27100, м. Новоукраїнка, вул. Соборна, 59   e-mail: [email protected]
Про адміністраціюПро район Економіка Сільське господарство Соціальна сфера Контакти

Адміністративні послуги

Нормативно-правові акти

Звернення громадян

ЦНАП

Регуляторна політика

Державні закупівлі

Фінанси

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Громадська рада

Реагування на критику

Архітектура та ЖКГ

Інформація для виборців

Архів

Відкриті дані

Територіальні органи

Органи місцевого самоврядування

Європейський вибір

Запрошуємо до обговорення

 
 
Головна

Новини

 

«Власна справа»: 4 млрд гривень мікрогрантів від держави отримають переможці програми на розвиток бізнесу

 

Вже 16,6 тис. українців стали переможцями від старту програми «Власна справа».

469 українців перемогли за результатами восьмої у 2024 році хвилі грантової програми «Власна справа» і отримають 112 млн гривень.

Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці 8-ої хвилі, є:

- оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів — 166 осіб;

- тимчасове розміщування й організація харчування — 82 особи;

- переробна промисловість — 70 осіб.

Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту.

Подати заявку на грант: https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu

Детальніше: https://cutt.ly/8ee62h0b

З питань отримання мікрогрантів ви можете звернутися до фахівців Кіровоградського обласного центру зайнятості за номером телефону:  +38 (093) 478 70 81.

«Бізнес без бар’єрів»: для чого та навіщо

 

Безбар’єрність у бізнесі це відповідь на питання: «Для чого?». Якщо для турботи про інших, то це відчувається людьми, й дозволяє не тільки зберегти діяльність, а й розвиватися навіть у важкі для країни часи.

Ви помічали, що в одних закладах важко забронювати столик на місяць вперед, а в інших немає такої черги відвідувачів? В одному закладі ми бачимо всіх відвідувачів, включаючи батьків з дітьми й людей з інвалідністю, а в інші просто неможливо фізично пробратися?

Причин може бути багато, але одна з них – це ставлення до людей: як клієнтів, так і працівників.

Настрій, дружня, доброзичлива атмосфера відчувається підсвідомо: в кав’ярні, де пахне свіжими круасанами, чи в магазині побутової техніки, де швидко розмовляють консультанти. В компанії з песиком, разом з маленькою дитиною чи своєю бабусею, втомленими чи з поганим самопочуттям, люди повертаються до бізнесів, де їм зручно та комфортно отримати товари чи послугу.

Безбар’єрність в бізнесі вона саме про це, про цінності, які можуть бути конкурентною перевагою.

Як зробити безбар’єрність частиною бізнес-процесів та філософії підприємців розповідає портал «Бізнес без бар’єрів».

Започаткована у 2020 році з ініціативи Першої леді Олена Зеленська спільнота «Бізнес без бар’єрів», об’єднала українські й міжнародні компанії навколо цінностей безбар’єрності.

Сьогодні - це бізнеси, які не тільки працевлаштовують різних людей, дбають про працівників розділяючи таким чином цінності доступності, відкритості та залученості.

Їх досвід може бути корисним кожному підприємцю, незалежно від об’ємів промисловості чи бюджету, бо на порталі Дія.Бізнес можна знайти відповіді на багато актуальних питань:

Як впроваджувати безбар’єрність у свої бізнес-процеси, щоб це стало точкою зросту для бізнесу?

Чим може бути корисний досвід великого бізнесу? Тут зібрані практичні кейси: як організувати дуальну форму навчання стажерів; як запровадити сервіс обслуговування клієнтів жестовою мовою; чек-лісти самооцінки бізнесу перед наймом ветеранів тощо.

Які можливості дають урядові програми?

У 2022 році на порталі з’явилася нова сторінка — «Бізнес без бар’єрів» у воєнний час». Це надихає, бо українські бізнеси, як маленькі, так і великі, працюють для наближення миру й подолання наслідків війни, що зараз є найбільшими бар’єрами для кожного українця.

«Бізнес без бар'єрів» допомагає підприємцям відстежувати та розуміти ринкові тренди, пояснює значущість безбар’єрності для бізнес-процесів та надихає на подальшу роботу.

Цей матеріал підготовано за підтримки проєкту Офіс Ради Європи в Україні - Київ «Посилення соціального захисту в Україні», що має на меті посприяти, щоб вразливі соціальні групи, які постраждали від війни, користувалися підвищеним рівнем соціальних прав та соціального захисту.

Більше про безбар'єрність https://www.dcz.gov.ua/other/bezbarjer

Дізнатися про всі послуги для осіб з інвалідністю від служби зайнятості https://is.gd/hzGJzT

 

Армія відновлення відбудовує країну: уже видано понад 123 тисячі направлень

 

З початку дії програми «Армія відновлення» вже видано понад 123 тисячі направлень. На виплату заробітної плати для учасників робіт спрямовано 885 млн грн.

Участь у проєкті беруть безробітні з 19 регіонів України.

Нагадуємо: оплата за виконання суспільно корисних робіт наразі становить до 12 тисяч гривень за повний відпрацьований місяць.

Нагадаємо, що таке «Армія відновлення».

В Україні зараз дві армії: одна захищає нашу державу на воєнному фронті, інша - працює на економічному. І всі ті, хто своєю працею також наближають нашу Перемогу, складають «Армію відновлення». Люди, які з різних причин залишились зараз без роботи, можуть долучитись до цієї «армії» через виконання суспільно корисних робіт з відбудови країни.

Це можуть бути як роботи, спрямовані на задоволення потреб Збройних Сил України, так і на забезпечення загальних потреб функціонування економіки та життєдіяльності населення.

Детальніше про суспільно корисні роботи та про те, як до них можна долучитися - за посиланням https://www.dcz.gov.ua/people/socialwork 

Працюємо та наближаємо нашу перемогу!

єРобота: УБД та їх подружжя отримали гранти від держави на суму майже 26 млн грн

 

Ухвалено чергові рішення за урядовою програмою «Грант для ветеранів та їх подружжя», які подавали заяви на отримання мікрогрантів у період з 25 березня по 7 квітня 2024 року. 

 Щодо результатів, то цього разу було ухвалено 52 позитивних рішення на суму майже 26 млн грн, що передбачає створення 108 нових робочих місць. Майже 54% отримувачів є учасниками бойових дій, більше 46% є подружжям учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни. Більше 69% грантоотримувачів мають вищу освіту, 50% є діючими підприємцями. Середній розмір гранту по ухвалених заявках становить 492 тис. грн.  

Нагадуємо, що подати заявку за будь-якою програмою урядового проєкту єРобота можна через портал Дія

Потрібна консультація з питань отримання мікрогрантів? Телефонуйте +38 (093) 478 70 81.

526 позитивних рішень та створення понад 1000 робочих місць: як пройшла чергова хвиля «Власної справи»

Ухвалено чергові рішення за урядовою програмою «Власна справа, які подавали заяви на отримання мікрогрантів у період з 25 березня по 7 квітня 2024 року з урахуванням доопрацьованих заяв, поданих у попередні періоди. 

За результатами розгляду заяв було ухвалено 526 позитивних рішень на загальну суму майже 127 млн грн. Передбачається, що отримувачі створять 1058 нових робочих місць.

Переможці здійснюють або планують розпочати свою господарську діяльність переважно в таких видах діяльності:

- гуртова/роздрібна торгівля та ремонт автотранспорту (32%),

- тимчасове розміщення й організація харчування (18%)

- переробна промисловість (13%), 

- надання інших видів послуг (7%),

- охорона здоров'я та надання соціальної допомоги (6%).

