27100, м. Новоукраїнка, вул. Соборна, 59 e-mail: [email protected]
Головна
Роботодавцям
Популярні питання до Служби зайнятості від роботодавців
Більшість представників новоствореного бізнесу стикаються з потребою пошуку персоналу вперше, тому якісні консультації спеціалістів Державної служби зайнятості допомагають їм правильно підходити до цього важливого питання.
Серед популярних запитань:
Як подати вакансію до центру зайнятості?
Міністерство економіки України затвердило наказ «Про затвердження форми звітності № 3-ПН» (https://surl.li/wiopwm ), який регулює подання інформації про попит на робочу силу (вакансії).
Відповідно до цього наказу, роботодавець зобов’язаний подати запит на вакансію не пізніше ніж через три робочі дні з дати її відкриття.
Це можна зробити двома способами:
1. Онлайн через електронний кабінет
Необхідно отримати кваліфікований електронний підпис та через
персональний кабінет заповнити всі необхідні дані.
2. У паперовій формі
Документ має містити засвідчений підпис керівника, фізичної особи-підприємця або уповноваженої особи.
Подання здійснюється до центру зайнятості за місцем ведення господарської діяльності.
Використання електронного кабінету суттєво економить час.
Однак, якщо роботодавець звернеться до центру зайнятості особисто, спеціалісти допоможуть правильно оформити опис вакансії. Вони пояснять, на що варто звернути особливу увагу та які аспекти підкреслити під час відбору кандидатів.
Основні критерії для опису вакансії:
- основні функціональні обов’язки;
- рівень зарплати;
- умови праці;
- режим роботи;
- вимоги до працівників;
- місце виконання роботи.
Після подачі такої заявки, які інструменти добору працівників використовуються фахівцями державної служби зайнятості?
Добір кандидатів здійснюється серед зареєстрованих у центрах зайнятості безробітних, відповідно до всіх вимог роботодавця.
Окрім допомоги фахівців, роботодавці можуть самостійно підбирати працівників через зручну онлайн-систему служби зайнятості.
Детальніше за посиланням: https://is.gd/A1u5g7
З усіх питань щодо роботи та послуг Державної служби зайнятості звертайтеся на «гарячу лінію» за номером 0 800 600 288 у робочий час.
Є інші питання сфери зайнятості ? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут: http://surl.li/pacfp
Форма звітності № 3-ПН : яка інформація має бути зазначена в таблиці основних даних про вакансії?
Насамперед нагадаємо, що роботодавці зобов’язані своєчасно та в повному обсязі подавати до центрів зайнятості інформацію про попит на робочу силу (вакансії). Ця інформація подається за формою звітності №3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)».
Форма звітності та порядок її подання затверджені наказом Міністерства економіки України від 12 квітня 2022 року № 827-22, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25 травня 2022 року № 565/37901.
Зазначена форма звітності містить таблицю “Основні дані про вакансію(ї)”. У ній зазначаються професійні назви робіт, кількість вакансій, розмір заробітної плати, характер виконуваної роботи, місце виконання робіт, спосіб укомплектування вакансій. У примітках може зазначатися додаткова інформація (у разі потреби).
Таблиця підписується керівником юридичної особи (підприємцем).
Корисна інформація про форму звітності № 3-ПН доступна на вебсторінці Державного центру зайнятості, посилання тут: https://salo.li/B3322Fa
Є питання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів. Контакти тут: http://surl.li/pacfp
Яка інформація має бути зазначена в адресній частині форми звітності № 3-ПН?
Форма звітності № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)” складається з адресної частини, таблиці основних даних про вакансії до додатку до форми, в якому зазначаються відомості про вакансії.
В адресній частині має бути зазначено ідентифікаційний код ЄДРПОУ юридичної особи (реєстраційний номер облікової картки платника податків для фізичної особи-підприємця), найменування юридичної особи (ПІБ підприємця), ПІБ керівника підприємства, місцезнаходження юридичної особи (місце проживання підприємця). У формі ставиться позначка про співпадання місцезнаходження (місця проживання) з місцем провадження діяльності. Якщо ці місця не співпадають ставиться відповідна позначка та зазначається адреса такого місця провадження господарської діяльності.
У формі зазначаються також контактні дані респондента – номер телефона, електронна адреса (підприємства та особи, відповідальної за підбір персоналу), адреса сторінки в мережі Інтернет.
Форма містить позначку про те, чи це первинна форма чи уточнювальна.
Форма підписується керівником юридичної особи (підприємцем).
Все про форму звітності № 3-ПН на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням https://surl.li/ygvsta.
Є питання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів. Контакти тут: http://surl.li/pacfp
За якою формою має роботодавець подавати інформацію про вакансії до центру зайнятості?
Роботодавці мають подавати до центрів зайнятості інформацію про вакансії за формою звітності № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)”.
Форма звітності та порядок її подання затверджені наказом Міністерства економіки України від 12 квітня 2022 року № 827-22, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25 травня 2022 року № 565/37901.
Форма звітності № 3-ПН складається з адресної частини та таблиці “Основні дані про вакансію(ї)”. Додатком до форми є “Відомості про вакансію(ї)”.
У таблиці основних даних про вакансії роботодавець зазначає інформацію про способи укомплектування вакансій. Їх три:
за сприяння Державної служби зайнятості;
за сприяння служби та одночасно з підбором кадрів роботодавцем самостійно;
лише самостійний підбір кадрів.
Якщо обирається спосіб укомплектування за сприяння служби, заповнюються також відомості про вакансії.
Звертаємо увагу, що навіть у разі укомплектування вакансій роботодавцем виключно самостійно, ним має бути обов’язково подана форма звітності № 3-ПН.
Все про форму звітності № 3-ПН на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням https://www.dcz.gov.ua/employer/zvit/3pn
Є питання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів. Контакти тут: http://surl.li/pacfp
Нові можливості для роботодавців: формування та подання запиту на корегування сум виплати для ЕЛН
Відтепер для лікарняних, які були профінансовані Фондом соціального страхування (далі - ФСС) у 2023 році, роботодавці можуть подати запит на корегування сум-розрахунків, а саме сформувати та подати запит на корегування сум виплати для електронних листків непрацездатності згідно з заявами-розрахунками, поданими до ФСС до 01 січня 2023 року.
Такі випадки виникають, якщо страхувальник під час перевірки нарахування середньоденної допомоги застрахованим особам виявив помилку та виникла необхідність дозамовити страхові кошти. Ця “доплата” стосується електронних лікарняних листків, що сформовані та подані на фінансування до ФСС до 01 січня 2023 року.
Для подання запиту для донарахування коштів необхідно бути авторизованим користувачем вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України та дотримуватись послідовності кроків.
Важливо! Запит формується у розділі меню “Листки непрацездатності”.
При наведенні курсора користувач отримує інформаційне повідомлення (з текстом): “Запит на корегування сум виплати по ЕЛН згідно заяв-розрахунків поданих до ФСС до 01.01.2023 (доплата по ЕЛН)”.
1. Для заповнення та подання запиту передбачено кнопку “Створити”, яка відкриває загальні дані, які заповнюються автоматично (код ЄДРПОУ, найменування страхувальника, який подає запит) та ручне (регіон, телефон страхувальника, місцезнаходження, ПІБ керівника, головного бухгалтера, відповідальної особи страхувальника, РНОКПП застрахованої особи, по ЕЛН, якій необхідно здійснити доплату, ПІБ застрахованої особи, номер ЕЛН, за яким здійснити доплату, дата початку періоду непрацездатності, дата закінчення періоду непрацездатності, номер, дата та номер додатку заяви-розрахунку, поданої до ФСС) введення.
2. Інформація щодо ЕЛН, що внесена до заяви-розрахунку, поданої до ФСС:
кількість днів, що підлягають (всього) та кількість днів, що підлягають оплаті (зокрема за рахунок коштів Фонду), сума (в гривнях з копійками (всього) та сума (в гривнях з копійками) (зокремаза рахунок коштів Фонду), страховий стаж (в повних місяцях) (загальний) та страховий стаж (в повних місяцях) (за останні 12 місяців).
3. Інформація щодо ЕЛН уточнена (для корегування заяви-розрахунку на збільшення):
кількість днів, що підлягають (всього) та кількість днів, що підлягають оплаті (зокрема за рахунок коштів Фонду), сума (в гривнях з копійками (всього) та сума (в гривнях з копійками) (зокрема за рахунок коштів Фонду), страховийстаж (в повних місяцях) (загальний) та страховий стаж (в повних місяцях) (за останні 12 місяців).
4. Банківські реквізити: спеціальний рахунок, МФО, найменування банку страхувальника.
5. Підкріпити обґрунтоване пояснення (вказати причину виникнення помилки нарахування середньоденної допомоги) та скановану копію заяви-розрахунку, поданої до ФСС.
6. Натиснути зберегти / підписати та відправити до Пенсійного фонду України.
921 учасник за кілька місяців: результати Державної програми грантового навчання «Від заявки до гранту»
Державна програма грантового навчання "Від заявки до гранту" – навчальна ініціатива Міністерства економіки України. Мета програми – створення нових або розвиток існуючих переробних (виробничих) підприємств, а також створення нових робочих місць в рамках проєкту «єРобота».
Результати Державної програми грантового навчання «Від заявки до гранту» очевидні: 921 учасник за кілька місяців минулого року.
Кількість поданих заявок на гранти, завдяки програмі, у грудні значно зросла. В останньому раунді затверджень було зафіксовано рекордні 78 переможців!
Навчальні тренінги для підприємств малого та середнього бізнесу, навчальні воркшопи для представників МСП, навчальні вебінари для представників малого та середнього бізнесу, індивідуальні консультації для заявників на гранти для переробних підприємств – це все у межах програми.
Що отримали учасники на тренінгах та воркшопах:
- практичні знання з розробки, написання та захисту бізнес-планів;
- експертну підтримку та персоналізовані консультації;
-твпевненість у своїх силах та мотивацію для розвитку бізнесу.
Вам цікаво і ви маєте бажання самостійно переглянути інструкцію з реалізації проєкту, яка допоможе вам втілити ваш задум в життя, покрокову інструкцію з підготовки проєкту для подання на грант? Перегляньте методичні матеріали, посилання тут: http://surl.li/xklyof
Довідково. Проєкт започаткований в межах державної політики «Зроблено в Україні» за участі Ukraine-Moldova American Enterprise Fund, який підтримує ініціативи з просування реформ в Україні та трансформаційні проєкти. Імплементатором програми виступає консалтинговий центр ADF Consulting, що спеціалізується на роботі з грантовим фінансуванням.
Є бажання отримати грант на створення або розвиток власного бізнесу? Є питання щодо отримання мікрогрантів/грантів за програмою «Власна справа»? Звертайтеся на гарячу лінію обласного центру зайнятості (тел.: +38 (093) 478 70 81) або до офісів підтримки малого і мікробізнесу «Зроблено в Україні», що діють в області на базі Кропивницької, Олександрійської, Новоукраїнської та Голованівської філій обласного центру зайнятості.
Віра у власний потенціал + розвиток вітчизняного ринку – провідна формула сьогодення
Римар Софія активно провадить підприємницьку діяльність з 2022 року. Жінка працює у крафтовому сегменті – виробляє гідровану (метод сушіння) їстівну продукцію та реалізує її в невеличких кав’ярнях, фітнес-центрах, через онлайн-замовлення в інстаграм під власною торговою маркою «Літо цілий рік».
Бажання рухатись вперед, розширюючи свою справу, популяризуючи її за межами малої батьківщини стало поштовхом до важливого кроку: податись на грант.
Все вдалось. Беззаперечна віра у великий потенціал своєї бізнес-ідеї та готовність докладати усі необхідні зусилля та ресурси для її реалізації, включаючи власне фінансування, торували підприємиці шлях до успіху. В минулому році Софія стала переможницею у грантовій програмі від «єРобота», що дало їй змогу значно розширити свій бізнес. На сьогодні ж пані Римар успішна підприємиця, яка ділиться своїм досвідом і пройденим шляхом.
«Представлена свого часу бізнес-ідея із масштабування діяльності була прямою відповіддю на активно зростаючий попит споживачів на корисні солодощі, десерти, швидкі снеки, джерги, пастилу та іншу продукцію, яку я виробляю з місцевих інгредієнтів і дегідрую. Між іншим, ця тенденція є актуальною як для ринку Кіровоградської області, так і для всієї країни. Крафтове виробництво такого напрямку дуже адаптивне та дає змогу вести підприємницьку діяльність навіть в умовах невизначеності, задовольняючи потреби у харчових продуктах у надзвичайних ситуаціях. Мою продукцію купують на подарунки та свята, в дорогу, для дітей – як корисну заміну солодощів. Також маю досвід приготування сухих пайків для ЗСУ, зокрема, поживних високобілкових джерок (це м'ясний снек, який готується шляхом тривалого сушіння тонко нарізаних скибочок м'яса), супів та борщів швидкого приготування. Такі їстівні набори можуть зберігатись тривалий час і при цьому не потребують особливих умовах зберігання», – наголошує грантерка.
Самостійно розвиваючи крафтове виробництво протягом останніх трьох років, грантерка має досвід роботи з різним професійним обладнанням; виробництва широкого (понад 45 різних найменувань) асортименту якісної та смачної продукції; розробки авторських рецептур; виконання корпоративних замовлень на подарункові набори. За словами пані Софії, масштабування бізнесу відбулось шляхом оновлення та розширення кількості виробничого обладнання, закупівлі додаткових одиниць меблів в цеху, розширення площі цеху із виділенням окремої пакувальної зони готової продукції.
Нині Софія Римар широко відома не лише в своєму регіоні, а й по всій країні. Поціновувачі з інших регіонів активно користуються послугою замовлення онлайн.
Серед іншого, жінка облаштувала окрему зону для проведення майстер-класів для дітей та дорослих. Адже важливою складовою підприємництва є авторські онлайн-курси з виготовлення сушеної продукції. Грантерка проводить майстер-класи для широкої аудиторії – від дітей до дорослих, навчаючи як офлайн, так і онлайн. Таким чином вона популяризує свій напрямок виробництва в Олександрії та за її межами.
«Я маю багато близьких друзів-підприємців, які готові підтримувати та ділитися досвідом розвитку власної справи. Та моєю метою була не лише оптимізація виробничого процесу, а й сприяння розвитку громади рідного міста та місцевої економіки», – підкреслює Софія Ігорівна.
На сьогоднішній день Софія Ігорівна створила 2 робочих місця для жителів Олександрійської міської громади. Двоє робітників працюють за посадою «пакувальник».
Також підприємиця створила волонтерський осередок, де дівчата добровольці виготовляють поживні сухпайки, які потім відправляються на передову. Таким чином волонтери підтримують наших захисників, задовольняючи потреби харчування в складних умовах війни. В тому числі, С. Римар відвідує тематичні зустрічі із жінками-підприємицями Олександрії, під час яких присутні обговорюють актуальні питання ведення підприємницької діяльності в умовах воєнного стану і напрацьовують нові шляхи провадження бізнесу.
Тож побажаємо Софії Ігорівні успіху і подальшого розвитку своєї справи – корисної і актуальної в реаліях сьогодення.
Новоукраїнка представляє: бізнес-проєкт без сумнівів або хто не любить суші
Новоукраїнський район вже давно славиться своїми підприємцями-першовідкривачами. Грантери, вдало виборюючи перемогу в урядовій програмі «єРобота», роблять неоціненний внесок не тільки в розвиток економіки своєї громади, а й загалом Кіровоградщини.
Вінніченко Ірина Станіславівна зареєстрована як ФОП з 2016 року – підприємиця є власницею магазину квітів та декору. Тому коли жінка вирішила запустити ще один бізнес-проєкт, була однозначно впевнена: ідея буде виграшною, а успіх не забариться!
В наш час складно знайти людину, яка б не любила суші. Крім неперевершених гастрономічних якостей, страва приваблює одночасно і своїми корисними властивостями, і низькою калорійністю, і здатністю швидко вгамувати голод. Розуміючи ці переваги вишуканої страви та маючи чималий досвід підприємницької діяльності, пані Ірина вже 2 роки радувала містян смачними суші власного виробництва.
«Ми працювали всією родиною. Мати займалась безпосередньо приготуванням суші, я приймала численні замовлення, а чоловік з батьком взяли на себе доставку. Підвищений попит задоволених клієнтів змотивував мене на відкриття власної справи у цьому напрямку. Тим більше, із зростанням кількості замовлень, ми часто не встигали відповісти на запити, що призводило до втрати потенційних замовників та обмежувало наш потенціал для розвитку. До того ж, багато наших клієнтів висловлювали бажання смакувати в затишному закладі. Це стало ще однією мотивацією відкрити суші-бар», – відзначає грантерка.
Продумавши всі етапи бізнес-проєкту, І. Вінніченко взялась до реалізації своєї цілі. Підготовка була на вищому рівні: жінка пройшла курс приготування суші для поглиблення вже існуючих знань; бізнес-курс від «Дії» навчив її розробляти стратегії, що дозволяють працювати, отримуючи гарний прибуток; курс «Фінансова грамотність для підприємців» дозволив зрозуміти важливість ефективного фінансового управління та планування при веденні бізнесу.
Надійну підтримку і опору у процесі запуску власної справи жінка вбачала у службі зайнятості, яка реалізовує державну програму «Власна справа». Тож подалась на грант. Отримавши ствердну відповідь і грантові кошти, Ірина Станіславівна змогла закупити необхідне обладнання й устаткування для суші-бару і вдало стартувати.
На сьогодні Ірина власниця закладу під назвою «Суші Мама» в містечку Новоукраїнка, де й проживає підприємиця. Це перший у місті подібний заклад.
«Ми працюємо щодня, без вихідних, щоб забезпечити найкращий сервіс. Розширили асортимент продукції, меню на сьогодні включає піцу, хот-доги, каву, холодні та бутельовані напої, солодощі. Я дуже пишаюсь тим, що ще до запуску ми мали багато гарних відгуків від вдячних споживачів. Тому якісне та ефективне функціонування суші-бару для мене понад усе», – підкреслює пані Ірина.
Завдяки підприємницькому досвіду вона досконально знає внутрішні бізнес-процеси роботи в закладах громадського харчування, тонкощі злагодженої роботи з великою командою. Грантерка має 5 найманих працівників. Двоє фахівців обіймають посаду «кухар», ще двоє – посаду «кухонний працівник», один займає посаду «адміністратор».
Ірина Вінніченко неймовірно радіє, що її суші обирають, зокрема, цілі родини на свята та особливі значущі події. Розгалужена база замовників значно підвищує перспективи привернути увагу клієнтів із навколишніх поселень та району, над чим жінка активно працює.
Побажаємо підприємиці успішного розвитку й реалізації як вітчизняного виробника високоякісної продукції, а Новоукраїнці – ще більше грантових перемог та міцного економічного фундаменту!
Марина Повниця про важливість самореалізації: «З передчуттям того грандіозного початку я і зробила крок у нове життя – до власної справи»
На сьогодні Повниця Марина Володимирівна – переможиця грантової програми «Власна справа», успішний роботодавець – власниця закладу фаст-фуду «Grande Шаурма», та й загалом задоволена самореалізацією у бізнесі людина. Але цьому передував довгий шлях, встелений різними подіями, злетами й падіннями, життєвими змінами. Незмінним лишалось одне – нездоланне бажання стати підприємицею.
Повниця Марина понад 10 років працювала у сфері торгівлі. Але цікавим фактом з її біографії є те, що за освітою вона зовсім не продавець. Повну вищу освіту грантерка здобула у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Отримала диплом з відзнакою за кваліфікацією інженера-електромеханіка. Ще студенткою дівчина почала працювати у галузі продажів, що захопило її, і після завершення навчання вирішила продовжити професійну діяльність у торгівлі.
Працюючи в магазині одягу у м. Київ, де в той час дівчина проживала, декілька років вона обіймала посаду адміністратора торгового залу. Тоді й створила власну базу постійних клієнтів завдяки високому рівню сервісу та індивідуальному підходу. Так прийшло розуміння, що їй подобається працювати з людьми, задовольняти їхні потреби і виходити на власні нові рівні й досягнення. З того часу молода жінка почала мріяти про власний бізнес, де вона зможе реалізувати свій потенціал.
Повернувшись на малу батьківщину у село Рівне, що на Кіровоградщині, в Новоукраїнському районі, Марина поставила собі за ціль відкрити власну справу. Свого часу у планах був продуктовий магазин, згодом прийшла інша бізнес-ідея.
«Зростання кількості супермаркетів трохи відсрочило мої плани, але не моє бажання започаткувати власне підприємництво», – наголошує М. Повниця. – Ідея приготування смачного фаст-фуду, зокрема, шаурми, виникла через те, що в нашому селі немає місць, де можна скуштувати цю смачну й популярну страву. Я вирішила, що відкриття закладу фаст-фуду в селі створить комфортне сучасне місце для відпочинку та швидкого перекусу. Водночас це сприятиме розвитку інфраструктури села, завдяки створенню нових робочих місць. Розбудова й осучаснення моєї рідної місцини теж має для мене вагоме значення!»
Для реалізації своєї бізнес-ідеї пані Марина підготувалася заздалегідь і вклала чимало власних коштів: зареєструвала ФОП, придбала торговий кіоск, обладнаний усім необхідним устаткуванням, замовила вивіску з логотипом. Попередньо було погоджено з сільською радою всю проєктну документацію та отримано необхідні дозволи. Залишалося одне: придбати спеціальну техніку для ведення діяльності та меблі для облаштування літнього майданчика. Для цього й необхідні були додаткові кошти. За допомогою у реалізації своєї мрії Марина звернулась до служби зайнятості і подалась на грант «Власна справа». Перемога не забарилась, та й чи могло бути інакше, коли не бачиш інших варіантів, окрім успіху?
«Я неймовірно щаслива. Зараз маю власний фаст-фуд під назвою «Grande Шаурма», який розташований у самому серці Рівного на центральній вулиці Київській, поряд з основними інфраструктурними об'єктами. У самому селі та найближчих населених пунктах немає жодного закладу, який би спеціалізувався на приготуванні шаурми. Це дає можливість бути першими та єдиними в цьому напрямку, забезпечує стабільний потік клієнтів, ефективну та безперебійну роботу. Попри те, що основним продуктом кіоску є саме шаурма, в асортименті меню також представлені хот-доги, чізбургери, піта, картопля фрі, нагетси а також кавові напої та чаї. Фаст-фуд задовольняє потребу в швидкому перекусі, що особливо актуально для людей, які часто перебувають у русі. А я рада надати смачну, швидку та якісну послугу», – підкреслює підприємиця.
Родзинкою закладу є те, що грантерка використовує соуси власного приготування за авторським рецептом. За її словами, вони справді дуже смачні, що неодноразово підтверджувалось поціновувачами кулінарного хисту майстрині.
Любов до своєї справи відчувається буквально у кожній дії Марини Володимирівни, у кожній творчій ідеї, кожному наступному кроці.
«Я довго йшла до своєї мети. Виношувала цю мрію майже як дитину. Наприклад, назва кіоску «Grande Шаурма» – має свою невеличку історію. Ще коли я працювала в торгівлі, наш магазин італійського одягу називався «Grandi Firme». Так як я віддала тій роботі багато років, то й часточку від тієї діяльності забрала з собою, у свою нову життєву сторінку починань. Це слово «grande», що в перекладі з італійської на українську означає «великий» – воно запало мені в серце і ніби скрізь мандрувало зі мною, знаменуючи щось величне і грандіозне. Тому коли ми мали запускати кіоск, у мене не було сумнівів щодо назви. Я знала, що моя шаурма теж буде grande, і тільки так. На цій хвилі натхнення, з передчуттям того грандіозного початку, я і зробила крок у нове життя – до власної справи», – відзначає Марина Повниця.
На сьогодні грантерка вже працевлаштувала двох фахівчинь, які працюють на посадах «кухар» та «продавець». Як соціально відповідальний роботодавець, пані Марина дає можливість працювати і громадянам вразливих категорій – одна з працівниць «Grande Шаурма» має групу інвалідності. Наразі у свою злагоджену команду підприємиця наймає ще одного працівника, що завершує стажування на посаду «адміністратор» і зовсім скоро приступає до роботи.
Пані Марина не тільки успішно реалізує свій бізнес, але й за власні кошти облагородила місце поруч зі своїм фаст-фудом: біля кіоску грантерка виклала вуличну плитку для зручності і комфорту своїх клієнтів. За словами підприємиці, було важливо створити затишну локацію для відвідувачів, яка не лише задовольнятиме смаколиками, а й радуватиме око.
Загалом, Марина Повниця встигає все: нещодавно запустила в роботу послугу доставки їжі на замовлення по Рівному, а найближчим часом планує охопити й прилеглі села. Та й на цьому активна суспільна діяльність грантерки не завершується. На сьогодні вона не лише займається підприємництвом, а й працює у сільськогосподарському товаристві з обмеженою відповідальністю «Колос», роблячи свій внесок в розвиток малої батьківщини зокрема, та у підтримку економіки країни в цілому.
Тож ми щиро бажаємо молодій підприємиці успіху, розширення свого бізнесу, вдячних клієнтів, такого ж завзяття, з яким грантерка береться до кожної справи і нового починання, на довгі роки, і обов’язково підкорення нових вершин!
Чи може бути надано роботодавцю компенсацію фактичних витрат за облаштування робочих місць при працевлаштуванні особи з інвалідністю, яка вже раніше у нього працювала?
Всі підстави, коли компенсація не надається, викладені у пункті 7 Порядку надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 року № 893 (із змінами).
Однією з таких підстав є те, що особа з інвалідністю протягом 180 календарних днів, що передують дню її працевлаштування, перебувала у трудових відносинах з цим же роботодавцем.
Саме за такої умови не надається компенсація роботодавцю.
Слід також зазначити, що під трудовими відносинами мається на увазі також робота за строковим трудовим договором, у тому числі під час виконання громадських та інших робіт тимчасового характеру.
Порядок доступний на вебсторінці Державного центру зайнятості, посилання тут: http://surl.li/jxxroo
Є питання щодо отримання зазначеної компенсації або інших видів компенсаційних виплат роботодавцям, які ведуть соціально відповідальний бізнес компенсацій? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут: http://surl.li/pacfp
Порятунок маленьких життів: самовіддана справа лікаря ветеринарної медицини з м. Новоукраїнки
Бакун Олександр Михайлович – діючий підприємець, а нині переможець грантової програми «Власна справа», що провадить ветеринарну діяльність уже багато років. Для чоловіка це є справою життя. Ще в юності він зрозумів, що хоче бути ветеринаром, працювати з тваринами, рятуючи їх життя і здоров’я, тому майбутній фах обирав свідомо – отримав в Одеському державному сільськогосподарському інституті вищу освіту за спеціальністю «Лікар ветеринарної медицини».
З 2001 по 2004 рік Олександр працював завідуючим міською дільничною лікарнею ветеринарної медицини в рідному м. Новоукраїнка. З 2005 року започаткував свій власний бізнес, відкривши ветеринарну аптеку «Лікар Айболить» та отримав ліцензію на приватну ветеринарну практику. Пройшовши безліч семінарів і курсів підвищення кваліфікації та набувши додаткового досвіду, чоловік відкрив власний ветеринарний кабінет, де працює до сьогодні.
Ідеї податися на отримання мікрогранту передувала благородна мета: мати можливість закупити сучасне діагностичне обладнання, що розширить ряд послуг, які можуть надавати фахівці-ветеринари.
«Ми спеціалізуємось на допомозі не лише собакам, котам, а й поросятам, великій рогатій худобі, інколи бувають випадки з птахами. Надаємо послуги не тільки в Новоукраїнському районі, а й у сусідніх. Іноді звертаються люди з Миколаївської області. Але чимало спеціальної апаратури не вистачає на всіх тварин, а частини важливого обладнання зовсім немає. Через це я часто був змушений направляти людей безпосередньо до м. Кропивницький. А випадки у моїй практиці бувають різні, зокрема й такі, де необхідна невідкладна оперативна допомога. Іноді через неможливість зробити певний аналіз неможливо провести і хірургічне втручання. Зараз же все зміниться. За допомогою грантових коштів я маю можливість закупити дороговартісне обладнання і вже на місці робити всі необхідні аналізи, процедури, операції, ставити діагнози на сезонні хвороби тварин тощо», – підкреслює Олександр Михайлович.
На сьогодні підприємець має 6 найманих працівників, а в найближчому майбутньому планує найняти ще одну людину на посаду ветеринара.
Грантер відзначає, що допомога тваринам надається не лише у ветеринарному кабінеті безпосередньо, бувають і виїзди в радіусі 100 км. «Не всі можуть відвідати ветеринарний кабінет, наприклад, старенькі люди. Виїжджаємо також у тих випадках, коли тварину неможливо транспортувати. В мене велика напрацьована база клієнтів, тому і необхідно було розширення спектру послуг, результатом яких буде збережене життя та здоров’я домашніх улюбленців та сільськогосподарських тварин», – додає Олександр Михайлович.
Не оминає своєю увагою О. Бакун і наших героїв-захисників. Виручені кошти від надання послуг з вакцинації і стерилізації тварин чоловік направляє на потреби ЗСУ.
На сьогоднішній день все більше людей заводить хвостатих або ж тримає власне господарство. Часто тварини потребують спеціального догляду, лікування, стерилізації. Люди, які беруть на себе почесну місію лікарів і рятівників братів наших менших, без сумніву є героями на своєму поприщі. Ми щиро бажаємо Олександру Бакуну розвитку й процвітання у його важливій і корисній справі, бо що може бути важливіше, ніж порятунок життя!
Крок за кроком: від безробітної до підприємиці
Жителька м. Новомиргород, що на Кіровоградщині, Гапонова Ірина Григорівна навіть не думала, що колись зважиться на започаткування власної справи.
Свого часу Ірина закінчила Центральноукраїнський державний університет імені Володимира Винниченка за спеціальністю «Українська мова і література». Професійний шлях розпочався відразу після закінчення навчання – жінка довгий час працювала журналісткою в різних районних медіа. Зокрема, в місцевій газеті «Новомиргородщина», працювала й кореспондентом та журналістом у ТОВ «Медіа доступ» тощо. Можливо, діяльність Ірини і далі б продовжувалася в обраному напрямку, якби не одна подія, яка стала точкою відліку нової сторінки власного розвитку.
«В березні цього року я відвідала захід, що був спрямований на висвітлення сфери жінок у бізнесі та сімейного бізнесу. Все почалося зі звичайного інтересу, але потім мене так надихнули всі історії успіху учасників, що я задумалась про власний професійний розвиток, відбулась певна переоцінка. Я зрозуміла, що хочу розвиватись, йти до нових звершень, в тому числі й розширювати своє фінансове благополуччя. Я подумала: якщо навіть у такий непростий час люди звільняються і йдуть шукати себе, то чому такою людиною не можу стати я? Тому я звільнилась з роботи і звернулась до служби зайнятості», – відзначає Ірина Григорівна.
А далі історія нашої героїні почала набирати обертів. Під час співбесіди з кар’єрним радником Новомиргородського відділу Новоукраїнської філії КОЦЗ, безробітна зауважила, що в подальшому хотіла б займатись підприємницькою діяльністю. Її, в свою чергу, поінформували про можливість отримання від держави гранту на власну справу та всі етапи активної програми зайнятості. Ірина Гапонова рухалась поступово. У жінки також було бажання здобути нові знання та навички, які допоможуть її майбутньому становленню, як ФОП, тож вирішила почати з цього. Фахівці центру проконсультували щодо можливості навчання у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.
«Мені дуже допомогла моя кар’єрна радниця, порекомендувавши навчальний центр саме у Дніпрі. Я ознайомилась більш детально з профільними напрямками закладу, зважила всі перспективи. Так я обрала курс «Графічний вебдизайн. Проєктування візуальних комунікацій», – ділиться враженнями Ірина Гапонова.
Жінці було видано сертифікат на навчання, яке проходило дистанційно півтора місяці. На сьогодні вона вже завершила курс і впевнено торує собі шлях до успіху – зареєструвалась як фізична особа-підприємець. Жінка хотіла б створити smm-агенцію. Такий напрямок розвитку своєї справи Ірина Григорівна обрала відштовхуючись від власного набутого досвіду у сфері журналістики. За її словами, було б чудово акумулювати всі знання, уміння й навички і «конвертувати» їх у фінансовий потік в результаті.
Будемо сподіватись, що героїня нашої історії, яка не побоялась почати з нуля, зможе реалізувати свій потенціал, осягнути нові рівні, дійти до вершини власного розвитку, у т.ч. професійного.
У якому розмірі надається роботодавцям компенсація при працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб за неповністю відпрацьований місяць?
Нагадаємо, що питання надання такої компенсації врегульовані Порядком надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 331 (із змінами).
Пунктом 3 вказаного Порядку передбачено, що якщо особа працювала неповний місяць, то розмір компенсації за відповідний період обчислюється шляхом ділення розміру мінімальної заробітної плати на кількість робочих днів місяця (або кількість годин у разі погодинного обліку робочого часу) та множення отриманого в результаті ділення розміру на кількість робочих днів (або кількість годин), за які надається компенсація витрат.
До таких випадків належить, зокрема:
- відсутність працівника на роботі у зв’язку з настанням тимчасової непрацездатності;
- перебування працівника у відпустці без збереження заробітної плати;
- встановлення у роботодавця неповного робочого тижня.
Корисна інформація про компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО доступна на вебпорталі Державного центру зайнятості, посилання тут: http://surl.li/rqdtjq
У якому розмірі і на який строк надається роботодавцю компенсація витрат на оплату праці переселенців?
Компенсація витрат надається у розмірі мінімальної заробітної плати щомісяця за кожну працевлаштовану особу. За таких осіб роботодавцем має бути сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на період воєнного часу та протягом 30 календарних днів після його скасування або припинення.
Загальна тривалість надання компенсації витрат не може перевищувати трьох місяців з дня працевлаштування особи (щодо осіб з інвалідністю – 6 місяців).
Нагадаємо, що Порядок надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 331 (із змінами).
Постанова Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 331 доступна на парламентській вебсторінці за посиланням: http://surl.li/cdmhfj
Іншу корисну інформацію щодо отримання компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО читайте на вебресурсі Державного центру зайнятості, посилання тут: http://surl.li/ltvjna.
Подати заявку на отримання компенсації можна на вебпорталі «Дія», посилання тут: http://surl.li/sdptln.
Є питання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем впровадження вашої діяльності, контакти тут: http://surl.li/pacfp.
Щодо яких працівників можуть компенсуватися роботодавцям витрати на оплату праці?
Компенсація витрат надається роботодавцю (крім роботодавців, які є бюджетними установами (за винятком надавачів соціальних послуг) та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування) за кожну працевлаштовану особу на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), зокрема, за сумісництвом.
Компенсація надається як відносно безробітних, працевлаштованих за сприянням центрів зайнятості, так і відносно громадян, самостійно працевлаштованих роботодавцями.
Компенсація надається і відносно працівників, працевлаштованих за сумісництвом. Тобто такі громадяни не обов’язково мають бути звільнені з основного місця роботи на підприємствах, які знаходяться в областях, де ведуться бойові дії.
Нагадаємо, що Порядок надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 331 (із змінами).
Все про компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО читайте на вебресурсі Державного центру зайнятості, посилання тут: http://surl.li/ltvjna.
Подати заявку та дізнатися більше про надання компенсації можна на вебпорталі «Дія», посилання тут: http://surl.li/sdptln.
Є питання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем впровадження вашої діяльності, контакти тут: http://surl.li/pacfp.
Чи можуть компенсуватися різним роботодавцям витрати на оплату праці відносно однієї й тієї ж внутрішньо переміщеної особи?
Ні, не можуть.
Нагадаємо, що правові питання надання компенсації врегульовані Порядком надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 331 (із змінами).
Відповідно до пункту 2 вказаного Порядку особа з числа внутрішньо переміщених осіб може бути працевлаштована на умовах, визначених вищевказаним Порядком, один раз.
Однак це не позбавляє внутрішньо переміщену особу (після звільнення з роботи у роботодавця, який отримував компенсацію) на працевлаштування до іншого роботодавця (без отримання ним компенсації).
Поширені запитання щодо отримання компенсації та відповіді на них доступні на вебсторінці Державного центру зайнятості: http://surl.li/shcftr
Є питання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем впровадження вашої діяльності, контакти тут: http://surl.li/pacfp
Які документи мають бути подані роботодавцем для отримання компенсації витрат на оплату праці переселенців?
Для отримання компенсації витрат роботодавець не раніше, ніж через 5 календарних днів після працевлаштування особи та не пізніше шести місяців з дня працевлаштування особи подає до філії регіонального центру зайнятості:
- копію наказу про працевлаштування особи або документ, що підтверджує працевлаштування на умовах, передбачених пунктом 2 Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 331;
- відомості про працівників, які є застрахованими особами (прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків) або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
- копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
- копія документа, в якому зазначена інформація про інвалідність працевлаштованої особи (у разі працевлаштування особи з інвалідністю (форма № 080/о, затверджена наказом МОЗ від 4 грудня 2001 року № 482, або форма № 157-1/о, затверджена наказом МОЗ від 30 липня 2012 року № 577).
Документи можуть бути подані також і в електронній формі через портал «Дія»: http://surl.li/agvzky
Інша корисна інформація щодо отримання компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО – на вебресурсі Державного центру зайнятості, посилання тут: http://surl.li/ltvjna.
Подати заявку на отримання компенсації можна на вебпорталі «Дія», посилання тут: http://surl.li/sdptln.
Є питання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем впровадження вашої діяльності, контакти тут: http://surl.li/pacfp.
Які форми звітності повинен подавати роботодавець до служби зайнятості?
Шановні роботодавці! Звертаємо вашу увагу на те, що до служби зайнятості ви повинні подавати:
- форму звітності № 3-ПН – інформація про попит на робочу силу (вакансії);
- форму звітності № 4-ПН – інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці;
- форму звітності № 1-ПА – інформація про кількість працевлаштованих громадян суб’єктами господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні.
Дані форми звітності можна знайти на сайті Державної служби зайнятості за посиланням: http://surl.li/errdcx
Ви роботодавець? Шукаєте працівників? Перегляньте резюме безробітних тут: https://cutt.ly/bZkiQSp.
Є питання сфери зайнятості? Зверніться за допомогою до фахівців центрів зайнятості чи філій обласного центру зайнятості за контактами: https://cutt.ly/OJ48QYR.
Ми є у Telegram каналі – https://cutt.ly/nXnaax8.
Вже 16 роботодавців отримали компенсацію за облаштування робочих місць осіб з інвалідністю
Ви роботодавець, який працевлаштовує громадян з інвалідністю І та ІІ груп? Отримайте компенсацію фактичних витрат за облаштування робочих місць для таких категорій громадян. Наразі вже 16 роботодавців отримали компенсацію за облаштування робочих місць для 17 осіб з інвалідністю.
Нагадаємо, що компенсація фактичних витрат за облаштування робочого місця – відшкодування роботодавцю витрат на допоміжні засоби, які підприємства закуповують, щоб облаштовувати робочі місяця для новоприйнятих працівників з інвалідністю.
Який максимальний розмір компенсації? Роботодавець може отримати грошову компенсацію у сумі, що не перебільшує 106,5 тис. грн – за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю І групи та до 71 тис. грн – для осіб з інвалідністю ІІ групи.
Все про компенсацію читайте тут: http://surl.li/qklrfw
Маєте бажання подати заявку? Переходьте за посиланням: http://surl.li/ksklpe
Чи потрібен дозвіл на застосування праці працівників представництв іноземних юридичних осіб?
Ні, не потрібен.
Зазначимо, що категорії іноземців, застосування праці яких не потребує оформлення дозволу Державної служби зайнятості, визначені в пункті 8 частини 6 статті 42 Закону України «Про зайнятість населення». До них належали і працівники іноземних представництв, які зареєстровані на території України в установленому законодавством порядку.
З 3 вересня 2024 року введено в дію Закон України від 14 липня 2023 року № 3257-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування діяльності відокремлених підрозділів юридичної особи, утвореної відповідно до законодавства іноземної держави». Цим Законом внесено зміни і до Закону України «Про зайнятість населення».
Тож з 3 вересня поточного року не потрібен дозвіл Державної служби зайнятості для працевлаштування працівників філій, представництв юридичної особи, утвореної відповідно до законодавства іноземної держави.
Закон України від 14 липня 2023 року № 3257-IX доступний на парламентській вебсторінці: http://surl.li/sgkduj
Є запитання? Телефонуйте на гарячу лінію за номерами:
+ 38 (044) 244 94 92 або + 38 (080) 060 04 08
Чи передбачені фінансові стимули для роботодавців, які працевлаштовують внутрішньо переміщених осіб?
Так, передбачені.
Порядок надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні (далі – Порядок) затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 331 (із змінами).
Порядок визначає умови, механізм виплати та порядок використання коштів для надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за кожну працевлаштовану особу з числа внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні.
Для цілей Порядку під терміном «внутрішньо переміщена особа» розуміється особа, яка після введення Указом Президента України від 24 лютого 2022 року
№ 64 воєнного стану отримала довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Все про компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО читайте на вебсторінці Державного центру зайнятості: http://surl.li/shcftr
Компенсація фактичних витрат за облаштування робочих місць при працевлаштуванні осіб з інвалідністю: у які строки виплачується роботодавцю допомога?
Нагадаємо, що відповідно до пункту 6 Порядку надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 № 893, заява про надання компенсації може бути подана роботодавцем до філії обласного центру протягом 90 календарних днів з дня працевлаштування особи з інвалідністю.
Рішення про надання компенсації приймається обласним центром зайнятості протягом 10 робочих днів з дня подання документів.
Пунктом 10 вищевказаного Порядку визначено, що компенсація виплачується роботодавцю протягом п’яти робочих днів з дня прийняття рішення про надання компенсації на його банківський рахунок, зазначений у заяві.
У разі зміни місця провадження господарської діяльності роботодавця компенсацію виплачує регіональний центр зайнятості, що прийняв рішення про її надання.
Постанова Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 № 893 за посиланням: http://surl.li/savktn
Все компенсацію тут: http://surl.li/qpcpue
Є питання? Телефонуйте, контакти тут: http://surl.li/pacfp
Компенсація фактичних витрат за облаштування робочих місць при працевлаштуванні осіб з інвалідністю: чи може бути відмовлено роботодавцю в її наданні?
Так, може бути відмовлено.
Підстави, відповідно до яких компенсація фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю не надається, визначені п. 7 Порядку надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 № 893.
Такий перелік доволі великий (містить 17 пунктів). До них належать, зокрема, наступні підстави:
роботодавець має заборгованість з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (станом на 1 число місяця, в якому подана заява) чи із виплати заробітної плати;
відсутні кошти на фінансування компенсації протягом строку розгляду рішення про надання компенсації;
придбаний роботодавцем допоміжний засіб для облаштування робочого місця не визначений переліком згідно з додатком до вказаного Порядку.
Постанова Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 № 893 та затверджений нею Порядок доступний на парламентській вебсторінці, посилання тут: http://surl.li/brkzad
Все про компенсацію за облаштування робочого місця особи з інвалідністю читайте на вебсторінці Державного центру зайнятості, посилання тут: http://surl.li/fyeqoh
Є питання? Контакти тут: http://surl.li/emipw
Чи можуть бути доопрацьовані документи для отримання компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць при працевлаштуванні осіб з інвалідністю?
Так, можуть.
У разі подання неповного пакета документів філія обласного центру зайнятості повідомляє про це роботодавця. Після доповнення або доопрацювання таких документів роботодавець має право повторно звернутися до філії обласного центру зайнятості протягом п’яти робочих днів з дня отримання вказаного повідомлення. Це врегульовано п. 9 Порядку надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 року № 893.
У разі повторного подання роботодавцем документів, після їх доповнення або доопрацювання, рішення про надання або відмову в наданні компенсації приймається обласним центром зайнятості протягом п’яти робочих днів з дня повторного подання роботодавцем документів.
Постанова Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 № 893 та затверджений нею Порядок доступний на парламентській вебсторінці, посилання тут: http://surl.li/brkzad
Все про компенсацію за облаштування робочого місця особи з інвалідністю читайте на вебсторінці Державного центру зайнятості, посилання тут: http://surl.li/fyeqoh
Є питання? Контакти тут http://surl.li/emipw
Які документи подаються для отримання компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць при працевлаштуванні осіб з інвалідністю?
Нагадаємо, що Порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю (далі – Порядок) затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 року № 893.
Пунктом 6 Порядку визначено, що для отримання компенсації роботодавець подає філії обласного центру зайнятості заяву про надання компенсації за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю (за формою, що є додатком до Порядку) та документи/інформацію, передбачені цим пунктом та/або зазначені в заяві. Ці документи обробляються з дотриманням вимог Закону України «Про захист персональних даних».
До заяви роботодавець додає:
засвідчену ним копію наказу (розпорядження) про прийняття на роботу особи з інвалідністю (або примірник трудового договору), а в разі їх відсутності – відомості про трудову діяльність цієї особи з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;
засвідчену ним копію документа, що підтверджує придбання роботодавцем допоміжного засобу (допоміжних засобів) для облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю (договір, рахунок-фактура (рахунок, квитанція, накладна тощо).
Також до заяви має бути додано відомості про господарську діяльність, а також про всю незначну державну допомогу, отриману роботодавцем протягом останніх трьох років, її форму та мету – але під час воєнного стану ці відомості не подаються.
Форма заяви та інша корисна інформація про компенсацію за облаштування робочого місця особи з інвалідністю доступні на вебсторінці Державного центру зайнятості (розділ «Пов’язані закони, постанови та документи»), посилання тут: https://numl.org/Rxn
Постанова Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 року № 893 доступна на урядовій вебсторінці, посилання тут: http://surl.li/brkzad
Є питання? Контакти тут: http://surl.li/emipw
У якому розмірі покриваються витрати роботодавцям за облаштування робочих місць при працевлаштуванні осіб з інвалідністю?
Нагадаємо, що Порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 року № 893.
Пунктом 5 вказаного Порядку визначено, що компенсація виплачується в розмірі фактичних витрат роботодавця за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю, але не вище граничного розміру компенсації.
Граничний розмір компенсації не може перевищувати 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому приймається рішення про її надання, для осіб з інвалідністю І групи, та 10 розмірів мінімальної заробітної плати – для осіб з інвалідністю ІІ групи.
Станом на 1 січня 2024 року розмір мінімальної заробітної плати установлено величиною 7100 грн. Відповідно, в 2024 році (протягом всього року) граничний розмір компенсації щодо робочого місця для особи з інвалідністю І групи складатиме 106,5 тис. грн, щодо робочого місця для особи з інвалідністю ІІ групи – 71 тисячу грн.
Постанова Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 року № 893 доступна на урядовій вебсторінці, посилання тут: http://surl.li/brkzad
Все про компенсацію за облаштування робочого місця особи з інвалідністю читайте на вебсторінці Державного центру зайнятості, посилання тут: http://surl.li/fyeqoh
Є питання? Контакти тут: http://surl.li/emipw
Чи передбачені фінансові стимули для роботодавців, які працевлаштовують осіб з інвалідністю?
Так, передбачені.
Насамперед зазначимо, що фінансування заходів з працевлаштування осіб з інвалідністю здійснюється, як за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, так і за рахунок коштів Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.
Правові підстави для надання фінансових стимулів передбачені законами України «Про зайнятість населення», «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» та низкою постанов Кабінету Міністрів України.
За рахунок відповідних коштів відшкодуються витрати на оплату праці осіб з інвалідністю. Також передбачені фінансові стимули на покриття витрат роботодавця на створення робочих місць для осіб з інвалідністю.
Так, урядовою постановою від 27 грудня 2006 року № 1836 (із змінами) затверджено Порядок надання дотації роботодавцю за рахунок коштів Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю на створення спеціальних робочих місць для осіб з інвалідністю, зареєстрованих у Державній службі зайнятості.
Постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 року № 893 затверджено Порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю.
Все про компенсацію за облаштування робочого місця особи з інвалідністю читайте на вебсторінці Державного центру зайнятості, посилання тут: http://surl.li/fyeqoh
Є питання? Контакти тут: http://surl.li/emipw
Чи існують обмеження в призначенні іноземців на певні посади?
Так, існують.
Відповідно до частини 5 статті 42 Закону України “Про зайнятість населення” іноземці та особи без громадянства не можуть призначатися на посаду або займатися трудовою діяльністю у разі, коли відповідно до законодавства призначення на відповідну посаду або провадження відповідного виду діяльності пов'язане з належністю до громадянства України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Так, статтею 31 Закону України від 11 липня 2001 року № 2628-III “Про дошкільну освіту” (із змінами) передбачено, що керівником закладу дошкільної освіти може бути особа, яка є громадянином України. Тож на таку посаду не може призначатися іноземець чи особа без громадянства. Відповідно і для роботи на такій посаді іноземця не може бути виданий державною службою зайнятості дозвіл закладу дошкільної освіти.
Слід також зазначити, що вказаний Закон України від 11 липня 2001 року № 2628-III втратить чинність внаслідок набрання чинності Законом України від 06 червня 2024 року № 3788-III “Про дошкільну освіту” (набрав чинності 07 липня 2024 року, вводиться в дію з 07 липня 2025 року). Статтею 24 Закону України від 06 червня 2024 року № 3788-III також передбачено, що на посаду керівника закладу дошкільної освіти може бути призначена особа, яка, серед іншого, є громадянином України.
Ознайомитись з повним текстом Закону України від 06 червня 2024 року № 3788-III можна на парламентській вебсторінці.
Компенсація за облаштування робочого місця для людини з інвалідністю: робота без бар'єрів
Ви роботодавець, який працевлаштовує громадян з інвалідністю І та ІІ груп? Скористайтеся державною підтримкою і отримайте компенсацію фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю.
Нагадаємо, що компенсація фактичних витрат за облаштування робочого місця – відшкодування роботодавцю витрат на допоміжні засоби, які підприємства закуповують, щоб облаштовувати робочі місяця для новоприйнятих працівників з інвалідністю.
Який максимальний розмір компенсації? Роботодавець може отримати грошову компенсацію у сумі, що не перевищує 106,5 тис. грн - за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю І групи та до 71 тис. грн - для осіб з інвалідністю ІІ групи.
Ця інформація є для вас актуальною, ви зацікавленні в облаштуванні робочих місць для громадян з інвалідністю і не знаєте з чого почати? Завітайте на сайт Державного центру зайнятості у рубрику «Роботодавцям», підрубрику «Компенсації за працевлаштування» Є питання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів.
Облаштування робочого місця для людини з інвалідністю: заява через Дію
Ви роботодавець, який надає громадянам з інвалідністю роботу і дбає про належні умови праці для них? Скористайтеся державною підтримкою та отримайте компенсацію за облаштування робочого місця особи з інвалідністю за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Наразі є можливість подати заяву на отримання такої компенсації через портал Дія
Для цього необхідно зробити наступні кроки:
- авторизуйтеся на порталі Дія за допомогою КЕП;
- заповніть заяву: вкажіть дані про особу з інвалідністю та облаштоване робоче місце;
- прикріпіть документи, які підтверджують працевлаштування, купівлю допоміжних засобів та довідку медико-соціальної експертної комісії, яка засвідчує інвалідність співробітника;
- вкажіть IBAN свого рахунку;
- підпишіть заяву КЕПом.
Після цього очікуйте на рішення упродовж 10 робочих днів. Якщо воно позитивне – кошти надійдуть на ваш рахунок протягом 5 робочих днів.
Компенсація за облаштування робочих місць: вже 7 роботодавців скористалися підтримкою держави
Ви роботодавець, який працевлаштовує громадян з інвалідністю І та ІІ груп? Отримайте компенсацію фактичних витрат за облаштування робочих місць для таких громадян. Наразі вже 7 роботодавців отримали компенсацію за облаштування робочих місць для 8 осіб з інвалідністю.
Облаштування робочого місця для людини з інвалідністю: заява через Дію
Ви роботодавець, який надає громадянам з інвалідністю роботу і дбає про належні умови праці для них? Скористайтеся державною підтримкою та отримайте компенсацію за облаштування робочого місця особи з інвалідністю за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Наразі є можливість подати заяву на отримання такої компенсації через портал Дія
Для цього необхідно зробити наступні кроки:
- авторизуйтеся на порталі Дія за допомогою КЕП;
- заповніть заяву: вкажіть дані про особу з інвалідністю та облаштоване робоче місце;
- прикріпіть документи, які підтверджують працевлаштування, купівлю допоміжних засобів та довідку медико-соціальної експертної комісії, яка засвідчує інвалідність співробітника;
- вкажіть IBAN свого рахунку;
- підпишіть заяву КЕПом.
Після цього очікуйте на рішення упродовж 10 робочих днів. Якщо воно позитивне – кошти надійдуть на ваш рахунок протягом 5 робочих днів.
Якщо ця інформація є для вас актуальною і ви зацікавленні в облаштуванні робочих місць для громадян з інвалідністю, не знаєте з чого почати, пропонуємо перейти за посилання і дізнатися більше https://www.dcz.gov.ua/employer/choiceprofit/placeinvalid.
Є питання? Телефонуйте, контакти тут або звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів. Контакти тут: http://surl.li/emipw
Компенсація витрат на оплату праці переселенців: чи несе відповідальність роботодавець за подання недостовірних даних при зверненні?
Так, несе.
Водночас необхідно наголосити, що й працевлаштована особа також несе відповідальність за недостовірність відомостей, що є підставою для надання компенсації витрат.
Це передбачено пунктом 17 Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 331 (із змінами). Також визначено, що у разі подання недостовірних документів та відомостей роботодавець добровільно чи на підставі рішення суду зобов’язаний повернути кошти, отримані або використані з порушенням вказаного Порядку.
Принагідно інформуємо, що наказом Міністерства фінансів України від 01 квітня 2024 року № 159 (набрав чинності 27 травня 2024 року), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 09 травня 2024 року за № 686/42031, затверджено Методику верифікації надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні. Така верифікація здійснюється Міністерством фінансів України шляхом порівняння даних про роботодавця та кожну працевлаштовану особу з числа внутрішньо переміщених осіб, наданих роботодавцем під час звернення за компенсацією витрат, та інформації суб’єктів надання інформації (використовується інформація з автоматизованих інформаційних систем, реєстрів, баз даних).
Наказ Міністерства фінансів України від 01 квітня 2024 року № 159 доступний на парламентській вебсторінці http://surl.li/udxsn
Понад 400 роботодавців отримали компенсацію від держави
Вже більше 400 роботодавців отримали компенсацію за облаштування робочих місць осіб з інвалідністю.
Нагадаємо, що компенсація фактичних витрат за облаштування робочого місця (далі - компенсація) - відшкодування роботодавцю фактичних витрат за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю у розмірі не вище граничного розміру компенсації.
Детальніше про послугу.
Заявку можна подати онлайн.
Є питання? Звертайтеся на «гарячу лінію» Кіровоградського обласного центру зайнятості – (044) 244 94 92.
Правонаступництво у трудових відносинах: чи має роботодавець інформувати центр зайнятості про передачу суб’єкта господарювання?
Ні. Немає.
Під передачею суб’єкта господарювання мається на увазі зміна власника підприємства, установи, організації, їх реорганізація (злиття, приєднання, поділ, перетворення), виділ, а також зміна власника/користувача майна або його частини, за яким стоїть організована група ресурсів, що використовуються роботодавцем (роботодавцем – фізичною особою), із збереженням виду економічної діяльності, що провадився відчужувачем.
У разі передачі суб’єкта господарювання трудові відносини працівників продовжуються із набувачем, права і обов’язки за трудовими договорами, що існували між працівниками і відчужувачем, переходять до набувача. Тобто вивільнення працівників не має відбуватися. Таким чином, у роботодавця не виникає обов’язку інформувати центр зайнятості про вивільнення працівників.
Це врегульовано Законом України від 25 квітня 2024 року № 3677-IX “Про внесення зміни до Кодексу законів про працю України щодо трудових відносин при передачі суб’єкта господарювання”, який набрав чинності 15 травня 2024 року. Ним доповнено Кодекс законів про працю України статтею 36-1 “Трудові відносини при передачі суб’єкта господарювання”.
Нагадаємо, що відповідно до статті 50 Закону України “Про зайнятість населення” роботодавці зобов’язані своєчасно та в повному обсязі подавати центрам зайнятості інформацію про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці. Також має подаватися інформація про розірвання трудового договору у випадку неможливості забезпечення працівника роботою, визначеною таким договором, у зв’язку із знищенням (відсутністю) виробничих, організаційних та технічних умов, засобів виробництва або майна роботодавця внаслідок бойових дій.
Закон України від 25 квітня 2024 року № 3677-IX доступний на парламентській вебсторінці, посилання тут https://is.gd/qewPA1
Дбаєте про розвиток економіки – держава піклується про ваш розвиток!
Ви роботодавець, який дбає про розвиток власного підприємства, дає роботу безробітним мешканцям, облаштовує робочі місця для громадян з інвалідністю? Держава дбає про вас! Запроваджує компенсаційні інструменти, що стають фінансовою підтримкою для підприємств, сприяють вирішенню питання зайнятості населення та розвитку економіки держави загалом.
Дізнатися про те, які види компенсацій може отримати роботодавець, допоможуть інфографіки:
Облаштування робочого місця для людини з інвалідністю: подати заяву можна через Дію
Ви роботодавець, який надає громадянам з інвалідністю роботу і дбає про належні умови праці для них? Скористайтеся державною підтримкою та отримайте компенсацію за облаштування робочого місця особи з інвалідністю за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Наразі є можливість подати заяву на отримання такої компенсації через портал Дія
Для цього необхідно зробити наступні кроки:
- авторизуйтеся на порталі Дія за допомогою КЕП;
- заповніть заяву: вкажіть дані про особу з інвалідністю та облаштоване робоче місце;
- прикріпіть документи, які підтверджують працевлаштування, купівлю допоміжних засобів та довідку медико-соціальної експертної комісії, яка засвідчує інвалідність співробітника;
- вкажіть IBAN свого рахунку;
- підпишіть заяву КЕПом.
Після цього очікуйте на рішення упродовж 13 робочих днів. Якщо воно позитивне – кошти надійдуть на ваш рахунок протягом 5 робочих днів.
Є питання? Телефонуйте, контакти тут або звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів.
Компенсація роботодавцям за облаштування робочого місця для людини з інвалідністю
Ви роботодавець, який працевлаштовує громадян з інвалідністю І та ІІ груп? Скористайтеся державною підтримкою і отримайте компенсацію фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю:
Все про компенсацію за облаштування робочих місць осіб з інвалідністю за посиланням https://www.dcz.gov.ua/employer/choiceprofit/placeinvalid
У які строки виплачується роботодавцю компенсація фактичних витрат за облаштування робочих місць при працевлаштуванні осіб з інвалідністю?
Нагадаємо, що відповідно до пункту 6 Порядку надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 № 893, заява про надання компенсації може бути подана роботодавцем до філії обласного центру протягом 90 календарних днів з дня працевлаштування особи з інвалідністю.
Рішення про надання компенсації приймається обласним центром зайнятості протягом 10 робочих днів з дня подання документів.
Пунктом 10 вищевказаного Порядку визначено, що компенсація виплачується роботодавцю протягом п’яти робочих днів з дня прийняття рішення про надання компенсації на його банківський рахунок, зазначений у заяві.
У разі зміни місця провадження господарської діяльності роботодавця компенсацію виплачує регіональний центр зайнятості, що прийняв рішення про її надання.
Постанова Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 року № 893 та затверджений нею Порядок, доступні на урядовій вебсторінці, посилання тут http://surl.li/kpkgh
Все про компенсацію за облаштування робочих місць осіб з інвалідністю та інші компенсації для роботодавців за одним посиланням https://is.gd/VYrheS
Є питання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів. Контакти тут http://surl.li/emipw
Чи можуть бути доопрацьовані документи для отримання компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць при працевлаштуванні осіб з інвалідністю?
Так, можуть.
Відповідно до пункту 9 Порядку надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 року № 893, у разі подання неповного пакета документів філія обласного центру зайнятості повідомляє про це роботодавця. Після доповнення або доопрацювання таких документів роботодавець має право повторно звернутися до філії обласного центру зайнятості протягом п’яти робочих днів з дня отримання вказаного повідомлення.
У разі повторного подання роботодавцем документів, після їх доповнення або доопрацювання, рішення про надання або відмову в наданні компенсації приймається обласним центром зайнятості протягом п’яти робочих днів з дня повторного подання роботодавцем документів.
Постанова Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 року № 893 та затверджений нею Порядок, доступні на урядовій вебсторінці, посилання тут http://surl.li/kpkgh
Все про компенсацію за облаштування робочих місць осіб з інвалідністю та інші компенсації для роботодавців за одним посиланням https://is.gd/VYrheS
Є питання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів. Контакти тут http://surl.li/emipw
Куди звертатись роботодавцю для отримання компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць при працевлаштуванні осіб з інвалідністю?
Для отримання компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць при працевлаштуванні осіб з інвалідністю роботодавець має звернутися до філії обласного центру зайнятості за місцем провадження його господарської діяльності та подати заяву і визначений перелік документів.
Це врегульовано пунктом 6 Порядку надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 року № 893.
Водночас слід зазначити, що рішення про надання (відмову в наданні) компенсації приймається обласним центром зайнятості протягом 10 робочих днів з дня подання роботодавцем документів. Рішення оформляється наказом. Це рішення надсилається роботодавцю філією обласного центру зайнятості протягом 3-х робочих днів (на адресу електронної пошти).
Все про компенсацію за облаштування робочих місць осіб з інвалідністю та інші компенсації для роботодавців за одним посиланням https://is.gd/VYrheS
Є питання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів. Контакти тут http://surl.li/emipw
Куди звертатись роботодавцю для отримання компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць при працевлаштуванні осіб з інвалідністю?
Для отримання компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць при працевлаштуванні осіб з інвалідністю роботодавець має звернутися до філії обласного центру зайнятості за місцем провадження його господарської діяльності та подати заяву і визначений перелік документів.
Це врегульовано пунктом 6 Порядку надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 року № 893.
Водночас слід зазначити, що рішення про надання (відмову в наданні) компенсації приймається обласним центром зайнятості протягом 10 робочих днів з дня подання роботодавцем документів. Рішення оформляється наказом. Це рішення надсилається роботодавцю філією обласного центру зайнятості протягом 3-х робочих днів (на адресу електронної пошти).
Все про компенсацію за облаштування робочих місць осіб з інвалідністю та інші компенсації для роботодавців за одним посиланням https://is.gd/VYrheS
Є питання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів. Контакти тут http://surl.li/emipw
Які документи подаються роботодавцем для отримання компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю?
Нагадаємо, що Порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю (далі – Порядок) затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 року № 893.
Пунктом 6 Порядку визначено, що для отримання компенсації роботодавець подає філії обласного центру зайнятості заяву про надання компенсації за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю (за формою, що є додатком до Порядку) та документи/інформацію, передбачені цим пунктом та/або зазначені в заяві. Ці документи обробляються з дотриманням вимог Закону України “Про захист персональних даних”.
До заяви роботодавець додає:
засвідчену ним копію наказу (розпорядження) про прийняття на роботу особи з інвалідністю (або примірник трудового договору), а в разі їх відсутності відомості про трудову діяльність цієї особи з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;
засвідчену ним копію документа, що підтверджує придбання роботодавцем допоміжного засобу (допоміжних засобів) для облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю (договір, рахунок-фактура (рахунок, квитанція, накладна тощо).
Також до заяви має бути додано відомості про господарську діяльність, а також про всю незначну державну допомогу, отриману роботодавцем протягом останніх трьох років, її форму та мету – але під час воєнного стану ці відомості не подаються.
Постанова Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 року № 893 доступна за посиланням http://surl.li/ljjdq
Є питання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування: контакти тут http://surl.li/pacfp
Які витрати покриваються роботодавцям за облаштування робочих місць при працевлаштуванні осіб з інвалідністю?
Нагадаємо, що питання надання такої компенсації врегульовані постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 року № 893. Нею затверджено Порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю.
Під вказаною компенсацією мається на увазі відшкодування роботодавцю фактичних витрат за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю. Компенсація надається за придбаний (придбані) роботодавцем допоміжний засіб (засоби) для облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю.
Перелік таких засобів визначений в додатку 1 до зазначеного Порядку. До них належать:
меблі та фурнітура для робочих місць;
допоміжні засоби для:
фіксації, діставання і захоплення предметів на робочих місцях;
- захисту здоров’я і безпеки на робочих місцях;
- для діяльності та участі, пов’язаних із особистими мобільністю і пересуванням та інші засоби.
Постанова Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 року № 893 доступна за посиланням http://surl.li/ljjdq
Є питання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування: контакти тут http://surl.li/pacfp
Який розмір компенсації за працевлаштування осіб з інвалідністю надається роботодавцям за квітень 2024 року?
При працевлаштуванні особи з інвалідністю (яка перебуває в статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць) за направленням філії обласного центру зайнятості роботодавцю компенсуються 50% фактичних витрат на оплату праці таких осіб.
Розмір такої компенсації не може бути більшим розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством на момент виплати.
Зазначений розмір компенсації визначений частиною 2 статті 26 Закону України “Про зайнятість населення” та пунктом 5 Порядку надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124.
З 1 квітня 2024 року розмір мінімальної заробітної плати становить 8000 грн.
Тож розмір вказаної компенсації за квітень 2024 року не може перевищувати 8000 грн.
Корисна інформація щодо розмірів інших компенсацій роботодавцям – на урядовому вебпорталі http://surl.li/saajn
Є питання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування, контакти тут http://surl.li/pacfp
Чи передбачені компенсації для роботодавців за облаштування робочих місць при працевлаштуванні осіб з інвалідністю?
Так, передбачені.
Постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 року № 893 затверджено Порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю.
Для врегулювання правових питань, відповідно до статті 24 Закону України “Про зайнятість населення”, цією постановою також установлено, що до переліку (видів) соціальних послуг у сфері зайнятості належить надання роботодавцям зазначеної компенсації.
Слід зазначити, що дія вказаного Порядку поширюється на роботодавців, які починаючи з 29 серпня 2023 року працевлаштували особу з інвалідністю І або ІІ групи, яка є застрахованою особою (на випадки працевлаштування осіб з інвалідністю ІІІ групи компенсація не поширюється).
Примітка. Застрахованою особою є фізична особа, яка відповідно до законодавства підлягає загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачується чи сплачувався у встановленому порядку єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Постанова Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 року № 893 доступна на урядовій вебсторінці http://surl.li/kpkgh
Усе про компенсацію за облаштування робочих місць осіб з інвалідністю тут https://is.gd/F7ee8g
Працевлаштували ВПО? Отримайте компенсацію!
Ви роботодавець та влаштували на роботу внутрішньо переміщену особу, яка отримала статус після 24 лютого 2022 року?
Отримуйте грошову компенсацію від держави впродовж трьох місяців з дня працевлаштування людини або впродовж шести місяців - якщо ВПО має інвалідність.
Сума компенсації - 8 тисяч гривень на місяць за кожного найманого працівника.
Подавайте заявку на отримання компенсації через портал Дія, електронною поштою або особисто у філії регіонального центру зайнятості за місцем фактичного ведення своєї діяльності.
Як отримати виплату через Дію?
1. Зареєструйтесь або авторизуйтесь на порталі Дія в кабінеті громадянина.
2. Дія знайде вас у переліку отримувачів виплат Пенсійного фонду.
3. Перевірте дані, оберіть період для отримання компенсації та надайте інформацію про внутрішньо переміщену особу. При виборі періоду отримання компенсації, підтвердіть подальше працевлаштування ВПО.
4. Введіть розрахунковий рахунок для отримання коштів.
5. Перевірте заявку та підпишіть її за допомогою КЕП.
Заявка автоматично буде надіслана до Державної служби зайнятості.
Детальніше тут https://shorturl.at/cetQU
Чи передбачені фінансові стимули для роботодавців, які працевлаштовують осіб з інвалідністю?
Так, передбачені.
Насамперед зазначимо, що фінансування заходів з працевлаштування осіб з інвалідністю здійснюється як за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття так і за рахунок коштів Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.
Правові підстави для надання фінансових стимулів передбачені законами України “Про зайнятість населення”, “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні” та низкою постанов Кабінету Міністрів України.
За рахунок відповідних коштів відшкодуються витрати на оплату праці осіб з інвалідністю. Також передбачені фінансові стимули на покриття витрат роботодавця на створення робочих місць для осіб з інвалідністю.
Так, урядовою постановою від 27 грудня 2006 року № 1836 (із змінами) затверджено Порядок надання дотації роботодавцю за рахунок коштів Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю на створення спеціальних робочих місць для осіб з інвалідністю, зареєстрованих у державній службі зайнятості.
Постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 року № 893 (набрала чинності 29 серпня 2023 року) затверджено Порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю.
Довідково. Інформація про те, як упродовж 2022-2023 років була реалізована постанова № 893, доступна на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням http://surl.li/skhbf
Все про компенсацію за облаштування робочих місць осіб з інвалідністю тут http://surl.li/kqhrn
Є питання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування, контакти тут http://surl.li/pacfp
Який розмір компенсації надається роботодавцям за працевлаштування окремих категорій молоді за квітень 2024 року?
Нагадаємо, що питання надання компенсацій роботодавцям при працевлаштуванні окремих категорій молоді врегульовані частиною 4 статті 29 Закону України “Про зайнятість населення” та Порядком надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124. До таких категорій молоді належать особи:
віком до 25 років, що сумарно мають страховий стаж не більше 12 місяців;
віком до 35 років при працевлаштуванні на перше робоче місце;
звільнені із строкової або альтернативної служби, при працевлаштуванні на перше робоче місце після такого звільнення.
Відповідно до вказаних нормативно-правових актів роботодавцю, який за направленням філії обласного центру зайнятості працевлаштовує зареєстрованого безробітного вищенаведених категорій, компенсуються 50% мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виплати, за відповідну особу на місяць.
Відповідно до статті 8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2024 рік” розмір мінімальної заробітної плати з 01 квітня 2024 року складає 8000 грн.
Тож розмір компенсації за 1 місяць (починаючи з компенсації за квітень поточного року) за 1 особу становить 4000 грн.
Усе про компенсації за працевлаштування зареєстрованих безробітних на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням http://surl.li/fcfnt
Є питання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування, контакти тут http://surl.li/pacfp
У якому розмірі надається роботодавцям компенсація за квітень 2024 року щодо працевлаштованих осіб, що перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 6 місяців?
Роботодавцям, які за направленням філії обласного центру зайнятості працевлаштовують зареєстрованих безробітних (що перебувають у такому статусі понад 6 місяців), компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) за відповідну особу за місяць, за який він сплачений, але не більше подвійного розміру мінімального страхового внеску.
Зазначений розмір компенсації визначений частиною 1 статті 26-1 Закону України “Про зайнятість населення” та пунктом 5 Порядку надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124.
Мінімальний страховий внесок визначається відповідно до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”. Ним є сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір єдиного внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.
Розмір мінімальної заробітної плати з 01 квітня 2024 року складає 8000 грн. Розмір єдиного внеску – 22% (розмір єдиного внеску від розміру мінімальної заробітної плати 1760 грн).
Тож розмір вказаної компенсації за квітень поточного року не може перевищувати 3520 грн.
Усе про компенсацію за працевлаштування зареєстрованих безробітних – на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням http://surl.li/fcfnt
Є питання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування, контакти тут http://surl.li/pacfp
З 1 квітня збільшився розмір компенсаційних виплат роботодавцям, - Держслужба зайнятості
З 1 квітня 2024 року, відповідно до Закону «Про Державний бюджет України на 2024 рік», мінімальна заробітна плата в Україні підвищилася до 8 тис. гривень. У зв’язку з цим зміниться розмір деяких виплат, що стосуються сфери зайнятості, розмір яких узгоджений з мінімальною зарплатою.
Зокрема, підвищення розміру мінімальної заробітної плати в Україні вплине на розмір компенсаційних виплат роботодавцям.
Так, розмір компенсації за працевлаштування людей з інвалідністю, учасників бойових дій, тих кому до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 5 років та громадян, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць тепер становитиме 8 тис. грн (50% фактичних витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної заробітної плати). Тривалість такої компенсації становить 6 місяців за кожен непарний місяць роботи працівника.
Компенсація за працевлаштування молоді з-поміж зареєстрованих безробітних (віком до 25 років - в яких страховий стаж менше ніж 12 місяців; віком до 35 років – на перше робоче місце; звільнених зі строкової військової / альтернативної служби – на перше робоче місце) збільшиться до 4 тис. грн (не більше 50 відсотків мінімальної заробітної плати). Тривалість такої компенсації становить 6 місяців за кожен непарний місяць роботи працівника.
Компенсація за працевлаштування громадян, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць і мають додаткові гарантії у працевлаштуванні або, тих які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 6 місяців підвищиться до 3520 грн (не більше подвійного розміру мінімального страхового внеску, який становить 22% від розміру мінімальної заробітної плати). Тривалість такої компенсації становить 12 місяців за кожен непарний місяць роботи працівника
Компенсація за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб під час дії воєнного стану з 1 квітня 2024 року становитиме 8 тис. грн (1 мінімальна зарплата за повністю виконану місячну (годинну) норму праці). Тривалість такої компенсації становить не більше 3 місяців, для людей з інвалідністю не більше 6 місяців.
Водночас компенсація витрат роботодавця на оплату праці працевлаштованих за направленням центрів зайнятості ВПО збільшиться до 16 тис. грн. (не вище двох розмірів мінімальної заробітної плати або обчисленої з неї відповідної суми в разі, коли особа працювала неповний місяць). Тривалість такої компенсації становить 6 місяців, для осіб які мають додаткові гарантії у працевлаштуванні 12 місяців, за кожен непарний місяць.
Збільшиться і розмір допомоги по частковому безробіттю у розрахунку на одного працівника або ФОПа – до 4 тис. грн (не вище 50 % розміру мінімальної заробітної плати). Тривалість такої допомоги становить не більш 180 календарних днів сумарно протягом 36 місяців.
Максимальний розмір оплати праці за участь у суспільно-корисних роботах теж зросте і з 1 квітня становитиме 12 тис. грн за місяць (не більше півтора розміру мінімальної заробітної плати за повністю виконану місячну(годинну) норму праці).
Все про компенсацію за облаштування робочих місць осіб з інвалідністю за посиланням.
Все про компенсацію витрат роботодавцю на оплату праці за працевлаштування ВПО за посиланням.
Все про компенсацію за працевлаштування зареєстрованих безробітних за посиланням.
Є питання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування: контакти тут.
Не менше якої величини має бути інформація про заробітну плату у формі звітності № 3-ПН?
Насамперед нагадаємо, що за наявності у роботодавця попиту на робочу силу (вакансії) роботодавець не пізніше ніж через три робочі дні з дати відкриття вакансії зобов’язаний подавати до центру зайнятості інформацію про попит на робочу силу (вакансії) за формою № 3-ПН.
Під час подання зазначеної інформації роботодавцем має бути заповнена таблиця “Основні дані про вакансію(ї)”. У ній, зокрема, й зазначається інформація про розмір заробітної плати.
Розмір заробітної плати має бути не меншим мінімального розміру. Такий розмір з 01 квітня 2024 року становить 8000 грн. Це передбачено статтею 8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2024 рік”.
Усе про форму звітності № 3-ПН на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням http://surl.li/ddocx
Є питання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування: контакти тут http://surl.li/pacfp
Який граничний розмір компенсації витрат роботодавця за облаштування робочого місця при працевлаштуванні осіб з інвалідністю діє у квітні 2024 року?
Насамперед нагадаємо, що Порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 року № 893.
Компенсація виплачується в розмірі фактичних витрат роботодавця за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю, але не вище граничного розміру компенсації (пункт 5 вказаного Порядку).
Граничний розмір компенсації не може перевищувати 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому приймається рішення про її надання, для осіб з інвалідністю І групи, та 10 розмірів мінімальної заробітної плати – для осіб з інвалідністю ІІ групи.
Станом на 1 січня 2024 року розмір мінімальної заробітної плати становить 7100 грн. З 1 квітня поточного року розмір мінімальної заробітної плати збільшено до 8000 грн.
Незважаючи на вказане підвищення розміру мінімальної заробітної плати, протягом всього 2024 року (і в квітні поточного року також) граничний розмір компенсації щодо робочого місця для особи з інвалідністю І групи складатиме 106,5 тис. грн, а щодо робочого місця для особи з інвалідністю ІІ групи – 71 тис. грн.
Усе про компенсацію за облаштування робочих місць осіб з інвалідністю за посиланням http://surl.li/kqhrn
Ви роботодавець і у вас виникають питання, пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся, контакти тут http://surl.li/emipw. Пишіть у Telegram-канал Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград https://t.me/dcz_kir.
#Електронний_кадровий_клуб
Чи надається роботодавцям компенсація щодо працевлаштованих осіб за дні перебування їх у відпустці без збереження заробітної плати?
Якщо в процесі трудових відносин працевлаштована особа перебуває у відпустці без збереження заробітної плати, то компенсація за ці дні роботодавцю не надається.
Нагадаємо, що при працевлаштуванні окремих категорій безробітних (визначені в частині 1 статті 26 Закону України “Про зайнятість населення”. До них належать, зокрема, особи, звільнені після відбуття покарання) роботодавцям можуть компенсуватися фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) за відповідну особу за місяць, за який він сплачений, але не більше подвійного розміру мінімального страхового внеску. Загальна тривалість виплати цієї компенсації становить 12 місяців.
Процедурні питання надання компенсації врегульовані Порядком надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124.
Закон України “Про зайнятість населення”, зазначений Порядок та інші нормативно-правові акти, що регулюють сферу зайнятості, доступні на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням https://is.gd/bboFWa
Є питання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування: контакти тут http://surl.li/pacfp або пишіть у Telegram-канал t.me/dcz_kir
Чи надається роботодавцям компенсація щодо працевлаштованих осіб за період їхньої тимчасової непрацездатності?
На початку нагадаємо, що відповідно до частини 1 статті 26 Закону України “Про зайнятість населення” та пункту 4 Порядку надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124, при працевлаштуванні окремих категорій безробітних (наприклад осіб, яким до настання права на пенсію залишилося 10 і менше років) компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) за відповідну особу за місяць, за який він сплачений, але не більше подвійного розміру мінімального страхового внеску. Загальна тривалість виплати цієї компенсації становить 12 місяців.
Якщо в процесі трудових відносин працевлаштована особа тимчасово втратила працездатність, роботодавець оплатив за рахунок власних коштів перші 5 днів такої непрацездатності та сплатив за них єдиний внесок, то компенсації підлягають саме ці перші 5 днів непрацездатності працівника. Компенсація за період непрацездатності з 6-го дня роботодавцю не виплачується.
Закон України “Про зайнятість населення” та інші нормативно-правові акти, що регулюють сферу зайнятості, доступні на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням https://is.gd/bboFWa
Є питання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування: контакти тут http://surl.li/pacfp або пишіть у Telegram-канал t.me/dcz_kir
Чи беруть участь центри зайнятості у реалізації грантових програм роботодавцями у сферах садівництва та тепличного господарства?
Безпосередньо ні, не беруть, але відповідні роботодавці можуть звертатись до центрів зайнятості з питання укомплектування нових робочих місць, що утворюються в процесі реалізації грантових програм.
Ознайомитись з інформацією щодо пошуку працівників роботодавці можуть на вебсторінці Державного центру зайнятості, перейшовши за посиланням https://www.dcz.gov.ua/storinka/znayty-pracivnyka
Нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738 “Деякі питання надання грантів бізнесу” затверджено декілька порядків, які регламентують надання мікрогрантів/грантів. Державна служба зайнятості безпосередньо залучена у процесах надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу і грантів для військових та членів їхніх сімей, фінансуванні грантів на переробні підприємства.
Також слід зазначити, що Кабінет Міністрів України постійно вживає заходів щодо нормативного удосконалення процесів підтримки підприємництва. Так, урядовою постановою від 12 березня 2024 року № 281 (набрала чинності 14 березня 2024 року) внесено зміни до Порядку надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства та Порядку надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства.
Постанова Кабінету Міністрів України від 12 березня 2024 року № 281 http://surl.li/roagw
Є питання щодо отримання мікрогрантів за програмою єРобота? Телефонуйте +38 (093) 478 70 81.
Чи передбачена відповідальність за неподання до центру зайнятості роботодавцем інформації про заплановане масове вивільнення працівників?
Так, передбачена.
Частиною 6 статті 53 Закону України “Про зайнятість населення” визначено, що у разі неподання (порушення установленого порядку подання) даних, передбачених пунктом 4 частини 3 статті 50 вказаного Закону, з роботодавця стягується штраф у 4-кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Наразі розмір відповідного штрафу може скласти 28400 грн.
Закон України “Про зайнятість населення” та інші нормативно-правові акти, що регулюють сферу зайнятості, доступні для ознайомлення на вебсторінці Державного центру зайнятості, посилання тут https://www.dcz.gov.ua/docs?page=6
Є інші питання, пов’язані зі сферою зайнятості? Зверніться до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування або за номерами, що розміщені тут https://cutt.ly/oJ8G2q9
Чи має подаватися інформація до центру зайнятості при масовому вивільненні державних службовців?
Так, має.
Це передбачено статтею 50 Закону України “Про зайнятість населення” – роботодавці зобов’язані своєчасно та в повному обсязі подавати центрам зайнятості інформацію про заплановане масове вивільнення державних службовців відповідно до пунктів 1 та 1-1 частини першої статті 87 Закону України "Про державну службу".
На відміну від загального строку подання такої інформації (не пізніше ніж за 2 місяці до вивільнення) інформація має подаватися не пізніше ніж за 30 календарних днів до вивільнення.
Довідково. Усе про припинення державної служби можна дізнатися на вебсторінці Національного агентства України з питань державної служби, посилання тут http://surl.li/rlacv
Є питання, пов’язані зі сферою зайнятості? Зверніться до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування або за номерами, що розміщені тут https://cutt.ly/oJ8G2q9
Чи мають роботодавці інформувати центр зайнятості при масовому вивільненні працівників внаслідок неможливості забезпечення їх роботою?
Так, мають.
Нагадаємо, що трудовий договір з ініціативи роботодавця може бути розірваний також у випадку неможливості забезпечення працівника роботою, визначеною цим договором, у зв’язку із знищенням (відсутністю) виробничих, організаційних та технічних умов, засобів виробництва або майна роботодавця внаслідок бойових дій (п.6 ч.1 ст. 41 Кодексу законів про працю України).
Відповідно до статті 50 Закону України “Про зайнятість населення” роботодавці зобов’язані своєчасно та в повному обсязі подавати центрам зайнятості інформацію про заплановане масове вивільнення працівників з вищевказаної причини. Зазначена інформація має подаватися роботодавцем не пізніше ніж за 10 календарних днів до вивільнення.
Все про форми звітності роботодавців до служби зайнятості читайте на вебсайті Державного центру зайнятості за посиланням http://surl.li/rkoq
Усе про додержання законодавства під час воєнного стану у форматі «запитання-відповіді» дивіться на вебсторінці Держпраці, посилання тут https://dsp.gov.ua/faq/
Є інші питання, пов’язані зі сферою зайнятості? Зверніться до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування або за номерами, що розміщені тут https://cutt.ly/oJ8G2q9
Форма звітності № 4-ПН: які строки подання роботодавцем до центру зайнятості?
Встановлено три випадки, коли роботодавцем має подавати до центру зайнятості форму звітності № 4-ПН (п. 4 ч. 3 ст. 50 Закону України “Про зайнятість населення”).
Один із випадків – це заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання.
Форма звітності № 4-ПН має бути подана не пізніше ніж за два місяці до вивільнення. Вказаний строк співпадає зі строком попередження працівників про вивільнення, передбаченим статтею 49-2 Кодексу законів про працю України.
Ознайомитися з положеннями Закону України “Про зайнятість населення” та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють питання сфери зайнятості, можна на вебсторінці Державного центру зайнятості, посилання тут https://www.dcz.gov.ua/docs?page=6
Ви роботодавець і у вас виникають запитання, пов’язані зі сферою зайнятості? Зверніться до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування або за номерами, що розміщені тут https://cutt.ly/oJ8G2q9
Масове вивільнення працівників: за якою формою роботодавці інформують центр зайнятості?
У разі масового вивільнення працівників роботодавці зобов’язані своєчасно та в повному обсязі подавати центрам зайнятості інформацію про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання (ст. 50 Закону України “Про зайнятість населення”).
Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці (форма звітності № 4-ПН) та Порядок її подання затверджено наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18 березня 2021 року № 563, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05 квітня 2021 року за № 445/36067.
Форма звітності № 4-ПН та наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18 березня 2021 року № 563 у вільному доступі на вебсторінці Державного центру зайнятості, посилання тут http://surl.li/rkwjp
Є інші питання, пов’язані зі сферою зайнятості? Зверніться до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування або за номерами, що розміщені тут https://cutt.ly/oJ8G2q9
Вивільнення працівників: чи повинні роботодавці інформувати про це службу зайнятості?
Так, повинні. Але лише у тих випадках, коли вивільнення є масовим.
Критерії масового вивільнення працівників визначені у статті 48 Закону України “Про зайнятість населення”.
Масовим вивільненням з ініціативи роботодавця є протягом одного місяця:
- вивільнення 10 і більше працівників у роботодавця з чисельністю працівників від 20 до 100;
- вивільнення 10 і більше відсотків працівників у роботодавця з чисельністю працівників від 101 до 300;
- вивільнення 30 і більше працівників у роботодавця з чисельністю працівників від 301 до 1000;
- вивільнення 3 і більше відсотків працівників у роботодавця з чисельністю працівників від 1001 і більше.
Також слід зазначити, що показники масового вивільнення працівників, заходи із запобігання вивільненню та з мінімізації негативних наслідків передбачаються колективними договорами, угодами. Комплекс заходів щодо забезпечення зайнятості працівників, які підлягають вивільненню, розробляється відповідними органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування за участі сторін соціального діалогу.
Ознайомитися з положеннями Закону України “Про зайнятість населення” та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють питання сфери зайнятості, можна на вебсторінці Державного центру зайнятості, посилання тут https://www.dcz.gov.ua/docs?page=6
Ви роботодавець і у вас виникають питання, пов’язані зі сферою зайнятості? Зверніться до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування або за номерами, що розміщені тут https://cutt.ly/oJ8G2q9
У якому розмірі надається роботодавцям компенсація щодо працевлаштованих внутрішньо переміщених осіб в минулому році?
Нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 331 затверджено Порядок надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні (далі - Порядок).
Пунктом 3 Порядку (у редакції, що діяла протягом майже всього 2023 року) був передбачений щомісячний розмір компенсації величиною 6700 грн (фіксована величина).
Урядовою постановою від 27 грудня 2023 року № 1390, що набрала чинності 30 грудня 2023 року, внесено зміни до Порядку.
Ці зміни стосуються також пункту 3 Порядку. Наразі передбачено, що компенсація витрат надається у розмірі мінімальної заробітної плати, установленої законом (з 01 січня 2024 року її розмір складає 7100 грн).
Порядком встановлено граничний строк подання заяви роботодавцем – не пізніше шести місяців з дня працевлаштування особи.
Тож якщо роботодавець прийняв на роботу внутрішньо переміщену особу в минулому році (наприклад, у вересні), звернувся до філії обласного центру зайнятості в 2024 році (наприклад, у січні – з дотриманням 6-місячного строку звернення), тривалість надання компенсації буде складати 3 місяці. Її розмір за 3 місяці 2023 року буде складати по 6700 грн (щомісячно).
Якщо ж роботодавець прийняв на роботу працівника, наприклад, 04 грудня 2023 року, звернувся за отриманням компенсації в лютому 2024 року, то за грудень 2023 року компенсація буде виплачена виходячи з величини 6700 грн (пропорційно кількості робочих днів). Компенсація за період роботи з 01 січня 2024 року буде надаватися виходячи з величини 7100 грн.
Корисна інформація про компенсацію витрат роботодавцю на оплату праці за працевлаштування ВПО доступна на вебсторінці Державного центру зайнятості, перейдіть за посиланням http://surl.li/bthud.
Є інші питання, пов'язані зі сферою зайнятості? Зверніться до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування або за номерами, що розміщені тут https://cutt.ly/oJ8G2q9
Чи можуть роботодавці при доборі працівників висувати вимоги щодо досвіду роботи?
Так, можуть.
Нагадаємо, що відповідно до норм законодавства про зайнятість населення роботодавці мають право проводити добір працівників безпосередньо або через Державну службу зайнятості. Водночас роботодавці мають враховувати, що громадянам гарантується захист від необгрунтованої відмови у найманні на роботу. Роботодавцям забороняється висувати будь-які вимоги дискримінаційного характеру в оголошеннях про роботу та під час проведення добору працівників. Однак вимоги до претендентів на робоче місце щодо досвіду роботи не є дискримінаційними.
Більше того, форма звітності № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)” (пункт 1.12 Відомості про вакансію(ї)) передбачає можливість зазначення інформації про досвід роботи за професією/посадою.
Примітка. Ознайомитись з інформацією про ключові тенденції, що формують ринок праці (у тому числі з вимогами роботодавців до професійних навичок, підкріплених досвідом роботи), можна на вебсторінці Національного агентства кваліфікацій, посилання тут http://surl.li/ddmsg
Ви роботодавець і у вас є потреба в укомплектуванні вільних робочих місць, виникають інші питання сфери зайнятості? Телефонуйте, контакти тут https://cutt.ly/oJ8G2q9
Все про форму звітності № 3-ПН читайте тут http://surl.li/ddocx
Чи зазначаються у відомостях про вакансію варіанти вхідного оцінювання кандидата на працевлаштування?
У матеріалах, що були розміщені на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook, про форму звітності № 3-ПН було зазначено, що складовою її частиною є додаток “Відомості про вакансію(ї)”. У цих відомостях зазначається детальна інформація про вакансію.
У пункті 1.13 відомостей роботодавець може зазначити дані про варіанти вхідного опитування. Таке опитування може проводитись в різних варіаціях, зокрема шляхом співбесіди, тестування, проходження випробувальних завдань на професійну майстерність, проходження конкурсу.
Примітка. Порядок подання форми звітності № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)” затверджений наказом Міністерства економіки України від 12 квітня 2022 року № 827-22 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 25 травня 2022 року за № 565/37901. Він доступний на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням http://surl.li/ddocx
У вас виникають питання, пов'язані зі сферою зайнятості? Зверніться до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування або за номерами, що розміщені тут https://cutt.ly/oJ8G2q9
Нагадуємо, що також ми є у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot
Чи можуть бути внесені зміни до вже поданого звіту про вакансії?
Нагадаємо, що Порядок подання форми звітності № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)” затверджено наказом Міністерства економіки України від 12 квітня 2022 року № 827-22, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25 травня 2022 року за № 565/37901.
Пунктом 1.6 розділу I вказаного Порядку передбачено, що роботодавець визначає вид форми звітності – первинна або уточнювальна.
Уточнювальна форма подається в разі необхідності на заміну первинної та містить уточнення характеристик вакансій, зокрема умов праці, розміру заробітної плати, вимог до кандидата тощо. Однак не можуть бути змінені дані щодо кількості вакансій та професійні назви робіт.
Порядок подання форми звітності № 3-ПН доступний на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням
Є питання? Зверніться до найближчої філії обласного центру зайнятості/структурного підрозділу або телефонуйте, контакти тут https://cutt.ly/oJ8G2q9
Вже 145 роботодавців скористалися послугою компенсації за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю
Наразі вже 145 роботодавців успішно скористалися послугою "Компенсація за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю".
Хто може отримати компенсацію?
Отримати компенсацію можуть ФОП або юрособи, які облаштували робоче місце для особи з інвалідністю. Дата працевлаштування людини з інвалідністю має бути не раніше, ніж за 90 днів до дня подання заяви. Особа з інвалідністю на дату працевлаштування має бути застрахованою. Компенсацію не отримає роботодавець, на якого особа працювала протягом 180 днів перед актуальною датою працевлаштування або до 29.08.2023.
Який максимальний розмір компенсації?
Компенсація виплачується в розмірі фактичних витрат за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю, але не вище граничного розміру компенсації. А саме:
- для осіб з інвалідністю I групи - не більше, ніж 15 мінімальних заробітних плат згідно із законом на 1 січня календарного року, у якому ухвалюється рішення;
- для осіб з інвалідністю II групи - не більше, ніж 10 мінімальних заробітних плат згідно із законом на 1 січня календарного року, у якому ухвалюється рішення.
Заяву на отримання компенсації можна подати онлайн!
Маєте питання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування: контакти тут http://surl.li/pacfp або пишіть нам у Telegram-канал - t.me/dcz_kir
Яка інформація має бути зазначена у таблиці основних даних про вакансії?
В одному з попередніх матеріалів, що розміщений на фейсбук сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості 04 березня 2024 року https://is.gd/jzlLlh мова йшла про заповнення адресної частини нової форми звітності № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)”.
Наразі, мова йтиме про заповнення таблиці “Основні дані про вакансію(ї)” форми звітності.
У цій таблиці зазначаються професійні назви робіт, кількість вакансій, розмір заробітної плати, характер виконуваної роботи, місце виконання робіт, спосіб укомплектування вакансій. У примітках може зазначатися додаткова інформація (у разі потреби).
Таблиця підписується керівником юридичної особи (підприємцем).
Електронний варіант форми можна отримати на вебсторінці Державного центру зайнятості, посилання тут http://surl.li/ddocx
Ви роботодавець? Є вільні робочі місця? Комплектуйте їх зі службою зайнятості! Є інші питання сфери зайнятості? Телефонуйте, контакти тут https://cutt.ly/oJ8G2q9
#Електронний_кадровий_клуб
Форма звітності № 3-ПН: яка інформація має бути зазначена в адресній частині?
Інформація про попит на робочу силу/вакансії (форма звітності № 3-ПН) складається з адресної частини, таблиці основних даних про вакансії до додатку до форми, у якому зазначаються відомості про вакансії.
В адресній частині має бути зазначено ідентифікаційний код ЄДРПОУ юридичної особи (реєстраційний номер облікової картки платника податків для фізичної особи-підприємця), найменування юридичної особи (ПІБ підприємця), ПІБ керівника підприємства, місцезнаходження юридичної особи (місце проживання підприємця). У формі ставиться позначка про співпадіння місцезнаходження (місця проживання) з місцем провадження діяльності. Якщо ці місця не співпадають, ставиться відповідна позначка та зазначається адреса такого місця провадження господарської діяльності.
У формі зазначаються також контактні дані респондента – номер телефона, електронна адреса (підприємства та особи, відповідальної за підбір персоналу), адреса сторінки в мережі Інтернет.
Форма містить позначку про те, чи це первинна форма чи уточнювальна.
Форма підписується керівником юридичної особи (підприємцем).
Електронний варіант форми можна отримати на вебсторінці Державного центру зайнятості, перейдіть за посиланням http://surl.li/ddocx
Ви роботодавець і у вас є потреба оперативно укомплектувати вільні робочі місця, або виникають інші питання сфери зайнятості?
Телефонуйте, контакти тут https://cutt.ly/oJ8G2q9
Чи можуть роботодавці в інформації про вакансії зазначати інформацію щодо наявності у претендента певних особистісних компетенцій?
Так, можуть.
Насамперед нагадаємо, що інформація про попит на робочу силу/вакансії подається роботодавцем до Державної служби зайнятості за формою № 3-ПН. Форма звітності та порядок її подання затверджені наказом Міністерства економіки України від 12 квітня 2022 року № 827-22, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25 травня 2022 року № 565/37901. Все про форму звітності за посиланням http://surl.li/ddocx.
У пункті 1.11 Відомості про вакансію (ї) форми звітності № 3-ПН передбачена можливість зазначення інформації про особистісні компетенції (особисті якості, характеристики). Така інформація викладається у довільній формі. Також може бути проставлена й відмітка “Без вимог”.
Примітка. Ознайомитись з ТОП-10 найбільш затребуваних умінь та навичок на найближчі 10 років (дослідження FORBES) можна на вебсторінці Національного агентства кваліфікацій. Перейдіть за посиланням http://surl.li/dglzf
Ви роботодавець і у вас є потреба оперативно укомплектувати вільні робочі місця? Поінформуйте про це Державну службу зайнятості. Контакти філій обласного центру зайнятості та їхніх структурних підрозділів тут https://cutt.ly/oJ8G2q9
Чи можуть роботодавці в інформації про вакансії висувати вимоги щодо наявності професійних компетенцій?
Так, можуть.
Нагадаємо, що форма звітності № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)” затверджена наказом Міністерства економіки України від 12 квітня 2022 року № 827-22. Все про форму звітності за посиланням http://surl.li/ddocx.
У пункті 1.10 Відомості про вакансію(ї) цієї форми передбачена можливість зазначення інформації про професійні компетенції (знання, навички). Така інформація викладається у довільній формі. Також може буде проставлена відмітка “Без вимог”.
Все про форму звітності за посиланням http://surl.li/ddocx.
Довідково. Підбірка публікацій про сучасні компетентності у вільному доступі на вебсторінці Національного агентства кваліфікацій, посилання тут http://surl.li/decuc
Є питання сфери зайнятості? Контакти тут https://cutt.ly/oJ8G2q9.
Пишіть у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot
Чи можуть бути використані професійні стандарти під час заповнення відомостей про вакансію?
Так, можуть.
Складовою частиною форми звітності № 3-ПН є додаток “Відомості про вакансію(ї)”, де зазначається детальна інформація про вакансію. Якщо в інформації про вакансію йде мова про нове робоче місце (яке можливо вперше створюються) та в інших випадках, працівник кадрової служби може використати інформацію, яка викладена у відповідному професійному стандарті.
На вебсторінці Національного агентства кваліфікацій викладені затверджені професійні стандарти. Серед них професійний стандарт “Конструктор систем кібербезпеки” (затверджено наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України від 23 січня 2024 року № 38). У розділі V цього стандарту викладено опис трудових функцій.
Тож, під час заповнення інформації про умови праці за вакансією конструктор систем кібербезпеки можна використати викладену в стандарті інформацію (з урахуванням специфіки роботодавця).
Конструктор систем кібербезпеки доступний за посиланням http://surl.li/qvjlf
Є питання сфери зайнятості? Контакти тут https://cutt.ly/oJ8G2q9.
Пишіть у Telegram https://t.me/DCZWorkNowB
Які способи укомплектування вакансій передбачені законодавством?
Наказом Міністерства економіки України від 12 квітня 2022 року № 827-22 затверджено форму звітності № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)”.
Ця форма звітності подається роботодавцем до Державної служби зайнятості.
У таблиці “Основні дані про вакансію(ї)” форми звітності № 3-ПН роботодавець визначається із вибором способу укомплектування вакансії – за сприянням Державної служби зайнятості та/або підбір кадрів може здійснюватися самостійно.
У разі укомплектування вакансії за сприяння служби, роботодавець заповнює також додаток до звітності “Відомості про вакансію(ї)”. Якщо укомплектування здійснюється роботодавцем самостійно, то такий додаток не заповнюється.
Звертаємо увагу, що подання форми звітності є обов’язковим, навіть у випадку самостійного укомплектування кадрів.
Наказ Міністерства економіки України від 12 квітня 2022 року № 827-22 доступний на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням http://surl.li/ddocx
Є питання сфери зайнятості? Контакти тут https://cutt.ly/oJ8G2q9.
Пишіть у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot
Чи зазначається в звітності про вакансії інформація про доступність робочих місць для осіб з інвалідністю?
Так, зазначається.
Нагадаємо, що інформація про попит на робочу силу/вакансії подається роботодавцем до Державної служби зайнятості за формою № 3-ПН. Форма звітності та порядок її подання затверджені наказом Міністерства економіки України від 12 квітня 2022 року № 827-22, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25 травня 2022 року № 565/37901. Все про форму звітності за посиланням http://surl.li/ddocx.
У разі укомплектування вакансії за сприяння центру зайнятості, роботодавець заповнює додаток до звітності “Відомості про вакансію(ї)”. У пункті 2 цього додатку зазначається інформація про доступність робочого місця для особи з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
Зокрема, зазначається інформація про наявність зовнішніх сходів з пандусом, паркувального місця для автомобіля особи з інвалідністю, санітарно-гігієнічного приміщення, розрахованого для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
Зазначення такої інформації у звітності дозволить працівникам центрів зайнятості інформувати осіб з інвалідністю, які шукають роботу, про інклюзивність будівель, що має підвищувати оперативність укомплектування робочих місць.
Одночасно звертаємо увагу роботодавців, що при працевлаштуванні осіб з інвалідністю I або II групи вони мають можливість отримати компенсацію фактичних витрат за облаштування робочих місць. Все про компенсацію за облаштування робочих місць осіб з інвалідністю на вебсторінці Державного центру зайнятості http://surl.li/kqhrn
Є питання сфери зайнятості? Контакти тут https://cutt.ly/oJ8G2q9
Крім того, ми є у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot
Чи зобов’язані фізичні особи-підприємці подавати до центрів зайнятості інформацію про вакансії?
Так, зобов’язані.
Відповідно до вимог Порядку подання форми звітності № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)”, затвердженого наказом Міністерства економіки України від 12 квітня 2022 р. № 827-22, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25 травня 2022 р. за № 565/37901, форму звітності № 3-ПН мають подавати до центрів зайнятості юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які в межах трудових відносин використовують працю фізичних осіб, за наявності попиту на робочу силу.
У разі якщо підприємець не має штатного працівника кадрової служби й обирає спосіб укомплектування вакансій за сприяння Державної служби зайнятості, ним або фахівцем центру зайнятості під час консультацій з роботодавцем заповнюються відомості про вакансію. Відомості є додатком до форми звітності.
Примітка. Отримати електронний варіант форми звітності № 3-ПН можна на вебсторінці Державного центру зайнятості http://surl.li/ddocx
Є питання сфери зайнятості? Контакти тут https://cutt.ly/oJ8G2q9
Крім того, ми є у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot
Яким чином роботодавець може повідомити центр зайнятості про закриття вакансії?
Порядок подання форми звітності № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)” затверджено наказом Міністерства економіки України від 12 квітня 2022 р. № 827-22, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25 травня 2022 р. за № 565/37901.
Пунктом 1.8 розділу I вказаного Порядку передбачено, що роботодавець може повідомити центр зайнятості про закриття вакансії під час особистої зустрічі, а також шляхом електронної комунікації, зокрема мобільним або фіксованим зв’язком, надсиланням повідомлення електронною поштою.
Примітка. Ознайомитись з іншою інформацією щодо подання форми звітності № 3-ПН можна на вебсторінці Державного центру зайнятості http://surl.li/qqtlw
Є питання сфери зайнятості? Контакти тут https://cutt.ly/oJ8G2q9
Крім того, ми є у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot
Ви роботодавець? Пройдіть коротке опитування!
Запрошуємо роботодавців пройти опитування, яке проводиться Міністерством економіки України разом Міжнародною організацією з міграції.
Опитування проводиться з метою визначення поточних та перспективних потреб підприємств у працівниках, затребуваних професіях та навичках.
Ваші відповіді дозволять проаналізувати перспективи галузевого розвитку, затребуваність навичок за професіями, перспективні потреби у професіях та навичках, оцінити можливості та існуючі бар’єри на ринку праці. Долучайтеся до опитування прямо зараз!
У класифікаторі професій понад 8 тисяч назв. Чи складно ним користуватися при заповненні форми звітності № 3-ПН?
На даний час у Національному класифікаторі професій України згадується понад 8 тисяч професій, посад, професійних назв робіт та спеціалізацій до них.
У формі звітності № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)” професійна назва робіт (професія/посада) зазначається у таблиці “Основні дані про вакансію(ї)” та у додатку до форми “Відомості про вакансію(ї)”. Таке зазначення має відповідати Національному класифікатору України ДК 003:2010 “Класифікатор професій”, що затверджений наказом Держспоживстандарту від 28 липня 2010 р. № 327.
Слід зазначити, що всі ці назви згруповані у розділи, підрозділи, класи, групи залежно від характеру виконуваних робіт та кваліфікацій (рівня освіти, спеціалізації). Професійні назви робіт розподілені на дев’ять розділів, а саме:
- перший – „Законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (управителі)”;
- другий – „Професіонали”;
- третій – „Фахівці”;
- четвертий – „Технічні службовці”;
- п’ятий – „Працівники сфери торгівлі та послуг”;
- шостий – „Кваліфіковані робітники сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства”;
- сьомий – „Кваліфіковані робітники з інструментом”;
- восьмий – „Робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин”;
- дев’ятий – „Найпростіші професії”.
Допомогу у користуванні класифікатором можна отримати на вебсторінці Міністерства економіки України https://is.gd/DdnXYQ
Примітка. Отримати електронний варіант форми звітності № 3-ПН можна на вебсторінці Державного центру зайнятості http://surl.li/ddocx
Є питання сфери зайнятості? Зверніться до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування або за телефонами, розміщеними тут http://surl.li/emipw
Крім того, ми є у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot
Яку підтримку роботодавцям надає Служба зайнятості?
Розглянемо детальніше, яку підтримку роботодавцям надає Служба зайнятості:
Компенсації за працевлаштування окремих категорій безробітних
- Компенсація у розмірі 50% фактичних витрат на оплату праці за працевлаштування громадян, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць.
- Компенсація у розмірі 50% фактичних витрат сплаченого єдиного внеску за працевлаштування громадян, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць і мають додаткові гарантії у працевлаштуванні; понад 6 місяців.
- Компенсація у розмірі 50% мінімальної заробітної плати за працевлаштування зареєстрованих безробітних з-поміж молоді.
Компенсації за працевлаштування ВПО
- Компенсація за працевлаштування ВПО під час дії воєнного стану (після 24 лютого 2022 року).
- Компенсація за працевлаштування ВПО з поміж зареєстрованих безробітних.
Компенсація за облаштування робочого місця для працевлаштованої людини з інвалідністю.
Компенсації за працевлаштування на нові робочі місця
- Компенсація за працевлаштування громадян з-поміж зареєстрованих безробітних.
- Компенсація за працевлаштування громадян (не обов’язково зареєстрованих безробітних).
Допомога по частковому безробіттю через зупинення або скорочення виробництва з причин економічного, технологічного характеру, введення надзвичайного або воєнного стану тощо.
Чи може роботодавець в інформації про вакансію зазначати вимоги до статі та віку працівника?
Нагадаємо, що інформація про попит на робочу силу/вакансії подається роботодавцем до Державної служби зайнятості за формою № 3-ПН. Форма звітності та порядок її подання затверджені наказом Міністерства економіки України від 12 квітня 2022 року № 827-22, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25 травня 2022 року № 565/37901. Все про форму звітності за посиланням http://surl.li/ddocx.
Інформація щодо вимог до кандидата на працевлаштування зазначається роботодавцем у відомостях про вакансію. Серед іншого можуть бути зазначені, вимоги щодо освітнього рівня, освітньо-кваліфікаційного рівня, спеціальності, професійної кваліфікації, стажу роботи. Також може бути зазначена й інформація про додаткові вміння, знання, навички, вимоги до працівника. Але такі вимоги не мають містити дискримінаційних обмежень.
Так, заборонено роботодавцю в оголошеннях про вакансію зазначати обмеження щодо віку кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам чи чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі. Забороняється висувати вимоги, що надають переваги одній із статей.
З іншою інформацією щодо недопущення порушень законодавства про працю можна ознайомитися на вебсторінці Держпраці https://dsp.gov.ua/faq/
Є питання сфери зайнятості? Контакти тут https://cutt.ly/oJ8G2q9
Крім того, ми є у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot
Облаштування робочого місця для людини з інвалідність: тепер компенсацію можна отримати через Дію
Відтепер отримати компенсацію за облаштування робочого місця для людини з інвалідністю можна через портал Дія
Для цього необхідно зробити наступні кроки:
- авторизуйтеся на порталі Дія за допомогою КЕП;
- заповніть заяву: вкажіть дані про особу з інвалідністю та облаштоване робоче місце;
- прикріпіть документи, які підтверджують працевлаштування, купівлю допоміжних засобів та довідку медико-соціальної експертної комісії, яка засвідчує інвалідність співробітника;
- вкажіть IBAN свого рахунку;
- підпишіть заяву КЕПом.
Після цього очікуйте на рішення упродовж 13 робочих днів. Якщо воно позитивне – кошти надійдуть на ваш рахунок протягом 5 робочих днів.
Облаштували робоче місце для людини з інвалідністю? Отримайте компенсацію!
Облаштуйте робоче місце для людини з інвалідністю та отримайте компенсацію з Дією, посилання http://surl.li/qnnve
Найняли на роботу людину з інвалідністю? Подайте заяву на порталі Дія й отримайте компенсацію від держави за облаштування робочого місця. І роботодавцю більше не треба їздити до центру зайнятості за місцем провадження діяльності, робити скани необхідних документів і від руки писати заяву!
Отримати компенсацію можна за вже придбані засоби для облаштування робочого місця співробітників з інвалідністю. А це меблі, комп’ютери, спеціальні програми та допоміжні системи. Повний перелік обладнання — за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/893-2023-%D0%BF#n102
Послугу реалізовано Мінцифрою в партнерстві з Державна служба зайнятості за підтримки Програми EGAP, що фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва й реалізується Фондом Східна Європа.
При заповненні форми звітності № 3-ПН слід користуватися класифікатором професій. Чи відповідають назви професій з класифікатора вимогам сьогодення?
Нагадаємо, що у формі звітності № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)” професійна назва робіт (професія/посада) зазначається у таблиці “Основні дані про вакансію(ї)” та у додатку до форми “Відомості про вакансію(ї)”. Таке зазначення має відповідати Національному класифікатору України ДК 003:2010 “Класифікатор професій” (далі – класифікатор).
Класифікатор затверджений наказом Держспоживстандарту від 28 липня 2010 р. № 327. До нього періодично вносяться зміни і доповнення, що дозволяє роботодавцям належним чином зазначати назви посад у штатних розписах і робити відповідні записи у трудові книжки працівників.
Наразі таких змін прийнято вже 13. Остання з них внесена наказом Міністерства економіки від 16 січня 2024 р. № 1410 “Про затвердження Зміни № 13 до національного класифікатора ДК 003:2010”. Цим наказом, зокрема, доповнено класифікатор назвою професії “Фахівець з розмінування”.
Примітка. Ознайомитися з переліком вказаних змін можна в мережі Інтернет https://profpressa.com/classifier/
Є питання сфери зайнятості? Зверніться до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування або за телефонами, розміщеними тут http://surl.li/emipw
Крім того, ми є у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot
Чи обов’язково у формі звітності № 3-ПН зазначати назву професії відповідно до класифікатора?
Так, обов’язково.
Нагадаємо, що у формі звітності № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)” професійна назва робіт (професія/посада) зазначається у таблиці “Основні дані про вакансію(ї)” та у додатку до форми “Відомості про вакансію(ї)”.
Відповідно до пункту 4.1 розділу IV Порядку подання форми звітності № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)”, затвердженого наказом Міністерства економіки України від 12 квітня 2022 р. № 827-22, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25 травня 2022 р. № 565/37901, професійна назва робіт (професія/посада) зазначається згідно з Національним класифікатором України ДК 003:2010 “Класифікатор професій”, затвердженим наказом Держспоживстандарту від 28 липня 2010 р. № 327.
Примітка. З інформацією щодо користування вказаним класифікатором можна ознайомитися на вебсторінці Міністерства економіки України https://is.gd/OSVCQh
Є питання сфери зайнятості? Контакти тут https://cutt.ly/oJ8G2q9
Крім того, ми є у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot
В які строки подається форма звітності № 3-ПН до центру зайнятості?
Відповідно до Порядку подання форми звітності № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)”, затвердженого наказом Міністерства економіки України від 12 квітня 2022 р. № 827-22, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25 травня 2022 р. № 565/37901, форма звітності № 3-ПН має подаватися до центру зайнятості з дня виникнення у роботодавця потреби у підборі працівників та/або з дати відкриття вакансії, але не пізніше ніж через три робочі дні з такої дати.
Датою відкриття вакансії є наступний день після створення нового робочого місця чи припинення трудових відносин із працівником, робоче місце якого стає вакантним, або дата, починаючи з якої може бути укладений трудовий договір із найманим працівником.
Форма звітності № 3-ПН може подаватися до центру зайнятості у паперовій або електронній формі через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.
Подавати форму можна також через сервіс “Електронний кабінет роботодавця” на вебсайті Державної служби зайнятості. Якщо електронний звіт подається через кабінет без накладення електронного підпису, необхідно підтвердити його паперовою формою. Така форма подається протягом 5 робочих днів із дня подання електронної форми звітності.
Примітка. Ознайомитися з текстом вказаного Порядку можна на вебсторінці Державного центру зайнятості http://surl.li/ddocx
Є питання сфери зайнятості? Контакти тут https://cutt.ly/oJ8G2q9
Крім того, ми є у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot
Чи можуть надати допомогу фахівці центру зайнятості працівнику кадрової служби у заповненні форми звітності № 3-ПН?
Беззаперечно так.
Зазначаємо, що додаток “Відомості про вакансію(ї)” до форми звітності № 3-ПН може бути заповнений працівником кадрової служби роботодавця самостійно, за допомогою фахівця центру зайнятості чи виключно таким фахівцем.
Рекомендується належно зазначати інформацію про завдання та обов’язки, наводити опис робіт, які має виконувати працівник. Має бути визначено режим роботи, умови організації праці. Необхідно визначити вимоги до освіти майбутнього працівника. У разі вимог до досвіду роботи зазначається відповідна інформація. Може бути наведена інформація про елементи вхідного оцінювання кандидата.
Формування відомостей бажано здійснювати з урахуванням вимог до професії, що визначені відповідним професійним стандартом. Ці стандарти затверджуються Міністерством економіки України. З текстом стандартів можна ознайомитись на вебсторінці Національного агентства кваліфікацій https://register.nqa.gov.ua/profstandarts
Примітка. Отримати електронний варіант форми звітності № 3-ПН можна на вебсторінці Державного центру зайнятості http://surl.li/ddocx
Є питання сфери зайнятості? Зверніться до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування або за телефонами, розміщеними тут http://surl.li/emipw
Крім того, ми є у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot
За якою формою роботодавець має подавати інформацію про вакансії до центру зайнятості?
Роботодавці мають подавати до центрів зайнятості інформацію про вакансії за формою звітності № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)”.
Форма звітності та порядок її подання затверджені наказом Міністерства економіки України від 12 квітня 2022 р. № 827-22, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25 травня 2022 р. № 565/37901.
Форма звітності № 3-ПН складається з адресної частини та таблиці “Основні дані про вакансію(ї)”. Додатком до форми є “Відомості про вакансію(ї)”.
В таблиці основних даних про вакансії роботодавець зазначає інформацію про способи укомплектування вакансій. Їх три:
- за сприяння Державної служби зайнятості;
- за сприяння Державної служби зайнятості та одночасно із підбором кадрів роботодавцем самостійно;
- тільки самостійний підбір кадрів.
Якщо обирається спосіб укомплектування за сприяння Державної служби зайнятості, заповнюються також відомості про вакансії.
Навіть у разі укомплектування вакансій роботодавцем виключно самостійно ним має бути обов’язково подана форма звітності № 3-ПН.
Примітка. Отримати електронний варіант форми звітності № 3-ПН можна на вебсторінці Державного центру зайнятості http://surl.li/ddocx
Є питання сфери зайнятості? Зверніться до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування або за телефонами, розміщеними тут http://surl.li/emipw
Крім того, ми є у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot
За якою формою подається роботодавцем заява про надання компенсації витрат на оплату праці внутрішньо переміщених осіб?
Нагадаємо, що Порядок надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні (далі – Порядок), затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 331.
Одна із змін, що внесена урядовою постановою від 27 грудня 2023 року № 1390 до Порядку, стосується збільшення в два рази (шість місяців) тривалості надання компенсації щодо працевлаштованих осіб з інвалідністю (на відміну від загальної тривалості у три місяці).
Відповідно для прийняття рішення про надання компенсації роботодавець подає до філії регіонального центру зайнятості заяву, до якої додаються відомості та інші документи (п. 4 Порядку). Вищевказані зміни спричинили потребу в оновленні форми заяви. Наразі, її форма затверджена наказом Державного центру зайнятості від 10 січня 2024 року № 7.
Електронний варіант заяви та інша інформація про компенсацію витрат роботодавцю на оплату праці за працевлаштування ВПО за посиланням доступні на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням http://surl.li/bthud
Є інші питання сфери зайнятості? Контакти тут http://surl.li/puftx
Компенсація за працевлаштування ВПО: як її отримати і які відбулися зміни?
Ви працевлаштовуєте внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні? Отримайте компенсацію витрат на оплату праці. Нагадаємо, що Порядок надання роботодавцям компенсації витрат на заробітну плату при працевлаштуванні ВПО під час дії воєнного стану затверджено постановою КМУ від 20 березня 2022 року № 331. Про зміни, які відбулися з набранням чинності постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2023 року № 1390, дізнавайтеся в нашій інфографіці.
Інфографіка про компенсацію витрат на оплату праці.
Компенсація за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб
Ви працевлаштовуєте внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні? Отримайте компенсацію витрат на оплату праці:
- 21 300 грн — за працевлаштування внутрішньо переміщеної людини за 3 місяці (статус якої набуто після 24 лютого 2022 року);
- 42 600 грн — за працевлаштування внутрішньо переміщеною людини з інвалідністю за 6 місяців (статус якої набуто після 24 лютого 2022 року);
- 85 200 грн — за працевлаштування внутрішньо переміщеної людини з числа зареєстрованих безробітних (строком не менше 1 року)
Все про компенсацію за посиланням
https://www.dcz.gov.ua/storinka/kompensaciya-robotodavcyam-za-vpo
Чи може бути відмовлено роботодавцю у наданні компенсації при працевлаштуванні внутрішньо переміщеної особи?
Так, може.
Нагадаємо, що питання надання компенсації врегульовані Порядком надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 331 (далі – Порядок).
Пунктом 9 Порядку визначено, що обласним центром зайнятості може бути прийнято рішення про надання компенсації або про відмову в її наданні. У цьому ж пункті виписані виключні підстави для відмови.
Урядовою постановою від 27 грудня 2023 року № 1390 (набрала чинності 30 грудня 2023 року) внесено зміни до Порядку. Зокрема, в новій редакції викладено пункт 9 Порядку. Наразі цей пункт містить 10 підстав для відмови. До них належать, у тому числі:
- невідповідність роботодавця умовам, зазначеним у пункті 2 Порядку;
- відсутність станом на дату подання заяви у працевлаштованої особи довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
- отримання особою довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи до введення воєнного стану;
- подання роботодавцем у заяві недостовірних відомостей та/або недостовірних документів, визначених пунктом 5 Порядку, та/або підтвердження факту невідповідності роботодавця або працевлаштованої ним особи вимогам Порядку;
- працевлаштування роботодавцем особи, за яку компенсація витрат уже була виплачена або виплачується такому або іншому роботодавцю станом на дату подання заяви;
- працевлаштована особа станом на дату подання заяви не була застрахованою особою.
Постанова Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2023 року № 1390 за посиланням http://surl.li/osbha
Усе про компенсацію витрат роботодавцю на оплату праці за працевлаштування ВПО тут http://surl.li/bthud. Подати заяву про отримання компенсації витрат в електронному вигляді, ознайомитися з нормативною базою, що регулює цей вид компенсації, та отримати відповіді на поширені питання – все на порталі Дія, посилання тут http://surl.li/bxuvd
Є питання? Контакти тут http://surl.li/emipw
Як роботодавцю створити рівні умови для всіх працівників, незалежно від статі, гендеру, віросповідання
Міністерство освіти і науки України пропонує роботодавцям навчальний курс, який допоможе створити рівні умови для всіх працівників, незалежно від статі, гендеру, віросповідання тощо .
«Керівництво для роботодавців у сфері гендерної рівності та недискримінації», що на платформі «Професійна освіта онлайн», - це корисні кейси не лише роботодавцям та HR-ам, а й тим, хто вже працює або тільки шукає роботу.
Курс розкриває такі етапи роботи з працівниками:
- пошук працівників;
- процес працевлаштування;
- робочий процес;
- звільнення.
Щоб розпочати навчання вже зараз, переходьте за покликанням https://bit.ly/3HfTu3o.
Бажаєте опанувати професії, що актуальні на ринку праці, за сприяння Державна служба зайнятості? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/pacfp або пишіть нам у Telegram-канал t.me/dcz_kir
Які строки подачі роботодавцем документів для отримання компенсації при працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб?
Для отримання компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні роботодавець не раніше ніж через п’ять календарних днів після працевлаштування особи може подати до філії обласного центру зайнятості заяву про отримання такої компенсації.
Це врегульовано пунктом 4 Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 331.
Урядовою постановою від 27 грудня 2023 року № 1390 (набрала чинності 30 грудня 2023 року) внесено зміни до вказаного Порядку, зокрема збільшено загальну тривалість виплати компенсації до трьох місяців, а щодо переселенців, які є особами з інвалідністю, – до шести місяців.
Цими змінами визначено також граничний строк подання заяви – не пізніше шести місяців з дня працевлаштування особи. Цей шестимісячний строк стосується всіх внутрішньо переміщених осіб (у тому числі осіб з інвалідністю).
Також необхідно наголосити, що якщо заява подана раніше п’ятиденного строку або пізніше шестимісячного строку, то обласним центром зайнятості приймається рішення про відмову у наданні компенсації.
Все про компенсацію витрат за посиланням http://surl.li/bthud
Є питання? Контакти тут http://surl.li/pacfp, пишіть нам у Telegram-канал t.me/dcz_kir
Який розмір плати за видачу дозволу на застосування праці іноземців встановлений у 2024 році?
Розмір плати за видачу дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства визначений у статті 42-4 Закону України “Про зайнятість населення”. Цей розмір залежить від строку дії дозволу.
Так, за видачу дозволу на строк від 6-ти місяців до 1-го року включно розмір плати складає 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених законом на 1 січня календарного року, в якому роботодавцем подано документи.
Розмір прожиткового мінімуму визначається в державному бюджеті. Розмір вказаного різновиду прожиткового мінімуму станом на 1 січня 2024 року становить 3028 грн – це визначено статтею 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2024 рік”.
Тож, розмір плати за дозвіл на одного іноземця (на строк дії до 1-го року включно) в 2024 році становить 15140 грн.
Закон України “Про Державний бюджет України на 2024 рік” тут http://surl.li/otuem
Є питання щодо застосування в Україні праці іноземців та осіб без громадянства? Телефонуйте за номером (044) 244 94 92 або завітайте на сайт обласного центру зайнятості за посиланням https://is.gd/quBMsx
Виникають інші питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до обласного центру зайнятості, філій чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте на гарячу лінію обласного центру зайнятості https://is.gd/MvNvro
Які додаткові документи подаються роботодавцем для отримання компенсації при працевлаштуванні ВПО з числа осіб з інвалідністю?
Нагадаємо, що відповідно до пункту 4 Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 331, роботодавець може подати заяву про компенсацію витрат до філії обласного центру зайнятості в електронній формі (через Єдиний державний вебпортал електронних послуг – Портал Дія) або паперовій.
Урядовою постановою від 27 грудня 2023 року № 1390 (набрала чинності 30 грудня 2023 року) внесено зміни до вказаного Порядку. Якщо раніше для всіх категорій переселенців була встановлена однакова тривалість виплати компенсації, то після змін щодо осіб з інвалідністю вона збільшена до шести місяців. Інформація про це розміщена на сторінці обласного центру зайнятості у соціальній мережі Фейсбук 9 січня 2023 року, посилання тут http://surl.li/pdmdf. Відповідно виникає необхідність подання документів, які підтверджують наявність інвалідності.
До заяви, поданої в паперовій формі, додатково подається копія документа, в якому зазначена інформація про інвалідність працевлаштованої особи (форма № 080/0 або форма № 157-1/0).
За наявності технічної можливості формування заяви в електронній формі здійснюється з урахуванням відомостей, отриманих через Портал Дія з інших електронних інформаційних ресурсів або інформаційних систем органів державної влади у порядку інформаційної взаємодії, зокрема (щодо осіб з інвалідністю) – з Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (відомості про осіб з інвалідністю).
Подати заяву про отримання компенсації витрат в електронному вигляді, ознайомитися з нормативною базою, що регулює цей вид компенсації, та отримати відповіді на поширені питання – все на порталі Дія, посилання тут http://surl.li/bxuvd
Є інші питання сфери зайнятості? Телефонуйте, контакти тут http://surl.li/emipw
Роботодавцям Кіровоградщини до уваги: оновлено форми заяви про надання компенсації
Нагадаємо, що ця послуга призначена для компенсації роботодавцю витрат на оплату праці за кожну працевлаштовану особу з числа внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні.
Подати заяву на отримання компенсації роботодавець може подати онлайн або в найближчому центрі зайнятості.
Потрібна консультація? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування: контакти http://surl.li/pacfp або пишіть нам у Telegram-канал – t.me/dcz_kir
У якому розмірі надається роботодавцям компенсація при працевлаштуванні ВПО за неповністю відпрацьований місяць?
Нагадаємо, що за повністю відпрацьований внутрішньо переміщеною особою місяць розмір компенсації, що виплачується роботодавцеві, дорівнює розміру мінімальної заробітної плати (наразі це 7100 грн). Детальніше про розмір компенсації роботодавцю при працевлаштуванні внутрішньо переміщеної особи можна дізнатися у матеріалі, що був розміщений на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості 2 січня 2024 року http://surl.li/ovfyt
Якщо ж особа працювала неповний місяць, то розмір компенсації за відповідний період обчислюється шляхом ділення розміру мінімальної заробітної плати на кількість робочих днів місяця (або кількість годин у разі погодинного обліку робочого часу) та множення отриманого в результаті ділення розміру на кількість робочих днів (або кількість годин), за які надається компенсація витрат. Це врегульовано п. 3 Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 331 (із змінами, у тому числі внесеними постановою від 27 грудня 2023 року № 1390, що набрала чинності 30 грудня 2023 року).
Все про компенсацію витрат роботодавцю на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб на вебпорталі “Державні послуги онлайн - Дія” http://surl.li/bxuvd
У якому розмірі надається роботодавцям компенсація при працевлаштуванні ВПО з 1 січня 2024 року?
Нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 331 затверджено Порядок надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні (далі – Порядок).
Пунктом 3 Порядку (у редакції, що діяла протягом майже всього 2023 року) був передбачений щомісячний розмір компенсації 6700 грн (фіксована сума).
Урядовою постановою від 27 грудня 2023 року № 1390 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо врегулювання окремих питань зайнятості населення” (набрала чинності 30 грудня 2023 року) внесено зміни, серед іншого, до Порядку.
Вказані зміни також внесені до пункту 3 Порядку. Наразі, передбачено, що компенсація витрат надається у розмірі мінімальної заробітної плати, установленої законом.
Статтею 8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2024 рік” встановлено з 01 січня 2024 року розмір мінімальної заробітної плати 7100 грн. Відповідно й щомісячний розмір компенсації складає 7100 грн.
Примітка. Зазначеним Законом передбачено збільшення протягом 2024 року розміру мінімальної заробітної плати – з відповідної дати буде також збільшено розмір компенсації.
Інформація загального характеру про урядову постанову від 27 грудня 2023 року № 1390 була розміщена на сторінці обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook 01 січня 2024 року.
Закону України “Про Державний бюджет України на 2024 рік” за посиланням http://surl.li/odjwg
Все про компенсацію витрат роботодавцю на оплату праці за працевлаштування ВПО тут http://surl.li/bthud
Є питання сфери зайнятості? Контакти тут http://surl.li/emipw
Компенсація витрат роботодавця за облаштування робочого місця при працевлаштуванні осіб з інвалідністю: який граничний розмір у 2024 році?
Насамперед нагадаємо, що Порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 року № 893.
Компенсація виплачується в розмірі фактичних витрат роботодавця за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю, але не вище граничного розміру компенсації (пункт 5 Порядку).
Граничний розмір компенсації не може перевищувати 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому приймається рішення про її надання, для осіб з інвалідністю І групи, та 10 розмірів мінімальної заробітної плати – для осіб з інвалідністю ІІ групи.
Станом на 1 січня 2024 року розмір мінімальної заробітної плати складає 7100 грн. Відповідно в 2024 році граничний розмір компенсації щодо робочого місця для особи з інвалідністю І групи складає 106,5 тис. грн, щодо робочого місця для особи з інвалідністю ІІ групи – 71 тис. грн.
Все про компенсацію за облаштування робочих місць осіб з інвалідністю за посиланням http://surl.li/kqhrn
Ви роботодавець і у вас виникають питання, пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся, контакти тут http://surl.li/emipw Пишіть у Telegram-канал Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград https://t.me/dcz_kir
Разом долаємо бар’єри: усе про працевлаштування осіб з інвалідністю
Конфедерація роботодавців України розробила за сприяння Міжнародної організації праці практичний посібник для роботодавців «Працевлаштування осіб з інвалідністю», який має на меті кращу інтеграцію осіб з інвалідністю на робочі місця.
Посібник може слугувати практичною покроковою інструкцією з прикладами вирішення різних питань, пов’язаних з працевлаштуванням осіб з інвалідністю – від організації пошуку кандидатів на вакансії для працівників з інвалідністю та їх працевлаштування до встановлення робочого режиму та звільнення.
Також з метою оперативного інформування роботодавців щодо змін у сфері працевлаштування осіб з інвалідністю Конфедерацією роботодавців України було розроблено Платформу «РАЗОМ», на якій розміщений Посібник, кращі практики працевлаштування осіб з інвалідністю, аналітика, інформаційні матеріали, новини та законодавство щодо працевлаштування осіб з інвалідністю.
Працевлаштовуєте громадян з інвалідністю? Скористайтеся державною підтримкою
Ви роботодавець, який працевлаштував людину з інвалідністю та підготував для неї робоче місце? Завдяки урядовим ініціативам ви маєте можливість отримати компенсацію вартості облаштування такого місця. Це врегульовано Порядком надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 року № 893.
Необхідно наголосити, що головна мета такої державної підтримки – посилити зацікавленість роботодавців до працевлаштування людей з інвалідністю і, в свою чергу, надати можливість громадянам з інвалідністю повернутися до активної зайнятості та соціалізуватися.
Відтак роботодавець, який працевлаштував людину з першою або другою групою інвалідності та підлаштував під її потреби робоче місце, може отримати грошову компенсацію у сумі, що не перебільшує 100,5 тис. грн – за осіб з інвалідністю І групи та до 67 тис. грн – за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю ІІ групи.
Як отримати компенсацію, які документи та додаткові відомості необхідно подати роботодавцеві для отримання компенсації, які допоміжні засоби для облаштування робочого місця можна придбати, їх перелік, чи може бути відмовлено роботодавцю в наданні компенсації і які підстави? Відповіді на ці та інші поширені запитання, а також іншу корисну інформацію про компенсацію за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю отримайте за посиланням https://is.gd/KMCfoZ
Порядок надання роботодавцям компенсації тут http://surl.li/ljjdq
Ви роботодавець і у вас виникають запитання з реалізації зазначеного Порядку чи інші питання, пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування, контакти тут http://surl.li/emipw. Пишіть у Telegram-канал Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград https://t.me/dcz_kir
Маєте проблеми зору?Для збільшення розміру шрифта натисніть на клавіатурі одночасно
"Ctrl" і "+"