальні питання, серед яких: декларування доходів громадянами, які одноосібно обробляють земельні частки (паї); встановлення органами місцевого самоврядування ставок плати за землю  (для сільськогосподарських угідь) та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (для об’єктів нежитлової нерухомості); новації в застосуванні РРО/ПРРО із 1 січня 2021 року; корисні Інтернет-ресурси, додатки, месенджери Державної податкової служби України та Головного управління ДПС у Кіровоградській області для платників податків.

Окрім питань, які були винесені на порядок денний, учасники зустрічі також цікавились питаннями блокування податкових накладних, списання боргу з ЄСВ та ліцензування зберігання пального.

Підсумовуючи результати зустрічі, начальник обласного відомства Олександр Дозорець зазначив, що такі заходи проводяться саме з метою обговорення та вирішення актуальних питань.

Представники ОТГ подякували організаторам зустрічі та висловили впевненість, що і у подальшому співпраця з податковою службою буде ефективно розвиватись.

 

Запрошуємо долучитися до податкових органів України та області у соціальних мережах

15.03.2021

Головне управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє про те, що актуальну податкову інформацію можна отримати на офіційних сторінках служби у соціальних мережах:

www.facebook.com/tax.kirovograd - Faceboook ДПС У Кіровоградській області

www.facebook.com/TaxUkraine - Faceboook ДПС України

https://t.me/tax_gov_ua - Telegram ДПС України

https://t.me/infoTAXbot - електронний сервіс «InfoTAX»

youtube.com/TaxUkraine - Youtube ДПС України

Тож, запрошуємо усіх платників податків підписатися на офіційні сторінки податкової служби у соціальних мережах.

 

Щодо порядку заповнення поля «Призначення платежу» розрахункових документів

15.03.2021

Головне управління ДПС у Кіровоградській області інформує про порядок заповнення поля «Призначення платежу» розрахункових документів.

Наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2020 №847 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 24 липня 2015 року № 666», який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2021 року за № 190/35812 та набув чинності з 26.02.2021, затверджено Порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» розрахункових документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, платежів на бюджетні рахунки та/або єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на небюджетні рахунки, а також на єдиний рахунок (далі - Порядок заповнення документів).

Платники, включені до реєстру платників, які використовують єдиний рахунок, під час заповнення реквізиту «Призначення платежу» розрахункового документа на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з використанням єдиного рахунку (далі - розрахункові документи), мають керуватися вимогами розділу II Порядку заповнення документів.

Під час оформлення розрахункових документів платником мають бути заповнені усі 14 обов'язкових полів реквізиту «Призначення платежу», розділених між собою знаком «;», кожне з яких містить належну інформацію або знак «;» як ознаку наявності відповідного поля у разі, коли таке поле не підлягає заповненню (останнє з 14-ти полів завжди містить знак «#»).

Платники, які сплачують кошти на єдиний рахунок, у реквізиті «Призначення платежу» розрахункового документа можуть визначити напрям використання коштів (одного чи кількох одержувачів) або не визначити такий напрям.

Суми платежів за розрахунковими документами, за якими платником визначено або не визначено напрям використання коштів, сплачених на єдиний рахунок, включаються до реєстру платежів з єдиного рахунка в розрізі окремого платника у складі зведеного реєстру платежів з єдиного рахунка з урахуванням черговості сплати, визначеної пунктом 351.6 статті 351 , пунктом 89.7 статті 89 та пунктом 131.2 статті 131 Податкового кодексу України (із змінами).

 

На Кіровоградщині активізувалися шахраї, що представляються податківцями

15.03.2021

Головне управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє про те, що до суб’єктів господарювання, які перебувають на обліку в ГУ ДПС у Кіровоградській області зверталися невідомі особи від імені посадових осіб ГУ ДПС у Кіровоградській області з вимогою надати матеріальну допомогу. Зловмисники використали номер телефону 095-623-39-26.

Просимо бути пильними: у разі надходження дзвінків від імені посадових осіб Головного управління ДПС у Кіровоградській області з метою отримання коштів чи висування інших незаконних вимог, слід одразу повідомляти про це підрозділи Національної поліції.

Закон №1072: кому на Кіровоградщині спишуть штрафні санкції та пеню

15.03.2021

Головним управлінням ДПС у Кіровоградській області проводиться робота щодо виконання норми Закону України від 04 грудня 2020року № 1072-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Ідеться про прощення фінансових санкцій та пені за умови прискореної сплати основної суми податкового боргу платникам податків фізичним і юридичним особам, що виник станом на 01.11.2020 року, за умови сплати поточних грошових зобов’язань протягом 6 місяців.

На даний час складено графік зустрічей з керівниками підприємств-боржників з податковим боргом більше 1 млн грн з приводу застосування до них норм вказаного Закону.

Станом на 05.03.2021 року до ГУ ДПС в області запрошено та проведено зустрічі з керівниками 10 підприємств-боржників.

По даним підприємствам у разі повного погашення основної суми податкового боргу, що рахувався станом на 01.11.2020 року та при дотриманні платниками податків умов, передбачених п. 23 Закону України № 1072-ІХ, а саме сплати поточних грошових зобов’язань протягом 6 місяців,  ГУ ДПС у Кіровоградській області може бути прощено таким боржникам сум пені та штрафних санкцій в розмірі 16 млн гривень.

 

Протягом січня-лютого 2021 року до сервісу «Пульс»

надійшло 10 звернень

 

15.03.2021

 За інформацією сектору розгляду звернень громадян та доступу до публічної інформації організаційно-розпорядчого управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області протягом січня - лютого 2021 року до сервісу „Пульс” (податковий напрямок) надійшло 10 звернень, з яких по 1 зверненню (10%) щодо відшкодування ПДВ, сплати збору за акцизні марки, роботи органів ДПС, не виконання рішення суду та 6 звернень (60%) щодо списання недоїмки по єдиному внеску.

Питання, порушені заявниками, ГУ ДПС Кіровоградської області вирішені по суті. Результати розгляду відображені в Інформаційних картках та направлені до ІДД ДПС України.

 

З початку року до податкової служби Кіровоградської області надійшло 27 запитів на отримання публічної інформації

15.03.2021

У січні – лютому цього року до Головного управління ДПС у Кіровоградській області надійшло 27 запитів на отримання публічної інформації.

Найбільше запитів на отримання публічної інформації надійшло від юридичних осіб – 18 запитів. Від фізичних осіб за два місяці 2021 року надійшло 8 запитів на отримання публічної інформації, від об’єднання громадян – 1.

За результатами розгляду запитів: задоволено – 22, відмовлено у розгляді по 4 запитам та знаходиться на розгляді 1 запит.

Види запитуваної інформації: щодо діяльності суб’єктів господарської діяльності, надання копій документів, отримання судових рішень, повернення сум переплат, критеріїв ризиковості платника податків та щодо сплати платежів.

Нагадуємо, що запити на отримання публічної інформації надсилаються на електронну скриньку kr.publicinfo@tax.gov.ua.

 

За січень-лютий 2021 року податківці Кіровоградської області отримали 106 письмових звернень від громадян

 

15.03.2021

 Протягом січня-лютого 2021 року до Головного управління ДПС у Кіровоградській області надійшло 106 письмових звернень громадян, що на 12 звернень більше, ніж за відповідний період 2020 року, з яких усі                      106 заяви.

Обираючи засоби комунікації, заявники здебільшого користуються поштою (60 звернень), надсилають звернення засобами електронного зв'язку, через мережу Інтернет (20 звернень), через органи влади (3 звернення) та від інших органів, установ, організацій (23 звернення).

Із загальної кількості 93 звернення виконано в термін та 13 звернень знаходяться на виконанні.

Всього протягом січня-лютого цього року звернулося  115 громадян.

За змістом найбільша кількість звернень стосувалась податкової політики (52,8%), у т.ч.: інформування про ухилення від сплати податків (15,1%), єдиного соціального внеску (12,3%), контрольно-перевірочної роботи (10,4%), місцевих податків – 14,2 відсотка.

Особистий прийом громадян здійснюється керівництвом та структурними підрозділами ГУ ДПС у Кіровоградській області відповідно до затверджених графіків особистого прийому громадян.

  Враховуючи епідемічну ситуацію на території Кіровоградської області, з метою запобігання поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19 та мінімізації інфікування платників податків на час дії карантину на всій території України, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від                11 березня 2020 року №211 „Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19”, статті 11 Закону України „Про захист населення від інфекційних хвороб”, протоколу наради Державної податкової служби України від 13.03.2020 №2-пк, проведення особистого прийому громадян в Головному управлінні ДПС у Кіровоградській області призупинено.

Про переваги подання звітності в електронному вигляді

 

15.03.2021

 Подання податкової звітності в електронному вигляді має багато переваг як для платників податків, так і для податкової служби, зокрема платники податків отримують:

- економію робочого часу, а також власних коштів на придбання бланків звітних документів (немає необхідності відвідувати податкову інспекцію, купувати бланки звітності);

- звітність, надіслана до податкового органу електронною поштою через мережу Інтернет із застосуванням посилених сертифікатів ключів електронного цифрового підпису будь-якого Акредитованого центру сертифікації ключів не потребує дублювання на паперових носіях, а також їх зберігання;

- уникнення витрачання часу у чергах при поданні звітності, оскільки достатньо її лише сформувати в електронному вигляді за допомогою спеціальних програм та передати через мережу Інтернет до податкового органу;

- гарантію автоматичної перевірки підготовлених документів на наявність арифметичних помилок та описок;

- суттєве скорочення термінів проведення перевірки щодо правомірності заявлених до відшкодування сум ПДВ та забезпечення своєчасного їх відшкодування платнику податку;

- оперативне оновлення форматів подання документів в електронному вигляді по телекомунікаційним каналам зв'язку (у разі зміни форм податкових декларацій, інших документів, які є підставою для нарахування і сплати податків, або при введенні нових форм декларацій платник податків автоматично отримує можливість оновлення версій форматів); 

- інформацію щодо стану розрахунків стосовно сплати податків та заборгованості перед бюджетом (податковий орган щомісячно висилає повідомлення про наявну заборгованість перед бюджетом);

- підтвердження доставки звітності (податковий орган висилає квитанцію про отримання податкової декларації каналами телекомунікаційного зв'язку);

- конфіденційність інформації;

- оперативність обробки отриманої інформації у податковому органі.

Отримати безкоштовно електронні ключі можна в приміщенні Кропивницької державної податкової інспекції, звернувшись  за адресою: м. Кропивницький, вул. Глинки, буд. 2 (Центр обслуговування платників).

Ключ ЕЦП дійсний два роки. Якщо строк дії ключа закінчується, за новим не треба йти до податкової. Вам потрібно встановити на комп'ютер програму «ІІТ Користувач ЦСК-1».

Ще можна це робити он-лайн. На сайті Кваліфікованого постачальника електронних послуг податкової перейдіть на сторінку повторного (дистанційного) формування сертифікатів за електронним запитом.

Додайте ключ, введіть пароль і підтвердить, що підписуєте договір «Про надання електронних довірчих послуг».

Крім того, ЕЦП можна отримати й у банку, якщо він має свій АЦСК. Так, ПриватБанк видає своїм клієнтам ключі ЕЦП, якими можна підписувати податкову звітність, документи, використовувати для входу в кабінет платника.

Шановні платники! Оцініть переваги електронного звітування. Адже це завжди швидко, зручно та безпечно!

 

                       

Дохід отриманий від обробітку земельної ділянки наданої для ведення особистого селянського господарства, декларуємо чи ні?

                                                                      

Відповідно до пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України якщо розмір земельної ділянки наданої для ведення особистого селянського господарства та/або земельної частки (пая) виділені на місцевості, що перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

Тобто, платнику податків необхідно самостійно визначити свої податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору та подати до Державної податкової інспекції за місцем реєстрації Податкову декларацію за звітний період.  Ставка податку становить 18 відсотків, а збору 1,5 відсотка.

Податкова декларація, за період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи з фізичних осіб подається до 1 травня року наступним за звітним.

 

Надання в оренду нерухомого майна фізичною особою, що потрібно знати?

                                                                  

Надання в оренду власного нерухомого майна фізичною особою може здійснюватись у межах підприємницької діяльності або без реєстрації підприємцем.

Якщо платник податків зареєстрований фізичною особою – підприємцем (далі – ФОП), в даному випадку сума доходу  від надання в оренду майна включається до загального доходу отриманого від здійснення підприємницької діяльності та оподатковується залежно від системи оподаткування на якій перебуває ФОП.

У випадку, якщо орендодавець надає в оренду земельну ділянку сільськогосподарського призначення, земельну частку (пай), майновий пай, податки від отриманого доходу сплачує орендар, який являється податковим агентом платника податків.

Особа, яка отримує доходи від надання в оренду власного нерухомого майна іншій фізичній особі, відповідно до норм Податкового кодексу є особою, відповідальною за повноту та своєчасність сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору до бюджету. За результатами звітного податкового року орендодавець зобов’язаний подати податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі — податкова декларація), в якій задекларувати суму отриманого доходу та визначити податкові зобов’язання.

Відповідно до пп. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом ІV цього кодексу.

Також, фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання.

 

  Змінено Порядок оскаржування рішень податкової служби

01.03.2021

Головне управління ДПС у Кіровоградській області інформує платників податків, що Наказом міністерства Фінансів України від 14.01.2021 р. N 9 внесено зміни до  Порядку оформлення і подання скарг платниками податків та їх розгляду контролюючими органами. Відповідно до змін, скарги на рішення територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, подаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику. Рішення ДПС України прийняті за розглядом скарги платника податків, є остаточними і не підлягають подальшому адміністративному оскарженню, але можуть бути оскаржені в судовому порядку. Нерезиденти мають право подавати  скарги на рішення контролюючого органу до контролюючого органу, який прийняв такі оскаржувані рішення. При цьому контролюючий орган, який прийняв оскаржувані рішення, повинен розглянути скаргу нерезидента в порядку, визначеному для контролюючого органу вищого рівня.

 

За рахунок погашення податкового боргу до бюджету Кіровоградської області надійшло більше 7 млн гривень

01.03.2021

Як повідомили в управлінні по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Кіровоградській області, станом на 01.02.2021 податковий борг до бюджетів усіх рівнів по області склав 1630,0 млн. грн., який з початку року скорочено на 64, 4 млн. грн. (3,8 відс.). в т.ч. до державного бюджету – на 37,5 млн. грн. (2,7відс.), до місцевого бюджету - на 27,0 млн. грн., або 8,4 відсотків.

