27100, м. Новоукраїнка, вул. Соборна, 59   e-mail: [email protected]
Про адміністраціюПро район Економіка Сільське господарство Соціальна сфера Контакти

Адміністративні послуги

Нормативно-правові акти

Звернення громадян

ЦНАП

Регуляторна політика

Державні закупівлі

Фінанси

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Громадська рада

Реагування на критику

Архітектура та ЖКГ

Інформація для виборців

Архів

Відкриті дані

Територіальні органи

Органи місцевого самоврядування

Європейський вибір

Запрошуємо до обговорення

 
 
Головна

НОВИНИ

 

Мінветеранів спільно з Червоний Хрест України впроваджує "Єдину ветеранську лінію"

 

Впровадження телефонної "Єдиної ветеранської лінії" є важливим кроком і складовою нової ветеранської політики на підтримку українських захисників і захисниць та їхніх рідних.

За телефоном 0 800 505 217 кваліфіковані фахівці нададуть консультацію з нагальних питань ветеранам і ветеранкам, членам їхніх сімей, а також родинам полеглих воїнів.

З яких питань можна звертатися?

 -- Психосоціальна підтримка

 -- Можливості отримання психологічної допомоги та підтримки

 -- Пільги

- учасникам бойових дій -особам з інвалідністю внаслідок війни -членам сімей загиблих

 -- Житлові питання

 -- Грошова допомога та компенсації

 -- Медичні питання

- можливості медичної реабілітація та лікування -встановлення факту отримання поранення

Працює "Єдина ветеранська лінія" щодня з 08:00 до 20:00 у тестовому режимі. Долучайтеся до тестування – ваші питання важливі!

 

Безпечно ТУТ. Якщо ви зіштовхнулись з сексуальним насильством, пов'язаним з конфліктом,

не мовчіть - зверніться по допомогу!

 

Безпечно ТУТ - контакти допомоги у випадку сексуального насильства,
пов'язаного з конфліктом.

Мінсоцполітики пропонує розширити перелік категорій ВПО, які можуть отримувати допомогу на проживання, а також подовжити терміни прийняття відповідних заяв.

Зокрема, йдеться про те, щоб право на виплати отримали:

● діти, які влаштовані в сім’ї патронатного вихователя; патронатні вихователі; діти, тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу (якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в такій сім'ї  менш як 9 444 грн);

● люди, старші за 55 років;

● люди з інвалідністю ІІІ групи (якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в сім'ї не перевищує 9 444 грн);

● люди, які доглядають за дитиною до 3 років або дитиною, яка потребує догляду, до 6 років;

● люди з тяжкими формами захворювання, яким не встановлено інвалідність;

● сім’ї, що мають дітей до 18 років та/або до 23 років, які є студентами денної або дуальної форми навчання в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.

Період подання заяв на перепризначення виплат для ВПО пропонується продовжити до 30 квітня 2024 р.

 

Перша частина ВПО, які мають право на продовження виплати допомоги ще на 6 місяців з березня 2024 року, отримали виплати за березень

 

З початку повномасштабної війни Україна підтримувала і продовжує підтримувати своїх громадян, які змушені були залишити власні домівки та стали внутрішньо переміщеними особами. Програма підтримки для ВПО є однією з найбільших в соціальній сфері.

З моменту запровадження виплати як швидкої допомоги всім внутрішньо переміщеним особам, Уряд коригував параметри допомоги на проживання. Зокрема, першочергово вона має підтримати під час воєнного стану людей, які не мають можливості працювати, доглядають дітей або важко хворих чи осіб з інвалідністю, не мають доходів або мають низькі доходи. Виплати допомагають людині пройти складний період пошуку житла, роботи, облаштування в новій громаді, налагодження життя.

З 1 березня 2024 року для тих внутрішньо переміщених осіб, які отримують допомогу від держави щонайменше 8 (а зазвичай - 12-24 місяці) продовжено ще на 6 місяців, але з урахуванням низки особливостей.

Зокрема, автоматично (без додаткового звернення) продовжено виплати для тих осіб, які втратили працездатність: пенсіонери, особи з інвалідністю 1 та 2 груп, тяжкохворі діти, а також для дітей, які стали сиротами або позбавлені батьківського піклування, а також батькам-вихователям і прийомним батькам.

15 березня виплату допомоги для таких ВПО було спрямовано автоматично. Сукупно, було спрямовано видатки на виплату допомоги для 671 тисячі осіб, на загальну суму 1,4 млрд грн.

Якщо ви належите до вищенаведених категорій і вам не було призначено автоматично - зверніться, будь ласка, до найближчого ЦНАП, або органу соціального захисту із заявою на призначення виплати.

Ще частина ВПО отримає виплати після подання нових заяв на виплату - це необхідно для того, аби призначення допомоги відбувалось з урахуванням складу сім’ї та доходів родини внутрішньо переміщених осіб. Нагадаємо, допомога на проживання для ВПО на додаткові 6 місяців здійснюється, якщо середній дохід на одну особу в такій родині складає менше ніж 9 444 грн.

Нарахування коштів для тих ВПО, які мають право на продовження виплат після подання заяви, відбудеться 21 або 28 березня, оскільки станом на даний момент управління соціального захисту населення ще продовжують опрацювання поданих заяв на виплату від громадян.

Якщо ви подали заяву на продовження виплати, кошти будуть зараховані вам до кінця місяця (у разі наявності права на продовження виплати). Ніяких додаткових дій вчиняти не потрібно.

Звертаємо увагу тих, хто ще не встиг подати заяву на перепризначення виплати: ви можете це зробити і зараз.

Крім того Мінсоцполітики ініціює продовження терміну подання заяв до 30 квітня. Відповідно, навіть якщо заява на виплати буде подана в кінці квітня, кошти родині надійдуть за березень і квітень включно.

Нагадуємо, що Мінсоцполітики за результатами обговорення з регіонами, пропонує уточнити категорії тих, хто, перебуваючи у складному становищі, має право отримувати виплати. Зокрема додати осіб передпенсійного віку, тих, хто доглядає дітей до 3-х або до 6-ти років, дітям та вихователям з патронатних сімей та ін. (детальніше – в нашому релізі)

Звертаємо увагу, що сам розмір виплат залишився без змін:

2 тис грн - на одну дорослу особу, яка стала внутрішньо переміщеною особою;

3 тис грн - на одну дитину або особу з інвалідністю-ВПО.

Тобто сім’я з 4-х ВПО (двоє дорослих і двоє дітей) загалом отримує від держави 10 тис. грн допомоги щомісяця (без врахування інших допомог).

Крім того, для запровадження більш адресної підтримки родин внутрішньо переміщених осіб, які оплачують оренду житла, Мінсоцполітики розробило новий інструмент - субсидію на оренду житла для ВПО, яка враховуватиме відмінності у розмірі вартості житла, залежно від регіону країни. Запровадження субсидії на оренду житла планується найближчим часом.

 

Про соціальну послугу – влаштування до будинку інтернату

В районі забезпечується надання соціальних послуг особам з інвалідністю, особам похилого віку, та особам, які страждають на психічні розлади.

Порядок влаштування громадян в інтернатні заклади, визначений постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 №587 (зі змінами), а самі послуги надаються відповідно до стандартів, затверджених Міністерством соціальної політики України.

Для отримання соціальних послуг особа, яка потребує соціальних послуг, подає уповноваженому органу за місцем свого проживання/перебування заяву про надання соціальних послуг, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики, разом з відповідними документами, зазначеними в Порядку організації надання соціальних послуг, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 №587 (зі змінами).

Інтернат може надавати соціальні послуги як за плату (зокрема, з установленням диференційованої оплати), так і безоплатно.

До інтернату на повне державне утримання безоплатно приймаються:

- особи з інвалідністю I групи;

- особи з інвалідністю з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування;

- громадяни похилого віку, особи з інвалідністю II-III груп, середньомісячний сукупний дохід яких становить менше двохпрожиткових мінімумів для непрацездатних осіб.

Громадяни похилого віку, особи з інвалідністю II-III груп, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує два прожиткових мінімуми, але не перевищує чотирьох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, влаштовуються до інтернату та отримують соціальні послуги з установленням диференційованої плати відповідно до Порядку установлення диференційованої плати за надання соціальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 червня 2020 року № 429.

Якщо середньомісячний сукупний дохід громадян похилого віку, осіб з інвалідністю II-III груп перевищує чотири прожиткових мінімуми, такі особи влаштовуються до інтернату за умови оплати послуг.

Приймання до будинку-інтернату здійснюється за путівкою Департаменту соціального захисту населення обласної військової адміністрації.

 

Нова ветеранська політика – серед головних напрямів Плану пріоритетних дій Уряду на 2024 рік

 

Нова державна ветеранська політика визначена серед головних напрямків Плану пріоритетних дій Уряду на 2024 рік, який затверджено під час засідання Кабінету Міністрів України 16 лютого.

Як зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, це один із ключових документів для роботи Кабінету Міністрів та центральних органів виконавчої влади.

“План дій Уряду – це про те, як зробити Україну сильнішою, як посилити нашу армію, забезпечити стійкість економіки, наблизити перемогу та продовжити відновлення”, – зазначив Денис Шмигаль.

План дій Уряду містить майже 450 завдань. Це законопроекти, програми, постанови.

Відповідно до документу, Мінветеранів визначено відповідальним за виконання 12 пунктів цього Плану, серед яких є:

- розроблення законопроєкту про основні засади державної ветеранської політики;

- надання підтримки ветеранам війни та членам їх сімей шляхом запровадження на всій території України інституту помічника ветерана у системі переходу від військової служби до цивільного життя;

- автоматизації процесів отримання інформації для надання статусу члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України та особи з інвалідністю внаслідок війни;

- завершення відновлення сучасного центру психологічної допомоги та адаптації для ветеранів війни, членів їх сімей у смт Бородянці з унікальною науково-практичною складовою та надання цим центром послуг з психологічної допомоги;

- забезпечення житлом ветеранів війни, осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України;

- надання безоплатної психологічної допомоги ветеранам війни та членам їх сімей;

- запровадження експериментального проєкту щодо розвитку системи рекреаційного відновлення ветеранів війни;

- розвиток адаптивних видів спорту для ветеранів війни;

- проєктування та будівництво Національного військового меморіального кладовища;

- розвиток та підтримка підприємницьких ініціатив серед ветеранів війни та членів їх сімей.

 

Національною соціальною сервісною службою України протягом 2023 року розроблено інформаційні пам’ятки з питань запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми та дискримінації за ознакою статі, які розміщено за наступними посиланнями:

 

Інформаційна пам'ятка щодо запобігання та протидії домашньому насильству;

Пам'ятка: сексуальне насильство, пов'язане з конфліктом

Інформаційна пам'ятка щодо запобігання випадкам дискримінації за ознакою статі.

 

Куди звернутися?

 

Медична допомога: 103

Національна поліція України: 102

Урядова лінія з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насильству: 15 47

Офіс Генерального прокурора: +38 096 755 02 40

Безоплатна правнича допомога: 0 800 213 102

«Гаряча лінія» Уповноваженого з прав людини: +38 044 253 75 89 або 0 800 501 720

Національна «Гаряча лінія» з попередження домашнього насильства 0800 500 335 або 116 123

Національна дитяча «Гаряча лінія» Центру «Ла Страда Україна» 0800 500 333.

 

Нова ветеранська політика – серед головних напрямів Плану пріоритетних дій Уряду на 2024 рік

 

Нова державна ветеранська політика визначена серед головних напрямків Плану пріоритетних дій Уряду на 2024 рік, який затверджено під час засідання Кабінету Міністрів України 16 лютого.

Як зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, це один із ключових документів для роботи Кабінету Міністрів та центральних органів виконавчої влади.

“План дій Уряду – це про те, як зробити Україну сильнішою, як посилити нашу армію, забезпечити стійкість економіки, наблизити перемогу та продовжити відновлення”, – зазначив Денис Шмигаль.

План дій Уряду містить майже 450 завдань. Це законопроекти, програми, постанови.

Відповідно до документу, Мінветеранів визначено відповідальним за виконання 12 пунктів цього Плану, серед яких є:

- розроблення законопроєкту про основні засади державної ветеранської політики;

- надання підтримки ветеранам війни та членам їх сімей шляхом запровадження на всій території України інституту помічника ветерана у системі переходу від військової служби до цивільного життя;

- автоматизації процесів отримання інформації для надання статусу члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України та особи з інвалідністю внаслідок війни;

- завершення відновлення сучасного центру психологічної допомоги та адаптації для ветеранів війни, членів їх сімей у смт Бородянці з унікальною науково-практичною складовою та надання цим центром послуг з психологічної допомоги;

- забезпечення житлом ветеранів війни, осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України;

- надання безоплатної психологічної допомоги ветеранам війни та членам їх сімей;

- запровадження експериментального проєкту щодо розвитку системи рекреаційного відновлення ветеранів війни;

- розвиток адаптивних видів спорту для ветеранів війни;

- проєктування та будівництво Національного військового меморіального кладовища;

- розвиток та підтримка підприємницьких ініціатив серед ветеранів війни та членів їх сімей.

 

ДЕЯКІ питання

при розгляді документів щодо надання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сімї загиблого (померлого) відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

 

Встановлення статусів та видача «Посвідчення особи внаслідок війни» та «Член сімї загиблого (померлого) Захисника України» регулюється:

Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; 

● Порядком надання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08 вересня 2015 року №685 (зі змінами від 07.07.2023);

Порядком надання статусу члена сімї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України», затвердженим постановою Кабінетом Міністрів України від 23.09.2015 №740 (зі змінами від 07.07.2023);

Положенням про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.1994 № 302.

 

Що важливо при отриманні статусу особи з інвалідністю внаслідок війни?

 

Підставою для надання особам статусу особи з інвалідністю внаслідок війни є:

- довідка медико-соціальної експертної комісії про групу та причину інвалідності;

- документи про безпосередню участь особи, яка захищала незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та брала безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, довідка за формою згідно з додатком 6 до Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413.

 Пунктом 121 порядку видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 року №302 зазначено, що у разі встановлення учаснику бойових дій статусу згідно із статтею 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» видане раніше «Посвідчення учасника бойових дій» вилучається та залишається на зберіганні в органі соціального захисту населення за місцем реєстрації громадянина з повідомленням органу, який видав таке посвідчення.

 

Які особливості надання статусу члена сімї загиблого?

 

Підставами для надання статусу члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України, є: 

- свідоцтво про смерть (копія) або повідомлення про загибель особи;

- документи про безпосередню участь особи, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брала безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, і загинула (пропала безвісти), померла внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, під час безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, у забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, довідка про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, за формою визначеною Порядком встановлення факту безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, деяких категорій осіб відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07 липня 2023 року №685.

- постанова штатної військово-лікарської комісії відповідного військового формування;

- документи, що встановлюють родинні стосунки.

Рішення про надання статусів приймається органом соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання у місячний строк з дати подання документів.

 

ЩО НЕОБХІДНО ЗНАТИ

про забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення

 

Механізм безоплатного забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) визначений Порядком забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані такі засоби, їх переліку, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 року №321 (у редакції від 07 грудня 2023 року).

 Особи забезпечуються засобами реабілітації або отримують компенсацію за самостійно придбані засоби. За бажанням особи можуть самостійно придбати засоби реабілітації, призначені їм відповідно до показань, та отримати компенсацію в межах граничної ціни на відповідний засіб реабілітації, затвердженої Мінсоцполітики.

 Як отримати компенсацію за придбання засобів реабілітації?

Особам з інвалідністю I і II груп з порушеннями зору та законним представникам дітей з інвалідністю з порушеннями зору виплачується компенсація за придбання таких засобів реабілітації:

диктофона - для осіб з інвалідністю з порушеннями зору та дітей з інвалідністю з порушеннями зору віком від 14 років;

електронного годинника - для осіб з інвалідністю з порушеннями зору та дітей з інвалідністю з порушеннями зору віком від шести років;

механічного годинника - для осіб з інвалідністю з порушеннями зору та дітей з інвалідністю з порушеннями зору віком від 14 років;

аудіоплеєра - для осіб з інвалідністю з порушеннями зору та дітей з інвалідністю з порушеннями зору віком від шести років;

мобільного телефону - для осіб з інвалідністю з порушеннями зору та дітей з інвалідністю з порушеннями зору віком від шести років;

пристрою для визначення рівня рідини - для осіб з інвалідністю з порушеннями зору та дітей з інвалідністю з порушеннями зору віком від шести років;

палиці тактильної (білої тростини) - для осіб з інвалідністю I групи з порушеннями зору та дітей з інвалідністю з порушеннями зору віком від шести років.

Строк звернення за компенсацією не може перевищувати шести місяців з дати, зазначеної в розрахунковому документі, а в період воєнного стану - 12 місяців.

 Хто дає показання на забезпечення засобами реабілітації?

Показання для забезпечення засобами реабілітації визначаються висновком про необхідність забезпечення особи з обмеженнями повсякденного функціонування допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) (далі - висновок) за формою згідно з додатком, який формується одним із таких суб’єктів:

- медико-соціальною експертною комісією (далі - МСЕК) на підставі індивідуальної програми реабілітації;

- лікарсько-консультативною комісією (далі - ЛКК) (для дітей з інвалідністю - на підставі індивідуальної програми реабілітації);

- військово-лікарською комісією (далі - ВЛК) на підставі довідки.

Куди звертатися для забезпечення засобами реабілітації?

Облік осіб, які мають право на безоплатне забезпечення засобами реабілітації або на виплату компенсації, ведеться в банку даних (ЦБІ) шляхом формування електронної особової справи особи (далі - електронна особова справа).

Заява про забезпечення засобом реабілітації (виплату компенсації) у паперовій або електронній формі може бути подана:

- до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської, районної у місті (в разі її утворення) ради (далі - органи соціального захисту населення);

- до уповноваженої посадової особи з питань соціального захисту виконавчого органу сільської, селищної, міської ради (далі - виконавчий орган);

- до центру надання адміністративних послуг (далі - центр);

- через електронний кабінет особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи (далі - електронний кабінет особи) у банку даних;

- через Єдиний державний вебпортал електронних послуг (за наявності технічної можливості);

- до територіального відділення Фонду.

Які функції виконує орган соціального захисту населення, виконавчий орган, центр, територіальне відділення Фонду?

1) сканує документи, визначені пунктом 12 цього Порядку;

2) інформує особу або її законного представника (з наданням відповідних матеріалів) щодо:

- переліку суб’єктів господарювання (із зазначенням їх контактних даних, до яких особи або їх законні представники можуть звернутися з питань забезпечення засобами реабілітації або їх ремонту);

- механізму забезпечення засобами реабілітації та отримання компенсації;

3) надає інформацію щодо електронного кабінету особи, його функціоналу та офіційного веб-сайту Мінсоцполітики.

Після подання заяви про забезпечення засобом реабілітації чи виплати компенсації та пакету необхідних документів, визначених пунктом 12 цього Порядку, сформована електронна особова справа в банку даних опрацьовується протягом трьох робочих днів територіальним відділенням Фонду за зареєстрованим/задекларованим місцем проживання (перебування) особи, формують в електронній особовій справі електронне направлення на первинне забезпечення засобами реабілітації (виплату компенсації), про що невідкладно (не пізніше ніж протягом трьох робочих днів) повідомляють особі або її законному представнику через орган соціального захисту населення, виконавчий орган, центр, технічні засоби електронної комунікації (зазначені у заяві про забезпечення засобом реабілітації (виплату компенсації), через електронний кабінет особи або через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.

Питання - відповіді

 

1. Які категорії ВПО продовжать автоматично отримувати виплати на проживання з 1 березня?

З 1 березня 2024 року виплати для ВПО буде продовжено для більшості нинішніх отримувачів виплат – тих ВПО, які належать до найбільш вразливих категорій громадян.

Так, з 1 березня виплати автоматично продовжуються ще на 6 місяців для категорій ВПО, які не мають можливості працювати, а саме:

- для пенсіонерів, у яких на 1 січня 2024 року розмір пенсії не перевищує 9 444 грн (чотири прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність);

- осіб з інвалідністю I чи II групи, дітей з інвалідністю віком до 18 років, дітям, хворим на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність;

- дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа віком до 23 років (зокрема, таким, які перебувають у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях), а також батьків-вихователів і прийомних батьків.

Звертаємо увагу, що у разі, якщо вам не було автоматично продовжено виплату допомоги, проте ви належите до однієї із зазначених категорій, ви можете звернутись до органу соціального захисту з підтвердними документами.

2. Хто з ВПО може звернутися за продовженням виплат із заявою?

За заявою допомога продовжуватиметься:

- для непрацюючих осіб працездатного віку, які здійснюють догляд за дитиною до 14 років,

- та для сімей у яких, виховується троє і більше дітей віком до 18 років, всі діти проживають в сім’ї і не виховуються в інтернатних закладах.

При цьому фактичним місцем проживання такої сім’ї є території, на яких ведуться або можливі бойові дії.

Або якщо така сім’я проживає в умовно безпечних регіонах України, проте в цих населених пунктах немає можливості віддати дитину до дитячих садочків, а навчання у школі відбувається в форматі онлайн або в змішаному форматі (офлайн та онлайн).

Також за заявою допомога продовжується:

- якщо непрацююча особа працездатного віку зареєструвалася в центрі зайнятості як безробітна або як така, що шукає роботу, і при цьому у сім’ї діти навчаються он-лайн.

Також мають право на допомогу на 6 міс. за заявою сім’ї, у складі яких є:

- непрацююча працездатна особа, яка на дату звернення за допомогою зареєструвалася в центрі зайнятості як безробітна або як така, що шукає роботу, зокрема для отримання ваучера на навчання, але ще не працевлаштувалася;

- діти, які відвідують заклади дошкільної освіти та/або навчаються у закладах загальної середньої освіти, та/або діти, які навчаються в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.

Також право на продовження виплати ще на 6 міс. за заявою мають особи:

- якщо у складі сім’ї є особа, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, або особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особою, яка досягла 80-річного віку, за дитиною, хворою на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність, що підтверджується документально.

- коли у складі сім’ї є працездатні особи, які працюють, провадять підприємницьку діяльність/незалежну професійну діяльність, зокрема, які протягом попередніх шести місяців отримання допомоги працевлаштувалися, зареєструвалися як фізична особа - підприємець та розпочали відповідну діяльність або отримали допомогу на здобуття економічної самостійності/мікрогрант/грант на створення або розвиток власного бізнесу/ваучер на навчання, та у складі сім’ї є діти віком до 14 років.

В усіх зазначених вище випадках допомога призначатиметься на всіх осіб з числа внутрішньо переміщених осіб у такій сім’ї, але інші непрацюючі працездатні особи із складу сім’ї (крім одного отримувача допомоги) зобов’язані зареєструватися в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, зокрема для отримання ваучера на навчання, або розпочати діяльність.

У разі невиконання такої умови виплата допомоги припиняється через місяць.

Також право на продовження виплати ще на 6 міс. за заявою мають наступні категорії:

- малолітня дитина, яка прибула без супроводу законного представника за заявою особи, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах;

- вагітна жінка після 30-го тижня вагітності (27-го тижня вагітності — для жінок, яких віднесено до I—IV категорій осіб, постраждалих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС), що підтверджується інформацією з Реєстру медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я;

- особа, яка втратила працездатність, але не має права на пенсійну виплату та /або отримує державну соціальну допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю” або Закону України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю” (крім осіб з інвалідністю І та ІІ групи), якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в такій сім’ї за останні три місяці не перевищує чотирьох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

Звертаємо увагу, що виплата допомоги цим трьом вище переліченим категоріям може призначатися ще на один (другий) шестимісячний період, теж після подання відповідної заяви.

Важливо: ВПО, які отримували допомогу та відмовилися від неї, або яких було знято з обліку як ВПО через те, що вони повернулись до покинутого місця проживання, але знову були змушені з нього виїхати, та яких повторно взято на облік, також можуть знову звернутись за призначенням допомоги.

3. Куди необхідно звернутись за продовженням виплат?

До органу соціального захисту населення або ЦНАПу.

4. Які документи необхідно підготувати?*

Необхідно заповнити заяву встановленого зразка та подати документи, які підтверджують вашу приналежність до тієї чи іншої категорії. Більшість інформації наявна в державних інформаційних системах, проте може виникнути необхідність подати якісь з підтверджуючих документів.

Наприклад, це може бути:

- довідка про доходи (може бути додана, якщо необхідно підтвердити, що дохід в сім’ї менше, ніж 9 444 грн на людину)

- або документ про склад сім’ї або свідоцтва про народження дітей (щоб засвідчити, що їх в сім’ї троє і більше)

- або документ з місця роботи, трудову книжку чи свідоцтво про реєстрацію ФОП (якщо потрібно підтвердити працевлаштування чи самозайнятість)

- або довідку про те, що в садочку немає вільних місць чи у школі навчання проводиться в онлайн або змішаному форматі (якщо необхідно підтвердити, що через це мати/батько не може працювати)

- або довідку від МСЕК (для підтвердження інвалідності особи, або особи за якою здійснюється догляд, акт догляду тощо )

- довідку, що член сім’ї є військовослужбовцем (для коректного підрахунку доходу в родині)

При собі варто мати паспорт та ідентифікаційний код.

* Перелік документів вказаний для прикладу та не є вичерпним (в окремих випадках можуть бути необхідні інші документи).

**Деяка інформація може бути вже наявна в інформаційних системах (наприклад якщо особа здійснює догляд за дитиною з інвалідністю і отримує допомогу) у таких випадках не потрібно нести додаткові документи та підтвердження

5. Чи отримуватимуть виплати мами, що знаходяться у відпустці по догляду за дитиною?

Так, отримують, як особи, що здійснюють догляд за дитиною до 6 років, при цьому ставати на облік в ЦЗ не є обов’язковим, достатньо свідоцтва про народження .

6. Чи збережеться виплата одиноким батькам-ВПО?

Так, на загальних підставах, тобто якщо ці особи відповідають критеріям призначення допомоги (див. пункти 1,2).

7. Чи має право на виплату особа, яка перебувала за кордоном тривалий період і повернулась в Україну?

Так, має право на загальних підставах, тобто якщо відповідає критеріям призначення допомоги (критерії пунктів 7-1, 8 Порядку для тих, хто звертається вперше; або п. 13-1 - 13-4 – якщо звертається НЕ вперше).

8. Чи мають право на продовження виплати особи, у яких зруйноване житло?

Особи в яких зруйноване житло, мають право на продовження виплати на загальних підставах, тобто якщо ці особи відповідають критеріям призначення допомоги (див. пункти 1,2).

9. Якщо розмір пенсії у пенсіонера менше 9 444, але він працює і отримує заробітну плату. Чи має він право на виплату?

Так, виплата повинна бути продовжена автоматично, якщо цього не відбулось, треба звернутись із заявою до органу соцзахисту, або ЦНАП, адже наявність/відсутність заробітної плати у пенсіонера не впливає на призначення виплати для ВПО.

10. Якщо в родині одна дитина вчиться офлайн, а одна – онлайн, на скількох дітей призначатиметься допомога?

Якщо в родині одна дитина вчиться офлайн, а одна –онлайн, допомога призначається на всю сім’ю.

11. Чи має кожен член сім’ї подавати заяву окремо?

Ні, допомога призначається на сім’ю або на осіб з її складу.

12. Якщо в родині два пенсіонери, один отримує пенсію менше 9 444, а інший – більше, чи буде призначена виплата?

У такому випадку виплата призначається пенсіонеру, у якого пенсія – менше 9 444 грн, призначення виплати повинно відбутись автоматично. Якщо пенсія більше більше 9 444 грн, – не призначається.

 

Про можливість використання електронних серверів для призначення за отриманням різних видів державної допомоги

 

Держава продовжує цифрову трансформацію соціальної сфери, що покликана спростити процедури оформлення різних видів соціальної допомоги. Таким чином, створюються умови, щоб процес був максимально доступним та комфортним для людей.

В результаті таких дій вже створено і функціонують такі електронні сервіси для звернень за державною підтримкою:

електронна послуга на сайті Міністерства соціальної політики України:
 https://e-services.msp.gov.ua/
- для подання заяви на призначення допомоги при народженні дитини;

електронні послуги на Порталі Дія:
 https://diia.gov.ua/services/categories/gromadyanam/pensiyi-pilgi-ta-dopomoga - для подання заяв на призначення:

- допомоги при народженні дитини;

- допомоги на дитину одинокої матері;

- допомоги при усиновленні дитини;

- допомоги на дітей, хворих на тяжкі захворювання та яким не встановлено інвалідність;

- допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;

електронна комплексна послуга Є-малятко на Порталі Дія:
 https://diia.gov.ua/services/yemalyatko - для подання заяв на надання комплексу послуги при народженні дитини, у тому числі призначення:

- допомоги при народженні дитини;

- допомоги на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях;

- грошової компенсації вартості натуральної допомоги “пакунок малюка”;

електронні послуги у застосунку Дія - для формування довідки внутрішньо переміщеної особи.

 

Алгоритм продовження виплат на проживання для ВПО з 1 березня 2024

 

1. Ви проживаєте на тимчасово окупованій території?

Якщо так - виплати не призначаються

Якщо ні - див. питання 2

2. Чи належите ви до осіб, що здійснювали суттєві витрати або мають у власності житлове приміщення, розташоване в інших регіонах, ніж ті, з яких виїхали (які не є окупованими і не ведуться бойові дії)? (перелік витрат визначений Постановою КМУ № 332, додається)

Якщо так – виплати не призначаються

Якщо ні - див. питання 3

3. Чи ви отримували виплати на 1 лютого 2024 р.?

Якщо так – див. питання 4

Якщо ні - перевірте, чи ви належите до категорій, яким виплати продовжуються. Якщо належите, – ви маєте право подати заяву про призначення виплат.

4. Чи належите ви до наступних категорій?

- категорії ВПО, які не мають можливості працювати, а саме:

- пенсіонери, у яких станом на 1 січня 2024 року розмір пенсії не перевищує 9 444 грн (чотири прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність);

- особи з інвалідністю I чи II групи, дітей з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворих дітей (детальний перелік – у постанові);

- дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа віком до 23 років, а також батьків-вихователів і прийомних батьків.

● якщо ви пенсіонер і отримуєте пенсію більшу за 9 444 грн – виплата не продовжується.

● якщо ви пенсіонер і отримуєте пенсію меншу за 9 444 грн – виплата продовжується на 6 місяців.

● якщо ви особа з інвалідністю I чи II групи, або мова йде про дитину з інвалідністю до 18 років, тяжкохвору дитину (детальний перелік) – виплата продовжується на 6 місяців.

● якщо ви батьки-вихователі чи прийомні батьки або мова йде про дітей-сиріт, дітей, які позбавлені батьківського піклування, осіб з їх числа віком до 23 років – виплата продовжується на 6 місяців

 

Зміни в законодавстві

З метою забезпечення дієвої підтримки внутрішньо переміщених осіб, у тому числі їх інтеграцію у приймаючі громади, стимулювання непрацюючих внутрішньо переміщених осіб працездатного віку до працевлаштування 26 січня 2024 року Урядом прийнято постанову про продовження виплат на проживання для ВПО та “пом’якшено” умови надання допомоги малозабезпеченим сім’ям.

Виплату допомоги всім ВПО, які отримували її до 1 лютого 2024 року, буде продовжено автоматично (без додаткового звернення) до 1 березня 2024 року.

Нарахування коштів для виплати допомоги у лютому 2024 року здійснюватиметься у звичному режимі — до 14 числа — основне нарахування та до 27 числа — додаткове нарахування.

Крім того, з 1 березня 2024 року виплати для ВПО буде продовжено для більшості нинішніх отримувачів виплат – тих ВПО, які належать до найбільш вразливих категорій громадян.

Так, з 1 березня виплати автоматично продовжуються ще на 6 місяців для категорій внутрішньо переміщених осіб, які не мають можливості працювати, а саме:

для пенсіонерів, у яких станом на 1 січня 2024 року розмір пенсії не перевищує 9 444 грн. (чотири прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність);

осіб з інвалідністю I чи II групи, дітей з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворих дітей, яким не встановлено інвалідність та підтверджено відповідною довідкою, за формою затвердженою МОЗ;

дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа віком до 23 років, а також батьків-вихователів і прийомних батьків.

Також, значна кількість внутрішньо переміщених осіб також зможуть отримати продовження виплат ще на 6 місяців, після подання нової заяви на виплату допомоги.

Звертатись по перепризначення допомоги для ВПО з 1 березня родини можуть вже починаючи з 1 лютого 2024 року. Тим, хто відповідає критеріям Постанови, і хто звернеться з новою заявою у лютому - березні 2024 допомога призначатиметься і виплачуватиметься, починаючи з 1 березня 2024 року.

 

Сучасні види реабілітації для ветеранів ЗСУ та постраждалих від війни.

 

На війні в Україні багато її героїв отримують поранення різного ступеня важкості. Звичайно, їм надається перша медична допомога та лікування у військових госпіталях та спеціалізованих медичних закладах. Але дуже важливе значення має також і наступна реабілітація військовослужбовців для повного відновлення їх функцій та можливості повноцінно працювати й жити в суспільстві. Мається на увазі не лише фізична і психологічна реабілітація, але і повноцінне повернення з війни у мирне життя. Які види реабілітації існують сьогодні?

Фізична реабілітація

Після лікування в госпіталі військовослужбовці стикаються з проблемою відновлення своєї функціональності. Фізична реабілітація військовослужбовців після поранень потребує тривалого часу, який може тривати від 1-2 до 5-6 місяців і більше. Таке реабілітаційне лікування спрямоване на відновлення організму після завершення гострого періоду та часто дозволяє уникнути первинної інвалідності чи перешкодити подальшому погіршенню стану. Адже наслідки поранень та тривала прикутість до ліжка з обмеженням рухливості призводять до атрофії та ослаблення м’язів, формуються контрактури, які не дають можливості повноцінно рухатись. Це дуже важливе завдання, без якого неможливе повноцінне повернення військовослужбовця до мирного життя.

Більшість сучасних реабілітаційних центрів для військових та ветеранів війни створено на базі шпиталів та лікарень. Безпосередньо в Кіровоградській області є КНП «Обласний клінічний госпіталь ветеранів війни Кіровоградської обласної ради», КЗ «Знам’янська обласна бальнеологічна лікарня».

Завдяки допомозі експертів та волонтерів з-за кордону, в сучасних центрах встановили новітніші системи реабілітації - ерготерапії (відновлення втрачених рухових навичок у побуті), кінезотерапії (метод лікування рухом та навантаженнями), зали ЛФК з тренажерами та інші.

Психологічна реабілітація

Повномасштабної і правильної психологічної реабілітації воїнів в Україні сьогодні немає. Наразі державна психологічна допомога для ветеранів ЗСУ передбачена у двох варіантах:

у військовому госпіталі у випадку поранення.

через сімейного лікаря, який дасть скерування до психолога.

Тому тисячі бійців повертаються у мирне життя без адаптаційного періоду - після пережитих жахів, з поламаною психікою, нічними кошмарами і нездатністю продовжувати звичайне життя, і часто їх історії закінчуються цілковитим розчаруванням у всьому, що відбувається навколо. Як підсумок – безліч бійців з надломленої психікою, які можуть стати новим "втраченим поколінням". Саме тому зараз держава активно створює реєстр фахівців, які надаватимуть психологічну допомогу. Також психологічна реабілітація успішно налагоджується психологами на волонтерських засадах - з перших днів війни в мережі існує безліч пабліків, що надають допомогу онлайн, безкоштовно і анонімно.

Соціальна реабілітація

Мирне життя з головою занурює воїна до бюрократичних лабіринтів країни. Тепер ветерану треба думати, як оформити документи учасника бойових дій, як знайти роботу, щоб утримувати сім’ю. І найголовніше питання – як вливатися та жити у суспільстві тих, хто не воював.

Громади району на місцевому рівні розробляють програми підтримки військовослужбовців, щоб допомогти їм повернутися до громадянського життя. Зараз вже створено ветеранські хаби для надання всебічної соціальної підтримки.

Освітня реабілітація

Важливою складовою переходу військових на цивільну кар’єру є здобуття нових вмінь та навичок. Саме для цього Міністерство у справах ветеранів підписало меморандум з вищими навчальними закладами, де ветерани можуть здобувати цивільну спеціальність. Також існує багато курсів та освітніх програм онлайн, які зараз є безкоштовними для українців.

Управлінням соціального захисту Новоукраїнської районної військової адміністрації надається профорієнтаційна послуга навчання водіїв автотранспортних засобів та інших професій за бажанням військовослужбовців та членів їх сімей .

Бізнес-реабілітація

Уряд України активно надає підтримку ветеранському підприємництву. Для українських захисників та захисниць передбачена програма з підтримки ветеранського бізнесу. Зокрема, мова йде про менторські програми, які скеровані на те, щоб навчити військовослужбовців проєктній діяльності та як правильно подаватися на ті чи інші грантові програми. Також держава надає гранти на бізнес.

Кіровоградський обласний центр зайнятості - https://kid.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy

НОВІ РОЗМІРИ СОЦІАЛЬНИХ ВИПЛАТ З 01.01.2024.

 

Відповідно до закону «Про державний бюджет на 2024 рік», який набув чинності з 1 січня 2024 року, підвищилася мінімальна заробітна плата до 7,1 тис. грн..

Зріс і розмір прожиткового мінімуму. Тепер він становить:

- Прожитковий мінімум на одну особу– 2 920 грн

- для працездатних осіб – 3 028 грн

- для дітей віком до 6 років – 2 563 грн

- для дітей віком від 6 до 18 років – 3 196 грн

- для осіб, які втратили працездатність – 2 361 грн

Від прожиткового мінімуму залежить розмір окремих видів державної допомоги.

Зокрема, допомога при народженні дитини в Україні становить 41 280 грн. Нагадаємо, що одноразова виплата становить 10 320 грн, далі по 860 грн щомісяця протягом трьох років.

Грошовий еквівалент бебі-боксу з січня становить 7 689 грн.

Допомога у зв'язку з вагітністю та пологами для непрацюючих жінок, зареєстрованих у центрі зайнятості, у 2024 році складе 757 грн. на місяць (25% від розміру прожиткового мінімуму).

Максимальний розмір допомоги на дітей одиноким матерям:

- для дитини до 6 років – 2 563 грн

- для дитини від 6 до 18 років – 3 196 грн

- для дитини від 18 до 23 років за умови навчання– 3 028 грн

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування:

- до 6 років – 6 407,5 грн (2,5 прожиткових мінімуми);

- дитина до 6 років з інвалідністю – 8 970,5 грн. (3,5 прожиткових мінімуми);

- від 6 до 18 років – 7 990 грн;

- дитина з інвалідністю від 6 до 18 років – 11 186 грн.

Соціальна допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною:

- до 6 років – 5 126 грн

- від 6 до 18 років – 6 392 грн

Тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів:

Максимальний:

*на дітей віком до 6 років – 2 563,00 грн

*від 6 до 18 років 3 196,00 грн;

Гарантований:

*на дітей віком до 6 років – 1 281,50 грн

*від 6 до 18 років – 1 598,00 грн;

Допомога малозабезпеченим сім'ям

Рівень забезпечення прожиткового мінімуму для призначення допомоги у 2024-му становитиме:

- для працездатних осіб – 1 665,4 грн (55% прожиткового мінімуму);

- для осіб, які втратили працездатність та осіб з інвалідністю – 2 361 грн (100% прожиткового мінімуму)

- для дітей віком до 6 років – 3 588,2 грн (140% прожиткового мінімуму);

- для дітей віком від 6 до 18 років – 4 474,4 грн

- для осіб віком від 18 до 23 років (за умови навчання) – 4 239,2 грн

 Щомісячна грошова допомога особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу

Розмір визначається як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім’ї та середньомісячним сукупним доходом за останні шість місяців. Проте вона не може бути більшою за прожитковий мінімум на одну особу. Тобто максимальний розмір допомоги становитиме 2 920 грн.

Державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю впродовж усього 2024 року буде такою:

- особам з інвалідністю з дитинства І групи підгрупи А з надбавкою на догляд – 8 044,7 грн

- особам з інвалідністю з дитинства І групи підгрупи Б з надбавкою на догляд – 4 722 грн

- особам з інвалідністю з дитинства ІІ групи – 2 361 грн.

- одиноким особам з інвалідністю з дитинства ІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду з надбавкою на догляд – 3 659,55 грн

- особам з інвалідністю з дитинства ІІІ групи – 2 361 грн

- одиноким особам з інвалідністю з дитинства ІІІ групи, які за висновком МСЕК потребують постійного стороннього догляду з надбавкою на догляд – 3 187,35 грн

- на дітей з інвалідністю до 18 років – 2 361 грн

- на дітей з інвалідністю до 6 років з надбавкою на догляд – 2 934,2 грн

- на дітей з інвалідністю підгрупи А до 6 років з надбавкою на догляд – 6 778,7 грн

- на дітей з інвалідністю від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 3 250,7 грн

- на дітей з інвалідністю підгрупи А від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 8 044,7 грн

- на дітей з інвалідністю до 18 років, захворювання яких пов'язане з Чорнобильською катастрофою – 2 479,05 грн

- на дітей з інвалідністю до 6 років, захворювання яких пов'язане з Чорнобильською катастрофою з надбавкою на догляд – 3 760,55 грн

- на дітей з інвалідністю підгрупи А, захворювання яких пов'язане з Чорнобильською катастрофою до 6 років із надбавкою на догляд – 7 605,05 грн

- на дітей з інвалідністю, захворювання яких пов'язане з Чорнобильською катастрофою від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 4 077,05 грн

- на дітей з інвалідністю підгрупи А, захворювання яких пов'язане з Чорнобильською катастрофою від 6 до 18 років із надбавкою на догляд – 8 871,05 грн

Зазначимо, що розмір державної соціальної допомоги на дітей з інвалідністю віком до 18 років, інвалідність яких пов’язана з пораненням чи іншим ушкодженням здоров’я від вибухонебезпечних предметів, з урахуванням всіх надбавок, підвищень та інших доплат, у тому числі передбачених Кабінетом Міністрів України, підвищується на 50% розміру державної соціальної допомоги на дітей з інвалідністю віком до 18 років.

 Маєте проблеми зору?
Для збільшення розміру
шрифта натисніть на 
клавіатрурі одночасно 
"Ctrl" і "+"

 

БЕЗБАР’ЄРНА НОВОУКРАЇНЩИНА 

 

Реабілітація

 

СОЦІАЛЬНА ТА ПРОФЕСІЙНА АДАПТАЦІЯ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ

 

 
 

ОБГРУНТУВАННЯ технічних та якісних характеристик закупівлі електричної енергії, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі