27100, м. Новоукраїнка, вул. Соборна, 59   e-mail: [email protected]
Про адміністраціюПро район Економіка Сільське господарство Соціальна сфера Контакти

Адміністративні послуги

Нормативно-правові акти

Звернення громадян

ЦНАП

Регуляторна політика

Державні закупівлі

Фінанси

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Громадська рада

Реагування на критику

Архітектура та ЖКГ

Інформація для виборців

Архів

Відкриті дані

Територіальні органи

Органи місцевого самоврядування

Європейський вибір

Запрошуємо до обговорення

 
 
Головна

До уваги розробників документації із землеустрою, землевласників та землекористувачів!

Відповідно до частини другої статті 106 Земельного кодексу України (у редакції Земельного кодексу України від 17.03.2021) види межових знаків і порядок відновлення меж визначалися центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин.

Законом України від 28 квітня 2021 року № 1423-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» (переважна більшість норм цього Закону набрала чинності 27.05.2021) статтю 106 Земельного кодексу України викладено в новій редакції та встановлено загальне правило, за яким спосіб закріплення спільних меж між земельними ділянками визначається за згодою власників таких земельних ділянок. Витрати на встановлення спільних меж несуть власники земельних ділянок у рівних частинах, якщо інше не встановлено угодою між ними. Межовими знаками можуть бути природні чи штучні споруди і рубежі (річки, струмки, канали, лісосмуги, рослинні смуги, дерева, стежки, рівчаки, стіни, паркани, огорожа, шляхові споруди, бетонні або металеві стовпи, плити, моноліти, камені, інші споруди і рубежі), що збігаються із межею земельної ділянки або спеціально встановлюються на ній. Межові знаки на водних об’єктах не встановлюються.

Тобто станом на сьогодні центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин, не визначаються види межових знаків і порядок відновлення меж.

Тому наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 13 серпня 2021 року № 127 «Про визнання такими, що втратив чинність, наказу Державного комітету України із земельних ресурсів від 18.05.2010 № 376», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 31 серпня 2021 року № 1142/36764, визнається таким, що втратив чинність, наказ Державного комітету України із земельних ресурсів від 18.05.2010 № 376 «Про затвердження Інструкції про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 16 червня 2010 року за № 391/17686 (зі змінами).

 

Майже 2,4 мільйона гривень отримали бюджети Кіровоградщини від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва за І півріччя 2021 року

 

Упродовж січня-червня у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва до бюджетів Кіровоградської області надійшло 2,36 млн гривень. З них до обласного бюджету надійшло 592,08 тис. грн.

На цей час на спеціальних рахунках місцевих рад накопичені надходження від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв на майже 30 млн грн (з урахуванням минулих періодів).

Найбільші суми акумульовані на рахунках Петрівської (12,2 млн грн), Новомиргородської (8,46 млн грн),  Гайворонської (2,24 млн грн), Кропивницької (2 млн грн) місцевих рад Кіровоградщини.

Використано 19,1 тис. грн на заходи з виготовлення технічної документації про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів Кропивницького району.

      

Довідково.

Відшкодуванню підлягають втрати сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників як основного засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві внаслідок вилучення (викупу) їх для потреб, не пов’язаних із сільськогосподарським та лісогосподарським виробництвом. 

Відповідно до статті 209 Земельного кодексу України, кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв, використовують на освоєння земель для сільськогосподарських та лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм і проєктів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі заборонено.

 

Земельну ділянку вартістю понад 17 млн грн повернуто державі

Державними інспекторами Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області за поданням Новоукраїнської окружної прокуратури проведено перевірку дотримання вимог земельного законодавства під час використання угідь земельних ділянок, що розташовані за межами Фурманівської сільської ради Новоукраїнського району.

Під час перевірки виявлено, що сільськогосподарське підприємство в порушення умов договору оренди використовувало земельну ділянку – пасовище площею майже 25,5 га для вирощування сільськогосподарських культур, зокрема гороху, кукурудзи та соняшника. Відповідно до статті 55 Кодексу України про адміністративні правопорушення нараховано штраф у сумі 255 грн. Матеріали перевірки були передані до прокуратури з метою подальшого реагування.

У результаті вжиття вказаних заходів прокурорського реагування, рішенням господарського суду Кіровоградської області задоволено позовні вимоги прокурора та розірвано договір оренди землі, укладений між Головним управління Держгеокадастру у Кіровоградській області й даним сільгосппідприємством. Судом встановлено, що така діяльність призводить до погіршення якості та виснаження земельної ділянки, як наслідок – може стати причиною неможливості її використання для визначених законодавством цілей. Отже, земельну ділянку повернуто державі, її вартість становить понад 17 млн гривень.

 

Фахівці ГУ Держгеокадастру у Кіровоградської області наголошують на безумовному виконанні Закону України щодо планування використання земель

За даними Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області станом на 30.01.2021 року загальна кількість документації із землеустрою та оцінки земель, яка внесена до електронного реєстру Державного фонду документації із землеустрою та оцінки земель, становив 400 903 примірники документації, в тому числі місцевого фонду – 400 689.

 

З початку 2021 року в системі електронного документообігу «Автоматизована система управління документами «ДОК ПРОФ 3» зареєстровано 3315 електронних примірників документацій із землеустрою та оцінки земель.

ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області звертається до усіх суб’єктів підприємницької діяльності у сфері земельних відносин щодо необхідності щоденного наповненням місцевого фонду документації із землеустрою необхідними матеріалами.  База даних фонду відкрита та знаходиться у вільному доступі на офіційному сайті Держгеокадастру. 

  • Проведення даного напрямку роботи на сьогодні є актуальним. Усі суб’єкти підприємницької діяльності – землевпорядники мають безумовно виконувати положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель» від 17.06.2020 №711-ІХ. Адже створення та функціонування Державного фонду документації із землеустрою оптимізує роботу фахівців у сфері земельних відносин, спрощує облік землевпорядної документації, вдосконалює порядок надання відомостей із електронного реєстру. Також документація із землеустрою Державного фонду використовується у діяльності органами державної влади та місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями.

 Довідково.

Відповідно до Положення про Державний фонд документації із землеустрою згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 17 листопада 2004 року № 1553 залежно від виду документації та рівня проведення землеустрою, розробники документації із землеустрою зобов’язані безоплатно передавати копії матеріалів у Державний фонд документації  із землеустрою.

 

На Кіровоградщині цьогоріч громадяни отримали майже 30 тисяч адмінпослуг

 

За січень-квітень 2021 року державні кадастрові реєстратори Кіровоградської області спрямували до загального фонду місцевих бюджетів понад 1 мільйон грн за надані громадянам адміністративні послуги.

Найбільші надходження коштів у розмірі 972,58 тис. грн отримано за надання 8569 відомостей з Державного земельного кадастру (ДЗК) у формі витягів про земельну ділянку. Ще 37,79 тис. грн надійшло за надання 555 викопіювань з Публічної кадастрової карти. За виправлення 226 технічних помилок у відомостях Державного земельного кадастру, допущених не з вини органу, що здійснює його ведення, бюджет поповнено майже на 66,69 тис. гривень.

Загалом цьогоріч Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області надало населенню 29 477 адмінпослуг, із яких 20 010 — громадяни отримали на безоплатній основі. Серед них найбільшою популярністю користуються послуги з державної реєстрації земельної ділянки (14 463).

Довідково.

 

Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» з 1 січня 2015 року на всій території України органи земельних ресурсів надають послуги через центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), які утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування. Громадяни можуть ознайомитися з адресами ЦНАПів на офіційному сайті Держгеокадастру.

