27100, м.Новоукраїнка, вул. Соборна, 59 e-mail: inbox1@nu.kr-admin.gov.ua
 
Головна сторінка

 Маєте проблеми зору? Для збільшення розміру шрифта натисніть на клавіатурі одночасно 
"Ctrl" і "+"

 

Графіки

прийому громадян

 

ГРАФІК
особистого прийому громадян посадовими особами Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області

 

Видача реєстраційного номеру облікової картки іноземним громадянам відбувається в кабінеті №  101 Головного управління Міндоходів  у Кіровоградській області

 (м.Кіровоград, вул.Велика Перспективна 55) щоденно:

 

Понеділок -   з 08-00 до 20-00 години

Вівторок    -  з 08-00 до 20-00 години

Середа     -   з 08-00 до 20-00 години

Четвер      -   з 08-00 до 20-00 години

П’ятниця   -   з 08-00 до 20-00 години

Субота      -   з 09-00 до 16-00 години

 

 

12.08.2019

 

Помилково сплачені суми єдиного внеску повертаються у визначеному законодавством порядку

         Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області нагадує, що  ДФС України у зв’язку із зміною рахунків зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) та надходженням звернень від платників щодо можливості повернення коштів, які були помилково сплачені на старі рахунки, надала роз’яснення, як мають діяти платники у разі виникнення такої ситуації.

         У разі помилкової сплати сум єдиного внеску на невідповідний рахунок платники мають змогу повернути кошти.

         Повернення помилково сплачених коштів здійснюється відповідно до Порядку зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 16.01.2016 № 6 (далі – Порядок). Кошти повертаються у порядку календарної черговості та на підставі заяви платника про таке повернення.

         У випадку надмірної сплати сум єдиного внеску на рахунок 3719 органом доходів і зборів здійснюється зарахування цих коштів у рахунок майбутніх платежів за тим самим рахунком, відповідно до встановленого розміру єдиного внеску та у порядку календарної черговості виникнення зобов’язань платника з цього платежу.

        Відповідно до п. 5 Порядку повернення коштів здійснюється у випадках:

        1) надмірної або помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на відповідний рахунок 3719;

        2) помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на невідповідний рахунок 3719;

        3) помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на рахунок з обліку доходів бюджету;

        4) помилкової сплати податкових зобов’язань з податків, зборів, штрафних (фінансових) санкцій та пені, передбачених Податковим кодексом України (далі – ПКУ), на рахунок 3719.

        Повернення коштів здійснюється на підставі заяви платника про таке повернення коштів.

        У випадках, передбачених підпунктами 1, 2 та 4 п. 5 Порядку, заява подається до органу доходів і зборів, на рахунок якого сплачено кошти, за формою, визначеною у додатку 1 до цього Порядку.

        У випадку, передбаченому п.п. 3 п. 5 Порядку, заява подається до органу доходів і зборів за місцем обліку помилково сплачених коштів у довільній формі із зазначенням суми та напрямку повернення.

        Також звертаємо увагу, що повернення помилково сплачених сум у випадках, передбачених підпунктами 3 та 4 Порядку, здійснюється з урахуванням положень ст. 43 ПКУ та п. 12 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

  

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

02.08.2019

Орендна плата за договором оренди землі в формі 1-ДФ

         Якщо за договором оренди землі у разі смерті платника податку – фізичної особи – орендодавця не передбачено припинення такого договору і нарахування орендної плати продовжується, то податковий агент не здійснює утримання ПДФО і військовий збір та не відображає відомості про нараховані суми орендної плати у формі №1-ДФ, оскільки відсутній суб’єкт, на користь якого проводиться таке нарахування. Водночас у формі №1-ДФ відображається орендна плата за договором оренди землі, яка нарахована податковим агентом – орендарем на користь спадкоємців, у тому податковому періоді, в якому така сума фактично буде виплачена, із відповідним оподаткуванням та зазначенням суми ПДФО і військового збору, утриманого (перерахованого) до бюджету.

 

/ІПК від 05.07.2019 р. № 3104/6/99-99-13-02-03-15/ІПК/

02.08.2019

До місцевих бюджетів Новоукраїнського району направлено понад

25693,0 тис. грн. плати за землю

          За січень-липень 2019 року від платників податків Новоукраїнського району надходження плати за землю склали 25693,0 тис. гривень. Відносно аналогічного періоду минулого року надходження збільшились на 7307,3 тис. гривень, або на 39,7 відсотків.

          При цьому, вагому частку надходжень плати за землю сплатили власники земельних ділянок, часток (паїв) та землекористувачі - юридичні особи. Від них до бюджету надійшло 18071,8 тис. гривень, що становить 139,1 відс. до доведеного індикативного показника та на 5629,6 тис грн. або 45,2 відс. більше ніж торік.

      Водночас від фізичних осіб до місцевих бюджетів надійшло 7621,2 тис. грн.., доведений індикативний показник виконано на 125,0 відсотків.

         Земельний податок є одним з бюджетоформуючих для територіальних громад району та є джерелом фінансування соціально-економічних програм громади. Отже, фінансова спроможність міста чи села залежить від свідомої позиції кожного його мешканця та детінізації земельних відносин.

  

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області

24.07.2019

Фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку І та ІІ груп мають право на щорічну відпустку

Відповідно до норм Податкового кодексу України, фізичні особи-підприємці, платники єдиного податку 1 та 2 групи, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку один раз на рік на час відпустки протягом одного календарного місяця. 

Крім того, не сплачується єдиний податок за період хвороби, підтверджений копією листка непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. 

Інформація про період щорічної відпустки і терміни втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подається до територіального органу ДФС у вигляді заяви у довільній формі. 

З метою уникнення порушення терміну щодо сплати авансових платежів рекомендуємо подавати до контролюючих органів заяву щодо періоду щорічної відпустки до початку відпустки, а заяву щодо терміну втрати працездатності з обов'язковим додаванням копії листка непрацездатності - одразу після закінчення лікарняного.

Варто пам’ятати, що платники єдиного податку є ще й платниками єдиного соціального внеску. Чинним законодавством не передбачено пільг щодо його сплати на час відпустки, або хвороби.  Отже, єдиний внесок сплачується незалежно від діяльності чи фінансового стану платників податків і без перенесення термінів сплати.

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

18.07.2019

Звіт за формою №1-ДФ, хто і коли подає?

Відповідно до п. 171.1 ст. 171 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку. Тобто, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ) (далі – звіт) подають усі без виключення суб'єкти господарювання, котрі мають найманих працівників. А також, юридичні особи та фізичні особи – підприємці, які  виплачують доходи фізичним особам. Звіт  подається до контролюючого органу за місцем розташування суб’єкта господарювання, у разі якщо відокремлений підрозділ юридичної особи не уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податок до бюджету, звіт  у вигляді окремого витягу за такий підрозділ подає юридична особа до контролюючого органу за своїм місцем знаходження та надсилає копію до податкового органу за місцем знаходженням такого відокремленого підрозділу.

Звітним періодом є календарний квартал, звіт подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу.

Форма № 1ДФ складається у паперовій або електронній формі. Якщо кількість рядків у звіті не більше 5, дозволено подавати лише у паперовому вигляді. Якщо перевищує, то звіт подається засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо використання електронного цифрового підпису відповідальної особи податкового агента або на паперовому носії разом з електронною формою на електронному носії інформації.

Даний розрахунок за формою №1-ДФ  подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податків податковим агентом.

 

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

11.07.2019

Платники Новоукраїнського управління за січень - червень 2019 року сплатили 24,7 млн.грн. військового збору

Протягом січня-червня 2019 року на допомогу українській армії та обороноздатність країни від платників податків Новоукраїнського управління перераховано 24,7 млн. грн. військового збору. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшилися на 3,4 млн. гривень.

Збільшення находжень військового збору – це підтвердження того, що все більше роботодавців регіону відмовляються від виплати зарплати в «конвертах» та офіційно оформлюють працівників на роботу.

Новоукраїнське управління звертає увагу працедавців на необхідність своєчасно і в повному обсязі сплачувати відрахування з реальних заробітних плат працівників. Адже приховані заробітки порушують права їх співробітників на гідну пенсію, соціальний захист, а бюджет втрачає кошти у вигляді податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску та військового збору.

Нагадуємо, що військовий збір запроваджено з  серпня 2014 року, його ставка складає 1,5% від об’єкта оподаткування. Платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за перерахування військового збору до бюджету є роботодавці, що нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків.

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

05.07.2019

     Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб

Відповідно до ст. 269 Податкового кодексу України (далі -ПКУ), платниками земельного податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.

Від сплати даного податку звільняються:

- інвалід першої і другої групи;

- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

- пенсіонери (за віком);

- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

- фізичні особи, визначені законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати земельного податку поширюється лише на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, якщо у фізичної особи, яка має підстави для звільнення від сплати земельного податку, перебуває у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги. Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.

Також, від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови їх передачі в оренду платнику податку четвертої групи.

Якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право. У разі втрати права на пільгу протягом року податок сплачується починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому втрачено це право.

 

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

05.07.2019

За 6 місяців 2019 року Центрами обслуговування платників Новоукраїнського управління

надано 9711 адміністративних послуг

 У Центрах обслуговування платників (далі - ЦОП) Новоукраїнського управління Головного управління ДФС у Кіровоградській області  надається повний спектр адміністративних послуг перелік, яких опублікований на субсайті територіальних органів ДФС у Кіровоградській області та безпосередньо у ЦОП.

Протягом першого півріччя 2019 року платникам податків та громадянам, що зареєстровані на території обслуговування Новоукраїнського управління надано 9711адміністративних послуг.

Найбільш затребуваними були послуги з видачі відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів, з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків із Державного реєстру фізичних осіб-платників податків.

Новоукраїнське управління ГУ ДФС в області нагадує, що для зручності платників податків Державною фіскальною службою України запроваджено сервіс «Електронний кабінет платника» (далі - ЕКП), скористатись ним можливо цілодобово як з персональних комп’ютерів так і з смарт пристроїв, сервіс працює безкоштовно. За допомогою цього сервісу можливо сформувати та надіслати до органів ДФС електронні документи, у тому числі податкову звітність, запити на отримання інформації, заяви для реєстрації платниками окремих податків. Також платник може у режимі реального часу отримати доступ до особистої інформації, а саме отримати відомості про суми отриманих доходів і утриманих податків, стан поданої звітності та інше.

Вхід до «Електронного кабінету платника» здійснюється за адресою: cabinet.sfs.gov.ua  з використання електронного цифрового підпису  будь-якого Акредитованого центру сертифікації ключів.

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

27.06.2019

Строки оскарження податкового повідомлення-рішення

Відповідно до ст. 102 Податкового кодексу України (далі -ПКУ), платник податків має право оскаржити рішення податкового органу в будь-який момент після отримання такого рішення в межах 1095 днів.

Також, згідно до п.56.3. ст.56 ПКУ платник податків має право протягом 10 днів з моменту отримання податкового повідомлення-рішення (далі - рішення) оскаржити його до контролюючого органу вищого рівня, скарга, подана із дотриманням строків, визначених даним пунктом, зупиняє виконання платником податків грошових зобов'язань, визначених у рішенні, на строк від дня подання такої скарги до контролюючого органу до дня закінчення процедури адміністративного оскарження.

Платник податків одночасно з поданням скарги контролюючому органу вищого рівня зобов'язаний письмово повідомляти контролюючий орган, яким визначено суму грошового зобов'язання або прийнято інше рішення, про оскарження його податкового повідомлення-рішення або будь-якого іншого рішення.

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

21.06.2019

Порядок сплати єдиного соціального внеску фізичними особами - підприємцями

Згідно статті 4 закону України від 08.07.2010 №2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" платниками єдиного внеску є: фізичні особи – підприємці (далі - ФОП), зокрема ті які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю чи за цивільно-правовим договором та фізичні особи – підприємці, в тому числі, які обрали спрощену систему оподаткування.

Сплата єдиного внеску здійснюється  у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки органів доходів і зборів.

ФОП зобов’язані сплатити єдиний внесок, нарахований за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. Суб'єкти господарювання, що використовують найману працю, сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця. За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) накладається штраф у розмірі 20 відсотків від своєчасно несплачених сум.

Також, нагадуємо, що з 02 травня 2019 року діють нові рахунки для зарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, ознайомитись з ними можливо на суб-сайті територіальних органів ДФС у Кіровоградській області у розділі «Бюджетні рахунки».

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

21.06.2019

Форма №20-ОПП, коли подається?

Відповідно до Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, контролюючий орган за основним місцем обліку. Об'єктами оподаткування і об'єктами, пов'язаними з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (далі - об'єкти оподаткування), є майно та дії, у зв'язку з якими у платника податків виникають обов'язки щодо сплати податків та зборів.  Якщо у платника податків відбувається реєстрація, створення чи відкриття об'єкта оподаткування на території адміністративно-територіальної одиниці, де він не перебуває на обліку, то такий платник податків зобов'язаний стати на облік за неосновним місцем обліку у контролюючому органі за місцезнаходженням такого об'єкта.

 Повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП подається:

-   протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття;

- протягом 10 робочих днів після реєстрації відокремленого підрозділу юридичної особи з місцезнаходженням за межами України до контролюючого органу за основним місцем обліку юридичної особи у паперовому вигляді;

-  протягом 10 робочих днів після зміни відомостей про об'єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану об'єкта оподаткування.

При цьому в разі зміни призначення об'єкта оподаткування або його перепрофілювання інформація щодо такого об'єкта оподаткування надається в повідомленні двома рядками, а саме: в одному рядку зазначається інформація про закриття об'єкта оподаткування, призначення якого змінюється, у другому - оновлена інформація про об'єкт оподаткування, який створено чи відкрито на основі закритого.

Платники податків, які уклали з відповідним контролюючим органом договір про визнання електронних документів, можуть подати повідомлення за формою № 20-ОПП засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

07.06.2019

Особливості податкового адміністрування екологічного податку

Новоукраїнське управління повідомляє, що до розділу VIII Податкового кодексу України (Далі - Кодекс) Законом України від 23 листопада 2018 року        №2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни як в частині визначення платників, які справляють екологічний податок за викиди двоокису вуглецю, так і ставок податку.

Зокрема, п. 240.7 ст. 240 Кодексу визначено, що не є платником податку за викиди двоокису вуглецю суб’єкти, якими здійснюються такі викиди в обсязі не більше 500 тонн за рік.

У разі якщо річний обсяг викидів перевищує встановлену норму, суб’єкти господарювання зобов’язані зареєструватися платниками екологічного податку у податковому (звітному) періоді, в якому відбулося таке перевищення. Такі платники повинні скласти та подати податкову звітність, нарахувати та сплатити податок за податковий звітний період, у якому відбулося таке перевищення, у порядку передбаченому Кодексом.