Загальна сума надходжень до зведеного бюджету за рахунок застосування заходів стягнення податкового боргу за січень 2021 рік склала 7,3 млн. грн., у т.ч. до державного – 6,0 млн. гривень.

Індикативний показник із забезпечення надходжень в рахунок погашення податкового боргу до державного бюджету з початку року виконано на 259,7 відсотків.

Індикативні показники із надходження коштів від реалізації безхазяйного майна за січень 2021 рік виконано в повному обсязі. До державного бюджету при індикативі 12,0 тис. грн. надійшло 12,0 тис. грн., до місцевого бюджету при завданні 5,0 тис. грн. фактичне виконання складає 5,1 тис. гривень.

Протягом січня 2021 року описано майна в податкову заставу на суму 1,8 млн. гривень. Станом на 01.02.2021 сума описаного майна в податкову заставу складає 90,1 млн. гривень.

 

За січень 2021 року видано 292 ліцензії на право роздрібної торгівлі підакцизною продукцією

01.03.2021

За січень 2021 року місцеві бюджети Кіровоградщини отримали   970,5 тис грн плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Індикативний показник виконано на 102,2 відсотків.

Протягом січня поточного року податковою службою області платникам регіону видано 292 ліцензії на право роздрібної торгівлі підакцизною продукцією. На реалізацію алкоголю підприємці отримали 146 ліцензій, тютюновими виробами – 146. За вказаний період анульовано - 45 ліцензій та призупинено 20.

 

За січень до продавців та виробників підакцизних товарів Кіровоградщини застосовано більше 600 тис гривень фінансових санкцій

01.03.2021

З початку року фахівцями управління контролю за підакцизними товарами Головного управління ДПС у Кіровоградській області проведено 8 фактичних перевірок суб’єктів господарювання за результатами яких застосовано фінансових санкцій на суму 646 тис гривень.

Зокрема, за безліцензійну торгівлю алкогольними напоями – 34 тис. грн., тютюновими виробами – 17 тис. грн.; за торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін – 10 тис. грн; за зберігання, реалізацію тютюнових виробів маркованих марками акцизного податку, що не видавались виробнику тютюнових виробів для маркування сигарилл з кількістю сигарилл у пачці (10 шт., 20 шт., 25 шт.), які відповідно до п.226.9 ПКУ вважаються такими, що немарковані – 85 тис грн; оптова торгівля пальним без наявності ліцензії – 500 тис гривень.

З початку року за результатами 23 камеральних перевірок донараховано 321,82 тис. грн. акцизного податку.

 

Як перевірити термін дії кваліфікованого сертифіката?

01.03.2021

Головне управління ДПС у Кіровоградській області нагадує.

Перевірити термін дії кваліфікованого сертифіката відкритого ключа, отриманого в Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ІДД ДПС (далі – КН ЕДП ІДД ДПС), можна на офіційному інформаційному ресурсі КН ЕДП ІДД ДПС наступним чином:

1) за посиланням Головна/«Пошук сертифікатів та СВС»/«Пошук сертифікатів».

Для цього в полі:

«код ЄДРПОУ» необхідно зазначити відповідно код ЄДРПОУ (для юридичних осіб);

«Реєстраційний номер облікової картки платника податків» – реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта у разі, якщо через релігійні переконання користувач в установленому порядку відмовився від реєстраційного номеру облікової картки платника податків та має відповідну відмітку у паспорті (для фізичних осіб);

«УНЗР ІD картки» – унікальний номер запису у реєстрі ІD картки (для фізичних осіб).

При цьому пошук сертифікатів користувачем може здійснюватись за одним або декількома реквізитами.

Після проставлення відповідних реквізитів користувачу необхідно натиснути «Пошук». У вікні «Результати пошуку» зазначено відомості про початок та закінчення строку дії кваліфікованого сертифіката відкритого ключа;

2) за допомогою безкоштовного програмного забезпечення «ІІТ Користувач ЦСК-1» (далі – Програма), актуальна версія якого доступна для завантаження за посиланням: Головна/«Отримання електронних довірчих послуг, у тому числі для програмних РРО»/«Програмне забезпечення»/«Засіб кваліфікованого електронного підпису чи печатки – «ІІТ Користувач ЦСК-1»/«Інсталяційний пакет «ІІТ Користувач ЦСК-1.3.1 (версія:1.3.1.46)».

Після завантаження Програми необхідно в меню Програми натиснути посилання «Переглянути сертифікати». Із наведеного переліку сертифікатів необхідно вибрати свій сертифікат або, у разі його відсутності, додати його за допомогою кнопки «Імпортувати». Натиснути на вибраний сертифікат подвійним кліком лівої кнопки миші, обрати пункт «Детальна інформація». У вікні, яке з’явилось, можна переглянути детальну інформацію про кваліфікований сертифікат відкритого ключа, у т.ч. щодо терміну його дії.

 

Виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку

01.03.2021

Головне управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє.

Відповідно до п. 6 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.

У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Комісією регіонального рівня розглядається питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, у разі виявлення обставин та/або отримання інформації, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку та/або отримання інформації та копій відповідних документів від платника податку, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Інформація та копії документів подаються платником податку до ДПС в електронній формі засобами електронного зв’язку з урахуванням вимог Законів України від 22 травня 2003 року № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг», від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557 (в редакції наказу Міністерства фінансів України від 01.06.2020 № 261).

Документами, необхідними для розгляду питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, можуть бути:

договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством;

інші документи, що підтверджують невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Інформацію та копії документів, подані платником податку, комісія регіонального рівня розглядає протягом семи робочих днів, що настають за датою їх надходження, та приймає відповідне рішення.

 

Про запровадження нового електронного сервісу «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді, засвідчених кваліфікованою електронною печаткою ДПС»

01.03.2021

Головне управління ДПС у Кіровоградській області інформує про запровадження нового електронного сервісу «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді, засвідчених кваліфікованою електронною печаткою ДПС».

В межах нового електронного сервісу фізична особа - платник податків засобами Електронного кабінету зможе отримати у відповідь на запит відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді, засвідчені кваліфікованою електронною печаткою ДПС.

Запит про суми виплачених доходів та утриманих податків може бути сформований починаючи з І кварталу 1998 року за будь-які п'ять років (запит формується поквартально, у зв'язку з чим загальна кількість кварталів, яка вказується в запиті, не повинна перевищувати 20 кварталів).

Електронний документ, засвідчений кваліфікованою електронною печаткою ДПС, є аналогом паперового документа, виданого контролюючим органом.

Інструкція щодо дій користувача для отримання такого електронного документа знаходиться на офіційному вебпорталі ДПС за адресою: http://tax.gov.ua у приватній частині Електронного кабінету в розділі: Допомога / ЕК для громадян / Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків.

Перевірити достовірність електронного документа можна через вебпортал Центрального засвідчувального органу в розділі: Довірчі послуги / Перевірити підпис за посиланням http://czo.gov.ua/verify. Одержувач документа отримує можливість ідентифікувати підписувача документа та перевірити цілісність електронного документа.

 

Результати роботи підрозділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом

01.03.2021

Співробітниками підрозділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом ГУ ДПС у Кіровоградській області, за результатами вжиття заходів в межах компетенції, встановлено ознаки внесення службовими особами одного із сільськогосподарських товаровиробників протягом 2020 року недостовірних відомостей до податкових декларації з податку на додану вартість в частині відображення операцій із придбання товарів, які у господарській діяльності не використовуються, вартість яких до балансу підприємства не включалась.

Вказані дії службових осіб призвели до фактичного зменшення податкових зобов’язань, що підлягають нарахуванню та сплаті до бюджету на суму більше ніж на 3,0млн гривень.

За результатами розгляду матеріалів, СУ ГУ ДФС у Кіровоградській області розпочато досудове розслідування кримінального провадження за ч.1 ст. 212 Кримінального кодексу України.

 

За матеріалами Головного управління ДПС у Кіровоградській області

 

Чи підлягають оподаткуванню доходи отримані від продажу власної продукції тваринництва?

                                                                      

При продажу фізичною особою власної продукції тваринництва: живі тварини; м'ясо та їстівні субпродукти; риба і ракоподібні, молюски та інші водяні безхребетні; молоко та молочні продукти; яйця птиці; натуральний мед; їстівні продукти тваринного походження; жири та олії тваринного або рослинного походження; продукти їх розщеплення; готові харчові жири; воски тваринного або рослинного походження; готові харчові продукти з м'яса, риби або ракоподібних, молюсків або інших водяних безхребетних та шкури необроблені (крім натурального та штучного хутра) і шкіра вичинена, доходи отримані від такого продажу не підлягають оподаткуванню, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного  року. Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок.

У разі коли сума отриманого доходу перевищує встановлений цим підпунктом розмір, фізична особа зобов’язана надати контролюючому органу довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, що видається у довільній формі сільською, селищною, міською радою або радою об’єднаних територіальних громад, за місцем податкової адреси (місцем проживання) власника продукції тваринництва. Якщо довідкою підтверджено вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Якщо таким платником податку не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи від продажу якої він отримав, такі доходи підлягають оподаткуванню на загальних підставах.

 

Щодо подання звітності за допомогою «Електронного кабінету»

                                                                      

Звертаємо увагу громадян, які згідно з чинним законодавством  зобов’язані подати річну податкову декларацію, що відповідно до п. 49.3 ст. 49 Податкового кодексу України платники податків мають право надіслати декларацію до ДПІ за місцем реєстрації засобами електронного зв'язку (он-лайн).

Зокрема, платник може скористатись електронним сервісом ДПС «Електронний кабінет», вхід до  зазначеного сервісу зможуть здійснити особи, які мають  особистий ключ електронного цифрового підпису виданого будь-яким Акредитованим центром сертифікації ключів. Після входу до приватної частини «Електронного кабінету» платнику потрібно обрати розділ «ЕК для громадянина», потім перейти до пункт «Податкова декларація про майновий стан і доходи» та натиснути закладку «Створити». Після виконання зазначених дій відкривається бланк декларації, який заповнюємо на основі особистих даних, зберігаємо та відправляємо до ДПС. Підтвердженням прийняття декларації буде надходження квитанції №2, в якій зазначається результат обробки звітності.

Вхід до «Електронного кабінету» здійснюється за адресою: cabinet.tax.gov.ua або на офіційному вебсайті ДПС.

 

 

Декларування-2021: для зручності платників податків функціонує сервіс автоматичного заповнення декларації про майновий стан і доходи

 

08.02.2021

 

З 1 січня 2021 року розпочалася кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2020 року.

Для спрощення процедури подання декларації діє сервіс автоматичного заповнення декларації про майновий стан і доходи в Електронному кабінеті платника.

Заповнити та подати декларацію про майновий стан і доходи можуть:

- фізичні особи, які відповідно до законодавства зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи;

- особи, які мають право подати декларацію з метою отримання податкової знижки.

При складанні декларації в Електронному кабінеті платника здійснюється часткове автоматичне заповнення декларації про майновий стан та доходи на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані доходи, наявних у Державному реєстрі фізичних осіб та відомостей про об’єкти нерухомого чи рухомого майна.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Щоб подати декларацію в електронному вигляді необхідно завчасно отримати особистий електронний цифровий підпис, який можна замовити у будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів. З переліком АЦСК можна ознайомитися у відкритій частині Електронного кабінету.

 

Прощення фінансових санкцій. Кому та за яких умов вдасться скористатися?

08.02.2021

Платникам податків, які погасять у повному обсязі протягом 6 місяців з дня набрання чинності Законом України від 04 грудня 2020 року № 1072-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі - Закон №1072) суми податкового боргу за основним платежем (без штрафних санкцій, пені, крім несплачених процентів за користування розстроченням/відстроченням), що виник станом на 1 листопада 2020 року, та за умови сплати поточних податкових зобов'язань у повному обсязі, штрафні санкції і пеня, що залишилися несплаченими на дату повної сплати такого податкового боргу, підлягають списанню у порядку, визначеному для списання безнадійного податкового боргу, за заявою платника податків.

Ця норма розповсюджується на платників податків, які станом на 01 листопада 2020 року мають податковий борг, за виключенням:

- великих платників податків, що відповідають критеріям, визначеним підпунктом 14.1.24 пункту 14.1 статті 14 ПКУ;

- осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Кодексом України з процедур банкрутства;

- осіб, відносно яких наявні судові рішення, що набрали законної сили, якими розстрочено (відстрочено) стягнення податкового боргу;

- банків, на які поширюються норми Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб»;

- осіб, які мають податковий борг з митних платежів;

- осіб, які мають заборгованість зі сплати санкцій за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пені. 

Платники податків, які виявлять бажання скористатися можливістю списання податкового боргу з штрафних санкцій та пені, мають подати до податкового органу за місцем обліку такого податкового боргу заяву у довільній формі про наміри скористатися вказаними положеннями Закону №1072.

У такій заяві обов’язково зазначається сума податкового боргу, яку платник планує погасити протягом 6 місяців з дня набрання чинності Законом №1072, що виник станом на 01 листопада 2020 року, а також зобов’язання щодо сплати протягом цього періоду поточних зобов’язань у повному обсязі.

За результатами моніторингу погашення платником податкового боргу та поточних податкових зобов’язань, у разі повної сплати платником з основного платежу, штрафні санкції не застосовуються, а пеня – не нараховується.

Штрафні санкції та пеня, що залишилися несплаченими на дату повної сплати податкового боргу з основного платежу, підлягають списанню за заявою платника податків.

Слід звернути увагу платників, що при погашенні податкового боргу застосовується черговість зарахування коштів, що сплачує такий платник податків, у рахунок погашення податкового боргу, визначена пунктом 87.9 статті 87 Податкового кодексу.

Таким чином, платник податків має бути зацікавлений в найшвидшому погашенні основної суми податкового боргу, щоб якомога більша сума штрафних санкцій та пені була списана.

 

 

У січні 2021 року сплачено майже 11 млн грн податку на нерухомість

08.02.2021

 

У січні 2021 року власники нерухомості юридичні та фізичні особи перерахували до місцевих бюджетів 10,6 млн гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Доведений індикативний показник виконано на 114,6 відсотка. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 21,1 відсотка, або 1,9 млн гривень.

Безперечними лідерами у сплаті податку на нерухомість, є власники об’єктів нерухомості – юридичні особи, внесок яких у місцеві бюджети за січень 2021 року становить – 10,4 млн гривень. Рівень надходжень від них перевищив минулорічний показник на понад 1,9 млн гривень.

У 2021 році податок на нерухомість платники сплачують за 2020 рік за ставками, які були законодавчо визначені на той період.

Податок нараховується на загальну площу об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі їх часток. Ставки податку встановлювалися рішеннями місцевих рад.

При цьому пільгові розміри площі майна, на які не нараховується податок, складають:

► для квартири/квартир незалежно від їх кількості – 60 кв. метрів;

► для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – 120 кв. метрів;

► для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – 180 кв. метрів.

Податкове зобов’язання з податку сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Водночас, пунктом 525 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (ПКУ) (в редакції Закону України від 30 березня 2020 року № 540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)») визначено, що об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до статті 266 ПКУ в період з 01 березня по 31 березня 2020 року.

Отже, у 2021 році обчислення сум податку за звітний 2020 рік з об’єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за виключенням періоду з 01 березня по 31 березня 2020 року.

 

Про застосування РРО підприємцями говорили під час засідання робочої групи

08.02.2021

 

Наприкінці минулого тижня в обласній державній адміністрації відбулось чергове засідання робочої групи для напрацювання пропозицій щодо вирішення проблемних питань діяльності малого та мікробізнесу. Участь у засіданні взяли начальник Головного управління ДПС у Кіровоградській області Олександр Дозорець, заступник начальника ГУ ДПС в області Єгор Романюк, начальник управління аудиту обласного відомства Анар Алескеров та начальник відділу фактичних перевірок управління аудиту Наталія Набієва.

В ході зустрічі члени робочої групи обговорили актуальні питання використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) та програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО). Роз’яснення з питань застосування РРО та ПРРО ФОПами, які обрали спрощену систему оподаткування, надавали фахівці обласного управління податкової служби.

Основною метою засідання є вирішення проблемних питань та напрацювання спільних компромісних рішень для реалізації законодавчих новацій у згаданій сфері. Для цього, відповіді на запитання бізнесу стосовно використання РРО, які були надані на засіданні робочої групи, розміщено на сайті Регіональної торгово-промислової палати. Про це зазначила Президент КРТПП Ірина Саєнко.

Наостанок керівництво Головного управління ДПС у Кіровоградській області відзначило, що податкова служба області максимально відкрита для співпраці з бізнесом, і готова надавати будь-які консультації в межах своїх повноважень.

 

Про застосування РРО/програмних РРО під час проведення промоакції

 

08.02.2021

Під час проведення роз’яснювальної роботи з питань податкового законодавства Головне управління ДПС у Кіровоградській області застосовує різноманітні форми та методи.

Так, 04.02.2021 фахівцями обласного податкового відомства у торгівельно-розважальному центрі (ТРЦ «ЦУМ») та Центральному ринку м. Кропивницький проведено промоакцію для фізичних осіб – підприємців, які здійснюють діяльність на їх території.

Промоакція присвячена роз’ясненням з питань застосування РРО та ПРРО ФОПами, які обрали спрощену систему оподаткування.

У заході прийняли участь спеціалісти відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС в області Володимир Бабаліч та Ростислав Нєдєлков.

Під час промоакції посадовці повідомили ФОПам про зміни, внесені до Податкового кодексу України та Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» Законом України від 01 грудня 2020 року № 1017-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій» у частині застосування РРО та/або програмних РРО.

Вони також звернули увагу на збільшення граничної суми, у разі перевищення якої, у 2021 році застосування РРО є обов’язковим, а також на види діяльності, при здійсненні яких необхідно застосовувати РРО/програмні РРО.

Увагу також акцентовано на перевагах застосування програмних РРО, а саме: від ДПС можливо отримати безкоштовне програмне забезпечення, яке  завантажується безпосередньо на смартфон, планшет, комп’ютер тощо, завантаження можна здійснити за допомогою Електронного кабінету.

Спілкування з представниками малого бізнесу пройшло у активному діалозі.

Підприємці отримали відповіді на питання, які їх цікавили.

 

Головним управлінням ДПС в області за січень  2021 року забезпечено більше 800 млн гривень надходжень до бюджетів усіх рівнів

 

08.02.2021

 

За січень 2021 року Головним управлінням ДПС у Кіровоградській області забезпечено до бюджетів усіх рівнів (без урахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) 808,6 млн гривень.

До загального фонду державного бюджету впродовж січня 2021 року спрямовано 362 млн грн та до місцевих бюджетів за відповідний період забезпечено 446,5 млн гривень.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у січні поточного року зібрано 335,9 млн гривень.

 

Надходження транспортного податку від платників Кіровоградщини склали більше півмільйона гривень

 

08.02.2021

 

Кіровоградські власники автомобілів протягом січня 2021 року спрямували до місцевих бюджетів 574,8 тис. грн транспортного податку. Індикативний показник виконано на 100 відсотків.

Безперечними лідерами у сплаті транспортного податку, є власники транспортних засобів – юридичні особи, внесок яких у місцеві бюджети за січень 2021 року становить – 549,8 тис гривень.

Нагадаємо, транспортний податок сплачують як фізичні, так і юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні власні легкові автомобілі. Податок сплачується за автівки, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно). При цьому, їхня середньоринкова вартість має становити понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати.

За автомобілі, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу. У разі спливу п'ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п'яти років.

Транспортний податок сплачується фізичними особами за місцем реєстрації об’єктів оподаткування  протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

 

На Кіровоградщині сплатили понад 1 млн грн екологічного податку

 

08.02.2021

 

За січень 2021 року від суб'єктів господарювання Кіровоградської області до бюджетів усіх рівнів надійшло 1 млн 33,2 тис. грн екологічного податку.

При цьому до загального фонду державного бюджету спрямували 464,9 тис. грн цього платежу, що на 198,3 тис. грн або 74,4 відс. більше, ніж у січні 2020 року. Індикативний показник виконано на 113 відсотків.

Спеціальні фонди місцевих бюджетів отримали у січні цього року 568,3 тис. грн «екоподатку». Приріст до січня минулого року склав 242,4 тис. грн або 74,4 відсотка. Сплата перевищила очікувані надходження на 13 відсотків або 65,5 тис. грн додатково.

Нагадаємо, що порядок справляння екологічного податку регламентується статтями 240-250 Розділу VІІІ Податкового кодексу України. Ставки «екоподатку» залежать від виду забруднюючих речовин або рівня небезпечності відходів.

 

Протягом першого місяця 2021 року до сервісу «Пульс» надійшло 6 звернень

 

08.02.2021

 

За інформацією сектору розгляду звернень громадян та доступу до публічної інформації організаційно-розпорядчого управління Головного управління ДПС у Кіровоградській області у січні 2021 року до сервісу „Пульс” (податковий напрямок) надійшло 6 звернень, з яких 4 звернення (66,6%) щодо списання недоїмки по єдиному внеску та по 1 зверненню (16,7%) щодо  невиконання рішення суду і щодо роботи органів ДПС.

Питання, порушені заявниками, ГУ ДПС Кіровоградської області вирішені по суті. Результати розгляду відображені в Інформаційних картках та направлені до ІДД ДПС України.

 

За матеріалами Головного управління ДПС у Кіровоградській області

 

Новоукраїнською  ДПІ проведено сеанс телефонного зв'язку «гаряча лінія» на тему: «Кампанія декларування 2021».

 

 Начальником Новоукраїнської ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області  Гальченко Сергієм проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Кампанія декларування 2021».

Пропонуємо Вашій увазі відповіді на питання, які цікавили громадян:

1. Чи потрібно громадянину, який перебував на роботі закордоном декларувати отримані доходи?

Відповідно до ст. 13 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) доходи, отримані фізичною особою - резидентом з джерел походження за межами України, включаються до складу загального річного оподаткованого доходу, крім доходів, що не підлягають оподаткуванню в Україні відповідно до положень ПКУ чи міжнародного договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.

Для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов'язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об'єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.

Згідно  ст. 170.11.2 ПКУ у разі відсутності в платника податку підтверджуючих документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до статті 13 ПКУ, такий платник зобов'язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним. У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податків несе відповідальність, встановлену ПКУ та іншими законами.

 

  2. Яка ставка податку на доходи фізичних осіб застосовується у випадку отримання спадщини від особи з якою не перебував у родинних зв’язках?

Відповідно до ст. 174.2.2 ПКУ вартість будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є  членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення оподатковується за ставкою 5 відсотків бази оподаткування.

Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, зазначається в річній податковій декларації.

Особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.

 

3. Який термін подання декларації про майновий стан і доходи громадянами?

Податкова декларація, за період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи з фізичних осіб подається до 1 травня року наступним за звітним. Останнім днем подання податкової декларації громадянами, які отримали дохід у 2020 році буде 30 квітня 2021 року.

 

4. Який способом можливо подати декларацію про майновий стан і доходи?

Податкова декларація подається в податкову інспекцію за місцем проживання (реєстрації).

Згідно п. 49.3 ст. 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається за вибором платника податків в один із таких способів:

а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

в) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умов щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

У зв`язку з напруженою епідеміологічною ситуацією в країні, звертаємо увагу  платників на можливість надсилати декларації засобами електронного зв'язку(он-лайн), що значно зекономить час та матеріальні витрати на дорогу до Центрів обслуговування платників.

 

 

                                                             Новоукраїнська ДПІ

ГУ ДПС у Кіровоградській області

 

Щодо заповнення ФОП Звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску за 2020 рік.

 

Фізичні особи – підприємці (далі - ФОП), які перебувають на обліку як платники єдиного внеску зобов’язані за результатами звітного 2020 року подати до контролюючих органів Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та сум нарахованого єдиного внеску (Додаток 5) до 9 лютого 2021 року.

При заповненні графи 3 «Сума чистого доходу (прибутку), заявлена в податковій декларації/Самостійно визначена сума доходу/Частка розподіленого доходу» зазначається:

- для ФОП на загальній системі оподаткування та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність середньомісячний оподаткований дохід у розрізі кожного місяця;

- для ФОП, які перебувають на спрощеній системі оподаткування сума доходу у розрізі кожного місяця, яка не може бути меншою за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом.

Згідно до Законів України від 17.03.2020 №533-ІХ та від 04.12.2020 №1072-ІХ ФОП, в тому числі, які обрали спрощену систему оподаткування та особи, які провадять незалежну професійну діяльність звільнені від сплати єдиного внеску за себе у березні, квітні та травні. Також, ФОП – єдинники, що перебувають на першій групі оподаткування  звільнені від сплати єдиного внеску за  у грудні. Відповідно у графі 4 «Сума доходу, на яку нараховується єдиний внесок, з урахуванням максимальної величини» проставляються прочерки за вище зазначені місяці 2020 року, показники інших календарних місяців звітного року, протягом яких такі суб’єкти господарювання перебували на обліку як платники єдиного внеску, заповнюються на загальних підставах.

 

 

Реєстрація РРО/ПРРО для ФОП, який надає послуги з використанням Інтернет із власної квартири

 

01.02.2021

 

Головне управління ДПС у Кіровоградській області звертає увагу, якщо місце проживання фізичної особи – підприємця (ФОП) є місцем, де провадиться підприємницька діяльність, або воно пов’язане із здійсненням підприємницької діяльності, то ФОП відповідно до вимог п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України має подати повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, повідомивши про місце проживання як про об’єкт оподаткування, після чого на такий об’єкт може бути зареєстроване реєстратор розрахункових операцій (РРО) та/або програмний РРО (ПРРО).

Нагадуємо, що з 01 січня 2021 року до 01 січня 2022 року РРО та/або ПРРО не застосовуються ФОП, платниками єдиного податку другої – четвертої груп, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року   (1 320 000 грн), незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

► реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

► реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;

► реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Для вищезазначених видів діяльності застосування РРО/ПРРО є обов’язковим.

При цьому, відповідно до ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР із змінами та доповненнями передбачено, що РРО/ПРРО не застосовується у разі здійснення розрахунків за надані платні послуги у сфері охорони здоров'я у безготівковій формі (з рахунку на рахунок), через банківські установи, та виключно через сервіси переказу коштів або за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування.

 

На обліку в податкових органах Кіровоградщини перебуває 63,5 тис. платників податків

 

01.02.2021

 

Як повідомила, начальник управління електронних сервісів ГУ ДПС у Кіровоградській області Ірина Янкевич, станом на 01.01.2021 року на обліку в Головному управлінні ДПС у Кіровоградській області перебуває                       63,5 тис. платників, з яких 29,6 тис. становлять юридичні особи та 34 тис. - фізичні особи – підприємці.

Упродовж 2020 року взято на податковий облік 1,1 тис. юридичних осіб та 4,6 тис. фізичних осіб – підприємців.

У стані припинення перебуває 4,4 тис. юридичних осіб та 28,6 тис. фізичних осіб – підприємців. При цьому, з початку цього року припинено     245 юридичних осіб та 4309 фізичних осіб – підприємців.

Станом на 1 січня 2021 року в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків зареєстровано 1 млн 12,1 тис. фізичних осіб. Протягом 2020 року зареєстровано 13,7 тис. громадян, з яких 0,5 тис. - іноземні громадяни.

Кількість фізичних осіб, які зареєстровані в Окремому реєстрі Державного реєстру (фізичні особи, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків) – 2,9 тисяч.

 

За 2020 рік видано 4240 ліцензій на право роздрібної торгівлі підакцизною продукцією

 

01.02.2021

 

За 2020 рік місцеві бюджети Кіровоградщини отримали 13 млн                        739,3 тис. грн  плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Індикативний показник виконано на 105,6 відсотків.

Протягом минулого року податковою службою області платникам регіону видано 4240 ліцензій на право роздрібної торгівлі підакцизною продукцією. Зокрема, на реалізацію алкоголю підприємці отримали                        2394 ліцензій, тютюновими виробами – 1846. За вказаний період анульовано 634 ліцензій та призупинено 282.

 

На Кіровоградщині активізувалися шахраї, що представляються податківцями

01.02.2021

 

Головне управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє про те, що зафіксовано неодноразові випадки розсилки фейкових повідомлень через месенджери, в яких невідомі особи вимагають грошові кошти від платників податків, які перебувають на обліку у Благовіщенській ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області

Шахраї телефонують з номерів мобільних телефонів 095-589-75-27, 0957585034 та 0956309245 від імені керівництва ГУ ДПС у Кіровоградській області. В ході розмови вони вимагають гроші для залагодження питань перевірок.