Більше 84% отримувачів вже мають діючий бізнес, із них фізичні особи-підприємці складають більше 75%, а юридичні особи - більше 9%. Майже 55% фізичних осіб та ФОП становлять жінки. Мають досвід роботи у підприємництві та напрямку реалізації власної справи більше 1 року - більше 67% фізичних осіб, до 1 року - більше 24%. Більше 77% отримувачів мають вищу освіту, 11% - середню спеціальну (технікум, коледж). 

Нагадуємо, що подати заявку за будь-якою програмою урядового проєкту єРобота можна через портал Дія

Потрібна консультація з питань отримання мікрогрантів? Телефонуйте +38 (093) 478 70 81.

«єРобота» + «Зроблено в Україні»: інвестиції держави у розвиток економіки

 

Для стимулювання українського виробника до розширення виробництва та напрямків підприємницької діяльності уряд розробляє інструменти щодо інвестування коштів у реальний сектор економіки, зокрема, шляхом створення безперешкодного доступу та залучення бізнесу до грантових програм.

Одним з найуспішніших грантових проєктів Міністерства економіки України, який орієнтований на відкриття нового або розвиток діючого бізнесу за умови створення нових робочих місць, є програма «Власна справа», що стартувала у липні 2022 року і до нині реалізовується.

Для прикладу, у Кіровоградській області з дня створення цієї програми  погоджено 191 позитивне рішення. Серед напрямків, що розвивають підприємці та популяризують українську продукцію – випічка хлібобулочних та кондитерських виробів, виробництво гранітного піскоблоку, виготовлення індивідуальних замовлень предметів із дерева,  виробництво крафтових сирів, виготовлення продуктів швидкого харчування/ напівфабрикатів, вирощування розсади молодих рослин, розведення равликів, розведення хвойних рослин, виробництво екструдерного корму для тварин, виготовлення бентонітового наповнювача для зоотуалетів.  Перемога у гранті – це інвестиція у майбутнє власної родини та реальний сектор економіки. 

Є бажання створити чи розвивати власний бізнес, доєднатися до платформи «Зроблено в Україні» та зробити внесок у розвиток економіки країни? Не зволікайте. Інструменти є!

Все про мікрогранти на власну справу, грант на сад, грант на теплицю, грант на переробне підприємство у «Дії», посилання тут https://diia.gov.ua/services/categories/biznesu/yerobota.

 

«Зроблено в Україні»: сприятливе середовище для інвестиційного клімату

Сьогодні набирає обертів масштабна урядова програма «Зроблено в Україні».

Що таке платформа «Зроблено в Україні»?

Це ініціатива, спрямована на підтримку вітчизняного виробництва та стимулювання попиту на українські товари.

Мета кампанії – спонукати українців підтримувати вітчизняних виробників і таким чином впливати на зростання валового внутрішнього продукту. 

Для посилення власної економіки Міністерство економіки України  закликає громадян купувати продукцію національних виробників, а виробників – маркувати свою продукцію, яку буде легко виокремити завдяки спеціальному логотипу «Зроблено в Україні»

Як приєднатися до платформи?

1. Відвідайте сайт https://madeinukraine.gov.ua/ та завантажте логотип, наліпки та гайд з впровадження державних інструментів.

2. Використовуючи логотип «Зроблено в Україні», ви даєте згоду на обробку даних і внесення вашої компанії до реєстру українських виробників.

Державна служба зайнятості доєдналася до реалізації державної програми, і вже сьогодні в Україні на базі обласних центрів зайнятості та їх філій відкрито 5 регіональних офісів «Зроблено в Україні». 

В офісі підприємці можуть отримати допомогу та консультації щодо:

- урядових грантових програм підтримки діючого бізнесу, а також сприяння започаткуванню власного бізнесу;

- можливостей підвищення за сприяння служби зайнятості якості робочої сили шляхом отримання ваучера на професійне навчання;

- компенсаційних програм для роботодавців, які створюють нові робочі місця, працевлаштовують на них безробітних громадян, внутрішньо переміщених осіб,  облаштовують робочі місця при  працевлаштуванні громадян з інвалідністю.

Необхідно наголосити, що програма «Зроблено в Україні» - комплексна політика, покликана підтримувати українських виробників і посилювати економіку держави. Йдеться не лише про роздрібні товари для побутового споживання, а й про інші напрямки: пріоритетний доступ українських виробників до програм стимулювання попиту на українські товари, дешеві кредити й гранти для інвестицій та на розширення виробництва. Для прикладу, отримання компенсаційних виплат, що можуть стати реальною допомогою роботодавцям та  зменшити фінансове навантаження на роботодавця зі сплати податків, на придбання необхідного обладнання, а заощаджені кошти працедавці можуть спрямувати на розвиток бізнесу та збільшення заробітної плати працівникам.

Про усі в плюсі, коли зроблено в Україні,  на сайті за посиланням  https://madeinukraine.gov.ua/#how-work

Разом ми можемо зробити українську економіку сильнішою!

 

У які строки виплачується роботодавцю компенсація фактичних витрат за облаштування робочих місць при працевлаштуванні осіб з інвалідністю?

 

Нагадаємо, що відповідно до пункту 6 Порядку надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 № 893, заява про надання компенсації може бути подана роботодавцем до філії обласного центру протягом 90 календарних днів з дня працевлаштування особи з інвалідністю.

Рішення про надання компенсації приймається обласним центром зайнятості протягом 10 робочих днів з дня подання документів.

Пунктом 10 вищевказаного Порядку визначено, що компенсація виплачується роботодавцю протягом п’яти робочих днів з дня прийняття рішення про надання компенсації на його банківський рахунок, зазначений у заяві.

У разі зміни місця провадження господарської діяльності роботодавця компенсацію виплачує регіональний центр зайнятості, що прийняв рішення про її надання.

Постанова Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 року № 893 та затверджений нею Порядок, доступні  на урядовій вебсторінці, посилання тут http://surl.li/kpkgh

Все про компенсацію за облаштування робочих місць осіб з інвалідністю та інші компенсації для роботодавців за одним  посиланням https://is.gd/VYrheS   

Є питання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів. Контакти тут http://surl.li/emipw

 

 

Грант від єРобота: 15 тис. українців визнані переможцями грантової програми від її старту, з них 178 – жителі Кіровоградщини

 

474 українці визнані переможцями четвертої у 2024 році хвилі грантової програми «Власна справа» та отримають від держави 113 млн гривень на започаткування або розширення свого бізнесу.

Від старту програми її переможцями стали вже майже 15 000 підприємців, з них 178 – жителі Кіровоградщини.

Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці 4-ої хвилі, є:

- оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів – 160 осіб;

- переробна промисловість – 72 особи;

- тимчасове розміщування й організація харчування – 67 осіб.

Нагадаємо. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов’язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту.

Подати заявку на грант: https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu

Детальніше: https://cutt.ly/Mw2KT6Sl

Є питання щодо отримання мікрогрантів? Звертайтеся +38 (093) 478 70 81

 

Форсайт-дослідження: майже 63 % військовослужбовців хотіли б зайнятися власною справою, близько 11 % – уже її мають!