 

Територіальним громадам слід вживати вичерпних заходів щодо забезпечення періодичності проведення НГО земель у встановленому законодавством порядку

 

Під час другої зустрічі із керівниками територіальних громад Кіровоградської області, що відбулася в Кіровоградській обласній раді, були актуальні питання  земельних відносин.

З доповіддю виступив Володимир Кривий, начальник управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області.  Зокрема йшлося про проведення нормативно-грошової оцінки земель населених пунктів області, інвентаризації і встановлення меж населених пунктів.

За словами доповідача, відповідно до вимог статей 13, 18 Закону України «Про оцінку земель» та згідно з даними Довідника показників нормативної грошової оцінки земель населених пунктів на 2020/2021 оціночний рік оновлення нормативної грошової оцінки земель потребує 710 населених пунктів Кіровоградської області, з них у ІІ півріччі 2020 року – 653 населені пункти, у І півріччі 2021 року – 57 населених пунктів.

Укладено договори на виконання робіт з виготовлення технічної документації по нормативній грошовій оцінці земель 124 населених пунктів, з них 95 – в роботі у виконавців, 6 – подано на державну землевпорядну експертизу, 1 – передано органу місцевого самоврядування на затвердження, 22 – затверджено технічну документацію.

Триває процес внесення відомостей до Державного земельного кадастру щодо адміністративно-територіальних одиниць, а саме внесено відомості про нормативну грошову оцінку 120 населених пунктів.

Враховуючи, що плата за землю у складі податку на майно належить до місцевих податків, новоствореним територіальним громадам як заінтересованим у надходженнях до власних бюджетів особам необхідно вживати вичерпних заходів щодо забезпечення періодичності проведення нормативної грошової оцінки земель у встановленому законодавством порядку.

 

На Кіровоградщині усі землі, заплановані для передачі територіальним громадам, передані з державної власності у комунальну

 

11 грудня Головним управлінням Держгеокадастру у Кіровоградській області завершено передачу земель сільськогосподарського призначення, що розташовані за межами населених пунктів, з державної власності у комунальну. Загалом передано 8 479 земельних ділянок. Загальна площа їх становить 137,3 тисячі га.

Довідково:

Передача земель сільськогосподарського призначення з державної власності у комунальну власність територіальних громад відбувається відповідно до Указу Президента України від 15 жовтня 2020 року № 449/2020 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» та Постанови Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2020 року № 1113 «Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин».

Право власності громади на земельні ділянки виникає з моменту державної реєстрації цього права та оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

 

 Пресслужба ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області

 

Держгеокадастр відкриває свої бази для судових виконавців та арбітражних керуючих

 

Відсоток фактичного виконання судових рішень в Україні становить менш ніж 3%. Хоча цей показник за останні роки дещо зріс, але це все ще, без перебільшення, страшна цифра.

У забезпеченні виконання судового рішення важлива роль відводиться виконавцям – і державним, і приватним, а також арбітражним керуючим. Представники цих дуже важливих юридичних професій можуть ефективно діяти лише тоді, коли вони мають можливість оперативно отримати інформацію про майно боржника. Тому Держгеокадастр надасть доступ до своєї бази і виконавцям, і арбітражним керуючим, – повідомив Голова Держгеокадастру Роман Лещенко.

«Хоч це вже кілька років передбачено законодавством, донедавна безпосереднього доступу до бази даних кадастру виконавці та арбітражні керуючі не мали, закон не виконувався. Більш того, у Держгеокадастрі існувала практика, за якою навіть адресні запити арбітражних керуючих про надання інформації з Державного земельного кадастру не задовольнялися, на них надавалися відписки.

Ми це змінили. Виконавці та арбітражні керуючі можуть отримати не лише інформацію з Державного земельного кадастру за окремими запитами, а й постійний доступ до відомостей Державного земельного кадастру», –  наголосив Роман Лещенко.

Для отримання доступу до відомостей Державного земельного кадастру виконавцям та арбітражним керуючим необхідно звернутися до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру із заявою про надання доступу до відомостей Державного земельного кадастру за формою згідно з додатком 54 до Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 р. № 1051.

… У діяльності Держгеокадастру багато проблем, зокрема системних. Але ми їх вирішуємо.

  

Прес-служба Держгеокадастру

 

Роман Лещенко: Реалізація земельної реформи в Україні неможлива без належної децентралізації та передачі земельних повноважень на місця

 

12 листопада 2020 року відбувся земельний онлайн-форум для ОТГ «Передача земель громадам». Участь у зустрічі взяли Голова Держгеокадастру Роман Лещенко, перший заступник Голови Анатолій Мірошниченко, Голова Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад» Олександр Корінний та представники ОТГ. Загалом форум відвідали понад 700 учасників.

Під час заходу учасники обговорили низку важливих питань, зокрема, алгоритми передачі Держгеокадастром земель у розпорядження ОТГ, методологію передачі з метою уникнення помилок, проаналізували інструменти управління земельними ресурсами в межах комплексного просторового планування та ознайомились з досвідом громад, які вже успішно пройшли шлях передачі.

Окрім цього у межах заходу між Держгеокадастром та Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад» було підписано Меморандум про взаємодію, основною метою якого є ідентифікація та вирішення проблем об’єднаних територіальних громад, що виникають у сфері земельних відносин. Предметом Меморандуму є організація співпраці Сторін для вирішення проблемних питань у сфері земельних відносин, що виникають у діяльності ОТГ, зокрема, питань, пов'язаних із передачею земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність відповідно до Указу Президента України від 15 жовтня 2020 року № 449/2020 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин».

«Майбутнє нашої країни, її сила та розвиток – полягає у глибокій децентралізації та розвитку об’єднаних територіальних громад. Тому, що громади – це не лише необхідний обсяг повноважень, але і ресурси, які необхідні для їхньої реалізації», – наголосив Голова Держгеокадастру Роман Лещенко. Він зауважив, що підписання Меморандуму передбачає максимально швидку та оперативну взаємодію між громадами та Держгеокадастром.

Також, зі свого боку, Держгеокадастр проведе низку заходів навчального характеру, які забезпечать органи місцевого самоврядування знаннями, що дозволять їм ефективно розпоряджатися комунальними землями і використовувати повноваження в земельній сфері на користь громади.

«Держгеокадастр повністю підтримує концепцію законопроєкту № 2194 і ми максимально сконсолідували навколо нього всі здорові сили в Парламенті, які повністю поділяють цінності реалізації земельної реформи в Україні. Оскільки ми вважаємо, що реалізація земельної реформи в Україні неможлива без належної децентралізації та передачі земельних повноважень на місця», резюмував Голова.

 

Прес-служба Держгеокадастру

 

Інформація про оновлення нормативно грошової оцінки земель населених пунктів у 2020/2021 оціночному році, що додається в електронному вигляді.

 

 

У Головному управлінні Держгеокадастру у Кіровоградській області впроваджено в дію скриньку для отримання вхідної кореспонденції

 

З огляду на ситуацію, яка наразі панує в Україні щодо поширення коронавірусної інфекції, Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області продовжує працювати в автономному режимі та гарантує громадянам:

·                     можливість подавати звернення в паперовому вигляді відповідно до графіка прийому документів від громадян та юридичних осіб;

·                     поштою на адресу ГУ;

·                     надсилати листи електронно на адресу: [email protected];

·                  скриньку для отримання вхідної кореспонденції, розміщену на першому поверсі холу приміщення.