Просимо бути пильними: у разі надходження дзвінків від імені керівництва та працівників Головного управління ДПС у Кіровоградській області з метою отримання коштів чи висування інших незаконних вимог слід одразу повідомляти про це підрозділи Національної поліції.

 

Платні послуги у сфері охорони здоровя. Чи обовязково застосовувати РРО?

 

01.02.2021

 

Головне управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що з 1 січня 2021 року при проведенні розрахункових операцій за надані платні послуги у сфері охорони здоров’я необхідно обов’язково застосовувати РРО та/або ПРРО.

РРО/ПРРО не застосовується у разі здійснення розрахунків за надані платні послуги у сфері охорони здоров'я у безготівковій формі (з рахунку на рахунок), через банківські установи, та виключно через сервіси переказу коштів або за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування (ст. 9 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»).

Якщо сімейний лікар, зареєстрований приватним підприємцем, отримує кошти на власний рахунок, застосувати РРО не потрібно.

 

Декларування-2021: подання декларації у разі отримання спадщини

 

01.02.2021

Головне управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що з початку 2021 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2020 року.

Оподаткування об’єктів спадщини залежить від ступеня споріднення спадкодавця і спадкоємця та резидентського статусу.

За нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються об'єкти спадщини, що успадковуються членами сім'ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення;

За ставкою 5% оподатковується вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення.

Ставка 18% застосовується для будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента, та будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента.

Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, зазначається в річній податковій декларації, крім спадкоємців, які отримали у спадщину об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.

Отже, фізичні особи, що одержали дохід у вигляді спадщини, який оподатковується за нульовою ставкою податку, не зобов’язані включати вартість такої спадщини до складу загального річного оподатковуваного доходу.

Такі фізичні особи можуть не подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, але за умови відсутності інших підстав для подання декларації.

Фізичні особи, які отримали спадщину, що оподатковується за ставками 5% та 18%, зобов'язані включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року (не пізніше 30 квітня 2021 року).

 

Запрошуємо долучитися до податкових органів України та області у соціальних мережах

01.02.2021

 

Головне управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє про те, що актуальну податкову інформацію можна отримати на офіційних сторінках служби у соціальних мережах:

www.facebook.com/tax.kirovograd - Faceboook ДПС У Кіровоградській області

www.facebook.com/TaxUkraine - Faceboook ДПС України

https://t.me/tax_gov_ua  - Telegram ДПС України

https://t.me/infoTAXbot - електронний сервіс «InfoTAX»

youtube.com/TaxUkraine  - Youtube ДПС України

Тож, запрошуємо усіх платників податків підписатися на офіційні сторінки податкової служби у соціальних мережах.

 

Підтримка бізнесу в період карантину: що пропонує держава підприємцям-«спрощенцям»

 

01.02.2021

 

Про останні законодавчі новації щодо підтримки бізнесу у період карантину розповіла нещодавно у коментарі ТРК «UA: Кропивницький» заступник начальника управління податкового адміністрування – начальник відділу аналізу та прогнозування надходжень податків та зборів з фізичних осіб та єдиного внеску, розгляду звернень платників податків ГУ ДПС у Кіровоградській Інна Твердохліб.

За словами посадовиці, законом України від 04 грудня 2020 року №1072 доповнено розділ XX Податкового кодексу, згідно якого тимчасово платники єдиного податку першої групи звільняються від сплати цього податку за грудень 2020 року та січень — травень 2021 року, крім випадків порушення такими платниками умов застосування першої групи платників єдиного податку.

Перша група єдиного податку – це фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Також, фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої групи платників єдиного податку тимчасово звільняються від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску за періоди з 01.12.2020 по 31.05.2021 року.

Такі особи можуть прийняти рішення про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску за зазначені періоди в розмірах та порядку, визначених законодавством. У такому разі інформація про сплачені суми зазначається у звітності про нарахування єдиного внеску за звітний період.

 

Звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску підприємцями за себе подається до 10 лютого 2021 року

 

01.02.2021

Фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають до податкових органів Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом (п. 2 розд. ІІІ «Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», затвердженого наказом МФУ від 14.04.2015 № 435). Звітним періодом є календарний рік.

Звіт подається за формою № Д5 згідно з додатком 5 до Порядку № 435 із зазначенням типу форми «початкова».

Тобто, за результатами року підприємці незалежно від обраної системи оподаткування зобов’язані формувати та подавати до податкових органів за місцем реєстрації «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого ЄСВ» за формою Додаток 5 до Порядку №435, із зазначенням типу форми «Початкова» до 10 лютого року, наступного за звітним періодом.

Граничний термін подання Додатку 5 за 2020 рік – 9 лютого 2021 року.

Підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Звіт зазначеними особами не подається.

У разі самостійного визначення бази нарахування єдиного внеску підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему, та які отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону № 1058, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, формують та подають Звіт самі за себе один раз на рік - до 10 лютого року, наступного за звітним періодом.

 

За матеріалами Головного управління ДПС у Кіровоградській області

 

29.12.2020

Щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків.

 

З 01 січня 2021 року розпочне функціонування єдиний рахунок для сплати грошових зобов'язань та/або податкового боргу з податків і зборів, єдиного внеску та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС (далі – єдиний рахунок).

Для відкриття єдиного рахунку платником подається відповідне повідомлення через електронний кабінет. На підставі даного повідомлення ДПС не пізніше наступного робочого дня після його подання включає такого платника до реєстру платників, які використовують єдиний рахунок.

Єдиний рахунок не може використовуватися платником для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податку на додану вартість, акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також для сплати частини чистого прибутку (доходу) до бюджету державними та комунальними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями.

Під час використання єдиного рахунка платник не має права сплачувати такі кошти на інші рахунки, відкриті Казначейством для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу (заборгованості) з податків і зборів, єдиного внеску та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС, дані кошти вважатимуться помилково сплаченими грошовими зобов’язаннями та підлягають поверненню.

Для зарахування коштів на єдиний рахунок платник заповнює розрахунковий документ на переказ відповідно до вимог Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженого Мінфіном.

Інформація про рух коштів на єдиному рахунку доступна в електронному кабінеті в актуальному стані.

Платник має право повідомити про використання або про відмову від використання єдиного рахунка один раз протягом календарного року. У разі відмови платника від використання єдиного рахунка таке використання припиняється починаючи з 1 січня наступного календарного року на підставі повідомлення про відмову від використання єдиного рахунка.

 

Увага! Починаючи з 01 січня  2021 року діятимуть нові рахунки для зарахування податків і зборів

 

У зв'язку із змінами у адміністративно-територіальному устрої населених пунктів України з 01 січня 2021 року будуть діяти нові рахунки для зарахування надходжень до державного і місцевих бюджетів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Суми сплачені платниками податків на старі рахунки не будуть зараховуватися, а повертатимуться, як нез’ясовані кошти.

Дізнатися про нові реквізити рахунків для сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та інших платежів до бюджету в розрізі адміністративно-територіальних одиниць України платник податків може з таких джерел:

- на офіційному вебпорталі ДПС в рубриках:

Головна/Бюджетні рахунки (https://www.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/);

Головна/Законодавство/Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування/Реєстр рахунків для сплати єдиного внеску (https://tax.gov.ua/zakonodavstvo/ediniy-vnesok-na-zagalnoobovyazkove-/);

 - у приватній частині Електронного кабінету в меню «Стан розрахунків з бюджетом» платник податків має доступ до своїх особових рахунків зі сплати податків, зборів та інших платежів. При зверненні до зазначеного меню відображається зведена інформація станом на момент звернення, що містить інформацію по кожному виду платежу, зокрема, бюджетний рахунок на поточну дату, МФО банку.  

Шановні платники податків, будьте уважними при сплаті платежів до бюджетів усіх рівнів, адже від цього залежить своєчасність сплати податків та зборів!

 

18.12.2020

Щодо порядку отримання компенсації ЄСВ суб’єктом господарювання?

 

Відповідно до статті 4 Закону України «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі - Закон) Кабінетом Міністрів України 9 грудня 2020 року прийнято постанову № 1234, якою затверджено «Порядок надання одноразової компенсації суб’єктам господарювання» (далі – Порядок).

Компенсація надається суб’єктам господарювання — юридичним особам (далі — суб’єкти господарювання), у яких станом на 31 жовтня 2020 р. основний вид економічної діяльності відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань відносився до переліку основних видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи, пов’язані із поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, затвердженого Кабінетом Міністрів України. При цьому господарська діяльність таких  суб’єктів господарювання на дату набрання чинності Законом за даними зазначеного Єдиного державного реєстру не припинена.

Для отримання компенсації суб’єкт господарювання до 21 грудня
2020 р. подає до територіального органу ДПС за місцем обліку як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування заяву на отримання одноразової компенсації суб’єктом господарювання за формою згідно з додатком до Порядку (далі —
Заява). Заява подається засобами електронного зв'язку в електронній формі. Для подання Заяви через Електронний кабінет, потрібно обрати розділ «Заяви, запити для отримання інформації» та сформувати заяву з кодом J1392101.

Датою подання заяви є дата, зафіксована у квитанції про отримання заяви (перша квитанція), яка формується в автоматичному режимі, надсилається суб’єкту господарювання протягом операційного дня та є підтвердженням отримання такої заяви.

Інформація про прийняття до розгляду заяви зазначається у першій квитанції. У разі коли подана заява не відповідає вимогам частини другої статті 18 Закону України «Про електронні довірчі послуги» та формі згідно з додатком до цього Порядку, відсутні або недостовірно заповнені обов’язкові реквізити заяви, у першій квитанції повідомляється про її неприйняття із зазначенням причин та пропонується подати нову заяву.

Заява розглядається територіальним органом ДПС протягом трьох робочих днів з дня її отримання. Перебіг трьох робочих днів розпочинається з дня, що настає за днем отримання такої заяви. У разі коли останній день строку розгляду заяви припадає на вихідний, святковий або неробочий день, останнім днем строку вважається наступний за вихідним, святковим або неробочим робочий день.

Про результати розгляду заяви суб’єкту господарювання надсилається квитанція про внесення даних заяви до реєстру (друга квитанція), яка формується в автоматичному режимі та є підтвердженням внесення даних заяви до реєстру.

Квитанції надсилаються на електронну адресу, з якої надійшла заява, а також розміщуються в електронному кабінеті.

Якщо в заяві недостовірно заповнені обов’язкові реквізити, дані заяви не відповідають відомостям Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань або в заяві відсутні дані про основний вид діяльності відповідно до вимог частини першої статті 4 Закону, провадження якого дає право на отримання суми компенсації, у другій квитанції повідомляється про неприйняття заяви із зазначенням причин та пропонується подати нову заяву.

Після усунення виявлених недоліків суб’єкт господарювання може подати нову заяву, але не пізніше 21 грудня 2020 року.

Суб’єкт господарювання, який звернувся із заявою на отримання компенсації, вважається таким, що узгодив розмір сплаченої суми єдиного внеску за десять місяців, що передували місяцю набрання чинності Законом, шляхом отримання через електронний кабінет витягу, що підтверджує стан його розрахунку з єдиного внеску на перше число місяця, в якому набрав чинності Закон.

 Сума компенсації суб’єкту господарювання розраховується відповідно до частини третьої статті 4 Закону як середнє значення сплачених суб’єктом господарювання сум єдиного внеску за десять місяців, що передували місяцю набрання чинності Законом.

Компенсація суб’єктам господарювання не надається, якщо у суб’єкта господарювання на дату набрання чинності Законом є заборгованість із сплати єдиного внеску.

 

16.12.2020

Якщо здійснюєте безготівкові розрахунки: чи застосовувати РРО?

 

Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані проводити розрахункові операції через зареєстровані, опломбовані та переведені у фіскальний режим роботи РРО/ програмні РРО (п. 1 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»).

РРО/програмні РРО не застосовуються якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (склади, місця зберігання товарів, оптова торгівля тощо) (п. 12 ст. 9 Закону № 265).

Безготівкові розрахунки – це перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізичних осіб коштів, унесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів (п. 1.4 «Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті», затвердженої постановою Правління НБУ від 21.01.2004 № 22).

Отже, при здійсненні розрахункових операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) застосування РРО або програмного РРО є обов’язковим.

При здійсненні розрахунків у безготівковій формі через установи банку РРО або програмні РРО не застосовується.

Тобто, якщо в місці отримання товарів розрахунки проводяться у безготівковій формі, то РРО/ програмний РРО не застосовується, але в місці отримання готівкових коштів підприємство зобов’язане застосовувати РРО або програмний РРО чи проводити розрахунки у безготівковій формі через установи банків.

При здійсненні виключно безготівкової форми оплати (шляхом переказу коштів із розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок через установу банку або шляхом внесення коштів через касу банку) споживачами виставлених рахунків за реалізовані товари (послуги) РРО можна не застосовувати. 

 

Невірно заповнили реквізити платіжних документів: яка відповідальність?

 

Якщо платник податків невірно заповнив реквізити платіжних документів, кошти не надійдуть до відповідного рахунку бюджетної класифікації і у встановлені терміни не буде погашена сума грошового зобов’язання платника податків.

Якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання (крім випадків, передбачених п. 126.2 ст. 126 ПКУ) протягом визначених строків, такий платник притягується до відповідальності у вигляді штрафу (ст. 126 ПКУ):

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.

На суми грошового зобов’язання, визначеного п.п. 129.1.3 ст. 129 ПКУ (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення у його сплаті, починаючи з 91 календарного дня (з 271 календарного дня у разі здійснення самостійного коригування відповідно до п.п. 39.5.4 ст. 39 ПКУ), що настає за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання, із розрахунку 100% річних облікової ставки НБУ, діючої на кожний такий день.

Також відповідно до ст. 1632 КУпАП неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов’язкових платежів):

- тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

- вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Таким чином, якщо платник податків невірно заповнив реквізити платіжних документів, і як наслідок, не погасив у встановлені терміни самостійно визначене грошове зобов’язання, такий платник несе відповідальність, встановлену ст. 126 ПКУ та ст. 1632 КУпАП. Крім того, на суму податкового боргу нараховується пеня. 

 

10.12.2020

Зміни у формі декларації з податку на прибуток підприємств.

 

Наказом Міністерства фінансів України від 29.10.2020 №649 (далі – Наказ №649) внесено зміни до форми податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі - Декларація). Наказ №649 набрав чинності з 01 грудня 2020 року.