 

За результатами дослідження Український ветеранський фонд та Мінветеранів майже 63% військовослужбовців хотіли б зайнятися власною справою, близько 11% зазначають, що вже мають власну справу. Більше 50% опитаних ветеранів також мають бажання розвивати власну справу. Детальніше про дослідження https://is.gd/j2hGZ2

- За допомогою служби зайнятості ветерани можуть отримати грант на підприємництво всього за декілька кроків https://is.gd/jxqZ7j

Графік вебінарів та консультацій від служби зайнятості https://is.gd/S6zHKQ

- Є питання щодо отримання мікрогрантів? Звертайтеся +38 (093) 478 70 81

 

«Власна справа»: 462 українці стали переможцями третьої хвилі подачі заяв на мікрогранти

 

«Власна справа»: 462 українці стали переможцями третьої у 2024 році хвилі подачі заяв на мікрогранти та отримають 111 млн гривень на власний бізнес

Загалом від старту програми її переможцями стали понад 14,6 тис. українців. Держава інвестує в розвиток їхнього бізнесу через гранти 3,5 млрд гривень.

Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці 3-ої хвилі, є:

- оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів — 167 осіб;

- тимчасове розміщування й організація харчування — 79 осіб;

- переробна промисловість — 56 осіб.

Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту.

Подати заявку на грант: https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu

Детальніше тут. 

У вас є бізнес-ідея та бажання спробувати себе у ролі підприємця, але ви не знаєте з чого почати? Телефонуйте +38 (093) 478 70 81 або пишіть нам у Telegram та отримайте консультацію.

 

Відтепер більше можливостей: уряд розширив умови надання грантів від єРобота

 

Уряд розширив умови надання грантів на розвиток садівництва, тепличного господарства, ягідництва та виноградарства. 

Зокрема, пропонується змінити умови щодо висадки та облаштування насадження на земельній ділянці або на суміжних ділянках.

Відтепер: 

● гранти надаються для висадки та облаштування насадження на земельній ділянці або на суміжних земельних ділянках, загальна площа якої/яких становить від 1 до 25 га;

● допускається розташування між земельними ділянками господарських шляхів, прогонів, полезахисних лісових смуг тощо.

● збільшено розмір компенсації вартості проекту висадки винограду до 330 тис. грн на гектар насаджень.

Потребуєте консультації щодо умов отримання мікрогранту? Телефонуйте: +38 (093) 478 70 81, або пишіть нам у Telegram

 

Нові можливості від єРобота: тепер за програмою можна отримати 330 тис. грн для висадки одного гектара винограду

 

Тепер за програмою єРобота можна буде отримати 330 тис. грн для висадки одного гектара винограду.

Кабінет Міністрів ухвалив рішення для розвитку аграрного сектору в Україні, яке стосується безповоротних грантів на висадку садів і виноградників у межах програми єРобота.

Завдяки новим змінам тепер можна буде отримати 330 тис. грн для висадки одного гектара винограду.

Розмір компенсації збільшилина 105 тис. грн за гектар. Максимальна сума гранту — 10 млн грн. Ці гроші не потрібно повертати за умови виконання всіх вимог, головна з яких — це створювати робочі місця.

Детальніше https://t1p.de/3qt1w

Потрібна консультація з питань отримання мікрогрантів? Телефонуйте фахівцям Кіровоградського обласного центру зайнятості +38 (093) 478 70 81.

Гранти для ветеранів та другого з подружжя: результати 1 хвилі прийому заяв у 2024 році

 

Перша у 2024 році році хвиля має 32 переможці, які отримають грантові кошти:

1 переможець — до 1 млн гривень;

22 переможця — до 500 тис. гривень;

9 переможців — до 250 тис. гривень.

З початку дії програми майже 300 ветеранів та членів їхніх родин отримають гранти від держави на розвиток бізнесу від старту програми

Загалом переможці отримають 123 млн гривень.

Реалізуйте свої мрії разом з нами! Подача триває на порталі ДІЯ.

Потрібна консультація? Відповіді на питання щодо отримання мікрогранту вам нададуть фахівці Кіровоградського обласного центру зайнятості. Телефонуйте за номером  +38 (093) 478 70 81 або пишіть нам у Telegram.

 

Перемога в руках цілеспрямованих: грант на відкриття дитячої клініки отримала сімейна лікарка

 

Приватна дитяча клініка вже працює у Кропивницькому з 1 січня, а її власниця Оксана Пенькач створила робочі місця для безробітних та дала можливість містянам підписати декларації з лікарями-педіатрами.

Оксана Сергіївна – дипломована сімейна-лікарка із досвідом роботи. Свого часу разом із чоловіком вони відкрили приватний кабінет в іншому місті та обслуговували пацієнтів безоплатно за договором з Національною службою здоров’я України (далі – НСЗУ). Зараз там працює шість найманих працівників.

Маючи досвід відкриття медичного кабінету (від ремонту приміщення до приймання пацієнтів), підприємниця прийняла рішення відкрити приватну Дитячу клініку «Капустинка» у місті Кропивницькому. Це кабінет, де працюють лікарі-педіатри. Послуги надаватимуться за оплати НСЗУ (безоплатно для задекларованих пацієнтів).

«У дитячій клініці усі загальноклінічні аналізи, які входять в пакет первинної медичної допомоги, та огляди будуть безоплатними. Наша мета – аби діти не боялися медичних маніпуляцій. Дуже важливо формувати у них правильну культуру здоров’я, адже легше запобігти хворобі, ніж лікувати її», – зазначає Оксана Сергіївна.

Після підрахування бізнес-плану з’ясувалося, що для втілення ідеї у життя бракує коштів. Не зволікаючи, жінка почала вивчати умови державного грантового проєкту «єРобота», аби подати заявку на участь. Результат її старань не забарився, і грантова допомога була у руках!

Що саме гарантувало підприємниці перемогу? Високий рівень мотивації, досвід у сфері бізнесу, позитивна ділова репутація у банку, а головне – вдало складений бізнес-план та раціонально сплановані статті витрат.

Завдяки гранту жінка створила чотири робочі місця – для двох лікарів та двох медичних сестер, а на кошти держави закупила необхідне обладнання і меблі.

У майбутньому підприємниця планує розробити та впровадити курси для:

- майбутніх матерів;

- розширення кругозору щодо розповсюджених хвороб;

- курси невідкладної допомоги тощо

Ви також плануєте відкрити власний бізнес? Відкиньте усі сумніви та ознайомтеся з умовами надання гранту.

Нагадаємо, що подати заявку на його отримання можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Подання заявки здійснюється через портал Дія.

Є питання щодо отримання мікрогранту? З роз’ясненнями вам допоможуть фахівці Кіровоградського обласного центру зайнятості. Телефонуйте за номером  +38 (093) 478 70 81 або пишіть нам у Telegram.

 

єРобота: стартувала перша у 2024 році хвиля подачі заяв на гранти для переробних підприємств

 

За грантовою програмою «Новий рівень» підприємці можуть отримати грант до 8 млн гривень на розвиток бізнесу.

Обов'язкова умова — створення нових робочих місць, зокрема, отримувач зобов’язаний створити до 25 робочих місць.

Скільки грантів вже видано загалом:

На сьогодні гранти від держави на започаткування чи розширення переробного бізнесу отримали вже 660 підприємств на 3,3 млрд грн.

Скільки грантів буде видано в 2024 році:

Закладено фінансування на видачу ще 1 000 таких грантів загалом на 5,4 млрд гривень.

Подача заявки здійснюється через портал Дія.

Є питання щодо отримання мікрогрантів за програмою єРобота? Звертайтеся +38 (093) 478 70 81

 

Вже 7 млрд гривень інвестувала держава в розвиток бізнесу через гранти

 

єРобота Загалом гранти на започаткування або розширення власної справи отримали понад 13 тисяч українців. Отримувачі грантів створять понад 40 тисяч нових робочих місць для українців.

Загалом з початку запуску проекту єРобота з липня 2022 року:

- за програмою «Власна справа» — видано 12227 мікрогрантів на 2,9 млрд грн;

- на розвиток переробних підприємств — видано 660 грантів на 3,3 млрд грн;

- на садівництво та розвиток тепличного господарства — видано 157 грантів на 705 млн грн;

- ветеранам та членам їхніх родин — видано 222 гранти на 90 млн грн.

Продовжуємо допомагати українцям створювати, оновлювати, розширювати свій бізнес! Подати заявку на отримання гранту за програмою єРобота.

Більше про результати програми: https://cutt.ly/4wXS6Jz1

Є питання щодо отримання мікрогранту? Відповіді на них нададуть фахівці Кіровоградського обласного центру зайнятості. Телефонуйте за номером  +38 (093) 478 70 81 або пишіть нам у Telegram.

 

Гранти для ветеранів та другого з подружжя: відкривай та розвивай власну справу

 

Захисники й захисниці, які мають бажання займатися підприємництвом або ж розвивати свій бізнес після повернення до цивільного життя, можуть отримати грант до 1 млн грн. Все про гранти для ветеранів та другого з подружжя  за посиланням http://surl.li/glaly.

Є питання? 

Звертайтеся до обласного центру зайнятості за телефоном +38 (093) 478 70 81.

 

Ваучер на навчання: нові знання – старт до професійної реалізації  

 

Ви працюєте і є бажання змінити своє професійне життя (змінити професію або підвищити кваліфікацію)? Державна служба зайнятості пропонує вам отримати ваучер.

Навчання за ваучером надає право громадянам одноразово та безоплатно опанувати новий фах або підвищити свою професійну компетенцію за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Минулоріч таким правом на Кіровоградщині скористалися 418 осіб, з них 64 – вутрішньо переміщені особи.

Все про ваучер на вебсторінці Державного центру зайнятості http://surl.li/oliei Онлайн заявку можна подати тут https://edveteran.dcz.gov.ua/

Є бажання за сприяння Державної служби зайнятості пройти професійне навчання за ваучером? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. 

Контакти тут https://is.gd/20aDFB 

 

Відтепер до Сил оборони можна доєднатись і через Державну службу зайнятості

Служба зайнятості надаватиме допомогу у працевлаштуванні до Сил оборони відповідно до Меморандуму про взаємодію та співробітництво, який підписали Державний центр зайнятості, Міністерство оборони та robota.ua.

Які спеціальності та можливості для кандидатів будуть у доступі:

- особливий акцент — на цивільних спеціальностях, які забезпечать функціонування та підтримку в тилу;

- планується проведення відбору та професійного навчання кандидатів за замовленням Сил оборони;

- кандидати мають можливість обирати спеціальності та підрозділ для подальшої служби.

Перший віцепрем’єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко назвала можливість військового рекрутингу надзвичайно важливою новою функцією Служби зайнятості.

Зацікавлені?

- за детальною інформацією звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування, контакти за посиланням;

- пишіть нам у Телеграм-канал t.me/dcz_kir.

Нагадуємо, усі вакансії можна переглянути:

- на сайті обласного центру зайнятості за посиланням: https://is.gd/LQ66ql;

- на Єдиному порталі вакансій - https://is.gd/EZ7xmm;

- у телеграм-каналах «Робота зараз: Державна служба зайнятості» та «Робота на Кіровоградщині. Служба зайнятості інформує».

30 000 ВПО працевлаштовані з наданням компенсацій роботодавцям

Вже 30 тисяч внутрішньо переміщених українців та українок працевлаштовані з наданням компенсацій роботодавцям від служби зайнятості.

Детальніше про послугу можна прочитати тут.

Роботодавець може подати заяву на отримання компенсації прямо через Дія!

Довідково. Для отримання додаткової інформації щодо отримання такої фінансової допомоги від держави, представникам бізнесу необхідно звернутись до центрів зайнятості або філій обласного центру зайнятості за місцем їх реєстрації як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Контакти тут або пишіть нам у Телеграм-канал. 

Ідея ваша, стартовий капітал – від держави: скористайся грантом від «єРобота» і бізнес-ідея буде реалізована

 

Попри воєнний стан, чимало підприємців не лише продовжують розвивати свій бізнес, підтримуючи економіку держави, а й створюють нові робочі  місця, аби дати роботу тим, хто її шукає.  Чимало й тих, хто робить перші кроки у бізнесі та намагаються втілили власні бізнес-ідеї у реальність. На допомогу їм приходить грантова програма «єРобота», яка спрямована на підтримку стартапів, малого й середнього підприємництва.

З початку дії програми (липень 2022 року) 150 жителів області (2022 рік – 49 осіб, 101 особа – 2023 рік), з них – 12 внутрішньо переміщених осіб, стали переможцями урядової програми та реалізували свої ідеї (у 2022 році мікрогранти отримали 8 внутрішньо переміщених осіб,  у 2023 році – 4).

Загалом переможцями грантової програми створено майже 222 нових робочих місць.

Найпопулярнішими напрямками, за якими отримані позитивні рішення на отримання грантів, є переробна промисловість, гуртова та роздрібна торгівля, організація громадського харчування, професійна, наукова і технічна діяльність.

До того ж це й розвиток сімейної медицини, надання стоматологічних та косметологічних послуг, пошиття одягу для військових, дитячого текстилю та постільної білизни, персоналізація та вишивка на одязі та текстилі, виробництво будівельних матеріалів та промислових пральних машин, переробка зернових культур, випічка хлібобулочних та кондитерських виробів, відкриття магазину напівфабрикатів, квіткового магазину, зоомагазину та бізнес у сфері логістики. Серед напрямків й освітні послуги та розважальні заклади для дітей.

Перемогу в урядовій грантовій програмі отримали внутрішньо переміщені особи з Дніпропетровської, Донецької, Луганської, Харківської області та м. Києва за напрямками:  виробництво промислових пральних машин, громадське харчування, надання адвокатських послуг, аптечний бізнес, продаж очищеної питної води, монтаж систем тепло- та водопостачання, онлайн магазин дитячого одягу, стоматологічні послуги.

На сьогодні середній розмір гранту становить майже 245 тис. грн.

У вас є бізнес-ідея і ви плануєте відкрити власну справу або ж маєте на меті розширити діючий бізнес, а ще орієнтуєтесь на створення нових робочих місць? Скористайтеся урядовою програмою "єРобота" та отримайте мікрогрант  задля досягнення поставлених цілей.

Потрібна консультація з питань надання мікрогрантів? Отримайте її від фахівців Кіровоградського обласного центру зайнятості за номером телефону +38 (093) 478 70 81 або пишіть нам у Telegram.

 

Уряд перерахував 91,2 млн грн 378 переможцям грантової програми «Власна справа»

 

Серед усіх переможців, зокрема:

- 82 млн грн отримали 354 українця на відкриття або розвиток власного бізнесу;

- 9,2 млн грн отримали 24 українців за ветеранським компонентом.

Найбільш затребуваними серед українців є мікрогранти до 250 тис. грн. Водночас, ветерани, ветеранки, другий з їхнього подружжя можуть отримати значно більший грант на розвиток бізнесу — до 1 млн грн.