Слід зауважити, що надсилати документи до Головного управління через скриньку для отримання вхідної кореспонденції рекомендується тільки у разі наявності усіх додатків, вказаних в заяві, а також переконавшись щодо коректності їх оформлення.

Проєкти землеустрою на затвердження подаються виключно через  Центри надання адміністративних послуг. Без відмітки ЦНАПів документи повертаються без розгляду.

Вилучення документів зі скриньки здійснюється щоденно до 15.00.

Консультуватися з фахівцями Головного управління можна за допомогою:

·                     телефонної гарячої лінії: 0(522)55 11 55; 0 800 300 808;

·                     через сервіс електронних послуг Держгеокадастру;

·                 дію Громадської приймальні, що створена для  щоденної консультації громадян, представників підприємств, установ, організацій, колективів тощо, аби гарантувати їм аналіз та ефективне розв’язання проблемних питань, розгляд усних та письмових звернень, надання консультативно-практичної допомоги, пошуку оптимальних шляхів та механізмів розв’язання наявних проблем.

 

Пресслужба ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області

 

Про стан оновлення нормативної грошової оцінки

земель населених пунктів Кіровоградської області станом на 23.06.2020

Правові засади проведення оцінки земель визначені Законом України «Про оцінку земель» (далі-Закон).

Випадки обов’язкового проведення грошової оцінки земельних ділянок встановлено статтею 13 Закону. Так, згідно із зазначеною статтею нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться, зокрема, у разі визначення розміру земельного податку і орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Відповідно до статті 18 Закону нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, проводиться незалежно від їх цільового призначення не рідше ніж один раз на 5-7 років.

Періодичність проведення нормативної грошової оцінки земель повинна відповідати вимогам Закону.

На виконання листа Держгеокадастру від 17.09.2019 № 22-28-0.22-7706/2-19 розроблено План-графік проведення робіт з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів на 2019/2020 оціночний рік, затверджений наказом Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області від 25.09.2019 № 910.

Відповідно до вимог статей 13, 18 Закону України «Про оцінку земель» та згідно з даними Довідника показників нормативної грошової оцінки земель населених пунктів на 2019/2020 оціночний рік потребує актуалізації (повторна) нормативна грошова оцінка земель 773 населених пунктів, з них у ІІ півріччі 2019 року – 660 населених пунктів, у І півріччі 2020 року – 113 населених пунктів.

Укладено договори на виконання робіт з виготовлення технічної документації по нормативній грошовій оцінці земель по 228 населених пунктах, з них по 110 – знаходяться в роботі у виконавців, по 13 – подана на державну землевпорядну експертизу, по 9 – передано органу місцевого самоврядування на затвердження, по 96 – затверджено технічну документацію.

Тобто, відповідно до вимог статей 13, 18 Закону України «Про оцінку земель» та згідно з даними Довідника показників нормативної грошової оцінки земель населених пунктів 677 населених пунктів потребують оновлення нормативної грошової оцінки до 15 липня 2020 року (рік останнього проведення 2008-2013 роки).

Триває процес внесення відомостей до Державного земельного кадастру щодо адміністративно-територіальних одиниць, а саме внесено відомості про нормативну грошову оцінку по 77 населених пунктах.

Головним управлінням Держгеокадастру у Кіровоградській області спільно з відділами у районах постійно вживаються організаційні заходи для забезпечення виконання плану-графіка повторного проведення робіт з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, проводиться роз’яснювальна робота з органами місцевого самоврядування щодо укладання договорів на виконання робіт з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів відповідно до діючого плану-графіку, питання розглядається на нарадах та сесіях, актуальна інформація розміщується на сайті.

Враховуючи, що плата за землю у складі податку на майно належить до місцевих податків, сільським, селищним, міським радам як заінтересованим у надходженнях до власних бюджетів особам необхідно вживати вичерпних заходів щодо забезпечення періодичності проведення нормативної грошової оцінки земель у встановленому законодавством порядку.

Процедуру проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів регламентовано Методикою нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 23 березня 1995 № 213 (із змінами) та Порядком нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, затвердженим наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 25 листопада 2016 року № 489 (із змінами).

Технічна документація з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів має бути розроблена, отримати позитивний висновок державної експертизи землевпорядної документації та затверджена відповідною сільською, селищною, міською радою.

Рішення рад відповідно до пункту 271.2 статті 271 Податкового кодексу України офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня 2020 року для введення її в дію з 01.01.2021 року. В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

Відповідно до статті 7 Закону розробниками технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок є особи, які згідно із Законом України «Про землеустрій» мають право на здійснення діяльності у сфері землеустрою.

Відповідно до статті 20 Закону Розробники нормативної грошової оцінки земельних ділянок зобов'язані безоплатно передавати копії матеріалів у Державний фонд документації із землеустрою.

З метою внесення даних до Державного земельного кадастру про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів оформлюється електронний документ відповідно до вимог Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року № 1051.

 

Новоукраїнський район – по плану графіку 63 н/п, залишилось 51 н/п. Всього по районуукладено договори на виконання робіт з виготовлення технічної документації по нормативній грошовій оцінці земель по 19 населеним пунктам, по 12 – затверджено технічну документацію (с. Звірівка, с. Новоолександрівка, м. Новоукраїнка, с. Яблунівка с. Кам’яний Міст, с. Мар’янопіль, с. Арепівка, с. Воронівка, с. Єгорівка, с. Сотницька Балка, с. Схід, с. УльянівкаНовоукраїнської міської ОТГ).

- с. Вільне, с. Іванівці, с. Лозуватка, с. Радісне, с. Червоний ТашликРівнянської сільської ради,

- с. Вербівка, с. Глодоси, с. МарянівкаГлодоської сільської ради,

- с. ДиминеДиминської сільської ради,

- с. Далеке, с. ЗахарівкаЗахарівської сільської ради,

- с.Вишневе, с.Іванівка, с.Квітка, с-ще.Костянтинівка, с.Піщанське, с.Солдатське, с.Степове Іванівської сільської ради,

- с. Водяне, с. Комишувате, с. Софіївка Комишуватської сільської ради,

- с. Козакова Балка, с. Ліски Лісківської сільської ради,

- с. Висоцьке, с. Ковалівка, с. Мала Помічна, с. Піддубне Малопомічнянської сільської ради,

- с. Варварівка, с. Мала Тимошівка, с-ще. НовоселівкаМалотимошівської сільської ради,

- с. НовоєгорівкаНовоєгорівської сільської ради,

- с.Войнівка, с.Михайлівка, с.Новомиколаївка, с.Новоподимка, с. Петрівка, с. Подимка Новомиколаївської сільської ради,

- с. Вюнки, с. Куликова Балка, с. ПриютПриютівської сільської ради,

- с. Рівне Рівнянської сільської ради,

- с. Нерубаївка, с. СеменастеСеменастівської сільської ради,

- с. Фурманівка, с. ЩасливкаФурманівської сільської ради,

 

По ОТГ:

Ганнівська сільська ОТГ

- с. Ганнівка, с. Громуха, с. Шутеньке, с. ЮрївкаГаннівської сільської ради,

- с. Острівка, с. ШишкинеШишкінської сільської ради.

Про строки набрання чинності рішень органів місцевого самоврядування 
щодо затвердження технічної документації про нормативну 
грошову оцінку земельних ділянок 

Правові засади проведення оцінки земель визначені Законом України «Про оцінку земель» (далі-Закон).

Відповідно до статті 18 Закону нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, проводиться незалежно від їх цільового призначення не рідше ніж один раз на 5-7 років. Періодичність проведення нормативної грошової оцінки земель повинна відповідати вимогам Закону.