Відповідно Декларацію доповнено новими позиціями, щодо  суб’єктів господарювання, які її  зобов’язані подати:

- суб'єкти господарювання - юридичні особи, які обрали спрощену систему оподаткування;

- фізичні особи - підприємці, у тому числі такі, які обрали спрощену систему оподаткування, або фізичні особи, які провадить незалежну професійну діяльність;

- іноземні компанії;

- інститути спільного інвестування у вигляді утворення без статусу юридичної особи.

Внесено зміни в додатках до Декларації:

- ЗП до рядка 16 ЗП;

- ВП до рядків 26 - 29, 31 - 33, 35;

ПП до Декларації.

У новій редакції викладено такі додатки:

- додаток ПН до рядка 23 ПН;

- додаток РІ до рядка 03 РІ;

- додаток АМ до рядка 1.2.1 додатка РІ до рядка 03 РІ.

Також, Декларацію доповнено новими додаткам:

- додаток КІК до рядка 06.1 КІК;

- додаток КІК-К до рядка 02 КІК-К додатка КІК до рядка 06.1 КІК;

- додаток КІК-ТЦ до додатка КІК до рядка 06.1 КІК;

- додаток КІК-ЦП до рядків 1.2 КІК-ЦП, 1.3 КІК-ЦП додатка КІК-К до рядка 02 КІК-К додатка КІК до рядка 06.1 КІК.

За оновленою формою Декларації платники податку на прибуток з квартальним звітним періодом повинні звітувати за перший квартал 2021 року, а з річним звітним періодом за результатами діяльності у 2021 році.

 

InfoTAX доповнено новими режимами та сервісами.

 

Новий режим «СЕА РПСЕ»  надає користувачам-платникам акцизного податку актуальну інформацію щодо:

- суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати акцизні накладні по кожному складу та виду пального в Єдиному реєстрі реалізації пального та спирту етилового;

- суми залишку на Казначейскому рахунку.

Режим «СЕА ПДВ» доповнено інформацією про суми податку, сплаченого платником при ввезенні товарів на митну територію України.

На сьогодні InfoTAX надає близько 20 сервісів, до яких під’єдналося понад 7 тис. користувачів.

Пропозиції та відгуки щодо роботи InfoTAX  можна надіслати на адресу infozvit@tax.gov.ua.

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

 

Закон щодо лібералізації застосування РРО прийнято: що змінилося?

 

Головне управління ДПС у Кіровоградській області звертає увагу, що 01 грудня 2020 року Верховною Радою України прийнято законопроект № 4439-д (доопрацьований) «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій» (далі – (Закон).

Ухваленим Законом:

► визначено ліміти для фізичних осіб – підприємців (ФОП) – платників єдиного податку, виходячи із встановлених законом на 1 січня податкового (звітного) року розмірів мінімальної заробітної плати:

● I група – 167 розмірів мінімальної заробітної плати замість 1 млн грн;

● II група – 834 розміри мінімальної заробітної плати замість 5 млн грн;

● III група – 1 167 розмірів мінімальної заробітної плати замість 7 млн грн.;

► скасовуються норми щодо застосування механізму «кешбек»;

► відтерміновується до 01 січня 2022 року обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО)/програмних РРО (ПРРО) для ФОП, які є платниками єдиного податку другої – четвертої груп та обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які провадять діяльність у сферах з істотними ризиками ухилення від оподаткування. З цього переліку виключено інтернет-торгівлю, роздрібну торгівлю вживаними товарами, діяльність ресторанів та кафе, туристичні агентства та операторів, готелів, реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), продаж автозапчастин.

► подовжується до 01 січня 2022 року застосування понижених розмірів фінансових санкцій за порушення суб’єктами господарювання окремих вимог закону щодо використання РРО/ПРРО під час проведення розрахункових операцій;

► передбачається незастосування РРО/ПРРО під час надання дистанційних послуг, розрахунки за які здійснюються виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів. 

 

02.12.2020

До уваги платників рентної плати за спеціальне використання води!

 

 Головне управління ДПС у Кіровоградській області звертає увагу, що платник рентної плати до закінчення визначеного розділом II Податкового кодексу України (далі – ПКУ) граничного строку подання податкових декларацій за податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу, подає до відповідного контролюючого органу за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, податкову декларацію, яка містить, зокрема додаток з рентної плати за спеціальне використання води (п.п. 257.3.4 п. 257.3 ст. 257 ПКУ).

Згідно із п. 1.3 розділом І Порядку ведення державного обліку водокористування, затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 16.03.2015 № 78 (далі – Порядок), державний облік водокористування здійснюється шляхом подання водокористувачами звітів про використання води за формою № 2ТП-водгосп (річна) (далі – Звіт).

Пунктом 1.5 розділу І Порядку визначено, що під час державного обліку водокористування систематизуються дані про водокористувачів, які здійснюють діяльність, пов’язану із забором та/або використанням води, скиданням зворотних (стічних) вод та забруднюючих речовин, та:

► здійснюють забір води із поверхневих та підземних водних об’єктів в обсязі від 20 метрів кубічних води на добу;

► забирають воду з водопровідних мереж або інших систем водопостачання в обсязі від 20 метрів кубічних води на добу (у середньому протягом календарного року) і передають зворотні (стічні) води до систем водовідведення;

► забирають воду для зрошення в обсязі від 20 метрів кубічних води на добу (у середньому протягом зрошувального періоду);

► мають сезонний режим роботи та забирають воду в обсязі від 20 метрів кубічних води на добу (у середньому протягом періоду його роботи у межах календарного року);

► мають оборотні системи водопостачання загальною потужністю 1000 метрів кубічних води на добу і більше незалежно від кількості забраної (отриманої) води;

► використовують воду для виробництва напоїв незалежно від кількості води;

► здійснюють скид (незалежно від об’єму) зворотних (стічних) вод безпосередньо у водні об’єкти та підземні горизонти;

► віднесені до галузі гідроенергетики;

► користуються водними об’єктами для рибогосподарських потреб (крім суден флоту рибної промисловості).

Пунктом 1.9 розділу І Порядку визначено, що звітним періодом є календарний рік. Водокористувачі, зазначені у п. 1.5 розділу І Порядку, не пізніше 01 лютого наступного за звітним року подають Звіти до організацій, що належать до сфери управління Державного агентства водних ресурсів України (Держводагентства).

Копії Звітів з відміткою про одержання (штампом організації, що прийняла Звіт, та датою прийняття) подаються платниками рентної плати за спеціальне використання води разом з податковими деклараціями зазначеного збору до територіальних органів ДПС (п. 1.11 розділу І Порядку).

Таким чином, при поданні платником рентної плати за спеціальне використання води першої податкової декларації з рентної плати (в частині рентної плати за спеціальне використання води) разом з нею подається копія дозволу на спеціальне водокористування, а надалі така копія подається у разі внесення змін до дозволу на спеціальне водокористування.

При цьому копії укладених з первинними водокористувачами договорів на поставку води разом з податковими деклараціями з рентної плати не подаються.

Копія Звіту з відміткою про одержання (штампом організації, що належить до сфери управління Держводагентства, яка прийняла Звіт, та датою прийняття) подається платником рентної плати за спеціальне використання води разом з податковою декларацією з рентної плати за рік.

 

Працівник не може бути допущеним до роботи без укладення трудового договору.

 

Головне управління ДПС у Кіровоградській області інформує, що статтею 24 Кодексу законів про працю (далі – КЗпП) встановлено: працівник не може бути допущеним до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом або розпорядженням власника або уповноваженого органу та без подання до органу податкової служби Повідомлення про прийняття працівника на роботу (далі – Повідомлення), форма і порядок подання якого затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 413).

Трудовий договір – це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства чи фізична особа – роботодавець зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін (ст. 21 КЗпП).

Трудовий договір може бути безстроковим, що укладається на невизначений строк, та строковим, що укладається на визначений строк, встановлений за погодженням сторін або на час виконання певної роботи.

Строковий трудовий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавчими актами.

Трудові відносини між громадянином, який наймається на роботу, та роботодавцем (юридичною або фізичною особою – підприємцем) оформлюються у письмовій формі.

При укладенні трудового договору з працівником може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності роботі, яка йому доручається. Умова про випробування повинна бути зазначена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу. У період випробування на працівників поширюється законодавство про працю, тобто обмеження трудових прав у тому числі на оплату праці, на соціальний захист тощо не допускається.

Нагадуємо, що Повідомлення подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою (крім повідомлення про прийняття на роботу члена виконавчого органу господарського товариства, керівника підприємства, установи, організації) до територіальних органів Державної податкової служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до Порядку № 413 до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

► засобами електронного зв’язку з використанням кваліфікованого електронного підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронних довірчих послуг;

► на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

► на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

 

26.11.2020

Про подання повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП.

 

Головне управління ДПС у Кіровоградській області інформує про подання повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП.

Відповідно до п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).      

Об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів. Такі об’єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідним розділом ПКУ. 

Платник податків зобов’язаний повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків. 

Заява про взяття на облік платника податків за неосновним місцем обліку подається у відповідний податковий орган протягом 10 робочих днів після створення відокремленого підрозділу, реєстрації рухомого чи нерухомого майна чи відкриття об’єкта чи підрозділу, через які провадиться діяльність або які підлягають оподаткуванню. 

Форму Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП визначено у додатку 11 до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 із змінами та доповненнями. 

Згідно з абзацом другим п. 117.1 ст. 117 ПКУ неподання у строки та у випадках, передбачених ПКУ, заяв або документів для взяття на облік у відповідному контролюючому органі, реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних, неподання виправлених документів для взяття на облік чи внесення змін, подання з помилками чи у неповному обсязі, неподання відомостей стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського обліку та/або складення податкової звітності, відповідно до вимог, встановлених ПКУ, – тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 340 грн., на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, – 1020 гривень. 

У разі не усунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 680 грн., на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, – 2040 гривень (абзац четвертий п. 117.1 ст. 117 ПКУ).

Нововведення Закону України №466: Зміни щодо податкової знижки.

 

Звертаємо увагу громадян, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2019 року, що термін подання відповідної декларації встановлено до 31.12.2020 року.

Відповідно до нововведень, передбачених Законом України від 16 січня 2020 року №466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни до Податкового кодексу України в частині документального підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки (п.166.2 ст.166 ПКУ).

Так, відповідно до вказаних змін, уточнено перелік документів, які підтверджують витрати, що включаються до складу податкової знижки (платіжні та розрахункові документи, зокрема, квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копії договорів за їх наявності, в яких обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, услуг) і строк оплати за такі товари (роботи услуги).

Також встановлено, що копії зазначених документів (крім електронних розрахункових документів) надаються разом з декларацією про майновий стан і доходи, а оригінали цих документів підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого ПКУ.

У разі, якщо відповідні документи підтверджені електронним розрахунковим документом, платник податків зазначає в податковій декларації лише реквізити електронного розрахункового документа.

 

Угоди щодо оренди об’єктів нерухомості: відповідальність за не подання інформації.

 

Відповідно до пп. 170.1.5 ст. 170 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) у разі вчинення нотаріальної дії щодо посвідчення договору оренди об'єктів нерухомості нотаріус зобов'язаний надіслати інформацію про такий договір контролюючому органу за податковою адресою платника податку - орендодавця за формою та у спосіб, встановлені Кабінетом Міністрів України.

Згідно пп.  170.1.6 ст. 170 Кодексу суб'єкти господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов'язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлтери), зобов'язані надіслати інформацію про укладені за їх посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації в строки, передбачені для подання податкового розрахунку, за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Порушення нотаріусом порядку та/або строків подання інформації щодо посвідчення договорів оренди об’єктів нерухомості в разі вчинення такої нотаріальної дії - тягне за собою накладення штрафу в розмірі 680 гривень за кожне таке порушення.

Порушення рієлтером, порядку та/або строків подання інформації про укладені за його посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості - тягне за собою накладення штрафу в розмірі 680 гривень за кожне таке порушення.

Зазначені дії, вчинені суб’єктом, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1360 гривень за кожне таке порушення.

 

Зміни в оподаткуванні при продажу об’єктів незавершеного будівництва.

 

Відповідно до змін передбачених Законом України від 16 січня 2020 року №466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» змінено порядок оподаткування доходу, отриманого від продажу об'єктів незавершеного будівництва.

Відповідно до доходів, які не оподатковуються віднесено доходи від продажу (обміну) не частіше одного разу на рік об’єкту незавершеного будівництва (житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку, а також земельної ділянки, на якій розташовані такі об'єкти та господарсько-побутові споруди і будівлі, розташовані на такій земельній ділянці).

Таким чином, отриманий дохід за умови першого продажу в звітному податковому році об'єкта незавершеного будівництва, який перебував у власності більше трьох років не оподатковується.

У випадку продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об'єктів нерухомості, включаючи об’єкти незавершеного будівництва, отриманий дохід підлягає оподаткуванню за ставкою 5 відсотків.

Звертаємо увагу, що дохід від продажу об’єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об’єкта, розрахованої модулем електронного визначення оціночної вартості Єдиної бази даних звітів про оцінку, або не нижче ринкової вартості такого об’єкта, визначеної суб’єктом оціночної діяльності (оцінювачем) відповідно до законодавства та зазначеної у звіті про оцінку, зареєстрованому в Єдиній базі даних звітів про оцінку.

                                                               

23.11.2020

Подання декларації з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин із зазначенням даних про анульовані, недійсні та/або неіснуючі спеціальні дозволи.

 

Головне управління ДПС у Кіровоградській області звертає увагу, що при поданні податкових декларацій з рентної плати (далі – податкова декларація), Додатку 1 до податкової декларації «Розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин» та Додатку 2 до податкової декларації «Розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводневої сировини», затверджених наказом Міністерства фінансів України від 17 серпня 2015 року № 719, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03 вересня 2015 року за № 1051/27496, є неприпустимим недостовірне заповнення даних в блоці рядка 6 додатків, а саме: зазначення даних про анульовані, недійсні або неіснуючі спеціальні дозволи на користування надрами (далі – спеціальний дозвіл), що порушує порядок  обчислення податкових зобов’язань з рентної плати та складання податкової звітності.

Водночас повідомляємо, що відповідно до пп. 258.1.1 п. 258.1 ст. 258 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), на платника рентної плати покладається відповідальність за правильність обчислення, повноту і своєчасність її внесення до бюджету, а також за своєчасність подання контролюючим органам відповідних податкових декларацій згідно із нормами ПКУ та інших законодавчих актів. 