Разом з тим п. 242.2 ст. 242 Кодексу встановлено, що база оподаткування податком за викиди двоокису вуглецю за результатами податкового (звітного) року зменшується на обсяг викидів у розмірі 500 тонн за рік.

Враховуючи зазначену інформацію, рекомендуємо платникам податку у яких у 2019 році розрахунковий, сумарний за всіма стаціонарними джерелами обсяг викидів двоокису вуглецю не перевищує граничний обсяг викидів – подати до контролюючого органу за місцем знаходження стаціонарного джерела забруднення заяву про відсутність у звітному році об’єкта оподаткування із додатком розрахунку оцінки обсягів таких викидів. А платникам в яких наявне перевищення граничних обсягів – зареєструватися платником податку за викиди двоокису вуглецю та подати до контролюючих органів заяву про звітний період у якому планується виникнення даних викидів, із додатком розрахунку оцінки обсягів таких викидів.

При цьому платники декларують податкові зобов’язання в частині обсягів викидів, які перевищують 500 тонн, починаючи із звітного (податкового) періоду у якому досягнуто граничний обсяг таких викидів.

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

06.06.2019

Порядок обчислення та сплати транспортного податку

Відповідно до пп. 267.1.1 п. 267.1 ст. 267 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, які згідно Кодексу є об’єктом оподаткування.

Об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньо ринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Отже, об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, середньо ринкова вартість яких станом на 01.01.2019 становить понад 1564875 грн. (4173 м.з.п. х 375 = 1564875 грн.) та з року випуску яких минуло не більше п’яти років включно.

Згідно з підпунктом 14.1.220 пункту 14.1 статті 14 Кодексу рік виготовлення транспортного засобу – це календарна дата виготовлення транспортного засобу (день, місяць, рік); для транспортних засобів, календарну дату виготовлення яких визначити не можливо, - 1 січня року виготовлення, зазначеного у реєстраційних документах.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі  25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування.

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року. Податкове/податкові повідомлення – рішення (далі - ППР) про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податків контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду.

Стосовно об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою – платником податків починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

Транспортний податок сплачується: фізичними особами – протягом 60 днів з дня отримання ППР; юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

 

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

06.06.2019

 

У разі припинення діяльності фізичні особи підприємці

зобов’язані подати звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску

Відповідно до пп. 4 та 5 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) є фізичні особи – підприємці (далі - ФОП), в тому числі ФОП платники єдиного податку, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність.

У разі припинення діяльності ФОП та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані подати самі за себе Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (далі – Звіт) згідно з додатком 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 року № 435 (далі – Порядок № 435), із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності  (п. 8 розд. ІІІ Порядку № 435).

Термін сплати зобов’язань, визначених ФОП або особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, у Звіті з позначкою «ліквідаційний» настає в день подання такого Звіту, відповідно ЄВ повинен бути сплачений до дати подання Звіту включно.

Крім цього, зняття з обліку ФОП, в тому числі ФОП платників єдиного податку, здійснюється органами ДФС на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, а осіб, які провадять незалежну професійну діяльність – за їхньою заявою, після проведення передбачених законодавством перевірок платників, звірення розрахунків та проведення остаточного розрахунку.

У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП та особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, така особа користуються правами, виконує обов’язки та несе відповідальність, що передбачені для платника ЄВ в частині діяльності, яка здійснювалася нею як ФОП або особою, яка провадить незалежну професійну діяльність.

За порушення норм Закону № 2464 платники ЄВ несуть фінансову та адміністративну відповідальність відповідно до ст.ст. 25, 26 Закону № 2464 та ст. 165 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х.

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

23.05.2019

Задекларовані суми податкових зобов’язань у декларації про майновий

стан і доходи необхідно сплатити до 01 серпня 2019 року

Новоукраїнська управління ГУ ДФС у Кіровоградській області інформує, що відповідно до п. 179.7 ст. 179 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій нею податковій декларації про майновий стан і доходи.

Звертаємо увагу, що згідно з п. 126.1 ст. 126 ПКУ у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Відповідно до ПКУ при нарахуванні суми податкового зобов’язання, визначеного платником податків або податковим агентом, – після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання нараховується пеня.

На суми грошового зобов’язання, визначеного пп. 129.1.3 п. 129.1 ст 129 ПКУ (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення у його сплаті, включаючи день погашення, із розрахунку 100 % річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день (п. 129.4 ст. 129 ПКУ).

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

23.05.2019

Увага! З 02.05.2019 року діють нові рахунки для зарахування ЄСВ

Новоукраїнське управління Головного управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що з 02.05.2019 року діють нові рахунки для зарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, ознайомитись з ними можливо на суб-сайті територіальних органів ДФС у Кіровоградській області у розділі «Бюджетні рахунки».

Шановні платники податків, будьте уважними при сплаті платежів до бюджетів усіх рівнів, адже від цього залежить своєчасність сплати податків та зборів.

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

23.05.2019

Новоукраїнським управління у квітні забезпечено до місцевих бюджетів 70,0 млн. грн.

Протягом квітня 2019 року Новоукраїнським управлінням до місцевих бюджетів забезпечено надходження податків та зборів у розмірі 70,0 млн. грн., що становить 120,7 відс. до прогнозного показника.

Основним джерелом наповнення місцевих бюджетів  є податок на доходи фізичних осіб (далі - ПДФО), що становить 55 відс. від загальної надходжень. До місцевих скарбниць у квітні  надійшло 38,7 млн. грн. ПДФО.

Найбільшу питому вагу у загальній сумі надходжень податку займають надходження від доходів фізичних осіб у вигляді заробітної плати. Тому, одним із приорітетних напрямків роботи органів ДФС у Кіровоградській області є контроль за додержанням вимог законодавства роботодавцями про працю, в тому числі легалізація  заробітної плати.

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

11.04.2019

 Альтернативні варіанти ведення діяльності для громадян,

які одноосібно обробляють земельні ділянки (паї)

Громадяни, які одноосібно обробляють земельні ділянки (паї), можуть зареєструватися фізичною особою – підприємцем (далі - ФОП), що зумовить сплату не тільки податків, але й внесків до пенсійного фонду, завдяки чому громадянин може збільшити свій трудовий стаж та в майбутньому розраховувати на виплату пенсії.

Для даної категорії громадян існують такі варіанти ведення підприємницької діяльності:

1. Єдиний податок ІІ група (фіксована ставка 20% від мінімальної заробітної плати).

Вимоги: відсутність найманої праці або кількість осіб, що перебувають у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; сукупний обсяг доходу за календарний рік (звітний період) не перевищує 1,5 млн.грн.

2. Єдиний податок ІІІ група (ставка 5% від сукупного доходу, якщо ФОП не платник ПДВ; 3%, за умови реєстрації платником ПДВ).

Вимоги: кількість осіб, які перебувають у трудових відносинах не обмежена, обсяг отриманого доходу протягом календарного року не перевищує 5,0 млн. грн.

3. Єдиний податок четверта група.

Завдяки прийнятим змінам до податкового кодексу та інших законодавчих актів, що набрали чинність з 15 серпня 2018 року, ФОП можуть бути платниками єдиного податку 4 групи.

