27100, м. Новоукраїнка, вул. Соборна, 59   e-mail: [email protected]

Кабінет Міністрів України продовжив виплати внутрішньо переміщеним особам ще на місяць.

Усі переміщені особи, які отримували допомогу у січні 2024 року, матимуть її і в лютому.

Допомога для громадян, які проживають в Україні і мають статус внутрішньо переміщеної особи, становить:

-для осіб з інвалідністю та дітей – 3 тис. грн;

-для інших осіб – 2 тис. грн.

З 1 березня 2024 року підтримку продовжать для внутрішньо переміщених осіб, які належать до найбільш вразливих категорій громадян.

Так, соціальні виплати автоматично продовжаться на 6 місяців:

- для пенсіонерів, чия пенсія менша за 9 444 грн (чотири прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність);

- для людей з інвалідністю І та ІІ груп, дітям з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворим дітям;

- для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, особам з їх числа віком до 23 років, а також батькам-вихователям і прийомним батькам.

Передбачено виплати й для інших категорій сімей, які вже з 1 лютого можуть звертатися по відповідну допомогу.

Зокрема, це стосується родин, дохід у яких не перевищує 9 444 грн на одну особу, а також:

- дітей, які прибули без супроводу батьків;

- вагітних жінок з 30 тижня вагітності;

- сім’ї з дітьми до 14 років, які не мають змоги відвідувати виховні/навчальні заклади або навчання відбувається в гібридному форматі (офлайн та онлайн), через що батьки не мають можливості працювати;

- сім’ї, у яких один із членів родини доглядає за особою з інвалідністю I групи;

- сім’ї, у яких один із членів родини доглядає за дитиною з інвалідністю віком до 18 років, або тяжко хворою дитиною.

Допомога буде призначена і родинам, у яких працездатні особи протягом попередніх шести місяців отримання допомоги працевлаштувалися, зареєструвалися як фізична особа-підприємець, розпочали відповідну діяльність, отримали мікрогрант тощо.

Державну соціальну допомогу зможуть отримати і сім’ї, навіть якщо хтось із її працездатних членів не працює. Однак вони обов’язково мають зареєструватися в центрі зайнятості як безробітні або як особи, що шукають роботу.

Особи, які у лютому-березні 2024 року звернуться за продовженням виплати зазначеної допомоги особисто, допомога буде призначена і виплачена, починаючи з 1 березня 2024 року.

Заяву про надання допомоги, внутрішньо переміщена особа або уповноважена особа може подати до органу соціального захисту населення або уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, або центру надання адміністративних послуг.

Заява може подаватися в електронній формі за наявності реєстраційного номера облікової картки платника податків засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія.

Таким чином, внесені зміни насамперед мають на меті сприяти інтеграції внутрішньо переміщених осіб у громади, які їх прийняли, а також стимулювати непрацевлаштованих внутрішньо переміщених осіб працездатного віку до працевлаштування.