Довідково: платниками рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин є суб’єкти господарювання, у тому числі громадяни України, іноземці та особи без громадянства, зареєстровані відповідно до закону як підприємці, які набули права користування об’єктом (ділянкою) надр на підставі отриманих спеціальних дозволів в межах конкретних ділянок надр з метою провадження господарської діяльності з видобування корисних копалин, у тому числі під час геологічного вивчення (або геологічного вивчення з подальшою дослідно-промисловою розробкою) в межах зазначених у таких спеціальних дозволах об'єктах (ділянках) надр (пп. 252.1.1 п. 252.1 ст. 252 ПКУ).

 

Застосовування програмних РРО під час здійснення розрахункових операцій.

 

З 01 серпня 2020 року суб’єкти господарювання розпочали застосовувати програмні РРО під час здійснення розрахункових операцій. Відтепер як альтернатива касовим апаратам, застосовуються програмні РРО, які встановлюються на гаджети (смартфон, планшет, комп’ютер чи інший будь-який гаджет, який має операційну систему та підключення до мережі Інтернет).

Наразі ДПС пропонує бізнесу безкоштовні програмні РРО, які розміщені на вебпорталі ДПС у відповідному розділі банеру «Програмні РРО».

З 1 серпня 2020 року до застосування ПРРО мають можливість перейти за власним бажанням будь-які суб’єкти господарювання, які:

застосовували класичні РРО і вирішили застосовувати програмні РРО, у тому числі з причини закінчення строку експлуатації класичних РРО або незручностей, пов’язаних із застосуванням класичних РРО, наприклад у сфері Інтернет-торгівлі;

не застосовували класичні РРО, але досягли обсягів або розпочали діяльність, при яких застосування реєстраторів є обов’язковим, і обрали для застосування не класичний, а програмний РРО;

учасники платіжних систем, які застосовують програмно-технічні комплекси самообслуговування з приймання готівки для подальшого її переказу, які до цього мали вже застосовувати РРО і для яких з 1 серпня посилені вимоги та встановлено, що використання ПТКС, не переведених у фіскальний режим (не обладнаних переведеними у фіскальний режим РРО та/або ПРРО), забороняється.

Винятком є АЗС. Вони не можуть використовувати ПРРО.

Законодавством не встановлено обмежень щодо використання суб’єктом господарювання нарівні з класичним  РРО програмного реєстратора розрахункових операцій.

Звертаємо увагу, що у разі, якщо суб’єкт господарювання приймає рішення використовувати ПРРО замість апаратного РРО, реєстрацію апаратного РРО необхідно скасувати.

Другий етап розпочнеться з 1 січня 2021 року, коли буде розширено перелік видів діяльності, для яких використання РРО є обов’язковим, та запроваджено механізм «кешбек».

Пошук чеків можна здійснити через Електронний кабінет (cabinet.tax.gov.ua).

Обов’язкове використання РРО або ПРРО для ФОП – платників єдиного податку II, ІІІ, IV груп незалежно від видів діяльності почнеться з 1 квітня 2021 року.

РРО та/або ПРРО не потрібно використовувати платникам єдиного податку І групи, а також фізичним особам, які продають на ринку власні вживані речі або продукти власного підсобного господарства.

У разі виникнення технічних чи методологічних запитань можна звертатись до Контакт-центру ДПС за телефоном 0 800 501 007. Окрім того, консультацію щодо роботи програмних РРО можна отримати в Центрах обслуговування платників.

19.11.2020

Податківці Кіровоградщини пропонують підприємцям оцінити переваги програмних РРО.

 

 Головне управління ДПС у Кіровоградській області інформує, що Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зобов'язує суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі під час продажу товарів та послуг, вести розрахункові операції через РРО.

Згідно законодавства ключові дати по впровадженню РРО наступні:

01.08.2020 року — усім суб’єктам господарювання можна користуватись програмними РРО як альтернатива апаратному РРО;

01.01.2021 року — розширюється перелік видів діяльності, для яких використання РРО є обов’язковим;

01.04.2021 року — застосування РРО є обов’язковим для всіх ФОП платників єдиного податку 2, 3 та 4 груп незалежно від обраного виду діяльності.

 Переваги програмного РРО:

- економія на купівлі й обслуговуванні касових апаратів. ПРРО встановлюється на телефон, планшет або комп’ютер;

- всі чеки фіскалізуються безпосередньо на сервері ДПС;

- проста реєстрація програмного РРО в ДПС;

- легкий початок зміни за допомогою авторизації через КЕП; закриття зміни з автоматичним формуванням звіту;

- можливість передати чек покупцю в електронній формі;

- не потрібно ремонтувати й оновлювати пристрій — програмне РРО оновлюється автоматично.

ДПС України пропонує безкоштовні програмні РРО, які розміщені на вебпорталі ДПС у відповідному розділі банеру «Програмні РРО».

Суб’єкт господарювання самостійно, виходячи з власних потреб, обирає вид РРО(програмний та/або апаратний), засобами якого здійснюється реєстрація розрахункових операцій.

У разі виникнення технічних чи методологічних запитань можна звертатись до Контакт-центру ДПС за телефоном 0 800 501 007. Окрім того, консультацію щодо роботи програмних РРО можна отримати в Центрах обслуговування платників.

 

Змінився порядок оподаткування доходів від продажу

транспортних засобів.

 

 Законом України від 16.01.2020 №466-ІХ внесено зміни до Податкового кодексу України (далі - ПКУ), зокрема, щодо оподаткування  доходу,  отриманого від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда.

Так, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.

Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року другого об'єкта рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою 5%.

Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року третього та наступних об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда або іншого транспортного засобу підлягає оподаткуванню за ставкою 18%.

Відповідні зміни  до п.173.2 ст.173 ПКУ набрали чинності  з 23 травня 2020 року.

12.11.2020

Сервісне обслуговування відвідувачів

ЦОП Новоукраїнської ДПІ в умовах епідемічної небезпеки.

 

 В умовах карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів режим роботи ЦОП Новоукраїнської ДПІ Головного управління  ДПС у Кіровоградській області  змінюється, прийом платників податків проводиться з      10 год. 00 хв. до 12 год. 00 хв. та з технічними перервами для санітарної обробки щогодини на 10-15 хвилин.

У зв’язку з запровадженням  «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки поширення COVID – 19  на території Кіровоградської області Новоукраїнська ДПІ Головного управління  ДПС у Кіровоградській області наполегливо рекомендує платникам утриматися від відвідування центру обслуговування платників без нагальної потреби.

Якщо ж причина звернення невідкладна і потребує обов’язкового відвідування ЦОП, просимо вас дотримуватись рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України щодо зменшення впливу та передачі гострих респіраторних вірусних інфекцій:

• обов’язково користуватися захисною маскою та дезінфікуючими засобами;

• не створювати скупчення людей у ЦОП. Дотримуватися безпечної відстані між людьми (щонайменше 1,5 метри);

• уникати контакту з усіма, хто має прояви захворювання.

Новоукраїнська ДПІ звертається з проханням зменшити надходження паперових документів та користуватись засобами електронного зв’язку і поштою.

За допомогою меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету платники податків мають можливість надіслати лист (запит, звернення тощо) до відповідного органу ДПС у форматі pdf (обмеження 2 МБ).

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Засобами Електронного кабінету також надано можливість подати заяви для отримання адміністративних послуг, зокрема:

картки платника податків; відмітки у паспорті громадянина України (у формі книжечки) про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта, відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків;

реєстрації реєстратора розрахункових операцій, книг обліку розрахункових операцій, розрахункових книжок,

включення неприбуткового підприємства (установи, організації) до Реєстру неприбуткових установ та організацій, внесення змін до цього Реєстру, витягу з Реєстру неприбуткових установ та організацій;

довідку про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.

За допомогою Електронного кабінету можливо отримати результати надання адміністративних послуг, зокрема:

довідку про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи;

відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків;

копії реєстраційних посвідчень реєстраторів розрахункових операцій - направляються на адресу електронної пошти заявника (оригінал можна буде отримати після закінчення карантину).

У разі виникнення питань щодо користування Електронним кабінетом платника слід звернутись до служби підтримки за телефоном 0800501007 (напрямок 0) або за посиланням http://cabinet.tax.gov.ua/help/.

Дякуємо за розуміння!

 

Пенсії у розмірі більшому, від 10 прожиткових мінімумів,  не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

 

 Звертаємо увагу громадян пенсійного віку, що  Законом України від 16 січня 2020 року №466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни до Податкового кодексу України зокрема, виключено пп. 164.2.19  п. 164.2  ст. 164 ПКУ, яким передбачалось, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року, - у частині такого перевищення, а також пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати.

 

09.11.2020

ДПС спрощено та прискорено процес зняття з обліку ФОПів.

 

 Державна податкова служба України активізувала роботу щодо зняття з обліку фізичних осіб – підприємців, які припинили підприємницьку діяльність.

Так, станом на 02 листопада 2020 року близько 452 тис. платників податків – фізичних осіб, які не здійснювали підприємницьку або незалежну професійну діяльність та не мають податкових ризиків, очікують зняття з податкового обліку більше трьох років. 

Для оптимізації процесу зняття з обліку без проведення перевірки ФОПів, які фактично не здійснювали господарську діяльність, ДПС затверджено методичні рекомендації. Це спрощує та прискорює механізм припинення діяльності таких платників.

У рекомендаціях визначено механізм організації роботи комісій з розгляду питань доцільності/недоцільності проведення перевірок фізичних осіб та форму висновку доперевірочного аналізу щодо недоцільності проведення перевірки.

За два останні тижні вересня 2020 року більше 8 тис. фізичних осіб зняті з обліку в контролюючих органах без проведення документальних перевірок. 

Робота зі зняття з податкового обліку платників податків – фізичних осіб, які подали заяви на припинення та не мають  боргів перед державою, триває.

Просто та зручно: сервіс «Е-повернення»

 

 Державна податкова служба України повідомляє, що для спрощення процедури повернення помилково та/або надміру сплачених платежів діє сервіс «Е-повернення».

Платники податків мають змогу у режимі 24/7, дистанційно подати заяву на повернення коштів через Електронний кабінет в «три кліки».

У головному меню Електронного кабінету необхідно в розділі «Заяви, запити для отримання інформації» із запропонованого переліку вибрати форму Заяви про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені (J1302001 – для юридичних осіб або F1302001 – для фізичних осіб).

Після заповнення запропонованих реквізитів Заяви необхідно зберегти її, підписати та відправити територіальному органу ДПС.

Повернення помилково та/або надміру сплачених коштів можливо лише протягом 1095 днів від дати їх сплати та за умови відсутності у такого платника податкового боргу.

Даним сервісом за 10 місяців поточного року скористалися 249 тис. платників, з яких 128 тис. – подали заяви на повернення коштів та 121 тис. громадян задекларували право на повернення податкової знижки за деклараціями про майновий стан і доходи.

Територіальними органами ДПС опрацьовано 183 тис. заяв, за якими сформовано та передано до Казначейства електронних висновків на суму 5,7 млрд. гривень. Також до Казначейства направлено електронних повідомлень на повернення податкової знижки на суму 311 млн. гривень.

 

Закон України №466: новації в оподаткуванні дивідендів.

 

 Головне управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що Законом України від 16 січня 2020 року № 466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві»,  підпункт 14.1.49 викласти в такій редакції: «14.1.49. дивіденди - платіж, що здійснюється юридичною особою, в тому числі емітентом корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів чи інших цінних паперів, на користь власника таких корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів та інших цінних паперів, що засвідчують право власності інвестора на частку (пай) у майні (активах) емітента, у зв'язку з розподілом частини його прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку.

Для цілей оподаткування до дивідендів прирівнюються також:

- платіж у грошовій чи негрошовій формі, що здійснюється юридичною особою на користь її засновника та/або учасника (учасників) у зв'язку з розподілом чистого прибутку (його частини);

- суми доходів у вигляді платежів за цінні папери (корпоративні права), що виплачуються на користь нерезидента, зазначеного в підпунктах "а", "в", "г" підпункту 39.2.1.1 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 цього Кодексу, у контрольованих операціях понад суму, яка відповідає принципу "витягнутої руки";

- вартість товарів (робіт, послуг), крім цінних паперів та деривативів), що придбаваються у нерезидента, зазначеного в підпунктах "а", "в", "г" підпункту 39.2.1.1 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 цього Кодексу, у контрольованих операціях понад суму, яка відповідає принципу "витягнутої руки";

- сума заниження вартості товарів (робіт, послуг), які продаються нерезиденту, зазначеному в підпунктах "а", "в", "г" підпункту 39.2.1.1 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 цього Кодексу, у контрольованих операціях порівняно із сумою, яка відповідає принципу "витягнутої руки";

- виплата в грошовій або негрошовій формі, що здійснюється юридичною особою на користь її засновника та/або учасника - нерезидента України у зв'язку зі зменшенням статутного капіталу, викупом юридичною особою корпоративних прав у власному статутному капіталі, виходом учасника зі складу господарського товариства або іншої аналогічної операції між юридичною особою та її учасником, у розмірі, що призводить до зменшення нерозподіленого прибутку юридичної особи».

 

 05.11.2020

З початку року до місцевих бюджетів надійшло  133,7  млн. гривень єдиного податку

 

 З січня по жовтень 2020 року платники податків, що перебувають на обліку у Новоукраїнській, Бобринецькій, Компаніївській, Маловисківській, Новомиргородській та Устинівській ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області, сплатили до місцевих бюджетів  133,7 млн. грн. єдиного податку, що становить  109 відс. до індикативного показника, додатково надійшло 11,0 млн. гривень.

Зокрема, за рахунок платників єдиного податку юридичних осіб  забезпечено надходження у сумі 2,4 млн. грн., платників єдиного податку фізичних осіб у розмірі 34,7 млн. грн. та юридичних осіб, які перебувають на IV групі єдиного податку у сумі 96,5 млн. гривень.

Звертаємо увагу, що у разі порушення платниками єдиного податку першої та другої груп строків сплати авансових внесків єдиного податку, нарахування штрафних санкцій здійснюється в розмірі 50 відсотків ставки єдиного податку, обраної платником, за кожний випадок несвоєчасної сплати або несплати авансових внесків єдиного податку. До суб'єктів господарювання, які перебувають на третій групі єдиного податку у випадку порушення строків сплати визначених податкових зобов'язань будуть застосовані штрафні санкції у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

 

Поворотна фінансова допомога: відображення в податковому обліку

ФОП єдинником.

