27100, м. Новоукраїнка, вул. Соборна, 59   e-mail: [email protected]
Про адміністраціюПро район Економіка Сільське господарство Соціальна сфера Контакти

Адміністративні послуги

Нормативно-правові акти

Звернення громадян

ЦНАП

Регуляторна політика

Державні закупівлі

Фінанси

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Громадська рада

Реагування на критику

Архітектура та ЖКГ

Інформація для виборців

Архів

Відкриті дані

Територіальні органи

Органи місцевого самоврядування

Європейський вибір

Запрошуємо до обговорення

 
 
Головна

Новини

 

 

Бізнес і влада: спільний вектор розвитку громади

 

Саме таку назву мала перша конференція представників бізнесу і влади, що відбулася у Кропивницькому вчора, 26 вересня.

Участь у заході взяли керівники Кіровоградської обласної військової адміністрації, обласної ради, міської ради, обласного центру зайнятості,  регіональної торгово-промислової палати, представники бізнесу та бізнес-об’єднань Кропивницької громади. Долучилися до конференції у режимі онлайн і заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна та фахівці Державного центру зайнятості. 

Вітаючи учасників конференції заступник начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації Сергій Шеремет наголосив на важливості участі бізнесу у суспільно-економічних процесах. «Сьогодні, у цей надзвичайно важкий час, влада відчуває підтримку бізнесу у створенні робочих місць, наповненні бюджету, сплаті податків і заробітних плат, у підтримці ЗСУ, внутрішньо переміщених осіб. Ми зацікавлені в тому, щоб бізнес працював ефективно і нарощував свої сили, щоб працювала соціально-культурна сфера. Ми маємо забезпечити економічну стабільність не лише нашої області, а й усієї держави», – зазначив С. Шеремет.

Він наголосив, що наразі міська рада працює над  створенням Стратегії розвитку громади, що стане основою для успішного функціонування громад і сталого їх зростання, ефективного використання ресурсів, залучення інвестицій, завдяки чому життя краян покращиться уже сьогодні.

Які існують програми підтримки розвитку бізнесу та які вже є успішні кейси від підприємців дізнавалися учасники конференції. 

Про державну підтримку підприємців, реалізацію урядової економічної програми підтримки для малого та середнього підприємництва «Зроблено в Україні», програму підтримки українських  виробників «Національний кешбек» поінформувала заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна. Заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості Наталія Невідома та консультант офісу підтримки мікро- і малого бізнесу «Зроблено в Україні» ознайомили учасників з урядовими програмами безповоротних грантів для створення та розвитку власного бізнесу. Це, зокрема, грант на власну справу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей, мікрогрант на власну справу фізичним особам та суб'єктам господарювання на створення або розвиток власного бізнесу та ін. Йшлося й про компенсаційні програми для роботодавців за працевлаштування вразливих категорій громадян, облаштування робочих місць для людей з інвалідністю та про інші фінансові інструменти, орієнтовані на підтримку бізнесу.

Цікавим блоком конференції було знайомство з успішними кейсами від провідних підприємців ведення бізнесу.  Вони  розповіли про шлях становлення власної справи, поділилися досвідом, як скористалися державною підтримкою для розвитку підприємництва. Так, Інна Андрієнко розповіла про ствердження бренду «Козацький медок», організацію крафтового ярмарку у Кропивницькому, участь у грантових програмах, у тому числі соціального напрямку. Галина Дончевська  розповіла про діяльність та продукцію, що виготовляється під брендом «StarWood».

Були обговорені й програми підтримки бізнесу, які реалізуються в області іншими соціальними партнерами, важливі питання, спрямовані на розвиток соціально-відповідального бізнесу.

Панельна дискусія, що відбулася між учасниками конференції на завершення заходу, сприяла вирішенню соціально-економічних проблем громади та розвитку підприємництва в регіоні.

 

Всеукраїнська платформа «Зроблено в Україні» розширює горизонти

 

Державна служба зайнятості доєдналася до реалізації державної програми «Зроблено в Україні», що спрямована на підтримку українських виробників і зміцнення національної економіки.

Вже сьогодні в Україні на базі обласних центрів зайнятості та їх філій відкрито 24 регіональні офіси «Зроблено в Україні». 

Перший на Кіровоградщині офіс «Зроблено в Україні» відкрився у серпні поточного року на базі Кропивницькій філії обласного центру зайнятості.  І вже є певні результати. За цей короткий термін до офісу звернулося майже 30 громадян. Серед них представники юридичних осіб, фізичні особи-підприємці та громадяни, які планують відкрити власну справу.

Найбільше питань, що піднімали візитери, це:

- надання консультацій та практичної допомоги у написанні бізнес-планів, оформленні та подачі документів на гранти, зокрема мікрогранти на створення або розвиток власного бізнесу, гранти для ветеранів/ветеранок та членів їх сімей на організацію власної справи;

- можливості пільгового кредитування «Доступні кредити 5-7-9» та отримання компенсації на закупівлю української сільськогосподарської техніки;

- можливості служби зайнятості у напрямку добору працівників та підвищення конкурентноспроможності робочої сили.

Фахівці офісу кожному відвідувачу у взаємодії з державними органами, банками та іншими інституціями надавали кваліфіковані консультації  й щодо умов участі в інших урядових програмах, що орієнтовані на підтримку бізнесу.

«Людина, яка має ідею, часто не має матеріального ресурсу для втілення її в життя. Тому в офісі «Зроблено в Україні» зосереджується та надається весь спектр інформаційних можливостей щодо започаткування, розвитку бізнесу та отримання фінансової підтримки та формування кадрового потенціалу», – зазначає фахівець офісу Олександра Бугровенко.

Тож, якщо у вас є необхідність отримати консультацію з питань грантових програм, що реалізовуються в області задля підтримки та розвитку підприємницьких ініціатив, телефонуйте за номером: +38 (080) 060 04 08  або пишіть на електронну адресу:  [email protected].

Є питання щодо отримання мікрогрантів за програмою «єРобота»? Телефонуйте за номером:  +38 (093) 478 70 81 

 

 

Передаємо житло у власність громади задля благополуччя населення

Сьогодні, 3 вересня, з метою ефективності використання державного майна за рішенням Міністерства економіки України Смолінській територіальній громаді було передано у комунальну власність житлову квартиру загальною площею 29,1 м², що належала Державній службі зайнятості та обліковувалася на балансі Кіровоградського обласного центру зайнятості. 

 «Ми всі добре розуміємо, що кожен з нас має вживати заходів задля забезпечення соціальних гарантій ветеранів війни та сімей загиблих. Безперечно, надання житла – це найменше, що ми можемо зробити для ветеранів, які захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, подбати про їхній родинний комфорт у їхніх власних оселях. Спільними зусиллями нам вже вдалося забезпечити житлом 1 родину учасника бойових дій, на черзі ще 12 сімей. Передача  житлової квартири від служби зайнятості – це черговий крок назустріч учасникам бойових дій. Ми хочемо, щоб після Перемоги, коли хлопці повернуться додому, до своїх близьких і мирного життя, вони мали власне житло», – наголосив  селищний голова Микола Мазура.

Керівник громади також повідомив, що у квартирі проведуть ремонтні роботи і лише тоді родина учасника бойових дій буде заселена.

Наостанок сторони підписали акт приймання-передачі квартири, яким зафіксували  перехід квартири від одного власника до іншого.

 

З початку року майже 16 тисяч українців отримали ваучер на навчання від Державної служби зайнятості та можливість безкоштовно опанувати нову професію або спеціальність.

Скористалися такою можливістю:

- 11 288 людей віком 45+

- 2 973 ВПО

- 882 людини з інвалідністю

- 453 учасника бойових дій

- 2 людини, які у період воєнного стану в Україні отримали поранення

- 1 людина, яка звільнена з військової служби

Найбільше ваучерів отримали мешканці Дніпропетровської, Львівської, Харківської, Полтавської та Хмельницької областей.

Переважна більшість 72% — жінки.

Серед професій/спеціальностей найбільш популярними є: медсестринство, кухар, психологія.

Максимальний розмір ваучера — 30 тисяч грн.

Як отримати ваучер на навчання?

Це можна зробити офлайн, звернувшись до будь-якого найближчого центру зайнятості у своєму місті чи подати онлайн-заявку на сайті Державної служби зайнятості https://is.gd/dKeSYx

 

У Кропивницькому запрацював регіональний офіс підтримки малого і мікробізнесу «Зроблено в Україні»

 

У Кропивницькому запрацював регіональний офіс «Зроблено в Україні»  для підтримки мікро- та малого бізнесу регіону. Відкриття офісу відбулося за участі Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко, заступниці Міністра економіки України Тетяни Бережної та директорки Державного центру зайнятості Юлії Жовтяк.

В цьому офісі підприємці можуть отримати інформацію, консультації та допомогу в оформленні документів, написанні бізнес-планів, подачі документів на гранти та інші програми підтримки малого і мікробізнесу. 

«Ми продовжуємо відкривати офіси «Зроблено в Україні» для малого і мікробізнесу в різних регіонах України. У вашій області таких планується три – на базі Кропивницької філії обласного центру зайнятості, а ще в Олександрії та Новоукраїнці. Там бізнес може отримати консультації від того, як податися на гранти чи написати бізнес-план, до того, як промаркувати товари», – наголосила Юлія Свириденко.

За словами Першого віце-прем’єр-міністра, цього року Уряд реалізує цілу низку програм з підтримки бізнесу, зокрема «Доступні кредити 5-7-9», гранти на переробку з можливістю отримати до 8 мільйонів гривень на розвиток виробництва, іпотечна програма «єОселя». Крім того, Уряд запустив програму розвитку інфраструктури індустріальних парків, програму підтримки проєктів із значними інвестиціями та інші. 

«У цьому році на програми підтримки бізнесу ми заклали до бюджету понад 45 мільярдів гривень. Це рекордна сума за останні роки. Для Кіровоградської області на цей рік передбачили 850 мільйонів гривень. Наша мета як на регіональному, так і загальнонаціональному рівні – змінити структуру економіки й збільшити частку переробки, адже у світі немає прикладів успішних сировинних держав», – розповіла Юлія Свириденко.

Також в офісі можна отримати консультації щодо програм, які супроводжує безпосередньо служба зайнятості: гранти «Власна справа», гранти для ветеранів/ветеранок та другого з подружжя, компенсація за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю, компенсації за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, ваучери на навчання працівників, програми навчання та перенавчання у центрах профтехосвіти, кваліфікована допомога із пошуком та підготовкою кадрів та інші. 

Директорка Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк зазначила, що в Кіровоградській області вже 280 підприємців отримали 67 мільйонів гривень мікрогрантів на створення або розвиток бізнесу, ще 28 учасників бойових дій та члени їхніх сімей отримали 12 мільйонів гривень грантових коштів. Також обласна служба зайнятості в 2024 році вже видала 350 ваучерів на навчання та близько 700 безробітних пройшли професійне навчання. 

Довідково: офіси «Зроблено в Україні» – це складова політики Уряду з підтримки українських виробників. Зокрема пріоритет Уряду у цьому році на стимулюванні виробництва, залученні інвестицій у реальний сектор та збільшенні обсягів несировинного експорту.

Щодо програм підтримки для середнього бізнесу, фахівці центрів «Зроблено в Україні» зможуть перенаправити підприємців до профільних установ. 

Офіс на Кіровоградщині працюватиме на базі Кропивницької філії обласного центру зайнятості за адресою: м. Кропивницький,  вул. Є. Маланюка, 15. 

 

«Всі ті, хто варті, стоять на варті»: максимум на користь оточуючих – життєва позиція і на службі, і в роботі, і по життю

 

На сьогоднішній день Сергій Білолюбський – успішний підприємець, який провадить підприємницьку діяльність у Новоукраїнському районі, став переможцем грантової програми від «єРобота». Тому передувала низка значущих для чоловіка подій, що привели його до теперішнього успішного результату.

Це історія не тільки про переможця-грантера. Це історія про людину, яка намагається по життю зробити максимум, охоплюючи надважливі для себе сфери. Це і захист Батьківщини: Сергій є діючим військовим, спецприначенцем, сержантом 3-го Окремого Полку Спеціального Призначення імені князя Святослава Хороброго. Це й  розвиток власної справи – тваринного комплексу по вирощуванню свиней, що є для підприємця не тільки джерелом прибутку, а й можливістю приносити користь співвітчизникам. Це і допомога у якості волонтера, як близьким, так і тим незахищеним верствам, які потребують підтримки.

У минулому Сергій вже мав досвід підприємництва – у сфері м’ясопереробної промисловості. Грантер згадує про цей непростий період свого життя: «З початком війни, у 2014 році, ситуація складалась так, що довелось розпродати існуючий бізнес, аби вистачило коштів на необхідне спеціальне спорядження для всієї військової групи», – відзначає Сергій Олександрович.

Однак, час спливав, обставини змінились на краще. З 2021 року військовий почав вести діяльність як ФОП, займаючись роздрібною торгівлею м’ясом, а в 2023 році, шляхом участі в аукціоні, придбав комплекс для вирощування свиней, продумуючи шляхи його дообладнання. Тоді у підприємця й визріла бізнес-ідея та необхідність грантових коштів.

«Моє село Квітка у минулому має столітній досвід у сфері ведення тваринницької діяльності, але на сьогодні тут немає нікого, хто б розвивав подібну галузь. Я, викупивши ферму і підсобні приміщення, запланував відновити цю галузь, залучити спеціалістів відповідної кваліфікації, створити робочі місця, дати молоді можливість розвиватися і розвивати свій дім. На мою думку, це допоможе також розвивати інфраструктуру села, створить можливості навчання відповідних робітників для підвищення їх рівня до світових стандартів тваринництва та утримання тварин», – наголошує Сергій Білолюбський.

На сьогодні вже працевлаштовано 2-х осіб. Вони забезпечують тваринам постійний догляд та організовують процес їх вирощування. У майбутньому Сергій Олександрович планує дати роботу людині з інвалідністю, для якої буде підготовлене й облаштоване відповідне робоче місце. Також грантер хоче працевлаштувати своїх побратимів з полку, які вже звільнені зі служби за станом здоров’я.

Діяльність тваринницького комплексу забезпечує постачання якісних, доступних за ціною та поживних продуктів. «Виключно українське виробництво, висока якість з дотриманням усіх санітарних норм, задоволені клієнти – те, до чого я прагнув», – щиро пишається підприємець. Для нього вкрай важливим є можливість подальшого розвитку конкурентного фермерського господарства, залучення провідних спеціалістів з селекції та вирощування свиней.

За словами Сергія Олександровича, його діяльність дає можливість допомагати побратимам та незахищеним верствам населення, вирішуючи як фінансові, так і інші складні життєві питання.

Наразі діючий військовий веде бізнес паралельно зі службою. Поєднувати виконання військового обов’язку і розвиток власної справи, все встигати Сергію дозволяє непереможна віра в те, що він це все робить на користь людям, задля кращого майбутнього свого села, з одного боку, задля омріяної Перемоги – з іншого

 

Олександрійський ліцей готуватиме операторів цивільних дронів: навчитися може кожен

В Олександрії, що на Кіровоградщині, в аграрному ліцеї навчатимуть на операторів цивільних дронів. Така можливість доступна всього у семи профтехах України.

За інформацією Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, навчальну програму “Оператор цивільних дронів” цього року реалізують у семи профтехах у Львівській, Дніпропетровській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській і Чернігівській областях можна буде вивчитись на оператора цивільних дронів.

“Завдяки підтримці Євросоюзу закупили дрони для практичного навчання та підготували викладачів, які тепер зможуть навчати учнів цієї програми. У планах — ще більше розширити мережу профтехів і затвердити освітній стандарт, який дасть змогу повноцінно готувати учнів цієї професії”, – зазначав Федоров.

У відповідь на інформаційний запит “Гречки” заступник директора департаменту освіти Кіровоградської ОВА Володимир Таборанський повідомив, що на Кіровоградщині цей курс реалізовуватимуть в Олександрійському професійному агрорному ліцеї.

Курс “Оператор цивільних літальних безпілотних апаратів” короткотривалий та доступний як для учнів ліцею, так і для людей, які там не навчаються.

“Для учнів ліцею курс безоплатний. Для юридичних та фізичних осіб він є платним, вартість – 8500 гривень. По закінченні курсу слухачі виконують залікову роботу, за результатом захисту якої отримують сертифікат”, – пояснює у відповіді Володимир Таборанський.

Курс надає базові теоретичні знання та практичні навички у керуванні цивільними дронами, які використовуються у сільськогосподарській галузі України.

Загалом курс триває 60 годин, із яких 13 годин теорії та 47 годин практичних занять.

Ліцей розташований у селищі Приютівка. Записатися на курс можна за телефоном: 0967739042 (Братченко Сергій Григорович).

Нагадаємо, навчитись літати на дронах можуть і діти у Кропивницькому, відвідавши “Простір хоробрих”.

Є бажання опанувати інші професії? До ваших послуг державна служба зайнятості

 

Першопрохідці з облаштування робочих місць для громадян з інвалідністю: трійка лідерів-роботодавців

 

Сьогодні представляємо ТОП-трійку роботодавців, які першими в області облаштували робочі місця для осіб з інвалідністю та скористалися державною фінансовою підтримкою. 

Стартувало ТОВ «Герметик», працевлаштувавши одну особу на посаду оператора мийної установки. Роботодавець займається виробництвом фарб, лаків і подібної продукції, друкарської фарби та мастик.

На другому місці – Приватне сільськогосподарське підприємство ім. Ватутіна, діяльність якого пов'язана з вирощуванням зернових культур, бобових культур і насіння олійних культур. Підприємство надало роботу одразу двом людям з інвалідністю: один зайняв посаду директора, інший – працевлаштований на посаду комірника.

Третє місце посіло ПП «ВК ТЕХНОПОЛЬ». Підприємство взяло на роботу інваліда ІІ групи на посаду слюсаря з ремонту агрегатів. Вид підприємницької діяльності – виробництво машин і устаткування для сільського та лісового господарства.

Також ряд підприємств, небайдужих до працевлаштування осіб з інвалідністю, включає роботодавців:

- Кропивницький район – 8 роботодавців;

- Новоукраїнський район – 3 роботодавці; 

- Голованівський район – 2 роботодавці;

- Олександрійський район – 3 роботодавці.

Необхідно відзначити, що до компенсаційної програми з облаштування робочого місця для людини з інвалідністю, долучаються й переможці грантової програми від єРобота. Першим грантером на Кіровоградщині, хто скористався цією державною підтримкою, став Олександр Горбачов. Завдяки урядовому проєкту єРобота він заснував у Кропивницькому сучасну стоматологічну клініку «City Dental». Відповідно до умов програми підприємець створив нове робоче місце і підлаштував під потреби лікаря-стоматолога.

Всі роботодавці, які потурбувалися про умови праці людей з інвалідністю, отримали компенсацію фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю.

Ви роботодавець, який працевлаштовує людей з інвалідністю, вас зацікавили умови отримання державної підтримки? Корисну інформацію щодо надання роботодавцеві зазначеної компенсації можна отримати, перейшовши за посиланням: http://surl.li/ytcfxe 

 

Коли не знаєш, що буде завтра, проте не здаєшся, незважаючи ні на що

 

Обставини не завжди складаються так, як ми очікуємо, іноді доводиться приймати складні рішення. Так сталось і в житті Юлії Пюро, уродженки Донецької області, якій з початком війни довелось покинути малу батьківщину і шукати кращого місця. Переселенка подолала непростий шлях переїздів, і врешті опинилась на Кіровоградщині, у невеличкому селі Дмитрівка.

Свого часу Юлія Валеріївна закінчила вище професійне училище № 92, де отримала освіту за фахом кухар-кондитер. Деякий час працювала за здобутою професією, яка була до душі, але згодом Юлія змінила сферу діяльності і близько 12 років пропрацювала молодшою медичною сестрою.

Після переїзду, впродовж періоду різких змін, питання підходящої роботи ніяк не вирішувалось і стан невизначеності не полишав жінку. Юлія відзначає: «З працевлаштуванням було складно. Я шукала скрізь де могла, пробувала себе у різних сферах, але не вдавалось знайти варіант, який би влаштовував за графіком роботи. У селі важко добиратись до місця роботи як вранці, так і ввечері, нічим доїхати. Тож процес ніяк не рухався вперед».

Перебуваючи у такому скрутному становищі, жінка прийняла реалії свого сьогодення та зробила висновок: треба звертатись до Знам'янського управління Кропивницької філії Кіровоградського обласного центру зайнятості за допомогою. Попри те, що Юлія хотіла знайти роботу за освітою, вона хапалась за будь-який шанс: дала згоду на навчання, стажування на робочому місці; взяла участь у громадських роботах у відділі містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства, благоустрою та цивільного захисту Дмитрівської територіальної громади. Згодом з'явилась пропозиція постійної роботи: продавцем продовольчих товарів в кіоск приготування фаст-фуду у ФОП Красової Алли Вікторівни. Юлія зацікавилась вакансією. Успішно пройшовши стажування, вже в липні поточного року жінка була працевлаштована.

Наразі Юлія Валеріївна не заглядає далеко в майбутнє: «Я зараз ні про що наперед не задумуюсь, живу сьогодні, тут і зараз. Немає стабільності ні в чому, таке відбувається в країні, що я просто боюсь робити якісь фундаментальні кроки. Вдячна за те, що є. Свого часу я так втомилась від постійного пошуку роботи, від невизначеності, що наразі видихаю з полегшенням: теперішнє місце роботи для мене комфортне, все влаштовує, я радію цьому. Тим паче, в мене є двоє дітей, які мотивують долати будь-які життєві негаразди», – констатує Юлія.

Сподіваємось, що ця історія послужить прикладом для тих, хто залишився без роботи, опустив руки і не знає що робити далі. Відповідь одна – ніхто не знає заздалегідь. Життя не дає гарантій. Але дає шанси. Тому треба діяти, рухатися вперед, тільки так можна втриматись на плаву і досягти задуманого. Як мінімум – стабільності у мікрокліматі свого життя й оточення. Як максимум – серйозного поштовху до самореалізації і ствердження у будь-якій сфері. А служба зайнятості стане надійним помічником і орієнтиром на вашому професійному шляху. Навіть у такі складні й непевні часи, як зараз, фахівці готові допомогти знайти роботу у найскрутнішому становищі, надаючи широкий спектр послуг.

Допомога тут:

- сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості;

- Єдиний портал вакансій;

- телеграм-канали: ДЦЗ «Робота зараз: Державна служба зайнятості» 

та «Робота на Кіровоградщині. Служба зайнятості інформує»;

- загальний перелік послуг Державної служби зайнятості: https://www.dcz.gov.ua/people 

 

Нові можливості щодо навчання за ваучером: підписано меморандум про співпрацю

 

Психологія, менеджмент, маркетинг, підприємництво та торгівля, туризм і рекреація – саме за такими напрямками можуть навчатися за ваучером  мешканці Кіровоградщини. Це стало можливим завдяки підписаному Одеським національним економічним університетом та Кіровоградським обласним центром зайнятості меморандуму про співпрацю.

Сторони зобов’язалися сприяти реалізації спільних програм та проєктів у сфері зайнятості населення, зокрема, щодо організації професійного навчання зайнятого населення за ваучером. 

Нагадаємо, ваучер – це документ встановленого зразка, що дає особі відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» право на:

-   перепідготовку за робітничою професією;

-  підготовку за спеціальністю для отримання ступеня магістра на основі ступеня бакалавра або магістра, здобутого за іншою спеціальністю;

- підготовку на наступному рівні освіти (крім третього рівня вищої освіти);

- спеціалізацію, підвищення кваліфікації у навчальних закладах чи у роботодавця.

Як отримати ваучер можна дізнатися у фахівців філій, управлінь та відділів філій, контакти тут https://cutt.ly/RwaYxixu або на сайті Державної служби зайнятості за посиланням  https://www.dcz.gov.ua/profnavch/voucher

Давайте розширювати можливості для економічного майбутнього України разом!

 

«Власна справа»: 4 млрд гривень мікрогрантів від держави отримають переможці програми на розвиток бізнесу

 

Вже 16,6 тис. українців стали переможцями від старту програми «Власна справа».

469 українців перемогли за результатами восьмої у 2024 році хвилі грантової програми «Власна справа» і отримають 112 млн гривень.

Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці 8-ої хвилі, є:

- оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів — 166 осіб;

- тимчасове розміщування й організація харчування — 82 особи;

- переробна промисловість — 70 осіб.

Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту.

Подати заявку на грант: https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu

Детальніше: https://cutt.ly/8ee62h0b

З питань отримання мікрогрантів ви можете звернутися до фахівців Кіровоградського обласного центру зайнятості за номером телефону:  +38 (093) 478 70 81.

«Бізнес без бар’єрів»: для чого та навіщо

 

Безбар’єрність у бізнесі це відповідь на питання: «Для чого?». Якщо для турботи про інших, то це відчувається людьми, й дозволяє не тільки зберегти діяльність, а й розвиватися навіть у важкі для країни часи.

Ви помічали, що в одних закладах важко забронювати столик на місяць вперед, а в інших немає такої черги відвідувачів? В одному закладі ми бачимо всіх відвідувачів, включаючи батьків з дітьми й людей з інвалідністю, а в інші просто неможливо фізично пробратися?

Причин може бути багато, але одна з них – це ставлення до людей: як клієнтів, так і працівників.

Настрій, дружня, доброзичлива атмосфера відчувається підсвідомо: в кав’ярні, де пахне свіжими круасанами, чи в магазині побутової техніки, де швидко розмовляють консультанти. В компанії з песиком, разом з маленькою дитиною чи своєю бабусею, втомленими чи з поганим самопочуттям, люди повертаються до бізнесів, де їм зручно та комфортно отримати товари чи послугу.

Безбар’єрність в бізнесі вона саме про це, про цінності, які можуть бути конкурентною перевагою.

Як зробити безбар’єрність частиною бізнес-процесів та філософії підприємців розповідає портал «Бізнес без бар’єрів».

Започаткована у 2020 році з ініціативи Першої леді Олена Зеленська спільнота «Бізнес без бар’єрів», об’єднала українські й міжнародні компанії навколо цінностей безбар’єрності.

Сьогодні - це бізнеси, які не тільки працевлаштовують різних людей, дбають про працівників розділяючи таким чином цінності доступності, відкритості та залученості.

Їх досвід може бути корисним кожному підприємцю, незалежно від об’ємів промисловості чи бюджету, бо на порталі Дія.Бізнес можна знайти відповіді на багато актуальних питань:

Як впроваджувати безбар’єрність у свої бізнес-процеси, щоб це стало точкою зросту для бізнесу?

Чим може бути корисний досвід великого бізнесу? Тут зібрані практичні кейси: як організувати дуальну форму навчання стажерів; як запровадити сервіс обслуговування клієнтів жестовою мовою; чек-лісти самооцінки бізнесу перед наймом ветеранів тощо.

Які можливості дають урядові програми?

У 2022 році на порталі з’явилася нова сторінка — «Бізнес без бар’єрів» у воєнний час». Це надихає, бо українські бізнеси, як маленькі, так і великі, працюють для наближення миру й подолання наслідків війни, що зараз є найбільшими бар’єрами для кожного українця.

«Бізнес без бар'єрів» допомагає підприємцям відстежувати та розуміти ринкові тренди, пояснює значущість безбар’єрності для бізнес-процесів та надихає на подальшу роботу.

Цей матеріал підготовано за підтримки проєкту Офіс Ради Європи в Україні - Київ «Посилення соціального захисту в Україні», що має на меті посприяти, щоб вразливі соціальні групи, які постраждали від війни, користувалися підвищеним рівнем соціальних прав та соціального захисту.

Більше про безбар'єрність https://www.dcz.gov.ua/other/bezbarjer

Дізнатися про всі послуги для осіб з інвалідністю від служби зайнятості https://is.gd/hzGJzT

 

Армія відновлення відбудовує країну: уже видано понад 123 тисячі направлень

 

З початку дії програми «Армія відновлення» вже видано понад 123 тисячі направлень. На виплату заробітної плати для учасників робіт спрямовано 885 млн грн.

Участь у проєкті беруть безробітні з 19 регіонів України.

Нагадуємо: оплата за виконання суспільно корисних робіт наразі становить до 12 тисяч гривень за повний відпрацьований місяць.

Нагадаємо, що таке «Армія відновлення».

В Україні зараз дві армії: одна захищає нашу державу на воєнному фронті, інша - працює на економічному. І всі ті, хто своєю працею також наближають нашу Перемогу, складають «Армію відновлення». Люди, які з різних причин залишились зараз без роботи, можуть долучитись до цієї «армії» через виконання суспільно корисних робіт з відбудови країни.

Це можуть бути як роботи, спрямовані на задоволення потреб Збройних Сил України, так і на забезпечення загальних потреб функціонування економіки та життєдіяльності населення.

Детальніше про суспільно корисні роботи та про те, як до них можна долучитися - за посиланням https://www.dcz.gov.ua/people/socialwork 

Працюємо та наближаємо нашу перемогу!

єРобота: УБД та їх подружжя отримали гранти від держави на суму майже 26 млн грн

 

Ухвалено чергові рішення за урядовою програмою «Грант для ветеранів та їх подружжя», які подавали заяви на отримання мікрогрантів у період з 25 березня по 7 квітня 2024 року. 

 Щодо результатів, то цього разу було ухвалено 52 позитивних рішення на суму майже 26 млн грн, що передбачає створення 108 нових робочих місць. Майже 54% отримувачів є учасниками бойових дій, більше 46% є подружжям учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни. Більше 69% грантоотримувачів мають вищу освіту, 50% є діючими підприємцями. Середній розмір гранту по ухвалених заявках становить 492 тис. грн.  

Нагадуємо, що подати заявку за будь-якою програмою урядового проєкту єРобота можна через портал Дія

Потрібна консультація з питань отримання мікрогрантів? Телефонуйте +38 (093) 478 70 81.

526 позитивних рішень та створення понад 1000 робочих місць: як пройшла чергова хвиля «Власної справи»

Ухвалено чергові рішення за урядовою програмою «Власна справа, які подавали заяви на отримання мікрогрантів у період з 25 березня по 7 квітня 2024 року з урахуванням доопрацьованих заяв, поданих у попередні періоди. 

За результатами розгляду заяв було ухвалено 526 позитивних рішень на загальну суму майже 127 млн грн. Передбачається, що отримувачі створять 1058 нових робочих місць.

Переможці здійснюють або планують розпочати свою господарську діяльність переважно в таких видах діяльності:

- гуртова/роздрібна торгівля та ремонт автотранспорту (32%),

- тимчасове розміщення й організація харчування (18%)

- переробна промисловість (13%), 

- надання інших видів послуг (7%),

- охорона здоров'я та надання соціальної допомоги (6%).

Більше 84% отримувачів вже мають діючий бізнес, із них фізичні особи-підприємці складають більше 75%, а юридичні особи - більше 9%. Майже 55% фізичних осіб та ФОП становлять жінки. Мають досвід роботи у підприємництві та напрямку реалізації власної справи більше 1 року - більше 67% фізичних осіб, до 1 року - більше 24%. Більше 77% отримувачів мають вищу освіту, 11% - середню спеціальну (технікум, коледж). 

Нагадуємо, що подати заявку за будь-якою програмою урядового проєкту єРобота можна через портал Дія

Потрібна консультація з питань отримання мікрогрантів? Телефонуйте +38 (093) 478 70 81.

«єРобота» + «Зроблено в Україні»: інвестиції держави у розвиток економіки

 

Для стимулювання українського виробника до розширення виробництва та напрямків підприємницької діяльності уряд розробляє інструменти щодо інвестування коштів у реальний сектор економіки, зокрема, шляхом створення безперешкодного доступу та залучення бізнесу до грантових програм.

Одним з найуспішніших грантових проєктів Міністерства економіки України, який орієнтований на відкриття нового або розвиток діючого бізнесу за умови створення нових робочих місць, є програма «Власна справа», що стартувала у липні 2022 року і до нині реалізовується.

Для прикладу, у Кіровоградській області з дня створення цієї програми  погоджено 191 позитивне рішення. Серед напрямків, що розвивають підприємці та популяризують українську продукцію – випічка хлібобулочних та кондитерських виробів, виробництво гранітного піскоблоку, виготовлення індивідуальних замовлень предметів із дерева,  виробництво крафтових сирів, виготовлення продуктів швидкого харчування/ напівфабрикатів, вирощування розсади молодих рослин, розведення равликів, розведення хвойних рослин, виробництво екструдерного корму для тварин, виготовлення бентонітового наповнювача для зоотуалетів.  Перемога у гранті – це інвестиція у майбутнє власної родини та реальний сектор економіки. 

Є бажання створити чи розвивати власний бізнес, доєднатися до платформи «Зроблено в Україні» та зробити внесок у розвиток економіки країни? Не зволікайте. Інструменти є!

Все про мікрогранти на власну справу, грант на сад, грант на теплицю, грант на переробне підприємство у «Дії», посилання тут https://diia.gov.ua/services/categories/biznesu/yerobota.

 

«Зроблено в Україні»: сприятливе середовище для інвестиційного клімату

Сьогодні набирає обертів масштабна урядова програма «Зроблено в Україні».

Що таке платформа «Зроблено в Україні»?

Це ініціатива, спрямована на підтримку вітчизняного виробництва та стимулювання попиту на українські товари.

Мета кампанії – спонукати українців підтримувати вітчизняних виробників і таким чином впливати на зростання валового внутрішнього продукту. 

Для посилення власної економіки Міністерство економіки України  закликає громадян купувати продукцію національних виробників, а виробників – маркувати свою продукцію, яку буде легко виокремити завдяки спеціальному логотипу «Зроблено в Україні»

Як приєднатися до платформи?

1. Відвідайте сайт https://madeinukraine.gov.ua/ та завантажте логотип, наліпки та гайд з впровадження державних інструментів.

2. Використовуючи логотип «Зроблено в Україні», ви даєте згоду на обробку даних і внесення вашої компанії до реєстру українських виробників.

Державна служба зайнятості доєдналася до реалізації державної програми, і вже сьогодні в Україні на базі обласних центрів зайнятості та їх філій відкрито 5 регіональних офісів «Зроблено в Україні». 

В офісі підприємці можуть отримати допомогу та консультації щодо:

- урядових грантових програм підтримки діючого бізнесу, а також сприяння започаткуванню власного бізнесу;

- можливостей підвищення за сприяння служби зайнятості якості робочої сили шляхом отримання ваучера на професійне навчання;

- компенсаційних програм для роботодавців, які створюють нові робочі місця, працевлаштовують на них безробітних громадян, внутрішньо переміщених осіб,  облаштовують робочі місця при  працевлаштуванні громадян з інвалідністю.

Необхідно наголосити, що програма «Зроблено в Україні» - комплексна політика, покликана підтримувати українських виробників і посилювати економіку держави. Йдеться не лише про роздрібні товари для побутового споживання, а й про інші напрямки: пріоритетний доступ українських виробників до програм стимулювання попиту на українські товари, дешеві кредити й гранти для інвестицій та на розширення виробництва. Для прикладу, отримання компенсаційних виплат, що можуть стати реальною допомогою роботодавцям та  зменшити фінансове навантаження на роботодавця зі сплати податків, на придбання необхідного обладнання, а заощаджені кошти працедавці можуть спрямувати на розвиток бізнесу та збільшення заробітної плати працівникам.

Про усі в плюсі, коли зроблено в Україні,  на сайті за посиланням  https://madeinukraine.gov.ua/#how-work

Разом ми можемо зробити українську економіку сильнішою!

 

У які строки виплачується роботодавцю компенсація фактичних витрат за облаштування робочих місць при працевлаштуванні осіб з інвалідністю?

 

Нагадаємо, що відповідно до пункту 6 Порядку надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 № 893, заява про надання компенсації може бути подана роботодавцем до філії обласного центру протягом 90 календарних днів з дня працевлаштування особи з інвалідністю.

Рішення про надання компенсації приймається обласним центром зайнятості протягом 10 робочих днів з дня подання документів.

Пунктом 10 вищевказаного Порядку визначено, що компенсація виплачується роботодавцю протягом п’яти робочих днів з дня прийняття рішення про надання компенсації на його банківський рахунок, зазначений у заяві.

У разі зміни місця провадження господарської діяльності роботодавця компенсацію виплачує регіональний центр зайнятості, що прийняв рішення про її надання.

Постанова Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 року № 893 та затверджений нею Порядок, доступні  на урядовій вебсторінці, посилання тут http://surl.li/kpkgh

Все про компенсацію за облаштування робочих місць осіб з інвалідністю та інші компенсації для роботодавців за одним  посиланням https://is.gd/VYrheS   

Є питання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів. Контакти тут http://surl.li/emipw

 

 

Грант від єРобота: 15 тис. українців визнані переможцями грантової програми від її старту, з них 178 – жителі Кіровоградщини

 

474 українці визнані переможцями четвертої у 2024 році хвилі грантової програми «Власна справа» та отримають від держави 113 млн гривень на започаткування або розширення свого бізнесу.

Від старту програми її переможцями стали вже майже 15 000 підприємців, з них 178 – жителі Кіровоградщини.

Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці 4-ої хвилі, є:

- оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів – 160 осіб;

- переробна промисловість – 72 особи;

- тимчасове розміщування й організація харчування – 67 осіб.

Нагадаємо. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов’язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту.

Подати заявку на грант: https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu

Детальніше: https://cutt.ly/Mw2KT6Sl

Є питання щодо отримання мікрогрантів? Звертайтеся +38 (093) 478 70 81

 

Форсайт-дослідження: майже 63 % військовослужбовців хотіли б зайнятися власною справою, близько
11 % – уже її мають!

 

За результатами дослідження Український ветеранський фонд та Мінветеранів майже 63% військовослужбовців хотіли б зайнятися власною справою, близько 11% зазначають, що вже мають власну справу. Більше 50% опитаних ветеранів також мають бажання розвивати власну справу. Детальніше про дослідження https://is.gd/j2hGZ2

- За допомогою служби зайнятості ветерани можуть отримати грант на підприємництво всього за декілька кроків https://is.gd/jxqZ7j

Графік вебінарів та консультацій від служби зайнятості https://is.gd/S6zHKQ

- Є питання щодо отримання мікрогрантів? Звертайтеся +38 (093) 478 70 81

 

«Власна справа»: 462 українці стали переможцями третьої хвилі подачі заяв на мікрогранти

 

«Власна справа»: 462 українці стали переможцями третьої у 2024 році хвилі подачі заяв на мікрогранти та отримають 111 млн гривень на власний бізнес

Загалом від старту програми її переможцями стали понад 14,6 тис. українців. Держава інвестує в розвиток їхнього бізнесу через гранти 3,5 млрд гривень.

Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці 3-ої хвилі, є:

- оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів — 167 осіб;

- тимчасове розміщування й організація харчування — 79 осіб;

- переробна промисловість — 56 осіб.

Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту.

Подати заявку на грант: https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu

Детальніше тут. 

У вас є бізнес-ідея та бажання спробувати себе у ролі підприємця, але ви не знаєте з чого почати? Телефонуйте +38 (093) 478 70 81 або пишіть нам у Telegram та отримайте консультацію.

 

Відтепер більше можливостей: уряд розширив умови надання грантів від єРобота

 

Уряд розширив умови надання грантів на розвиток садівництва, тепличного господарства, ягідництва та виноградарства. 

Зокрема, пропонується змінити умови щодо висадки та облаштування насадження на земельній ділянці або на суміжних ділянках.

Відтепер: 

● гранти надаються для висадки та облаштування насадження на земельній ділянці або на суміжних земельних ділянках, загальна площа якої/яких становить від 1 до 25 га;

● допускається розташування між земельними ділянками господарських шляхів, прогонів, полезахисних лісових смуг тощо.

● збільшено розмір компенсації вартості проекту висадки винограду до 330 тис. грн на гектар насаджень.

Потребуєте консультації щодо умов отримання мікрогранту? Телефонуйте: +38 (093) 478 70 81, або пишіть нам у Telegram

 

Нові можливості від єРобота: тепер за програмою можна отримати 330 тис. грн для висадки одного гектара винограду

 

Тепер за програмою єРобота можна буде отримати 330 тис. грн для висадки одного гектара винограду.

Кабінет Міністрів ухвалив рішення для розвитку аграрного сектору в Україні, яке стосується безповоротних грантів на висадку садів і виноградників у межах програми єРобота.

Завдяки новим змінам тепер можна буде отримати 330 тис. грн для висадки одного гектара винограду.

Розмір компенсації збільшилина 105 тис. грн за гектар. Максимальна сума гранту — 10 млн грн. Ці гроші не потрібно повертати за умови виконання всіх вимог, головна з яких — це створювати робочі місця.

Детальніше https://t1p.de/3qt1w

Потрібна консультація з питань отримання мікрогрантів? Телефонуйте фахівцям Кіровоградського обласного центру зайнятості +38 (093) 478 70 81.

Гранти для ветеранів та другого з подружжя: результати 1 хвилі прийому заяв у 2024 році

 

Перша у 2024 році році хвиля має 32 переможці, які отримають грантові кошти:

1 переможець — до 1 млн гривень;

22 переможця — до 500 тис. гривень;

9 переможців — до 250 тис. гривень.

З початку дії програми майже 300 ветеранів та членів їхніх родин отримають гранти від держави на розвиток бізнесу від старту програми

Загалом переможці отримають 123 млн гривень.

Реалізуйте свої мрії разом з нами! Подача триває на порталі ДІЯ.

Потрібна консультація? Відповіді на питання щодо отримання мікрогранту вам нададуть фахівці Кіровоградського обласного центру зайнятості. Телефонуйте за номером  +38 (093) 478 70 81 або пишіть нам у Telegram.

 

Перемога в руках цілеспрямованих: грант на відкриття дитячої клініки отримала сімейна лікарка

 

Приватна дитяча клініка вже працює у Кропивницькому з 1 січня, а її власниця Оксана Пенькач створила робочі місця для безробітних та дала можливість містянам підписати декларації з лікарями-педіатрами.

Оксана Сергіївна – дипломована сімейна-лікарка із досвідом роботи. Свого часу разом із чоловіком вони відкрили приватний кабінет в іншому місті та обслуговували пацієнтів безоплатно за договором з Національною службою здоров’я України (далі – НСЗУ). Зараз там працює шість найманих працівників.

Маючи досвід відкриття медичного кабінету (від ремонту приміщення до приймання пацієнтів), підприємниця прийняла рішення відкрити приватну Дитячу клініку «Капустинка» у місті Кропивницькому. Це кабінет, де працюють лікарі-педіатри. Послуги надаватимуться за оплати НСЗУ (безоплатно для задекларованих пацієнтів).

«У дитячій клініці усі загальноклінічні аналізи, які входять в пакет первинної медичної допомоги, та огляди будуть безоплатними. Наша мета – аби діти не боялися медичних маніпуляцій. Дуже важливо формувати у них правильну культуру здоров’я, адже легше запобігти хворобі, ніж лікувати її», – зазначає Оксана Сергіївна.

Після підрахування бізнес-плану з’ясувалося, що для втілення ідеї у життя бракує коштів. Не зволікаючи, жінка почала вивчати умови державного грантового проєкту «єРобота», аби подати заявку на участь. Результат її старань не забарився, і грантова допомога була у руках!

Що саме гарантувало підприємниці перемогу? Високий рівень мотивації, досвід у сфері бізнесу, позитивна ділова репутація у банку, а головне – вдало складений бізнес-план та раціонально сплановані статті витрат.

Завдяки гранту жінка створила чотири робочі місця – для двох лікарів та двох медичних сестер, а на кошти держави закупила необхідне обладнання і меблі.

У майбутньому підприємниця планує розробити та впровадити курси для:

- майбутніх матерів;

- розширення кругозору щодо розповсюджених хвороб;

- курси невідкладної допомоги тощо

Ви також плануєте відкрити власний бізнес? Відкиньте усі сумніви та ознайомтеся з умовами надання гранту.

Нагадаємо, що подати заявку на його отримання можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Подання заявки здійснюється через портал Дія.

Є питання щодо отримання мікрогранту? З роз’ясненнями вам допоможуть фахівці Кіровоградського обласного центру зайнятості. Телефонуйте за номером  +38 (093) 478 70 81 або пишіть нам у Telegram.

 

єРобота: стартувала перша у 2024 році хвиля подачі заяв на гранти для переробних підприємств

 

За грантовою програмою «Новий рівень» підприємці можуть отримати грант до 8 млн гривень на розвиток бізнесу.

Обов'язкова умова — створення нових робочих місць, зокрема, отримувач зобов’язаний створити до 25 робочих місць.

Скільки грантів вже видано загалом:

На сьогодні гранти від держави на започаткування чи розширення переробного бізнесу отримали вже 660 підприємств на 3,3 млрд грн.

Скільки грантів буде видано в 2024 році:

Закладено фінансування на видачу ще 1 000 таких грантів загалом на 5,4 млрд гривень.

Подача заявки здійснюється через портал Дія.

Є питання щодо отримання мікрогрантів за програмою єРобота? Звертайтеся +38 (093) 478 70 81

 

Відтепер до Сил оборони можна доєднатись і через Державну службу зайнятості

Служба зайнятості надаватиме допомогу у працевлаштуванні до Сил оборони відповідно до Меморандуму про взаємодію та співробітництво, який підписали Державний центр зайнятості, Міністерство оборони та robota.ua.

Які спеціальності та можливості для кандидатів будуть у доступі:

- особливий акцент — на цивільних спеціальностях, які забезпечать функціонування та підтримку в тилу;

- планується проведення відбору та професійного навчання кандидатів за замовленням Сил оборони;

- кандидати мають можливість обирати спеціальності та підрозділ для подальшої служби.

Перший віцепрем’єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко назвала можливість військового рекрутингу надзвичайно важливою новою функцією Служби зайнятості.

Зацікавлені?

- за детальною інформацією звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування, контакти за посиланням;

- пишіть нам у Телеграм-канал t.me/dcz_kir.

Нагадуємо, усі вакансії можна переглянути:

- на сайті обласного центру зайнятості за посиланням: https://is.gd/LQ66ql;

- на Єдиному порталі вакансій - https://is.gd/EZ7xmm;

- у телеграм-каналах «Робота зараз: Державна служба зайнятості» та «Робота на Кіровоградщині. Служба зайнятості інформує».

Функції та можливості електронного кабінету безробітного та роботодавця на порталі

Пошук роботи – процес кропіткий. Іноді потребуючий значно більшого часу і енергії, ніж бажалося та планувалося. Аби спростити цю задачу та спростити користування послугами служби зайнятості, на нашому офіційному порталі створено особистий кабінет як для роботодавців, так і шукачів роботи, зокрема і безробітних. Вхід у кабінети здійснюється через кваліфікований електронний підпис. Інструкцію з реєстрації кабінету ви можете переглянути тут.

Які можливості відкривають кабінети?

Завдяки електронному кабінету шукача роботи ви зможете:

- Самостійно створити резюме;

- Зареєструватись в електронній черзі для відвідування центру зайнятості;

- Подати онлайн-заяву про надання статусу зареєстрованого безробітного;

- Шукати роботу в базі вакансій служби зайнятості з можливістю направлення відгуку на них роботодавцю;

Якщо ви є зареєстрованим безробітним, зможете отримати доступ до додаткових функцій кабінету. А саме:

- Дізнатись про заплановані заходи, які можете або маєте відвідати;

- Отримати інформацію щодо ваших нарахувань та виплат, а за необхідності оформити відповідну довідку в електронному вигляді;

- Дізнатися про вакансії, на які були видані направлення;

- Подати заяву про припинення реєстрації в статусі безробітного;

- Подати документ до центру зайнятості онлайн;

- Переглянути реєстр виданих та поданих до центру зайнятості документів.

Електронний кабінет роботодавця теж має ряд переваг. З його допомогою керівники підприємств та HR матимуть змогу:

Подати онлайн:

1) звітність за формою 3-ПН, 4-ПН, 1-ПА;

2) заяву та документи на одержання дозволу на застосування праці іноземців;

3) заяву на отримання компенсацій за працевлаштування зареєстрованого безробітного з числа ВПО, допомоги з часткового безробіття;

Розмістити вакансію без подання звітності до служби зайнятості. Ця вакансія після модерації з’явиться на всіх ресурсах служби, зокрема на «Єдиному порталі вакансій», а наші фахівці одразу почнуть підбір кандидатів;

Створити пропозицію роботи за умовами цивільно-правового договору;

Здійснити реєстрацію та отримати консультації з питань підприємництва.

Реєструйтесь, користуйтесь усіма можливими функціями кабінетів та швидше знаходьте свою ідеальну роботу або працівників, що поділяють ваші цінності.

Щоб цей процес став ще успішнішим усім, хто зараз в пошуку роботи, пропонуємо підписатися на вакансії за вашим напрямом та регіоном через наші чат-боти в Telegram і Viber.

Залишилися питання? Ви завжди можете звернутися до найближчого центру зайнятості, або до контакт-центру Державної служби зайнятості: онлайн-допомога служби у «гаряча лінія» 0 800 600 288.

Ми працюємо для вас!

 

В Україні з’явився сайт із пошуку вакансій у сфері відбудови й транспорту

 

Він має назву «Робота та відновлення». На сайті розміщені вакансії в галузях транспорту, зв’язку, будівництва та відбудови в цілому. Про це повідомляє Мінінфраструктури.

Тут можна знайти пропозиції від роботодавців, залучених до відновлення територій та інфраструктури. Вони передбачають можливості щодо безоплатного навчання, перекваліфікації або проживання. Це особливо важливо для внутрішньо переміщених осіб.

Вакансії мають фільтри й інструменти сортування. Користувачі можуть обирати роботу за сферою, географією чи роботодавцем.

Крім актуальних пропозицій, на платформі наведені рекомендації щодо ефективного пошуку роботи, а також відповіді на найбільш часті запитання.

Наразі тут розміщено понад тисячу вакансій, які постійно оновлюються.

Сайт доступний за посиланням http://surl.li/ocwpi

Для ознайомлення з іншими наявними вакансіями запрошуємо відвідати інтернет-ресурси Державної служби зайнятості:

сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості https://cutt.ly/qKFhLXK та Єдиний портал вакансій https://jobportal.dcz.gov.ua/ 

Телеграм-канали ДЦЗ «Робота зараз: Державна служба зайнятості» http://surl.li/eoawb та «Робота на Кіровоградщині. Служба зайнятості інформує» https://t.me/job_kid_dcz , де щоденно оприлюднюються актуальні вакансії.

 

Уряд удосконалив порядок надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу

Зокрема, нововведення:

- розширюють можливості для використання грантових коштів;

- зменшують кількість документів, які необхідно надати банку для підтвердження витрат;

- скасовують граничні суми надання грантів протягом одного періоду подання заяв;

- уточнюють низку положень для підприємців-ветеранів, для яких спрощується отримання та використання грантових коштів.

Що стосується підприємців-ветеранів, додано можливість отримати грант до 500 тис. гривень. Раніше лише другий з подружжя міг взяти його. Співфінансування бізнес-проєкту необхідно лише при отриманні максимального розміру гранту від 500 тисяч гривень до 1 млн гривень.

Про більше змін – читайте тут: http://surl.li/mxyec 

 

 Важливо вистояти: заради себе, родини, заради майбутнього нашої країни 

 

«Вистояти легше разом» - нова інформаційна кампанія, ініціаторами якої виступають представництво Міжнародної організації з міграції в Україні, Міністерство у справах ветеранів України.

Ця кампанія покликана надихнути українців підтримувати одне одного, привернути увагу на емоції людей, особливо ветеранів, які вже повернулися зі служби та починають адаптуватися до цивільного життя в умовах воєнного стану. Водночас й на емоції громадян, які не лише переживають відчуження чи втрату, а й на тих, хто має сили слухати і бути поруч.

Другий рік повномасштабної війни дається взнаки. Ветерани та їхні родини, рідні й близькі загиблих – під ці категорії підпадає вже значна чисельність українців. Біль втрати, спогади й інші прояви посттравматичного стану заважають відчувати життя в повній мірі впевнено – складний емоційний досвід вимагає часу на осмислення й прийняття, а повернення до цивільного життя – великої підтримки. І мова тут не тільки про спеціалізовану допомогу, але й про внесок кожного, громаду, у якій живуть та до якої повертаються люди. Тож єднаємося, лише разом ми подолаємо всі труднощі і зможемо повернутися до звичного життя.  Важливо вистояти: заради себе, родини, заради майбутнього нашої країни.

Щоб «розмовляти» з якомога більшою та широкою аудиторією нова кампанія пропонує серію емоційних роликів:

Загальний ролик про важливість взаємопідтримки тут https://is.gd/HnmZFZ 

Ролик щодо підтримки ветеранів тут https://is.gd/Drslii 

Ролик на підтримку тих, хто переживає втрату тут https://is.gd/tsxYiN 

Більше інформації на сайті: https://iom-emotionline.com.ua/

Державна служба зайнятості доєднується до нової кампанії «Вистояти легше разом» та за допомогою тренінгів, що проводяться фахівцями, сприятимуть «озброєнню» шукачів роботи новими навичками з подолання наслідків стресових, кризових і травматичних подій.

Долучайтесь до заходів, графік тут https://is.gd/qNSdD4 

Є питання, телефонуйте, контакти тут https://is.gd/70FIVi 

Пишіть у Telegram-канал t.me/dcz_kir

 

Уряд працює над створенням умов для повернення українців, що виїхали за кордон через війну

 

Ключовими факторами для цього є безпека, можливість знайти роботу і навчатись та мати житло.

Про це зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко під час виступу на форумі «Human capital UA».

Що Уряд вже робить задля пришвидшення процесу повернення українців:

- прискорення процесу розмінування України через застосування нових підходів і способів та сучасних технологій тощо;

- запроваджено грантові програми єРобота, за якими можна отримати грант на започаткування або розширення свого бізнесу;

- працює програма доступного кредитування єОселя, завдяки якій українці можуть взяти кредити під 3% або 7% на придбання житла;

- українці можуть отримати ваучери на навчання за 124 професіями та спеціальностями.

Уряд має подолати найбільшу міграційну кризу з часів Другої світової війни та повернути українців.

Детальніше: https://bit.ly/494ZeJU

 

Ти потрібен: навчайся та шукай роботу зі службою зайнятості

 

Ви маєте роботу і плануєте її змінити на високооплачувану, проте не маєте відповідних професійних знань? Отримуйте ваучери та навчайтеся за сприяння Державної служби зайнятості.

Інфографіка про ваучер у відеоформаті  тут.

Перелік професій, спеціальностей для навчання, за якими може бути виданий ваучер тут.

Ви безробітний, а ваш здобутий фах втрачає затребуваність на ринку праці? Навчайтеся на базі центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості та опановуйте нові знання. Графік організації навчання безробітних громадян тут.

Є інші питання? Контакти тут https://is.gd/MvNvro 

Пишіть у телеграм https://t.me/job_kid_dcz

#Ти потрібен #робота_для_впо #профнавчання

 

УБД та особи з інвалідністю внаслідок війни зможуть безоплатно пройти професійно-технічне навчання

Доступна як первинна професійна підготовка, так і перепідготовка, або можливість підвищити професійну кваліфікацію.

Про які можливості йдеться ще:

- абітурієнти зможуть самостійно обирати професії або програми підвищення кваліфікації з переліку;

- можливість самостійно обрати місця професійного навчання.

Відповідну інформацію про перелік закладів освіти та доступні програми та професії буде розміщено на сайті Державного центру зайнятості (ДЦЗ).

Окрім цього, передбачена компенсація за:

- витрати на проїзд до місця навчання та у зворотному напрямку;

- надання місця проживання у період навчання.

Така компенсація передбачена здобувачам освіти, які навчатимуться не за місцем проживання, а також особам, які супроводжуватимуть особу з інвалідністю внаслідок війни І групи.

Координаторами експериментального проекту є Мінекономіки та Державний центр зайнятості.

Детальніше: https://cutt.ly/EwxH3OxE 

 

Звільненим із полону допоможуть відкрити власний бізнес та пройти перенавчання

 

Це частина програми Штабу з відновлення та реінтеграції повернутих з полону громадян України, військовослужбовців і цивільних.

Учасники бойових дій та звільнені з полону українці можуть отримати грант терміном 3 роки на створення або розвиток власної справи на суму до 250 тисяч гривень, а ті, хто вже є зареєстрованим підприємцем не менше 3 років – до 1 мільйона гривень.

Дружина або чоловік Захисника або Захисниці може отримати грант до 500 тисяч гривень. Гранти на суму від 250 тисяч гривень надаються на умовах співфінансування – держава компенсує до 70% вартості витрат.

Повернення гранту відбувається у вигляді сплачених податків та зборів. Єдина умова отримання - створення нових робочих місць на період не менше ніж два роки. ДАЛІ тут https://is.gd/gfeWqS 

Про першу переможницю грантової програми для ветеранів та членів їхніх сімей на Кіровоградщині, читайте за посиланням https://is.gd/jU32U1 

У вас є бізнес-ідея, ви мрієте її реалізувати та виникають питання щодо отримання мікрогрантів? Звертайтеся до відділу сприяння зайнятості обласного центру зайнятості за телефоном +38 (093) 478 70 81.

Крім того, обласний центр зайнятості має власний Telegram-канал, де є можливість отримати відповіді на питання сфери зайнятості https://t.me/dcz_kir

 

Розвиваємо переробку: Уряд суттєво розширив можливості грантової програми для створення переробних підприємств «Переробка»

 

Що нового з'явилося у програмі:

 - отримати гранти зможе бізнес, який зареєстрований, працює чи планує розпочати роботу на деокупованих територіях;

- держава буде давати грант у розмірі 80% від вартості проєкту на деокупованих або прифронтових територіях;

- можливість компенсації до 50%, а на деокупованих територіях – до 75% коштів, які мають внести отримувачі грантів.

Компенсація відбуватиметься за рахунок місцевих бюджетів чи інших зацікавлених сторін.

Також гранти на переробку видаватимуться не лише через Ощадбанк, але й через інші банки, в яких держава володіє більше 50% акцій.

Більше змін — за посиланням: https://cutt.ly/Jwa878rB 

Маєте бізнес-ідею? Потрібна консультація з приводу мікрогрантів? Звертайтеся по допомогу до фахівців Кіровоградського обласного центру зайнятості +38 (093) 478 70 81 або пишіть нам у Telegram-каналі.

Бажаєте самостійно дізнатися про умови надання гранту? Вам сюди. Як подати заяву? Детальна інструкція на порталі ДІЯ.