Пунктом 271.2 статті 271 Податкового кодексу України встановлено, що передбачені статтею 23 Закону прийняті рішення рад щодо затвердження технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

Так, відповідно до вимог статей 13, 18 Закону та згідно з даними Довідника показників нормативної грошової оцінки земель населених пунктів на 2019/2020 оціночний рік потребує актуалізації (повторна) нормативна грошова оцінка земель 773 населених пунктів, з них у ІІ півріччі 2019 року – 660 населених пунктів, у І півріччі 2020 року – 113 населених пунктів.

Згідно Плану-графіку проведення робіт з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів на 2019/2020 оціночний рік затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель 94 населених пунктів (1 - Благовіщенський район, 7 - Бобринецький район, 5 - Гайворонський район, 5 - Голованівський район, 26 - Добровеличківський район, 9 - Кропивницький район, 3 - Маловисківський район, 6 - Новгородківський район, 12 - Новоукраїнський район, 1 – Олександрійський район, 6 – Онуфріївський район, 5 - Петрівський район, 8 – Устинівський район).

Тобто, відповідно до вимог статей 13, 18 Закону та згідно з даними Довідника показників нормативної грошової оцінки земель населених пунктів 679 населених пунктів потребують оновлення нормативної грошової оцінки до 15 липня 2020 року(рік останнього проведення 2008-2013 роки).

Враховуючи, що плата за землю у складі податку на майно належить до місцевих податків, сільським, селищним, міським радам як заінтересованим у надходженнях до власних бюджетів особам необхідно вживати вичерпних заходів щодо забезпечення періодичності проведення нормативної грошової оцінки земель у встановленому законодавством порядку.

Про запровадження з 29.03.2020 року електронного Державного фонду

документації із землеустрою

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 р. № 1141 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України», з 29 березня 2020 року набувають чинності такі зміни:

  • документація із землеустрою надходить до Державного фонду в електронній формі у вигляді затверджених схем, проектів, робочих проектів або технічної документації;

  • передача копій матеріалів виконаних робіт надається розробником через електронний портал Держгеокадастру за заявою в електронній формі та з використанням кваліфікованого електронного підпису сертифікованого інженера-землевпорядника, відповідального за якість робіт із землеустрою;

  • Держгеокадастр та його територіальні органи протягом трьох робочих днів з моменту надходження матеріалів виконаних робіт в електронній формі вносять їх до системи електронного документообігу Держгеокадастру;

  • документація із землеустрою, що надійшла до Державного фонду, підлягає обліку за її видами та ведеться в системі електронного документообігу Держгеокадастру;

  • наявні матеріали Державного фонду в електронній формі підлягають оприлюдненню на офіційному веб-сайті Держгеокадастру;

  • у разі відсутності матеріалів Державного фонду в електронній формі такі матеріали перетворюються в електронну форму та надаються на безоплатній основі органам державної влади, органам місцевого самоврядування, юридичним та фізичним особам в електронній формі за заявою в письмовій або електронній формі протягом 10 робочих днів з дня реєстрації такої заяви.

Внесення змін до постанови № 1141 Кабінету Міністрів України

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 р. № 1141 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України», з 29 березня 2020 року набувають чинності такі зміни:

документація із землеустрою надходить до Державного фонду в електронній формі у вигляді затверджених схем, проектів, робочих проектів або технічної документації;

передача копій матеріалів виконаних робіт надається розробником через електронний портал Держгеокадастру за заявою в електронній формі та з використанням кваліфікованого електронного підпису сертифікованого інженера-землевпорядника, відповідального за якість робіт із землеустрою;

Держгеокадастр та його територіальні органи протягом трьох робочих днів з моменту надходження матеріалів виконаних робіт в електронній формі вносять їх до системи електронного документообігу Держгеокадастру;

документація із землеустрою, що надійшла до Державного фонду, підлягає обліку за її видами та ведеться в системі електронного документообігу Держгеокадастру;

наявні матеріали Державного фонду в електронній формі підлягають оприлюдненню на офіційному веб-сайті Держгеокадастру;

у разі відсутності матеріалів Державного фонду в електронній формі такі матеріали перетворюються в електронну форму та надаються на безоплатній основі органам державної влади, органам місцевого самоврядування, юридичним та фізичним особам в електронній формі за заявою в письмовій або електронній формі протягом 10 робочих днів з дня реєстрації такої заяви.

З огляду на це, пропонуємо ознайомитися з покроковим алгоритмом подачі документації із землеустрою до електронного Державного фонду.

На Кіровоградщині за 2019 рік порушники земельного законодавства відшкодували шкоду у сумі 2 мільйони гривень

Упродовж 2019 року Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області здійснило 1322 перевірки земельних ділянок щодо дотримання вимог земельного законодавства. Загальна площа угідь становить – 30,6 тис.га. За результатами проведених перевірок виявлено 844 порушення (площа – 6,68 тис. га). Крім цього управлінням здійснювалися  перевірки щодо додержання суб’єктами господарювання  вимог законодавства у сфері використання та охорони земель (114 перевірок – 55,84 тис.га). За їх результатами виявлено низку порушень на загальній площі 26,3 тис. га.

З метою вжиття заходів інспекторського впливу для усунення виявлених порушень на земельних ділянках державні інспектори склали 439 протоколів про адміністративні правопорушення (площа – 3,47 тис. га). Винесли 439 постанов та наклали адміністративних стягнень у вигляді штрафів на суму більше 100 тис. гривень, з яких порушники добровільно сплатили понад 80 тис. гривень та близько 9,2 тис.грн – примусово. Також вручили порушникам 560 приписів про усунення порушень земельного законодавства (площа 4,8 тис.га).  Такі ж приписи вручено 37 суб’єктам господарювання (на площу більше 3,5 тис. га), складено 18 протоколів, винесено 18 постанов про накладення адміністративного стягнення на загальну суму 5,2 тис. грн.

Загальний розмір нарахованої шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, становить майже 4,5 млн гривень; заподіяної суб’єктами господарювання внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок  – на загальну суму 61,84 тис. грн.

Державні інспектори проводять роботу по відшкодуванню завданої державі шкоди, внаслідок чого порушники добровільно сплатили 1,98 млн гривень. До органів прокуратури передано 15 матеріалів щодо примусового стягнення шкоди (загальна сума шкоди – близько 2 млн грн). У тому числі одна справа щодо порушення суб’єктами господарювання вимог законодавства  містить ознаки злочину (сума шкоди становить майже 30 тисяч гривень). 

Пресслужба ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області

На Кіровоградщині у власність громад вже передано понад 35 тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення

У 2019 році в Україні продовжується процес передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. Землі отримають 141 ОТГ, які об’єдналися у 2018 році.

Як і в минулому році, землі передаються на баланс ОТГ після проведення інвентаризації, уточнення даних та внесення відомостей до Державного земельного кадастру. Усі процедури із оформлення ділянок перед передачею ОТГ здійснюються за рахунок Державного бюджету.

На Кіровоградщині цьогоріч сім новостворених об’єднаних територіальних громад підписали меморандуми про співпрацю при здійсненні заходів щодо передачі сільгоспземель державної власності у комунальну, три з яких – Приютівська, Новопразька, Піщанобрідська – вже отримали землю.

Отже, загалом  в області  ОТГ отримали у комунальну власність понад 35 тисяч гектарів державних земель сільськогосподарського призначення.

Нагадаємо, що на виконання рішення Уряду в рамках децентралізації у сфері земельних відносин Держгеокадастр з 1 лютого 2018 року здійснює передачу державних сільгоспземель у комунальну власність об’єднаних територіальних громад.

 

Довідково

31 січня 2018 року Уряд схвалив розпорядження № 60-р щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад, що дозволяє провести земельну децентралізацію не вдаючись до змін у законодавстві.

 Пресслужба ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області

Кадастрові реєстратори Кіровоградщини опрацювали понад 100 тис. звернень з питань ведення Державного земельного кадастру

Від початку 2019 року державні кадастрові реєстратори землевпорядної служби Кіровоградської області опрацювали 103,7 тис. звернень з питань ведення Державного земельного кадастру. Найпопулярнішими послугами у сфері земельних відносин залишаються надання витягів з Державного земельного кадастру про земельні ділянки та реєстрація земельних ділянок.

Зокрема, за цей період було зареєстровано 23630 земельних ділянок. Найбільше – у Кропивницькому (3716), Новомиргородському (2260), Олександрійському (1914) районах Кіровоградщини.

Також було видано 16579 витягів з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Найбільше – у Кропивницькому (1790) і Новомиргородському (1512) районах.

Крім того, фахівці землевпорядної служби Кіровоградщини видали 6261 викопіювання з кадастрової карти, внесли до Державного земельного кадастру відомості (зміни до них) щодо 55424 земельних ділянок, виправили 1788 технічних помилок у відомостях Державного земельного кадастру, допущених не з вини органу, що здійснює його ведення. 

Спеціалісти землевпорядної служби перевіряють точність та достовірність даних за кожною заявою. Тільки після цього інформація вноситься до Державного земельного кадастру.

 

Довідково

Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» з 1 січня 2015 року на всій території України органи земельних ресурсів надають послуги через центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), які утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування. Громадяни можуть ознайомитися з адресами ЦНАПів на офіційному сайті Держгеокадастру.

 

 Пресслужба ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області

На Кіровоградщині у власність громад вже передано понад 35 тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення

У 2019 році в Україні продовжується процес передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. Землі отримають 141 ОТГ, які об’єдналися у 2018 році.

Як і в минулому році, землі передаються на баланс ОТГ після проведення інвентаризації, уточнення даних та внесення відомостей до Державного земельного кадастру. Усі процедури із оформлення ділянок перед передачею ОТГ здійснюються за рахунок Державного бюджету.

На Кіровоградщині ще сім новостворених об’єднаних територіальних громад підписали меморандуми про співпрацю при здійсненні заходів щодо передачі сільгоспземель державної власності у комунальну, із яких три – Приютівська, Новопразька, Піщанобрідська – вже завершили процес передачі.

Отже, загалом  в області  ОТГ отримали у комунальну власність понад 35 тисяч гектарів державних земель сільськогосподарського призначення.

Нагадаємо, що на виконання рішення Уряду в рамках децентралізації у сфері земельних відносин Держгеокадастр з 1 лютого 2018 року здійснює передачу державних сільгоспземель у комунальну власність об’єднаних територіальних громад.

Довідково:

31 січня 2018 року Уряд схвалив розпорядження № 60-р щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад, що дозволяє провести земельну децентралізацію не вдаючись до змін у законодавстві.

 Пресслужба ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області

Кадастрові реєстратори Кіровоградщини опрацювали понад 100 тис. звернень з питань ведення Державного земельного кадастру

Від початку 2019 року державні кадастрові реєстратори землевпорядної служби Кіровоградської області опрацювали 103,7 тис. звернень з питань ведення Державного земельного кадастру. Найпопулярнішими послугами у сфері земельних відносин залишаються надання витягів з Державного земельного кадастру про земельні ділянки та реєстрація земельних ділянок.

Зокрема зареєстрували 23630 земельних ділянок. Найбільше наділів зареєстровано у Кропивницькому (3716), Новомиргородському (2260), Олександрійському (1914) районах Кіровоградщини.

За цей період видано 16579 витягів з державного земельного кадастру про земельну ділянку. Найбільше – у Кропивницькому (1790) і Новомиргородському (1512) районах.

Також фахівці землевпорядної служби Кіровоградщини видали 6261 викопіювання з кадастрової карти, внесли до Державного земельного кадастру відомості (зміни до них) щодо 55424 земельних ділянок, виправили 1788 технічних помилок у відомостях Державного земельного кадастру, допущених не з вини органу, що здійснює його ведення. 

Спеціалісти землевпорядної служби перевіряють точність та достовірність даних за кожною заявою. Тільки після цього інформація вноситься до Державного земельного кадастру.

 

Довідково.

Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» з 1 січня 2015 року на всій території України органи земельних ресурсів надають послуги через центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), які утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування. Громадяни можуть ознайомитися з адресами ЦНАПів на офіційному сайті Держгеокадастру.

 

Пресслужба Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області.

 

Спеціалісти землевпорядної служби перевіряють точність та достовірність даних за кожною заявою. Тільки після цього інформація вноситься до Державного земельного кадастру.

Самовільне зайняття земельної ділянки – основне порушення земельного законодавства

Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області проводить заходи щодо запобігання порушенням законодавства України у сфері використання та охорони земель, своєчасно здійснює виявлення таких порушень і вживає відповідних заходів щодо їх усунення.

Одним із найпоширеніших порушень земельного та кримінального законодавства є самовільне зайняття земельних ділянок.

Так, у ході перевірок, проведених Управлінням з контролю за використанням та охороною земель у другому кварталі 2019 року, встановлено факти порушення земельного законодавства, що мають склад злочину. Зокрема:

–  с.Степове Степанівської сільської ради Устинівського району. Самовільне зайняття Товариством з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Перлина степу» земельної ділянки за межами населеного пункту площею 0,14 га.

– Грушківська сільська рада Благовіщенського району. Самовільне зайняття ФГ «Таймень» земельної ділянки площею 50 га.

– с. Дмитрівка Дмитрівської сільської ради Знам’янського району. Самовільне зайняття земельних ділянок загальною площею 0,7113  га.

– с. Дмитрівка Дмитрівської сільської ради Знам’янського району. Самовільне зайняття земельних ділянок загальною площею 0,2836 га.

– с. Дмитрівка Дмитрівської сільської ради Знам’янського району. Самовільне зайняття земельних ділянок загальною площею 0,1551 га.

Матеріали даних перевірок направлено до правоохоронних органів.

Загалом Управлінням з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області упродовж другого кварталу 2019 року щодо суб’єктів господарювання проведено 30 планових перевірок, в ході яких виявлено порушень вимог земельного законодавства (загальна площа угідь, на яких виявлено порушень, – 45,5875 га).

Як результат, видано 21 припис про усунення порушень. Розраховано шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, на загальну суму 23,7 тис. грн, яку суб’єктами господарювання сплачено добровільно в повному обсязі. Також складено 12 протоколів по справах про адміністративні правопорушення та винесено 12 постанов про накладення адміністративного стягнення на загальну суму понад 3 тис. грн, з яких одна – про закриття справи у зв’язку з ознаками злочину, відповідальність за який передбачена ч. 2 ст. 197-1 Кримінального кодексу України.

Окрім цього складено Акт про відмову у проведенні планового заходу державного нагляду (контролю) на одному із сільгосппідприємств та направлено матеріали перевірки  до Прокуратури Кіровоградської області з метою вжиття заходів реагування.

18,7 мільйона гривень надійшло до місцевих бюджетів від продажу земельних ділянок і прав на земельні ділянки у 2019 році

У січні-червні 2019 року продано органами місцевого самоврядування 17 земельних ділянок комунальної власності несільськогосподарського призначення під об’єктами нерухомого майна. Загальна площа земельної ділянки – 1,755 га. Ціна продажу – 2,71  млн гривень.

На земельних торгах у формі аукціону продано органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування право на оренду 134 земельні ділянки. Загальна площа земельних ділянок –1,97 тис.га. Загальна ціна продажу річної орендної плати становить майже  15,9 млн гривень.

У тому числі Головним управлінням Держгеокадастру у Кіровоградській області без залучення державних коштів проведено електронні земельні торги у формі аукціону на електронному майданчику ДП «СЕТАМ», на яких продано право на оренду 86 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності. Загальна площа – 1,62 тис.га; загальна ціна продажу річної орендної плати – 12,9 млн гривень.

Фактично до місцевих бюджетів від продажу земельних ділянок (з урахуванням розстроченого платежу) і прав на земельні ділянки надійшли кошти в сумі 18,679 млн гривень.  Це сприятиме покращенню соціально-економічного розвитку територіальних громад. Кошти спрямовуватимуться на облаштування місцевої інфраструктури, модернізацію шкіл та лікарень, закупівлю пожежних машин тощо.

У Кіровоградській області за січень-червень 2019 року землевпорядники провели державну експертизу 562 об’єкти

За січень-червень 2019 року ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області проведено державну експертизу 562 об’єктів документації із землеустрою та землеоціночних робіт.

За підсумками перевірки 265 матеріалів (47% від загальної кількості) отримали позитивну оцінку. На доопрацювання повернуто 297 пакети документів.

Додатково.

Державну експертизу землевпорядної документації фахівці проводять з метою дослідження, перевірки, аналізу та оцінки об’єктів експертизи на предмет їх відповідності вимогам законодавства, встановленим стандартам, нормам і правилам. Під час проведення експертизи інспектуються матеріали із землеустрою та оцінки земель, а також документація державного земельного кадастру. За підсумками проведеного аналізу готуються обґрунтовані висновки.

Уряд затвердив Порядок проведення інвентаризації земель

Уряд затвердив Порядок проведення інвентаризації земель. Документом установлюються вимоги до проведення інвентаризації земель під час здійснення землеустрою та складення за її результатами технічної документації із землеустрою щодо проведення інвентаризації земель. Про це повідомляє сайт «Урядовий портал».

Нагадаємо, що Держгеокадастр продовжує інвентаризацію земель в межах передачі об’єднаним тергромадам земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність.

Це дозволить забезпечити наповнення Державного земельного кадастру інформацією про земельні ділянки та підвищити ефективність здійснення контролю за використанням та охороною земель.

Постаново також визнано такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України.

Рішення прийняте на виконання  Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні».

Набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку ведення Державного земельного кадастру»

Постанова Кабінету Міністрів України від 18 липня 2018 року № 710 “Про внесення змін до Порядку ведення Державного земельного кадастру” набрала чинності 19 березня 2019 року.

Внесеними змінами поліпшено правове регулювання у сфері ведення Державного земельного кадастру в частині запровадження вдосконаленого механізму надання адміністративних послуг, зокрема щодо реєстрації заяви про здійснення державної реєстрації земельної ділянки сертифікованими інженерами-землевпорядниками в електронній формі з застосуванням веб-технологій, із використанням особистого електронного цифрового підпису.

Відтепер фізичні та юридичні особи, які бажають зареєструвати земельну ділянку, отримують можливість подати відповідну заяву й необхідну документацію через розробника такої документації, тобто сертифікованого інженера-землевпорядника.

Також спрощено процедуру державної реєстрації земельної ділянки з урахуванням принципу екстериторіальності при наданні відповідної послуги, усуваються причини, які зумовлюють необхідність неодноразових звернень фізичних та юридичних осіб із заявами й документами через центри надання адміністративних послуг до державних кадастрових реєстраторів (у разі виявлення помилок, необхідності внесення певних уточнень), і, як наслідок, зменшуються зайві витрати матеріальних ресурсів. Водночас залишається можливість подання до державного кадастрового реєстратора відповідних документів щодо внесення відомостей до Державного земельного кадастру .

Крім того, з метою недопущення порушень під час державної реєстрації земельних ділянок постановою Уряду запроваджено он-лайн моніторинг розгляду всіх видів заяв, що опрацьовуються в Державному земельному кадастрі. Сервіси відкритого моніторингу нададуть заявнику можливість контролювати стан готовності необхідних документів та отримувати актуальну інформацію про можливість їх отримання у відповідному центрі надання адміністративних послуг.

Керівництвом Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області протягом першого кварталу 2019 року проведено 12 особистих прийомів громадян, із них 3 виїзні. Загалом було прийнято 34 громадяни, що звернулися із актуальних питань землеустрою і землевпорядкування, щодо надання роз`яснень чинного земельного законодавства України, стосовно порушення строків розгляду звернень та неправомірних відповідей на думку заявників тощо. Громадяни скаржаться на діяльність окремих працівників, зокрема сільських рад, районних державних адміністрацій, міських рад та територіальних структурних підрозділів Головного управління.

При розгляді звернень не допускається надання неоднозначних, необґрунтованих або неточних відповідей. Триває робота з проведення аналізу причин надходження повторних звернень громадян та вживаються заходи щодо недопущення безпідставних відмов у задоволенні законних вимог заявників.

Загалом у першому кварталі 2019 року до Головного управління надійшло 188 звернень, з яких розглянуто 177 та 11 перебувають на розгляді.

Також Головним управлінням Держгеокадастру у Кіровоградській області у передбачений законодавством термін розглядаються звернення, що надходять через Кіровоградський обласний контактний центр. Так, протягом зазначеного періоду до Головного управління надійшло 32 таких звернення, із яких 9 перебувають на розгляді.

Через автоматизовану систему електронного діловодства з Гарячої лінії Держгеокадастру України надійшло 15 звернень громадян, які розглянуто у строки, визначені законодавством.

Через інтернет-кабінет надійшло 7 звернень громадян з Урядового контактного центру, із яких 2 перебувають на розгляді. 

На офіційному веб-сайті оприлюднено узагальнені відомості про організацію роботи зі зверненнями громадян та вирішення порушених у них питань. Крім того, постійно інформується населення про заходи, які вживаються для вирішення проблем, які хвилюють громадян.

 

Прес-служба Головного управління

Держгеокадастру у Кіровоградській області

З 19 березня реєструвати земельну ділянку можна онлайн

 

19 березня набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 18 липня 2018 року №710, якою внесено зміни до Порядку ведення Державного земельного кадастру та яка дозволяє реєструвати земельні ділянки онлайн.

Тобто тепер фізичні і юридичні особи, які бажають зареєструвати земельну ділянку, можуть подати відповідну заяву та необхідну документацію через розробника такої документації, тобто сертифікованого інженера-землевпорядника. А він цю заяву про проведення державної реєстрації земельної ділянки подає в електронній формі з використанням особистого електронного цифрового підпису.

Будь-яка фізична або юридична особа за умови ідентифікації з використанням ЕЦП або іншого альтернативного засобу ідентифікації може отримувати викопіювання з картографічної основи Державного земельного кадастру в режимі онлайн з можливістю її друку на своєму комп’ютері для подальшого використання при підготовці землевпорядної документації.

Також спрощується процедура державної реєстрації земельної ділянки з урахуванням принципу екстериторіальності при наданні відповідної послуги, усуваються причини, які зумовлюють необхідність неодноразових звернень фізичних та юридичних осіб із заявами та документами через центри надання адміністративних послуг до державних кадастрових реєстраторів (у разі виявлення помилок, необхідності внесення певних уточнень), та, як наслідок, зменшуються зайві витрати матеріальних ресурсів. Водночас залишається можливість подання відповідних документів щодо внесення відомостей до Державного земельного кадастру до Державного кадастрового реєстратора.

Постанова деталізує підстави для відмови у внесенні відомостей до Державного земельного кадастру. Крім того, з метою недопущення порушень під час державної реєстрації земельних ділянок постановою уряду запроваджується онлайн моніторинг розгляду усіх видів заяв, що опрацьовуються у Державному земельному кадастрі. Сервіси відкритого моніторингу нададуть заявнику можливість контролювати стан готовності необхідних документів та отримувати актуальну інформацію про можливість їх одержання у відповідному Центрі надання адміністративних послуг.

Про індексацію нормативної грошової оцінки земель

Значення коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінки земель за 2018 рік

Відповідно до пункту 9 підрозділу 6 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (в редакції Закону України від 23.11.2018 № 2628 – VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів») індекс споживчих цін за 2017-2023 роки, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, застосовується із значенням 100 відсотків.

Значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за 2018 рік становить 1,0.

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель. Коефіцієнти індексації нормативної грошової оцінки земель становлять: 1996 рік – 1,703, 1997 рік – 1,059, 1998 рік – 1,006, 1999 рік – 1,127, 2000 рік – 1,182, 2001 рік – 1,02, 2005 рік – 1,035, 2007 рік – 1,028, 2008 рік – 1,152, 2009 рік – 1,059, 2010 рік – 1,0, 2011 рік – 1,0, 2012 рік – 1,0, 2013 рік – 1,0,   2014 рік – 1,249, 2015 рік – 1,433 (крім сільськогосподарських угідь) та 1,2 для сільськогосподарських угідь (рілля, перелоги, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження), 2016 рік – для сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги) – 1,0, для земель несільськогосподарського призначення – 1,06, 2017 рік – 1,0.

Нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалася.

Нормативна грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення

Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 18.12.20178 № 605 «Про внесення змін до додатка 1 до Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.12.2018 за № 1471/32923, додаток 1 до зазначеного Порядку викладено в новій редакції.

Нормативна грошова оцінка одиниці площі ріллі по Кіровоградській області становить 31888,00 грн (визначено станом на 01.01.2018).

Відповідно до пункту 11 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» у 2018 році за рішенням та в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України, проводилась загальнонаціональна (всеукраїнська) нормативна грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення.

Роботи із загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення виконані в повному обсязі відповідно до Порядку проведення загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 105.

Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 16.11.2018 № 552 « Про затвердження технічної документації із загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення» затверджено відповідну технічну документацію. Наказ набирає чинності з 01.01.2019.

Для формування витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок сільськогосподарського призначення незалежно від форми власності (крім земель сільськогосподарського призначення в межах населених пунктів) використовуються виключно відомості про загальнонаціональну (всеукраїнську) нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення.

Актуалізація нормативної грошової оцінки земель населених пунктів Кіровоградської області на 2018-2019 оціночний рік

Проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів регулюється Законом України «Про оцінку земель» (із змінами). Обов'язковість проведення нормативної грошової оцінки земель передбачено статтею 13 Закону України «Про оцінку земель», а періодичність її проведення - щонайменш один раз на 5-7 років (повторна нормативна грошова оцінка) – статтею 18 цього ж Закону.

Своєчасне проведeння (повторної) нормативної грошової оцiнки у терміни, визнaчені чинним законодавством – джерело додатковиx надходжень дo місцевого бюджету з плати зa землю.

Відповідно до вимог статей 13, 18 Закону України «Про оцінку земель» та згідно з даними Довідника показників нормативної грошової оцінки земель населених пунктів на 2018-2019 оціночний рік потребує актуалізації (повторна) нормативна грошова оцінка земель 721 населеного пункту Кіровоградської області, з них у ІІ півріччі 2018 року – 147 населених пунктів, у І півріччі 2019 року – 574 населені пункти.

Відповідно до пункту 2 розділу ІІІ Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, який затверджений наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25.11.2016 № 489, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19.12.2016 за № 1647/29777, з метою внесення даних до Державного земельного кадастру про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів оформлюється електронний документ відповідно до вимог Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року № 1051.

Окремої уваги потребує норма пункту 271.2 статті 271 Податкового кодексу України, якою передбачено, що рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться юридичними особами, які є розробниками документації із землеустрою відповідно до Закону України «Про землеустрій».

 

 Прес-служба ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області

ПІДКЛЮЧЕННЯ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТА ЦЕНТРІВ НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ

АЛЬБОМ-АТЛАС
з резервування земельних ділянок для учасників антитерористичної операції на території Новоукраїнського району Кіровоградської області

У Кіровоградській області власники паїв отримали майже 845 мільйонів гривень

З початку 2018 року на Кіровоградщині власники паїв отримали 844,4 млн грн оплати за надання в користування своїх земельних ділянок, що становить 59,43 % від загальної нарахованої суми.

Найвища вартість оренди землі за гектар в Гайворонському - 2673,25 грн (85,75% виплати), Олександрівському - 2315,52 грн (83,52% виплати), Петрівському - 1695,34 грн (59,72% виплати), Олександрійському - 1646,91 грн (42,90% виплати), Долинському - 1419,07 грн (64,81% виплати), Благовіщенському - 1409,15 грн (57,16% виплати) районах Кіровоградської області. Найнижча - у Новгородківському - 935,25 грн (87,63% виплати) і Бобринецькому - 984,49 грн (61,64% виплати) районах Кіровоградської області.

Жителі Кіровоградської області, які є власниками земельних ділянок, станом на 25 вересня 2018 року передали орендарям у користування землі загальною площею 1029,48 тис. га, уклавши 215,9 тис. договорів оренди.

На сьогодні продовжується проведення розрахунків за користування земельними частками (паями).

 

Довідково

Відповідно до ст. 93 Земельного кодексу України, право оренди земельної ділянки – це засноване на договорі строкове платне володіння й користування земельною ділянкою, що необхідна орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам і юридичним особам України, іноземцям і особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним об’єднанням і організаціям, а також іноземним державам.

 

Прес-служба ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області

Графік особистого прийому громадян керівництвом Головного управління Держгеокадастру в Кіровоградській області

Начальник

І тиждень, вівторок - виїзний прийом

ІІ тиждень, вівторок - з 10.00 до 12.00

ІІІ тиждень, середа - з 14.00 до 16.00

IV тиждень, четвер - з 10.00 до 12.00

 

Перший заступник

І тиждень, середа - з 10.00 до 12.00

ІІ тиждень, четвер - з 14.00 до 16.00

ІІІ тиждень, вівторок - виїзний прийом

IV тиждень, п’ятниця - з 10.00 до 12.00

 

Заступник

І тиждень, четвер - з 14.00 до 16.00

ІІ тиждень, середа - з 10.00 до 12.00

ІІІ тиждень, п’ятниця - з 10.00 до 12.00

IV тиждень, вівторок - виїзний прийом

Графік особистого прийому громадян керівництвом районного структурного підрозділу Головного управління Держгеокадастру в Кіровоградській області

 

Начальник

І тиждень, вівторок - з 10.00 до 13.00

ІІ тиждень, вівторок - виїзний прийом

ІІІ тиждень, четвер - з 14.00 до 17.00

IV тиждень, середа - з 14.00 до 17.00

 

Заступник

І тиждень, понеділок - з 14.00 до 17.00

ІІ тиждень, середа - виїзний прийом

ІІІ тиждень, середа - з 14.00 до 17.00

IV тиждень, четвер - з 10.00 до 13.00

 

 

 

 

 

Збільшено коефіцієнт при розрахунку орендної плати за земельні ділянки

 

З 17 липня 2018 року набирає чинності наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України, яким внесено зміни до Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, затверджений Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25.11.2016 № 489 .

Порядком передбачено, що з 17.07.2018 для земельних ділянок, інформація про які не внесена до відомостей Державного земельного кадастру та у разі, якщо у відомостях Державного земельного кадастру відсутній код Класифікації видів цільового призначення земель для земельної ділянки, коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф), при розрахунку її нормативної грошової оцінки, застосовується із значенням 3,0. замість 2.0.

Таким чином платники, які мають земельні ділянки, інформація про які не внесена до відомостей Державного земельного кадастру та у разі якщо у відомостях Державного земельного кадастру відсутній код Класифікації видів цільового призначення земель для земельної ділянки, повинні подати до контролюючих органів уточнюючі податкові декларації за II півріччя 2018 року з новою довідкою (витягом) про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, яка видана з врахуванням вимог Порядку (з 17.07.2018), як це передбачено ст.286 Податкового кодексу України.

 

Про індексацію нормативної грошової оцінки земель

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру на виконання статті 289 Податкового кодексу України повідомляє.

Відповідно до пункту 9 підрозділу 6 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (в редакції Закону України від 07.12.2017 № 2245 – VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році») індекс споживчих цін за 2017 рік, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, застосовується із значенням 100 відсотків.

Значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за 2017 рік становить 1,0.

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель. Коефіцієнти індексації нормативної грошової оцінки земель становлять: 1996 рік – 1,703, 1997 рік – 1,059, 1998 рік – 1,006, 1999 рік – 1,127, 2000 рік – 1,182, 2001 рік – 1,02, 2005 рік – 1,035, 2007 рік – 1,028, 2008 рік – 1,152, 2009 рік – 1,059, 2010 рік – 1,0, 2011 рік – 1,0, 2012 рік – 1,0, 2013 рік – 1,0,   2014 рік – 1,249, 2015 рік – 1,433 (крім сільськогосподарських угідь) та 1,2 для сільськогосподарських угідь (рілля, перелоги, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження), 2016 рік – для сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги) – 1,0, для земель несільськогосподарського призначення – 1,06.

Нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалася.

В Україні запрацювала нова методика оцінки земель сільськогосподарського призначення

З 1 березня 2017 року набула чинності нова Методика нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, розроблена Держгеокадастром та затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2016 № 831.

Вона вводить абсолютно новий підхід до оцінювання ділянок (як сільськогосподарських угідь, так і несільськогосподарських угідь на землях сільськогосподарського призначення).

Завдяки новій методиці суттєво спрощується процедура проведення даної грошової оцінки. Зокрема, передбачена можливість розробки технічної документації на адміністративний район. Оцінка конкретної земельної ділянки здійснюватиметься шляхом надання витягу з такої технічної документації. Таким чином, буде отримано більш збалансовану по регіонах нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення, що відображатиме сучасні економічні реалії.

Нормативна грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення Кіровоградської області була проведена у 1995 році відповідно до Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 23 березня 1995 року № 213. В основу розрахунку нормативної грошової оцінки земель покладено рентний доход, який створюється при виробництві зернових культур і визначається за даними економічної оцінки земель, проведеної у 1988 році.

За результатами її проведення отримані значення нормативної грошової оцінки 1 гектара угідь (ріллі та перелогів, багаторічних насаджень, природних сіножатей та пасовищ).

Нормативна грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення, проведена станом на 01.07.1995, підлягає індексації станом на 01.01.2016 на коефіцієнт, який визначається, виходячи з добутку коефіцієнтів індексації. Так, вона становила: 1996 рік - 1,703, 1997 рік - 1,059, 1998 рік - 1,006, 1999 рік - 1,127, 2000 рік - 1,182, 2001 рік - 1,02, 2005 рік - 1,035, 2007 рік - 1,028, 2008 рік - 1,152, 2009 рік - 1,059, 2010 рік - 1,0, 2011 рік- 1,0, 2012 рік - 1,0, 2013 рік - 1,0, 2014 рік - 1,249, 2015 рік - 1,2, 2016 рік - 1,0. Нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалася.

Кабінетом Міністрів України 31 жовтня 2011 року прийнято постанову № 1185 «Про внесення змін до Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів», згідно з якою з 1 січня 2012 року до показників нормативної грошової оцінки ріллі, проведеної станом на 1 липня 1995 року (з урахуванням індексації), також застосовується коефіцієнт змін у рентному доході 1,756.

Середня нормативна грошова оцінка 1 га ріллі станом на 1 січня 2017 року по Кіровоградській області становить 32096,51 грн., 1 га багаторічних насаджень - 21165,28., 1 га сіножатей - 5390,66 грн., 1 га пасовищ - 4613,72 грн.

Надання витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру з метою запобігання порушень вимог законодавства у питанні надання витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів повідомляє.

Правові засади проведення оцінки земель визначає Закон України «Про оцінку земель».

Так, згідно з вимогами статей 20, 21 Закону за результатами проведення нормативної грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація, яка підлягає державній експертизі відповідно до закону.

Відповідно до статті 23 Закону технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, затверджується районними радами.

Частиною другою статті 20 Закону передбачено, що дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

Згідно з положеннями постанови Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2011 року №835 «Деякі питання надання Державною службою з питань геодезії, картографії та кадастру та її територіальними органами адміністративних послуг» видача Витягу належить до переліку адміністративних послуг, що надаються територіальними органами Держгеокадастру на безоплатній основі.

Відповідно до пункту 2-1 Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженої постановою Кабінету міністрів України від 23 березня 1995 №213 (із змінами) строк надання витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земель, що видається територіальним органом Держгеокадастру за місцезнаходженням земельної ділянки, не перевищує трьох робочих днів з дати надходження відповідної заяви.

Враховуючи викладене, витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки може бути виданий територіальним органом Держгеокадастру виключно із технічної документації з нормативної грошової оцінки земель, яка розроблена та затверджена у встановленому законодавством порядку.

До відома розробників та замовників технічної документації з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів

Відповідно дл пункту 2 розділу ІІІ Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, який затверджений наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25.11.2016 року № 489, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19.12.2016 року за № 1647/29777 з метою внесення даних до Державного земельного кадастру про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів оформлюється електронний документ відповідно до вимог Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року № 1051.

З метою удосконалення процедури внесення відомостей до Державного земельного кадастру відповідно до вимог статей 13, 23 Закону України "про Державний земельний кадастр" 23 листопада 2016 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 1058 "Про внесення змін до Порядку ведення Державного земельного кадастру", положеннями якої доповнено структуру та зміст електронного документа.

Зазначені зміни дозволять забезпечити наповнення Державного земельного кадастру відомостями про про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів, а в подальшому - автоматизування процесу проведення розрахунків нормативної грошової оцінки конкретних земельних ділянок та формування витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок.

Удосконалюються організаційні умови роботи органів Держгеокадастру з метою усунення корупційних ризиків

Порядок отримання земельних ділянок учасниками АТО

        

Маєте проблеми зору?Для збільшення розміру шрифта натисніть на клавіатурі одночасно 
"Ctrl" і "+"