27100, м. Новоукраїнка, вул. Соборна, 59   e-mail: inbox1@nu.kr-admin.gov.ua
Про адміністраціюПро район Економіка Сільське господарство Соціальна сфера Контакти

Адміністративні послуги

Нормативно-правові акти

Звернення громадян

ЦНАП

Регуляторна політика

Державні закупівлі

Фінанси

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Громадська рада

Молодіжна рада

Реагування на критику

Архітектура та ЖКГ

Інформація для виборців

Архів

Відкриті дані

Територіальні органи

Органи місцевого самоврядування

Запрошуємо до обговорення

 
 
Головна

ВІЙСЬКОВИЙ ОБОВ'ЯЗОК

Захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави. Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України.

Військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань.

Якісно організована військово-облікова робота є запорукою гарантованого виконання завдань в ході проведення заходів мобілізації. Вона відіграє особливу роль саме під час відбиття зовнішньої агресії, коли мобілізація стає одним із основних заходів у сфері оборони держави.

Державні органи, військові частини, підприємства, установи, організації та навчальні заклади незалежно від їх підпорядкування та форми власності, що у відповідності до нормативно-правових актів здійснюють персональний облік військовозобов’язаних і призовників, займають одне із найважливіших місць у системі організації та ведення військового обліку держави.

Військово-облікова робота – це комплекс заходів, який проводиться постійно, не залежно від стану в якому перебуває держава та безпосередньо залежить від фахової підготовки і організаторських здібностей посадових осіб, відповідальних за її проведення.

Військовий облік є складовою змісту мобілізаційної підготовки держави та полягає у цілеспрямованій діяльності державних органів,  підприємств, установ та організацій щодо фіксації, накопичення та аналізу військово-облікових даних призовників і військовозобов’язаних із відображенням їх у військово-облікових документах, а також здійснення контролю за дотриманням призовниками і військовозобов’язаними, посадовими особами державних органів, підприємств, установ та організацій встановлених правил військового обліку.

 

Військовий облік призовників і військовозобов'язаних ведеться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

 

Військовий обов'язок передбачає:     

- підготовку громадян до військової служби;

- приписку до призовних дільниць;

- прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу;

- проходження військової служби;

- виконання військового обов'язку в запасі;

- проходження служби у військовому резерві;

- дотримання правил військового обліку.

 

ОБОВ’ЯЗКИ ПІДПРИЄМСТВ, УСТАНОВ ТА ОРГАНІЗАЦІЙ ЩОДО ВЕДЕННЯ ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАНИХ І ПРИЗОВНИКІВ

 

ОБОВ’ЯЗКИ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАНИХ І ПРИЗОВНИКІВ З ПИТАНЬ ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ, МОБІЛІЗАЦІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ТА МОБІЛІЗАЦІЇ

 

ВИМОГИ ЩОДО ВЕДЕННЯ ПЕРСОНАЛЬНОГО ОБЛІКУ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНИХ ТА ПРИЗОВНИКІВ В ДЕРЖАВНИХ ОРГАНАХ, ВІЙСЬКОВИХ ЧАСТИНАХ, НА ПІДПРИЄМСТВАХ, УСТАНОВАХ, ОРГАНІЗАЦІЯХ ТА НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 28 травня 1993 року № 379 "Про посвідчення на право користування пільгами членів сімей військовослужбовців, які загинули (померли) чи пропали безвісти під час проходження військової служби".

 

Відповідно до вказаної Постанови Кабінету Міністрів України :

 посвідчення  на  право  користування  пільгами  членів  сімей військовослужбовців, які загинули (померли)  чи  пропали  безвісти під час проходження  військової  служби  (надалі  -  посвідчення), видаються  батькам,  дружині  або  чоловіку  та   дітям   указаних військовослужбовців. Підставою для видачі посвідчення є документ, який підтверджує факт загибелі (смерті) чи пропажі безвісти військовослужбовця,  виданий військовим комісаріатом;

дітям військовослужбовців, які загинули (померли) чи  пропали безвісти  під  час  проходження  військової  служби,   посвідчення видаються після досягнення ними  7-річного  віку;  дітям,  які  не досягли цього віку, передбачені законодавством пільги надаються на підставі   довідки,   що   видається   одному  з   членів   сім'ї військовослужбовця.

Пред'явник  посвідчення  має  право  на  пільги,  встановлені законодавством  України  для членів сімей військовослужбовців, які загинули  (померли)  чи  пропали  безвісти  під  час   проходження військової служби. 

Видачу вказаних посвідчень здійснює відповідний місцевий військовий комісаріат.

 

 ЩОДО ОТРИМАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК УЧАСНИКАМИ АТО У ПРИВАТНУ ВЛАСНІСТЬ

 1. Загалом, право на безоплатне отримання у власність земельних ділянок громадянами України встановлене ст. 14 Конституції України та регулюється статтями 118,121 і 122 Земельного кодексу України.

Щодо учасників АТО, то відповідно до статті 12 (пункт 14) Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту учасникам бойових дій надаються, серед інших, в тому числі, пільги щодо першочергового відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.

 Згідно з пунктом 19 статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" учасниками бойових дій визнаються: військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані) та працівники Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, особи рядового та офіцерського складу, військовослужбовці, працівники Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції, а також працівники підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення у порядку, встановленому законодавством.

 2. Земельні ділянки можуть бути надані військовослужбовцям у власність у межах норм безоплатної приватизації, визначених статтею 121 Земельного кодексу України, а саме у таких розмірах:

• для ведення садівництва - не більше 0,12 га;

• для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 га; •

• для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 га, в селищах - не більше 0,15 га, в містах - не більше 0,10 га;

• для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара.

 3. На законодавчому рівні жодної прив’язки до місця реєстрації чи місця проживання військовослужбовця при розгляді його звернення щодо отримання ним у власність земельної ділянки в межах певного населеного пункту або території немає, але, як правило, земельна ділянка виділяється в межах населеного пункту, де вказана особа зареєстрована.

 4. Не мають права на отримання безоплатно у приватну власність земельної ділянки лише ті учасники АТО, які вже використали це право. Слід також звернути увагу, що при отриманні у приватну власність земельної ділянки учасником АТО, не втрачається також його право на поліпшення житлових умов (отримання квартири за чергою) та на подальшу приватизацію отриманої в порядку черги квартири. Ці питання регулюються ст. 40 Житлового кодексу Української РСР

 5. З питань отримання безоплатно у власність земельних ділянок учасниками АТО, бажаючим необхідно звертатись:

• щодо земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва – до органів місцевого самоврядування за місцем знаходження земельної ділянки (міська рада, селищна рада тощо);

• щодо земельних ділянок для дачного будівництва – до райдержадміністрацій за місцем розташування земельної ділянки;

• щодо земельних ділянок для ведення садівництва та індивідуального фермерського господарства – до відповідних територіальних органів Держземагенства України;

 6. Для початку розгляду питання щодо надання учаснику АТО безоплатно у власність земельної ділянки, ним до відповідного органу необхідно подати наступні документи:

• копію паспорту та індивідуального податкового номеру особи;

• документ, що підтверджує його участь у АТО;

• клопотання про виділення йому земельної ділянки із зазначенням її місця розташування.

В окремих випадках до заяви можна додати графічні матеріали із зазначенням місця розташування ділянки. Якщо особа бажає отримати земельну ділянку для ведення фермерського господарства – крім згаданих вище документів необхідно також подати документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої у аграрному навчальному закладі.

 7. Після отримання необхідного пакету документів відповідний орган протягом строку не більше одного місяця розглядає клопотання і надає дозвіл або відмову на розробку проекту землеустрою. Розробка проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки здійснюється за замовленням громадян суб’єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

Після розробки проект землеустрою узгоджується з місцевим управлінням земельних ресурсів (за місцезнаходженням ділянки). Погоджений проект землеустрою надсилається відповідному органу виконавчої влади або місцевого самоврядування (якому до цього направлявся пакет документів для отримання ділянки), який протягом строку не більше ніж 2 тижні з дня отримання проекту (а якщо необхідно провести обов’язкову землевпорядну експертизу – після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення щодо затвердження проекту землеустрою і передання земельної ділянки у власність.

 Гарячі лінії: Міністерство Оборони: 044 454 43 37; Штаб АТО: 044 503 05 21; Довідка про поранених і загиблих: 044 255 69 55

© 2015 Міністерство інформаційної політики України www.mip.gov.ua

 Маєте проблеми зору?Для збільшення розміру шрифта натисніть на клавіатурі одночасно 
"Ctrl" і "+"

 

Толерантне ставлення до людей з інвалідністю