 

Відповідно до пп. 14.1.257 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) поворотна фінансова допомога - сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов'язковою до повернення. Згідно ч. 3 п. 292.11 Кодексу до складу доходу платників єдиного податку не включаються суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання.

У випадку надання поворотної фінансової допомоги платник податків зобов’язаний відобразити її у формі 1-ДФ з ознакою доходу 197 ««Основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку (підпункт 165.1.31 пункту 165.1 статті 165 розділу IV Кодексу)». У разі повернення поворотної фінансової допомоги у формі 1-ДФ проставляється ознака доходу 153 «Основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому (підпункт 165.1.31 пункту 165.1 статті 165 розділу IV Кодексу)».

Нагадуємо, що звіт 1-ДФ за третій квартал 2020 року необхідно подати до         09 листопад 2020 року.

 

 

Зведені податкові накладні: граничний строк реєстрації.

 

Відповідно до змін внесених Законом України від 16.01.2020 №466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» установлюється окремий строк реєстрації зведених податкових накладних. А саме: 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем місяця, в якому вони складені.

Якщо граничний день реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування в ЄРПН припадає на вихідний чи святковий день, то такий день вважається операційним, що забезпечує можливість реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування протягом періоду з 8:00 до 20:00.

                                                                

03.11.2020

До уваги платників податків!

 

Головне управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що відповідно до п.п. 164.2.5 п. 164.2 ст. 164 розд. ІV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому п. 170.1 ст. 170 ПКУ.

Відповідно до п.п. 170.1.1 п. 170.1 ст. 170 ПКУ податковим агентом платника податку – орендодавця щодо його доходу від надання в оренду (емфітевзис) земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар.

Податковим агентом платника податку – орендодавця під час нарахування доходу від надання в оренду об’єктів нерухомості, інших, ніж зазначені в п.п. 170.1.1 п. 170.1 ст. 170 ПКУ (включаючи земельну ділянку, що знаходиться під такою нерухомістю, чи присадибну ділянку), є орендар (п.п. 170.1.2 п. 170.1 ст. 170 ПКУ).

Особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (далі – Податковий розрахунок за ф. 1 ДФ) до контролюючого органу за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності з зазначених питань не допускається (п.п. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ).

Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку за ф. 1ДФ затверджений наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 4).

Згідно з Довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку № 4:

під «106» ознакою доходу відображається дохід від надання земельної частки (паю) в лізинг, оренду або суборенду;

під «195» ознакою доходу відображається дохід від надання земельної ділянки сільськогосподарського призначення, майнового паю в лізинг, оренду, суборенду, емфітевзис;

під «196» ознакою доходу відображається дохід від надання майна (крім земельної частки (паю), земельної ділянки сільськогосподарського призначення, майнового паю) в оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування).

Відповідно до п.п. «б» п. 176.2 ст. 176 та п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПКУ суб’єкти господарювання, які мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, Податковий розрахунок за ф. 1ДФ до контролюючого органу за місцем свого розташування.

Таким чином, останній день подання Податкового розрахунку (ф. 1ДФ) за ІІІ квартал 2020 року - 9 листопада поточного року.

 

Про порядок обчислення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у разі отримання об’єкта житлової нерухомості у спадщину.

 

Головне управління ДПС у Кіровоградській області звертає увагу, що відповідно до ст. 1216 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-ІV із змінами та доповненнями (далі – ЦКУ) спадкування – перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Право власності на нерухоме майно виникає у спадкоємця з моменту державної реєстрації цього майна (п. 1 ст. 182 ЦКУ).

Спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є майно та/або майнові права, які обтяжені, та/або нерухоме майно та інше майно, щодо якого здійснюється державна реєстрація, зобов’язаний звернутися до нотаріуса або в сільських населених пунктах – до уповноваженої на це посадової особи відповідного органу місцевого самоврядування за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на таке майно (ст. 1297 ЦКУ).

Підпунктом 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено, що обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості.

Згідно з п.п. 266.7.4 п. 266.7 ст. 266 ПКУ органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, зобов’язані щокварталу у 15-денний строк після закінчення податкового (звітного) кварталу подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку та справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, фізичними та юридичними особами, за місцем розташування такого об’єкта нерухомого майна станом на перше число відповідного кварталу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

У разі подання платником податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, контролюючому органу правовстановлюючих документів на нерухоме майно, відомості про яке відсутні у базі даних інформаційних систем центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, сплата податку фізичними особами здійснюється на підставі поданих платником податку відомостей до отримання контролюючим органом відомостей від органів державної реєстрації прав на нерухоме майно про перехід права власності на об’єкт оподаткування.

У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника – починаючи з місяця, в якому він набув право власності (п.п. 266.8.1 п. 266.8 ст. 266 ПКУ).

Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, обчисленого згідно з п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 ПКУ, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються платнику податку контролюючим органом у порядку, визначеному ст. 42 ПКУ до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком) (п.п. 266.7.2 п. 266.7 ст. 266 ПКУ).

Платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних щодо: об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку; розміру загальної площі об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку; права на користування пільгою із сплати податку; розміру ставки податку; нарахованої суми податку (п.п. 266.7.3 п. 266.7 ст. 266 ПКУ).

Тобто для фізичної особи, яка отримала об’єкт житлової нерухомості у спадщину після смерті його власника, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, обчислюється контролюючим органом за місцем її податкової адреси (місцем реєстрації) починаючи з місяця, в якому вона набула право власності.

 

За допомогою Електронного кабінету роботодавець може повідомити про прийнятого працівника.

 

Головне управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що подання документів засобами електронного зв’язку в електронній формі здійснюється платниками відповідно до норм Податкового кодексу України (далі – ПКУ) та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017№ 557 (далі – Порядок № 557) із змінами.

Відповідно до п. 2 розділу ІІ Порядку № 557 платник створює електронні документи у строки та відповідно до порядку, що визначені законодавством для відповідних документів в електронному та паперовому вигляді, із зазначенням всіх обов’язкових реквізитів.

Згідно з абзацами першим – четвертим постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» із змінами і доповненнями (далі – Порядок № 413) із змінами, повідомлення про прийняття працівника на роботу (далі – Повідомлення) подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою (крім повідомлення про прийняття на роботу члена виконавчого органу господарського товариства, керівника підприємства, установи, організації) до територіальних органів Державної податкової служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до Порядку № 413 до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів: засобами електронного зв’язку з використанням кваліфікованого електронного підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронних довірчих послуг; на паперових носіях разом з копією в електронній формі; на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Нагадуємо, що вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Доступ до приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету надається після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг або через Інтегровану систему електронної ідентифікації – id.gov.ua (MobileID та BankID.

Режим «Введення звітності» приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету забезпечує можливість створення платниками податкової, фінансової, статистичної звітності, звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, в тому числі Повідомлення, підписання і подання такої звітності до контролюючих органів.

Для формування Повідомлення в режимі «Введення звітності» платник самостійно встановлює фільтр за параметрами: рік, період, щодо якого здійснюється звітування, за допомогою кнопки «Створити» обирає тип форми «J(F)30 Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Із запропонованого переліку форм обирає форму «J(F)3001001» Повідомлення про прийняття працівника на роботу», зазначає відповідний територіальний орган ДПС (регіон, район) в полі «Код ДПІ» (за замовчуванням встановлено орган ДПС за місцем основної реєстрації) та натискає кнопку «Створити».

Режим «Перегляд звітності» надає користувачу Електронного кабінету можливість перегляду поданої звітності.

Вкладка «Вхідні документи» режиму «Вхідні/вихідні документи» надає доступ до квитанцій щодо приймання та обробки податкової звітності, інформаційних повідомлень, кореспонденції тощо, надісланої користувачу Електронного кабінету. 

28.10.2020

ДПС запускає новий сервіс «infoTAX».

 

З листопада Державна податкова служба України запускає новий електронний сервіс – «infoTAX». Про це повідомив Голова ДПС Олексій Любченко під час спільного брифінгу з Віце-прем’єр-міністром – Міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим.

На першому етапі роботи цього сервісу платники за допомогою месенджерів Telegram, Viber матимуть можливість отримувати інформацію щодо стану розрахунків з бюджетом, реєстраційні та облікові дані, повідомлення про результати обробки документів, нагадування про необхідність подання звітності та сплати податків.

На другому етапі – передбачено предзаповнення звітності для платників єдиного податку, перехід до сплати податків у «два кліки», оповіщення про виникнення податкового боргу.

Доступ до нового сервісу буде надійно захищено та відбуватиметься через обов’язкову ідентифікацію особи за допомогою ID-банкінгу або кваліфікованого електронного підпису, який на сьогодні можна отримати не виходячи з дому.

В подальшому вказаний сервіс буде інтегровано з Порталом Дія.

 

Програмні РРО: хто може використовувати, а хто ні.

 

З 01 серпня 2020 року суб’єкти господарювання розпочали застосовувати програмні РРО під час здійснення розрахункових операцій. Відтепер як альтернатива касовим апаратам, застосовуються програмні РРО, які встановлюються на гаджети (смартфон, планшет, комп’ютер чи інший будь-який гаджет, який має операційну систему та підключення до мережі Інтернет).

Наразі ДПС пропонує бізнесу безкоштовні програмні РРО, які розміщені на вебпорталі ДПС у відповідному розділі банеру «Програмні РРО».

З 1 серпня 2020 року до застосування ПРРО мають можливість перейти за власним бажанням будь-які суб’єкти господарювання, які:

застосовували класичні РРО і вирішили застосовувати програмні РРО, у тому числі з причини закінчення строку експлуатації класичних РРО або незручностей, пов’язаних із застосуванням класичних РРО, наприклад у сфері Інтернет-торгівлі;

не застосовували класичні РРО, але досягли обсягів або розпочали діяльність, при яких застосування реєстраторів є обов’язковим, і обрали для застосування не класичний, а програмний РРО;

учасники платіжних систем, які застосовують програмно-технічні комплекси самообслуговування з приймання готівки для подальшого її переказу, які до цього мали вже застосовувати РРО і для яких з 1 серпня посилені вимоги та встановлено, що використання ПТКС, не переведених у фіскальний режим (не обладнаних переведеними у фіскальний режим РРО та/або ПРРО), забороняється.

Винятком є АЗС. Вони не можуть використовувати ПРРО.

Законодавством не встановлено обмежень щодо використання суб’єктом господарювання нарівні з класичним  РРО програмного реєстратора розрахункових операцій.

Звертаємо увагу, що у разі, якщо суб’єкт господарювання приймає рішення використовувати ПРРО замість апаратного РРО, реєстрацію апаратного РРО необхідно скасувати.

Другий етап розпочнеться з 1 січня 2021 року, коли буде розширено перелік видів діяльності, для яких використання РРО є обов’язковим, та запроваджено механізм «кешбек».

Пошук чеків можна здійснити через Електронний кабінет
(
cabinet.tax.gov.ua).

Обов’язкове використання РРО або ПРРО для ФОП – платників єдиного податку II, ІІІ, IV груп незалежно від видів діяльності почнеться з 1 квітня 2021 року.

РРО та/або ПРРО не потрібно використовувати платникам єдиного податку І групи, а також фізичним особам, які продають на ринку власні вживані речі або продукти власного підсобного господарства.

У разі виникнення технічних чи методологічних запитань можна звертатись до Контакт-центру ДПС за телефоном 0 800 501 007. Окрім того, консультацію щодо роботи програмних РРО можна отримати в Центрах обслуговування платників.

       

Увага! З 1 жовтня стартувала звітна кампанія з податку на прибуток за три квартали 2020 року.

 

ГУ ДПС у Кіровоградській області нагадує, що з 1 жовтня поточного року стартувала звітна кампанія з податку на прибуток за три квартали 2020 року.

В зв’язку з цим нагадаємо основні правила подання, хто та в які строки має звітувати з податку на прибуток три квартали 2020 року.

Хто подає Декларацію за три квартали 2020 року:

1. Юридичні особи — резиденти України, які за підсумками 2019 податкового (звітного) року отримали бухгалтерський дохід (за вирахуванням непрямих податків) понад 20 млн. грн., тобто які звітують у 2020 році поквартально (п. 137.4. Податкового Кодексу України).

2. Платники, які внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій та які порушили умови звільнення від оподаткування (неплатники податку на прибуток, які у січні – вересні 2020 року порушили спеціальні вимоги п. 133.4 ПКУ, а саме, допустили нецільове використання доходів).

3. Юридичні особи, які з 01.10.2020 перейшли із загальної системи оподаткування на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

Строки подання Декларації та сплати податку за три квартали 2020 року.

Декларацію потрібно подати відповідному податковому органу протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (пп. 49.18.2 ПКУ).

Для Декларації за три квартали 2020 року 40-й календарний день — 9 листопада 2020 року.

Сплатити податок на прибуток, задекларований за три квартали 2020 року, потрібно не пізніше 19 листопада 2020 року (п. 57.1 ПКУ).

Подання фінансової звітності разом із Декларацією.

Фінансова звітність — додаток до Декларації з податку на прибуток (додаток ФЗ) та є її невід’ємною частиною (абз. 3 п. 46.2 ПКУ)

 

25.10.2020

Реєстрація та перереєстрація платника ПДВ: про деякі зміни внесені Законом України від 16.01.2020 №466.

 

Законом України від 16 січня 2020 року №466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни до ст. 183 «Порядок реєстрації платників податку» розділу V «Податок на додану вартість» Податкового кодексу України, пропонуємо огляд деяких змін:

- змінено строк подання заяви для добровільної реєстрації платником ПДВ. Реєстраційна заява подається не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками податку (раніше термін становив 20 календарних днів);

скорочено строк подання заяви для реєстрації платником ПДВ єдинника третьої групи, зміна ставки єдиного податку з 5 % на 3 %, до 10 календарних днів до початку кварталу, з якого змінюється ставка (раніше 15 календарних днів);

- новостворені суб’єкти господарювання можуть заявити про своє бажання добровільно зареєструватися як платник ПДВ під час державної реєстрації створення юридичної особи або державної реєстрації фізичної особи – підприємця;

- перереєстрація у зв’язку із зміною найменування (крім перетворення) (прізвища, імені та по батькові) платника податку, який включений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, здійснюється контролюючим органом без подання заяви платником податку на підставі відомостей з цього Єдиного державного реєстру (раніше термін подання заяви становив 10 робочих днів);

- перереєстрація у випадку перетворення юридичної особи - платника ПДВ або зміни даних про платника ПДВ, які стосуються податкового номера та/або найменування (прізвища, імені та по батькові) платника  і не пов’язані з ліквідацією або реорганізацією, а також встановлення розбіжностей чи помилок у записах реєстру платників ПДВ здійснюється на підставі поданої заяви, яку необхідно подати протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли змінилися дані  або виникли інші підстави для перереєстрації. Якщо такий платник не подасть заяву в установлений строк, його реєстрація платником ПДВ буде анульована.        

                                                                                                                                                                      

Територіальний відділ організації роботи

                                                                     організаційно-розпорядчого управління

                                                                    ГУ ДПС у Кіровоградській області

08.10.2020

Щодо термінів сплати податкових зобов'язань, нарахованих

органом ДПС

 

Платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом, за такими підставами:

- платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію, а при здійсненні заходів податкового контролю встановлено факти здійснення платником податків діяльності, що призвела до виникнення об’єктів оподаткування, наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та наявності діючих (у тому числі призупинених) ліцензій на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством;

- дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань та/або іншого зобов’язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, або завищення суми податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету у зв’язку із використанням платником податку права на податкову знижку, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках;

- згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору та/або іншого зобов’язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, застосування штрафних (фінансових) санкцій та нарахування пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган;

- дані перевірок щодо утримання податків у джерела виплати, в тому числі податкового агента, свідчать про порушення правил нарахування, утримання та сплати до відповідних бюджетів податків і зборів, передбачених  Кодексом, у тому числі податку на доходи фізичних осіб таким податковим агентом;

- результати митного контролю, отримані після закінчення процедури митного оформлення та випуску товарів, свідчать про заниження або завищення податкових зобов'язань, визначених платником податків у митних деклараціях.

 У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 робочих днів, наступних за днем такого узгодження.

 

                                                                                                                                                               Територіальний відділ організації роботи

                                                                  організаційно-розпорядчого управління

                                                           ГУ ДПС у Кіровоградській області

Єдиний внесок за ІІІ квартал підприємцям потрібно сплатити

 до 20 жовтня.

 

Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) за ІІІ квартал 2020 року фізичним особам – підприємцям, особа, які провадять незалежну професійну діяльність та членам фермерський господарств необхідно сплати до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄВ. Тобто, останнім днем сплати буде 19 жовтня 2020 року.

При розрахунку суми зобов’язання з ЄВ за ІІІ квартал слід врахувати, що з 1 вересня  збільшено розмір мінімальної заробітної плати до 5000,00 гривень.

Відповідно за липень сума ЄВ становить 1039,06 грн., за серпень 1039,06, за вересень 1100,00 гривень.

 

                                                                  Територіальний відділ організації роботи

                                                         організаційно-розпорядчого управління

                                                                  ГУ ДПС у Кіровоградській області

29.09.2020

Щодо термінів зберігання документів.

 

Згідно п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Субєкти господарювання зобов’язані забезпечити зберігання зазначених документів, а також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом визначених законодавством термінів, але не менш як 1095 днів (2555 днів - для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до статей 39 та 392 Кодексу) з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а в разі її неподання - з передбаченого  Кодексом граничного терміну подання такої звітності, та документів, пов’язаних з виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, - не менш як 1095 днів з дня здійснення відповідної господарської операції (для відповідних дозвільних документів - не менш як 1095 днів з дня завершення терміну їх дії).

Звертаємо увагу, що незабезпечення платником податків зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених строків їх зберігання та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів (крім документів, отриманих з Єдиного реєстру податкових накладних) чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених Кодексом тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 2040 гривень.

 

Територіальний відділ організації роботи

                                                                                                                                                                      організаційно-розпорядчого управління

                                                                                                                                                          ГУ ДПС у Кіровоградській області

До уваги громадян, які задекларували доходи отримані у 2019 році!

 Звертаємо увагу платників податків, що відповідно до Закону України від 17.03.2020 року №533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», встановлено, що сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій річній декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік громадяни зобов’язані до 1 жовтня 2020 року. 

Тобто, останній день сплати припадає на 30 вересня 2020 року.

У випадку не своєчасної сплати податкових зобов'язань до платників податків будуть застосовані штрафні санкції:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

  

Територіальний відділ організації роботи

оганізаційно-розпорядчого управління   

ГУ ДПС у Кіровоградській області

 24.09.2020

«Гаряча лінія» на тему: Новації у законодавстві, які передбачені Законом України від 16 січня 2020 року №466.

 

23 вересня 2020 року Новоукраїською ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області  проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» тему: ««Новації у законодавстві, які передбачені Законом України від 16 січня 2020 року №466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві»».

На питання платників податків відповідав начальник Новоукраїнської ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області Гальченко Сергій.

Пропонуємо Вашій увазі відповіді на деякі із запитань:

Чи потрібно подавати заяву до контролюючого органу у разі зміни прізвища ФОП?

Відповідно до внесених змін перереєстрація у зв’язку із зміною найменування (крім перетворення) (прізвища, імені та по батькові) платника податку, який включений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, здійснюється контролюючим органом без подання заяви платником податку на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру.

Які зміни відбулися у обліку самозайнятих осіб?                                                 

Змінено терміни взяття на облік, відповідно взяття на облік самозайнятої особи здійснюється контролюючим органом у день отримання відповідних відомостей від державного реєстратора (для фізичних осіб - підприємців) або прийняття заяви (для осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність). Також, якщо фізична особа зареєстрована як підприємець та при цьому така особа провадить незалежну професійну діяльність, така фізична особа обліковується у контролюючих органах як фізична особа - підприємець з ознакою провадження незалежної професійної діяльності.

Яка відповідальність за неподання форми 20-ОПП?

Неподання повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП, – тягне за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 340 грн., на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, – 1020 гривень.

Чи змінилися терміни подання заяви для переходу платника єдиного податку на третій групі зі ставки 5% на 3% та сплати ПДВ?

Платнику єдиного податку третьої групи із ставкою єдиного податку в розмірі 5 відсотків, у випадку добровільної зміни ставки єдиного податку на 3 відсотки та сплати ПДВ необхідно подати заяву не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися нова ставка, та реєстрації такого платника єдиного податку платником податку на додану вартість.

 

Новоукраїнська ДПІ  ГУ ДПС у Кіровоградській області

 

17.09.2020

Щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій

з 01 січня 2020 року ФОП єдинниками.

 

Відповідно до ст. 61  розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України з 1 січня 2021 року застосовують реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій платники єдиного податку другої - четвертої груп (фізичні особи - підприємці) які здійснюють:

-         реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

-         реалізацію лікарських засобів та виробів медичного призначення.

Звертаємо увагу платників податків, що ДПС розроблено безкоштовне програмне рішення для смартфонів та планшетів та інших пристроїв, що підтримують операційні системи Android та iOS. Інформація щодо такого програмного рішення оприлюднюється в Електронному кабінеті.

Відповідно після встановлення  безкоштовного програмного рішення на відповідний пристрій (смартфон, планшет та інше) такий ПРРО підлягає реєстрації.

Для реєстрації ПРРО складається заява про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою №1-ПРРО (далі – Заява). Дана Заява подається в електронній формі за допомогою Електронного кабінету або засобами телекомунікацій. Фіскальним сервером здійснюється автоматизована обробка Заяви, за результатами якої ПРРО реєструється або формується відмова в реєстрації ПРРО. Про реєстрацію ПРРО суб’єкту господарювання направляється інформація у другій квитанції із зазначенням присвоєного фіскального номера ПРРО та наданням першої порції діапазону фіскальних номерів.

 

Щодо зміни у порядку заповнення податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку.

 

 В.о. заступника начальника управління – начальника відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Новоукраїнського управління Мамонов В’ячеслав розповів, що наказом Міністерства фінансів України від 26.05.2020 №241 «Про затвердження Змін до додатка до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку», який набирав чинності з 01 липня 2020 року внесено зміни до Довідника ознак доходів фізичних осіб, а саме:

- 106 «Дохід від надання земельної частки (паю) в лізинг, оренду або суборенду (пунктом 170.1 статті 170 розділу IV Кодексу (підпункт 164.2.5 пункту 164.2 статті 164 розділу IV Кодексу)»;

- 125 «Сума пенсійних внесків у межах недержавного пенсійного забезпечення відповідно до закону, страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), внесків на пенсійні вклади, внесків до фонду банківського управління, сплачена за платника податку чи на його користь роботодавцем-резидентом за свій рахунок за договорами недержавного пенсійного забезпечення платника податку (підпункт «в» підпункту 164.2.16 пункту 164.2 статті 164 розділу IV Кодексу); статті 164 розділу IV Кодексу»;

- 128 «Сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги (включаючи грошові компенсації особам з інвалідністю, на дітей з інвалідністю при реалізації індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю, суми допомоги по вагітності та пологах), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги особам з інвалідністю з Фонду соціального захисту інвалідів (підпункт 165.1.1 пункту 165.1 статті 165 розділу IV Кодексу)»;

- 150 «Сума стипендії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), яка виплачується учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад’юнкту (підпункт 165.1.26 пункту 165.1 статті 165 розділу IV Кодексу)»:

- 153 «Основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому (підпункт 165.1.31 пункту 165.1 статті 165 розділу IV Кодекс»;

- 195 «Дохід від надання земельної ділянки сільсько-господарського призначення, майнового паю в лізинг, оренду, суборенду, емфітевзис згідно пунктом 170.1 статті 170 розділу IV Кодексу (підпункт 164.2.5 пункту 164.2 статті 164 розділу IV Кодексу)»;

- 196 «Дохід від надання майна (крім земельної частки (паю), земельної ділянки cільськогосподарського призначення, майнового паю) в оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому пунктом (підпункт 164.2.5 пункту 164.2 статті 164 розділу IV Кодексу)»;

- 197 «Основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку (підпункт 165.1.31 пункту 165.1 статті 165 розділу IV Кодексу».

Нові ознаки доходів потрібно застосовувати починаючи з 01 липня 2020 року, тобто при поданні Податкового розрахуноку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ) за ІІІ квартал 2020 року.

Також, звернув увагу, що відповідно до змін внесених Законом України від 16.01.2020 №466 у випадку неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не в повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми, нараховані (виплачені) фізичним особам за товари (роботи, послуги), якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 2040 гривень. 

 

Новоукраїнське управління  ГУ ДПС у Кіровоградській області

 

Порядок листування платників податків з ДПС за допомогою

електронного кабінету.

 

Відповідно до змін внесених Законом України від 16.01.2020 №466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» платники податків, які подають звітність в електронній формі та/або пройшли електронну ідентифікацію онлайн в електронному кабінеті (далі – ЕК), можуть здійснювати листування з контролюючими органами засобами електронного зв'язку в електронній формі.

Для цього необхідно подати заяву про бажання отримувати документи через ЕК.

Листування здійснюється шляхом надсилання документа в електронний кабінет з одночасним направленням платнику податків на його електронну адресу (адреси) інформації про вид документа, дату та час його надіслання в ЕК.

Документ, надісланий контролюючим органом в ЕК, вважається врученим, якщо він сформований з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» та є доступним в електронному кабінеті.

Датою вручення є дата, зазначена у квитанції про доставку. Якщо доставка відбулась після 18 години, датою вручення вважається наступний робочий день. У випадку коли доставка відбулась у вихідний чи святковий день, датою вручення вважається наступний робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.

Платник податків один раз на рік може надіслати заяву про відмову отримувати документи через ЕК. Датою завершення листування буде дата зазначена у квитанції про доставку заяви.

 

Новоукраїнське управління  ГУ ДПС у Кіровоградській області

  03.09.2020

Платниками податків Новоукраїнського управління сплачено 374,8 млн. гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

За січень-серпень 2020 року від суб’єктів господарювання Новоукраїнського управління надходження з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) склали 374,8 млн. грн., що становить 100,8  відс. до планового показника, додатково надійшло 2,9 млн. гривень. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшились на 4,1 відс. або 14,5 млн. гривень.

Звертаємо увагу платників податків, що згідно змін внесених до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» з 1 вересня збільшено розмір мінімальної заробітної плати до 5 тисяч гривень, у зв’язку з цим розмір мінімального ЄВ становить 1100,00 гривень. 

Тобто, фізичним особам – підприємцям, особа, які провадять незалежну професійну діяльність та членам фермерський господарств за вересень необхідно сплатити ЄВ у розмірі не менше 1100,00 гривень.

Новоукраїнське управління  ГУ ДПС у Кіровоградській області

 

27.08.2020

Відповідно до змін внесених Законом України від 14 липня 2020 року №786 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб - підприємців» (далі – Закон №786) електронний документообіг між платником податків та контролюючим органом здійснюється відповідно до Податкового кодексу України, законів України «Про електронні документи та електронний документообіг»  та «Про електронні довірчі послуги» без укладення відповідного договору.

Платник податків стає суб’єктом електронного документообігу після надсилання до контролюючого органу першого будь-якого електронного документа у встановленому форматі.

Електронний документообіг між платником податків та контролюючим органом припиняється виключно у випадках:

- отримання інформації від кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг про завершення строку чинності (або скасування) кваліфікованого сертифіката відкритого ключа керівника платника податків;

- отримання інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про зміну керівника платника податків;

- отримання інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про державну реєстрацію припинення юридичної особи;

- наявності в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків інформації про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця чи незалежної професійної діяльності фізичної особи;

- наявності в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків інформації про закриття реєстраційного номера облікової картки платника податків у зв’язку зі смертю.

Дані зміни наберуть чинності через три місяці з дня опублікування Закону №786.

 

Новоукраїнське управління  ГУ ДПС у Кіровоградській області

06.08.2020

Щодо змін у сплаті єдиного внеску

 фізичними особами – підприємцями за себе.

У зв’язку з прийняттям Закону України від 13 травня 2020 року №592-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» з 01.01.2021 розширено перелік платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі –  єдиний внесок), які звільняються від сплати за себе єдиного внеску та види пенсійного забезпечення, які надають право не сплачувати такий внесок.

Відповідно з 01.01.2021 звільняються від сплати за себе єдиного внеску фізичні особи – підприємці (далі – ФОП) та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, якщо вони отримують пенсію за віком, за вислугою років, є особами з інвалідністю, досягли віку встановленого ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Звільнення від сплати за себе єдиного внеску передбачено для: