27100, м. Новоукраїнка, вул. Соборна, 59   e-mail: [email protected]
Про адміністраціюПро район Економіка Сільське господарство Соціальна сфера Контакти

Адміністративні послуги

Нормативно-правові акти

Звернення громадян

ЦНАП

Регуляторна політика

Державні закупівлі

Фінанси

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Громадська рада

Реагування на критику

Архітектура та ЖКГ

Інформація для виборців

Архів

Відкриті дані

Територіальні органи

Органи місцевого самоврядування

Європейський вибір

Запрошуємо до обговорення

 
 
Головна
 

Про дотримання правил при застосуванні пестицидів і агрохімікатів у сільському господарстві

 

Зважаючи на початок сезону широкого використання пестицидів у сільському господарстві, нагадуємо суб’єктам господарювання основні правила, яких необхідно дотримуватися при застосуванні пестицидів і агрохімікатів:

- всі роботи з пестицидами слід проводити в ранкові (до 10) і вечірні (18-22) години при мінімальних повітряних потоках;

- адміністрація господарств завчасно, але не пізніше ніж за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, повинна сповістити населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об'єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів. У період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи;

- до всіх видів робіт, пов’язаних із застосуванням пестицидів, допускаються особи, що пройшли медичний огляд, спеціальну підготовку та мають відповідні посвідчення, допуск та наряд на виконання робіт з пестицидами та забезпечені засобами індивідуального захисту (спеціальний одяг і спецвзуття, засоби захисту рук, органів дихання, зору);

- санітарний розрив від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні повинен бути не менше 500 м, при штанговому і гербігації дощуванням - 300 м. При застосуванні аерозольних генераторів регульованої дисперсності санітарно-захисні зони повинні відповідати вимогам, зазначеним в інструкції для даного виду апаратури; обробка посівів у цих зонах допускається при напрямку вітру від населених пунктів і інших об'єктів, що підлягають санітарному захисту. Обприскування вентиляторними і штанговими обприскувачами допускається при швидкості вітру до 3 м/с (дрібнокрапельне) і 4 м/с (крупнокрапельне). Застосування гербіцидів із поливною водою шляхом дощування (гербігація) допускається при швидкості вітру до 4 м/с;

При виконанні авіаційних робіт із застосуванням пестицидів у сільському господарстві, замовник авіаційно-хімічних робіт за три доби до початку авіаційних обробок повинен:

- поінформувати населення місцевості, прилеглої до полів, через засоби масової інформації (радіо, пресу, телебачення) про місце, строки, термін проведення обробок пестицидами і агрохімікатами; про заборону проведення сільськогосподарських та інших робіт, випасу тварин ближче ніж 1 км від місця обробок; про необхідність вивезення пасік до іншого місця медозбору на відстань понад 5 км від місць проведення авіаційних обробок сільськогосподарських культур пестицидами на період до 5 діб;

- встановити спеціальні попереджувальні знаки безпеки з вказівкою кінцевого строку очікування на відстані 300 м від оброблюваних ділянок, а також на дорогах, що проходять через ці ділянки, та на дорогах, які ведуть до аеродрому;

- не проводити авіаційні обробки пестицидами сільськогосподарських культур, лісів та інших угідь, що розташовані ближче:

а) 5 км від місць постійного перебування медоносних пасік;

б) 2 км від рибогосподарських водоймищ, відкритих джерел водопостачання, місць випасу свійських тварин, об’єктів природно-заповідного фонду;

в) 1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахоферм, посівів сільськогосподарських культур, що використовуються у їжу без термічної обробки, а також садів і виноградників та місць проведення сільськогосподарських робіт;

-забезпечити дотримання санітарно-захисної зони від ділянок авіаційної обробки мінеральними добривами та біопрепаратами до населеного пункту, тваринницьких і птахоферм, джерел водопостачання – не менше 500 м при швидкості вітру до 8 м/с.

Також наголошуємо, що відповідно до вимог Закону «Про бджільництво» від 22.02.2000 року №1492-ІІІ, фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10 кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.

При поводженні з пестицидами та агрохімікатами суб’єкти господарювання повинні дотримуватися вимог Закону України «Про пестициди і агрохімікати», Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» ДСП 8.8.1.2.001-98, Державними санітарними нормами та правилами «Допустимі дози, концентрації, кількості та рівні вмісту пестицидів у сільськогосподарській сировині, харчових продуктах, повітрі робочої зони, атмосферному повітрі, води водоймищ, ґрунтів» ДСанПіН 8.8.1.2.34-000-2001, Державними санітарними правилами «Авіаційне застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві» від 18.12.1996 № 382, інших нормативно - правових документів тощо.

Порушення вищевказаних вимог тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством.

 

Про підсумки роботи агропромислового комплексу за 2023 рік

 

Не дивлячись на всі виклики, що зумовлені сьогоденням, такі як недостатня кількість оборотних коштів, низькі ціни на вирощену продукцію та відсутність ринків її збуту, сільськогосподарськими підприємствами району вчасно проводиться посів та збирання сільськогосподарських культур та постійно надається підтримка Збройним Силам України. У районі 889 сільськогосподарських підприємств різних форм власності обробляють 415 тис. га. орної землі.

Так, у 2023 році за оперативними даними сільськогосподарськими підприємствами району намолочено 676 тис. тонн зернових та зернобобових культур, соняшнику зібрано 272,6 тис. тонн, сої 41,3 тис. тонн, ріпаку 51,8 тис. тонн, накопано цукрового буряка 142,9 тис. тонн.

Закладено основу під майбутній урожай. За оперативними даними під урожай 2024 року засіяно озимих зернових культур на площі біля 77,8 тис.га., в т.ч. пшениці – 63,3 тис.га. Крім того озимого ріпаку на площі 14,3 тис. га.

Також планується засіяти ярі зернові та зернобобові культури на площі 111,1 тис. га та технічні культури на площі 199,8 тис. га.

Важливе місце в агропромисловому комплексі району посідають підприємства харчової і переробної промисловості, які відіграють істотну роль у формуванні і розвитку продовольчого ринку. Такими підприємствами, їх всього 14 – випікається хліб, хлібобулочні та кондитерські вироби, виробляється борошно, крупи, цукор, олія, соки та консервована продукція.

Окремі підприємства в районі займаються розведенням галузі тваринництва розуміючи важливість забезпечення потреб населення мʼясними та молочними продуктами. Проводять реконструкцію приміщень та збільшують чисельність поголівʼя свиней. Це ТОВ “Ранок М”, ТОВ “Глодоська Скіфія” та ПП “Григорівка - Агро”. За 2023 рік вироблено у сільськогосподарських підприємствах району близько 2,6 тис. тонн мʼяса та 6,0 тис. тонн молока.

Для успішного проведення комплексу польових робіт в 2024 році, аграрії району залучають кредитні кошти, зокрема по державній програмі «Доступні кредити 5-7-9».

За роки війни аграріями району надано вагому підтримку Збройним Силам України. Так у 2023 році за даними господарств, надана допомога більше 20 млн. гривень коштами. Крім цього передано військовим частинам близько 150 одиниць техніки. Також надавалася допомога продуктами харчування, пальним, різним обладнанням та інше.

За вказані кошти проводиться матеріально-технічне забезпечення Збройних Сил України, здійснювалось забезпечення виконання Президентської програми “Пліч-о-пліч” - відбудова житлового фонду Херсонської області.

 

 

 

Маєте проблеми зору?
Для збільшення розміру шрифта натисніть на клавіатурі одночасно 
"Ctrl" і "+"