Загалом від початку дії програми «Власна справа» понад 10 тисяч українців вже отримали 2,4 млрд грн грантів на власний бізнес. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов’язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту.

Подати заявку на гранти можна через портал Дія.

Детальніше: https://bit.ly/3TFI2Wb

Бажаєте відкрити власну справу? Потрібна консультація? З питань отримання мікрогрантів звертайтеся до фахівців Кіровоградського обласного центру зайнятості за номером телефону +38 (093) 478 70 81.

 

Функції та можливості електронного кабінету безробітного та роботодавця на порталі

Пошук роботи – процес кропіткий. Іноді потребуючий значно більшого часу і енергії, ніж бажалося та планувалося. Аби спростити цю задачу та спростити користування послугами служби зайнятості, на нашому офіційному порталі створено особистий кабінет як для роботодавців, так і шукачів роботи, зокрема і безробітних. Вхід у кабінети здійснюється через кваліфікований електронний підпис. Інструкцію з реєстрації кабінету ви можете переглянути тут.

Які можливості відкривають кабінети?

Завдяки електронному кабінету шукача роботи ви зможете:

- Самостійно створити резюме;

- Зареєструватись в електронній черзі для відвідування центру зайнятості;

- Подати онлайн-заяву про надання статусу зареєстрованого безробітного;

- Шукати роботу в базі вакансій служби зайнятості з можливістю направлення відгуку на них роботодавцю;

Якщо ви є зареєстрованим безробітним, зможете отримати доступ до додаткових функцій кабінету. А саме:

- Дізнатись про заплановані заходи, які можете або маєте відвідати;

- Отримати інформацію щодо ваших нарахувань та виплат, а за необхідності оформити відповідну довідку в електронному вигляді;

- Дізнатися про вакансії, на які були видані направлення;

- Подати заяву про припинення реєстрації в статусі безробітного;

- Подати документ до центру зайнятості онлайн;

- Переглянути реєстр виданих та поданих до центру зайнятості документів.

Електронний кабінет роботодавця теж має ряд переваг. З його допомогою керівники підприємств та HR матимуть змогу:

Подати онлайн:

1) звітність за формою 3-ПН, 4-ПН, 1-ПА;

2) заяву та документи на одержання дозволу на застосування праці іноземців;

3) заяву на отримання компенсацій за працевлаштування зареєстрованого безробітного з числа ВПО, допомоги з часткового безробіття;

Розмістити вакансію без подання звітності до служби зайнятості. Ця вакансія після модерації з’явиться на всіх ресурсах служби, зокрема на «Єдиному порталі вакансій», а наші фахівці одразу почнуть підбір кандидатів;

Створити пропозицію роботи за умовами цивільно-правового договору;

Здійснити реєстрацію та отримати консультації з питань підприємництва.

Реєструйтесь, користуйтесь усіма можливими функціями кабінетів та швидше знаходьте свою ідеальну роботу або працівників, що поділяють ваші цінності.

Щоб цей процес став ще успішнішим усім, хто зараз в пошуку роботи, пропонуємо підписатися на вакансії за вашим напрямом та регіоном через наші чат-боти в Telegram і Viber.

Залишилися питання? Ви завжди можете звернутися до найближчого центру зайнятості, або до контакт-центру Державної служби зайнятості: онлайн-допомога служби у «гаряча лінія» 0 800 600 288.

Ми працюємо для вас!

 

13 тис. осіб отримали гранти, а 50 тис. осіб були забезпеченні навчанням: робота служби зайнятості у цифрах

 

Робота Державної служби зайнятості (ДСЗ) у 2023 році в цифрах:

- 660 тисяч осіб отримали послуги ДСЗ;

- 13 тисяч осіб отримали гранти та мікрогранти на відкриття власної справи або розвитку бізнесу;

- майже 4 млн грн спрямовано на відшкодування витрат за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю;

- 50 тисяч осіб були забезпечені навчанням.

Серед пріоритетів на 2024 рік - робота з ВПО, учасниками бойових дій, людьми з інвалідністю, молоддю, диджіталізувати більшість послуг та посилити співпрацю з міжнародними партнерами. Державний центр зайнятості передбачає забезпечити навчанням до 100 тисяч людей, при цьому розширити перелік професій та спеціальностей для ваучерів.

Серед іншого - наступного року планується надати компенсацію за облаштування 10 тисяч робочих місць для людей з інвалідністю, передбачається участь 50 тисяч осіб у компенсаційних програмах та 15 тисяч осіб – у грантових програмах, буде розширено програму для ВПО тощо.

Детальніше: https://bit.ly/3RXcBVV

 

Збільшено компенсації роботодавцям, які наймають ВПО та ВПО з інвалідністю

 

Уряд збільшив строки і розміри надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО та ВПО з інвалідністю 

Термін надання такої компенсації збільшили:

- до трьох місяців - за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (ВПО);

- до 6 місяців - за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю.

Розмір компенсацій прив’язали до розміру мінімальної зарплати, яка з 1 січня складатиме 7100 грн, а з 1 квітня - 8 000 грн.

Тобто, якщо роботодавець приймає на роботу ВПО, то наступного року він отримає право на компенсацію до 24 тисяч гривень за таку особу. Якщо це буде ВПО з числа осіб з інвалідністю, то такі виплати можуть складати до 48 тисяч гривень на кожного відповідного працівника

Детальніше: https://bit.ly/3GWPWCH

 

На Кіровоградщині понад 60 громадян з числа ВПО отримали ваучери на навчання

 

Цьогоріч на Кіровоградщині 63 внутрішньо переміщені особи, які оселилися на Кіровоградщині, отримали ваучери на навчання. Серед них – жителі Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської, Харківської, Дніпропетровської, Сумської, Миколаївської, Київської та Черкаської областей.

Які професії та спеціальності опановували внутрішньо переміщені особи? Для здобуття вищої освіти навчання проходило за такими спеціальностями:

- «Готельно-ресторанна справа». 

- «Підприємництво та торгівля».

- «Маркетинг». 

- «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка».

- «Комп’ютерні науки». 

- «Туризм».

- «Комп’ютерна інженерія». 

- «Енергетичне машинобудування».

- «Будівництво та цивільна інженерія». 

- «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».

- «Автомобільний транспорт». 

- «Архітектура та містобудування».

- «Залізничний транспорт». 

- «Геодезія та землеустрій». 

- «Агрономія». 

- «Харчові технології». 

- «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва».

- «Психологія». 

- «Соціальна робота».

- «Терапія та реабілітація». 

- «Тракторист-машиніст с/г виробництва» тощо.

Також внутрішньо переміщені особи з метою удосконалення раніше здобутих знань та вмінь проходили навчання шляхом підвищення кваліфікації на базі вже здобутих. Це зокрема курси:

• «Дошкільна освіта».

• «Тракторист-машиніст с/г виробництва».

Довідково. Ваучер – це документ, який видається одноразово та дає право  особі, яка не зареєстрована в Державній службі зайнятості як безробітна, пройти професійне навчання за затвердженим переліком професій та спеціальностей за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Вас цікавлять деталі щодо отримання ваучера? Все про ваучер тут http://surl.li/oliei

Є питання щодо організації професійного навчання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте, контакти тут https://cutt.ly/oJ8G2q9

 

єРобота: інвестиції держави в розвиток бізнесу через гранти зросли до 5,5 млрд грн

 

Кошти на започаткування або розширення власної справи вже отримали 10 400 українців. Вони створять понад 35 тис. нових робочих місць.

Загалом з початку запуску проекту єРобота у липні 2022 року: 

● за програмою "Власна справа" – видано 9 634 мікрогранти на 2,3 млрд грн;

● на розвиток переробних підприємств – видано 482 гранти на 2,5 млрд грн;

● на садівництво та розвиток тепличного господарства – видано 144 гранти на 631 млн грн;

● ветеранам та членам їхніх родин – видано 132 гранти на 50 млн грн.

Подати заявку на отримання гранту за програмою єРобота

Більше про результати програми

 

В Україні з’явився сайт із пошуку вакансій у сфері відбудови й транспорту

 

Він має назву «Робота та відновлення». На сайті розміщені вакансії в галузях транспорту, зв’язку, будівництва та відбудови в цілому. Про це повідомляє Мінінфраструктури.

Тут можна знайти пропозиції від роботодавців, залучених до відновлення територій та інфраструктури. Вони передбачають можливості щодо безоплатного навчання, перекваліфікації або проживання. Це особливо важливо для внутрішньо переміщених осіб.

Вакансії мають фільтри й інструменти сортування. Користувачі можуть обирати роботу за сферою, географією чи роботодавцем.

Крім актуальних пропозицій, на платформі наведені рекомендації щодо ефективного пошуку роботи, а також відповіді на найбільш часті запитання.

Наразі тут розміщено понад тисячу вакансій, які постійно оновлюються.

Сайт доступний за посиланням http://surl.li/ocwpi

Для ознайомлення з іншими наявними вакансіями запрошуємо відвідати інтернет-ресурси Державної служби зайнятості:

сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості https://cutt.ly/qKFhLXK та Єдиний портал вакансій https://jobportal.dcz.gov.ua/ 

Телеграм-канали ДЦЗ «Робота зараз: Державна служба зайнятості» http://surl.li/eoawb та «Робота на Кіровоградщині. Служба зайнятості інформує» https://t.me/job_kid_dcz , де щоденно оприлюднюються актуальні вакансії.

 

Бізнес зможе отримати 15 тисяч грантів від Уряду у 2024 році

 

Малі та середні підприємства зможуть отримати від держави 15 тисяч грантів на розвиток наступного року.

Зокрема, у 2024 році підприємці можуть отримати:

- 14 тисяч мікрогрантів для малого бізнесу - до 250 тисяч гривень;

- 1 тисячу грантів для переробних підприємств - до 8 млн гривень.

 Також у наступному році передбачено 18 млрд гривень на продовження доступного кредитування за програмою «5-7-9%». Вперше в бюджеті закладений 1 млрд грн на розширення мережі індустріальних парків, де підприємці можуть користуватися низкою пільг. Долучитися до створення індустріальних парків мають можливість і місцеві органи влади.

Більше про можливості для бізнесу від Уряду в наступному році: https://cutt.ly/KwPfNXuO

 

Розпочато інформаційну кампанію «Трудовий договір: твій пасок безпеки у світі праці!»

1 грудня Держпраці розпочала інформаційну кампанію «Трудовий договір: твій пасок безпеки у світі праці!», спрямовану на вирішення проблеми незадекларованої праці в умовах воєнного стану.

Трудовий договір – це надважливий документ у роботі, але інколи його ігнорують. Він як ремінь безпеки в авто: для деяких здається непотрібним, але насправді дуже важливий. Люди часто думають, що можуть обійтись без нього, сподіваючись, що усе буде добре. Так, іноді і роботодавці та працівники не хочуть обмежувати себе договором, вважаючи, що все обійдеться і без офіційних паперів. Проте якщо виникають проблеми, наприклад, працівник втрачає роботу або роботодавець зазнає збитків, тоді усім стає зрозуміло, що без договору все набагато складніше. Трудовий договір допомагає і роботодавцям, і працівникам краще розуміти свої права та обов’язки. Це як водії, які завжди користуються ременем безпеки – вони, як правило, набагато рідше порушують правила дорожнього руху.

Ця кампанія спрямована на роботодавців, які здійснюють господарську діяльність, проте уникають офіційного укладення трудових договорів з найманими працівниками, а також на працівників, які хочуть або зголосилися працювати без укладення трудових договорів.

Головною метою кампанії є попередження та/або усунення порушень законодавства про працю при оформленні трудових відносин шляхом інформування обох сторін трудових відносин про взаємні права і обов’язки.

В рамках кампанії інспектори праці будуть відвідувати роботодавців з метою надання консультацій щодо правильного оформлення трудових відносин.

Держпраці закликає працівників і роботодавців дотримуватися законодавства про працю і укладати трудові договори. Такий підхід сприятиме створенню справедливих і безпечних умов праці для всіх та укріпленню економіки нашої країни.

Все про кампанію на сайті Держпраці.

Є питання сфери зайнятості? Звертайтеся, контакти тут.

 

Учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни мають можливість безкоштовно пройти професійне навчання

 

В Україні стартував урядовий проєкт, за яким учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни зможуть безоплатно пройти професійне навчання. Стан реалізації проєкту обговорили на нараді з питань ветеранської політики під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук.

Наразі навчання проводиться у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості у містах Дніпро, Полтава, Одеса, Львів, Суми, Рівне, Івано-Франківськ, Харків.

Охочі можуть самостійно обирати професії або програми підвищення кваліфікації із затвердженого переліку – https://www.dcz.gov.ua/.../perelik-licenzovanyh-profesiy...

Під час навчання забезпечується безоплатне проживання, а також компенсація проїзду.

На цей час уже надіслано 53 заявки на навчання. 25 осіб уже направлено на навчання. За результатами видається диплом державного зразка.

Подати заявку на навчання та дізнатися подробиці можна за посиланням – https://edveteran.dcz.gov.ua/ або в будь-якому центрі зайнятості.

Бажаєте навчатися за сприяння Державної служби зайнятості за професіями, що актуальні на ринку праці? Онлайн-графік формування навчальних груп можна переглянути за посиланням https://is.gd/A1GYNF

Де дізнатися більше про організацію професійного навчання:

у фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування;

за номером телефону (044) 244 94 92;

пишіть на наш Telegram-канал – t.me/dcz_kir

Джерело – Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України , посилання тут http://surl.li/niery

Державна служба зайнятості та Сareer Hub запрошують на навчання новим професіям

 

Внаслідок суттєвих змін на ринку праці, які були спричинені військовою агресією, сьогодні наша держава має декілька ключових викликів, вирішення яких є вкрай важливим для майбутнього України.

Одним з найбільш актуальних є потреба у фахівцях будівельної галузі та альтернативної енергетики. За результатами дослідження, більше половини роботодавців зазначили, що неповна або часткова кваліфікація працівників є достатньою для виконання таких робіт.

Державною службою зайнятості спільно з Сareer Hub ГО “Центр “Розвиток корпоративної соціальної відповідальності” в межах програми USAID  «Мріємо та діємо»  у співпраці з українськими роботодавцями були розроблені нові освітні програми для навчання частковим кваліфікаціям:

1. Особливості монтажу та експлуатації сонячних панелей; 

2. Монтаж, технічне обслуговування та ремонт електропроводок і освітлювальних електроустановок та мереж; 

3.Збирання опалубки простих видів, виготовлення арматурних сіток і каркасів та приготування бетонних сумішей. 

4. Розпалубка та розбирання бетонних та залізобетонних конструкцій. 

 Навчання складається з двох частин:

- теоретична підготовка (дистанційна, очна, змішана форма навчання);

- практичне відпрацювання навичок на базі центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості та роботодавців.

 Найближчим часом розпочнеться навчання за освітніми програмами. Навчання на кожній з навчальних програм триває в середньому 6 тижнів. Навчання зареєстрованих безробітних здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Для того, щоб долучитися до навчання по одній з вищевказаних програм необхідно подати онлайн заявку або звернутися до найближчого центру зайнятості

 

Уряд удосконалив порядок надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу

Зокрема, нововведення:

- розширюють можливості для використання грантових коштів;

- зменшують кількість документів, які необхідно надати банку для підтвердження витрат;

- скасовують граничні суми надання грантів протягом одного періоду подання заяв;

- уточнюють низку положень для підприємців-ветеранів, для яких спрощується отримання та використання грантових коштів.

Що стосується підприємців-ветеранів, додано можливість отримати грант до 500 тис. гривень. Раніше лише другий з подружжя міг взяти його. Співфінансування бізнес-проєкту необхідно лише при отриманні максимального розміру гранту від 500 тисяч гривень до 1 млн гривень.

Про більше змін – читайте тут: http://surl.li/mxyec 

 

 Важливо вистояти: заради себе, родини, заради майбутнього нашої країни 

 

«Вистояти легше разом» - нова інформаційна кампанія, ініціаторами якої виступають представництво Міжнародної організації з міграції в Україні, Міністерство у справах ветеранів України.

Ця кампанія покликана надихнути українців підтримувати одне одного, привернути увагу на емоції людей, особливо ветеранів, які вже повернулися зі служби та починають адаптуватися до цивільного життя в умовах воєнного стану. Водночас й на емоції громадян, які не лише переживають відчуження чи втрату, а й на тих, хто має сили слухати і бути поруч.

Другий рік повномасштабної війни дається взнаки. Ветерани та їхні родини, рідні й близькі загиблих – під ці категорії підпадає вже значна чисельність українців. Біль втрати, спогади й інші прояви посттравматичного стану заважають відчувати життя в повній мірі впевнено – складний емоційний досвід вимагає часу на осмислення й прийняття, а повернення до цивільного життя – великої підтримки. І мова тут не тільки про спеціалізовану допомогу, але й про внесок кожного, громаду, у якій живуть та до якої повертаються люди. Тож єднаємося, лише разом ми подолаємо всі труднощі і зможемо повернутися до звичного життя.  Важливо вистояти: заради себе, родини, заради майбутнього нашої країни.

Щоб «розмовляти» з якомога більшою та широкою аудиторією нова кампанія пропонує серію емоційних роликів:

Загальний ролик про важливість взаємопідтримки тут https://is.gd/HnmZFZ 

Ролик щодо підтримки ветеранів тут https://is.gd/Drslii 

Ролик на підтримку тих, хто переживає втрату тут https://is.gd/tsxYiN 

Більше інформації на сайті: https://iom-emotionline.com.ua/

Державна служба зайнятості доєднується до нової кампанії «Вистояти легше разом» та за допомогою тренінгів, що проводяться фахівцями, сприятимуть «озброєнню» шукачів роботи новими навичками з подолання наслідків стресових, кризових і травматичних подій.

Долучайтесь до заходів, графік тут https://is.gd/qNSdD4 

Є питання, телефонуйте, контакти тут https://is.gd/70FIVi 

Пишіть у Telegram-канал t.me/dcz_kir

 

Уряд працює над створенням умов для повернення українців, що виїхали за кордон через війну

 

Ключовими факторами для цього є безпека, можливість знайти роботу і навчатись та мати житло.

Про це зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко під час виступу на форумі «Human capital UA».

Що Уряд вже робить задля пришвидшення процесу повернення українців:

- прискорення процесу розмінування України через застосування нових підходів і способів та сучасних технологій тощо;

- запроваджено грантові програми єРобота, за якими можна отримати грант на започаткування або розширення свого бізнесу;

- працює програма доступного кредитування єОселя, завдяки якій українці можуть взяти кредити під 3% або 7% на придбання житла;

- українці можуть отримати ваучери на навчання за 124 професіями та спеціальностями.

Уряд має подолати найбільшу міграційну кризу з часів Другої світової війни та повернути українців.

Детальніше: https://bit.ly/494ZeJU

 

Вже 8 000 підприємців отримали гранти від держави за програмою єРобота

 

Загальна сума отриманих грантів — 4,4 млрд гривень. Отримувачі грантів створять майже 30 тисяч нових робочих місць для українців. Загалом з початку запуску проекту єРобота з липня 2022 року:

- за програмою «Власна справа» — видано 7305 мікрогрантів на 1,7 млрд грн;

- на розвиток переробних підприємств — видано 417 грантів на 2,2 млрд грн;

- на садівництво та розвиток тепличного господарства — видано 122 гранти на 490 млн грн;

- ветеранам та членам їхніх родин — видано 83 гранти на 28 млн грн.

 

Продовжуємо допомагати українцям створювати, оновлювати, розширювати свій бізнес!

Подати заявку на отримання гранту за програмою єРобота. Більше про результати програми: https://cutt.ly/5wQ9SEbg

 

Гранти для ветеранів від «єРобота»: ухвалено 136 рішень з початку року

 

За результатами розгляду заяв за програмою "Гранти для ветеранів та їх подружжя", поданих у період з 11 по 24 вересня 2023 року, з урахуванням доопрацьованих заяв із попередніх періодів ухвалено 17 рішень.

Всього, з початку дії даної програми ухвалено 136 рішень, що передбачає створення 277 нових робочих місць.

Відповіді на питання, що стосуються грантів для ветеранів та їх подружжя можна отримати тут. 

 

«Власна справа»: 5 000 українців стали переможцями програми від початку року

 

Вони отримають від держави 1,2 млрд грн грантових коштів на започаткування й розвиток бізнесу.

Які результати 17-ої  хвилі подачі заявок за програмою:

- всього буде видано 307 мікрогрантів;

- переможці отримають 72,6 млн гривень;

- серед отримувачів — 53% жінок і 47% чоловіків.

Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці 17-ої хвилі, є:

- оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів — 94 осіб;

- переробна промисловість — 46 осіб;

- тимчасове розміщування й організація харчування — 45 осіб;

- охорона здоров’я та надання соціальної допомоги — 30 осіб.

Цього року на програму «Власна справа» бюджетом передбачено 1,8 млрд грн, що дозволить видати близько 10 000 мікрогрантів.

 

Уряд вдвічі збільшить фінансування програми мікрогрантів для підтримки бізнесу у 2024 році

 

Уряд планує видати грантів на 3,5 млрд гривень у 2024 році на розвиток малого бізнесу — це дозволить видати 14 тисяч грантів

Які результати грантової програми «Власна справа» нині:

- від початку дії програми 8 тис. українців стали переможцями;

- переможці отримали від держави 1,6 млрд гривень;

- підприємці вже створили 18,5 тис. робочих місць;

- отримувачі грантів сплатили понад 400 млн гривень податків до бюджету (станом на початок серпня).

Також діє ветеранський компонент програми «Власна справа» за яким вже є 119 переможців, які отримають гранти на 47 млн гривень. У 2024 році планується видати 1300 грантів саме ветеранам або другому з подружжя.

Детальніше за темою: https://cutt.ly/Jwmia3Kk

 

Синергія зусиль завжди дає гарний результат: робота для ВПО – ти потрібен

 

04 жовтня, у громадському офісі Кіровоградської обласної військової адміністрації під головуванням Катерини Колтунової, заступника голови обласної військової адміністрації, у рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен!» відбулося засідання круглого столу.

На захід були запрошені представники органів влади, структурних підрозділів обласної державної адміністрації, обласної Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Кіровоградській обласній військовій адміністрації (внутрішньо  переміщені особи),  роботодавців та громадських організацій. 

Спікерами були директор Кіровоградського обласного центру зайнятості Лілія Колесник та її заступниця Наталія Невідома.

На засіданні йшлося про проведення обласним центром зайнятості анкетування внутрішньо переміщених осіб задля вивчення їхніх потреб у працевлаштуванні. Упродовж двох років анкетуванням охоплено 40,6 тис. осіб, з них майже 7,0 тис. осіб шукали роботу, в тому числі тимчасову або за сумісництвом, 11,5 тис. осіб роботу не шукають, адже вони перебувають у трудових відносинах з роботодавцем або планують повертатися на постійне місце проживання. 

Також йшлося про активні програми сприяння зайнятості, які наразі реалізовує Державна служба зайнятості: отримання ваучера на здійснення  професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації; надання мікрогрантів для відкриття нового або розвиток діючого бізнесу за урядовою програмою «єРобота», основна умова якої –  створення нових робочих місць.

Увага була приділена й державним програмам, що орієнтовані як на підтримку роботодавців, так і на сприяння у працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб.

К. Колтунова у форматі обговорення сказала: «Тема працевлаштування переселенців болюча. Та ми як приймаюча сторона маємо синергувати зусилля задля соціальної інтеграції цих громадян, їхнього працевлаштування, реалізації прав та гарантій на соціальний захист. Нам у поміч – ради ВПО, що створені у кожній громаді та стануть провідниками у вирішенні проблемних питань ВПО».

Засідання проходило у форматі активної дискусії та полілогу з обговорення  питань, що перешкоджають у працевлаштуванні ВПО. Стейкхо‌лдери через висловлення власних міркувань намагалися знайти шляхи розв’язання проблемних питань зайнятості ВПО, подолання трудової пасивності серед ВПО. Лунали пропозиції активізувати роботу щодо стимулювання незайнятих громадян до пошуку роботи, розвитку підприємницької ініціативи, підвищення рівня обізнаності ВПО про реалізацію активних програм сприяння зайнятості населення,  посилення комунікацій між службою зайнятості, органами влади, місцевого самоврядування, іншими  інституціями, які опікуються внутрішньо переміщеними громадянами у вирішенні питань зайнятості ВПО.

«Уже сьогодні наша робота має бути командною і спрямованою на те, щоб внутрішньо переміщені особи мали роботу, мали змогу безперешкодно отримувати освітні послуги. Ми повинні стати тим майданчиком для отримання консультативної підтримки з питань, які є болючими для ВПО. До того ж ми повинні виявити прогалини у своїй діяльності і почати планувати дієві заходи, аби їх долати», – зазначила К. Колтунова.

Наостанок присутні були ознайомлені з доступними для кожного сторінками  Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook, регіонального вебпорталу, Telegram-каналами для пошуку роботи, оперативного спілкування з клієнтами та інші канали, де щоденно розміщується корисна інформація сфери зайнятості.

Довідково. З 01 вересня до 01 листопада 2023 року, зокрема й у Кіровоградській області,  проходить Всеукраїнська інформаційна кампанія «Робота для ВПО: ти потрібен!». Мета кампанії – посилення комунікацій між органами влади та іншими стейкхолдерами, які опікуються ВПО, у напрямку   ефективній інтеграції переселенців у суспільне життя громад та стимулювати їх до пошуку роботи.

Ти потрібен: навчайся та шукай роботу зі службою зайнятості

 

Ви маєте роботу і плануєте її змінити на високооплачувану, проте не маєте відповідних професійних знань? Отримуйте ваучери та навчайтеся за сприяння Державної служби зайнятості.

Інфографіка про ваучер у відеоформаті  тут.

Перелік професій, спеціальностей для навчання, за якими може бути виданий ваучер тут.

Ви безробітний, а ваш здобутий фах втрачає затребуваність на ринку праці? Навчайтеся на базі центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості та опановуйте нові знання. Графік організації навчання безробітних громадян тут.

Є інші питання? Контакти тут https://is.gd/MvNvro 

Пишіть у телеграм https://t.me/job_kid_dcz

#Ти потрібен #робота_для_впо #профнавчання

 

Компенсація за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю: усі деталі тут

 

Наприкінці серпня Уряд запровадив програму, за якою роботодавець, що працевлаштував людину з інвалідністю та підготував для неї робоче місце, має можливість отримати компенсацію вартості облаштування такого місця.  Передусім слід відзначити, що головна мета програми — посилити зацікавленість роботодавців до працевлаштування людей з інвалідністю і, своєю чергою, надати можливість обмежено придатним громадянам повернутися до активної зайнятості та соціалізуватися. 

Відтак, роботодавець, який надав роботу людині  з першою або другою групою інвалідності та підлаштував під її потреби робоче місце,  може  отримати грошову компенсацію у сумі, що не перебільшує 100,5 тис. грн - за осіб з інвалідністю І групи та до 67 тис. грн - за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю ІІ групи.

Як роботодавцю отримати компенсацію фактичних витрат за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю? Які є особливості отримання даної послуги? Відповіді на ці та інші питання в статті на нашому порталі.

Детальніше про послугу.

 

На Кіровоградщині стартувала інформаційна кампанія «Робота для ВПО: ти потрібен»

 

«Робота для ВПО: ти потрібен!» – саме під таким гаслом стартувала Всеукраїнська інформаційна кампанія, метою якої є допомога внутрішньо переміщеним особам працевлаштуватися та інтегруватися в громади.

Інформаційна кампанія ініційована Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України за підтримки Державного центру зайнятості та обласних військових адміністрацій і триватиме упродовж вересня - жовтня 2023 року.

Місія кампанії – посилити комунікації між Державною службою зайнятості, органами влади та місцевого самоврядування, іншими  інституціями, які опікуються внутрішньо переміщеними громадянами, заради ефективної інтеграції ВПО у громади, створення нових робочих місць для їх працевлаштування,  стимулювання незайнятих громадян до пошуку роботи, а головне – підвищити рівень обізнаності ВПО про реалізацію активних програм сприяння зайнятості населення.

Кампанія передбачає проведення різнопланових заходів, аби збільшити кількість працевлаштованих внутрішньо переміщених осіб в рази.

Про можливості Державної служби зайнятості – під час інформаційної кампанії.  Що може запропонувати Державна служба зайнятості задля прискорення адаптації переселенців на ринку праці? Для прикладу, фахівці служби зайнятості проводять комплекс заходів щодо стимулювання незайнятих громадян у пошуку роботи, інформування про актуальні вакансії та активні програми сприяння зайнятості, в тому числі професійного навчання, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітних громадян. Для зайнятого населення державна служба зайнятості пропонує професійне навчання за ваучером. Наразі перелік професій, за якими можна навчатися за ваучером, складає 123 одиниці.

Для охочих мати власний бізнес або розвивати діючий у поміч державні програми, у т.ч. «єРобота». Все про мікрогрант та які кроки необхідно зробити для успішного початку або розвитку бізнесу за посиланням  Корисна інформація про отримання мікрогрантів у телеграм-каналі: єРобота | Державна підтримка підприємництва 

Є питання? Ми на зв’язку! Контакти тут. Пишіть у Телеграм Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград 

Інформація про заходи, що проходитимуть у рамках кампанії, тут.