27100, м. Новоукраїнка, вул. Соборна, 59   e-mail: [email protected]
Про адміністраціюПро район Економіка Сільське господарство Соціальна сфера Контакти

Адміністративні послуги

Нормативно-правові акти

Звернення громадян

ЦНАП

Регуляторна політика

Державні закупівлі

Фінанси

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Громадська рада

Реагування на критику

Архітектура та ЖКГ

Інформація для виборців

Архів

Відкриті дані

Територіальні органи

Органи місцевого самоврядування

Європейський вибір

Запрошуємо до обговорення

 
 
Головна

 

УКРАЇНА ТА ХОРВАТІЯ ПІДПИСАЛИ МІЖУРЯДОВУ УГОДУ ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО В СФЕРІ РОЗМІНУВАННЯ

 

Перший віцепрем'єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко та Прем’єр-міністр Республіки Хорватія Андрей Пленкович під час зустрічі в Загребі 10 жовтня 2023 року обговорили питання посилення співпраці між країнами в економічній сфері, питаннях відновлення, сфері гуманітарного розмінування. По завершенню зустрічі Юлія Свириденко та Віцепрем’єр-міністр – Міністр внутрішніх справ Республіки Хорватія Давор Божинович в присутності Прем’єр-міністра Республіки Хорватія підписали міжурядову угоду про співробітництво в сфері розмінування.

«Україна надзвичайно вдячна хорватському народу та Уряду Хорватії за політичну, військову, фінансову і гуманітарну підтримку, яку отримує наша держава та українці з початку широкомасштабного вторгнення. Ми вдячні за програми з оздоровлення наших захисників та дітей українських бійців, які ініціювала та реалізує ваша країна. Хорватам не потрібно розповідати, що таке війна, що таке агресія: порівняно не так давно Хорватія відчула це на собі. А наслідки відчуває й досі: адже міни та снаряди, що не вибухнули, не знають про закінчення війни. Хорватія пройшла важкий та довгий шлях подолання наслідків. І сьогодні Україні потрібен досвід Хорватії в сфері розмінування і в сфері реконструкції та відновлення», - зазначила Юлія Свириденко  під час розмови з Андреєм Пленковичем.

Перший віцепрем'єр-міністр України – Міністр економіки України підкреслила, що насамперед для нашої держави буде корисним досвід Хорватії в частині організації та модерації розмінування.

Виступаючи під час підписання Угоди про співробітництво в сфері розмінування, Юлія Свириденко зазначила, що одним з вагомих та важливих елементів підтримки Хорватією України є співпраця в сфері гуманітарного розмінування. 

«Машини для розмінування хорватського виробництва вже працюють на українських полях, роблячи землю безпечною. Влітку українські та хорватські виробники домовились про локалізацію в Україні виробництва таких машин. Сьогодні ми посилюємо взаємодію. Міжурядова угода про співробітництво в сфері розмінування розпочинає новий етап співпраці урядів, експертів, фахівців в сфері розмінування, виробників обох країн. Співпраці, кінцевою метою якої є очищення території України від мін, забезпечення безпеки українців, відновлення та розвиток нашої держави», - зазначила Юлія Свириденко.

Як підкреслила Перший віцепрем'єр-міністр України – Міністр економіки України, напрямки співпраці, передбачені Угодою, є складовими Стратегії протимінної діяльності, над проектом якої працює Україна. Тому Угода - дуже практичний та предметний документ, робота в рамках якого розпочнеться негайно.

Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Хорватія про співробітництво в сфері розмінування передбачає співпрацю, зокрема, за наступними напрямками:

• заходи нетехнічного та технічного обстеження, розмінування, очищення територій;

• навчання населення ризикам, пов’язаним з вибухонебезпечними предметами, надання допомоги постраждалим від мін;

• розробка нормативно-правової бази та стандартних процедур у сфері протимінної діяльності;

• тренінги для фахівців, обмін досвідом серед експертів, викладачів із підготовки фахівців із розмінування, передача експертних знань і кращих практик;

• обмін знаннями та досвідом щодо розвитку спроможностей з виробництва засобів захисту, обладнання для пошуку мін та розмінування, у сфері підготовки та сертифікації мінно-пошукових собак;

• сприяння обміну досвідом з практичного використання обладнання, що використовується у сфері розмінування та ін.

Джерело – сайт Міністерство економіки України

 

 Маєте проблеми зору?
Для збільшення розміру шрифта натисніть на клавіатурі одночасно 
"Ctrl" і "+"