27100, м. Новоукраїнка, вул. Соборна, 59   e-mail: [email protected]

Щороку 22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) Україна відзначає День Соборності. Акт Злуки, проголошений 105 років тому – 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві, став епохальною історичною подією, коли українські землі об’єдналися в одній державі. Це стало основоположною віхою українського державотворення, увінчало соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття.

Ідея соборності була і залишається базовою національною цінністю українців.

Вшановуючи пам’ять загиблих борців за незалежність та єдність України, начальник Новоукраїнської районної військової адміністрації Олександр Дубченко, начальник районного управління Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України в Кіровоградській області Олег Дишлиук та начальник Новоукраїнського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олександр Бут поклали квіти до пам’ятника Тараса Григоровича Шевченка.