Вимоги:

- провадять діяльність виключно в межах ФГ, зареєстрованого відповідно до Закону про ФГ;

- здійснюють виключно вирощування, відгодовування сільськогосподарської продукції, збирання вилов, переробку такої власно вирощеної або відгодованої продукції та її продаж;

- провадять господарську діяльність (крім постачання) за місцем податкової адреси;

- не використовують працю найманих осіб;

- членами такої ФГ або ФОП є лише члени її сімї у визначенні ч.2 ст. 3 Сімейного кодексу України;

- площа сільськогосподарських угідь у власності та/або користуванні членів фермерського господарства становить не менше двох гектарів, але не більше 20 гектарів.

  Також, ФОП які перебувають на 4 групі не сплачують земельний податок та мають можливість реалізувати свою продукцію на елеватори за значно більшим діапазоном цін.

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

29.03.2019

Декларування доходів діячами культури

 Відповідно до п. 164.1. ст. 164 Податкового кодексу України базою оподаткування податком на доходи фізичних осіб є загальний оподаткований дохід. Загальний оподаткований дохід – будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований на користь платника податку протягом звітного податкового періоду. У випадку коли діячі культури надають послуги з проведення святкових заходів або  приймають участі  у цих заходах на замовлення фізичної чи юридичної особи (у ролі ведучого, аніматора, вокаліста, танцівника та інше), дохід отриманий ними підлягає оподаткуванню на загальних підставах у розмірі 18 відсотків податку на доходи фізичних осіб (далі - ПДФО) та 1,5 відсотка військового збору. Якщо дані податок і збір не були визначені та перераховані податковим агентом (замовником), у громадянина виникає обов’язок визначити, задекларувати та сплатити ПДФО та військовий збір з отриманих гонорарів.

Задекларувати свої доходи можливо виключно шляхом подачі декларації про майновий стан та доходи (далі – податкова декларація) за 2018 рік. Термін подачі податкової декларації до 2 травня 2019 року, термін сплати визначених податкових зобов'язань до 31 липня 2019 року.

Свідомість громадян щодо декларування своїх доходів є запорукою як економічного розвитку так і соціального території на якій вони проживають, адже основна частина сплачених податків надходить до  місцевого бюджету.

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

27.03.2019

Доходи від надання репетиторських послуг підлягають декларуванню

Якщо викладач-репетитор не є фізичною особою — підприємцем, але постійно надає репетиторські послуги фізичним особам, то він зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів.

Податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2018 рік викладачам-репетиторам слід подати до 01 травня 2019 року за місцем податкової адреси (реєстрації) за формою Податкової декларації про майновий стан і доходи, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859 у редакції наказу Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 із змінами та доповненнями.

 

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

22.03.2019

Можливі варіанти подання декларації про майновий стан і доходи

З 1 січня 2019 року стартувала кампанія декларування доходів отриманих громадянами платниками податків у 2018 році, під час якої окремі категорії фізичних осіб зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан та доходи (далі – податкова декларація) за 2018 рік та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору. Податкова декларація подається в податкову інспекцію за місцем проживання (реєстрації).

Згідно п. 49.3 ст. 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається за вибором платника податків в один із таких способів:

а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

в) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умов щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

У разі надсилання податкової декларації поштою, платник податків зобов’язаний здійснити таке відправлення на адресу відповідного контролюючого органу не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання, а при поданні в електронній формі, - не пізніше  закінчення останньої години 02 травня 2019 року.

 

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

22.03.2019

Новоукраїнським управління забезпечено до місцевих бюджетів

 34,8 млн.грн. ПДФО

Протягом лютого 2019 року  Новоукраїнським управлінням до місцевих бюджетів забезпечено надходження податку на доходи фізичних осіб у розмірі 34,8 млн.грн., у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року приріст становить 6,8 млн. гривень.

Податок на доходи фізичних осіб є основним джерелом наповнення місцевої скарбниці. В структурі надходжень він займає позицію лідера – близько 60 відсотків від загальної суми інших податків і зборів.

Начальник Новоукраїнського управління Олена Чепур завжди під час проведення спільних заходів із представниками бізнес середовища звертає увагу роботодавців на дотримання вимог трудового законодавства – офіційне оформлення співробітників, своєчасну виплату заробітної плати, недопущення її виплати у  «конвертах». Адже наповнена місцева скарбниця дає можливості для розвитку місцевості на якій вони здійснюють діяльність, як  економічного, так і соціального.

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

21.02.2019

Щодо порядку застосування тимчасового режиму звільнення від оподаткування ПДВ

Новоукраїнське управління повідомляє, що Законом України від 23 листопада 2018 року №2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», який набрав чинності 01.01.2019, продовжено до 01.01.2022 дію тимчасового режиму звільнення від оподаткування ПДВ для операцій з постачання, у тому числі операцій з імпорту, відходів та брухту чорних і кольорових металів, визначеного пунктом 23 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України.

Переліки таких відходів та брухту чорних і кольорових металів затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Дію постанови Кабінету Міністрів України від 12 січня  2011 року № 15 (зі змінами), якою затверджено дані переліки, також продовжено до  01.01.2022.

 

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

21.02.2019

Надання в оренду нерухомого майна фізичною особою, що потрібно знати?

Надання в оренду власного нерухомого майна фізичною особою може здійснюватись у межах підприємницької діяльності або без реєстрації підприємцем.

Якщо платник податків зареєстрований фізичною особою – підприємцем (далі – ФОП), в даному випадку сума доходу  від надання в оренду майна включається до загального доходу отриманого від здійснення підприємницької діяльності та оподатковується залежно від системи оподаткування на якій перебуває ФОП.

У випадку, якщо орендодавець надає в оренду земельну ділянку сільськогосподарського призначення, земельну частку (пай), майновий пай, податки від отриманого доходу сплачує орендар, який являється податковим агентом платника податків.

Особа, яка отримує доходи від надання в оренду власного нерухомого майна іншій фізичній особі, відповідно до норм Податкового кодексу є особою, відповідальною за повноту та своєчасність сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору до бюджету. За результатами звітного податкового року орендодавець зобов’язаний подати податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі — податкова декларація), в якій задекларувати суму отриманого доходу та визначити податкові зобов’язання.

Відповідно до пп. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом ІV цього кодексу.

Також, фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання.

 

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

13.02.2019

Дохід отриманий від обробітку земельної ділянки наданої

для ведення особистого селянського господарства, декларуємо чи ні?

Відповідно до пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України якщо розмір земельної ділянки наданої для ведення особистого селянського господарства та/або земельної частки (пая) виділені на місцевості, що перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

Тобто, платнику податків необхідно самостійно визначити свої податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору та подати до Державної податкової інспекції за місцем реєстрації Податкову декларацію за звітний період.  Ставка податку становить 18 відсотків, а збору 1,5 відсотка.

Податкова декларація, за період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи з фізичних осіб подається до 1 травня року наступним за звітним.

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

01.02.2019

Декларуємо доходи від отриманої спадщини у 2018 році

Порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи  дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав регламентується статтею 174 Податкового кодексу України.

Особами відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.

Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає  оподаткуванню, зазначається в річній податковій декларації.

Ставка податку на спадщину залежить від ступеня споріднення спадкоємця і спадкодавця. Так, батьки, подружжя і діти (в тому числі усиновлені) є ріднею першого ступеня, рідні брати та сестри, баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки є ріднею другого ступеня і, згідно закону, не повинні платити податок на спадщину. Відповідно, вони можуть його не декларувати.

Всі інші спадкоємці, які не є членами сім’ї зобов’язані віддати державі 5% податку на доходи фізичних осіб та 1,5% військового збору з вартості подарунка або успадкованого об’єкта.

Податкова декларація подається в податкову інспекцію за місцем проживання (реєстрації) до 1 травня. Останній день подання в 2019 році – 2 травня 2019 року.

 

Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

01.02.2019

Щодо заповнення реквізитів Заяви про приєднання до Договору про визнання електронних документів

До уваги платників податків, у зв’язку з реорганізацією територіальних органів ДФС, державні податкові інспекції втрачають статус юридичних осіб.

Тому, до формування нових Договорів про визнання електронних документів (далі – Договір) та їх розміщення на офіційному  веб-порталі ДФС (про що буде повідомлено додатково) в реквізиті «код за ЄДРПОУ та найменування контролюючого органу» Заяви про приєднання до Договору потрібно зазначати старі код ЄДРПОУ та найменування контролюючого органу.

На даний час приєднання Заяв платників Новоукраїнського управління (Новоукраїнський, Бобринецький, Компаніївський, Маловисківський, Новомиргородський та Устинівський райони) відбувається до даного Договору: 

Код ДПІ

Назва ДПІ

Код ЄДРПОУ

Реєстраційний номер

1114

Новоукраїнська ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області

39483008

1114002

Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

27.12.2018

 

Впровадження інновацій в застосуванні РРО

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області звертає увагу на те, що з вересня 2018 року ДФС України було впроваджено у тестовому режимі систему E-Receipt (електронний чек), яка викликала великий інтерес з боку платників податків та громадян.

Переваги нового сервісу вже очевидні. Так, аналізуючи дані чеків РРО, виробники касової техніки можуть оцінити роботу центрів сервісного обслуговування.

Крім цього, перевірка чеку через електронний сервіс, встановлення достовірності його даних та факту передачі до ДФС, є запорукою захисту прав громадян як споживачів, а також запобіжником зловживань під час здійснення розрахункових операцій.

Нагадаємо, що сервіс знаходиться у відкритій частині «Електронного кабінету», доступ до якої здійснюється в режимі реального часу (24/7/365) без ідентифікації особи за посиланням: cabinet.sfs.gov.ua/cashregs/check.

Для пошуку та перегляду фіскального касового чеку необхідно ввести: фіскальний номер РРО дату та час видачі чеку (для традиційних РРО).

Пошук електронного чеку здійснюється за його фіскальним номером та датою.

Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

11.12.2018

Надходження коштів до Державного бюджету забезпечено біль ніж на 100 відсотків

 Завдяки зусиллям платників Новоукраїнського управління протягом січня – листопада 2018 року прогнозні показники з надходжень до Державного бюджету забезпечено на 105 відс., та фактично до бюджету надійшло  615,3 млн.грн.

Такого результату вдалося досягти за рахунок надходження основних бюджетоформуючих платежів. Так, державна скарбниця отримала від платників податків  337,7 млн.грн. податку на додану вартість, що має найбільшу питому вагу, а саме 54,9 відс., від загальної суми надходжень до Державного бюджету. Крім того, до державного бюджету акумульовано: 47,9 млн.грн. військового збору, 144,9 млн.грн. податку на доходи фізичних осіб та  7,5 млн.грн. податку на прибуток підприємств.

Приріст надходжень до Державного бюджету в порівнянні з відповідним періодом минулого року  становить 129,5 млн.грн. або 26,6 відсотка.

 

Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

05.12.2018

Внесено зміни до форми податкової накладної та розрахунку коригування

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що Міністерством Фінансів України наказом від 17 вересня 2018 року № 763 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 31 грудня 2015 року № 1307» (далі – Наказ № 763) внесено зміни до форми податкової накладної та розрахунку коригування кількісних та вартісних показників до податкової накладної (далі – розрахунок коригування), а також до Порядку заповнення податкової накладної.

Згідно з пунктом 4 наказу № 763 цей наказ набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування, крім абзацу другого пункту 6 та пункту 8 до Порядку заповнення податкової накладної, затверджених цим наказом, які набирають чинність з 01 січня 2020 року.

Наказ № 763 опубліковано 06.11.2018 у виданні «Офіційний вісник України», № 85, а отже, він набирає чинності 01 грудня 2018 року.

Таким чином, з 01 грудня 2018 року реєстрація податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) здійснюється за формою, затвердженою наказом № 763, незалежно від дати складання таких податкових накладних та розрахунків коригування.

Податкові накладні та розрахунки коригування, які були подані на реєстрацію  до 01.12.2018 і реєстрація яких була зупинена, в подальшому (у разі прийняття відповідного рішення) реєструються в ЄРПН за формою, за якою такі документи були подані до ЄРПН.

Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

28.11.2018

Документи які необхідні для оформлення податкової знижки на навчання

Згідно з пп. 170 п. 1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, — документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку — резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів — фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом та відповідно до пп. 3 п. 3 ст. 166 ПКУ визначено, що сума коштів, витрачена на отримання середньої професійної або вищої освіти платником податків та/або членом його сім'ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати, підпадає під податкову знижку.

Повернути податкову знижку можна лише за рік, що минув, отримати податкову знижку можуть батьки студентів-контрактників, або працюючі студенти. Слід зазначити, що витрати на навчання за кордоном в розрахунок податкової знижки не включаються.

Документи необхідні  для отримання податкової знижки на навчання:

- декларація про майновий стан і доходи;

- копія паспорта особи, яка подає декларацію;

- копія ідентифікаційного коду особи, яка подає декларацію;

- копія паспорта студента;

- довідка з навчального закладу про період навчання, кількість навчальних місяців, в звітному (календарному) році та суми сплачених коштів за вказаний період;

- копії квитанцій та/або платіжних доручень сплачених за навчання в звітному періоді;

- довідка про заробітну плату (форма - 3) за звітний період, з обов’язковим включенням сум податків, які утримуються із заробітної плати та суми пільги, якщо є;

- довідка про склад сім’ї з органу місцевого самоврядування;

- копія документу із зазначенням реквізитів для перерахування коштів;

- заява на перерахування коштів;

- копія договору про навчання;

- копія свідоцтва про народження студента.

Отримати відшкодування (податкову знижку) за видатками на освіту, отриману в 2017 календарному році, можна до 31 грудня 2018 року включно.

 

Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

21.11.2018

Переваги оформлення трудових відносин для найманого працівника

Відповідно до Конституції України та чинних вимог трудового законодавства регламентовано право громадян на працю, тобто на одержання роботи з оплатою не нижче мінімального розміру. Працівники реалізують своє право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою.

Роботодавець не має права допускати працівника до роботи без оформлення трудових відносин, але слід зауважити, що таке оформлення буде вважатися проведеним за умови додержання наступних дій:

- роботодавець складає трудовий договір у формі наказу (розпорядження) про прийняття на роботу/призначення на посаду, а фізичні особи – підприємці можуть керуватися формою трудового договору, затвердженою наказом Мінпраці від 08.06.2001 №260 «Про затвердження Форми трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю, та Порядку реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю»;

- до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором, роботодавець зобов’язаний подати повідомлення про прийняття працівника на роботу (за встановленою формою), до територіального органу Державної фіскальної служби за місцем обліку його як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу». Тобто, перед допуском працівників до роботи роботодавець повинен провести оформлення трудових відносин з додержанням вимог статті 24 КЗпП України.

Робота за трудовим договором зараховується до загального трудового стажу, впливає на розмір допомоги з безробіття (за умови реєстрації особи в центрі зайнятості), на отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності, відшкодування втраченого заробітку на випадок виробничої травми, а також має вирішальне значення при виході на пенсію. Ігнорування трудового законодавства робить найманого працівника незахищеним перед життєвими негараздами та свавіллям деяких незаконослухняних роботодавців

Укладення трудового договору та запис у трудовій книжці дає можливість найманому працівнику бути захищеним чинним трудовим законодавством у разі порушення його прав, а саме: у разі затримки в розрахунку по заробітній платі, відмові оплати праці за виконану роботу, недодержання зобов’язань роботодавця. Відповідно до ч. 3 ст. 38 КзпП України, невиконання роботодавцем законодавства про працю або трудового договору дає право працівникові у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням. При цьому власник зобов'язаний виплатити працівникові вихідну допомогу у розмірі, не менше тримісячного середнього заробітку.

Неоформлення належним чином трудових відносин із найманими працівниками є порушенням трудового законодавства. Діючим законодавством передбачено адміністративну, а в окремих випадках і кримінальну відповідальність за такі дії роботодавця.

 

14.11.2018

Увага!

З 11 вересня 2018 року діють, виключно, нові бюджетні рахунки для сплати податків,

зборів, платежів до державного та місцевих бюджетів

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області звертає увагу, що граничний термін перехідного періоду функціонування централізованої моделі виконання дохідної частини бюджету закінчився 11.09.2018, отже з 11.09.2018 кошти, які сплачуватимуться платниками на рахунки зі старими реквізитами не зараховуються до бюджетів, а повертаються платникам, як нез’ясовані надходження.

Нагадуємо, що з 02.07.2018  змінились реквізити бюджетних рахунків для сплати податків, зборів, платежів до державного і місцевих бюджетів, які відкриті на балансі центрального апарату Казначейства (МФО 899998).

Інформація про реквізити нових бюджетних рахунків розміщено на суб-сайті територіальних органів ДФС у Кіровоградській області у розділі «Бюджетні рахунки», за посиланням: http://kr.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki//.

 

07.11.2018

Затверджено порядок надання довідки про відсутність заборгованості

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що Міністерство Фінансів України наказом від 03 вересня 2018 року № 733 (далі – Наказ № 733) затвердило Порядок надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі – Порядок) (зареєстровано в Міністерстві юстиції України  27 вересня 2018 року за № 1102/32554).

Порядок розроблено з метою поліпшення обслуговування платників при наданні довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі – Довідка).

Зокрема, для отримання Довідки платник подає відповідну заяву за вибором:

- у паперовій формі – до державної податкової інспекції за основним місцем обліку такого платника або до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу. Якщо заяву подано до державної податкової інспекції, її передають до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі – уповноважений орган);

- в електронній формі – на адресу уповноваженого органу через приватну частину «Електронного кабінету» з дотриманням вимог Законів «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги».

Довідка або відмова у наданні Довідки готуються уповноваженим органом протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання заяви органом, до якого її було подано.

Надається Довідка безоплатно за вибором платника у паперовій або електронній формі, про що він зазначає у заяві.

Строк дії Довідки становить 10 календарних днів з дати її формування.

Наказом № 733 визнано таким, що втратив чинність, наказ Міністерства доходів і зборів України від 10 жовтня 2013 року № 567 «Про затвердження Порядку видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 31 жовтня 2013 року за № 1842/24374.

Наказ № 733 опубліковано у бюлетені «Офіційний вісник України» від 19.10.2018 № 80.

Наказ № 733 набирає чинності з дня набрання чинності Законом України від 05 жовтня 2018 року № 2155-VІІІ «Про електронні довірчі послуги», але не раніше дня його офіційного опублікування, тобто 07.11.2018.

 

10.10.2018

Укладення трудового договору з найманим працівником необхідно і для ФОП – платника єдиного податку

 Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що відповідно до ст. 21 Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року  № 322-VIII із змінами та доповненнями (далі – КЗпП) трудовим договором є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Отже, фізичній особі – підприємцю (далі – ФОП) для прийняття працівника на роботу необхідно заключити трудовий договір з таким працівником відповідно до норм КЗпП.

Звертаємо увагу, що відповідно до п. 297.3 ст. 297 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) ФОП – платник єдиного податку виконує передбачені ПКУ функції податкового агента у разі нарахування (виплати, надання) оподатковуваних податком на доходи фізичних осіб доходів на користь фізичної особи, яка перебуває з ним у трудових або цивільно-правових відносинах.

При цьому, облік найманих працівників ФОП повинна вести самостійно з додержанням умови перебування на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності щодо граничної кількості найманих працівників у відповідній групі платників єдиного податку.

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

03.10.2018

Недопустимість відсутності оформлення трудових відносин із найманими працівниками

 

Новоукраїнське управління Головного управління ДФС у Кіровоградській області звертає увагу всіх роботодавців, що згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 №649-р, з 5 жовтня розпочнуться комплексні заходи спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення. В них задіяні: Державна фіскальна служба, Державна служба з питань праці, Пенсійний фонд, Національна поліція, органи місцевого самоврядування.

Найпоширенішою формою нелегальної зайнятості на сьогоднішній день є використання робочої сили без оформлення трудового договору між суб’єктом господарювання та найманим працівником.

Така ситуація призводить до негативних наслідків не тільки для бюджету, а й для самих працівників. Кожна людина має знати про перспективи і переваги офіційного працевлаштування і розуміти всі ризики та наслідки при отриманні зарплати «у конвертах» та неофіційному працевлаштуванні. Отримуючи «тіньову зарплату» працівник позбавляє себе багатьох соціальних гарантій - гарантованого розміру заробітної плати, права на оплачувану відпустку, оплату лікарняного, допомогу по безробіттю, на пенсійні виплати в майбутньому.

Шановні працедавці! Не чекайте проведення перевірки, своєчасно оформляйте найнятих робітників, виплачуйте та відображайте у звітності реальну зарплату. Пам’ятайте, ухилення від сплати податків в усіх проявах, у тому числі шляхом використання нелегальної найманої праці тягне фінансову, адміністративну та кримінальну відповідальність.

Нагадуємо, що в ДФС області працює телефонна лінія з питань дотримання законодавства про працю. Інформацію про оплату праці «в конвертах», виплати заробітної плати у розмірі, нижчому від мінімального рівня, використання праці неоформлених найманих працівників Ви можете повідомити, зателефонувавши за номером (0522) 36-69-99.

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

26.09.2018

Новітня система «Електронний чек» – альтернатива діючим РРО

Новоукраїнське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області нагадує, що система «Електронний чек», яка реалізується у рамках пілотного проекту Державної фіскальної служби, має на меті здійснення позитивних змін у ланці «підприємець - споживач».

Сутність новації полягає у запровадженні альтернативного технологічного рішення у сфері реєстрації розрахункових операцій в галузі торгівлі, - без застосування традиційних реєстраторів розрахункових операцій, натомість у практику впроваджується електронний додаток до смартфона, який і буде виконувати функцію реєстратора розрахункових операцій.

Слід наголосити, що система e-Receipt може бути встановлена на будь-який пристрій: персональний комп’ютер, планшет, смартфон – вона доступна та безкоштовна, при цьому вона може бути інтегрована з іншими системами Державної фіскальної служби та бухгалтерськими програмами.

Система має найвищий ступінь захисту і працює 24 години на добу та 7 днів на тиждень. Застосування цієї моделі позбавляє необхідності придбавати традиційний касовий апарат та друкувати паперові чеки.

Громадяни зможуть перевірити фіскальний чек у відкритій частині Електронного кабінету ДФС, що знаходиться на офіційному веб-сайті ДФС України.

Система «Електронний чек» - зручна та економна для підприємців, вона дозволить підвищити ефективність контролю за розрахунковими операціями та оперативно виявляти факти порушень при здійсненні таких операцій, а це зменшить обсяги тіньового обігу товарів, перш за все підакцизної групи.

Реєстрація програмного комплексу, через який функціонує нова система «Електронний чек», буде здійснюватись через Електронний кабінет в режимі   он-лайн, безкоштовно. При цьому нова модель передбачає виключення послуг інформаційних еквайєрів, які передають дані РРО, за що кошти сплачують платники податків. Новітня модель створює реальні можливості для захисту прав бізнесу та споживачів.

 

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

26.09.2018

ДФС запроваджує нові електронні формати для фізичних осіб

Державною фіскальною службою України з метою забезпечення зручності платників податків у рамках електронного сервісу щодо отримання інформації з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді допрацьовано електронні формати. Вони будуть запроваджені з 01.10.2018 року:

Перелік доопрацьованих електронних форматів

п/п

Назва форми

Діючий електронний формат

Новий електронний формат

    1

 Запит щодо отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді

F1301801

F1301802

   2

 Відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків (відповідь на запит у електронному вигляді)

F1401801

F1401802

Запровадження нової форми передбачає розширення переліку інформації з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, яку будуть отримувати платники податків у відповідь на запити про свої доходи в електронному вигляді.

Відповідь за новою формою доповнена інформацією про суму виплаченого доходу, суму перерахованого податку, а також про дати прийняття/звільнення з роботи відповідно до Податкових  розрахунків за формою № 1ДФ, які подаються податковими агентами до контролюючих органів.

Зазначені електронні формати розміщені на веб-порталі Державної фіскальної служби України в рубриці «Електронна звітність» в розділі «Платникам податків про електронну звітність» в підрозділі «Інформаційно-аналітичне забезпечення» в  Реєстрі електронних форм податкових документів

Більше інформації про електронний сервіс у рубриці: Фізичним особам/Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді http://sfs.gov.ua./fizichnim-osobam/vidomosti-doxid/.

Також нагадуємо, що підготувати, заповнити та надіслати Запит щодо отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді та отримати відповідь за новими формами можна в «Електронному кабінеті» (cabinet.sfs.gov.ua).

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

19.09.2018

Надходження коштів до Державного бюджету забезпечено біль ніж на 100 відсотків

Як повідомила начальник Новоукраїнського управління ГУ ДФС у Кіровоградській області Чепур Олена Анатоліївна, завдяки зусиллям платників Новоукраїнського управління протягом січня – серпня 2018 року прогнозні показники з надходжень до Державного бюджету забезпечено на 101 відс., та фактично до бюджету надійшло  389,9 млн.грн.

Такого результату вдалося досягти за рахунок надходження основних бюджетоформуючих платежів. Так, державна скарбниця отримала від платників податків  194,8 млн.грн. податку на додану вартість, що має найбільшу питому вагу, а саме 49,9 відс., від загальної суми надходжень до Державного бюджету. Крім того, до державного бюджету акумульовано: 31,8 млн.грн. військового збору, 95,4 млн.грн. податку на доходи фізичних осіб та  7,0 млн.грн. податку на прибуток підприємств.

Приріст надходжень до Державного бюджету в порівнянні з відповідним періодом минулого року  становить 51,6 млн.грн. або 15,3  відсотка.

 

 Новоукраїнське управління  ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

21.08.2018

До уваги платників податків: сплачуйте податки на нові бюджетні рахунки

З 2 липня 2018 року почали діяти нові рахунки для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів. Проте, для зручності платників та з метою уникнення втрат бюджету, встановлено перехідний період – до 11 вересня 2018 року,на час якого старі рахунки для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів залишаються діючими.

За інформацією обласного управління державної казначейської служби, надходження на старі рахунки за липень 2018 року по Кіровоградській області склали 78,3 млн грн, а кількість транзакцій – 28,9 тисяч. При цьому найбільші суми на старі рахунки надійшли по податку на доходи фізичних осіб, ПДВ, військовому збору, податку на прибуток підприємств, єдиному податку з фізичних осіб, орендної плати (як з фізичних, так і з юридичних сіб), земельного податку з фізичних осіб та інше.

У звязку з цим, у Новоукраїнській ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області просять платників бути уважнішими при перерахуванні бюджетних платежів і вже зараз використовувати для цього саме нові рахунки. Ознайомитись з ними можна на суб-сайті територіальних органів ДФС у Кіровоградській області у розділі «Бюджетні рахунки».

Довідково: з 11 вересня 2018 року кошти, сплачені платниками на старі рахунки не будуть зараховуватись до бюджетів, а будуть повернуті платникам як незясовані надходження.

 

     Новоукраїнська ОДПІ ГУ ДФС

у Кіровоградській області

21.08.2018

 З початку 2018 року платники Новоукраїнщини отримали понад 3 тисячі адміністративних послуг

Протягом січня-березня цього року до Центру обслуговування платників Новоукраїнської ОДПІ 11699 суб’єктів господарювання та громадян щодо отримання адміністративних, інформаційних та консультаційних послуг. З них надано 3295 адміністративних послуг.

Серед адміністративних найбільш запитуваними є послуги з видачі картки платника та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків; видачі відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків; надання витягу з реєстру платників єдиного податку; реєстрації книг обліку розрахункових операцій; видачі довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію); видача/анулювання ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами тощо.

Щоденно Новоукраїнською ОДПІ опрацьовуються звернень стосовно отримання адміністративних, інформаційних та консультаційних послуг, подання звітності тощо.

На офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua/) наявна інформація про перелік адміністративних послуг, а також є інформаційні картки адміністративних послуг та зразки заяв. Також на сайті є розділ „Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс”, що дозволяє отримати будь-яку запитувану інформацію.

Вся актуальна інформація та перелік адміністративних послуг (інформаційні і технологічні картки, бланки заяв та зразки їх заповнення) розміщується у  центрі обслуговування платників органів Новоукраїнської ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області.

 

     Новоукраїнська ОДПІ ГУ ДФС

у Кіровоградській області

 

26.07.2018

Реалізація права громадян на звернення за допомогою сервісу ДФС України «Пульс»

Право на звернення є важливим конституційно-правовим засобом захисту, яке передбачено ст.40 Конституції України, та є однією із організаційно-правових гарантій дотримання прав і свобод громадян.

Сервіс «Пульс» приймає звернення громадян та суб’єктів господарювання (далі – Заявники) щодо неправомірних дій та бездіяльності, можливі корупційні правопорушення у сфері службової діяльності з боку конкретних посадових осіб структурних підрозділів ДФС та її територіальних органів (далі – Інформація).

Заявники можуть надати Інформацію за телефоном 0800-501-007, обравши на інтерактивному голосовому автовідповідачі напрямок «4», та на електронну пошту idd@sfs.gov.ua.

Інформація приймається  цілодобово.

При наданні Інформації бажано назвати своє прізвище, ім’я, по батькові (найменування підприємства, установи, організації, суб’єкта господарювання), контактний телефон, місце проживання/реєстрації, а також прізвище, ім’я, по батькові та посаду працівника органу ДФС, з яким пов’язана подія, дата, місце і суть події, конкретні обставини, зауваження, прохання чи вимоги. Якщо Заявник не бажає називати своє прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання/реєстрації, Інформація реєструється як анонімна.

У разі звернення представника Заявника обов’язково надаються відомості стосовно його повноважень здійснювати представництво законних інтересів та ведення справ Заявника, пов’язаних із сплатою податків, на підставі закону або довіреності. Якщо представник Заявника не надає такі дані, Інформація на сервіс «Пульс» не приймається.

Про результати розгляду Інформації клієнти повідомляються невідкладно або протягом 3 робочих днів. Якщо інформація потребує додаткового розгляду, то загальний термін її опрацювання може бути подовжено.

Не повідомляються Заявникам результати розгляду анонімної інформації та повідомлень про наявність на офіційному веб-порталі/субсайтах ДФС недостовірної/застарілої інформації; методологічних чи технічних проблем в роботі електронних сервісів чи систем; відомості що надходить до ІДД ДФС електронною поштою щодо мінімізації сплати податків, зборів, митних платежів.

 

     Новоукраїнська ОДПІ ГУ ДФС

 у Кіровоградській області

26.07.2018

Затверджено узагальнюючі податкові консультації з деяких питань оподаткування плати за землю

Новоукраїнська ОДПІ повідомляє, що 06.07.2018 Міністерство фінансів України наказом № 602 «Про затвердження узагальнюючих податкових консультацій з деяких питань оподаткування плати за землю» затвердило три узагальнюючі податкові консультації (далі – УПК), а саме: про справляння плати за землю у разі оренди площі у багатоквартирному будинку; про сплату земельного податку власником нерухомого майна, що розташоване на земельній ділянці, права на яку у такої особи не оформлені, та щодо справляння земельного податку з фізичних осіб – підприємців платників єдиного податку.

1) Щодо справляння плати за землю у разі оренди площі у багатоквартирному будинку.

Ця УПК визначає, що безпосереднім платником плати за землю виступає особа щодо якої здійснено реєстрацію державних прав на земельну ділянку під будинком та прибудинкову територію (установа або організація, яка здійснює управління багатоквартирним будинком державної або комунальної власності; об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, яке є суб’єктом реєстрації відповідно до рішення співвласників).

2) Щодо сплати земельного податку власником нерухомого майна, що розташоване на земельній ділянці, права на яку у такої особи не оформлені.

УПК визначає, що особу, яка володіє нерухомим майном, що розташоване на земельній ділянці, права на яку для такої особи не оформлені, не можна вважати платником земельного податку в розумінні ст. 269 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до моменту виникнення відповідних прав такої особи на цю земельну ділянку відповідно до запису, сформованого у Державному земельному кадастрі у порядку, визначеному законом. До такого моменту зазначена особа відповідно до вимог ПКУ не повинна сплачувати земельний податок.

3) Щодо справляння земельного податку з фізичних осіб – підприємців (далі – ФОП) – платників єдиного податку.

Зазначена УПК визначає, що

● ФОП – платник єдиного податку, який використовує будівлі (споруди), їх частини, для провадження господарської діяльності та який оформив відповідно до вимог законодавства свої права на земельну ділянку під такими об’єктами, не повинен сплачувати земельний податок;

● абзац 4 п. 297.1 ст. 297 ПКУ не передбачає звільнення від земельного податку для ФОП – платника єдиного податку у випадку, коли обов’язок по сплаті податку виникає у нього як у співвласника багатоквартирного будинку у складі витрат на управління.

 

     Новоукраїнська ОДПІ ГУ ДФС

 у Кіровоградській області

 

14.06.2018

Платникам податків!

 Новоукраїнська ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області нагадує, що суб’єкти господарювання, які бажають з 1 липня поточного року перейти на сплату єдиного податку або змінити групу єдиного податку, повинні не пізніше, ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу подати до Центру обслуговування платників заяву встановленої форми про право застосування спрощеної системи оподаткування. Граничний термін подання заяви – 15 червня 2018 року.

Крім цього, платники єдиного податку, які бажають відмовитися від застосування спрощеної системи оподаткування, повинні не пізніше, ніж за 10 днів до початку нового календарного кварталу подати до Центру обслуговування платників заяву про відмову від спрощеної системи оподаткування. Граничний строк подання такої заяви – 20 червня 2018 року.

Новоукраїнська ОДПІ ГУ ДФС

у Кіровоградській області

 

14.06.2018

Нові реквізити рахунків

Відповідно до наказів Міністерства фінансів України від 29.01.2013 № 43 «Про затвердження Порядку казначейського обслуговування доходів та інших надходжень державного бюджету», від 23.08.2012 № 938 «Про затвердження Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів» та від 22.06.2012 № 758 « Про затвердження Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України» із змінами, з 02 липня 2018 року запроваджується централізована модель виконання дохідної частини державного та місцевих бюджетів.

Враховуючи зазначене, Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що з 02 липня 2018 року будуть діяти нові реквізити рахунків для зарахування надходжень до державного та місцевих бюджетів, відкритих на балансі Державної казначейської служби України.

З новими реквізитами рахунків можна ознайомитися на суб-сайті територіальних органів ДФС у Кіровоградській області у розділі "Бюджетні рахунки" на головній сторінці.

 

Новоукраїнська ОДПІ ГУ ДФС

у Кіровоградській області

23.05.2018

Громадяни до 01 серпня 2018 року зобов’язані сплатити податок на доходи,

зазначений у декларації про майновий стан і доходи

Новоукраїнська ОДПІ інформує, що відповідно до п. 179.7 ст. 179 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій нею податковій декларації про майновий стан і доходи.

Звертаємо увагу, що згідно з п. 126.1 ст. 126 ПКУ у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Відповідно до ПКУ при нарахуванні суми податкового зобов’язання, визначеного платником податків або податковим агентом, – після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання нараховується пеня.

На суми грошового зобов’язання, визначеного пп. 129.1.3 п. 129.1 ст 129 ПКУ (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення у його сплаті, включаючи день погашення, із розрахунку 100 % річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день (п. 129.4 ст. 129 ПКУ).

Новоукраїнська ОДПІ ГУ ДФС

у Кіровоградській області

23.05.2018

Підприємці – платники єдиного податку І та ІІ груп мають право на щорічну відпустку

Відповідно до норм Податкового кодексу України, фізичні особи-підприємці, платники єдиного податку 1 та 2 групи, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку один раз на рік на час відпустки протягом одного календарного місяця. 

Крім того, не сплачується єдиний податок за період хвороби, підтверджений копією листка непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. 

Інформація про період щорічної відпустки і терміни втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подається до територіального органу ДФС у вигляді заяви у довільній формі. 

З метою уникнення порушення терміну щодо сплати авансових платежів рекомендуємо подавати до податкової інспекції заяву щодо періоду щорічної відпустки до початку відпустки, а заяву щодо терміну втрати працездатності з обов'язковим додаванням копії листка непрацездатності - одразу після закінчення лікарняного.

Варто пам’ятати, що платники єдиного податку є ще й платниками єдиного соціального внеску. Чинним законодавством не передбачено пільг щодо його сплати на час відпустки, або хвороби.  Отже, єдиний внесок сплачується незалежно від діяльності чи фінансового стану платників податків і без перенесення термінів сплати.

 

Новоукраїнська ОДПІ ГУ ДФС

у Кіровоградській області